Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Εντάξει κοριτσάκι μου...όλα καλά θα πάνε...συγνώμη αν σε στεναχώρησα..όλα καλά θα πάνε !!! είμαι σίγουρη!!!

Δεν με στεναχωρησες.... Απλά κορίτσια δεν φαντάζεστε πως είναι να μην έρχεται ποτεεεεεεε περιοδος να περνανε, 40 μέρες, 50 μέρες, κ μετα να πρεπει να παρεις 12 μέρες προγεστερονη κ να σου ρχεται μια τυπική περιοδος.... Εγώ με τέτοια περιοδο δεν παω για εξωσωματική. Γι αυτό θέλω να παρω τώρα χαπι ωορηξιας για κα έχω κανονική περιοδο τέλη Αυγουστου κ οχι ψευτικη. Ουτε επαφές δεν έχω με τον συντροφό μου αφουου είπε οχι μέχρι κα ηρεμήσουν οι ωοθήκες. Ειλικρινά κορίτσια με νοιάζει να έχω κανονική περιοδο όπως έχετε κ ολες μας μετά από ωορηξια 😞😞😞

Εγώ αδιαθετησα σήμερα το μεσημέρι 2-3 η ώρα δεν θυμάμαι. 

Θα τον παρω τη Δευτέρα τον άνθρωπο φυσικά.... Κ παντα με καλεί πισω.... Μου είχε πει θα σταματήσω τις Αντιπηκτικες μόλις αδιαθετησω κ θα τον παρω τηλεφωνο. Εγώ είμαι σήμερα άνω κάτω ίσως κ λόγω των ορμονών κ νευριασα που έπεσα παλι σε Σάββατο. Λες κ το κανει το συμπαν για να με αγχώσει πιο πολυ το σκασμένο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν με στεναχωρησες.... Απλά κορίτσια δεν φαντάζεστε πως είναι να μην έρχεται ποτεεεεεεε περιοδος να περνανε, 40 μέρες, 50 μέρες, κ μετα να πρεπει να παρεις 12 μέρες προγεστερονη κ να σου ρχεται μια τυπική περιοδος.... Εγώ με τέτοια περιοδο δεν παω για εξωσωματική. Γι αυτό θέλω να παρω τώρα χαπι ωορηξιας για κα έχω κανονική περιοδο τέλη Αυγουστου κ οχι ψευτικη. Ουτε επαφές δεν έχω με τον συντροφό μου αφουου είπε οχι μέχρι κα ηρεμήσουν οι ωοθήκες. Ειλικρινά κορίτσια με νοιάζει να έχω κανονική περιοδο όπως έχετε κ ολες μας μετά από ωορηξια 😞😞😞

Εγώ αδιαθετησα σήμερα το μεσημέρι 2-3 η ώρα δεν θυμάμαι. 

Θα τον παρω τη Δευτέρα τον άνθρωπο φυσικά.... Κ παντα με καλεί πισω.... Μου είχε πει θα σταματήσω τις Αντιπηκτικες μόλις αδιαθετησω κ θα τον παρω τηλεφωνο. Εγώ είμαι σήμερα άνω κάτω ίσως κ λόγω των ορμονών κ νευριασα που έπεσα παλι σε Σάββατο. Λες κ το κανει το συμπαν για να με αγχώσει πιο πολυ το σκασμένο.... 

Πάντως και εγώ σήμερα μετά από 5 μέρες καθυστέρηση και δύο αρνητικά τεστ το προηγούμενο Σάββατο και την Τετάρτη έχω μικρές κηλίδες αίμα, μάλλον έρχεται η ακατονομαστη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν με στεναχωρησες.... Απλά κορίτσια δεν φαντάζεστε πως είναι να μην έρχεται ποτεεεεεεε περιοδος να περνανε, 40 μέρες, 50 μέρες, κ μετα να πρεπει να παρεις 12 μέρες προγεστερονη κ να σου ρχεται μια τυπική περιοδος.... Εγώ με τέτοια περιοδο δεν παω για εξωσωματική. Γι αυτό θέλω να παρω τώρα χαπι ωορηξιας για κα έχω κανονική περιοδο τέλη Αυγουστου κ οχι ψευτικη. Ουτε επαφές δεν έχω με τον συντροφό μου αφουου είπε οχι μέχρι κα ηρεμήσουν οι ωοθήκες. Ειλικρινά κορίτσια με νοιάζει να έχω κανονική περιοδο όπως έχετε κ ολες μας μετά από ωορηξια 😞😞😞

Εγώ αδιαθετησα σήμερα το μεσημέρι 2-3 η ώρα δεν θυμάμαι. 

