Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Με το καλό κοριτσι μου όλα καλά να πάνε και σύντομα να έχεις θετικά αποτελέσματα 🙏

Έκανε καλέ χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Έχει κάνει κάποια κοπέλα ωοληψια ; αυτό που έχω τόσα ωαρια είναι φυσιολογικό;

Εγώ έχω κάνει ωοληψια..πόσα έχεις δηλαδή? Νομίζω μικρή είσαι, πολυκυστες έχεις αν θυμάμαι καλά άρα πολλά ωάρια θα κάνεις..θα πάρουν όσα έχουν το σωστό μεγεθος και όλα καλά..μην τρως καθόλου αλάτι όμως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εγώ έχω κάνει ωοληψια..πόσα έχεις δηλαδή? Νομίζω μικρή είσαι, πολυκυστες έχεις αν θυμάμαι καλά άρα πολλά ωάρια θα κάνεις..θα πάρουν όσα έχουν το σωστό μεγεθος και όλα καλά..μην τρως καθόλου αλάτι όμως..

Εχω περίπου 20 αυγά σε κάθε ωοθήκη... Δεν έχουν μεγαλώσει όλα βέβαια, Σάββατο θα παω παλι για υπέρηχο... Λίγα είχαν φτάσει 13-14mm

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Εχω περίπου 20 αυγά σε κάθε ωοθήκη... Δεν έχουν μεγαλώσει όλα βέβαια, Σάββατο θα παω παλι για υπέρηχο... Λίγα είχαν φτάσει 13-14mm

 

Α έχεις πολλά εσύ βρε...θα μεγαλώσουν και άλλα στην πορεια..όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου θα έχεις και πολλά εμβρυακια. τέλεια!!! Να μας πεις τα νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα την χοριακή!!! 714.90 η χοριακη μου!!! ❤️❤️❤️❤️

Με το καλό κορίτσι μου!! Μια υπέροχη εγκυμοσύνη εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Εχω περίπου 20 αυγά σε κάθε ωοθήκη... Δεν έχουν μεγαλώσει όλα βέβαια, Σάββατο θα παω παλι για υπέρηχο... Λίγα είχαν φτάσει 13-14mm

 

Σαν κ εμένα! 50 μου πήραν συνολικά, αλλά τα 35 γονιμοποιήθηκαν … Τα 25 φτάσανε τρίτης μέρας κ μόλις 7 σε βλαστοκύστες. Πολλές από μία διέγερση, αλλά δεν στάθηκα τυχερή να μείνω έγκυος. Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Σαν κ εμένα! 50 μου πήραν συνολικά, αλλά τα 35 γονιμοποιήθηκαν … Τα 25 φτάσανε τρίτης μέρας κ μόλις 7 σε βλαστοκύστες. Πολλές από μία διέγερση, αλλά δεν στάθηκα τυχερή να μείνω έγκυος. Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου!!!

Δεν έχω ρωτήσει τίποτα από επιλογή το γιατρό σε λεπτομερεεις. Μπορείτε να μου πείτε;

Δεν ξέρω αν θα κάνω εξωσωματική αυτό το μήνα η θα πάω από Σεπτεμβρίο. Δεν ρώτησα τίποτα κορίτσια. Εγώ ήρθα ηρεμη σπίτι μίλησα με τον συντροφο μου με τους γονείς μου κ λεω οτι πει ο γιατρός. Γιατί είχα πολυ άγχος και δεν το άντεχα πάλι. 

Μου λετε λίγο τη διαδικασία; ξέρω μέχρι το γεγονός πως μου κάνουν ωοληψια δίνει σπέρμα ο συντροφος κ μετα τα γονιμοποίουν... Έπειτα; τι πρέπει να γίνει; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Α έχεις πολλά εσύ βρε...θα μεγαλώσουν και άλλα στην πορεια..όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου θα έχεις και πολλά εμβρυακια. τέλεια!!! Να μας πεις τα νέα σου!!

Θα σας πω ναι εννοείται! Το Σάββατο εχω παλι υπέρηχο λογικά μέχρι Δευτέρα θα κάνω ωοληψια πιστευω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήγα χθες για υπέρηχο αλλά δεν είδαμε τίποτα μόνο παχύ ενδομήτριο. Με έστειλε για χοριακή. Την έκανα το πρωί και περιμένω το απόγευμα αποτελέσματα. Λένε πως αν δεν έχει φτάσει 1000-1500 δεν φαίνεται σάκος..έχω πολυ άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν έχω ρωτήσει τίποτα από επιλογή το γιατρό σε λεπτομερεεις. Μπορείτε να μου πείτε;

Δεν ξέρω αν θα κάνω εξωσωματική αυτό το μήνα η θα πάω από Σεπτεμβρίο. Δεν ρώτησα τίποτα κορίτσια. Εγώ ήρθα ηρεμη σπίτι μίλησα με τον συντροφο μου με τους γονείς μου κ λεω οτι πει ο γιατρός. Γιατί είχα πολυ άγχος και δεν το άντεχα πάλι. 

