Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Τους νυχτερινούς θέλω να σταματήσω πιο πολύ🙁 μές τη μέρα εντάξει το παλεύω κάπως, δεν ζητάει και τόσο..μόνο όταν χτυπάει ή νυστάζει.

Σκέψου σήμερα τη νύχτα, ξυπνησε πάλι 6κ και θήλαζε, αυτό γίνεται κάθε μέρα τελευταία, ξυπνάει 5-6 κ θηλάζει 1-2 ώρες κ μετά σηκώνεται..δε ξανακοιμάται δηλαδή..να πω ότι θήλαζε κ κοιμόταν έστω..εντωμεταξύ όποτε πάω να τον βγάλω από το στήθος κλαίει κ θέλει να ξαναθηλάσει..σήμερα λοιπόν τον έβγαλα αφού θήλασε, πήγα τουαλέτα γιατί κατουριόμουν, άρχισε να κλαίει αυτός σαν τρελός κ να τσιρίζει, τι αγκαλιά τον έπαιρνα, τι νεράκι του έδινα, τι του έλεγα ότι δεν έχω άλλο γάλα, τίποτα..ήθελε μόνο να θηλάσει. Από τη μία σπάραζε η καρδιά μου κ ήμουν έτοιμη να του δώσω, από την άλλη λέω δε θα το κόψει ποτέ αν του ξαναδώσω..σκεφτόμουν αν έπαιρνα αντιβίωση πχ κ δε μπορούσα όντως να θηλάσω τι θα’κανα; Τον πήρε ο άντρας μου τελοσπάντων, ξύπνησε κ αυτός ο καημένος, τον πήγε μέσα στο καρότσι του έβαλε παιδικά κ τον κούναγε(έτσι τον κοιμίζουμε κ το βράδυ)..ηρέμησε, αλλά μπορεί να πέρασαν κ 1-2 ώρες για να κοιμηθεί..πολύ ζόρι γενικά…

Εντωμεταξύ τον είχαμε κοιμίσει κ έτσι στο καρότσι το βράδυ κατά τις 9-9.30, κ ξύπνησε κ κατά τη 1-2, τον πήρα πάλι στο κρεβάτι κ θηλαζε κ ξανακοιμήθηκε..αυτό γίνεται συνήθως πλέον..ξυπνάει μια φορά τότε κ μια φορά το πρωί..δηλαδή αν δεν τον θήλαζα κ στις 2 τι θα κάναμε; Θα μέναμε όλο το βράδυ ξύπνιοι;

Πραγματικά δε ξέρω τι να κάνω με το νυχτερινό θηλασμό😕κ με κουράζει απίστευτα. Έλεγα από την αρχή ευτυχώς που δεν ξυπνάει, και τώρα 1,5 χρονών σχεδόν άρχισε αυτά..αν έπινε κ γάλα θα του έδινα κανα μπουκάλι κ θα αποκοιμιόταν πάλι..τώρα τι να κάνω..αγκαλιές, χάδια κλπ δεν πιάνουν, αυτός κλαίει κ χτυπιέται κ ξεσηκώνει όλο τον κόσμο αν θέλει να θηλάσει, είναι πολύ πεισματάρης..

Θα το πάρω το βιβλίο που λες σίγουρα!!❤️❤️ Σε ευχαριστώ!!

Χαχαχ εγώ σε καταλαβαίνω. Κ είμαι κ 31 δηλαδή έχει μπει κ το 3 μπροστά😄 Και μένα το πολύ 25 με κάνουν αλλά τι να το κάνεις; Σημασία έχει πόσο είσαι πραγματικά🥺😆 Ενώ μου αρέσουν τα γενέθλιά μου κ χαίρομαι να τα γιορτάζω κλπ, δε θέλω να μεγαλώνω!! Θέλω να μείνω πάντα νέα!! Στην ψυχή 25 νιώθω εξάλλου χαχα😇🎉

