Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μπράβο τελικά τα κατάφερες με την ζέστη ε;;; 😂😂😂😂 και εμείς τα ίδια δεν πτοουμαστε!!! Βέβαια πέρασε η ωορρηξία αλλά δεν πειράζει 😏

Ναι αν και το σκεφτόμουν πολύ αλλά τα κατάφερα τελικά.... Είχα επαφή τις 2 μέρες πριν το θετικο και την επόμενη τη μέρα του θετικού είχα έντονους πόνους και δεν μπορώ να λειτούργησω έτσι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι αν και το σκεφτόμουν πολύ αλλά τα κατάφερα τελικά.... Είχα επαφή τις 2 μέρες πριν το θετικο και την επόμενη τη μέρα του θετικού είχα έντονους πόνους και δεν μπορώ να λειτούργησω έτσι.... 

Πολυ καλα έκανες έχεις όλο το έδαφος τώρα!!!!! Καλη επιτυχία από καρδιάς 🥰🥰🥰🥰🥰🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

@Heart @Lacostaki κορίτσια σήμερα πολυ καλα, ξυπνησα με άλλη διάθεση πήγα προπονηση γυρισα ετοιμάστηκα ήρθα γραφείο.... Είναι πολυ καλα. Ίσως ήταν λόγω ορμονών η κακή διάθεση. Τι να πω ήμουν πολυ αναστατωμένη. Μα ψευτικη περιοδος η προηγούμενη;; είναι δυνατον;; τι να πω     ..... 

Τελικά οι εξετάσεις έδειξαν ότι είμαι στην αρχή του κυκλου. Θα πάρω την ένεση αυριο κορίτσια 170€😏. Χαλάλι. 

Και Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο. Ελπίζω να τα καταφέρω με την ένεση μη κάνω καμια μπουρδα. 

Είμαι πολυ αισιοδοξη δεν ξέρω. Και πάλι δηλαδή. Όπως πριν. Ίσως το ένστικτο μου δουλευε κ έπεσα ψυχολογικά η καταλαβαινα πως κάτι δεν πήγαινε καλα. 

Πάντως είμαι και πάλι πολυ χαρουμενη και αισιοδοξη. Αυριο θέλω να δω κ τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα. 😍

Κάνουμε επαφές ελευθερες μόνο τις μέρες Ωορηξιας αφου μας τις λέει ο γιατρός.... Τις άλλες έτσι και έτσι. Πάντως σήμερα είχα απίστευτα υγρά κ έκανα ελέυθερα σεξ γιατί μου έκανε εντυπωση που είχα τόσα πολλά... Κ λεω ποτε δεν ξέρεις!!!!! 

@Lacostaki άλλαξε με σε πινακα βάλε με γυρω στις 28/7.

Διάβασα και τα δικά σας νέα πιο πάνω σας βρίσκω πολυ καλα! 

Ακριβώς κορίτσι μου πότε δεν ξέρεις οπότε δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο έχεις ελεύθερες επαφές μόνο τις μέρες τις ωορρηξίας;; εκτος κι αν για κάποιο λόγο έχεις αυτές τις οδηγίες από τον γιατρό σου αλλιώς δεν κατάλαβαινω για πιο λόγο προσέχετε τις μέρες εκτός ωορρηξίας;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

@Heart @Lacostaki κορίτσια σήμερα πολυ καλα, ξυπνησα με άλλη διάθεση πήγα προπονηση γυρισα ετοιμάστηκα ήρθα γραφείο.... Είναι πολυ καλα. Ίσως ήταν λόγω ορμονών η κακή διάθεση. Τι να πω ήμουν πολυ αναστατωμένη. Μα ψευτικη περιοδος η προηγούμενη;; είναι δυνατον;; τι να πω     ..... 

Τελικά οι εξετάσεις έδειξαν ότι είμαι στην αρχή του κυκλου. Θα πάρω την ένεση αυριο κορίτσια 170€😏. Χαλάλι. 

Και Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο. Ελπίζω να τα καταφέρω με την ένεση μη κάνω καμια μπουρδα. 