Θα τον παρω τη Δευτέρα τον άνθρωπο φυσικά.... Κ παντα με καλεί πισω.... Μου είχε πει θα σταματήσω τις Αντιπηκτικες μόλις αδιαθετησω κ θα τον παρω τηλεφωνο. Εγώ είμαι σήμερα άνω κάτω ίσως κ λόγω των ορμονών κ νευριασα που έπεσα παλι σε Σάββατο. Λες κ το κανει το συμπαν για να με αγχώσει πιο πολυ το σκασμένο.... 

Δίκιο έχεις , είναι ζορικό να τα έχεις όλα και να έχεις να ρυθμίσεις κι αυτό...μην αγχώνεσαι ...θα τα ρυθμισετε με τον γιατρό σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

Πάντως και εγώ σήμερα μετά από 5 μέρες καθυστέρηση και δύο αρνητικά τεστ το προηγούμενο Σάββατο και την Τετάρτη έχω μικρές κηλίδες αίμα, μάλλον έρχεται η ακατονομαστη! 

Για να μας παιδεύει ....άσε με μωρέ , απ' την αγανάκτηση μου έχω κάνει γενική και αόριστη χω πλύνει όλα τα παντζούρια παράθυρα μέσα στη ζέστη...κι εμένα έτσι θα έρθει...θα μου φάει τη ζωή και θα έρθει....Τελοσπαντων όλα καλά!!

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Για να μας παιδεύει ....άσε με μωρέ , απ' την αγανάκτηση μου έχω κάνει γενική και αόριστη χω πλύνει όλα τα παντζούρια παράθυρα μέσα στη ζέστη...κι εμένα έτσι θα έρθει...θα μου φάει τη ζωή και θα έρθει....Τελοσπαντων όλα καλά!!

 

 

 

 

Το αόριστη το έγραψε το τ9! Ο,τι να ναι κι αυτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα σας πω μια ιστορία πολύ δικού μου προσώπου που ήθελε παιδάκι και το έκανε μετά από κάποια χρόνια και μετά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης έμαθε ότι έπασχε από την επάρατη νόσο ούτε το όνομα δε θέλω να λέω... Και έκανε μαστεκτομή σχεδόν χωρίς αναισθησία για το καλό του μωρού που ήρθε στον κόσμο αλλά έμεινε ορφανό από τη μανούλα του γιατί τη νίκησε ο καρκίνος... Για αυτό να μην αγανακτουμε και να προσευχομαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια θα σας πω μια ιστορία πολύ δικού μου προσώπου που ήθελε παιδάκι και το έκανε μετά από κάποια χρόνια και μετά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης έμαθε ότι έπασχε από την επάρατη νόσο ούτε το όνομα δε θέλω να λέω... Και έκανε μαστεκτομή σχεδόν χωρίς αναισθησία για το καλό του μωρού που ήρθε στον κόσμο αλλά έμεινε ορφανό από τη μανούλα του γιατί τη νίκησε ο καρκίνος... Για αυτό να μην αγανακτουμε και να προσευχομαστε. 

Έχεις δίκιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν με στεναχωρησες.... Απλά κορίτσια δεν φαντάζεστε πως είναι να μην έρχεται ποτεεεεεεε περιοδος να περνανε, 40 μέρες, 50 μέρες, κ μετα να πρεπει να παρεις 12 μέρες προγεστερονη κ να σου ρχεται μια τυπική περιοδος.... Εγώ με τέτοια περιοδο δεν παω για εξωσωματική. Γι αυτό θέλω να παρω τώρα χαπι ωορηξιας για κα έχω κανονική περιοδο τέλη Αυγουστου κ οχι ψευτικη. Ουτε επαφές δεν έχω με τον συντροφό μου αφουου είπε οχι μέχρι κα ηρεμήσουν οι ωοθήκες. Ειλικρινά κορίτσια με νοιάζει να έχω κανονική περιοδο όπως έχετε κ ολες μας μετά από ωορηξια 😞😞😞

Εγώ αδιαθετησα σήμερα το μεσημέρι 2-3 η ώρα δεν θυμάμαι. 