Να σας πω μια ιστορία να γελάσετε, τον Αύγουστο είχα πάει να βγάλω φωτογραφίες για καινούργια ταυτότητα, κ με ρώταγε ο φωτογράφος αν έχω ξαναβγάλει ταυτότητα ή είναι η πρώτη φορά, αν έδωσα πανελλήνιες φέτος αν πέρασα κάπου κλπ..εντωμεταξύ ο άντρας μου με το μωρό στο αμάξι να με περιμένουν😆κ εγώ λέω θα το παίξω τόσο..χαχαχα κ δεν του είπα ποτέ ότι είμαι μεγαλύτερη κ έχω κ παιδί, τον άφησα να νομίζει ότι είμαι 18🤣🤣🤣 είπα να νιώσω λίγο πάλι μικρή κ ανέμελη😂😂🤣

χαχχαα

Έχω και εγώ παρόμοια ιστορία, ακόμα χειρότερη.... 😅

Σας έχω πει ότι είμαι κοντή επομένως πάντα με κάνουν πιο μικρούλα

Πάμε με την κολλητή μου πριν από κάποια χρόνια (η οποία είναι πολύ ψηλή και λίγο πιο μεγάλη απο εμένα οπότε κάνουμε μπαμ όταν είμαστε μαζί) να ρωτήσει στην αστυνομία για διαβατήριο. Ο Αστυνομικός αφηρημένος και σκυμμένος στα χαρτιά του, του λέει η φίλη μου ¨συγνώμη να ρωτήσω τι χεριάζετε για διαβατήριο;" Σηκώνει λοιπόν ο τύπος το κεφάλι κοιτάζει μια εμένα, μια εκείνη και της λέει "Ναι για εσάς είναι ή για το παιδί;" 🤣  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ κορίτσια εγώ 27 γίνομαι! 
κ έχω 28 μεθαύριο γενέθλια! 
 

αλλα ναι νομίζω είναι θέμα ψυχολογίας κ νοοτροπίας ;;; Δν ξέρω πάντως δν μ αρέσει να μεγαλώνω 😅😂😂😂😂😂😂😂🥵🥵🥵🥵🥵

 

 

@Theodora12 ωωωω χρόνια πολλααααααααα και καλαααα! Εύχομαι κάθε ευτυχία κ αυτόν τον χρόνο να πραγματοποιηθούν όλες οι επιθυμίες κ οι ευχές σου ❤️🎉🥳💜🥰 να περάσεις υπέροχα σήμερα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπυ εγώ ειμαο τυχερή από το σόι του άντρα μου μένουν όλοι εδώ Λάρισα αλλά κανένας δν ασχολείται 

πχ η πεθερά μου εγκατέλειψε κ τ παιδιά της στα 17 για να μείνει με την σχέση της άρα σιγά μην έδειχνε ενδιαφέρον για τα εγγόνια! 
 

τουλάχιστον εμένα δν μου μιλάει κανένα μνμ σε καμία γιορτή το πολύ! 
 

έχω την ησυχία μου κ το γουστάρω χαχαχα ❤️❤️❤️ 
 

δοξα το θεό το σόι μου έχει καλύψει το κενό από την πλευρά του άντρα μου 

 

κ εμένα βέβαια μόνο από το σόι της μαμάς μου έχουμε επαφές από του πατέρα μου δν έχω καμία επαφή ούτε καν με τον πατέρα μου! 
 

Όμως κ μόνο το σόι της μαμάς μου έχει καλύψει όλα τα κενά κ η κόρη μου έχει πολλή αγάπη ευτυχώς!!! Όπως κ ο άντρας μου που ένιωσε τι πάει να πει οικογένεια! 
 

τι να κάνουμε έτσι τ φέρνει η ζωή περίεργα εγώ πάντα σκέφτομαι υπάρχουν κ χειρότερα άρα να λέμε ευχαριστώ που έχουμε κ αυτά που έχουμε ❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ κορίτσια εγώ 27 γίνομαι! 
κ έχω 28 μεθαύριο γενέθλια! 
 

