Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Στον υπέρηχο ο γιατρός τι είδε;;; Τι να πω;; Μην δίνεις σημασία!!! Ξέρω κι εγώ τι να σου πω; Μη χαλάσεις και το ταξίδι σου! Αλλά και τι είναι αυτό; Τι έχει γίνει;

Μήπως επειδή πήρες χάπια είχες πολλά ωαρια και έσπασε κάποιο άλλο τώρα;; Τι να πω; Στα καλά καθουμενα να έχεις αιμορραγία  α) χωρίς να έχει δει στον υπέρηχο έμβρυο και β) να έχει γίνει ωορρηξία και  γ ) να μην είναι μέρα περιοδου!! Δεν ξέρω , τι να πω πια!!! Μήπψς κανένα πολυποδακι; Δεν θα το έδειχνε η σαλπιγγογραφια ; Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω;; Ο γιατρός τι σου είπε για το αίμα εχθές; Από τι μπορεί να προέρχεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Γιαυτό λέω ότι είναι υποκειμενικό το θέμα κι εγώ αν είχα γονείς σε άλλο νόμο και έπρεπε να πάρω κάποιο ΜΜΜ για να πάω να τους δω προφανώς θα το έκανα αλλά από τη στιγμή που κυκλοφορώ με το δικό μου αυτοκίνητο δεν είμαι υποχρεωμένη να το κάνω... Τώρα αν σε λίγους μήνες μου πουν ότι αν δεν το κάνω δεν θα μπορώ να δουλέψω εκεί δεν θα έχω άλλη επιλογή με την προϋπόθεση βέβαια να το κάνει και ο εργοδότης που ο δικός μου δεν θα το κάνει 

εμεις στη δουλεια ειμαστε αρκετοι που ακομη δεν εχουμε εμβολιαστει και μας ειπε μια κοπελα οτι ακουσε αν κλείσουμε η βγουμε σε αναστολή δεν θα πληρωθουμε ...αναγκαστικα οι περισσοτεροι θα παμε να το κανουμε...

να σου πω εχω στεναχωρηθει με ολο αυτο που γινεται ...ηθελα να προσπαθήσουμε ολο το καλοκαιράκι αλλα δυστυχως θα παει παραπισω...

και μεσα σε ολο αυτο πηγε και μια συγγενης στη μαμα μου χθες και της πέταξε μπηχτη οτι εχω προβλημα για αυτο δεν εχω κανει ακομη παιδι 2 χρονια παντρεμενη... οποτε ειμαι γενικα να σκάσω με ολα αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

εμεις στη δουλεια ειμαστε αρκετοι που ακομη δεν εχουμε εμβολιαστει και μας ειπε μια κοπελα οτι ακουσε αν κλείσουμε η βγουμε σε αναστολή δεν θα πληρωθουμε ...αναγκαστικα οι περισσοτεροι θα παμε να το κανουμε...

να σου πω εχω στεναχωρηθει με ολο αυτο που γινεται ...ηθελα να προσπαθήσουμε ολο το καλοκαιράκι αλλα δυστυχως θα παει παραπισω...

και μεσα σε ολο αυτο πηγε και μια συγγενης στη μαμα μου χθες και της πέταξε μπηχτη οτι εχω προβλημα για αυτο δεν εχω κανει ακομη παιδι 2 χρονια παντρεμενη... οποτε ειμαι γενικα να σκάσω με ολα αυτα...

Α! Δεν μπορώ να μην πεταχτω!😤

Να μην σκας καθόλου εσύ! Αν κάποιος έχει πρόβλημα είναι η ίδια. Χίλια συγνώμη που μιλάω έτσι αφού πρόκειται για συγγενή σου αλλά είναι τουλάχιστον απαράδεκτη η συμπεριφορά της! Πραγματικά δεν τους καταλαβαίνω μερικές φορές τους ανθρώπους!😔

