Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Η αμνιοπαρακέντηση γίνεται συνήθως μεταξύ 16ης και 20ης εβδομάδας. Όμως ο γιατρός μου δεν ήθελε να ρισκάρει την κύηση τότε, οπότε θα την κάνουμε τώρα στην 32η όπου τα έμβρυα τώρα είναι πλέον βιώσιμα εάν τύχει κ σπάσουν τα νερά. Θα την κάνω καθαρά για ψυχολογικούς λόγους. Όλες οι μετρήσεις κ οι εξετάσεις μου μέχρι σήμερα κ βάσει της ηλικίας μου (44) είναι μια χαρά αλλά βέβαια ποτέ δεν ξέρεις! Έτσι είπα ας το κάνουμε κ αυτό! Τόσα κάναμε εξάλλου ως τώρα! 😀

Οπότε εκτός απροόπτου πάμε για τις 37w! Θα τις φτάσουμε άραγε;;; 🧐

Θα τις φτάσετε! Μια ανάσα έμεινε! 5 εβδομάδες δεν είναι τίποτα! Εδώ πέρασαν μήνες και μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Θα τις φτάσετε! Μια ανάσα έμεινε! 5 εβδομάδες δεν είναι τίποτα! Εδώ πέρασαν μήνες και μήνες!

Μακάρι! Αυτό λέω κ εγώ! Τι στο καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω για την κούνια...τι πήρατε από πάντες κουνουπιέρες κλπ;

Εγω σκεφτόμουν για μια παντα επειδή βλέπω ότι κυκλοφορούν πολύ, τα σεντονακια που να ταιριάζουν χρωματικά (χωρίς να είναι απαραίτητα ίδια σχέδιο) και να κοιμούνται με υπνοσακο οοοοταν θα πάνε στις κούνιες τους!

Έχει έρθει η πεθερά μου κ μου λέει για κουνουπιέρες και παπλώματα αλλά μου φαίνονται λίγο παλιακο στυλ να τα έχω όλα σετ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω για την κούνια...τι πήρατε από πάντες κουνουπιέρες κλπ;

Εγω σκεφτόμουν για μια παντα επειδή βλέπω ότι κυκλοφορούν πολύ, τα σεντονακια που να ταιριάζουν χρωματικά (χωρίς να είναι απαραίτητα ίδια σχέδιο) και να κοιμούνται με υπνοσακο οοοοταν θα πάνε στις κούνιες τους!

Έχει έρθει η πεθερά μου κ μου λέει για κουνουπιέρες και παπλώματα αλλά μου φαίνονται λίγο παλιακο στυλ να τα έχω όλα σετ!

Καλημέρα Μαράκι! Επειδή το είχα ψάξει αρκετά θα σου πω. Κουνουπιέρα εγώ θα πάρω οκ είναι χρήσιμη αλλά είναι νωρίς ακόμα, θα πάρω εκεί κάπου στο Πάσχα.

Το υπόλοιπο σετ, που το λένε προίκα μωρού ( έχει πάπλωμα παπλωματοθηκη σεντόνι διακοσμητικο μαξιλάρι και πάντα συνήθως ) τα πουλάνε πανάκριβα του τύπου 120€ το σετ!!! Εγώ δεν θα πάρω τέτοιο σετακι το θεωρω υπερεκτιμημένο. Πάντα ξέχωρα μπορείς να πάρεις πολύ οικονομικες πχ εγώ πήρα απ' τα τζάμπο μια απλή θαλασσι για να ταιριάζει με διάφορα σεντόνια με 6€! 

Συμφωνω με την λογική του υπνοσακου είναι απ' τα δώρα που έχω ζητήσει από φίλες. Βολεύει περισσότερο ειδικά μετά τους 3-4 μήνες που τα μωρά αρχίζουν και κινούνται μέσα στις κούνιες τους για να μην ξεσκεπάζονται και επίσης έχω διαβάσει ότι είναι πιο ασφαλές για τα ίδια τα μωρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Διόνη μου εμάς δεν χωράει με τίποτα η κούνια στο δωμάτιο! Οπότε θα χουμε στο δωμάτιο την καλαθουνα για τους πρώτους μήνες. Ναι έχει βάση, εμάς ήτανε μέσα στην αγορά η βάση της καλαθουνας ( την πουλουσανε δηλαδή μαζί με το καρότσι) έχει ένα υποπόδιο που κουμπώνει πάνω η καλαθουνα. Έτσι θα τον έχω ακριβώς δίπλα μου στο ύψος του κρεβατιού. 