αλλα ναι νομίζω είναι θέμα ψυχολογίας κ νοοτροπίας ;;; Δν ξέρω πάντως δν μ αρέσει να μεγαλώνω 😅😂😂😂😂😂😂😂🥵🥵🥵🥵🥵

 

 

@Theodora12 ωωωω χρόνια πολλααααααααα και καλαααα! Εύχομαι κάθε ευτυχία κ αυτόν τον χρόνο να πραγματοποιηθούν όλες οι επιθυμίες κ οι ευχές σου ❤️🎉🥳💜🥰 να περάσεις υπέροχα σήμερα!!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ Χρύσα μου!!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ είμαι 32! Θέλω και γω να πιστεύω ότι μικρο δείχνω! Εμένα έχει πλάκα κάθε χρονιά σε κάθε σχολείο που πηγαίνω με μπερδεύουν με μαθήτρια, μου κάνουν παρατήρηση που μπαίνω στην αίθουσα των καθηγητών, και πέρυσι μια φορά πήγαινα γρήγορα στην σκαλα γιατί είχα αργήσει, μου φώναζαν κάτι καθηγήτριες( με το γνωστό υφος) μην τρέχεις κορίτσι μου στις σκάλες απαγορεύεται😆😆😆. Νομίζω παίζει και σημασία και το ντύσιμο και το μαλλί κτλ! 

Αλλα όλες νιάτα είμαστε δεν θέλω να ακούω βλακείες,η ηλικία είναι απλά ένα νουμερο,όλες μπουμπούκια είμαστε! Τώρα ειδικά που θα γίνουμε κ μανουλες; Θα γίνουμε κ πάλι παιδια♥️.

Κορίτσια εγώ όσο κουλό και αν φαίνεται δεν έχω Facebook ούτε insta ούτε τίποτα από όλα αυτά! Προσπαθώ να αποφεύγω την πολύ έκθεση σε μέσα και προσπαθώ να έχω όσο μπορώ περισσότερη επαφή από κοντά με φίλους. Οπότε θα ακολουθώ εδώ όσο μπορώ! Εκτός αν φλιπαρω τώρα που θα είμαι τόση ώρα στο σπίτι και κάνω λογαριασμό😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Theodora12 χρόνια πολλά!! Να ζησεις και να είσαι πάντα υγιής και ευτυχισμένη! Όλα τα γενέθλια σου απ' δω και πέρα θα είναι ξεχωριστά καθώς θα τα γιορτάζεις μαζί με το παιδάκι σου!

Εγώ έφαγα μόλις λίγη τουρτιτσα που έφτιαξα με τα χεράκια μου γιατί έχει γενέθλια και ο άνδρας μου σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique ελπίζω αύριο να πάνε όλα τέλεια και να έχεις υπέροχα αποτελέσματα να φύγει και το τελευταίο άγχος που έχεις για τα μωράκια σου, αν και είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι σούπερ! Να μας γράψεις τα νέα σου όταν ξεμπερδεψεις! Νομίζω ότι τα αποτελέσματα δεν αργούν πολύ 2-3 μέρες κάνουν η κάνω λάθος;

Σίγουρα έχω ακούσει ότι πρέπει μετα την αμνιοπαρακέντηση να ξεκουραστείς για λίγες μέρες καλά. Φαντάζομαι το ξέρεις και η ίδια, οπότε φόρτωσε όλες τις δουλειές στους υπόλοιπους και κάτσε να λιώσεις και να χουχουλιασεις στον καναπέ σου!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! ❤️ 

Αχ τα ποσα κλείνω ε;  Κλείνω τα 35... :) Ευτυχώς που και εγώ μικροδείχνω και σώζεται  κάπως η κατάσταση.. 🤣

 

Χαχαχα όντως μικροδείχνεις!! Δε θα σε έκανα με τίποτα τόσο!! Άσε, μεγαλώνουμε…🥺😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

@Theodora12 χρόνια πολλά!! Να ζησεις και να είσαι πάντα υγιής και ευτυχισμένη! Όλα τα γενέθλια σου απ' δω και πέρα θα είναι ξεχωριστά καθώς θα τα γιορτάζεις μαζί με το παιδάκι σου!

Εγώ έφαγα μόλις λίγη τουρτιτσα που έφτιαξα με τα χεράκια μου γιατί έχει γενέθλια και ο άνδρας μου σήμερα! 

Να τον χαίρεσαι Ναντινακι μου πολύχρονος κ πάντα υγεία κ ευτυχία να έχει! ❤️❤️❤️❤️ 
 

 

κοιτα είναι καλό που κανεις την διαφορα με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης! 
 