Κοίτα να είσαι εσύ καλά και την πρώτη επίσκεψη που θα κάνεις με το μωράκι σου να την κάνεις στο σπίτι της για να προσέχει τις επόμενες φορές τι λέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maroulita! μου κοιτάμε μπροστά κορίτσι μου! Δεν είναι εύκολο το ξέρω αλλά μόνο αν βλέπουμε με αισιοδοξία το μέλλον θα ζούμε το παρόν ευτυχισμένες. Οι ατυχίες πρέπει να μας κάνουν δυνατότερες και σοφοτερες όχι να μας γονατίζουν! Εσύ από την πλευρά σου έκανες για αρχή ότι έπρεπε να κάνεις και να είσαι περιφανή για αυτό! Τώρα καλά κάνεις λοιπόν και θα ακολουθήσεις τον άλλο δρόμο! Είμαι σίγουρη ότι θα πετύχεις αμέσως και του χρόνου θα κρατάς αγκαλιά κι εσύ το μωράκι ή τα μωράκια σου!😉🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Α! Δεν μπορώ να μην πεταχτω!😤

Να μην σκας καθόλου εσύ! Αν κάποιος έχει πρόβλημα είναι η ίδια. Χίλια συγνώμη που μιλάω έτσι αφού πρόκειται για συγγενή σου αλλά είναι τουλάχιστον απαράδεκτη η συμπεριφορά της! Πραγματικά δεν τους καταλαβαίνω μερικές φορές τους ανθρώπους!😔

Κοίτα να είσαι εσύ καλά και την πρώτη επίσκεψη που θα κάνεις με το μωράκι σου να την κάνεις στο σπίτι της για να προσέχει τις επόμενες φορές τι λέει!

το παραλογο να σου πω ποιο ειναι οτι το παιδι που μεγαλώνει ειναι του αντρα της και της γκόμενας που ειχε εξωσυζυγικη σχεση μαζι της...και για μην την χωρισει ο αντρας της δεχτηκε να το υιοθετήσει μιας και δεν μπορούσε η ιδια να κανει παιδι... και λεει τετοιες κουβεντες...η μανα μου της ειπε εμενα με νοιάζει να ειναι καλα με την υγεία της η κορη μου και να περναει καλα με τον αντρα της τιποτα αλλο ουτε εγγονια ουτε τιποτα.. λεω γιατι δεν της λες στη χειρότερη να στειλω και εγω τον αντρα μου να το κανει με καμια αλλη? δεν αντεξα απο τα νευρα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Heart είπε:

Στον υπέρηχο ο γιατρός τι είδε;;; Τι να πω;; Μην δίνεις σημασία!!! Ξέρω κι εγώ τι να σου πω; Μη χαλάσεις και το ταξίδι σου! Αλλά και τι είναι αυτό; Τι έχει γίνει;

Κορίτσι μου πηγα τη Δευτέρα κ ήμουν στην 11 η μέρα κ είδαμε πως είχε γίνει Ωορηξια κ μου είπε κάτι πηγε στραβα σε αυτό το κυκλο μάλλον ορμονικά αλλά θα το δουμε μου είπε κ στις εξετάσεις που θα κάνεις σε μια βδομαδα( δηλαδή αυτή τη Δευτέρα.). Στο μεταξυ είχα αίμα όταν πηγαινα στο γιατρό την 11 η μέρα κ είχα κ την 12η.σταματησε ελαφρώς δυο μερες κ από χθες εχω συνεχόμενη μικρή ροή. 

Ντρέπομαι να τον ξανά οαρω τηλέφωνο. Είναι περιοδος αυτό πιστεύω. Είναι 16 η μέρα σήμερα υποτίθεται. Κ πιστεύω 100% πως είναι περιοδος γιατί ποναει η μεση μου. 

