Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσα κιλά είστε τώρα που προσπαθείτε να συλλάβετε;


misofeggaro

Πόσα κιλά είστε τώρα που προσπαθείτε να συλλάβετε;  

26 members have voted

  1. 1. Πόσα κιλά είστε τώρα που προσπαθείτε να συλλάβετε;

    • Κάτω από 50
      1
    • 50-65
      13
    • 66-80
      8
    • 81-95
      1
    • 96-110
      2
    • Πάνω από 110
      1


Recommended Posts

Γεια σου κοριτσι μου, στα 59,400 λογω glucophase εχω αντίσταση στην ινσουλίνη. Εχασα 2,5 σε 2 μηνες αφου τα πινω. Γενικα προσεχω τι τρωω κ προσπαθω να τρωω υγιεινά οσο γινεται... εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου όμορφο misofeggaro μου! Εγώ είμαι 66 τώρα! Ήμουν λίγο παραπάνω αλλά τα έχασα γρήγορα με καθημερινό περπάτημα. Εντάξει έκοψα και τα πολλά γλυκά 😁 Ε!!!μείωσα και λίγο τις καρμποναρες!😆

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγω ειμαι γυρω στα 70 αλλα εχω και 1,75 υψος παιζει κι αυτο το ρολο του 

Έχεις απόλυτο δίκαιο lacostaki μου! Με τέτοιο ύψος τα κιλά σου είναι τα ιδανικά.(γυναικάρα!!!!🧜)

Εγώ είμαι 1,70 αλλά παρόλο που είμαι στα φυσιολογικά όρια θέλω να πέσω κάποια στιγμή στα 62-63! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η condios είπε:

Εγώ 1,64 με 52 κιλα ,,,, οποια θελει να δωσει κιλά,,,ευπροσδεκτα 😂🤣,,,ουτε αυτα δε με θελουν 🤣😂

Αχ 52 κιλά ήμουν στα 28 condios μου! Μετά γνώρισα τον άντρα μου και με έφαγαν οι ταβέρνες και τα εστιατόρια.😆 Ήθελα κι εγώ να του δείχνω τις μαγειρικές μου ικανότητες ( για να ξέρει τι παίρνει) κι έτσι κάθε μας συνάντηση έκλεινε με ένα υπέροχο γεύμα! "Ο έρωτας περνάει από το στομάχι" στην περίπτωση μας δούλεψε κανονικά!

Αποτέλεσμα όλων των παραπάνω ήταν να καταλήξουμε σε 3 χρόνια 10 κιλά παραπάνω ο καθένας ΑΛΛΑ τουλάχιστον παντρεμένοι!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ 52 κιλά ήμουν στα 28 condios μου! Μετά γνώρισα τον άντρα μου και με έφαγαν οι ταβέρνες και τα εστιατόρια.😆 Ήθελα κι εγώ να του δείχνω τις μαγειρικές μου ικανότητες ( για να ξέρει τι παίρνει) κι έτσι κάθε μας συνάντηση έκλεινε με ένα υπέροχο γεύμα! "Ο έρωτας περνάει από το στομάχι" στην περίπτωση μας δούλεψε κανονικά!

Αποτέλεσμα όλων των παραπάνω ήταν να καταλήξουμε σε 3 χρόνια 10 κιλά παραπάνω ο καθένας ΑΛΛΑ τουλάχιστον παντρεμένοι!😄

Χαχαχαχα...είσαι πάντα απολαυστική,,,,ακόμα και στο λόγο σου,,,πόσο μάλλον στα φαγητά σου υποθέτω για να έχει τέτοια επιτυχία η "εγγαμη συνταγή",,,,,εύγε φίλη μου! Συνεχίστε αγαπημένοι και καλοταϊσμένοι έχω να πω,,,,τί μας απέμεινε για ευχαριστήση? Καλό φαγητό, καλός ύπνος και καλό σεξ !!! 

Στην περίπτωσή μου πάντως πάχυνα τον άντρα μου και εγώ σταθερά "ακρίδα",,,αλλά είναι το οικογενειακό "σκαρί" μου έτσι που λενε,,,,από μπαμπά και μαμά και αδερφές,,,οπότε απλά απολαμβάνω το πως είμαι εφόσον δεν αλλάζει. 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς στις ταβέρνες και στα κοψίδια!!!!!!!!! 🤣😂😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είστε όλες κορμάρες και ντρέπομαι για λογαριασμό μου....
Είμαι στα πιο παχιά μου και νιώθω... απαίσια... 
Ψηφίστε και στο poll όσες θέλετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα δεν θέλω βλακείες..