εγω δν έχω τικ τοκ κ τουιτερ που έχουν όλοι κ θεωρώ ότι είναι σοκαριστικό 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 και μένα εκεί στους 18 μήνες μ το άγχος άρχισε να χαλάει το πρόγραμμα ύπνου η κόρη μου 
 

δλδ πάντα κοιμόταν 9-10 το βράδυ κ ξυπνούσε 8 πρωί αλλά το βράδυ θα ξυπνούσε 4-5 φορές να θηλάσει ξαπλωμένη στην συγκοιμιση κ κοιμόταν πάλι σε δευτερόλεπτα 

 

απο εκεί κ πέρα το χάος 

απορρυθμιστηκε που κόπηκε το γάλα τώρα ξανά απορρυθμίστηκε που ήρθε το γάλα 😂😂😂 μετά θα απορρυθμιστεί που θα έρθει ο μπέμπης 😂 κ μετά που θα μετακομίσουμε εξωτερικό  ….. κ εντάξει κάπου εκεί στα 18 πιστεύω να αρχίσει να κοιμάται 😂😂😂😂😂😂

 

χθες σκέψου κοιμήθηκε 9 το βράδυ μέχρι τις 3 το πρωί κ ξύπνησε θήλασε κ μετά παίζαμε μέχρι τις 6κ30 το πρωί όπου ξανά κοιμήθηκε 2 ώρες μέχρι 9 παρά! 
 

κ μέσα στην μέρα δν κλείνει δευτερόλεπτο τα ματάκια της από ενός έτους τον έχει σταματήσει τον μεσημεριανό ύπνο!  
 

Δεν ξέρω αν εσείς έχετε θέμα αλλά εγώ βλέπω πολλά όνειρα κ δν μπορώ να βολευτω στον ύπνο μουδιαζω στην λεκάνη 

οποτε αντέχω κ το ξενύχτι γιατί ούτως η αλλως δν μπορώ να κοιμηθώ! 😅🎈🤪 

ετσι βέβαια ήμουν κ στην κόρη μου! 🥵
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Να τον χαίρεσαι Ναντινακι μου πολύχρονος κ πάντα υγεία κ ευτυχία να έχει! ❤️❤️❤️❤️ 
 

 

κοιτα είναι καλό που κανεις την διαφορα με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης! 
 

εγω δν έχω τικ τοκ κ τουιτερ που έχουν όλοι κ θεωρώ ότι είναι σοκαριστικό 😂😂😂😂

Ευχαριστώ πολύ Χρυσά μου! Δεν έχω ούτε γω ουτε ο άνδρας μου😄. Πολλές φορές έχω μπει στον πειρασμό αλλά μετά το ξανασκέφτομαι. Βασικά βολεύομαι πολύ με viber για τους φίλους που είναι πιο μακριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Theodora12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Χρύσα μου!!!! ❤️ 

Πολύχρονη και ευτυχισμένη!!! Με το καλό το μωράκι σου να συμπληρώσει την ευτυχία στη ζωή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nantinaki @Riaa @Διόνη @Ονομα χρήστη@I want a baby και αν ξεχνάω κάποιο άλλο κορίτσι ήθελα να σας πω ότι έχουμε κάνει με τις υπόλοιπες κοπέλες ομάδα στο Fb ώστε να γνωριστούμε καλύτερα και να τα λέμε  με μεγαλύτερη ευκολία εκεί. Οποια θέλει ας στείλει σε εμένα προσωπικό μήνυμα ή και στα άλλα κορίτσια πως την βρίσκουμε στο Fb ωστε να σας προσθέσουμε στην παρέα μας ❤️ :) 

Η ομάδα είναι ιδιωτική και μη ορατή σε άλλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Πολύχρονη και ευτυχισμένη!!! Με το καλό το μωράκι σου να συμπληρώσει την ευτυχία στη ζωή σου!

