Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2022


Recommended Posts

Όσων αφορά τον ύπνο κορίτσια να ξέρετε εσείς που είστε στο πρώτο παιδάκι ότι από εδώ και πέρα δε θα κοιμάστε πια το ίδιο !! Οπότε όλα στο πρόγραμμα είναι . Μας προετοιμάζει η φύση από τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσι μου!! Να πανε όλα καλά!

@Avocando καλως ορισες!! Τι ωραια που το νιωθεις να κινειται!! Με το καλο το μπεμπακι σου!!

@katerin_a ευχαριστω για την απαντηση! Τι σκευασμα σιδηρου σου δινει εσενα για να το ανεβασετε? 

Μου δίνει Dextrifer, στη συσκευασία λέει ότι είναι μασώμενο αλλά εγώ το καταπίνω μια και καλή..εσύ τι σίδηρο παίρνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημεεεεερα

Τέλεια @Annastμακάρι και εμάς να είναι όλα τέλεια !! 

εμένα κ εμβρυομητρικος παίρνει 120€ και είναι 2 ώρες η κάθε εξέταση εκτός αν δε κάθεται το μωρό . Εκεί κάθεται όσο πάει .

καλά είμαι εγώ μπορώ να πω αλλά ναι με τον ύπνο έχω ένα θέμα . Όταν ξυπνήσω μέσα στο βράδυ δύσκολα με παίρνει ο ύπνος και το πρωί ξυπνάω και νιώθω ότι δε θέλω να σηκωθώ με τίποτα. 

πονάνε και τα 2 ισχία 🥺 

αλλά θα σας πω και το παράδοξο. Κοιμάμαι μπρούμυτα.😅 

η κοιλιά μου φαίνεται εδώ και κάποιες βδομάδες πολύ έντονα , σε σημείο που δεν νιώθει άβολα ο κόσμος να ρωτήσει αν είμαι έγκυος (πριν ρωτούσαν και έλεγα ότι παχυνα 😂 και όλοι ήταν σε μια φάση 😳 )

από κιλά πως είστε ;  

κατά τ αλλά όλες καλά ;

 

μπρούμιτα? 😲πως τα καταφέρνεις..

Απο κιλά μέχρι στιγμής  στις 19 εβδομάδες  και 6 μέρες  έχω πάρει 6-7 κιλά ..δεν ξέρω αν είναι πολλά η όχι .. μου έδωσε περιθώριο μέχρι 12 η γιατρος.. ας μου πει κάποια που που δεν είναι η πρώτη της εγκυμοσύνη 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι όμως ... Μπρούμυτα 😂😂 στην πρώτη είχα σταματήσει από της 7 εβδομάδα πριν καλά καλά μάθω ότι είμαι έγκυος να κοιμάμαι μπρούμυτα.. τώρα τι να πω δε ξέρω 😅

Επίσης στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 23 κιλά εγώ . Αλλά ξεκίνησα 57 (169 ύψος) οπότε νταξ.  Τώρα ξεκίνησα 61 και είμαι 66-67 αυτή τη στιγμή. (17 + 2 βάση Περιόδου 18 βάση αυχενικής) 

Οπότε για να δούμε πόσα κιλά μας παίρνει να πάρουμε στην εγκυμοσύνη πρέπει να υπολογίσουμε το ΔΜΣ προ εγκυμοσύνης . Αν είναι γύρω στο 20 12-13 κιλά είναι το ιδανικό. Αν είναι χαμηλότερο μπορούμε και 16 μαξ. Αν είναι πιο πάνω από 20 τότε γύρω στα 6-7 αν θυμάμαι καλά . 