Δεν θα χαλασω το ταξίδι μου καλά είμαι απλά με περιοριζει στο μπάνιο

Δεν εχω ξανά βάλει ταμπόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Heart είπε:

Μήπως επειδή πήρες χάπια είχες πολλά ωαρια και έσπασε κάποιο άλλο τώρα;; Τι να πω; Στα καλά καθουμενα να έχεις αιμορραγία  α) χωρίς να έχει δει στον υπέρηχο έμβρυο και β) να έχει γίνει ωορρηξία και  γ ) να μην είναι μέρα περιοδου!! Δεν ξέρω , τι να πω πια!!! Μήπψς κανένα πολυποδακι; Δεν θα το έδειχνε η σαλπιγγογραφια ; Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω;; Ο γιατρός τι σου είπε για το αίμα εχθές; Από τι μπορεί να προέρχεται;

Η σαλπιγγογραφια ήταν πεντακαθαρη. Αν είχα κάτι στη μητέρα δεν θα φαινόταν ;;;;;

Δεν ξέρω δεν μου είπε τι είδε στον υπέρηχο μόνο αυτα που σας είπα. 

Τι να κάνω ; να τον πάρω ;

Ντρέπομαι παλι😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Η σαλπιγγογραφια ήταν πεντακαθαρη. Αν είχα κάτι στη μητέρα δεν θα φαινόταν ;;;;;

Δεν ξέρω δεν μου είπε τι είδε στον υπέρηχο μόνο αυτα που σας είπα. 

Τι να κάνω ; να τον πάρω ;

Ντρέπομαι παλι😞

Πότε έχεις ραντεβού ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@Maroulita! μου κοιτάμε μπροστά κορίτσι μου! Δεν είναι εύκολο το ξέρω αλλά μόνο αν βλέπουμε με αισιοδοξία το μέλλον θα ζούμε το παρόν ευτυχισμένες. Οι ατυχίες πρέπει να μας κάνουν δυνατότερες και σοφοτερες όχι να μας γονατίζουν! Εσύ από την πλευρά σου έκανες για αρχή ότι έπρεπε να κάνεις και να είσαι περιφανή για αυτό! Τώρα καλά κάνεις λοιπόν και θα ακολουθήσεις τον άλλο δρόμο! Είμαι σίγουρη ότι θα πετύχεις αμέσως και του χρόνου θα κρατάς αγκαλιά κι εσύ το μωράκι ή τα μωράκια σου!😉🥰

Σ ευχαριστώ πολύ!! ❤️ Πραγματικά μου δίνεται δύναμη όλες!!! Η αλήθεια είναι ότι η πρώτη μέρα με κάνει κομμάτια αλλά ευτυχώς έχω έναν υπέροχο άνθρωπο δίπλα μου και μου δίνει απίστευτη δύναμη! Ναι μεν είναι μια δύσκολη κυρίως ψυχολογικά διαδικασία αλλά από την άλλη λέω δόξα το Θεό που βρήκαμε έστω και αργά τι φταίει…

@ntinaki83 σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Εγώ πλέον έχω αρχίσει να απαντάω..φτανει!!! Έχουμε τα δικά μας δεν θα έχουμε και αυτούς!! Το μόνο που με στεναχωρεί είναι όταν κάνουν κουβέντα στους γονείς και νιώθω να στεναχωριούνται κ εκείνοι! 
Στην περίπτωση μας ακούμε πολλά και από την οικογένεια του συζύγου..Κρατιεμαι εκεί απο ευγένεια αλλά δεν ξέρω για ποσό ακόμα!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

εμεις στη δουλεια ειμαστε αρκετοι που ακομη δεν εχουμε εμβολιαστει και μας ειπε μια κοπελα οτι ακουσε αν κλείσουμε η βγουμε σε αναστολή δεν θα πληρωθουμε ...αναγκαστικα οι περισσοτεροι θα παμε να το κανουμε...

να σου πω εχω στεναχωρηθει με ολο αυτο που γινεται ...ηθελα να προσπαθήσουμε ολο το καλοκαιράκι αλλα δυστυχως θα παει παραπισω...

και μεσα σε ολο αυτο πηγε και μια συγγενης στη μαμα μου χθες και της πέταξε μπηχτη οτι εχω προβλημα για αυτο δεν εχω κανει ακομη παιδι 2 χρονια παντρεμενη... οποτε ειμαι γενικα να σκάσω με ολα αυτα...