Σε ευχαριστώ Ρία μου με το καλό σε όλες μας ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

@Vasilique ελπίζω αύριο να πάνε όλα τέλεια και να έχεις υπέροχα αποτελέσματα να φύγει και το τελευταίο άγχος που έχεις για τα μωράκια σου, αν και είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι σούπερ! Να μας γράψεις τα νέα σου όταν ξεμπερδεψεις! Νομίζω ότι τα αποτελέσματα δεν αργούν πολύ 2-3 μέρες κάνουν η κάνω λάθος;

Σίγουρα έχω ακούσει ότι πρέπει μετα την αμνιοπαρακέντηση να ξεκουραστείς για λίγες μέρες καλά. Φαντάζομαι το ξέρεις και η ίδια, οπότε φόρτωσε όλες τις δουλειές στους υπόλοιπους και κάτσε να λιώσεις και να χουχουλιασεις στον καναπέ σου!♥️

Σ´ ευχαριστώ πολύ! Θα σας γράψω για την εμπειρία μου εννοείται! Σε 2-3 μέρες βγαίνουν για τα βασικά σύνδρομα. Τα υπόλοιπα θέλουν ένα 10ήμερο… Από ξάπλα άλλο τίποτα! Δεν θα κουνήσω δάχτυλο! 😂

Να χαίρεσαι κ το αγόρι σου! Το καλύτερο δώρο θα πάρει φέτος! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Σ´ ευχαριστώ πολύ! Θα σας γράψω για την εμπειρία μου εννοείται! Σε 2-3 μέρες βγαίνουν για τα βασικά σύνδρομα. Τα υπόλοιπα θέλουν ένα 10ήμερο… Από ξάπλα άλλο τίποτα! Δεν θα κουνήσω δάχτυλο! 😂

Να χαίρεσαι κ το αγόρι σου! Το καλύτερο δώρο θα πάρει φέτος! 😉

Καλά αποτελέσματα Βασιλική μας είμαι σίγουρη όλα θα πάνε τέλεια ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλά αποτελέσματα Βασιλική μας είμαι σίγουρη όλα θα πάνε τέλεια ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

@Theodora12 χρόνια πολλά!! Να ζησεις και να είσαι πάντα υγιής και ευτυχισμένη! Όλα τα γενέθλια σου απ' δω και πέρα θα είναι ξεχωριστά καθώς θα τα γιορτάζεις μαζί με το παιδάκι σου!

Εγώ έφαγα μόλις λίγη τουρτιτσα που έφτιαξα με τα χεράκια μου γιατί έχει γενέθλια και ο άνδρας μου σήμερα! 

Σε ευχαριστώ πολύ, να χαίρεσαι και εσυ τον άντρα σου!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα σας!! @Theodora12 χιλιοχρονη!! Εύχομαι ότι καλύτερο και με το καλό το μωράκι σου!! ❤️❤️❤️❤️

@Nantinaki μου να χαίρεσαι τον άντρα σου!!

Κορίτσια θέλω να θίξω ένα "ευαίσθητο" θέμα!! Αυτό της άδειας!! Έχω βγει σε άδεια από την προηγούμενη εβδομάδα και πραγματικά έχουν σπάσει τα νεύρα μου!! Αρχικά να πω πως υπολόγιζα να βγω σε άδεια από το τέλος αυτού του μήνα αλλά λόγω κορονοϊού και λόγω του ότι από πριν τα Χριστούγεννα είμαι κρυωμένη και ακόμα δεν έχω συνέλθει εντελώς, αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάρω την άδεια νωρίτερα εφόσον μπορώ!! Να πω επίσης πως τις τελευταίες μέρες μένουμε στα πεθερικά μου γιατί η δουλειά του άντρα μου είναι 5 λεπτά από το σπίτι τους οπότε θα σας πω απλά ότι όλη μέρα δεν κάνω ΤΊΠΟΤΑ!! Έχουν σπάσει τα νεύρα μου!! Νιώθω πια ότι δεν περνάνε οι μέρες!! Για να καταλάβετε έχουμε ραντεβού στο γιατρό την επόμενη εβδομάδα και νιώθω πάλι λες και είναι αιώνας!! Αφήστε που τώρα που κάθομαι με κυριευουν ένα σωρό άγχη τύπου αν θα είναι καλά το μωράκι, αν θα πάνε όλα καλά στην καισαρική και διάφορα άλλα τέτοια!! Νιώθω ότι δεν περνάει η ώρα η μέρα τίποτα!! Ναι μεν έχουμε πει πως μέσα στον Φεβρουάριο θα ετοιμάσουμε το σπίτι για το μωρό, βάψιμο δηλαδή και τέτοια αλλά με πιάνει μια απελπισία και ένα άγχος στο πότε θα περάσουν οι μέρες!! Επίσης να πω πως δεν είμαι καλλιτεχνική φύση να πιάνουν δηλαδή τα χέρια μου ώστε να ξεκινήσω μια δραστηριότητα πχ πλέξιμο οπότε καταλαβαίνετε!! Πφφ συγνώμη για το σεντόνι αλλά δεν άντεχα ήθελα να τα πω κάπου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σας!! @Theodora12 χιλιοχρονη!! Εύχομαι ότι καλύτερο και με το καλό το μωράκι σου!! ❤️❤️❤️❤️

