Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπεεεερα μανούλες! 

Πώς είμαστε ; Τι κάνουμε ; Πώς νιώθουμε; 

@Annast πώς είσαι ; Τελειώνουν οι μέρες και σε λίγο θα είσαι Κόβιντ φριιιιι ! Πόσες έμειναν ; 2;

Καλησπέρα κορίτσι μου όμορφο ❤️

Είμαι πολύ καλύτερα ! 

Σήμερα κάνω και δουλειές σπίτι ! Λίγο με τις αντοχές υπάρχει ένα θέμα αλλά θα επανέλθω !!! 

Ναι την Δευτέρα βγαίνω επιτέλους ! Εσύ πως είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άντε ωραία !! Είδες ; Όλα καλά είναι ! Πέρασαν οι μέρες και πήρες και το πιστοποιητικό νόσησης 😋

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά! 

Καλά είμαι κι εγώ, έκανα χθες το τεστακι μου , είμαι αρνητική! 

Οι υπόλοιπες που είστε; Τι κάνετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω σήμερα τον μικρό μου με πυρετό 🤒 κάναμε τεστάκι γιατί ανησύχησα αλλά ευτυχώς αρνητικό. Ελπίζω να μην κρατήσει πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ έχω σήμερα τον μικρό μου με πυρετό 🤒 κάναμε τεστάκι γιατί ανησύχησα αλλά ευτυχώς αρνητικό. Ελπίζω να μην κρατήσει πολύ 

Μαζί με τον δικό μου αρρώστησε; Χθες το πρωί ξεκίνησε ο δικός μου .

Το βράδυ Βαραγε κάτι 39 άρια... Όλα καλά όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Μαζί με τον δικό μου αρρώστησε; Χθες το πρωί ξεκίνησε ο δικός μου .

Το βράδυ Βαραγε κάτι 39 άρια... Όλα καλά όμως 

Τελικά εμείς όλα ίδια τα κάνουμε.... ακόμα κ τις μέρες του πυρετού.... Περαστικά σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Τελικά εμείς όλα ίδια τα κάνουμε.... ακόμα κ τις μέρες του πυρετού.... Περαστικά σας 

Χαχαχαχαχαχχα είσαι ο σωσίας μου 😂😂

Εμάς αρρωσταίνει συχνά οπότε έχουμε συνηθίσει. Το χειμώνα παίζει και μια φορά στις 15 μέρες να κάνει πυρετό. Και 39+ συνήθως. 3 μέρες κάθε φορά όμως . 

Περαστικά σας και εσάς ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μενα!! Γράφω πρώτη φορά σε αυτό το τοπικ, έχω ΠΗΤ στις 16/01/22. Είμαστε μετά απο 2η προσπάθεια εξωσωματικής, ευτυχώς ολα πάνε καλά. Στις 9 Σεπτεμβρίου έχουμε β' επίπεδου, περιμένουμε αγοράκι ❤️. Απο συμπτώματα είχα φοβερές ημικρανίες για ενάμιση μήνα περίπου, ουτε τα ντεπον με έπιαναν. Αρχισαν να υποχωρούν οταν μπήκα στον 5ο μηνα. Τώρα είμαι 20 βδομάδων, εχει αρχισει κ κλωτσαει εδώ κ μια βδομάδα το μικρούλι. Ελπίζω να πάνε όλα καλα, ομολογώ ότι το άγχος δεν εχει σταματήσει καθόλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Καλησπέρα και απο μενα!! Γράφω πρώτη φορά σε αυτό το τοπικ, έχω ΠΗΤ στις 16/01/22. Είμαστε μετά απο 2η προσπάθεια εξωσωματικής, ευτυχώς ολα πάνε καλά. Στις 9 Σεπτεμβρίου έχουμε β' επίπεδου, περιμένουμε αγοράκι ❤️. Απο συμπτώματα είχα φοβερές ημικρανίες για ενάμιση μήνα περίπου, ουτε τα ντεπον με έπιαναν. Αρχισαν να υποχωρούν οταν μπήκα στον 5ο μηνα. Τώρα είμαι 20 βδομάδων, εχει αρχισει κ κλωτσαει εδώ κ μια βδομάδα το μικρούλι. Ελπίζω να πάνε όλα καλα, ομολογώ ότι το άγχος δεν εχει σταματήσει καθόλου. 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Με το καλό το μωράκι σου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Καλησπέρα και απο μενα!! Γράφω πρώτη φορά σε αυτό το τοπικ, έχω ΠΗΤ στις 16/01/22. Είμαστε μετά απο 2η προσπάθεια εξωσωματικής, ευτυχώς ολα πάνε καλά. Στις 9 Σεπτεμβρίου έχουμε β' επίπεδου, περιμένουμε αγοράκι ❤️. Απο συμπτώματα είχα φοβερές ημικρανίες για ενάμιση μήνα περίπου, ουτε τα ντεπον με έπιαναν. Αρχισαν να υποχωρούν οταν μπήκα στον 5ο μηνα. Τώρα είμαι 20 βδομάδων, εχει αρχισει κ κλωτσαει εδώ κ μια βδομάδα το μικρούλι. Ελπίζω να πάνε όλα καλα, ομολογώ ότι το άγχος δεν εχει σταματήσει καθόλου. 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στη παρέα μας !!