Μου λετε λίγο τη διαδικασία; ξέρω μέχρι το γεγονός πως μου κάνουν ωοληψια δίνει σπέρμα ο συντροφος κ μετα τα γονιμοποίουν... Έπειτα; τι πρέπει να γίνει; 

 

Εγώ κορίτσι μου ξέρω κάποια πράγματα γιατί στο τελευταίο ραντεβου με τον γιατρό τα συζητήσαμε όλα διεξοδικά αλλά επειδή δεν τα έχω δει στην πράξη δεν θέλω να σου πω τι ξέρω , μήπως έχω μπερδευτεί κάπου κτλ..μην σε μπερδέψω και σε αγχωσω!!! Αυτό πάντως που το κατάλαβα σίγουρα είναι ότι έχει σημασία να αισθάνεσαι εσύ καλά με το κέντρο εξωσωματικής και να είσαι ήρεμη!! Επομένως εύχομαι ηρεμία και καλή επιτυχία...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Εγώ πήγα χθες για υπέρηχο αλλά δεν είδαμε τίποτα μόνο παχύ ενδομήτριο. Με έστειλε για χοριακή. Την έκανα το πρωί και περιμένω το απόγευμα αποτελέσματα. Λένε πως αν δεν έχει φτάσει 1000-1500 δεν φαίνεται σάκος..έχω πολυ άγχος.

Μια χαρά θα πάνε όλα , άκου τον γιατρό σου και όλα θα είναι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν έχω ρωτήσει τίποτα από επιλογή το γιατρό σε λεπτομερεεις. Μπορείτε να μου πείτε;

Δεν ξέρω αν θα κάνω εξωσωματική αυτό το μήνα η θα πάω από Σεπτεμβρίο. Δεν ρώτησα τίποτα κορίτσια. Εγώ ήρθα ηρεμη σπίτι μίλησα με τον συντροφο μου με τους γονείς μου κ λεω οτι πει ο γιατρός. Γιατί είχα πολυ άγχος και δεν το άντεχα πάλι. 

Μου λετε λίγο τη διαδικασία; ξέρω μέχρι το γεγονός πως μου κάνουν ωοληψια δίνει σπέρμα ο συντροφος κ μετα τα γονιμοποίουν... Έπειτα; τι πρέπει να γίνει; 

 

Θα γίνει ωοληψία και θα δώσει ταυτοχρονα σπέρμα ο σύντροφός σου για να γονιμοποιηθούν.

Ανάλογα το πόσα θα γονιμοποιηθουν θα επιλέξει ο γιατρός σου τι μέρα θα καταψυχθούν ή αν θα μεταφερθούν φρέσκα 3 ημερών.

Οταν υπάρχει υπερδιέγερση (πολλά ωάρια) συνήθως επιλέγεται η μέθοδος freeze all (καταψύχονται τα έμβρυα) και γίνεται εμβρυομεταφορά σε επόμενο κύκλο.

Κανονικά πρέπει να έχεις ενημέρωση σε κάθε στάδιο της γονιμόποιησης, δηλαδή πήραμε πχ 20 ωάρια, από αυτά γονιμοποίηθηκαν τα 15, από αυτά έφτασαν DAY 3 τα 10 και από αυτά έφτασαν σε βλαστοκύστη δηλαδή DAY 5 τα 5. (Τυχαία παραδείγματα).

Καλό είναι να τα συζητήσεις με τον γιατρό σου όταν μάθεις πόσα γονιμοποιήθηκαν ή και πριν την ημέρα της ωοληψίας πχ για να έχεις ένα πλάνο στο μυαλό σου.

Καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Θα γίνει ωοληψία και θα δώσει ταυτοχρονα σπέρμα ο σύντροφός σου για να γονιμοποιηθούν.

Ανάλογα το πόσα θα γονιμοποιηθουν θα επιλέξει ο γιατρός σου τι μέρα θα καταψυχθούν ή αν θα μεταφερθούν φρέσκα 3 ημερών.

Οταν υπάρχει υπερδιέγερση (πολλά ωάρια) συνήθως επιλέγεται η μέθοδος freeze all (καταψύχονται τα έμβρυα) και γίνεται εμβρυομεταφορά σε επόμενο κύκλο.