Πάντως πουλάνε και ξεχωριστά βάσεις για καλαθουνα σε όλα τα βρεφικά και στο ίντερνετ αν χρειαστείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλημέρα Μαράκι! Επειδή το είχα ψάξει αρκετά θα σου πω. Κουνουπιέρα εγώ θα πάρω οκ είναι χρήσιμη αλλά είναι νωρίς ακόμα, θα πάρω εκεί κάπου στο Πάσχα.

Το υπόλοιπο σετ, που το λένε προίκα μωρού ( έχει πάπλωμα παπλωματοθηκη σεντόνι διακοσμητικο μαξιλάρι και πάντα συνήθως ) τα πουλάνε πανάκριβα του τύπου 120€ το σετ!!! Εγώ δεν θα πάρω τέτοιο σετακι το θεωρω υπερεκτιμημένο. Πάντα ξέχωρα μπορείς να πάρεις πολύ οικονομικες πχ εγώ πήρα απ' τα τζάμπο μια απλή θαλασσι για να ταιριάζει με διάφορα σεντόνια με 6€! 

Συμφωνω με την λογική του υπνοσακου είναι απ' τα δώρα που έχω ζητήσει από φίλες. Βολεύει περισσότερο ειδικά μετά τους 3-4 μήνες που τα μωρά αρχίζουν και κινούνται μέσα στις κούνιες τους για να μην ξεσκεπάζονται και επίσης έχω διαβάσει ότι είναι πιο ασφαλές για τα ίδια τα μωρά.

Κ εγω κάπως έτσι το σκεφτόμουν σε όλα! Αν κ η ιδέα της κουνουπιερας δεν μ αρέσει καθόλου αλλά θα πάρω! ...τα υπόλοιπα θα τα ψάξω να τα πάρω χωρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2022 at 11:54 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Χρύσα μου!!

Σε σκεφτόμουν που χάθηκες, ήθελα να σου στείλω αν είσαι καλά!

Όσο για το θέμα του θηλασμού τώρα χτυπάς φλέβα!! Εμένα ο μικρός μου δυστυχώς ποτέ δε σταμάτησε να θηλάζει, και τώρα ξυπνάει κ εμένα κ τη νύχτα, ενώ δεν ξύπναγε ποτέ ούτε νεογέννητο!! Το είχα αποδώσει στο ότι πλησιάζει στο αποκορύφωμα του άγχους αποχωρισμού(είναι 17 μηνών σχεδόν τώρα), επίσης βγάζει κ κάτι τελευταία δόντια, αλλά τώρα δε ξέρω!! Μπορεί κ να φταίει που έφυγα κ κάποιες μέρες στο εξωτερικό. Η αλήθεια είναι ότι έχω απελπιστεί κ αυτό το πράγμα να ξυπνάει μες τη νύχτα δεν το αντέχω!! Γενικά θέλω να σταματήσω το θηλασμό, έχω φτάσει σε κατάσταση που μου προκαλεί νεύρα, κλάμα κλπ. Εγώ ήθελα να θηλάσω 1 χρόνο κ από τους 10 μήνες παλεύω κ δε μπορώ να το κόψω. Δε θέλω να θηλάζω κ τα δύο μαζί. Κ δε βρίσκω τρόπο να το κόψω. Δεν είχα φανταστεί ποτέ ότι θα είναι τόσο δύσκολο. Πίστευα ότι όποτε θες το κόβεις, ήθελα να κάνω ομαλό αποθηλασμό κι όλας. Αν ήξερα ότι είναι τόσο δύσκολο θα έδινα και λίγο ξένο από την αρχή για να το έχει συνηθίσει. Εμένα τώρα δε δέχεται κ κανένα ξένο γάλα για να πω ότι θα του δώσω άλλο γάλα το βράδυ να κοιμηθεί..ειλικρινά δε ξέρω τι να κάνω κ όσο ο καιρός πλησιάζει τόσο απελπίζομαι, δε ξέρω πώς θα καταφέρω σε 2 μήνες να το έχει κόψει, ενώ δεν τα έχω καταφέρει τόσο καιρό.