@Nantinaki μου να χαίρεσαι τον άντρα σου!!

Κορίτσια θέλω να θίξω ένα "ευαίσθητο" θέμα!! Αυτό της άδειας!! Έχω βγει σε άδεια από την προηγούμενη εβδομάδα και πραγματικά έχουν σπάσει τα νεύρα μου!! Αρχικά να πω πως υπολόγιζα να βγω σε άδεια από το τέλος αυτού του μήνα αλλά λόγω κορονοϊού και λόγω του ότι από πριν τα Χριστούγεννα είμαι κρυωμένη και ακόμα δεν έχω συνέλθει εντελώς, αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάρω την άδεια νωρίτερα εφόσον μπορώ!! Να πω επίσης πως τις τελευταίες μέρες μένουμε στα πεθερικά μου γιατί η δουλειά του άντρα μου είναι 5 λεπτά από το σπίτι τους οπότε θα σας πω απλά ότι όλη μέρα δεν κάνω ΤΊΠΟΤΑ!! Έχουν σπάσει τα νεύρα μου!! Νιώθω πια ότι δεν περνάνε οι μέρες!! Για να καταλάβετε έχουμε ραντεβού στο γιατρό την επόμενη εβδομάδα και νιώθω πάλι λες και είναι αιώνας!! Αφήστε που τώρα που κάθομαι με κυριευουν ένα σωρό άγχη τύπου αν θα είναι καλά το μωράκι, αν θα πάνε όλα καλά στην καισαρική και διάφορα άλλα τέτοια!! Νιώθω ότι δεν περνάει η ώρα η μέρα τίποτα!! Ναι μεν έχουμε πει πως μέσα στον Φεβρουάριο θα ετοιμάσουμε το σπίτι για το μωρό, βάψιμο δηλαδή και τέτοια αλλά με πιάνει μια απελπισία και ένα άγχος στο πότε θα περάσουν οι μέρες!! Επίσης να πω πως δεν είμαι καλλιτεχνική φύση να πιάνουν δηλαδή τα χέρια μου ώστε να ξεκινήσω μια δραστηριότητα πχ πλέξιμο οπότε καταλαβαίνετε!! Πφφ συγνώμη για το σεντόνι αλλά δεν άντεχα ήθελα να τα πω κάπου!! 

Μάιρα ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και γω δεν είχα συνηθίσει να κάθομαι, ούτε να μην δουλεύω. Σκέψου εγώ λόγο της φύσης της δουλειάς μου βγήκα σε άδεια λίγο μετά αφού το έμαθα απ' τον Ιούλιο δηλαδή! Βέβαια επειδή το ήξερα προγραμμάτισα να κάνω κάποια πράγματα που πριν δεν είχα καιρό ( πχ έδωσα πτυχίο αγγλικων, έκανα 2 σεμινάρια που απαιτούσαν διάβασμα, ετοίμασα κάποια πρότζεκτ για του χρόνου κτλ). Τώρα ξεμπερδεψα σκέψου με όλα αυτά. Παρόλα αυτά κάποιες φορές αισθανομουν ακόμα και τύψεις που καθόμουν σπίτι.