Πάντως όταν γέννησα τον γιο μου , μετά από 10 μέρες που ζυγιστηκα , ήμουν -10 κιλά . Οπότε φαντάζομαι ότι αν είχα πάρει 13 θα ήμουν 60 και όχι 70 Κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κι όμως ... Μπρούμυτα 😂😂 στην πρώτη είχα σταματήσει από της 7 εβδομάδα πριν καλά καλά μάθω ότι είμαι έγκυος να κοιμάμαι μπρούμυτα.. τώρα τι να πω δε ξέρω 😅

Επίσης στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 23 κιλά εγώ . Αλλά ξεκίνησα 57 (169 ύψος) οπότε νταξ.  Τώρα ξεκίνησα 61 και είμαι 66-67 αυτή τη στιγμή. (17 + 2 βάση Περιόδου 18 βάση αυχενικής) 

Οπότε για να δούμε πόσα κιλά μας παίρνει να πάρουμε στην εγκυμοσύνη πρέπει να υπολογίσουμε το ΔΜΣ προ εγκυμοσύνης . Αν είναι γύρω στο 20 12-13 κιλά είναι το ιδανικό. Αν είναι χαμηλότερο μπορούμε και 16 μαξ. Αν είναι πιο πάνω από 20 τότε γύρω στα 6-7 αν θυμάμαι καλά . 

Πάντως όταν γέννησα τον γιο μου , μετά από 10 μέρες που ζυγιστηκα , ήμουν -10 κιλά . Οπότε φαντάζομαι ότι αν είχα πάρει 13 θα ήμουν 60 και όχι 70 Κιλά.

Μάλιστα .. κατάλαβα ..μέχρι στιγμής οπότε είμαι πολύ καλά ..😃 τους τελευταιους δυο μήνες φοβάμαι.. έχω ακούσει ότι εκεί συνήθως παίρνεις παραπάνω κιλάκια.

Δεν πειράζει θα προσέχω όσο μπορώ χωρίς να στερούμαι κάτι εννοείται και ότι γίνει. Ετσι κ αλλιώς τα κιλά φεύγουν μετά από κάποιους μήνες !

Τις ραγάδες φοβάμαι πιο πολύ αν και από την αρχή βάζω κρέμες και λαδάκια ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου μιλήσω ειλικρινά για τις ραγάδες . Άμα είναι το δέρμα σου να κάνει θα κάνεις ότι και να βάζεις. Μπορεί να κάνεις λιγότερες αλλά θα κάνεις. 

Όσων αφορά τα κιλά τώρα και κατά πόσο φεύγουν..

Γύρω στους 9 μήνες θέλει το σώμα να επανέλθει αλλά τα κιλά αν είναι πολλά δε φεύγουν μόνα τους με τίποτα.

Μόλις γέννας χάνεις κάποια βέβαια αλλά όχι όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerin_a είπε:

Μου δίνει Dextrifer, στη συσκευασία λέει ότι είναι μασώμενο αλλά εγώ το καταπίνω μια και καλή..εσύ τι σίδηρο παίρνεις?

Εμενα μου δινει tardyferon χαπακι, 2 φορες την ημερα και μου ειπε να κανω εξετασεις σε κανα μηνα να δουμε πως παει αλλιως θα μου αλλαξει σκευασμα μηπως αυτο δε με πιανει. 

Καλα κοριτσια με τον υπνο κι εγω ζω ενα δραμα....εδω και 3 βδομαδες σηκωνομαι καθε βραδυ στις 5 με 5.30 νταν για τσισακια και μετα το ματι γαριδα.....μονο προς το πρωι αργα μπορω να κοιμηθω λιγακι καλυτερα.

Εγω μαλλον υπολογιζω οπως και η @Froufro οτι θα κανω β επιπεδου, πρωτα ο Θεος, το πρωτο δεκαημερο του Οκτωβρη, μιας και εχουμε ΠΗΤ αρχες Φλεβαρη κι ετσι ακομα δεν εχουμε κλεισει ραντεβου. Θα μας μιλησει ο γιατρος στον επομενο υπερηχο φανταζομαι, ευχομαι να πανε ολα καλα γιατι μια αγωνια υπαρχει!🙏 

@Annast συγχαρητηρια για την τελεια εξεταση κοπελα μου! Ολα θα πανε μια χαρα απο εδω και περα! Κι εγω αναρωτιομουν εαν κανουν 3d απεικονιση στη β επιπεδου....🤔

 Καλυτερη βδομαδα για β επιπεδου ποια ειναι? ξερει καμια απο τον γιατρο της? Ξερω οτι γινεται συνηθως απο την 21η εως την 24η, αλλα ποτε εχει καλυτερη απεικονιση? Ή δεν παιζει ρολο?

