Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Οκ τότε κορίτσι μου άστο και ότι και αν είναι θα φανεί! 

Συγνώμη αν το ένιωσες κάπως το μήνυμα μου , στεναχωρημένη είμαι!!! Εσείς για καλό μου το λέτε!!! Συγνώμη κοριτσάκι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Heart είπε:

27-29 μέρες , τώρα είμαι 30...εχθές  είχα πολύ πόνο , σήμερα τίποτα αλλά δεν ελπίζω...πρώτη φορά στα δύο μισή χρόνια θα έχω 31 μέρες κύκλο...Εντωμεταξύ το τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό 14η μέρα...τι να πω , βρε κορίτσια!!! Όλα λάθος μου φαίνονται...τίποτα δεν βγάζει νόημα αυτή τη φορά...

 

Σε καταλαβαίνω αλλά μην το λες αυτο πάντα ελπίζουμε...όσο για πόνους περιόδου κλπ να σου πω ότι εγώ πήγαινα συνεχώς τουαλέτα γιατί ήμουν σίγουρη ότι μου είχε έρθει περίοδος (παρόλο που επαιρνα έναν κουβά φάρμακα) και είχα μια ωραιότατη θετική χοριακη..είναι ολόιδια τα συμπτώματα..περίμενε λίγο ακόμα και μετά κάνε τεστακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Σε καταλαβαίνω αλλά μην το λες αυτο πάντα ελπίζουμε...όσο για πόνους περιόδου κλπ να σου πω ότι εγώ πήγαινα συνεχώς τουαλέτα γιατί ήμουν σίγουρη ότι μου είχε έρθει περίοδος (παρόλο που επαιρνα έναν κουβά φάρμακα) και είχα μια ωραιότατη θετική χοριακη..είναι ολόιδια τα συμπτώματα..περίμενε λίγο ακόμα και μετά κάνε τεστακι..

Σ ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση!! Εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου , όλα τα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Εμένα αυτό το θεματάκι μου είχε φέρει πολύ γούρι και έκανα το πρώτο μου παιδάκι.

Έχω πάρει μεγάλη απογοήτευση σήμερα. Ήθελα να ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο παιδάκι, τώρα που πέρασαν κάποιοι μήνες που γέννησα, αλλά μου παρουσιάστηκε υπερθυρεοειδισμός και ξεκίνησα αγωγή κ ο γιατρός μου απαγόρευσε να μείνω έγκυος μπορεί κ για ενάμιση χρόνο.

Στενοχώρηθηκα πάρα πολύ γιατί βλέπω ότι δεν θα μπορέσω να δώσω στο παιδί μου αδελφάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εσύ κορίτσι μου μίλησες με το γυναικολόγο σου? Θα κάνεις επανάληψη χοριακης?

Θα κάνω ναι από βδομαδα! Έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο που είχα όλα τα χρόνια της ζωής μου αλλά μάλλον θα το ακυρώσω και θα πάω σε άλλον γυναικολόγο.Ως τώρα έκανα απλά τα τεστ Παπ μου, δεν είχε χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο. 

Τώρα όσον αφορά την εγκυμοσύνη ( επειδή έχω αρχίσει και ακούω αμφιλεγόμενα σχόλια για τον συγκεκριμένο) λέω να τον αλλάξω.

κορίτσια άσχετο! Λένε για υπνηλία, αλλά εμένα αϋπνία και υπερένταση με έχει πιάσει! Ενώ δεν αισθάνομαι ιδιαίτερα αγχωμενη.κοιμηθηκα μόνο 4 ώρες και τώρα το μάτι γαρίδα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Heart είπε:

Συγνώμη αν το ένιωσες κάπως το μήνυμα μου , στεναχωρημένη είμαι!!! Εσείς για καλό μου το λέτε!!! Συγνώμη κοριτσάκι μου!!!

Όχι όχι μη ζητάς συγγνώμη, καθόλου δε σε παρεξήγησα.Καταλαβα τον τόνο του μηνύματος σου.

Ειναι πολύ ψυχοφθόρο να κάνεις συνεχώς αρνητικά τεστ.και εγώ το ίδιο θα έκανα με εσένα,θα περίμενα κάποιες μέρες καθυστέρησης πρώτα.

