Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις On 13/8/2021 at 9:12 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!! @Theodora12 σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα!! Με το καλό σας εύχομαι να έχετε υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες....❤️❤️ Ευτυχώς έχω τα παιδάκια μου και θα συνέλθω σιγά σιγά!!! 

 

Βάλσαμο τα παιδάκια σου! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 12/8/2021 at 11:57 ΜΜ, ο/η Niki5s είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!! Με το καλό τα μωράκια μας να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Εγώ είμαι 7w3d με πιθανη ΠΗΤ 28/3. Επιτέλους μετά από ένα χρόνο προσπαθειας ήρθε το σποράκι μας!! Ακουσαμε στην 6η εβδομαδα καρδούλα και είδαμε ότι πιθανότατα ήταν 2 εμβρύα απο το μέγεθος του σακου και της τιμές της χοριακης αλλά απορροφήθηκε το ένα! Στις 2/9 είναι η επόμενη επίσκεψη στο γιατρό και μέχρι τότε με έχει φάει το άγχος αν το μπεμπακι μου είναι καλά. 

Καλώς όρισες! Όλα θα κυλήσουν όμορφα! Θετικές σκέψεις κ πίστη στα εμβρυάκια μας! Προσωπικά κ κάθε ημέρα να έκανα υπέρηχο πάλι αγχωμένη θα ήμουν μέχρι τον επόμενο! Η τρελή του χωριού! 🤪 Υπομονή κ ψυχραιμία κορίτσια! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσια !! ευχομαι καλο δεκαπενταυγουστο να εχουμε!!!!!!

με χαρα θελω να ενταχθω σε αυτο το τοπικ δειλα δειλα βεβαια καθως προχτες εκανα τον πρωτο υπερηχο!!!

ΠΗΤ μου δινει στις 3/4/2022 αν και πιστευω θα ειναι νωριτερα μεσα στον μαρτιο.ειμαι 7 εβδομαδων!! και ερχομαι μετα απο το ταξιδι της εξωσωματικης!!! ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!

10 σελιδουλες ειναι καλες....θα κατσω να τις διαβασω αναλυτικα να σας γνωρισω ολες...αν και βλεπω γνωριμα προσωπα ηδη !!!

Μικρή μου! 💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσια !! ευχομαι καλο δεκαπενταυγουστο να εχουμε!!!!!!

με χαρα θελω να ενταχθω σε αυτο το τοπικ δειλα δειλα βεβαια καθως προχτες εκανα τον πρωτο υπερηχο!!!

ΠΗΤ μου δινει στις 3/4/2022 αν και πιστευω θα ειναι νωριτερα μεσα στον μαρτιο.ειμαι 7 εβδομαδων!! και ερχομαι μετα απο το ταξιδι της εξωσωματικης!!! ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!

10 σελιδουλες ειναι καλες....θα κατσω να τις διαβασω αναλυτικα να σας γνωρισω ολες...αν και βλεπω γνωριμα προσωπα ηδη !!!

Καλημέρα κορίτσι μου, καλώς ήρθες στην παρέα μας. Σου εύχομαι να έχεις μια καλή και όμορφη εγκυμοσύνη!!! Προς το παρόν είμαστε πολύ κοντά, εγώ έχω ΠΗΤ 05/04/2022 :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσια !! ευχομαι καλο δεκαπενταυγουστο να εχουμε!!!!!!

με χαρα θελω να ενταχθω σε αυτο το τοπικ δειλα δειλα βεβαια καθως προχτες εκανα τον πρωτο υπερηχο!!!

ΠΗΤ μου δινει στις 3/4/2022 αν και πιστευω θα ειναι νωριτερα μεσα στον μαρτιο.ειμαι 7 εβδομαδων!! και ερχομαι μετα απο το ταξιδι της εξωσωματικης!!! ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!

10 σελιδουλες ειναι καλες....θα κατσω να τις διαβασω αναλυτικα να σας γνωρισω ολες...αν και βλεπω γνωριμα προσωπα ηδη !!!

Καλώς όρισες!Μια πολύ καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2021 at 12:18 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσια !! ευχομαι καλο δεκαπενταυγουστο να εχουμε!!!!!!

με χαρα θελω να ενταχθω σε αυτο το τοπικ δειλα δειλα βεβαια καθως προχτες εκανα τον πρωτο υπερηχο!!!