Κι εγώ είπα ότι αν φτάσω στο σημείο να μην έχω άλλη επιλογή αναγκαστικά θα το κάνω... Καταλαβαίνεις ότι εγώ δεν έχω περιθώρια να περιμενω.. όσο για τις κακίες του κόσμου να κλείσεις τα αυτιά σου και να μην ακούς κανέναν ο Θεός μόνο ξέρει πότε είναι η κατάλληλη στιγμή και πολύ σύντομα θα έρθει και η σειρά μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

εμεις στη δουλεια ειμαστε αρκετοι που ακομη δεν εχουμε εμβολιαστει και μας ειπε μια κοπελα οτι ακουσε αν κλείσουμε η βγουμε σε αναστολή δεν θα πληρωθουμε ...αναγκαστικα οι περισσοτεροι θα παμε να το κανουμε...

να σου πω εχω στεναχωρηθει με ολο αυτο που γινεται ...ηθελα να προσπαθήσουμε ολο το καλοκαιράκι αλλα δυστυχως θα παει παραπισω...

και μεσα σε ολο αυτο πηγε και μια συγγενης στη μαμα μου χθες και της πέταξε μπηχτη οτι εχω προβλημα για αυτο δεν εχω κανει ακομη παιδι 2 χρονια παντρεμενη... οποτε ειμαι γενικα να σκάσω με ολα αυτα...

Βρε δεν πα να @@μηθει;;; άιντε από εκεί με την κάθε κομπλεξικη!!! Μην ασχολείσαι με τέτοια άτομα δεν αξίζουν!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου πηγα τη Δευτέρα κ ήμουν στην 11 η μέρα κ είδαμε πως είχε γίνει Ωορηξια κ μου είπε κάτι πηγε στραβα σε αυτό το κυκλο μάλλον ορμονικά αλλά θα το δουμε μου είπε κ στις εξετάσεις που θα κάνεις σε μια βδομαδα( δηλαδή αυτή τη Δευτέρα.). Στο μεταξυ είχα αίμα όταν πηγαινα στο γιατρό την 11 η μέρα κ είχα κ την 12η.σταματησε ελαφρώς δυο μερες κ από χθες εχω συνεχόμενη μικρή ροή. 

Ντρέπομαι να τον ξανά οαρω τηλέφωνο. Είναι περιοδος αυτό πιστεύω. Είναι 16 η μέρα σήμερα υποτίθεται. Κ πιστεύω 100% πως είναι περιοδος γιατί ποναει η μεση μου. 

Δεν θα χαλασω το ταξίδι μου καλά είμαι απλά με περιοριζει στο μπάνιο

Δεν εχω ξανά βάλει ταμπόν

Κορίτσι μου αρχικά το ταμπον δεν είναι τίποτα εγώ χρησιμοποιώ χρόνια αν και να σου πω την αλήθεια επειδή εμένα η περίοδος μου κρατάει 3-4 μέρες το πολύ αποφεύγω το μπάνιο στη θάλασσα εκείνες της μέρες περισσότερο για τα μικροβια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου πηγα τη Δευτέρα κ ήμουν στην 11 η μέρα κ είδαμε πως είχε γίνει Ωορηξια κ μου είπε κάτι πηγε στραβα σε αυτό το κυκλο μάλλον ορμονικά αλλά θα το δουμε μου είπε κ στις εξετάσεις που θα κάνεις σε μια βδομαδα( δηλαδή αυτή τη Δευτέρα.). Στο μεταξυ είχα αίμα όταν πηγαινα στο γιατρό την 11 η μέρα κ είχα κ την 12η.σταματησε ελαφρώς δυο μερες κ από χθες εχω συνεχόμενη μικρή ροή. 

Ντρέπομαι να τον ξανά οαρω τηλέφωνο. Είναι περιοδος αυτό πιστεύω. Είναι 16 η μέρα σήμερα υποτίθεται. Κ πιστεύω 100% πως είναι περιοδος γιατί ποναει η μεση μου. 