Το καλό είναι ότι δεν μένει πολύ καιρός για να βαρεθεις! Θα σου πρότεινα να καθήσεις να σκεφτείς ενα πρόγραμμα να κάνεις μέσα στην μέρα που να σε κάνει να αισθάνεσαι παραγωγική. Πχ εγώ ξυπνάω το πρωί τρώω πρωινό ντύνομαι καλά πάω παίρνω το καφεδάκι μου και πάω για περπάτημα τουλάχιστον 1 ωριτσα μπορεί και πολύ παραπάνω, όσο αντέχω. Γυρνάω κάνω ότι δουλειές έχω σπίτι μαγειρεύω τρώμε, μετά βάζω μια ωραία σειρά χαλαρώνω και απόγευμα κάνω δραστηριότητες που με χαλαρώνουν ( πχ έχω ένα παζλ που φτιάχνω με 2000 κομμάτια να το κάνω κάδρο ). Ακούω μουσική που μου αρέσει, διαβάζω βιβλία απ' την βιβλιοθήκη μου, μιλάω με φίλους με βιντεοκλήση κτλ. Έτσι περνάει η μέρα μου ευχάριστα και δεν βαριέμαι όταν ο άνδρας μου λείπει στη δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα σας, μόλις σας ανακάλυψα!! Είμαι έγκυος και εγώ 32w και 2d και έχω ΠΗΤ 22/3!! Περιμένω κοριτσάκι και είμαι 23 χρονών!! Σας τα είπα όλα μαζί για να γνωριστούμε χαχα!! Έχω μία ερωτησούλα..πήγαμε χθες στο γιατρό και μας είπε ότι το μωράκι μας το βλέπει μικρό σε βάρος..είναι 1.811 γραμμάρια και πως έπρεπε να ναι κοντά στα 2.000 γραμμάρια. Μου σύστησε να ξεκουράζομαι παραπάνω και να τρώω περισσότερες πρωτεΐνες για να πάρει βάρος και θα το δούμε πάλι στις 35w. Να σας πω ότι επειδή το έψαξα παααρα πολύ, είδα ότι είναι φυσιολογικά τα κιλά του ..μπορεί απλά να είναι μικρόσωμο..εσείς τι λέτε; 

Με το καλό να γεννήσουμε όλες μας γερά και υγιή μωράκια!!👶🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2022 at 5:53 ΜΜ, ο/η Theodora12 είπε:

@Nantinaki @Riaa @Διόνη @Ονομα χρήστη@I want a baby και αν ξεχνάω κάποιο άλλο κορίτσι ήθελα να σας πω ότι έχουμε κάνει με τις υπόλοιπες κοπέλες ομάδα στο Fb ώστε να γνωριστούμε καλύτερα και να τα λέμε  με μεγαλύτερη ευκολία εκεί. Οποια θέλει ας στείλει σε εμένα προσωπικό μήνυμα ή και στα άλλα κορίτσια πως την βρίσκουμε στο Fb ωστε να σας προσθέσουμε στην παρέα μας ❤️ :) 

Η ομάδα είναι ιδιωτική και μη ορατή σε άλλους

Γειά σας κορίτσια μου!!!Χαθηκα αυτές τις μέρες...κουράστηκα παρα πολυ γτ ο άντρας μου δουλευε σε εκχιονιστικα και έλλειπε 2 24ωρα συνεχόμενα κοιμόταν μόνο λίγες ώρες στο φορτηγό...εγώ ήμουν μόνη μ με τον μικρο δεν είχα καθόλου βοήθεια είχαμε πολυ χιονι και η θέρμανση μας είναι με ξυλα οποτε καταλαβαίνετε χωρίς βοήθεια ήταν πολύ δύσκολο εκανε και συνέχεια διακοπές ρεύματος για πολλές ώρες...αλλά ευτυχώς πέρασα τέλος καλό όλα καλά!!!τώρα ξανα μπαινουμε στους ρυθμούς μας επιτέλους...