Είμαι πολυ αισιοδοξη δεν ξέρω. Και πάλι δηλαδή. Όπως πριν. Ίσως το ένστικτο μου δουλευε κ έπεσα ψυχολογικά η καταλαβαινα πως κάτι δεν πήγαινε καλα. 

Πάντως είμαι και πάλι πολυ χαρουμενη και αισιοδοξη. Αυριο θέλω να δω κ τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα. 😍

Κάνουμε επαφές ελευθερες μόνο τις μέρες Ωορηξιας αφου μας τις λέει ο γιατρός.... Τις άλλες έτσι και έτσι. Πάντως σήμερα είχα απίστευτα υγρά κ έκανα ελέυθερα σεξ γιατί μου έκανε εντυπωση που είχα τόσα πολλά... Κ λεω ποτε δεν ξέρεις!!!!! 

@Lacostaki άλλαξε με σε πινακα βάλε με γυρω στις 28/7.

Διάβασα και τα δικά σας νέα πιο πάνω σας βρίσκω πολυ καλα! 

Αχ κοριτσάκι μου , πόσο χαίρομαι που σε ακούω καλά... Σε είχα στο μυαλό μου , δεν έστελνε κιόλας ...Δεν πειράζει για τα χρήματα....Για την ένεση , δεν έχω κάνει αλλά πιστεύω θα σε κατευθύνουν, τόσα έχεις κάνει αυτό δεν θα είναι τίποτα για εσένα.... Για τη δουλειά , τι να σου πω;Παίζουν πολλά , προτεραιότητες , οικονομική κατάσταση κτλ...εγώ πάντως έχω μειώσει όσο μπορώ για να έχω χρόνο με τον σύντροφό μου και για να προετοιμάσω το έδαφος , για όταν θα έρθει το μωράκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι αν και το σκεφτόμουν πολύ αλλά τα κατάφερα τελικά.... Είχα επαφή τις 2 μέρες πριν το θετικο και την επόμενη τη μέρα του θετικού είχα έντονους πόνους και δεν μπορώ να λειτούργησω έτσι.... 

Μακάρι να φέρω γούρι με το θέματακι μου!!!🍾🍾🍾🍾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Αχ κοριτσάκι μου , πόσο χαίρομαι που σε ακούω καλά... Σε είχα στο μυαλό μου , δεν έστελνε κιόλας ...Δεν πειράζει για τα χρήματα....Για την ένεση , δεν έχω κάνει αλλά πιστεύω θα σε κατευθύνουν, τόσα έχεις κάνει αυτό δεν θα είναι τίποτα για εσένα.... Για τη δουλειά , τι να σου πω;Παίζουν πολλά , προτεραιότητες , οικονομική κατάσταση κτλ...εγώ πάντως έχω μειώσει όσο μπορώ για να έχω χρόνο με τον σύντροφό μου και για να προετοιμάσω το έδαφος , για όταν θα έρθει το μωράκι....

Δεν είχα γράψει γιατί ήθελα να αποφυγω να το συζητήσω μέχρι να νοιωσω καλυτερα.... Ναι θα παρω αυριο την ένεση και θα την ξεκινήσω. Αυριο θα σας εχω νεότερα να δουμε πως πηγε κ το σπέρμα μετά από 3 μήνες... Καλυτερα ειμαι... Σας ευχαριστω τόσο πολυ για το ενδιαφέρον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν είχα γράψει γιατί ήθελα να αποφυγω να το συζητήσω μέχρι να νοιωσω καλυτερα.... Ναι θα παρω αυριο την ένεση και θα την ξεκινήσω. Αυριο θα σας εχω νεότερα να δουμε πως πηγε κ το σπέρμα μετά από 3 μήνες... Καλυτερα ειμαι... Σας ευχαριστω τόσο πολυ για το ενδιαφέρον! 

Το κατάλαβα κορίτσι μου...εννοείται ότι καλά έκανες και δεν έγραψες αφού ήσουν μπερδεμένη  και αγχωμενη!!! Πραγματικά με το καλό!!! Να μας ενημερώνεις αν θέλεις!! Εγώ κορίτσια μου , ετοιμάζομαι για διακοπές!!!!!Φεύγουμε αύριο....Ελπίζω να περάσουμε καλά και να ηρεμήσουμε λίγο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!! 🌷

@Mimi26 χαίρομαι πολύ που είσαι καλά! 😍 Επειδή μάλλον έχασαν επεισόδια, την τελική ένεση για την ωορρηξία θα κανεις; Ότι και να είναι, δεν είναι τπτ..μην το σκέφτεσαι!!!