Εσύ πώς πας με το θέμα σου;; Ακόμα είναι αυξημένο το αμνιακό ή εντάξει τώρα;;

Καλή επιτυχία με όλες τις εξετάσεις σου σε όλους τους τομείς!! Εύχομαι να τα πας σε όλα τέλεια!!🤞😊

Έχεις και γενέθλια τώρα; Πολύχρονη!!🎉❤️

Αχ κορίτσι μου είναι δύσκολος ο αποθηλασμος αλλά αν καταφέρεις κ αποσυνδέσεις τον νυχτερινό τότε μέσα στην μέρα θα κοπούν πιο εύκολα 

 

απλα θέλει επιμονή κ υπομονή 

κ όσο το πιέζεις τόσο θα έχει αντίθετα αποτελέσματα όποτε ο μικρούλης σου όταν είναι σε φάση ηρεμίας χαλαρός τότε μπορείς να του μιλήσεις κ να χτίσεις τον αποθηλασμο

για αυτό μιλάνε για ομαλό αποθηλασμο 

Δν έχω Μπει σ αυτό το τρυπακι ποτε όποτε μόνο θεωρητικές συμβουλές μπορώ να σου δώσω 

κ ένα βιβλίο που βγήκε. Το μοναδικό από ελληνίδα συγγραφέα για αποθηλασμο που απευθύνεται σε παιδιά

  «μια τελευταία γουλιτσα» της μαρίνας πλουμπη που μπορείς να το διαβάζεις μαζί μ τον μικρό σου κάθε βράδυ 

 

Σ ευχαριστώ για τις ευχές 27 αύριο γίνομαι κ έχω ένα θέμα μ την ηλικία δν ξέρω αν κάποια άλλη συμμερίζεται αυτό που νιώθω 

αλλα δν μπορώ να μεγαλώνω 😂😂😂😂 

καλα δν μ φαίνεται για 20 με κάνουν το πολύ αλλά δν ξέρω δν θέλω να μεγαλώσω 🤪😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Κορίτσια μου σκεφτόμουν αυτές τις μέρες το πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός και ΄ότι το όμορφο αυτό ταξίδι μας φτάνει σιγά σιγά προς το τέλος του, οι περισσότερες είμαστε μαζί από το πρώτο υπερηχογράφημα και όλους αυτούς τους μήνες μοιραζόμαστε  ανησυχίες, στεναχώριες, χαρές, απορίες και γενικά ότι μας απασχολεί βοηθώντας πάντα η μια την άλλη!!! Eγώ προσωπικά σας νιώθω πλέον φίλες μου και ας μην σας γνωρίζω από κοντά. Θα χαρώ λοιπόν πολύ όποιο κορίτσι θέλει να μου στείλει προσωπικό μήνυμα πως μπορώ να την βρω πχ στο facebook ώστε να διατηρήσουμε αύτη την φιλία και την επαφή :)❤️ 

   

Σου στέλνω πμ αν κάνετε ομαδούλα βάλτε με κ μένα εννοείται ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Κ εγω κάπως έτσι το σκεφτόμουν σε όλα! Αν κ η ιδέα της κουνουπιερας δεν μ αρέσει καθόλου αλλά θα πάρω! ...τα υπόλοιπα θα τα ψάξω να τα πάρω χωρια!

Μαράκι μου καλημέρα όπως λέει κ το @Nantinaki καλύτερα χωριστά όλα αυτά από άποψη τιμής σίγουρα κ για να διαλέξεις ότι θέλεις εσυ ❤️

Επισης για πάντες μαξιλάρια και τα συναφή ειδικά τον πρώτο χρόνο απαγορεύονται τ ογκώδη ή αυτές οι πλεξούδες που διαφημίζονται φιατι υπάρχει κίνδυνος ασφυξίας των μωρών όποτε οι φορείς ενημερώνουν  να βάζουμε μέσα στην κούνια τίποτα παρά μόνο το μωράκι

 

μπορείς να δεις κάτι σε πάντα αν θέλεις αλλά αυτεσ που δν έχοουν προεξοχές κ δένουν πάνω στην κούνια/λίκνο κάθετα που μπαίνουν κ δν προεξέχουν στο στρώμα 

Επειδή τ μωράκια γυρνάνε σε ανύποπτες στιγμές μόλις μεγαλώσουν λίγο κ μπορεί να μην εισαι καν μπροστά όταν γυρίσει  πρώτη φορά γ αυτό εχει βγει αυτή η σύσταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω για την κούνια...τι πήρατε από πάντες κουνουπιέρες κλπ;

Εγω σκεφτόμουν για μια παντα επειδή βλέπω ότι κυκλοφορούν πολύ, τα σεντονακια που να ταιριάζουν χρωματικά (χωρίς να είναι απαραίτητα ίδια σχέδιο) και να κοιμούνται με υπνοσακο οοοοταν θα πάνε στις κούνιες τους!