Θα τον παρω τη Δευτέρα τον άνθρωπο φυσικά.... Κ παντα με καλεί πισω.... Μου είχε πει θα σταματήσω τις Αντιπηκτικες μόλις αδιαθετησω κ θα τον παρω τηλεφωνο. Εγώ είμαι σήμερα άνω κάτω ίσως κ λόγω των ορμονών κ νευριασα που έπεσα παλι σε Σάββατο. Λες κ το κανει το συμπαν για να με αγχώσει πιο πολυ το σκασμένο.... 

Κορίτσι μου γλυκό όλες ετοιμαζόμαστε να γίνουμε μανούλες και ως μαμάδες πρέπει να μάθουμε να αγαπούμε τον εαυτό μας με τις ιδιαίτεροτητες μας, μπορεί να έχουμε ένα παιδάκι αγοραφοβικο, κοντο, πολύ αδύνατο η χοντρό αύριο μεθαύριο και θα έρχεται κλαίγοντας και θα πρέπει να του εξηγήσουμε ότι κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του χαρακτηριστικά και θα πρέπει να αγαπούμε τον εαυτό μας όπως είναι και να προσπαθούμε να τον βελτιώσουμε ώστε οι ιδιαιτεροτητες μας να μην στέκονται εμπόδιο στη ζωή μας, σε εσένα η έλλειψη κανονικής περιόδου είναι η δική σου ιδιαίτεροτητα σου, έχεις το μυαλό σου και την υγεία σου και η επιστήμη ως οφείλει σου δίνει μια λύση να γίνεις μανούλα, δε βρίσκω κανένα λόγο να χάνεις την ελπίδα σου και να απογοητεύσει. Με αγάπη στα λέω καθώς πάντοτε ήμουν η χοντρουλα της τάξης και έπρεπε να αγαπήσω τον εαυτό μου πριν βρω τον άνθρωπο μου και χάσω τα περιττά μου κιλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα eiffel! Πως είσαι;;; πότε ήταν που λέγαμε για τις απογοητεύσεις μας κ τώρα έχουμε τα μωρά μας ☺️

Λοιπόν... Επειδή έχω κ γω θέμα με το θυρεοειδή μου, συγνώμη αλλά πολύ υπερβολικό μου ακούγεται!!! Εγώ πήρα αγωγή την οποία συνέχισα στην εγκυμοσύνη κ όλα καλά... Φυσικά δε σου λέω να παρακουσεις το γιατρό αλλά να το ψάξεις. Εγώ πήγα σε ενδοκρινολογο ειδική στην αναπαραγωγή κ ποτέ δε μου είπε να μην μείνω έγκυος απλά αν ήταν δυνατό να ρυθμίσω πρώτα τις τιμές μου πράγμα που έγινε σε ένα μήνα με το χάπι! Μάλιστα μου είχε πει ότι αλοιμονο αν απαγορεύεται να μείνει έγκυος οποία έχει θυρεοειδή! Οι περισσότερες πρώτα μένουν κ μετά το ανακαλυπτουν! Οπότε συνεχίσαμε κανονικά... 

Είναι κρίμα να μπεις στον πάγο για κάτι τόσο απλό... Αλήθεια ψάξε το! Ο γυναίκολογος δεν είναι σε καμία περίπτωση ειδικός για τέτοια. 

Ναι Tokyo, είμαστε με τα μωράκια μας. Εύχομαι σύντομα όλες οι κοπέλες να έχουν τα μωράκια τους. Έχεις υπερθυρεοειδισμό; Ενδοκρινολόγος με παρακολουθεί. Ποιο χάπι έπαιρνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μου ακούγονται βλακειες, ξεκάθαρα! Άκου προγεστερονη... Κ τι είναι καραμέλα; αυτό το δίνουν σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις (πχ αιμορραγια, εξωσωματική κλπ). Αιματολογικες θα κάνεις αργότερα, αφού ακούσετε καρδιά κ δείτε πως πάει υπέρηχογραφικά η εγκυμοσύνη. Όσο για την καλλιέργεια όχι μόνο δεν τη χρειάζεσαι αλλά ίσως έχεις κ θέμα αν κάνεις... Γίνεται όντως μια αλλά στον 9ο για να δει ο γιατρός μην τυχόν υπάρχει μικρόβιο για να το ξέρει για τη γέννα!!! Αν έχεις ενόχληση οκ αλλάζει αλλά καλλιέργεια χωρίς λόγο όχι... Νομίζω κατάλαβε ότι θα φύγεις κ αφρισε! Τελικά μάλλον οι φήμες που άκουσες είχαν δίκιο... 