Να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε !! ❤️ Με το καλό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Καλησπέρα και απο μενα!! Γράφω πρώτη φορά σε αυτό το τοπικ, έχω ΠΗΤ στις 16/01/22. Είμαστε μετά απο 2η προσπάθεια εξωσωματικής, ευτυχώς ολα πάνε καλά. Στις 9 Σεπτεμβρίου έχουμε β' επίπεδου, περιμένουμε αγοράκι ❤️. Απο συμπτώματα είχα φοβερές ημικρανίες για ενάμιση μήνα περίπου, ουτε τα ντεπον με έπιαναν. Αρχισαν να υποχωρούν οταν μπήκα στον 5ο μηνα. Τώρα είμαι 20 βδομάδων, εχει αρχισει κ κλωτσαει εδώ κ μια βδομάδα το μικρούλι. Ελπίζω να πάνε όλα καλα, ομολογώ ότι το άγχος δεν εχει σταματήσει καθόλου. 

Ωωωω με το καλό! Όλα καλά θα πάνε 🥑🥑🥑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2021 at 7:49 ΜΜ, ο/η Annast είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου όμορφο ❤️

Είμαι πολύ καλύτερα ! 

Σήμερα κάνω και δουλειές σπίτι ! Λίγο με τις αντοχές υπάρχει ένα θέμα αλλά θα επανέλθω !!! 

Ναι την Δευτέρα βγαίνω επιτέλους ! Εσύ πως είσαι ;

Καλημέρα καλή μου!!! Μπήκα για να σε ρωτήσω πως είσαι αλλά βλέπω ότι έγραψες ότι είσαι καλύτερα και χαίρομαι πάρα πολύ! Σιδερένια και να ήταν το τελεταίο που σε ανησύχησε στην εγκυμοσύνη σου μόνο γέλια και χαρές από εδώ και πέρα😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2021 at 7:13 ΜΜ, ο/η Bonbon είπε:

Ποσο χαμηλος ηταν ο αιματοκριτης σου αν επιτρεπεται? Γιατι εμενα στην τελευταια μετρηση ηταν κοντα στο 30,5 και μου αυξησε κι εμενα σε 2 χαπακια την ημερα. Βεβαια εχω και στιγμα που ισως επηρρεαζει περισσοτερ. Εμενα μου δινει Tardyferon και θα ξαναπαω για εξετασεις σε μερικες βδομαδες να δουμε εαν ανεβηκε, που το ελπιζω.

Κοριτσια εσας εχεις τυχει να σας πιασει καμια κραμπα στα ποδια στον υπνο σας ή οχι?? Προχθες μου εδωσε μια ξαφνικα την ωρα που κοιμομουνα και πεθανα στον πονο. Ειδε κι επαθε ο καημενος ο αντρας μου να με συνεφερει με τριψιμο και τεντωμα στα δαχτυλα....ο γιατρος μου ειπε μαγνησιο καθε μερα και ισως και 2 την ημερα εαν συνεχισει.

Ο αιματοκρίτης  μου ήταν 32,0, αλλά είχα και χαμηλά ερυθρά αιμοσφαίρια, αιμοσφαιρίνη και λεμφοκύτταρα.. Και εγώ το ίδιο πρέπει να ξαναπάω για εξετάσεις 

Εμένα πριν μια βδομάδα με έπιαναν συνέχεια κράμπες στον ύπνο ,σε καταλαβαίνω ασχημος πόνος! Από τότε που μου είπε να παίρνω παραπάνω μαγνήσιο με αφησαν είναι η αλήθεια.. 3 φακελάκια παίρνω εγώ, πρωί μεσημέρι και βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Καλησπέρα και απο μενα!! Γράφω πρώτη φορά σε αυτό το τοπικ, έχω ΠΗΤ στις 16/01/22. Είμαστε μετά απο 2η προσπάθεια εξωσωματικής, ευτυχώς ολα πάνε καλά. Στις 9 Σεπτεμβρίου έχουμε β' επίπεδου, περιμένουμε αγοράκι ❤️. Απο συμπτώματα είχα φοβερές ημικρανίες για ενάμιση μήνα περίπου, ουτε τα ντεπον με έπιαναν. Αρχισαν να υποχωρούν οταν μπήκα στον 5ο μηνα. Τώρα είμαι 20 βδομάδων, εχει αρχισει κ κλωτσαει εδώ κ μια βδομάδα το μικρούλι. Ελπίζω να πάνε όλα καλα, ομολογώ ότι το άγχος δεν εχει σταματήσει καθόλου. 