@Heart να περάσετε τέλεια!! Να ξεκουραστείτε, να γεμίσετε μπαταρίες, να το απολαύσετε!!! ⛱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κοριτσια!! 🌷

@Mimi26 χαίρομαι πολύ που είσαι καλά! 😍 Επειδή μάλλον έχασαν επεισόδια, την τελική ένεση για την ωορρηξία θα κανεις; Ότι και να είναι, δεν είναι τπτ..μην το σκέφτεσαι!!!

@Heart να περάσετε τέλεια!! Να ξεκουραστείτε, να γεμίσετε μπαταρίες, να το απολαύσετε!!! ⛱

@Maroulita! θα κάνω μενοπουρ ένεση 6-11η μέρα για ωορρηξία. Θα πάω να την πάρω σήμερα να την ξεκινήσω. Αντί για χάπια θα κάνω ενέσεις αυτό το μήνα. 

Είμαι δουλειά. Το απόγευμα θα τη πάρω να την ξεκινήσω. Να δω πως θα την φτιάξω κλπ. Θα πάω να πάρω κ το σπερμοδιαγραμμα του συντρόφου μου το απόγευμα έχω άγχος γι αυτό βασικά!!!! 

@Heart να περασετε ομορφα κ μας μας έκανε καλό!!!!! Άδειασε κ απόλαυσε το! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@Maroulita! θα κάνω μενοπουρ ένεση 6-11η μέρα για ωορρηξία. Θα πάω να την πάρω σήμερα να την ξεκινήσω. Αντί για χάπια θα κάνω ενέσεις αυτό το μήνα. 

Είμαι δουλειά. Το απόγευμα θα τη πάρω να την ξεκινήσω. Να δω πως θα την φτιάξω κλπ. Θα πάω να πάρω κ το σπερμοδιαγραμμα του συντρόφου μου το απόγευμα έχω άγχος γι αυτό βασικά!!!! 

@Heart να περασετε ομορφα κ μας μας έκανε καλό!!!!! Άδειασε κ απόλαυσε το! 

Καλά αποτελέσματα στο σπερμοδιαγραμμα!!! Καλή αρχή με τις ενέσεις και εύχομαι να είναι επιτυχημένη αυτή η προσπάθεια!!!! ❤️❤️❤️❤️ Εγώ δεν περιμένω σε 5 ημέρες.... Για να δούμε 😚😘 εύχομαι να μην μου έρθει η ρημαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Heart είπε:

Το κατάλαβα κορίτσι μου...εννοείται ότι καλά έκανες και δεν έγραψες αφού ήσουν μπερδεμένη  και αγχωμενη!!! Πραγματικά με το καλό!!! Να μας ενημερώνεις αν θέλεις!! Εγώ κορίτσια μου , ετοιμάζομαι για διακοπές!!!!!Φεύγουμε αύριο....Ελπίζω να περάσουμε καλά και να ηρεμήσουμε λίγο!!!!

Καλή χαλαρωση να περάσετε τέλεια ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!! @Heart να περασετε υπεροχα!!! Εμεις φευγουμε το Σαββατο το πρωι για 2 εβδομαδες δεν ξερω αν θα καταφερω να μπω καθολου αλλα ελπιζω οταν γυρισω να μου εχετε πολλα ευχαριστα νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! @Heart να περασετε υπεροχα!!! Εμεις φευγουμε το Σαββατο το πρωι για 2 εβδομαδες δεν ξερω αν θα καταφερω να μπω καθολου αλλα ελπιζω οταν γυρισω να μου εχετε πολλα ευχαριστα νεα

