Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η katerin_a είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! ναι όντωσ είμαστε κοντά σχετικά ☺️

Κανε υπομονή!! Είναι και εσένα το πρώτο σου έτσι? .. κοριτσακι ή αγοράκι?

Το πόσο μεγάλο είναι το μωρό και η θέση της μήτρας  επηρεάζουν το πότε θα νιώσεις η καθεμία  μας το μωράκι μας..Οι μανούλες που έχουν ήδη γεννήσει μωράκι αισθάνονται συχνά τις  κινήσεις αυτές πιο νωρίς, λογικά  επειδή ξέρουν ήδη πώς είναι αυτή η αίσθηση!💗

 

Ναι είναι το πρώτο μου ...

Στην αρχή μας είχαν πει ότι είναι κοριτσακι αλλά τελικά είναι αγοράκι! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μόλις είδα για ακόμα μια φορά το μωράκι μου!! Είμαι τόσο χαρούμενη που όσο περνάει ο καιρός μπορώ να αισθανθώ μεγαλύτερη ασφάλεια πως όλα θα πάνε καλά.... Όλα πάνε τέλεια κ μπορώ σιγά σιγά να νιώσω πιο σίγουρη πως την Ιανουάριο θα κρατήσω αυτό το πλασματάκι αγκαλιά!!! Ήθελα κάπου να εκφράσω την χαρά μου μόλις βγήκα από τον γιατρό κ ξέρω ότι εσείς θα με νιώσετε ίσως περισσότερο από τον καθένα!!! ❤❤❤❤

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε πάντα μόνο ευχάριστα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Annast είπε:

Ναι είναι το πρώτο μου ...

Στην αρχή μας είχαν πει ότι είναι κοριτσακι αλλά τελικά είναι αγοράκι! 

 

 Με το καλό ο μπεμπης σου..και εμένα αγοράκι 👶 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια όσο το σκέφτομαι και όσο διαβάζω τόσο δε θέλω να το κάνω το εμβόλιο ακόμα . Μου μοιάζουν όλα πολύ υποθετικά..

Ας ελπίσουμε ότι αν νοσησουμε θα το περάσουμε ελαφριά .. 

Τελικά οι περισσότερες αγόρια έχουμε !!

Και απ' ότι βλέπω έχουμε ποικιλία στις ηλικίες μας !

Από χθες κορίτσια νιώθω σαν να με σκαλίζει μέσα στη κοιλιά , δε μπορώ να το περιγράψω, λες και χορεύει ένα πράγμα , δεν νομίζω πλέον ότι είναι το έντερο. Είναι στο ίδιο σημείο κάθε φορά και το ίδιο ακριβώς !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η katerin_a είπε:

 Με το καλό ο μπεμπης σου..και εμένα αγοράκι 👶 

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα κοριτσάκι περισσότερο και ακόμα δεν το έχω χωνέψει ! Αλλά γερό να είναι δεν το συζητάμε !!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Annast είπε:

Με το καλό κορίτσι μου ❤️❤️❤️

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Annast είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα κοριτσάκι περισσότερο και ακόμα δεν το έχω χωνέψει ! Αλλά γερό να είναι δεν το συζητάμε !!! 

 

Ευχαριστώ πολύ ☺️❤️

Εμένα ο άντρας μου ήθελε κοριτσάκι λίγο περισσότερο. Εγώ αλήθεια είμαι τόσο ενθουσιασμένη που δεν είχα ιδιαίτερη προτίμηση. Ναι γερό να είναι το μωράκι και προσπαθούμε αργότερα για την κόρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ κορίτσια όσο το σκέφτομαι και όσο διαβάζω τόσο δε θέλω να το κάνω το εμβόλιο ακόμα . Μου μοιάζουν όλα πολύ υποθετικά..

Ας ελπίσουμε ότι αν νοσησουμε θα το περάσουμε ελαφριά .. 

Τελικά οι περισσότερες αγόρια έχουμε !!

Και απ' ότι βλέπω έχουμε ποικιλία στις ηλικίες μας !

Από χθες κορίτσια νιώθω σαν να με σκαλίζει μέσα στη κοιλιά , δε μπορώ να το περιγράψω, λες και χορεύει ένα πράγμα , δεν νομίζω πλέον ότι είναι το έντερο. Είναι στο ίδιο σημείο κάθε φορά και το ίδιο ακριβώς !! 