ΠΗΤ μου δινει στις 3/4/2022 αν και πιστευω θα ειναι νωριτερα μεσα στον μαρτιο.ειμαι 7 εβδομαδων!! και ερχομαι μετα απο το ταξιδι της εξωσωματικης!!! ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!

10 σελιδουλες ειναι καλες....θα κατσω να τις διαβασω αναλυτικα να σας γνωρισω ολες...αν και βλεπω γνωριμα προσωπα ηδη !!!

Καλώς μας ήρθες 

μπήκες κ επίσημα στο πινακακι μας ❤️
 

εύχομαι να πάνε όλα τέλεια κ να κρατήσεις το μωράκι σου υγιές στην αγκαλιά σου 💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά σε όλες εύχομαι η Παναγία ως μητέρα να μας βοηθήσει όλες να έχουμε τελειομηνες κ υγιείς εγκυμοσύνες 💜💜💜

Πως θα περάσατε την μέρα αυτή; Έχετε κάποιον που γιορτάζει ;;; 🎉

Γιορτασαμε στο χωριό οικογενειακά εμείς την κόρη μου που γιορτάζει κ την μητέρα μου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα χρόνια πολλά σε όλες εύχομαι η Παναγία ως μητέρα να μας βοηθήσει όλες να έχουμε τελειομηνες κ υγιείς εγκυμοσύνες 💜💜💜

Πως θα περάσατε την μέρα αυτή; Έχετε κάποιον που γιορτάζει ;;; 🎉

Γιορτασαμε στο χωριό οικογενειακά εμείς την κόρη μου που γιορτάζει κ την μητέρα μου! 

 

Χρόνια πολλά!!! Να χαίρεσαι κόρη και μητέρα να είναι πολύχρονες. Υγιείς και ευτυχισμενες! Αν το μωράκι μας είναι κορίτσι και μεις αυτό το όνομα θα του δωσουμε❤️!

Χρόνια πολλά σε όλες μας κορίτσια κ σε όποια έχει στην οικογένεια κάποιον να τον γιορτάζει σήμερα!

Και μεις με την σειρά μας οικογενειακά στο χωριό! Επιτελους ένα βράδυ που κοιμήθηκα με φυσική δροσιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια με υγεία και Θεία Ευλογία! Η Χάρη της Παναγίας να μας σκεπάζει, να μας βοηθάει και να μας δίνει δύναμη! Χρόνια πολλά σε όλες και σε όλους και ιδιαίτερα στις εορτάζουσες και εορτάζοντες! Φως και αγάπη στην ψυχή μας! Να έχουμε υγεία και καθαρή σκέψη! Μεγάλη η Χάρη της! Όλες θα μας φροντίσει!  🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα χρόνια πολλά σε όλες εύχομαι η Παναγία ως μητέρα να μας βοηθήσει όλες να έχουμε τελειομηνες κ υγιείς εγκυμοσύνες 💜💜💜

Πως θα περάσατε την μέρα αυτή; Έχετε κάποιον που γιορτάζει ;;; 🎉

Γιορτασαμε στο χωριό οικογενειακά εμείς την κόρη μου που γιορτάζει κ την μητέρα μου! 

 

Να τις χαίρεσαι Χρύσα μου! Υγεία και μόνο χαρές!  Η Χάρη της Παναγίας να μας σκεπάζει όλους! Βοήθειά μας! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Χρόνια πολλά!!! Να χαίρεσαι κόρη και μητέρα να είναι πολύχρονες. Υγιείς και ευτυχισμενες! Αν το μωράκι μας είναι κορίτσι και μεις αυτό το όνομα θα του δωσουμε❤️!

Χρόνια πολλά σε όλες μας κορίτσια κ σε όποια έχει στην οικογένεια κάποιον να τον γιορτάζει σήμερα!

Και μεις με την σειρά μας οικογενειακά στο χωριό! Επιτελους ένα βράδυ που κοιμήθηκα με φυσική δροσιά!