@Christine_ αν μπορεις κοριτσι μου στειλε μου το ονομα του εμβρυομητρικου σου σε πμ, ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerin_a είπε:

Μάλιστα .. κατάλαβα ..μέχρι στιγμής οπότε είμαι πολύ καλά ..😃 τους τελευταιους δυο μήνες φοβάμαι.. έχω ακούσει ότι εκεί συνήθως παίρνεις παραπάνω κιλάκια.

Δεν πειράζει θα προσέχω όσο μπορώ χωρίς να στερούμαι κάτι εννοείται και ότι γίνει. Ετσι κ αλλιώς τα κιλά φεύγουν μετά από κάποιους μήνες !

Τις ραγάδες φοβάμαι πιο πολύ αν και από την αρχή βάζω κρέμες και λαδάκια ..

 

Εγώ πήρα 13 στην πρώτη εγκυμοσύνη κ 11 στη δεύτερη.... Τώρα νομίζω ότι τα πάω καλύτερα είμαι +4 στην 18η βδομάδα, αλλά το πρόβλημα είναι ότι είχα πάρει σχεδόν 10 κιλά πριν μείνω έγκυος η γουρούνα 😫 πως τα κατάφερα έτσι!!!!!! Όσο για τις ραγάδες συμφωνώ με την @Christine_ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα βάλει πάνω μου ΤΑ ΠΑΝΤΑ κ όμως έγινα ριγέ....!! Όπως μου είπε όμως ο μεγάλος μου, τις αγαπάει τις ρίγες μου γιατί τις έκανε η κοιλίτσα μου για να γεννηθούν εκείνοι..... 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχουμε ραγάδες @Froufro, έχουμε τα κύματα της θάλασσας στο σώμα μας ! 🌊🌊 

@Bonbon νομίζω ότι η β επιπέδου δεν χρειάζεται τόσο ακρίβεια όσο η αυχενική διαφάνεια γύρω στην 23 εβδομάδα αν θυμάμαι καλά . Επίσης σου στέλνω το όνομα και το τηλέφωνο του γιατρού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Θα σου μιλήσω ειλικρινά για τις ραγάδες . Άμα είναι το δέρμα σου να κάνει θα κάνεις ότι και να βάζεις. Μπορεί να κάνεις λιγότερες αλλά θα κάνεις. 

Όσων αφορά τα κιλά τώρα και κατά πόσο φεύγουν..

Γύρω στους 9 μήνες θέλει το σώμα να επανέλθει αλλά τα κιλά αν είναι πολλά δε φεύγουν μόνα τους με τίποτα.

Μόλις γέννας χάνεις κάποια βέβαια αλλά όχι όλα!

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ πήρα 13 στην πρώτη εγκυμοσύνη κ 11 στη δεύτερη.... Τώρα νομίζω ότι τα πάω καλύτερα είμαι +4 στην 18η βδομάδα, αλλά το πρόβλημα είναι ότι είχα πάρει σχεδόν 10 κιλά πριν μείνω έγκυος η γουρούνα 😫 πως τα κατάφερα έτσι!!!!!! Όσο για τις ραγάδες συμφωνώ με την @Christine_ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα βάλει πάνω μου ΤΑ ΠΑΝΤΑ κ όμως έγινα ριγέ....!! Όπως μου είπε όμως ο μεγάλος μου, τις αγαπάει τις ρίγες μου γιατί τις έκανε η κοιλίτσα μου για να γεννηθούν εκείνοι..... 😊