Έχει έρθει η πεθερά μου κ μου λέει για κουνουπιέρες και παπλώματα αλλά μου φαίνονται λίγο παλιακο στυλ να τα έχω όλα σετ!

Μαράκι καλημέρα, εμένα περιλαμβάνει η κούνια που παραγγειλα κουνουπιέρα, πάντα και πάπλωμα, (ακόμα δεν μου ήρθε βέβαια για να τα δω πως είναι) επομένως θα αγοράσω μόνο σεντονάκια που θα τους βάλω λάστιχο στο κατωσέντονο και πήρα και εναν υπνόσακο πιο πολύ για το φάσκιωμα που προσφέρει ώστε να  νιώθει ασφάλεια και να ησυχάζει το μωρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ κορίτσι μου είναι δύσκολος ο αποθηλασμος αλλά αν καταφέρεις κ αποσυνδέσεις τον νυχτερινό τότε μέσα στην μέρα θα κοπούν πιο εύκολα 

 

απλα θέλει επιμονή κ υπομονή 

κ όσο το πιέζεις τόσο θα έχει αντίθετα αποτελέσματα όποτε ο μικρούλης σου όταν είναι σε φάση ηρεμίας χαλαρός τότε μπορείς να του μιλήσεις κ να χτίσεις τον αποθηλασμο

για αυτό μιλάνε για ομαλό αποθηλασμο 

Δν έχω Μπει σ αυτό το τρυπακι ποτε όποτε μόνο θεωρητικές συμβουλές μπορώ να σου δώσω 

κ ένα βιβλίο που βγήκε. Το μοναδικό από ελληνίδα συγγραφέα για αποθηλασμο που απευθύνεται σε παιδιά

  «μια τελευταία γουλιτσα» της μαρίνας πλουμπη που μπορείς να το διαβάζεις μαζί μ τον μικρό σου κάθε βράδυ 

 

Σ ευχαριστώ για τις ευχές 27 αύριο γίνομαι κ έχω ένα θέμα μ την ηλικία δν ξέρω αν κάποια άλλη συμμερίζεται αυτό που νιώθω 

αλλα δν μπορώ να μεγαλώνω 😂😂😂😂 

καλα δν μ φαίνεται για 20 με κάνουν το πολύ αλλά δν ξέρω δν θέλω να μεγαλώσω 🤪😅

 

Γίνεσαι 27 αύριο ή στις 27/01 έχεις γενέθλια; Γιατί αν γίνεσαι 27 αλλά φαίνεσαι 20 τότε θα αρχίσω εγώ τα κλάματα!!😂😂😂

Παρεμπιπτόντως σήμερα έχει γενέθλια κ το κορίτσι μας η @Theodora12 🎉🎊🎁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa95 @Theodora12 αυτά έχω διαβάσει κ εγω κ αυτό θα κάνω!

Για να καταλάβετε έχει έρθει η πεθερά μου η οποία είναι καλή χρυσή γυναίκα αλλά επειδή έχει ήδη εγγόνια από τις κόρες της θεωρεί πως θα κάνω τα ίδια με αυτές. Προσπαθώ να της εξηγήσω 1ον αυτό για την ασφάλεια και 2ον ότι είμαι εντελώς άλλης φιλοσοφίας ως προς τις αγορές! Δεν είναι ότι θα παρω ένα πράγμα και θα κάνω αλλά 2 κορίτσια να το χρησιμοποιήσω, αλλά θα έχω 3 ταυτόχρονα και δεν μπορώ να γεμίζω περιττά πράγματα! Στην μάνα μου το είπα και το κατάλαβε. Ε αυτή δεν το καταλαβαίνει! Προσπάθησε κ ο άντρας μου να της το πει αλλά τίποτα.. αφού το έκαναν έτσι οι κόρες της ,αυτό είναι και το σωστό!

Δεν τα λέω με κακια κ ουτε θέλω να σας πρήζω..απλά τόσο καιρό ήμουν ήρεμη και είχα κάνει ένα πλάνο στο μυαλό μου κ όταν μ λένε αλλα νευριαζω! Θα το συζητήσω κ με τον άντρα μου γιατί μπορεί να είναι κ οι ορμόνες κ να το βλέπω εγώ έτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω για την κούνια...τι πήρατε από πάντες κουνουπιέρες κλπ;

Εγω σκεφτόμουν για μια παντα επειδή βλέπω ότι κυκλοφορούν πολύ, τα σεντονακια που να ταιριάζουν χρωματικά (χωρίς να είναι απαραίτητα ίδια σχέδιο) και να κοιμούνται με υπνοσακο οοοοταν θα πάνε στις κούνιες τους!