Ευχαριστώ για τις ευχές κοπέλα μου ❤️
την κόρη μου την λένε Συμελα είναι ταγμένη στην Παναγία Σουμελα καθώς ο άντρας μου είναι πόντιος κ γιορτάζει σήμερα 

την μητέρα μου την λέμε Μαρία 

Αν βγάλουμε κορίτσι κ εμείς λέμε να το πουμε Μαρία ή ότι γιορτάζει την ημέρα που θα γεννηθεί 

κ με την συμελα έτσι έγινε γεννήθηκε 31 Αυγούστου που γιορτάσουμε την Τίμια ζώνη της Παναγίας κ την είπαμε στην Παναγία 

 

με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας υγιή κ αυτό φτάνει ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Να τις χαίρεσαι Χρύσα μου! Υγεία και μόνο χαρές!  Η Χάρη της Παναγίας να μας σκεπάζει όλους! Βοήθειά μας! 🙏🏻

Σ ευχαριστώ πολύ Βασιλική μου βοήθεια μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Χρόνια πολλά!!! Να χαίρεσαι κόρη και μητέρα να είναι πολύχρονες. Υγιείς και ευτυχισμενες! Αν το μωράκι μας είναι κορίτσι και μεις αυτό το όνομα θα του δωσουμε❤️!

Χρόνια πολλά σε όλες μας κορίτσια κ σε όποια έχει στην οικογένεια κάποιον να τον γιορτάζει σήμερα!

Και μεις με την σειρά μας οικογενειακά στο χωριό! Επιτελους ένα βράδυ που κοιμήθηκα με φυσική δροσιά!

Κ εμάς είχε τόσο ωραία δροσιά γιατί έχει κ 700 μ υψόμετρο κ θέα κ το ευχαριστηθήκαμε 5 μέρες 

απο αύριο παραθαλάσσια 7 μέρες για μπάνια πάλι πιο δροσερά θέλω να πιστεύω θα είναι απ Ότι στο κέντρο της Λάρισας που μένω 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2021 at 4:01 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

Καλώς μας βρήκες!!! Με το καλό σου εύχομαι, μια τελειομηνη και όμορφη εγκυμοσύνη!!! 

Είναι το πρώτο σου παιδάκι;

καλημερα κοριτσακι μου!!!! ναι ειναι το πρωτο μου και ειμαι πολυ ευτυχισμενη αλλα παραλληλα πολυ φοβισμενη!! ουφ ! ελπιζω ολα να πανε καλα!
κι εσενα το πρωτο ε;;;
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2021 at 5:43 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Μικρή μου! 💚💚

βασιλικουλα μου!!!! ποσο χαιρομαι που σε βλεπω και εδω!! εισαι καλα;;;❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς μας ήρθες 

μπήκες κ επίσημα στο πινακακι μας ❤️
 

εύχομαι να πάνε όλα τέλεια κ να κρατήσεις το μωράκι σου υγιές στην αγκαλιά σου 💜💜💜

σ ευχαριστω χρυσα μου!!!!  ευχομαι και σε εσενα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! να χαιρεσαι την κορη και τη μαμα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσακι μου!!!! ναι ειναι το πρωτο μου και ειμαι πολυ ευτυχισμενη αλλα παραλληλα πολυ φοβισμενη!! ουφ ! ελπιζω ολα να πανε καλα!
κι εσενα το πρωτο ε;;;
 

Ναι και για μενα το πρώτο μου ειναι💓. Έχω ακριβώς τα ίδια συναισθήματα! Αύριο έχω αυχενική! Περιμένω να δω το μωράκι μου να μεγαλώνει, να μου φύγει λίγο άγχος ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nantinaki είπε:

Ναι και για μενα το πρώτο μου ειναι💓. Έχω ακριβώς τα ίδια συναισθήματα! Αύριο έχω αυχενική! Περιμένω να δω το μωράκι μου να μεγαλώνει, να μου φύγει λίγο άγχος ακόμα...

διαβασα λιγο καποιες σελιδες  χτες απο το θεματακι μας που ελεγαν καποια κοριτσια για την αυχενικη αν δεν κανω λαθος οτι ειναι σιγουρα ενα 20λεπτακι και τα εξεταζουν ολα εκτενως!!! δεν μου τα εχει πει ακομα η γυναικολογος μου αλλα φανταζομαι ειναι σημαντικη εξεταση!


σιγουρα εχεις πολλη αγωνια.... νομιζω οτι το αγχος μας δε θα φευγει ποτε..απο τον εναν υπερηχο θα αγωνιουμε για τον αλλον...χαχαχα πιστευω ολα θα ειναι τελεια ομως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

βασιλικουλα μου!!!! ποσο χαιρομαι που σε βλεπω και εδω!! εισαι καλα;;;❣️

Καλά αγάπη! Βήμα βήμα προχωράμε κ δοξάζουμε την Παναγία… Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Ναι και για μενα το πρώτο μου ειναι💓. Έχω ακριβώς τα ίδια συναισθήματα! Αύριο έχω αυχενική! Περιμένω να δω το μωράκι μου να μεγαλώνει, να μου φύγει λίγο άγχος ακόμα...