 

Καλημέρα❤️ 

Ναι κορίτσι μου πάρε τον χρόνο σου.. η καθεμία αποφασίζει για τον εαυτό της και το μωράκι της ..το ιδανικό θα ήταν να μην νοσηλευτούμε!! Απλά καλό θα ήταν να προσέχεις τι διαβάζεις και να τα φιλτράρεις διότι ο καθένας λεει ότι θέλει χωρίς να είναι ειδικός. Τέλος πάντων η καθεμιά μας έχει διαφορετικό τρόπο σκέψεις και κάνει το καλύτερο που νομίζει για το μωράκι πάνω απ όλα!

Και εσύ αγοράκι ..άντε με το καλό☺️

Και εγώ από την μέρα που το ένιωσα πρώτη φορά το νιώθω κάθε μέρα.. ένα θαυμα.. το πιο όμορφο συναίσθημα !!❤️💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η katerin_a είπε:

Καλημέρα❤️ 

Ναι κορίτσι μου πάρε τον χρόνο σου.. η καθεμία αποφασίζει για τον εαυτό της και το μωράκι της ..το ιδανικό θα ήταν να μην νοσηλευτούμε!! Απλά καλό θα ήταν να προσέχεις τι διαβάζεις και να τα φιλτράρεις διότι ο καθένας λεει ότι θέλει χωρίς να είναι ειδικός. Τέλος πάντων η καθεμιά μας έχει διαφορετικό τρόπο σκέψεις και κάνει το καλύτερο που νομίζει για το μωράκι πάνω απ όλα!

Και εσύ αγοράκι ..άντε με το καλό☺️

Και εγώ από την μέρα που το ένιωσα πρώτη φορά το νιώθω κάθε μέρα.. ένα θαυμα.. το πιο όμορφο συναίσθημα !!❤️💕

Καλησπέρα!! 

Κι εγώ αγοράκι έχω απ' ότι έδειξε η αυχενική!! 2ο αγοράκι! 😁💙💙

Κοριτσάκι ήθελα κι εγώ να σου πω την αλήθεια, το προσπάθησα κι όλας να γίνει νωρίτερα η πράξη αλλά ..... Χαχαχαχα 🤔🤔😂😂

 

Γενικά αποφεύγω την τηλεόραση και την παραπληροφόρηση. Απλά αισθάνομαι πιο ασφαλής αν δε το κάνω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Στο κάτω κάτω εδώ και 8 μήνες γίνονται οι εμβολιασμοί, πώς μπορούμε να είμαστε τόσο σίγουρες για μακροπρόθεσμα; 🧐

Τέλος πάντων όπως λες κι εσύ η κάθε μία κρίνει με βάση το τι θεωρεί εκείνη σωστό.❤️

Και έρχομαι σε μια ερώτηση τώρα μιας και λέμε για το σωστό και το λάθος. Εσείς κορίτσια βάφετε τα μαλλιά σας τώρα που είστε έγκυες; Η γυναικολόγος με έχει αφήσει από την πρώτη μέρα με βαφή χωρίς αμμωνία αλλά δεν ξέρω ... Στη πρώτη εγκυμοσύνη δε τα έβαφα και η αλήθεια είναι ότι δεν ένιωθα και πολύ καλά... Εσείς ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/8/2021 at 8:13 ΜΜ, ο/η Annast είπε:

Είμαι λίγο χάλια. Δεν έχω γεύση και οσμή καθόλου,είμαι φουλ μπουκομενη,έχω βήχα με λίγο πόνο στο στήθος και νιώθω σαν να με έχει πιάσει λίγο δύσπνοια από το απόγευμα .

Έχω σκάσει από την στεναχώρια μου...

Φοβάμαι για το μωρό. Και η αλήθεια είναι πως μια μέρα το ένιωσα λίγο πριν 3-4 μέρες και από τότε τίποτα και έχω ανησυχίσει...

Είσαι καλύτερα? ειχα διαβασει το μυνημα σου και σε ειχα στο μυαλο μου!! ελπιζω να το περασες ελαφρια και να εισαι ηδη μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα!! 