Πόσο χαίρομαι που το ακούω γιατί για λίγο αναρωτήθηκα αν παίρνω τη σωστή απόφαση. Όχι καμιά ενόχληση προς το παρόν δεν εχω, ούτε επίσης έχω παρελθόν με μύκητες ή κάτι ανάλογο. Θα κάνω με το καλό τις χοριακες μου την άλλη εβδομάδα και μόνο. Και έπειτα από τις 23 Αυγούστου και μετά βλέπουμε. Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν με στεναχωρησες.... Απλά κορίτσια δεν φαντάζεστε πως είναι να μην έρχεται ποτεεεεεεε περιοδος να περνανε, 40 μέρες, 50 μέρες, κ μετα να πρεπει να παρεις 12 μέρες προγεστερονη κ να σου ρχεται μια τυπική περιοδος.... Εγώ με τέτοια περιοδο δεν παω για εξωσωματική. Γι αυτό θέλω να παρω τώρα χαπι ωορηξιας για κα έχω κανονική περιοδο τέλη Αυγουστου κ οχι ψευτικη. Ουτε επαφές δεν έχω με τον συντροφό μου αφουου είπε οχι μέχρι κα ηρεμήσουν οι ωοθήκες. Ειλικρινά κορίτσια με νοιάζει να έχω κανονική περιοδο όπως έχετε κ ολες μας μετά από ωορηξια 😞😞😞

Εγώ αδιαθετησα σήμερα το μεσημέρι 2-3 η ώρα δεν θυμάμαι. 

Θα τον παρω τη Δευτέρα τον άνθρωπο φυσικά.... Κ παντα με καλεί πισω.... Μου είχε πει θα σταματήσω τις Αντιπηκτικες μόλις αδιαθετησω κ θα τον παρω τηλεφωνο. Εγώ είμαι σήμερα άνω κάτω ίσως κ λόγω των ορμονών κ νευριασα που έπεσα παλι σε Σάββατο. Λες κ το κανει το συμπαν για να με αγχώσει πιο πολυ το σκασμένο.... 

Είναι σύνθετο το θέμα και μπράβο για το κουράγιο σου. Όλα θα ρυθμιστούν όμως. Και τα σπασμένα νεύρα σου εννοείται δικαιολογούνται, άνθρωποι ειμαστε. Αλλά όπως πέφτουμε ψυχολογικά έτσι σταδιακά ξανά ανεβαίνουμε. Θα περάσει και αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου , καλό μήνα!!! Ελπίζω να φέρω πιο πολλά θετικά ο επόμενος!!!! Εγώ μόλις αδιαθετησα... Αναμενόμενο , αλλά καθυστέρησε πολύ για τους κύκλους μου...άλας ελπίζω ότι ευθύνεται η θάλασσα...Καλή αρχή στο θέματακι του Αυγούστου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου , καλό μήνα!!! Ελπίζω να φέρω πιο πολλά θετικά ο επόμενος!!!! Εγώ μόλις αδιαθετησα... Αναμενόμενο , αλλά καθυστέρησε πολύ για τους κύκλους μου...άλας ελπίζω ότι ευθύνεται η θάλασσα...Καλή αρχή στο θέματακι του Αυγούστου..

Αλλά*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου , καλό μήνα!!! Ελπίζω να φέρω πιο πολλά θετικά ο επόμενος!!!! Εγώ μόλις αδιαθετησα... Αναμενόμενο , αλλά καθυστέρησε πολύ για τους κύκλους μου...άλας ελπίζω ότι ευθύνεται η θάλασσα...Καλή αρχή στο θέματακι του Αυγούστου..