Το σώμα μας πρέπει να το φροντίζουμε , να το αποδεχόμαστε και να το αγαπάμε γιατί θα είναι το σπίτι των μελλοντικών μας μωρών για κάποιους μήνες.

Διόρθωσε με αλλά το δικό σου "κουβάλησε" τον άγγελό σου για μήνες και του έδωσε τροφή και θαλπωρή.❤️

Μόνο και μόνο για αυτό αξίζει αγάπη όπως είναι..

Αλλά και για τις γυναίκες που δεν επέλεξαν ή δεν στάθηκαν τυχερές να γίνουν μανούλες πάλι τα ίδια ισχύουν.

Το σώμα μας είναι μοναδικό και θέλει φροντίδα & αποδοχή πρώτα και κύρια για εμάς τις ίδιες γιατί είναι η μόνιμη και παντοτινή μας παρεά. Θέλει φροντίδα και αποδοχή και αν δεν συντρέχουν σοβαροί λόγοι υγείας πρέπει να το αποδεχτούμε όπως ακριβώς είναι γιατί απλά είναι μοναδικό.

Κάθε μια από εμάς ειναι μοναδική και πολύ δυνατή και τα κιλά μας δεν έχουν και δεν θα έπρεπε να έχουν την παραμικρή σημασία.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Είστε όλες κορμάρες και ντρέπομαι για λογαριασμό μου....
Είμαι στα πιο παχιά μου και νιώθω... απαίσια... 
Ψηφίστε και στο poll όσες θέλετε.

Μην το λες αυτό κορίτσι μου σε παρακαλώ! Κανένας δεν πρέπει να ντρέπεται για το πώς είναι εξωτερικά. Όμορφους μας κάνει αυτό που είμαστε εσωτερικά.

Να είσαι περιφανή για τον εαυτό σου!

Δεν με κάνει καλύτερο ή ομορφότερο άνθρωπο το ότι είμαι πιο αδύνατη από εσένα! Σκοπός του ανθρώπου είναι να γίνεται αρεστός με τις πράξεις του και όχι με την εμφάνιση του. Εγώ τουλάχιστον αυτό θέλω! Θέλω να με αγαπάνε! Όχι να αρέσω!

Αγάπησε τον εαυτό σου για αυτό που είναι. Αν θέλεις να αλλάξεις εξωτερικά φυσικά και δεν είναι καθόλου κακό. Μπορείς να ακολουθήσεις μια διατροφή, να κάνεις γυμναστική, να βαφτείς, να ντυθείς αλλά για να νιώσεις εσύ πρωτα από όλα καλά. 

Κάνε την αρχή τώρα κιόλας και κάνε αυτό που πιστεύεις ότι θα σε κάνει ευτυχισμένη! Το αξίζεις!

Και να μην ξεχνάς να στολίζεις πάντα το πρόσωπο σου με ένα χαμόγελο! Είναι ότι πιο όμορφο κουβαλάμε στη εξωτερική μας εμφάνιση εμείς οι άνθρωποι και το μόνο που θα πρέπει να επιδεικνύουμε!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειμαι 76 με υψος 1.74. 
δεν εχω προλαβει να χασω τα κιλα (22 παρακαλω) της πρώτης (ατυχους εκβασης) εγκυμοσυνης μου. 
τα κανονικα μου κιλα ειναι 65-67

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η condios είπε:

Εγώ 1,64 με 52 κιλα ,,,, οποια θελει να δωσει κιλά,,,ευπροσδεκτα 😂🤣,,,ουτε αυτα δε με θελουν 🤣😂

Είμαι ακριβως στα ίδια!!! Με τη διαφορά ότι εγώ δε θέλω αλλα!! 🤗 Υπήρξα και περισσότερα, υπήρξα και λιγότερα..τα τελευταία χρονια ομως έχω σταθεροποιηθεί κάπου εκεί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η condios είπε:

Χαχαχαχα...είσαι πάντα απολαυστική,,,,ακόμα και στο λόγο σου,,,πόσο μάλλον στα φαγητά σου υποθέτω για να έχει τέτοια επιτυχία η "εγγαμη συνταγή",,,,,εύγε φίλη μου! Συνεχίστε αγαπημένοι και καλοταϊσμένοι έχω να πω,,,,τί μας απέμεινε για ευχαριστήση? Καλό φαγητό, καλός ύπνος και καλό σεξ !!! 