Έχει έρθει η πεθερά μου κ μου λέει για κουνουπιέρες και παπλώματα αλλά μου φαίνονται λίγο παλιακο στυλ να τα έχω όλα σετ!

Εμένα μου έδωσε η αδερφή μου μια πάντα για το αγόρι καθώς κ τα σεντόνια ενώ μια φίλη μου έδωσε μια πάντα για το κορίτσι όπου θα αγοράσω να ταιριάξω σεντονάκι. Πολύ καλής ποιότητας αλλά κ όμορφα σχέδια για σεντόνια να ξέρετε έχει η εταιρεία Down Town. Τα έχω πάρει κατά καιρούς δώρο για βάφτιση κ έχω ακούσει θετικά σχόλια. Τα έχει κ το Λητώ αλλά τα βρίσκεις κ στο Skroutz αυτές τις ημέρες με έκπτωση… Δεν έχω σκεφτεί την ιδέα της κουνουπιέρας για να είμαι ειλικρινής αλλά όπως λέει κ το @Nantinaki ίσως το σκεφτώ μετά το Πάσχα… Εξάλλου στις κούνιες δεν νομίζω ότι θα μπουν πριν το τρίμηνο… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

@Xrisa95 @Theodora12 αυτά έχω διαβάσει κ εγω κ αυτό θα κάνω!

Για να καταλάβετε έχει έρθει η πεθερά μου η οποία είναι καλή χρυσή γυναίκα αλλά επειδή έχει ήδη εγγόνια από τις κόρες της θεωρεί πως θα κάνω τα ίδια με αυτές. Προσπαθώ να της εξηγήσω 1ον αυτό για την ασφάλεια και 2ον ότι είμαι εντελώς άλλης φιλοσοφίας ως προς τις αγορές! Δεν είναι ότι θα παρω ένα πράγμα και θα κάνω αλλά 2 κορίτσια να το χρησιμοποιήσω, αλλά θα έχω 3 ταυτόχρονα και δεν μπορώ να γεμίζω περιττά πράγματα! Στην μάνα μου το είπα και το κατάλαβε. Ε αυτή δεν το καταλαβαίνει! Προσπάθησε κ ο άντρας μου να της το πει αλλά τίποτα.. αφού το έκαναν έτσι οι κόρες της ,αυτό είναι και το σωστό!

Δεν τα λέω με κακια κ ουτε θέλω να σας πρήζω..απλά τόσο καιρό ήμουν ήρεμη και είχα κάνει ένα πλάνο στο μυαλό μου κ όταν μ λένε αλλα νευριαζω! Θα το συζητήσω κ με τον άντρα μου γιατί μπορεί να είναι κ οι ορμόνες κ να το βλέπω εγώ έτσι! 

Eγω σε νιώθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

@Xrisa95 @Theodora12 αυτά έχω διαβάσει κ εγω κ αυτό θα κάνω!

Για να καταλάβετε έχει έρθει η πεθερά μου η οποία είναι καλή χρυσή γυναίκα αλλά επειδή έχει ήδη εγγόνια από τις κόρες της θεωρεί πως θα κάνω τα ίδια με αυτές. Προσπαθώ να της εξηγήσω 1ον αυτό για την ασφάλεια και 2ον ότι είμαι εντελώς άλλης φιλοσοφίας ως προς τις αγορές! Δεν είναι ότι θα παρω ένα πράγμα και θα κάνω αλλά 2 κορίτσια να το χρησιμοποιήσω, αλλά θα έχω 3 ταυτόχρονα και δεν μπορώ να γεμίζω περιττά πράγματα! Στην μάνα μου το είπα και το κατάλαβε. Ε αυτή δεν το καταλαβαίνει! Προσπάθησε κ ο άντρας μου να της το πει αλλά τίποτα.. αφού το έκαναν έτσι οι κόρες της ,αυτό είναι και το σωστό!

Δεν τα λέω με κακια κ ουτε θέλω να σας πρήζω..απλά τόσο καιρό ήμουν ήρεμη και είχα κάνει ένα πλάνο στο μυαλό μου κ όταν μ λένε αλλα νευριαζω! Θα το συζητήσω κ με τον άντρα μου γιατί μπορεί να είναι κ οι ορμόνες κ να το βλέπω εγώ έτσι! 