Αχ μακαρι να σε εκπλήξει ευχάριστα αυτή τη φορά η περίοδος και να μην εμφανιστεί!! 🤗

Αλλά και να εμφανιστεί έχεις πολλές πολλές ευκαιρίες, αυτό είναι το μόνο σίγουρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Heart είπε:

Αύριο θα έρθει βρε mimi , πάντα έτσι γίνεται , την μέρα που παίρνω λίγο θάρρος έρχεται!! Αφήστε με εμένα!!! Πώς είσαι εσύ;

Αγάπη μου μην απογοήτευεσαι... Όπως αισθάνεσαι.... Αλλα να θυμασαι τα καλυτερα έρχονται εκεί που δεν το περιεμενεις... Χθες πηγαινα στην δουλειά οδηγουσα και διάβαζα όλα τα θετικά τεστακια των κοριτσιών κ είχα συγκινηθεί... Τι συναισθήμα παναγια μου... Από την μια κ εγώ έλεγα θεε μου περιμενω να το ζήσω. Από την άλλη δε λεω "φοβάμαι να κάνω εξωσωματική γιατί φοβάμαι το αποτέλεσμα". Αλλά δεν πρεπει να απογοητευόμαστε.. Όλες θα γίνουμε μανουλες! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marinamanoulitsa :ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

Maroulita:15/08

diana8:?

Lacostaki:14/08

Ntinaki83:03/07

Mimi26:28/07

 misofeggaro:22/07 

Ευάγγελος τ:17/07 

evaioan:27/07                                                

Heart:27/07

Sillia:?

Αννια27:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

Matilda94:?

Dina970:? 

Tonakiv:? 

Elli:? 

Daizy28:? 

HopefulMama2Be:? 

elissavet90:? 

Mantiko:? 

Evaki:? 

Alexiamama:? 

Μαργαρίτσ:? 

boysland:?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια καλο σκ να εχουμε!!! @Riaa Πολλα συγχαρητηρια κοριτσι μου να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!! Κοριτσια επιτελους πετυχα επαφη τη μερα του θετικου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Εμένα αυτό το θεματάκι μου είχε φέρει πολύ γούρι και έκανα το πρώτο μου παιδάκι.

Έχω πάρει μεγάλη απογοήτευση σήμερα. Ήθελα να ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο παιδάκι, τώρα που πέρασαν κάποιοι μήνες που γέννησα, αλλά μου παρουσιάστηκε υπερθυρεοειδισμός και ξεκίνησα αγωγή κ ο γιατρός μου απαγόρευσε να μείνω έγκυος μπορεί κ για ενάμιση χρόνο.

Στενοχώρηθηκα πάρα πολύ γιατί βλέπω ότι δεν θα μπορέσω να δώσω στο παιδί μου αδελφάκι.

Καλημέρα eiffel! Πως είσαι;;; πότε ήταν που λέγαμε για τις απογοητεύσεις μας κ τώρα έχουμε τα μωρά μας ☺️

Λοιπόν... Επειδή έχω κ γω θέμα με το θυρεοειδή μου, συγνώμη αλλά πολύ υπερβολικό μου ακούγεται!!! Εγώ πήρα αγωγή την οποία συνέχισα στην εγκυμοσύνη κ όλα καλά... Φυσικά δε σου λέω να παρακουσεις το γιατρό αλλά να το ψάξεις. Εγώ πήγα σε ενδοκρινολογο ειδική στην αναπαραγωγή κ ποτέ δε μου είπε να μην μείνω έγκυος απλά αν ήταν δυνατό να ρυθμίσω πρώτα τις τιμές μου πράγμα που έγινε σε ένα μήνα με το χάπι! Μάλιστα μου είχε πει ότι αλοιμονο αν απαγορεύεται να μείνει έγκυος οποία έχει θυρεοειδή! Οι περισσότερες πρώτα μένουν κ μετά το ανακαλυπτουν! Οπότε συνεχίσαμε κανονικά... 