Χρόνια πολλά στη @Theodora12πολύχρονη κορίτσι μου να τα εκατοστήσεις και ότι επιθυμείς!!! Αχ ναι θα σου στείλω να με βάλετε και εμένα εγω να σας πω την αλήθεια είχαμε φτιάξει fb μαζί με τον άντρα μ εγω το είχα για να κανω μια σελίδα με νύχια κ τέτοια δεν είμαι και πολύ ενεργή με φωτογραφίες και τέτοια πιο πολύ ασχολείται ο άντρας μ με κυνήγια 🤣🤣🤣 χα χα  χα αλλα βαλτε με κ εμένα θα σου στείλω πμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Euaggelia98 είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα σας, μόλις σας ανακάλυψα!! Είμαι έγκυος και εγώ 32w και 2d και έχω ΠΗΤ 22/3!! Περιμένω κοριτσάκι και είμαι 23 χρονών!! Σας τα είπα όλα μαζί για να γνωριστούμε χαχα!! Έχω μία ερωτησούλα..πήγαμε χθες στο γιατρό και μας είπε ότι το μωράκι μας το βλέπει μικρό σε βάρος..είναι 1.811 γραμμάρια και πως έπρεπε να ναι κοντά στα 2.000 γραμμάρια. Μου σύστησε να ξεκουράζομαι παραπάνω και να τρώω περισσότερες πρωτεΐνες για να πάρει βάρος και θα το δούμε πάλι στις 35w. Να σας πω ότι επειδή το έψαξα παααρα πολύ, είδα ότι είναι φυσιολογικά τα κιλά του ..μπορεί απλά να είναι μικρόσωμο..εσείς τι λέτε; 

Με το καλό να γεννήσουμε όλες μας γερά και υγιή μωράκια!!👶🥰

Καλησπέρα κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια και εμένα φυσιολογικό μου φαίνεται το βάρος του...δεν έχει την ίδια ανάπτυξη κάθε μωράκι. Εγω 29 εβδομαδων που πήγα ήταν περίπου 1.500 κιλο...Με το καλό το μωράκι σου αλλά καλύτερα να κάνεις οτι σου λέει ο γιατρός σου καλό θα σου κάνει κ η ξεκούραση και θα το δείτε παλι!!!😘😘😘Doppler ανάπτυξης έχετε κανει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2022 at 3:58 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ κορίτσια εγώ 27 γίνομαι! 
κ έχω 28 μεθαύριο γενέθλια! 
 

αλλα ναι νομίζω είναι θέμα ψυχολογίας κ νοοτροπίας ;;; Δν ξέρω πάντως δν μ αρέσει να μεγαλώνω 😅😂😂😂😂😂😂😂🥵🥵🥵🥵🥵

 

 

@Theodora12 ωωωω χρόνια πολλααααααααα και καλαααα! Εύχομαι κάθε ευτυχία κ αυτόν τον χρόνο να πραγματοποιηθούν όλες οι επιθυμίες κ οι ευχές σου ❤️🎉🥳💜🥰 να περάσεις υπέροχα σήμερα!!!!! 

Το 95 εισαι;;;και εγώ τα 27 κλείνω στις 3 Φεβρουαρίου!!!πως περνάνε έτσι τα ατιμα;;;😅😅😅εύχομαι να περάσεις τέλεια στα γενέθλια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια και εμένα φυσιολογικό μου φαίνεται το βάρος του...δεν έχει την ίδια ανάπτυξη κάθε μωράκι. Εγω 29 εβδομαδων που πήγα ήταν περίπου 1.500 κιλο...Με το καλό το μωράκι σου αλλά καλύτερα να κάνεις οτι σου λέει ο γιατρός σου καλό θα σου κάνει κ η ξεκούραση και θα το δείτε παλι!!!😘😘😘Doppler ανάπτυξης έχετε κανει;;;;

Εννοείται πως θα ακολουθήσω τις οδηγίες του. Μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, απλά καλό είναι να πάρει κι άλλο βάρος. Και να φανταστείς στις 26 εβδομάδες ήταν παραπάνω κιλά για την ηλικία του, μετά στις 29 ήταν νορμάλ και αυτή τη φορά στις 32 το βρήκε μικρό..το αμνιακό υγρό το βρήκε μια χαρά και μου είπε πως έχει κατέβει και χαμηλά. Ναι έχουμε κάνει doppler και ήταν φυσιολογικά όλα!! Σε ευχαριστώ για την απάντηση ❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...