@Christine_Εννοείται αυτό, δια μαγείας τίποτα δεν γίνεται ..λογικά παίζει ρόλο και ο  καθε οργανισμός και πώς λειτουργεί έπειτα η κάθε γυναίκα ..διατροφή κτλπ

@FroufroΜάλιστα οπότε ότι είναι να γίνει θα γίνει..αν και εγώ θα συνεχίσω να βάζω τις κρέμες μου.. 😜πιστεύω ότι έχω ελαστικό δέρμα..θα δείξει!  Εννοείται ότι μπροστά στο θαυματάκι αυτό όλα τα άλλα έχουν λιγότερη σημασία.. μετά τα βλέπεις αλλιώς τα σημαδάκια αυτα.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerin_a μου να βάζεις!! Στην εφηβεία είχες κάνει ραγάδες; Αν όχι τότε είσαι τυχερή!!

Επίσης σε μια εγκυμοσύνη ο μεταβολισμός μπορεί να αλλάξει , να πέσουν οι ρυθμοί , πολλά παίζουν ρόλο. Η αλήθεια είναι ότι αν θέλεις να τα χάσεις και μπεις εντατικά σε πρόγραμμα , κάνεις γυμναστική όταν αρχίσει να επιτρέπεται , τοτε θα τα χάσεις! Εμένα μου πήρε κάποιο χρονικό διάστημα να το πάρω απόφαση , μετά τα έχασα αμέσως τα υπόλοιπα! 

Ας αρχίσω κι εγώ να βάζω καμμία κρέμα , μου έχει μείνει από τη προηγούμενη εγκυμοσύνη μια της frezyderm κλειστή που μου είχαν κάνει δώρο 😂😂😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

@katerin_a μου να βάζεις!! Στην εφηβεία είχες κάνει ραγάδες; Αν όχι τότε είσαι τυχερή!!

Επίσης σε μια εγκυμοσύνη ο μεταβολισμός μπορεί να αλλάξει , να πέσουν οι ρυθμοί , πολλά παίζουν ρόλο. Η αλήθεια είναι ότι αν θέλεις να τα χάσεις και μπεις εντατικά σε πρόγραμμα , κάνεις γυμναστική όταν αρχίσει να επιτρέπεται , τοτε θα τα χάσεις! Εμένα μου πήρε κάποιο χρονικό διάστημα να το πάρω απόφαση , μετά τα έχασα αμέσως τα υπόλοιπα! 

Ας αρχίσω κι εγώ να βάζω καμμία κρέμα , μου έχει μείνει από τη προηγούμενη εγκυμοσύνη μια της frezyderm κλειστή που μου είχαν κάνει δώρο 😂😂😜

Είχα κάνει στα 13 μου γιατι έχασα κάποια κιλά και πήρα ύψος απότομα,απλα είχαμε πάει με την μαμά στην δερματολόγο αμέσως και έχω  δυο-τρείς γραμμούλες στο κάθε μπουτάκι.. πάρα πολύ αχνές και όχι βαθιές ..τις θεωρώ πολύ σεξι πάντως και ο άντρας μου το ίδιο.. τωρα στην κοιλιά πιστεύω θα  μου κακοφανεί αλλά όπως είπαμε ..τα σημαδάκια αυτά ( εάν γίνουν) δεν έχουν σημασία μπροστά στο μωράκι μας!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να αφήσω τον εαυτό μου.. για να νιώθω εγώ καλά  πρώτα απ΄όλα ...και να χαρώ έτσι και το μπεμπάκι μου! Θα προσπαθήσω να ερθω στα κιλά που ήμουν πριν σιγά σιγά ..