Στην περίπτωσή μου πάντως πάχυνα τον άντρα μου και εγώ σταθερά "ακρίδα",,,αλλά είναι το οικογενειακό "σκαρί" μου έτσι που λενε,,,,από μπαμπά και μαμά και αδερφές,,,οπότε απλά απολαμβάνω το πως είμαι εφόσον δεν αλλάζει. 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς στις ταβέρνες και στα κοψίδια!!!!!!!!! 🤣😂😍

Μεγάλη απόλαυση να τρως χωρίς τύψεις φιλενάδα αλλά να σου πω ότι εγώ μέχρι τα 40 ήμουν 60 με 63 κιλά έχω φτάσει και στα 48 (δεν θες να το δεις αυτό το χαλι) μετά τα 40 πήρα κιλά αλλά δεν με ενοχλεί γιατί μου πάνε περισσοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Είμαι ακριβως στα ίδια!!! Με τη διαφορά ότι εγώ δε θέλω αλλα!! 🤗 Υπήρξα και περισσότερα, υπήρξα και λιγότερα..τα τελευταία χρονια ομως έχω σταθεροποιηθεί κάπου εκεί!! 

Έτσι να μείνεις αφού το επιθυμείς 🙏👶❤️ 

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μεγάλη απόλαυση να τρως χωρίς τύψεις φιλενάδα αλλά να σου πω ότι εγώ μέχρι τα 40 ήμουν 60 με 63 κιλά έχω φτάσει και στα 48 (δεν θες να το δεις αυτό το χαλι) μετά τα 40 πήρα κιλά αλλά δεν με ενοχλεί γιατί μου πάνε περισσοτερο

Καλά εσύ είσαι και δύο μέτρα γυναίκα,,,θα σου πάνε αυτά που έχεις τωρα,,,με τα άλλα θα ήσουν όρθιο χλμ στεγνό ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @misofeggaroμου εγώ πριν μείνω κ μέχρι τώρα (13η εβδομάδα) είμαι στα 55 κιλά (1.72 ύψος), αλλά θα προτιμούσα να είμαι 3 παραπάνω. Δεν με αφήνει όμως το νινί με τις ναυτίες να φάω… Το βασικό είναι τα κιλά  να μην επηρεάζουν την υγεία μας. Δεν είμαστε κ ούτε θα γίνουμε τώρα μοντέλα. Όπως κ ένα υγιή σώμα θα φιλοξενήσει ένα υγιή μπεμπάκι ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου 1.60 και πριν γνωρίσω τον άντρα μου ήμουν 48-50 κιλά αδύνατη τώρα 55-56 🤪 καταλαβαίνεις ταβερνάκια κάνω και την μάστερ σεφ πίτες γλυκά κλπ οπότε...5 κιλά πάνω άνετα!!! Δεν πειράζει να αγαπάμε τον εαυτό μας τον σύντροφο μας και με το καλό να μας έρθουν όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι όταν προσπαθούσα για το πρώτο ήμουν 53-54 με ύψος 1.70...στο δεύτερο θα προσπαθώ με 56 γιατί μου έχουν μείνει 1-2 από της γέννα...τα κανονικά μου είναι 50-52 αλλά θα τα κοιτάξω αφού τελειώσω με τις γέννες...τώρα δεν έχει νόημα..κι εσύ να μη σκέφτεσαι τα κιλά! Εκτός αν είναι θέμα υγείας ή σε δυσκολεύει στη σύλληψη...αλλιώς δεν είναι κάτι ούτε να το σκέφτεσαι ούτε να έχεις τύψεις είσαι τέλεια όπως είσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι όταν προσπαθούσα για το πρώτο ήμουν 53-54 με ύψος 1.70...στο δεύτερο θα προσπαθώ με 56 γιατί μου έχουν μείνει 1-2 από της γέννα...τα κανονικά μου είναι 50-52 αλλά θα τα κοιτάξω αφού τελειώσω με τις γέννες...τώρα δεν έχει νόημα..κι εσύ να μη σκέφτεσαι τα κιλά! Εκτός αν είναι θέμα υγείας ή σε δυσκολεύει στη σύλληψη...αλλιώς δεν είναι κάτι ούτε να το σκέφτεσαι ούτε να έχεις τύψεις είσαι τέλεια όπως είσαι