Να περάσετε πανέμορφα κορίτσια μου!! Να χαλαρώσετε και να ξεκουραστείτε..οι διακοπουλες πάντα βοηθούν να καθαρίζουμε το μυαλό μας και να σκεφτόμαστε θετικά!! Κάντε και καμιά βουτιτσα για μένα που δεν με αφήνουν να κάνω μπανακια και φέτος θα καω στη ζέστη της πόλης...💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλά αποτελέσματα στο σπερμοδιαγραμμα!!! Καλή αρχή με τις ενέσεις και εύχομαι να είναι επιτυχημένη αυτή η προσπάθεια!!!! ❤️❤️❤️❤️ Εγώ δεν περιμένω σε 5 ημέρες.... Για να δούμε 😚😘 εύχομαι να μην μου έρθει η ρημαδα

Σου ευχομαι να μην  εμφανιστεί !!!! Έλεος πια κ αυτή δεν μπορεί να φυγει λίγο από πανω μας ; 👀🤣

Σε ευχαριστώ! 

Ο συντροφος μου ήταν έξω ρε κορίτσια πριν εκανε δουλειές κ δεν πήγε να παρει τα αποτελέσματα! Στον κόσμο τους ζουν ;;;; εγώ θα είχα σκάσει!!! 

@Lacostaki  καλυτερα να μην μπεις καθόλου να κάτσεις να το απολαύσεις 🥰🥰 κ εγώ το ήθελα αυτό όταν έφυγα αλλά με την σιχαμενη που μου ήρθε εκεί δεν κρατήθηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Σου ευχομαι να μην  εμφανιστεί !!!! Έλεος πια κ αυτή δεν μπορεί να φυγει λίγο από πανω μας ; 👀🤣

Σε ευχαριστώ! 

Ο συντροφος μου ήταν έξω ρε κορίτσια πριν εκανε δουλειές κ δεν πήγε να παρει τα αποτελέσματα! Στον κόσμο τους ζουν ;;;; εγώ θα είχα σκάσει!!! 

@Lacostaki  καλυτερα να μην μπεις καθόλου να κάτσεις να το απολαύσεις 🥰🥰 κ εγώ το ήθελα αυτό όταν έφυγα αλλά με την σιχαμενη που μου ήρθε εκεί δεν κρατήθηκα. 

Δεν τα στέλνουν με mail? Εγώ έχω χρόνια να πάω καπου για να πάρω αποτελέσματα όλα ηλεκτρονικά τα κανω..θα σκάσετε από αγωνια βρε συ άδικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Σου ευχομαι να μην  εμφανιστεί !!!! Έλεος πια κ αυτή δεν μπορεί να φυγει λίγο από πανω μας ; 👀🤣

Σε ευχαριστώ! 

Ο συντροφος μου ήταν έξω ρε κορίτσια πριν εκανε δουλειές κ δεν πήγε να παρει τα αποτελέσματα! Στον κόσμο τους ζουν ;;;; εγώ θα είχα σκάσει!!! 

@Lacostaki  καλυτερα να μην μπεις καθόλου να κάτσεις να το απολαύσεις 🥰🥰 κ εγώ το ήθελα αυτό όταν έφυγα αλλά με την σιχαμενη που μου ήρθε εκεί δεν κρατήθηκα. 

Αχ σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! 

Ανδρες τι περιμένεις; 😂😂😂 στην κοσμαρα τους!!! Εγώ έκανα 1 χρόνο να του εξηγήσω τι είναι οι γονιμες ημέρες και γιατί πρέπει τότε να έχουμε επαφές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! @Heart να περασετε υπεροχα!!! Εμεις φευγουμε το Σαββατο το πρωι για 2 εβδομαδες δεν ξερω αν θα καταφερω να μπω καθολου αλλα ελπιζω οταν γυρισω να μου εχετε πολλα ευχαριστα νεα

Θα μπεις να μας πεις τα δικά σου ευχάριστα πρώτα!!! Μακάρι , μακάρι κορίτσια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Σου ευχομαι να μην  εμφανιστεί !!!! Έλεος πια κ αυτή δεν μπορεί να φυγει λίγο από πανω μας ; 👀🤣

Σε ευχαριστώ! 

Ο συντροφος μου ήταν έξω ρε κορίτσια πριν εκανε δουλειές κ δεν πήγε να παρει τα αποτελέσματα! Στον κόσμο τους ζουν ;;;; εγώ θα είχα σκάσει!!! 