Ας είναι καλότυχος ο επόμενος μήνας μας 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα να έχουμε!!! Το θέμα είναι ότι δεν έχουμε καινούριο θέματακι!!! 

Καλημέρα, καλό και ευλογημένο μήνα να έχουμε. Άνοιξε το εσύ κορίτσι μου το νέο θεματακι. Ας είναι ο μήνας σου,,,ας είναι η αλλαγή που όλες περιμένουμε από σένα 🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Καλημέρα, καλό και ευλογημένο μήνα να έχουμε. Άνοιξε το εσύ κορίτσι μου το νέο θεματακι. Ας είναι ο μήνας σου,,,ας είναι η αλλαγή που όλες περιμένουμε από σένα 🙏👶❤️👶❤️

Καλημέρα κορίτσι μου δεν έχω καμία έμπνευση για τίτλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μόνο που μου ήρθε είναι αυτό 

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Το μόνο που μου ήρθε είναι αυτό 

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει 

Τέλειο!!!! Ορίστε ,,,ανέβασε λοιπόν να αρχίσει γουρλιδικα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου δεν έχω καμία έμπνευση για τίτλο 

Ένας καλός τίτλος μας λείπει κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2021 at 12:33 ΠΜ, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Εμένα αυτό το θεματάκι μου είχε φέρει πολύ γούρι και έκανα το πρώτο μου παιδάκι.

Έχω πάρει μεγάλη απογοήτευση σήμερα. Ήθελα να ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο παιδάκι, τώρα που πέρασαν κάποιοι μήνες που γέννησα, αλλά μου παρουσιάστηκε υπερθυρεοειδισμός και ξεκίνησα αγωγή κ ο γιατρός μου απαγόρευσε να μείνω έγκυος μπορεί κ για ενάμιση χρόνο.

Στενοχώρηθηκα πάρα πολύ γιατί βλέπω ότι δεν θα μπορέσω να δώσω στο παιδί μου αδελφάκι.

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σε θυμάμαι αλλά δε θυμάμαι πότε ακριβώς γέννησες; Εγώ γέννησα πέρσι το Σεπτέμβριο και έχω ένα μωράκι σχεδόν 11 μηνών..Είμαστε ακριβώς ίδια περίπτωση, εγώ πριν την εγκυμοσύνη ήμουν οκ με το θυρεοειδή, στην εγκυμοσύνη απέκτησα υποθυρεοειδισμό και αφού γέννησα εμφάνισα αυτοάνοσο υπερθυρεοειδισμό(ευτυχώς όχι μόνιμο). Το μήνα που μου το είπε η γιατρός της είπα αν επηρεάζει αυτό σε εγκυμοσύνη, γιατί σκεφτόμουν κι εγώ για δεύτερο, και μου είπε η γιατρός πρώτα να ρυθμίσουμε το θυρεοειδή και μετά να μείνω..δε μου είπε πάντως τπτ για 1μιση χρόνο. Βέβαια γιατρός δεν είμαι, η κάθε περίπτωση είναι μοναδική. Παρ’ολ’αυτά εγώ θα έπαιρνα και μια δεύτερη γνώμη, γιατί κι εμένα μου φαίνεται υπερβολικό που σου είπε για 1μιση χρόνο.

Α! Εγώ τον ίδιο μήνα που μου είπε πρώτα να ρυθμίσουμε το θυρεοειδή και μετά να μείνω έγκυος(Ιούνιο), έμεινα έγκυος. Το ανακάλυψα πρόσφατα, δε ξέρω πώς θα πάει, πήρα και τη γιατρό αλλά είναι διακοπές οπότε περιμένω να γυρίσει. Την πήρα τηλ πάντως και της το’πα, δε μου είπε κάτι, απλά να πάρω τη Δευτέρα που θα είναι στο γραφείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σε θυμάμαι αλλά δε θυμάμαι πότε ακριβώς γέννησες; Εγώ γέννησα πέρσι το Σεπτέμβριο και έχω ένα μωράκι σχεδόν 11 μηνών..Είμαστε ακριβώς ίδια περίπτωση, εγώ πριν την εγκυμοσύνη ήμουν οκ με το θυρεοειδή, στην εγκυμοσύνη απέκτησα υποθυρεοειδισμό και αφού γέννησα εμφάνισα αυτοάνοσο υπερθυρεοειδισμό(ευτυχώς όχι μόνιμο). Το μήνα που μου το είπε η γιατρός της είπα αν επηρεάζει αυτό σε εγκυμοσύνη, γιατί σκεφτόμουν κι εγώ για δεύτερο, και μου είπε η γιατρός πρώτα να ρυθμίσουμε το θυρεοειδή και μετά να μείνω..δε μου είπε πάντως τπτ για 1μιση χρόνο. Βέβαια γιατρός δεν είμαι, η κάθε περίπτωση είναι μοναδική. Παρ’ολ’αυτά εγώ θα έπαιρνα και μια δεύτερη γνώμη, γιατί κι εμένα μου φαίνεται υπερβολικό που σου είπε για 1μιση χρόνο.