Άφησέ την να λέει ότι θέλει κ μην μπαίνεις σε διαδικασία διαλόγου κ διαφωνίας για τέτοια ζητήματα κοριτσάκι μου. Εσύ θα κάνεις αυτό που θέλεις στο τέλος κ θεωρείς σωστό για τα μωρά σου. Είτε η διαφωνία σας αφορά ασήμαντα ζητήματα όπως αυτά που συζητάμε τώρα, είτε πιο σοβαρά που σίγουρα μέσα στον χρόνο θα προκύψουν. Θα το πάρει το μήνυμα κ κάποια στιγμή θα ηρεμήσει… Εσύ κοίτα να μην χαλιέσαι!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Εμένα μου έδωσε η αδερφή μου μια πάντα για το αγόρι καθώς κ τα σεντόνια ενώ μια φίλη μου έδωσε μια πάντα για το κορίτσι όπου θα αγοράσω να ταιριάξω σεντονάκι. Πολύ καλής ποιότητας αλλά κ όμορφα σχέδια για σεντόνια να ξέρετε έχει η εταιρεία Down Town. Τα έχω πάρει κατά καιρούς δώρο για βάφτιση κ έχω ακούσει θετικά σχόλια. Τα έχει κ το Λητώ αλλά τα βρίσκεις κ στο Skroutz αυτές τις ημέρες με έκπτωση… Δεν έχω σκεφτεί την ιδέα της κουνουπιέρας για να είμαι ειλικρινής αλλά όπως λέει κ το @Nantinaki ίσως το σκεφτώ μετά το Πάσχα… Εξάλλου στις κούνιες δεν νομίζω ότι θα μπουν πριν το τρίμηνο… 

Εγω  πήρα από spiti shop σεντόνια για το λίκνο, υπνόσακο, πετσέτες και σελτεδάκια, τώρα θέλω να  παραγείλω σεντόνια για την κούνια. Στα σεντόνια διαλέγεις ότι θέλεις και μπορούν να σου βάλουν λάστιχο

Έχει αρκετά μεγάλη ποικιλία  και τα Down Town νομίζω

Επίσης αν έχετε vodafone ή Cu και πάρετε κωδικό έχει έκπτωση 15%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique @Theodora12 α ωραία είναι κ άλλες πεθερές έτσι! Αχ τι να κάνουμε όμως που ερωτευτήκαμε τους γιους τους! Όλα καλά! Ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

@Theodora12 χρονια πολλά! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marakiii είπε:

@Vasilique @Theodora12 α ωραία είναι κ άλλες πεθερές έτσι! Αχ τι να κάνουμε όμως που ερωτευτήκαμε τους γιους τους! Όλα καλά! Ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

@Theodora12 χρονια πολλά! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! 

Σε ευχαριστώ πολύ, με το καλό σε όλες μας!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Μωρέ όλες μας την νιώθουμε! 😂

Εγώ δε σας νιώθω κορίτσια γιατί δεν έχω πεθερά, δυστυχώς ο άντρας μου έχασε τη μαμά του μικρός..αλλά έχω πεθερό κ αυτός είναι της παλιάς σχολής κ ώρες ώρες με εκνευρίζει😅 Εντωμεταξύ έχει κ άποψη για το πώς θα κοιμίζουμε το μωρό, ότι δεν τα κάνουμε καλά κλπ, ενώ δεν έχει μεγαλώσει κ δεν έχει κοιμίσει κανένα παιδί..αλλά κάνω υπομονή κ δεν του δίνω σημασία. Ευτυχώς μένει μακριά κ δεν έρχεται συχνά Αθήνα, γιατί σκεφτόμουν καλός χρυσός αλλά δε θα άντεχα να μου λέει συνέχεια τέτοια😅😅🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Theodora12 το είδα κι εγώ ότι έχεις γενέθλια!! Χρόνια πολλάααααααα 🎉🎂💗 Του χρόνου θα τα περάσεις με το μωράκι σου αγκαλιά👶💞💞 Κοντά με τη @Xrisa95 είστε😊 Πόσα κλείνεις εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κ εγω κάπως έτσι το σκεφτόμουν σε όλα! Αν κ η ιδέα της κουνουπιερας δεν μ αρέσει καθόλου αλλά θα πάρω! ...τα υπόλοιπα θα τα ψάξω να τα πάρω χωρια!