Δεν θα χαλασω το ταξίδι μου καλά είμαι απλά με περιοριζει στο μπάνιο

Δεν εχω ξανά βάλει ταμπόν

16η ημέρα και έχεις ξανά περίοδο;;; όχι αυτό δεν είναι φυσιολογικό!!! Πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο!!!! Άκου εκεί ντρέπεσαι!!!!και αν είναι κάτι που πρέπει να δεις;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου αρχικά το ταμπον δεν είναι τίποτα εγώ χρησιμοποιώ χρόνια αν και να σου πω την αλήθεια επειδή εμένα η περίοδος μου κρατάει 3-4 μέρες το πολύ αποφεύγω το μπάνιο στη θάλασσα εκείνες της μέρες περισσότερο για τα μικροβια

Ποπό υπέρ τυχερή εμένα 7 ημέρες κρατάει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!!! Τι κάνετε; εγώ ετοιμάζω βαλίτσες φεύγουμε για ΣΚ!!! Εύχομαι να περάσετε πολύ όμορφα ότι και αν κάνετε! Φιλιά σε όλες και πολλά χαμόγελα!!!μην ακούτε κακίες σας παρακαλώ!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Heart είπε:

Πέρασες από επιτροπή; Δεν θυμάμαι αν και σε διάβαζα από τότε και αγωνιούσα μαζί σου!!!

έχω την τύχη να είμαι σε ένα από τα ελάχιστα ταμεία που είναι εκτός ΕΟΠΥΥ οπότε όχι, δεν πήγα από επιτροπή αλλά μέσω της διαδικασίας που ορίζει το ταμείο στο οποίο υπάγομαι. Όμως σε καμία περίπτωση δεν πήγα ιδιωτικά, τα φάρμακα κοστίζουν αρκετά (ανάλογα φυσικά και τη δόση).

Αν πρόκειται να πας για εξωσωματική η επιτροπή αξίζει τον κόπο γιατί σου δίνουν φάρμακα για 2 προσπάθειες ουσιαστικά. Κ γω δλδ για 2 πήρα κ τελικά τα χρειάστηκα γιατί η πρώτη διέγερση πήγε πολύ μέτρια και έκανα 2η η οποία πήγε σούπερ και από εκεί έκανα κ τη μικρή μου κ έχω κ κατάψυξη. Όμως εγώ ήμουν και 37 στα 38 τότε νομίζω είσαι πιο μικρή σωστα; πάντως το γιατρό τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια, δεν θα σε σπρώξει σε εξωσωματική αν δεν είναι απαραίτητο. Ακόμα κ σε εμάς έδωσε αρκετό χρόνο πριν μας προχωρησει επειδή δεν είχαμε κάποιο θέμα κ τελικά πήγαμε ως ανεξήγητη... για μένα αξίζει να κάνεις ένα αναγνωριστικό ραντεβού! ο άνθρωπος δίνει λύσεις και είναι πάντα ευγενής κ ανθρώπινος χωρίς να κοιτάει το κέρδος. Όσες κοπέλες πήγαν από εδώ (είτε από μένα είτε από μόνες τους) λένε το ίδιο...

ΓΙα τις τιμές που έγραψα πιο πάνω κρατάω μια επιφύλαξη επειδή άλλαξε κέντρο αλλά επειδή ιασώ / μητέρα είναι παρόμοια θεωρώ ότι πάνω κάτω αυτά ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου αρχικά το ταμπον δεν είναι τίποτα εγώ χρησιμοποιώ χρόνια αν και να σου πω την αλήθεια επειδή εμένα η περίοδος μου κρατάει 3-4 μέρες το πολύ αποφεύγω το μπάνιο στη θάλασσα εκείνες της μέρες περισσότερο για τα μικροβια

Έβαλα ταμπον και μπήκα λίγο θάλασσα για να μην χαλασω κ το 3 μέρο μας ρε γαμωτο 😔 αν και ο σύντροφος μου βλεπει πως δεν είμαι όπως χθες. 