@Lacostaki  καλυτερα να μην μπεις καθόλου να κάτσεις να το απολαύσεις 🥰🥰 κ εγώ το ήθελα αυτό όταν έφυγα αλλά με την σιχαμενη που μου ήρθε εκεί δεν κρατήθηκα. 

Δεν πειράζει , Άστον μην του λες τίποτα , θα αγχωθει και θα γίνει χειρότερα η κατάσταση...ο,τι είναι να γίνει έχει γίνει είτε τα μάθεις σήμερα είτε αύριο...δεν πειράζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Δεν πειράζει , Άστον μην του λες τίποτα , θα αγχωθει και θα γίνει χειρότερα η κατάσταση...ο,τι είναι να γίνει έχει γίνει είτε τα μάθεις σήμερα είτε αύριο...δεν πειράζει...

Όλα καλά θα είναι...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου διάβασα ένα άρθρο το μεσημέρι για την σαλπιγγογραφια. Έλεγε ότι η ακτινοβολία είναι τόσο μεγάλη σαν να κάνεις 40 ακτινογραφίες θώρακος. Επίσης υπονοούσε λίγο πολύ ότι μπορεί να βλάψει και τα αποθέματα ωαρίων που έχουμε. Το έψαξα λίγο και είδα ότι άλλου λένε άλλα κι κι αλλού άλλα! Δεν σαν κρύβω ότι στεναχωρέθηκα λίγο και αγχώθηκα. Εσάς σας είπε κάτι ο γιατρός σας σχετικά με αυτό;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου διάβασα ένα άρθρο το μεσημέρι για την σαλπιγγογραφια. Έλεγε ότι η ακτινοβολία είναι τόσο μεγάλη σαν να κάνεις 40 ακτινογραφίες θώρακος. Επίσης υπονοούσε λίγο πολύ ότι μπορεί να βλάψει και τα αποθέματα ωαρίων που έχουμε. Το έψαξα λίγο και είδα ότι άλλου λένε άλλα κι κι αλλού άλλα! Δεν σαν κρύβω ότι στεναχωρέθηκα λίγο και αγχώθηκα. Εσάς σας είπε κάτι ο γιατρός σας σχετικά με αυτό;💗

Εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό και μου φαίνεται και κάπως υπερβολικό..αλλά για να είσαι σίγουρη και να μην στενοχωριεσαι καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου..εμενα πάντως ούτε ο γυναικολόγος μου με τον οποίο μαλιστα έκανα τη σαλπιγγογραφια ούτε ο εξωσωματικος μου είπαν κάτι τέτοιο..όταν λες να βλάψει τα αποθέματα τι εννοείς?να έχουμε δηλαδή λιγότερα ωαρια μετά τη σαλπιγγογραφια ή την ποιότητά τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό και μου φαίνεται και κάπως υπερβολικό..αλλά για να είσαι σίγουρη και να μην στενοχωριεσαι καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου..εμενα πάντως ούτε ο γυναικολόγος μου με τον οποίο μαλιστα έκανα τη σαλπιγγογραφια ούτε ο εξωσωματικος μου είπαν κάτι τέτοιο..όταν λες να βλάψει τα αποθέματα τι εννοείς?να έχουμε δηλαδή λιγότερα ωαρια μετά τη σαλπιγγογραφια ή την ποιότητά τους?

Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι η ακτινοβολία είναι μικρή και ότι μπορώ να κάνω προσπάθειες κι αυτό τον μήνα κανονικά. Όπως κι έκανα αλλά υπάρχουν και κορίτσια που ο γιατρός δεν τους επέτρεψε να προσπαθήσουν τον ίδιο μήνα. Τι να πω!!!! Έλεγε για την ποσότητα και τόνιζε κυρίως ότι μπορεί να βλάψει της μεγαλύτερης ηλικίας κοπέλες που έτσι κι αλλιώς δεν έχουν πολλά.💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι η ακτινοβολία είναι μικρή και ότι μπορώ να κάνω προσπάθειες κι αυτό τον μήνα κανονικά. Όπως κι έκανα αλλά υπάρχουν και κορίτσια που ο γιατρός δεν τους επέτρεψε να προσπαθήσουν τον ίδιο μήνα. Τι να πω!!!! Έλεγε για την ποσότητα και τόνιζε κυρίως ότι μπορεί να βλάψει της μεγαλύτερης ηλικίας κοπέλες που έτσι κι αλλιώς δεν έχουν πολλά.💗 