Εμάς είχε κουνουπιέρα και πάντα και μαξιλαράκι το λίκνο..κ παπλωματάκι νομίζω..η κουνουπιέρα μου άρεσε πολύ μπορώ να πω🤗🥰 μου φαίνεται πολύ παραμυθένιο το κρεβατάκι με την κουνουπιέρα💕💕

Βέβαια στην πράξη όλο στο πλάι την είχαμε μέχρι που τη βγάλαμε, για να μπορούμε να βάζουμε κ να βγάζουμε το μωρό από το λίκνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εμάς είχε κουνουπιέρα και πάντα και μαξιλαράκι το λίκνο..κ παπλωματάκι νομίζω..η κουνουπιέρα μου άρεσε πολύ μπορώ να πω🤗🥰 μου φαίνεται πολύ παραμυθένιο το κρεβατάκι με την κουνουπιέρα💕💕

Βέβαια στην πράξη όλο στο πλάι την είχαμε μέχρι που τη βγάλαμε, για να μπορούμε να βάζουμε κ να βγάζουμε το μωρό από το λίκνο!

Δεν μ αφήνει να βαλω άλλες αντιδράσεις! 

Έστειλα την πεθερά στην μάνα μου να κάτσω λίγο μόνη μου και βρήκα ευκαιρία να χαλαρώσω και να τα σκεφτώ όλα!Βρήκα κ ευκαιρία κ πήρα τον άντρα μου τηλέφωνο να μιλήσουμε πιο άνετα. 

Αποφασίσαμε τα χοντρά να τα διαλέξουμε μαζί και τα υπόλοιπα θα τα αναλάβει αυτός! Πήραμε χθες κούνιες συρταριερα, θα δούμε και το καρότσι μαζί κ ολα τ άλλα θα τα κανονίσει αυτός! Του έχω εμπιστοσύνη σε αυτά τα πράγματα!άσε που του αρέσουν αυτά τα σεταριστα! Η καλύτερη του θα είναι 🤣🤣🤣

Εμενα το μυαλό μου είναι ακόμα κολλημένο να βγουν καλά τα παιδιά...όλα τ άλλα σε αυτήν την φάση από το ένα αυτί μπαίνουν κ απο το άλλο βγαίνουν .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ κορίτσι μου είναι δύσκολος ο αποθηλασμος αλλά αν καταφέρεις κ αποσυνδέσεις τον νυχτερινό τότε μέσα στην μέρα θα κοπούν πιο εύκολα 

 

απλα θέλει επιμονή κ υπομονή 

κ όσο το πιέζεις τόσο θα έχει αντίθετα αποτελέσματα όποτε ο μικρούλης σου όταν είναι σε φάση ηρεμίας χαλαρός τότε μπορείς να του μιλήσεις κ να χτίσεις τον αποθηλασμο

για αυτό μιλάνε για ομαλό αποθηλασμο 

Δν έχω Μπει σ αυτό το τρυπακι ποτε όποτε μόνο θεωρητικές συμβουλές μπορώ να σου δώσω 

κ ένα βιβλίο που βγήκε. Το μοναδικό από ελληνίδα συγγραφέα για αποθηλασμο που απευθύνεται σε παιδιά

  «μια τελευταία γουλιτσα» της μαρίνας πλουμπη που μπορείς να το διαβάζεις μαζί μ τον μικρό σου κάθε βράδυ 

 

Σ ευχαριστώ για τις ευχές 27 αύριο γίνομαι κ έχω ένα θέμα μ την ηλικία δν ξέρω αν κάποια άλλη συμμερίζεται αυτό που νιώθω 

αλλα δν μπορώ να μεγαλώνω 😂😂😂😂 

καλα δν μ φαίνεται για 20 με κάνουν το πολύ αλλά δν ξέρω δν θέλω να μεγαλώσω 🤪😅

 

Τους νυχτερινούς θέλω να σταματήσω πιο πολύ🙁 μές τη μέρα εντάξει το παλεύω κάπως, δεν ζητάει και τόσο..μόνο όταν χτυπάει ή νυστάζει.