Με το καλό! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλά αγάπη! Βήμα βήμα προχωράμε κ δοξάζουμε την Παναγία… Εσύ;

στα ιδια κι εγω βασιλικη μου.... προβληματιστηκα λιγο μετα τον υπερηχο γιατι εχω ενα θεμα ανατομιας στη λεκανη(το οποιο βεβαια δεν φαινεται) και με χαρακτηρισε ως εγκυμοσυνη υψηλου κινδυνου...  εγω μια χαρα νιωθω παρολα αυτα.... ουτε συμπτωματα εντονα εχω...λιγο το στομαχι λιγο καουρα καποιες φορες τασεις για εμετο αλλα δεν εχω φτασει στον εμετο ακομα....αυτα... δεν ξερω η Παναγια να βαλει το χερακι της!αφου με ευλογησε ως εδω δεν νομιζω να συμβει κατι κακο.... περιμενω δευτερο υπερηχο...
εσυ εξετασεις εκανες;;; ποτε πας παλι για υπερηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

διαβασα λιγο καποιες σελιδες  χτες απο το θεματακι μας που ελεγαν καποια κοριτσια για την αυχενικη αν δεν κανω λαθος οτι ειναι σιγουρα ενα 20λεπτακι και τα εξεταζουν ολα εκτενως!!! δεν μου τα εχει πει ακομα η γυναικολογος μου αλλα φανταζομαι ειναι σημαντικη εξεταση!


σιγουρα εχεις πολλη αγωνια.... νομιζω οτι το αγχος μας δε θα φευγει ποτε..απο τον εναν υπερηχο θα αγωνιουμε για τον αλλον...χαχαχα πιστευω ολα θα ειναι τελεια ομως!

Ναι μπορεί να διαρκέσει από 20 λεπτά έως 1 ώρα! Ανάλογα με το σε ποια θέση θα είναι το μωρό π.χ. Είναι πολύ σημαντική εξέταση γιατί κάνουμε ολοκληρωμένες μετρήσεις για το μωρό, αποκλείουν σύνδρομα και πολλά ακόμα! Θα στα εξηγήσουν αναλυτικά πριν την εξέταση!

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι το ίδιο για σας να είναι όλες οι εξετάσεις μας καλές και να μεγαλώνουν τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Ναι μπορεί να διαρκέσει από 20 λεπτά έως 1 ώρα! Ανάλογα με το σε ποια θέση θα είναι το μωρό π.χ. Είναι πολύ σημαντική εξέταση γιατί κάνουμε ολοκληρωμένες μετρήσεις για το μωρό, αποκλείουν σύνδρομα και πολλά ακόμα! Θα στα εξηγήσουν αναλυτικά πριν την εξέταση!

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι το ίδιο για σας να είναι όλες οι εξετάσεις μας καλές και να μεγαλώνουν τα μωράκια μας!

Όλα να πάνε καλά! Στείλε μας όταν μπορέσεις ❤️❤️❤️ 
στην κόρη μου πριν 2 χρόνια θυμάμαι αυτούς  τους μεγάλους  σε διάρκεια υπερήχους τους λάτρευα γιατί έβλεπα πολύ ωρα την μικρή 

κ σε σένα εύχομαι το ίδιο ❤️❤️❤️❤️❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

σ ευχαριστω χρυσα μου!!!!  ευχομαι και σε εσενα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! να χαιρεσαι την κορη και τη μαμα!!!

 

Σ ευχαριστώ πολύ κ εγώ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν χθες! Είμαι στην 9η εβδομάδα, έχουμε ακούσει καρδούλα, τα συμπτώματα μου από την αρχή ήταν ναυτία και κόπωση. Δεύτερο παιδάκι με φυσιολογική σύλληψη αλλά 41  ετών! Όσες είχατε παλίνδρομες τι νιώσατε πριν το μάθετε; Ισχύει ότι μειώνονται τα συμπτώματα; Hepl!!Παρατηρώ από χθες που μπήκα στην 9η ότι άλλαξαν κάπως οι ναυτίες μου, δηλαδή δεν είναι τόσο έντονες πλέον. Να ανησυχήσω; Γιατρό έχουμε 30/8 και θα σκάσω ως τότε...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...