Και μένα δεν μου είχε απαγορεύσει τις επαφές ούτε για εκείνο το μήνα..ξέρω και δύο κοπέλες που έμειναν αμέσως μετά τη σαλπιγγογραφια και όλα καλά έχουν ηδη γεννησει..πάντως για το απόθεμα εμένα και οι δύο γιατροί μου είπαν ότι μπορεί να ευθύνεται κάποιο χειρουργείο σε ωοθήκη ή έτσι να γεννηθηκαμε..δεν νομίζω ότι μειώνεται έτσι ξαφνικά από μια εξέταση..τώρα αν συμβαίνει κάτι άλλο στις μεγαλύτερες ηλικίες δεν ξέρω αν και δεν το νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου διάβασα ένα άρθρο το μεσημέρι για την σαλπιγγογραφια. Έλεγε ότι η ακτινοβολία είναι τόσο μεγάλη σαν να κάνεις 40 ακτινογραφίες θώρακος. Επίσης υπονοούσε λίγο πολύ ότι μπορεί να βλάψει και τα αποθέματα ωαρίων που έχουμε. Το έψαξα λίγο και είδα ότι άλλου λένε άλλα κι κι αλλού άλλα! Δεν σαν κρύβω ότι στεναχωρέθηκα λίγο και αγχώθηκα. Εσάς σας είπε κάτι ο γιατρός σας σχετικά με αυτό;💗

Για το αν έχει τόσο μεγάλη ακτινοβολία δεν ξέρω αυτό που ξέρω όμως είναι ότι το σκιαγραφικο που χρησιμοποιείται γιαυτη την εξέταση όπως και για πολλές άλλες δεν είναι ότι καλύτερο για τον οργανισμό μας και γιαυτό έχω αφήσει την σαλπιγγογραφια ως τελευταία λύση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Για το αν έχει τόσο μεγάλη ακτινοβολία δεν ξέρω αυτό που ξέρω όμως είναι ότι το σκιαγραφικο που χρησιμοποιείται γιαυτη την εξέταση όπως και για πολλές άλλες δεν είναι ότι καλύτερο για τον οργανισμό μας και γιαυτό έχω αφήσει την σαλπιγγογραφια ως τελευταία λύση 

Τι εννοείς δεν είναι ότι καλύτερο για τον οργανισμό μας? Τι προκαλεί? Όμως είναι μια από τις βασικότερες εξετάσεις και νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρη ότι δεν μπορούμε να δούμε με άλλον τρόπο αν είναι φραγμένες..έτσι μου είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι είναι η πρώτη εξέταση που πρέπει να γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
    • Εγω το πρώτο μου παιδί το γέννησα με καισαρική όποτε λογικά και το δεύτερο έτσι θα πάει δεν πιστεύω ο γιατρός να με πάει φυσιολογική γεννά λίγη παίρνουν το ρίσκο μετά από καισαρική να σε βάλουν να γεννησεις φυσιολογικά έχουν περάσει και 2 χρόνια από την καισαρική όποτε το εχω ξεγράψει πλέον το φυσιολογικό τοκετο  κοριτσια εύχομαι να είστε τυχερές να ζήσετε αυτήν την όμορφη στιγμή με την φυσιολογική γεννά 😊
    • Mια χαρά η β επιπέδου, τέλεια! Κι εγώ κορίτσια με φυσιολογικό τοκετό θέλω.. Θα ξεκινήσετε τίποτα ασκήσεις ή κάποια προετοιμασία? δεν έχω ψάξει ακόμη γι' αυτό.. @Elk εσύ πώς το ξέρεις ότι θα σε πάει καισαρική? Εμένα αυτό που αγχώνει κορίτσια είναι ότι γεννάμε Αύγουστο.. Αν τύχει να λείπει ο γιατρός και δεν προλάβει να έρθει? Γενικά τι κάνουν? Μένουν απίκο και περιμένουν την κάθε μία πότε θα την πιάσουν οι πόνοι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...