Α! Εγώ τον ίδιο μήνα που μου είπε πρώτα να ρυθμίσουμε το θυρεοειδή και μετά να μείνω έγκυος(Ιούνιο), έμεινα έγκυος. Το ανακάλυψα πρόσφατα, δε ξέρω πώς θα πάει, πήρα και τη γιατρό αλλά είναι διακοπές οπότε περιμένω να γυρίσει. Την πήρα τηλ πάντως και της το’πα, δε μου είπε κάτι, απλά να πάρω τη Δευτέρα που θα είναι στο γραφείο!

@Eiffelσυμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω. Πάρε μια 2η γνώμη... Σίγουρα είναι πιο περίπλοκος ο υπερθυρεοειδισμός αλλά αυτό με τον 1.5 χρόνο μου κάνει λίγο αυθαίρετο. Σου εύχομαι τα καλύτερα! 

(εγώ είχα hashimoto κ πήρα Τ4) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σε θυμάμαι αλλά δε θυμάμαι πότε ακριβώς γέννησες; Εγώ γέννησα πέρσι το Σεπτέμβριο και έχω ένα μωράκι σχεδόν 11 μηνών..Είμαστε ακριβώς ίδια περίπτωση, εγώ πριν την εγκυμοσύνη ήμουν οκ με το θυρεοειδή, στην εγκυμοσύνη απέκτησα υποθυρεοειδισμό και αφού γέννησα εμφάνισα αυτοάνοσο υπερθυρεοειδισμό(ευτυχώς όχι μόνιμο). Το μήνα που μου το είπε η γιατρός της είπα αν επηρεάζει αυτό σε εγκυμοσύνη, γιατί σκεφτόμουν κι εγώ για δεύτερο, και μου είπε η γιατρός πρώτα να ρυθμίσουμε το θυρεοειδή και μετά να μείνω..δε μου είπε πάντως τπτ για 1μιση χρόνο. Βέβαια γιατρός δεν είμαι, η κάθε περίπτωση είναι μοναδική. Παρ’ολ’αυτά εγώ θα έπαιρνα και μια δεύτερη γνώμη, γιατί κι εμένα μου φαίνεται υπερβολικό που σου είπε για 1μιση χρόνο.

Α! Εγώ τον ίδιο μήνα που μου είπε πρώτα να ρυθμίσουμε το θυρεοειδή και μετά να μείνω έγκυος(Ιούνιο), έμεινα έγκυος. Το ανακάλυψα πρόσφατα, δε ξέρω πώς θα πάει, πήρα και τη γιατρό αλλά είναι διακοπές οπότε περιμένω να γυρίσει. Την πήρα τηλ πάντως και της το’πα, δε μου είπε κάτι, απλά να πάρω τη Δευτέρα που θα είναι στο γραφείο!

Καλή εγκυμοσύνη! Μπράβο!!! Τον Δεκέμβριο γέννησα εγώ. Ακριβώς ίδια περίπτωση κ εγώ. Παίρνεις χάπι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Eiffelσυμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω. Πάρε μια 2η γνώμη... Σίγουρα είναι πιο περίπλοκος ο υπερθυρεοειδισμός αλλά αυτό με τον 1.5 χρόνο μου κάνει λίγο αυθαίρετο. Σου εύχομαι τα καλύτερα! 

(εγώ είχα hashimoto κ πήρα Τ4) 

 

Εμένα μου είπε graves κ παίρνω unimazole. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...