Γειά σου κορίτσι μου!💗 Πως είσαι;🥰

Μου έκαναν εντύπωση τα κανονικά σου κιλά! 50 δεν είναι πολύ λίγα για το ύψος σου; Νομίζω ότι αυτά που είσαι τώρα είναι οκ. Σίγουρα κάθε γυναίκα έχει διαφορετικό σωματότυπο αλλά εγώ πιστεύω ότι θα σου πάει περισσότερα τώρα που είσαι 56!😉😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@condios    @Lacostaki  @Sofia33  @misofeggaro@BlackCat

@Ευάγγελοςτ

Κυρίες μου καλησπέρα... Θέλω να σας πω και εγώ αυτό που με απασχολεί...

Νιώθω πολύ βασανισμένη με τα κιλά μου που δεν πέφτουν με τπτ. 

Ειμαι 33 ετών, 1,55 ύψος και 80 κιλά. 😱

Μέχρι πριν 3 χρόνια ήμουν 56 κιλά σταθερά... Από τότε που ξεκίνησα την μάχη με την υπογονιμότητα και μετά από διάφορες μεταπτώσεις ψυχολογικές ανέβηκα χωρίς να το καταλάβω στα 70. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, μου εμφανίστηκε υπό θυρεοειδήσμος (μπορεί και να τον είχα δεν ξέρω) ο ποιος είναι υπό παρακολούθηση πριν μπω στην πρόσφατη αποτυχημένη μου εξωσωματική. Από Τον Μάιο και μετά την εξωσωματική μου μέχρι τωρα εχω Πάρει 10 κιλά!!!!! Ναι ναι και όμως 10 κιλά έξτρα.. (έλεγα ότι μπορεί να εφτεξε και η υπερδιέγερση που έπαθα και ήμουν σαν μπαλόνι από την κατακράτηση) αλλα τελικά δεν φεύγουν με τπτ... Έχω τόσες εβδομάδες που Τρώω λιγότερο και περπατάω 3 χιλιόμετρα την μέρα επίσης πάω και για μπάνιο στην θάλασσα. Αλλά τα ριμαδια δεν πέφτουν με τπτ... Δεν μου έφτανε ο πόνος της εξωσωματικής έχω και τα κιλά που με έχουν ρίξει τελείως, νιώθω άσχημα και δεν θέλω να είμαι με κόσμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΧΑΡΜΑ μου είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην νιώθεις άνετα από την στιγμή που ποτέ πριν δεν ήσουν τόσα κιλά. Να έχεις στο νου σου όμως ότι είναι κάτι αναστρέψιμο! Νομίζω όμως ότι πρέπει να ζητήσεις την βοήθεια ενός ειδικού. Να δει τις ανάγκες σου και να προσαρμόσει μια διατροφή ειδικά για εσένα. Δεν έτυχε ποτέ σε εμένα αλλά από φίλες μου έχω δει αποτελέσματα και με μικρή στέρηση. 

Είναι επίσης πολύ σημαντικό που κάνεις προσπάθεια και μόνη σου. Μπορεί λίγο να αργεί ο μεταβολισμός να πάρει μπρος αλλά είναι πολύ δύσκολο να μην δεις αποτελέσματα.

Μην το βάζεις κάτω και μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου! Θα δεις ότι και μανούλα θα γίνεις και τα κιλά θα χάσεις. Να πιστεύεις στον εαυτό σου και στην δύναμη που έχεις μέσα σου. Κάνε μια αρχή τώρα κιόλας και έχοντας υπομονή και επιμονή όλα θα γίνουν!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/7/2021 at 10:10 ΜΜ, ο/η condios είπε:

Έτσι να μείνεις αφού το επιθυμείς 🙏👶❤️ 

Καλά εσύ είσαι και δύο μέτρα γυναίκα,,,θα σου πάνε αυτά που έχεις τωρα,,,με τα άλλα θα ήσουν όρθιο χλμ στεγνό ε? 

Ένα πράγμα θα σου πω είχα 2 χρόνια να φορέσω κοντή φούστα γιατί έβλεπα τα πόδια μου στον καθρέφτη και με πιαναν τα νεύρα μου.... Φαντάσου γυναίκα με 1.75 ύψος να φοραει extra small

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@condios    @Lacostaki  @Sofia33  @misofeggaro@BlackCat

@Ευάγγελοςτ

Κυρίες μου καλησπέρα... Θέλω να σας πω και εγώ αυτό που με απασχολεί...