Καλως ήρθες στην παρέα μας! Συγχαρητήρια ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!  Κλωτσαει κ όλας ο μπέμπης σου.. μην αγχώνεσαι κορίτσι μου! Και εγώ αγοράκι περιμένω 💙 13 Σεπτεμβρίου έχω και εγώ  β΄ επιπέδου ! Ανυπομονώ!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα καλή μου!!! Μπήκα για να σε ρωτήσω πως είσαι αλλά βλέπω ότι έγραψες ότι είσαι καλύτερα και χαίρομαι πάρα πολύ! Σιδερένια και να ήταν το τελεταίο που σε ανησύχησε στην εγκυμοσύνη σου μόνο γέλια και χαρές από εδώ και πέρα😀😀

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου! 

Σήμερα έχουμε την β επιπέδου και ανυπομονώ! Έχω αγχωθει και λίγο δεν σας κρύβω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annast είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου! 

Σήμερα έχουμε την β επιπέδου και ανυπομονώ! Έχω αγχωθει και λίγο δεν σας κρύβω ! 

Να μην αγχώνεσαι!! Όλα καλά θα πάνε !! Φτου ξελευθερια κι όλας !!

Εμένα γύρω στις 13/9 μου είπε ότι είναι να πάω αλλά θα το τρεναρω καμμία εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annast είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου! 

Σήμερα έχουμε την β επιπέδου και ανυπομονώ! Έχω αγχωθει και λίγο δεν σας κρύβω ! 

Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου! Περιμένουμε νεα!🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annast είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου! 

Σήμερα έχουμε την β επιπέδου και ανυπομονώ! Έχω αγχωθει και λίγο δεν σας κρύβω ! 

Καλή επιτυχία κοριτσι μου!! Να πανε όλα καλά!

@Avocando καλως ορισες!! Τι ωραια που το νιωθεις να κινειται!! Με το καλο το μπεμπακι σου!!

@katerin_a ευχαριστω για την απαντηση! Τι σκευασμα σιδηρου σου δινει εσενα για να το ανεβασετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annast είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου! 

Σήμερα έχουμε την β επιπέδου και ανυπομονώ! Έχω αγχωθει και λίγο δεν σας κρύβω ! 

Καλησπέρα κορίτσι μου, πήγες για την εξέταση? Περιμένουμε νέα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufroεσύ β επιπέδου πότε θα πας ;

Επίσης κορίτσια αν θέλει καμμία εμβρυομητρικο έχω να σας συστήσω τον δικό μου . Στην αυχενική διαφάνεια με κράτησε 2,3 ώρες και έκανε και κάποιες μετρήσεις σε κάποιους δείκτες που δεν είχα ξανά δει στη πρώτη εγκυμοσύνη. Και από χρήματα όσα παίρνουν στα κέντρα , όχι κάτι παραπάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

@Froufroεσύ β επιπέδου πότε θα πας ;

Επίσης κορίτσια αν θέλει καμμία εμβρυομητρικο έχω να σας συστήσω τον δικό μου . Στην αυχενική διαφάνεια με κράτησε 2,3 ώρες και έκανε και κάποιες μετρήσεις σε κάποιους δείκτες που δεν είχα ξανά δει στη πρώτη εγκυμοσύνη. Και από χρήματα όσα παίρνουν στα κέντρα , όχι κάτι παραπάνω! 

Εγώ για την ώρα έχω απλό ραντεβού την Πέμπτη... λογικά τότε θα μου πει πότε θα μου κλείσει κ την β επιπέδου, υπολογίζω το πρώτο δεκαήμερο του Οκτωβρίου. Εμείς σίγουρα θα είμαστε από τις τελευταίες αφού κανονικά η ΠΗΤ μας θα ήταν μέσα στον Φεβρουάριο. Εσύ έχεις κλείσει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ για την ώρα έχω απλό ραντεβού την Πέμπτη... λογικά τότε θα μου πει πότε θα μου κλείσει κ την β επιπέδου, υπολογίζω το πρώτο δεκαήμερο του Οκτωβρίου. Εμείς σίγουρα θα είμαστε από τις τελευταίες αφού κανονικά η ΠΗΤ μας θα ήταν μέσα στον Φεβρουάριο. Εσύ έχεις κλείσει? 