Και εγώ αυτή την κρέμα βάζω της  Frezyderm😊. και αμυγδαλελαιο..η μαμα μου σε εμένα είχε πάρει 40 κιλά.. ήταν ξαπλα βέβαια όλους τους μήνες, έβαζε αμυγδαλελαιο και βαζενίνη προς το τέλος και δεν έκανε ούτε μία ραγάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η katerin_a είπε:

Είχα κάνει στα 13 μου γιατι έχασα κάποια κιλά και πήρα ύψος απότομα,απλα είχαμε πάει με την μαμά στην δερματολόγο αμέσως και έχω  δυο-τρείς γραμμούλες στο κάθε μπουτάκι.. πάρα πολύ αχνές και όχι βαθιές ..τις θεωρώ πολύ σεξι πάντως και ο άντρας μου το ίδιο.. τωρα στην κοιλιά πιστεύω θα  μου κακοφανεί αλλά όπως είπαμε ..τα σημαδάκια αυτά ( εάν γίνουν) δεν έχουν σημασία μπροστά στο μωράκι μας!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να αφήσω τον εαυτό μου.. για να νιώθω εγώ καλά  πρώτα απ΄όλα ...και να χαρώ έτσι και το μπεμπάκι μου! Θα προσπαθήσω να ερθω στα κιλά που ήμουν πριν σιγά σιγά ..

Και εγώ αυτή την κρέμα βάζω της  Frezyderm😊. και αμυγδαλελαιο..η μαμα μου σε εμένα είχε πάρει 40 κιλά.. ήταν ξαπλα βέβαια όλους τους μήνες, έβαζε αμυγδαλελαιο και βαζενίνη προς το τέλος και δεν έκανε ούτε μία ραγάδα..

Ναι συνέχισε να βάζεις εννοείται.... κακό δεν κάνει σίγουρα, κ εγώ παρ' όλο που αποδείχθηκε πως ως προς αυτό το θέμα έχω πολύ κακή ποιότητα δέρματος συνεχίζω κ βάζω μήπως κ γλυτώσω τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικότερα η εγκυμοσύνη είναι μια κατάσταση που είτε λίγο είτε πολύ η ψυχολογία μας μεταβάλλεται. Θέλεις τις αλλαγές που βλέπουμε στο σώμα μας ; Θέλεις τις ορμόνες που κάνουν κουμάντο; Όλα βάζουν το λιθαράκι τους. 

Από προσωπική εμπειρία θα σας πω ότι η περίοδος της πρώτης εγκυμοσύνης μου ήταν η χειρότερη της ζωής μου . Τουλάχιστον έτσι την αισθανομουν. Δεν ένιωθα όμορφα με αυτό που μου συμβαίνει και εκτός από αυτό ένιωθα και τύψεις γιατί δεν αισθάνομαι όμορφα . Άρα διπλά άσχημα . Αφού πέρασε ο καιρός, ηρέμησα. Έκατσα και κάνα μια αναδρομή σε όλη αυτή τη κατάσταση και είδα ότι σαφώς ήταν μια μεγάλη αλλαγή για μένα καθώς άλλαξε όλη η ζωή μου μέσα σε λιγους μήνες (μετακόμισα από τους γονείς, παντρεύτηκα , άνοιξα μαγαζί και έγινα νοικοκυρά παράλληλα με την εγκυμοσύνη 😂😳 ) με διακατείχε μια υπερβολή σε συναισθηματικό επίπεδο η οποία με έκανε απλά να αισθάνομαι απαίσια για τα πάντα . 

Οπότε οποία κοπέλα αισθάνεται άσχημα να ξέρει ότι δεν είναι μόνη ούτε είναι κάτι παράλογο. Ίσα ίσα και επιτρέπεται και δεν θα είναι για πάντα ! 

Επίσης αν θέλει κάποια να μιλήσει για κάτι μπορεί να μου στείλει π.μ. 

Αυτά ! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα! 

@katerin_a @Bonbon

Ναι κορίτσια μου είναι 3D η απεικόνιση και μάλιστα βγάζουν και φωτογραφία το νινι και φαίνεται αρκετά καθαρά ! Είναι τρομερό .. 

Σχετικά με τις ραγαδες και εγώ έχω αρχίσει να βγάζω σε διάφορα σημεία και μάλιστα βγαίνουν κατευθείαν λευκές που σημαίνει ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι ...