Είναι κρίμα να μπεις στον πάγο για κάτι τόσο απλό... Αλήθεια ψάξε το! Ο γυναίκολογος δεν είναι σε καμία περίπτωση ειδικός για τέτοια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Heart είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση!! Εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου , όλα τα καλά!!!

Εγώ πάντως ξέρω περίπτωση μετά από 2,5 χρόνια προσπάθειας με φυσικό τρόπο ήρθε μια χαρά ένα αγοράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πάντως με τα τεστ Γυναικολόγος μου έχει πει περνάνε οι μέρες που θα είχες περίοδο κάνεις ένα τεστ αν βγει αρνητικό περνάει άλλη μια εβδομάδα κάνεις δεύτερο και αν δεν βγει θετικό και έχεις καθυστέρηση πας στο γιατρό. Τώρα αυτά τα λέω για να μην ανησυχούμε όσο γίνεται όταν δε βγαίνει θετικό από την αρχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα eiffel! Πως είσαι;;; πότε ήταν που λέγαμε για τις απογοητεύσεις μας κ τώρα έχουμε τα μωρά μας ☺️

Λοιπόν... Επειδή έχω κ γω θέμα με το θυρεοειδή μου, συγνώμη αλλά πολύ υπερβολικό μου ακούγεται!!! Εγώ πήρα αγωγή την οποία συνέχισα στην εγκυμοσύνη κ όλα καλά... Φυσικά δε σου λέω να παρακουσεις το γιατρό αλλά να το ψάξεις. Εγώ πήγα σε ενδοκρινολογο ειδική στην αναπαραγωγή κ ποτέ δε μου είπε να μην μείνω έγκυος απλά αν ήταν δυνατό να ρυθμίσω πρώτα τις τιμές μου πράγμα που έγινε σε ένα μήνα με το χάπι! Μάλιστα μου είχε πει ότι αλοιμονο αν απαγορεύεται να μείνει έγκυος οποία έχει θυρεοειδή! Οι περισσότερες πρώτα μένουν κ μετά το ανακαλυπτουν! Οπότε συνεχίσαμε κανονικά... 

Είναι κρίμα να μπεις στον πάγο για κάτι τόσο απλό... Αλήθεια ψάξε το! Ο γυναίκολογος δεν είναι σε καμία περίπτωση ειδικός για τέτοια. 

Εδώ διαγνώστηκαν με υποθυροειδισμο πήρα αγωγή το διόρθωσα με και προσπαθούμε για μωρό με τις ευχές της ενδοκρινολογου. Ένας αγγειολογος πάντως μου σχολίασε ότι έχει γίνει της μόδας ο θυρεοειδής στις μέρες μας λες και παλαιότερα που δεν τον ξέρανε οι γυναίκες δεν κάνανε παιδιά 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Θα κάνω ναι από βδομαδα! Έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο που είχα όλα τα χρόνια της ζωής μου αλλά μάλλον θα το ακυρώσω και θα πάω σε άλλον γυναικολόγο.Ως τώρα έκανα απλά τα τεστ Παπ μου, δεν είχε χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο. 

Τώρα όσον αφορά την εγκυμοσύνη ( επειδή έχω αρχίσει και ακούω αμφιλεγόμενα σχόλια για τον συγκεκριμένο) λέω να τον αλλάξω.

κορίτσια άσχετο! Λένε για υπνηλία, αλλά εμένα αϋπνία και υπερένταση με έχει πιάσει! Ενώ δεν αισθάνομαι ιδιαίτερα αγχωμενη.κοιμηθηκα μόνο 4 ώρες και τώρα το μάτι γαρίδα.

 

 

Από τη χαρά σου είναι θα ηρεμήσεις και θα σου έρθει ο ύπνος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Πότε σου είπε να πας για υπέρηχο Διονακι μου? Η αγωνία και το άγχος δεν ξέρω αν τελειώνουν ποτέ, πιστεύω κάθε βήμα έχει και από ένα αγχος αλλα σε κάθε υπέρηχο θα νιώθεις όλο και καλύτερα που θα βλέπεις τα ζουζούνια να μεγαλώνουν, γιατί νομίζω και εσύ για διδυμακια το πας!! 😄

Καλή μου Σάντυυυ!! Στις 12 Αυγούστου μου είπε!! Αχχαχαχαχ για να δούμε λοιπόν βρε κορίτσι μου, κι η γυναικολόγος αυτό μου ειπε...έχω αγωνία αλλά έχεις δίκιο δεν τελειώνει ποτέ από δω και πέρα νομίζω το αγχος!!!

❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσια καλο σκ να εχουμε!!! @Riaa Πολλα συγχαρητηρια κοριτσι μου να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!! Κοριτσια επιτελους πετυχα επαφη τη μερα του θετικου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Και εγώ είχα επαφή την ημέρα μπαμ της ωορρηξιας.ειχα κάνει το τεστ ωορρηξίας.καλη σου επιτυχία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κοριτσια ειναι δυνατον να βγαινει 2 μερες το τεστ ωορρηξιας θετικο?

Μου έχει τύχει και μου ήρθε περίοδος μετά από 14 μέρες της τρίτης μέρας από το πρώτο θετικό....κατάλαβες τι εννοώ;;; Μπορεί να έτυχε βέβαια!!! Πολύ παλιά!! Εγώ βέβαια κάνω τα ηλεκτρονικά για να είμαι πιο σίγουρη με την φάτσα...δεν ξέρω αν μιλάμε για τα ίδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Μου έχει τύχει και μου ήρθε περίοδος μετά από 14 μέρες της τρίτης μέρας από το πρώτο θετικό....κατάλαβες τι εννοώ;;; Μπορεί να έτυχε βέβαια!!! Πολύ παλιά!! Εγώ βέβαια κάνω τα ηλεκτρονικά για να είμαι πιο σίγουρη με την φάτσα...δεν ξέρω αν μιλάμε για τα ίδια...

εγω κανω τις ταινιες και ειναι η πρωτη φορα που το σημερινο βγηκε ακριβως το ιδιο με το χθεσινο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

εγω κανω τις ταινιες και ειναι η πρωτη φορα που το σημερινο βγηκε ακριβως το ιδιο με το χθεσινο

Δεν ξέρω να σε βοηθήσω στις ταινίες...στα ηλεκτρονικά έχω κάνει διατριβή...αν και σ αυτόν τον κύκλο κάπως μπερδεύτηκα πάλι...Τελοσπαντων...έχε επαφές και σήμερα βραδάκι...η καλύτερα αύριο πρωί...αν γίνει σήμερα να το προλάβεις το πρωί , αν γίνει αύριο να έχεις από το πρωί...κάπως έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Δεν ξέρω να σε βοηθήσω στις ταινίες...στα ηλεκτρονικά έχω κάνει διατριβή...αν και σ αυτόν τον κύκλο κάπως μπερδεύτηκα πάλι...Τελοσπαντων...έχε επαφές και σήμερα βραδάκι...η καλύτερα αύριο πρωί...αν γίνει σήμερα να το προλάβεις το πρωί , αν γίνει αύριο να έχεις από το πρωί...κάπως έτσι...

Αν βγει βέβαια...μια χαρά επαφή είχες χθες στο πρώτο θετικό , να έχεις άλλη μια ...νομίζω η καλύτερη είναι αύριο πρωί , για να πιάσεις όλα τα ενδεχόμενα...υπόθετω....το καλοκαίρι είναι λίγο πρόβλημα οι ωορρηξίες λόγω θάλασσας , τουλάχιστον σ έμενα βλέπω διαφορες

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Αν βγει βέβαια...μια χαρά επαφή είχες χθες στο πρώτο θετικό , να έχεις άλλη μια ...νομίζω η καλύτερη είναι αύριο πρωί , για να πιάσεις όλα τα ενδεχόμενα...υπόθετω....το καλοκαίρι είναι λίγο πρόβλημα οι ωορρηξίες λόγω θάλασσας , τουλάχιστον σ έμενα βλέπω διαφορες

 

 

Πιστεύω ότι θα έχω και σήμερα και αύριο το πρωί γιατί από Δευτέρα ξεκινάμε υπερωρίες και θα φεύγω από το σπίτι 7 πάρα το πρωί και θα γυρνάω στις 6 το απόγευμα οπότε δεν νομίζω να έχουμε άλλη επαφή πριν το επόμενο σκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...