Νιώθω πολύ βασανισμένη με τα κιλά μου που δεν πέφτουν με τπτ. 

Ειμαι 33 ετών, 1,55 ύψος και 80 κιλά. 😱

Μέχρι πριν 3 χρόνια ήμουν 56 κιλά σταθερά... Από τότε που ξεκίνησα την μάχη με την υπογονιμότητα και μετά από διάφορες μεταπτώσεις ψυχολογικές ανέβηκα χωρίς να το καταλάβω στα 70. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, μου εμφανίστηκε υπό θυρεοειδήσμος (μπορεί και να τον είχα δεν ξέρω) ο ποιος είναι υπό παρακολούθηση πριν μπω στην πρόσφατη αποτυχημένη μου εξωσωματική. Από Τον Μάιο και μετά την εξωσωματική μου μέχρι τωρα εχω Πάρει 10 κιλά!!!!! Ναι ναι και όμως 10 κιλά έξτρα.. (έλεγα ότι μπορεί να εφτεξε και η υπερδιέγερση που έπαθα και ήμουν σαν μπαλόνι από την κατακράτηση) αλλα τελικά δεν φεύγουν με τπτ... Έχω τόσες εβδομάδες που Τρώω λιγότερο και περπατάω 3 χιλιόμετρα την μέρα επίσης πάω και για μπάνιο στην θάλασσα. Αλλά τα ριμαδια δεν πέφτουν με τπτ... Δεν μου έφτανε ο πόνος της εξωσωματικής έχω και τα κιλά που με έχουν ρίξει τελείως, νιώθω άσχημα και δεν θέλω να είμαι με κόσμο...

Νομίζω ότι είναι λίγο φαύλος κύκλος όσο η ψυχολογία σου είναι πεσμένη τόσο θεωρώ ότι θα είναι δύσκολο να χάσεις τα κιλά... Πιστεύω κι εγώ ότι θα πρέπει να απευθυνθείς σε έναν ειδικό που όχι μόνο θα σε βοηθήσει με τη διατροφή αλλά θα σε βοηθήσει και να αγαπήσεις το σώμα σου γιατί θεωρώ ότι μόνο έτσι θα το βοηθήσεις άλλωστε μην ξεχνάς ότι αυτά τα κιλά τα πήρες για έναν παρα πολυ καλό σκοπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Νομίζω ότι είναι λίγο φαύλος κύκλος όσο η ψυχολογία σου είναι πεσμένη τόσο θεωρώ ότι θα είναι δύσκολο να χάσεις τα κιλά... Πιστεύω κι εγώ ότι θα πρέπει να απευθυνθείς σε έναν ειδικό που όχι μόνο θα σε βοηθήσει με τη διατροφή αλλά θα σε βοηθήσει και να αγαπήσεις το σώμα σου γιατί θεωρώ ότι μόνο έτσι θα το βοηθήσεις άλλωστε μην ξεχνάς ότι αυτά τα κιλά τα πήρες για έναν παρα πολυ καλό σκοπο

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@ΧΑΡΜΑ μου είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην νιώθεις άνετα από την στιγμή που ποτέ πριν δεν ήσουν τόσα κιλά. Να έχεις στο νου σου όμως ότι είναι κάτι αναστρέψιμο! Νομίζω όμως ότι πρέπει να ζητήσεις την βοήθεια ενός ειδικού. Να δει τις ανάγκες σου και να προσαρμόσει μια διατροφή ειδικά για εσένα. Δεν έτυχε ποτέ σε εμένα αλλά από φίλες μου έχω δει αποτελέσματα και με μικρή στέρηση. 

Είναι επίσης πολύ σημαντικό που κάνεις προσπάθεια και μόνη σου. Μπορεί λίγο να αργεί ο μεταβολισμός να πάρει μπρος αλλά είναι πολύ δύσκολο να μην δεις αποτελέσματα.

Μην το βάζεις κάτω και μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου! Θα δεις ότι και μανούλα θα γίνεις και τα κιλά θα χάσεις. Να πιστεύεις στον εαυτό σου και στην δύναμη που έχεις μέσα σου. Κάνε μια αρχή τώρα κιόλας και έχοντας υπομονή και επιμονή όλα θα γίνουν!💗

Σας ευχαριστώ παρα παρα πολύ.... 😘

Έχετε δίκιο σε όλα... 