Όχι δεν έχω κλείσει αλλά μου είπε γύρω στις 13/9 βάση την αυχενική που κάναμε . Θα δείξει μάλλον θα το πάω μια εβδομάδα μετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες!❤️

Πήγαν όλα τέλεια! Ενας παίδαρος 419 γραμμάρια !!! 

Να μην αγχώνεστε, συνήθως δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας... Θεωρώ γενικά ότι αν κάτι συνέβαινε θα το έβλεπε και ο γυναικολόγος και θα μας προϊδεαζε! 

Τσάμπα αγχωνομουν!

Η εξέταση κράτησε περίπου 20-25 λεπτά (γιατί ήταν συνεργάσιμος ο μικρός), μου είπε να μην αγχώνομαι που δεν τον καταλαβαίνω ακόμα, θα τον καταλάβω μια και καλή ! 

Επίσης το κόστος ήταν στα 150€ .

Είδε όλα τα όργανα του μικρού και γενικά τον ξεψαχνισε και είναι όλα καλά! 

Εσείς πώς είστε ;; Πώς τα πάτε με τον ύπνο ; Εγώ δυσκολεύομαι λίγο γιατί έχω τεράστια κοιλίτσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Annast είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες!❤️

Πήγαν όλα τέλεια! Ενας παίδαρος 419 γραμμάρια !!! 

Να μην αγχώνεστε, συνήθως δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας... Θεωρώ γενικά ότι αν κάτι συνέβαινε θα το έβλεπε και ο γυναικολόγος και θα μας προϊδεαζε! 

Τσάμπα αγχωνομουν!

Η εξέταση κράτησε περίπου 20-25 λεπτά (γιατί ήταν συνεργάσιμος ο μικρός), μου είπε να μην αγχώνομαι που δεν τον καταλαβαίνω ακόμα, θα τον καταλάβω μια και καλή ! 

Επίσης το κόστος ήταν στα 150€ .

Είδε όλα τα όργανα του μικρού και γενικά τον ξεψαχνισε και είναι όλα καλά! 

Εσείς πώς είστε ;; Πώς τα πάτε με τον ύπνο ; Εγώ δυσκολεύομαι λίγο γιατί έχω τεράστια κοιλίτσα! 

Γειά σου κοριτσάκι μου!!💗

Χαιρομαι πάρα πολύ για σένα πραγματικά και εγώ ανυπομονώ για το ραντεβού αυτό!!

Ηθελα να σε ρωτήσω ήταν 3D η εξέταση .. μπορεσες να δεις και το προσωπάκι του καλύτερα?

Με τον ύπνο εγώ την τελευταίες δυο μέρες δυσκολεύομαι λιγάκι. Δεν έχω τοσο μεγάλη κοιλίτσα αν και μεγαλώνει καθε μέρα λιγο λίγο τωρα, απλα ένιωθα κάτι σαν κράμπες στην κοιλιά δεξιά.. σαν να με μαχαιρώνουν ένα πράγμα και ξυπνούσα από τον πόνο..πάνω απο 8 φορές ξύπνησα.. 

Κατα τ άλλα όλα μια χαρά !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεερα

Τέλεια @Annastμακάρι και εμάς να είναι όλα τέλεια !! 

εμένα κ εμβρυομητρικος παίρνει 120€ και είναι 2 ώρες η κάθε εξέταση εκτός αν δε κάθεται το μωρό . Εκεί κάθεται όσο πάει .

καλά είμαι εγώ μπορώ να πω αλλά ναι με τον ύπνο έχω ένα θέμα . Όταν ξυπνήσω μέσα στο βράδυ δύσκολα με παίρνει ο ύπνος και το πρωί ξυπνάω και νιώθω ότι δε θέλω να σηκωθώ με τίποτα. 

πονάνε και τα 2 ισχία 🥺 

αλλά θα σας πω και το παράδοξο. Κοιμάμαι μπρούμυτα.😅 

η κοιλιά μου φαίνεται εδώ και κάποιες βδομάδες πολύ έντονα , σε σημείο που δεν νιώθει άβολα ο κόσμος να ρωτήσει αν είμαι έγκυος (πριν ρωτούσαν και έλεγα ότι παχυνα 😂 και όλοι ήταν σε μια φάση 😳 )

από κιλά πως είστε ;  

κατά τ αλλά όλες καλά ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...