Σκεφτείτε ότι έβγαλα ραγαδες πίσω από το γόνατο 😳 ... Και δεν έχω πάρει και πάρα πολλά κιλά.. 5 έως τώρα ... 

Βάζω κρέμες αλλά που να πρωτοβαλω δεν ξέρω ! Αχαχχααχαχ... Εντάξει στεναχωριέμαι λίγο αλλά οκ δεν γίνετε να κάνουμε κάτι .. απλά πρέπει να το δεχτούμε ! Άλλωστε είναι για καλό σκοπό!

@katerin_a

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα γιατρό σήμερα κ έχω απάντηση στο ερώτημα σας..... Σύμφωνα με τη δική μου γιατρό μπορούμε να βάψουμε μαλλί! @Christine_ μπορείς να ξαναγυρίσεις στη μονοχρωμία λοιπόν! 😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεερα !

@Froufroνα σαι καλά ! Όλοι αφήνουν απ'οτι καταλαβαίνω! Άντε να το φτιάξουμε , αν και έχουν αρχίσει οι πελάτες " αχ τι ωραίο χρώμα έχεις στο μαλλί σου , μόνη σου το πέτυχες; " Και τους λέω και εγώ " όχι η θάλασσα το έκανε "

Κατά τ αλλά πώς είστε κορίτσια;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημεεεεερα !

@Froufroνα σαι καλά ! Όλοι αφήνουν απ'οτι καταλαβαίνω! Άντε να το φτιάξουμε , αν και έχουν αρχίσει οι πελάτες " αχ τι ωραίο χρώμα έχεις στο μαλλί σου , μόνη σου το πέτυχες; " Και τους λέω και εγώ " όχι η θάλασσα το έκανε "

Κατά τ αλλά πώς είστε κορίτσια;

 

Καλημέρα κορίτσι μου επειδή με ρώτησες για την Β επιπέδου.... εμείς κλείσαμε για 1 Οκτώβρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκλεισα για αρχή να πάω στη γυναικολόγο μου , δε βρήκα άλλον τόσο αξιαγάπητο 😂😁

Λογικά με βλέπω γύρω στις 20/9 γιατί 13/9 που μου είχε πει ο εμβρυομητρικος θα λείπω κατά πάσα πιθανότητα 😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε? Ελπίζω να είστε όλες καλά με τα μωράκια σας!!! @Christine_ τελικά έκλεισες για Β επιπέδου? Οι υπόλοιπες έχετε κάνει ή είστε σε αναμονή..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεεερα !

Πήγα χθες στη γυναικολόγο!! όχι δεν έχω κλείσει ακόμα β επιπέδου !

Βρήκα κι έναν γυναικολόγο στο Αρεταίειο θα δείξει τι θα γίνει όμως ... 

Τι κάνετε εσείς ; Πώς πάτε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπεεεερα !

Πήγα χθες στη γυναικολόγο!! όχι δεν έχω κλείσει ακόμα β επιπέδου !

Βρήκα κι έναν γυναικολόγο στο Αρεταίειο θα δείξει τι θα γίνει όμως ... 

Τι κάνετε εσείς ; Πώς πάτε ; 

Καλά είμαστε κ εμείς.... πολύ νύστα! Έχω κ τον μικρό με βρογχίτιδα κ προσπαθώ να την παλέψω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, κ εμείς καλά είμαστε. Την Παρασκευή το πρωί έχω ραντεβού να δω την τσουραπω μας! Ανυπομονώ κορίτσια τόσο πολύ και ο μπαμπάς εκεί που είναι περιμένει πώς κ πως να του στείλω τις φωτογραφίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλά είμαστε κ εμείς.... πολύ νύστα! Έχω κ τον μικρό με βρογχίτιδα κ προσπαθώ να την παλέψω 

Περαστικά σας !! 🥺

Έχει αλλάξει και ο καιρός τώρα και επικρατεί νύστα ισχύει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...