Η ψυχολογία είναι εγαλη υποθεση και το θέμα μου είναι ότι τώρα έχω ενοχές, ρίχνω ευθύνες και στο σώμα μου για όσα μου συμβαίνουν συν και για το ότι έχω κουραστεί και γι αυτο άφηνα κάθε προσπάθεια... 

Απ όταν ανέβαινα προς τα 70  χτυπούσα καμπανάκι και πήγα σε διατροφολόγο είχα διατροφή με στοιχεία για καλύτερη γονιμότητα κτλπ. Όσο καλά και σταθερά τα έχανα τόσο τα επερνα πίσω μετά από απογοητεύσεις. Συμβουλεύτικα παράλληλα και ειδικό για ψυχολογική στυριξη να με αναπτερώσει να δω λίγο τα πράγματα αλλιώς ... Αλλά απέδωσαν όλα προσωρινά. 

Μονή μου καταλαβαίνω ότι είναι όλα μέσα στο μυαλό μου ξέρω τι πρέπει να κάνω και δεν το κάνω. Τώρα αρχίζω και περνώ στροφή αλλά ο οργανισμός μου αρνητε πεισματικά... Χάνω ελάχιστα με πολύ κόπο... 

Όμως όπως σωστά μου λέτε ο σκοπός ειναι πολύ καλός και επειδή τον βάζω πάνω από όλα από δω και πέρα θα κάνω ότι χρειαστεί όσο και αν μου πάρει... Ο επιμένων νικά δεν λένε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

 

Σας ευχαριστώ παρα παρα πολύ.... 😘

 

Έχετε δίκιο σε όλα... 

 

Η ψυχολογία είναι εγαλη υποθεση και το θέμα μου είναι ότι τώρα έχω ενοχές, ρίχνω ευθύνες και στο σώμα μου για όσα μου συμβαίνουν συν και για το ότι έχω κουραστεί και γι αυτο άφηνα κάθε προσπάθεια... 

 

Απ όταν ανέβαινα προς τα 70  χτυπούσα καμπανάκι και πήγα σε διατροφολόγο είχα διατροφή με στοιχεία για καλύτερη γονιμότητα κτλπ. Όσο καλά και σταθερά τα έχανα τόσο τα επερνα πίσω μετά από απογοητεύσεις. Συμβουλεύτικα παράλληλα και ειδικό για ψυχολογική στυριξη να με αναπτερώσει να δω λίγο τα πράγματα αλλιώς ... Αλλά απέδωσαν όλα προσωρινά. 

 

Μονή μου ξέρω ότι είναι όλα μέσα στο μυαλό μου ξέρω τι πρέπει να κάνω και δεν το κάνω. Τώρα αρχίζω και περνώ στροφή αλλά ο οργανισμός μου αρνητε πεισματικά... Χάνω ελάχιστα με πολύ κόπο... 

 

Όμως όπως σωστά μου λέτε ο σκοπός ειναι πολύ καλός και επειδή τον βάζω πάνω από όλα από δω και πέρα θα κάνω ότι χρειαστεί όσο και αν μου πάρει... Ο επιμένων νικά δεν λένε; 

Και εγώ παλεύω 5 χρόνια και εγώ είμαι +10 κιλά και εγώ θεώρησα υπεύθυνες τις διεγέρσεις και μετά τις αποβολές και μετά την ηλικία και τελειωμό δεν έχει..

Μέχρι που συνειδητοποίησα ότι η τροφή η επιπλέον που κατανάλωνα ήταν τροφή «ανακούφισης» για να μην σκέφτομαι τις τόσες ματαιώσεις..

Δεν έχω καταφέρει να τα χάσω ακόμα τα κιλά που θέλω αλλά το παλεύω..Συνειδητοποιώ τον λόγο της «υπερφαγίας» κ προσπαθώ να το ελέγξω..

Σου εύχομαι κάθε επιτυχία στην προσπάθεια σου κ όλα να πάνε καλά και αν η ψυχολογική υποστήριξη σε βοηθάει μη τη σταματάς γιατί όλες οι φοβίες κ τα άγχη δεν θα εξαφανιστούν ως δια μαγείας με την θετική χοριακή..

Νομιζω ότι για όσες κοπέλες παλεύουν λίγο παραπάνω τα μεγάλα άγχη τότε ξεκινάνε όποτε όπως κ να έχει καλό θα σου κάνει ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...