Κι εγώ αγοράκι έχω απ' ότι έδειξε η αυχενική!! 2ο αγοράκι! 😁💙💙

Κοριτσάκι ήθελα κι εγώ να σου πω την αλήθεια, το προσπάθησα κι όλας να γίνει νωρίτερα η πράξη αλλά ..... Χαχαχαχα 🤔🤔😂😂

 

Γενικά αποφεύγω την τηλεόραση και την παραπληροφόρηση. Απλά αισθάνομαι πιο ασφαλής αν δε το κάνω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Στο κάτω κάτω εδώ και 8 μήνες γίνονται οι εμβολιασμοί, πώς μπορούμε να είμαστε τόσο σίγουρες για μακροπρόθεσμα; 🧐

Τέλος πάντων όπως λες κι εσύ η κάθε μία κρίνει με βάση το τι θεωρεί εκείνη σωστό.❤️

Και έρχομαι σε μια ερώτηση τώρα μιας και λέμε για το σωστό και το λάθος. Εσείς κορίτσια βάφετε τα μαλλιά σας τώρα που είστε έγκυες; Η γυναικολόγος με έχει αφήσει από την πρώτη μέρα με βαφή χωρίς αμμωνία αλλά δεν ξέρω ... Στη πρώτη εγκυμοσύνη δε τα έβαφα και η αλήθεια είναι ότι δεν ένιωθα και πολύ καλά... Εσείς ; 

 

Χθες συγκεκριμένα ρώτησα κ εγώ έναν γυναικολόγο το ίδιο... μου είπε μετά τον 12η βδομάδα που έχει σχηματιστεί το εμβρυάκι μας δεν υπάρχει θέμα, μπορείς κανονικά. Βέβαια σε δύο εβδομάδες που θα δω τη δική μου γιατρό θέλω να την ρωτήσω κ εκείνη να μου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Χθες συγκεκριμένα ρώτησα κ εγώ έναν γυναικολόγο το ίδιο... μου είπε μετά τον 12η βδομάδα που έχει σχηματιστεί το εμβρυάκι μας δεν υπάρχει θέμα, μπορείς κανονικά. Βέβαια σε δύο εβδομάδες που θα δω τη δική μου γιατρό θέλω να την ρωτήσω κ εκείνη να μου πει 

Κι εγώ αυτό διάβασα! Και η δικιά μου απ' την αρχή είπε ναι ! Δε ξέρω γιατί κολλάω !! 

Να τη ρωτήσεις σε ευχαριστώ!! 

Άντε γιατί είμαι σαν χρωματολογιο κόκκινο , ξανθό, χάλκινο , καστανό και άσπρο 😂😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Είσαι καλύτερα? ειχα διαβασει το μυνημα σου και σε ειχα στο μυαλο μου!! ελπιζω να το περασες ελαφρια και να εισαι ηδη μια χαρα!

Καλησπέρα κοπέλα μου ❤️

Ναι σήμερα είμαι καλύτερα, αν και ψυχολογικά είμαι χάλια γιατί κόλλησε και ο άντρας μου και έχω αγχωθει και για την γιαγιά μου που παρουσιάζει ένα μπούκωμα... 

Έχω σκάσει από την στεναχώρια μου ... Ελπίζω να πάνε όλα καλά ...

Να προσέχετε κορίτσια... Αν και εμείς που είμαστε νέοι το περνάμε ποιο ελαφριά αλλά παρόλαυτα θέλει προσοχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Annast είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου ❤️

Ναι σήμερα είμαι καλύτερα, αν και ψυχολογικά είμαι χάλια γιατί κόλλησε και ο άντρας μου και έχω αγχωθει και για την γιαγιά μου που παρουσιάζει ένα μπούκωμα... 

Έχω σκάσει από την στεναχώρια μου ... Ελπίζω να πάνε όλα καλά ...

Να προσέχετε κορίτσια... Αν και εμείς που είμαστε νέοι το περνάμε ποιο ελαφριά αλλά παρόλαυτα θέλει προσοχή! 

Καλημέρα! Πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα!! Πολύ καλό σημάδι!! Με τη γιαγιά είχες ερθει σε επαφη 48 ωρες πριν εμφανισεις συμπτωματα? Αυτο ειναι το πιο επικινδυνο οχι βεβαια οτι αλλιως αποκλειεται. Εγω ειχα ερθει σε επαφη το χειμωνα με κρουσμα και τη γλιτωσα μπορει να μην εχει κολλησει κι εκεινη. Παρολο που εχετε κολλησει με αντρα σου, ανοιξτε οσο μπορειτε παραθυρα βοηθαει στο να μειωθει το ιικο φορτιο σπιτι. Να πινεις πολλα νερα, καλο φαγητο και καλο υπνο βοηθαει στο να αντιμετωπισει το σωμα το γρηγοροτερο τον ιο. Και φυσικα να μη στενοχωριεσαι, σκεψου οτι μεσα στην ατυχια το περνας ελαφρια πολυ βασικο!