Εχω ξενερωσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω τι πήγε στραβά. Εγώ τη τελευταία φορά δεν είχα ροή. Πήρα το φεμαρα για Ωορηξια έγινε νωρίτερα δεν το περιμεναμε κ τωρα ξαφνικά περιοδος. 

Θα δείξουν οι ορμονικές την Δευτέρα. 

Ενημέρωσε την γραμματέα του γιατρου να ενημερώσει πως μου ήρθε περιοδος . 

Κανονικά. Και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! ❤️ Πραγματικά μου δίνεται δύναμη όλες!!! Η αλήθεια είναι ότι η πρώτη μέρα με κάνει κομμάτια αλλά ευτυχώς έχω έναν υπέροχο άνθρωπο δίπλα μου και μου δίνει απίστευτη δύναμη! Ναι μεν είναι μια δύσκολη κυρίως ψυχολογικά διαδικασία αλλά από την άλλη λέω δόξα το Θεό που βρήκαμε έστω και αργά τι φταίει…

@ntinaki83 σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Εγώ πλέον έχω αρχίσει να απαντάω..φτανει!!! Έχουμε τα δικά μας δεν θα έχουμε και αυτούς!! Το μόνο που με στεναχωρεί είναι όταν κάνουν κουβέντα στους γονείς και νιώθω να στεναχωριούνται κ εκείνοι! 
Στην περίπτωση μας ακούμε πολλά και από την οικογένεια του συζύγου..Κρατιεμαι εκεί απο ευγένεια αλλά δεν ξέρω για ποσό ακόμα!! ☺️

αυτο με ενοχλησε πιο πολυ που το ειπε στη μαμα μου ....λες και τα λενε επιτηδες να τη στεναχωρησουν!!σε μένα δεν λενε κατι γιατι μια φορα μια ειπε κατι και πηρε την απαντηση καταλληλα...γενικα με θεωρουν γλωσσου στο σοι🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

16η ημέρα και έχεις ξανά περίοδο;;; όχι αυτό δεν είναι φυσιολογικό!!! Πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο!!!! Άκου εκεί ντρέπεσαι!!!!και αν είναι κάτι που πρέπει να δεις;;;; 

Εχω περιοδο . Είναι η κανονική περιοδος αυτή γιατί την προηγουμενη φορά που μου ήρθε μετά τη σαλπιγγογραφια αν θυμάστε δεν είχα ροή είχα κομμάτια και υπέφερα.... Κ έγινε κ αυτό. Τι να πω. 

Εχω πολυκυστικο συνδρομο. Μπορεί όντως να μην ήταν να έρθει περιοδος. Είχα παρει προγεστερονη πριν μέρες για να έρθει περιοδος. 

Γιατί δεν μου ερχόταν. Με οδηγίες γιατρου πάντα. 

Κορίτσια εχω ξενερωσει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Βρε δεν πα να @@μηθει;;; άιντε από εκεί με την κάθε κομπλεξικη!!! Μην ασχολείσαι με τέτοια άτομα δεν αξίζουν!!!!! 

την ιδια απάντηση εδωσε και ο συζυγος🤣🤣🤣🤣λεει πες της εκ μερους του αντρα μου αντε και γαμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki83 κορίτσι μου ο δρόμος της υπογονιμότητας ή της προσπάθειας για παιδί είναι πολύ δύσκολος & ψυχοφθόρος  από μόνος του..Δεν χρειάζεσαι τέτοιες «φωνές» στην καθημερινότητα σου..

Χρειάζεσαι κατανόηση και αγαπη από ανθρώπους που αγαπάς κ σε αγαπάνε.Χρειάζεσαι δύναμη και αγκαλιά από τον σύντροφο σου.Να είστε ενωμένοι και με κατανόηση.

Τέτοιες φωνές θα ακούσεις πολλές αλλά πρέπει να κλείσεις τα αυτιά σου.