Σκέψου σήμερα τη νύχτα, ξυπνησε πάλι 6κ και θήλαζε, αυτό γίνεται κάθε μέρα τελευταία, ξυπνάει 5-6 κ θηλάζει 1-2 ώρες κ μετά σηκώνεται..δε ξανακοιμάται δηλαδή..να πω ότι θήλαζε κ κοιμόταν έστω..εντωμεταξύ όποτε πάω να τον βγάλω από το στήθος κλαίει κ θέλει να ξαναθηλάσει..σήμερα λοιπόν τον έβγαλα αφού θήλασε, πήγα τουαλέτα γιατί κατουριόμουν, άρχισε να κλαίει αυτός σαν τρελός κ να τσιρίζει, τι αγκαλιά τον έπαιρνα, τι νεράκι του έδινα, τι του έλεγα ότι δεν έχω άλλο γάλα, τίποτα..ήθελε μόνο να θηλάσει. Από τη μία σπάραζε η καρδιά μου κ ήμουν έτοιμη να του δώσω, από την άλλη λέω δε θα το κόψει ποτέ αν του ξαναδώσω..σκεφτόμουν αν έπαιρνα αντιβίωση πχ κ δε μπορούσα όντως να θηλάσω τι θα’κανα; Τον πήρε ο άντρας μου τελοσπάντων, ξύπνησε κ αυτός ο καημένος, τον πήγε μέσα στο καρότσι του έβαλε παιδικά κ τον κούναγε(έτσι τον κοιμίζουμε κ το βράδυ)..ηρέμησε, αλλά μπορεί να πέρασαν κ 1-2 ώρες για να κοιμηθεί..πολύ ζόρι γενικά…

Εντωμεταξύ τον είχαμε κοιμίσει κ έτσι στο καρότσι το βράδυ κατά τις 9-9.30, κ ξύπνησε κ κατά τη 1-2, τον πήρα πάλι στο κρεβάτι κ θηλαζε κ ξανακοιμήθηκε..αυτό γίνεται συνήθως πλέον..ξυπνάει μια φορά τότε κ μια φορά το πρωί..δηλαδή αν δεν τον θήλαζα κ στις 2 τι θα κάναμε; Θα μέναμε όλο το βράδυ ξύπνιοι;

Πραγματικά δε ξέρω τι να κάνω με το νυχτερινό θηλασμό😕κ με κουράζει απίστευτα. Έλεγα από την αρχή ευτυχώς που δεν ξυπνάει, και τώρα 1,5 χρονών σχεδόν άρχισε αυτά..αν έπινε κ γάλα θα του έδινα κανα μπουκάλι κ θα αποκοιμιόταν πάλι..τώρα τι να κάνω..αγκαλιές, χάδια κλπ δεν πιάνουν, αυτός κλαίει κ χτυπιέται κ ξεσηκώνει όλο τον κόσμο αν θέλει να θηλάσει, είναι πολύ πεισματάρης..

Θα το πάρω το βιβλίο που λες σίγουρα!!❤️❤️ Σε ευχαριστώ!!

Χαχαχ εγώ σε καταλαβαίνω. Κ είμαι κ 31 δηλαδή έχει μπει κ το 3 μπροστά😄 Και μένα το πολύ 25 με κάνουν αλλά τι να το κάνεις; Σημασία έχει πόσο είσαι πραγματικά🥺😆 Ενώ μου αρέσουν τα γενέθλιά μου κ χαίρομαι να τα γιορτάζω κλπ, δε θέλω να μεγαλώνω!! Θέλω να μείνω πάντα νέα!! Στην ψυχή 25 νιώθω εξάλλου χαχα😇🎉

Να σας πω μια ιστορία να γελάσετε, τον Αύγουστο είχα πάει να βγάλω φωτογραφίες για καινούργια ταυτότητα, κ με ρώταγε ο φωτογράφος αν έχω ξαναβγάλει ταυτότητα ή είναι η πρώτη φορά, αν έδωσα πανελλήνιες φέτος αν πέρασα κάπου κλπ..εντωμεταξύ ο άντρας μου με το μωρό στο αμάξι να με περιμένουν😆κ εγώ λέω θα το παίξω τόσο..χαχαχα κ δεν του είπα ποτέ ότι είμαι μεγαλύτερη κ έχω κ παιδί, τον άφησα να νομίζει ότι είμαι 18🤣🤣🤣 είπα να νιώσω λίγο πάλι μικρή κ ανέμελη😂😂🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

@Theodora12 το είδα κι εγώ ότι έχεις γενέθλια!! Χρόνια πολλάααααααα 🎉🎂💗 Του χρόνου θα τα περάσεις με το μωράκι σου αγκαλιά👶💞💞 Κοντά με τη @Xrisa95 είστε😊 Πόσα κλείνεις εσύ;

Σε ευχαριστώ πολύ!!! ❤️ 

Αχ τα ποσα κλείνω ε;  Κλείνω τα 35... :) Ευτυχώς που και εγώ μικροδείχνω και σώζεται  κάπως η κατάσταση.. 🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...