Κανονικά πρέπει να έχεις ενημέρωση σε κάθε στάδιο της γονιμόποιησης, δηλαδή πήραμε πχ 20 ωάρια, από αυτά γονιμοποίηθηκαν τα 15, από αυτά έφτασαν DAY 3 τα 10 και από αυτά έφτασαν σε βλαστοκύστη δηλαδή DAY 5 τα 5. (Τυχαία παραδείγματα).

Καλό είναι να τα συζητήσεις με τον γιατρό σου όταν μάθεις πόσα γονιμοποιήθηκαν ή και πριν την ημέρα της ωοληψίας πχ για να έχεις ένα πλάνο στο μυαλό σου.

Καλή επιτυχία.

Κοριτσάκι μου , συγχώρεσε με για την ερώτηση , αλλά είμαστε τόσες εδώ και δεν θυμάμαι...Εσύ σε ποια φάση βρίσκεσαι , είσαι ήδη μανούλα; Βλέπω τα γνωρίζεις όλα με λεπτομέρειες...Σ ευχαριστούμε για την βοήθεια και την στήριξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν έχω ρωτήσει τίποτα από επιλογή το γιατρό σε λεπτομερεεις. Μπορείτε να μου πείτε;

Δεν ξέρω αν θα κάνω εξωσωματική αυτό το μήνα η θα πάω από Σεπτεμβρίο. Δεν ρώτησα τίποτα κορίτσια. Εγώ ήρθα ηρεμη σπίτι μίλησα με τον συντροφο μου με τους γονείς μου κ λεω οτι πει ο γιατρός. Γιατί είχα πολυ άγχος και δεν το άντεχα πάλι. 

Μου λετε λίγο τη διαδικασία; ξέρω μέχρι το γεγονός πως μου κάνουν ωοληψια δίνει σπέρμα ο συντροφος κ μετα τα γονιμοποίουν... Έπειτα; τι πρέπει να γίνει; 

 

Βασικά κορίτσι μου σου είπε ο γιατρός ότι θα πρέπει να δώσει σπέρμα ο καλός σου; Παίζει κ η περίπτωση να σου καταψύξουν απλά τα ωάρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κοριτσάκι μου , συγχώρεσε με για την ερώτηση , αλλά είμαστε τόσες εδώ και δεν θυμάμαι...Εσύ σε ποια φάση βρίσκεσαι , είσαι ήδη μανούλα; Βλέπω τα γνωρίζεις όλα με λεπτομέρειες...Σ ευχαριστούμε για την βοήθεια και την στήριξη...

Δεν είμαι ακόμα μανούλα ευελπιστώ να είμαι μελλοντικά.

Είμαι στην ομάδα μελλοντικές μανούλες με εξωσωματική και έχω ένα πλούσιο (δυστυχώς) ιστορικό με 4 εμβρυομεταφορές , δυο μηδενικες χοριακές + δυο κυήσεις που παλλινδρόμησαν.

Σας διαβάζω όμως και προσπαθώ όπου μπορώ να βοηθήσω.

Καλη επιτύχια στις προσπάθειες σας και με γερά μωράκια στις αγκαλιές σας σύντομα💖

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν είμαι ακόμα μανούλα ευελπιστώ να είμαι μελλοντικά.

Είμαι στην ομάδα μελλοντικές μανούλες με εξωσωματική και έχω ένα πλούσιο (δυστυχώς) ιστορικό με 4 εμβρυομεταφορές , δυο μηδενικες χοριακές + δυο κυήσεις που παλλινδρόμησαν.

Σας διαβάζω όμως και προσπαθώ όπου μπορώ να βοηθήσω.

Καλη επιτύχια στις προσπάθειες σας και με γερά μωράκια στις αγκαλιές σας σύντομα💖

 

Εμείς έχουμε παρόμοιο ιστορικό, 2 αρνητικές χοριακές και 1 παλλίνδρομη. Πίστευα ότι θα είναι πιο εύκολο αλλά δυστυχώς… Καλή επιτυχία κι από μένα!  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Εμείς έχουμε παρόμοιο ιστορικό, 2 αρνητικές χοριακές και 1 παλλίνδρομη. Πίστευα ότι θα είναι πιο εύκολο αλλά δυστυχώς… Καλή επιτυχία κι από μένα!  ❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, ανταποδιδω την ευχή.