Δεν αφορά κανέναν το αν, το πως και το πότε ένα ζευγάρι θα φέρει στον κόσμο ένα παιδί..
Σου εύχομαι τα καλύτερα να έρθουν σύντομα..❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

αυτο με ενοχλησε πιο πολυ που το ειπε στη μαμα μου ....λες και τα λενε επιτηδες να τη στεναχωρησουν!!σε μένα δεν λενε κατι γιατι μια φορα μια ειπε κατι και πηρε την απαντηση καταλληλα...γενικα με θεωρουν γλωσσου στο σοι🤣

Και καλά κανεις!!! Τέτοιοι άνθρωποι, τέτοια θέλουν!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κι εγώ είπα ότι αν φτάσω στο σημείο να μην έχω άλλη επιλογή αναγκαστικά θα το κάνω... Καταλαβαίνεις ότι εγώ δεν έχω περιθώρια να περιμενω.. όσο για τις κακίες του κόσμου να κλείσεις τα αυτιά σου και να μην ακούς κανέναν ο Θεός μόνο ξέρει πότε είναι η κατάλληλη στιγμή και πολύ σύντομα θα έρθει και η σειρά μας 

το κατανοώ αυτο με τα περιθωρια...εδω εγω λεω σε 6 μηνες θα ειμαι 39 και λεω παει μισος χρόνος χαμενος ..ισως ειναι και καλύτερα να ηρεμήσω λιγο και να ξαναξεκινησουμε πιο φορτσατοι ..βεβαια θα σας διαβαζω και θα ειμαι εδω ας εχω μια αποχη απο τις προσπαθειες ..ειστε το παρεακι μου εξαλλου σε ολη αυτη τη διαδικασια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@ntinaki83 κορίτσι μου ο δρόμος της υπογονιμότητας ή της προσπάθειας για παιδί είναι πολύ δύσκολος & ψυχοφθόρος  από μόνος του..Δεν χρειάζεσαι τέτοιες «φωνές» στην καθημερινότητα σου..

Χρειάζεσαι κατανόηση και αγαπη από ανθρώπους που αγαπάς κ σε αγαπάνε.Χρειάζεσαι δύναμη και αγκαλιά από τον σύντροφο σου.Να είστε ενωμένοι και με κατανόηση.

Τέτοιες φωνές θα ακούσεις πολλές αλλά πρέπει να κλείσεις τα αυτιά σου.

Δεν αφορά κανέναν το αν, το πως και το πότε ένα ζευγάρι θα φέρει στον κόσμο ένα παιδί..
Σου εύχομαι τα καλύτερα να έρθουν σύντομα..❤️

 

σε ευχαριστω κοριτσι μου!!ευτυχως εναν ανθρωπο διαμαντι διπλα μου που με στηριζει και με καταλαβαινει...για αυτο ειπα ισως ειναι καλο να σταματησουμε και λιγο τις προσπαθειες λογω του εμβολίου να ανασυγκροτηθουμε και να παμε παρακατω!!ευχομαι απο καρδιάς τα καλυτερα και σε σενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

το κατανοώ αυτο με τα περιθωρια...εδω εγω λεω σε 6 μηνες θα ειμαι 39 και λεω παει μισος χρόνος χαμενος ..ισως ειναι και καλύτερα να ηρεμήσω λιγο και να ξαναξεκινησουμε πιο φορτσατοι ..βεβαια θα σας διαβαζω και θα ειμαι εδω ας εχω μια αποχη απο τις προσπαθειες ..ειστε το παρεακι μου εξαλλου σε ολη αυτη τη διαδικασια!!

Καλησπέρα κορίτσι μου!!να σε ρωτήσω κάτι?σου είπε να μην προσπαθείς για παιδάκι 6 μήνες μετα το εμβόλιο οποιο και αν είναι αυτό?ξέρω ότι οι γιατροί έχουν διαφορετικές απόψεις μεταξύ τους αλλά τόσο μεγάλο διάστημα δεν έχω ξανακουσει από κανέναν..αυτό βασικά που μου κάνει εντύπωση είναι ότι αυτό το εμβόλιο δεν είναι μια φορά και τέλος, λογικά θα επαναλαμβάνεται σαν της γρίπης άρα κάθε φορά μισό χρόνο αποχή?καηκαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...