Σύντομα να φτάσεις το στόχο και να αγγίξεις το όνειρό σου 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2021 at 10:25 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Σας γραφω και κλαίω από χαρά!!!!! Σημερα περίμενα περίοδο αλλά σήμερα είναι του Αγίου Παΐσιου ο Άγιος Προστάτης μου..παω κάνω τεστ και βγαίνω θετικό καθαρά!!!!! Κλαίω τρέμω κορίτσια κλαίω, οι προσευχες μου εισακουστηκαν!!! Είναι θετικό ;;; βλέπω καλά;;;;;; 

16260746848797875620822668106313.jpg

Συγχαρητήριααα μια υπέροχη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!! Με το καλό το τρίτο 🤰😀💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2021 at 1:20 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αλήθεια ;; ναι πιστεύω πολύ στον Άγιο Παΐσιο🙏 σε ευχαριστώ πολύ!!❤️❤️❤️ Ο γιατρός μου είπε Τετάρτη πρωί να πάω για χοριακή να αφήσω 2 ημέρες ακόμα γιατί ουσιαστικά είμαι πριν την καθυστέρηση τώρα!! Έχω έντονα τσιμπήματα στην κοιλια και μου λέει είναι φυσιολογικό γιατί αρχίζει να μεγαλώνει η μήτρα!!! 

Συγχαρητήρια και από εμένα! 

Να προειδοποίησω όσες ειναι να φύγουν διακοπές ΜΗΝ πάρετε τα τεστ ωορρηξιας μαζί σας. Εγώ τα πήρα δεν έβγαιναν θετικά έκανα κάθε μέρα και δεν περνούσα καλά. Εχτές ευτυχώς τελείωσαν και στο νησί δεν έχει οπότε χαλάρωσα και επιτέλους το απολαμβάνω ότι είμαι διακοπές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Θα σας πω ναι εννοείται! Το Σάββατο εχω παλι υπέρηχο λογικά μέχρι Δευτέρα θα κάνω ωοληψια πιστευω! 

νομίζω το Σάββατο θα σου πει περισσότερες πληροφορίες για το τι έχει στο μυαλό του για σένα ο γιατρός σου δεν είναι για όλες ίδια η διαδικασία..εγώ ας πούμε έκανα έμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο 5 μέρες μετά την ωοληψια, δεν είχα όμως τόσα ωάρια σαν εσένα, μπορεί να σου πει σε άλλο κύκλο, αυτό άστο για μετά θα το δει ο γιατρός σου και θα αποφασισει τι είναι καλυτερο..σου είπαν από το εμβρυολογικο σου ότι θα δώσει σπέρμα ο άντρας σου τη μέρα της ωοληψιας και θα τα βάλουν για γονιμοποίηση τα ωάρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν είμαι ακόμα μανούλα ευελπιστώ να είμαι μελλοντικά.

Είμαι στην ομάδα μελλοντικές μανούλες με εξωσωματική και έχω ένα πλούσιο (δυστυχώς) ιστορικό με 4 εμβρυομεταφορές , δυο μηδενικες χοριακές + δυο κυήσεις που παλλινδρόμησαν.

Σας διαβάζω όμως και προσπαθώ όπου μπορώ να βοηθήσω.

Καλη επιτύχια στις προσπάθειες σας και με γερά μωράκια στις αγκαλιές σας σύντομα💖

 

Τι να πω ; Η καθεμία το δικό της Γολγοθά ... Όμως πραγματικά  έχεις δύναμη ψυχής που συνεχίζεις...μπράβο σου!! Σου εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου όλα να πάνε κάτ ευχήν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Τι να πω ; Η καθεμία το δικό της Γολγοθά ... Όμως πραγματικά  έχεις δύναμη ψυχής που συνεχίζεις...μπράβο σου!! Σου εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου όλα να πάνε κάτ ευχήν!!!

Σε ευχαριστώ πολύ @Heart

Σε όλες τις γυναίκες που προσπαθούν για μωράκι ,είτε έρθει εύκολα είτε δύσκολα, να πάνε ολα καλά και οι δυσκολίες να μείνουν στο παρελθόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα την χοριακή!!! 714.90 η χοριακη μου!!! ❤️❤️❤️❤️

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!Να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

νομίζω το Σάββατο θα σου πει περισσότερες πληροφορίες για το τι έχει στο μυαλό του για σένα ο γιατρός σου δεν είναι για όλες ίδια η διαδικασία..εγώ ας πούμε έκανα έμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο 5 μέρες μετά την ωοληψια, δεν είχα όμως τόσα ωάρια σαν εσένα, μπορεί να σου πει σε άλλο κύκλο, αυτό άστο για μετά θα το δει ο γιατρός σου και θα αποφασισει τι είναι καλυτερο..σου είπαν από το εμβρυολογικο σου ότι θα δώσει σπέρμα ο άντρας σου τη μέρα της ωοληψιας και θα τα βάλουν για γονιμοποίηση τα ωάρια?

Ναι! Το σημαίνει αυτό ;

Μου είπαν να πάμε μαζί γιατί τελευταία πάω μόνη λόγω δουλειάς

Αυριο θα κάνουμε κ ολες τις εξετασεις όλες όλες αίματος κλπ δεν προλαβαμε σήμερα. Ένα σκασμό εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...