Να ηρεμήσεις και αυτο θα ειναι αρχη για να πανε ολα πολυ καλυτερα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα! Πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα!! Πολύ καλό σημάδι!! Με τη γιαγιά είχες ερθει σε επαφη 48 ωρες πριν εμφανισεις συμπτωματα? Αυτο ειναι το πιο επικινδυνο οχι βεβαια οτι αλλιως αποκλειεται. Εγω ειχα ερθει σε επαφη το χειμωνα με κρουσμα και τη γλιτωσα μπορει να μην εχει κολλησει κι εκεινη. Παρολο που εχετε κολλησει με αντρα σου, ανοιξτε οσο μπορειτε παραθυρα βοηθαει στο να μειωθει το ιικο φορτιο σπιτι. Να πινεις πολλα νερα, καλο φαγητο και καλο υπνο βοηθαει στο να αντιμετωπισει το σωμα το γρηγοροτερο τον ιο. Και φυσικα να μη στενοχωριεσαι, σκεψου οτι μεσα στην ατυχια το περνας ελαφρια πολυ βασικο!

Να ηρεμήσεις και αυτο θα ειναι αρχη για να πανε ολα πολυ καλυτερα💗

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου για αυτά που μου λες ... 

Με κάνεις και νιώθω καλύτερα ! 

Με την γιαγιά μου ήρθαμε σε επαφή 48 ώρες πριν το εμφανίσω... ελπίζω να μην έχει κολλήσει... Ελπίζω να συμβεί αυτό που συνέβη και σε εσένα,να μην την κόλλησα...

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη γιατί αν κάθομαι και τα σκέφτομαι στεναχωριέμαι πάρα πολύ ... 

Θέλω να περάσουν οι μέρες να δω πως θα πάνε τα πράγματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/8/2021 at 10:09 ΠΜ, ο/η katerin_a είπε:

 @Bonbon Καλημέρα❤️

Εγώ σήμερα μπήκα στον 5ο μήνα ..ναι για εγκύους και μανούλες που θηλάζουν της Pfizer. Δεν είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα λίγο το χεράκι όταν το σήκωνα προς τα πάνω το ένιωθα βαρύ αλλα και αυτό μόνο για μια μέρα. Είμαι 26..αλλα δεν νομίζω να έχει σημασία! Πάντως εαν έχεις κάνει εξετάσεις που ίσως να χρειάζονται και σε συμβούλεψε και ο γιατρός σου δεν χρειάζεται να φοβάσαι για παρενέργειες..από ότι ακούω και βλέπω χειρότερες παρενέργειες έχει μια εγκυος αν κολλήσει τον ιό και δεν έχει εμβολιαστεί.. το περνάει πολύ πιο βαριά εννοώ..

καλησπερα κι ευχαριστω για την απαντηση! οταν λες εξετασεις πριν το εμβολιο τι εννοεις? σου ειχε συστησει καποιον ελεγχο πρωτα ο γιατρος σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

 

Και έρχομαι σε μια ερώτηση τώρα μιας και λέμε για το σωστό και το λάθος. Εσείς κορίτσια βάφετε τα μαλλιά σας τώρα που είστε έγκυες; Η γυναικολόγος με έχει αφήσει από την πρώτη μέρα με βαφή χωρίς αμμωνία αλλά δεν ξέρω ... Στη πρώτη εγκυμοσύνη δε τα έβαφα και η αλήθεια είναι ότι δεν ένιωθα και πολύ καλά... Εσείς ; 

 

Κι εγω τωρα σκοπευα να ρωτησω τον γιατρο μου σχετικα, ηθελα να πατησω καλα πρωτα στον 4ο μηνα και μετα. Αλλα ακομα δεν ξερω εαν τελικα θα τα βαψω.....ισως με καμια φυτικη?? ασε κι εχω γεμισει ασπρες!ποτε δεν ημουν με τετοιο απαραδεκτο κεφαλι αλλα χαλαλι....!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annast είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου για αυτά που μου λες ... 

Με κάνεις και νιώθω καλύτερα ! 

Με την γιαγιά μου ήρθαμε σε επαφή 48 ώρες πριν το εμφανίσω... ελπίζω να μην έχει κολλήσει... Ελπίζω να συμβεί αυτό που συνέβη και σε εσένα,να μην την κόλλησα...

Προσπαθώ να είμαι ήρεμη γιατί αν κάθομαι και τα σκέφτομαι στεναχωριέμαι πάρα πολύ ... 

Θέλω να περάσουν οι μέρες να δω πως θα πάνε τα πράγματα... 

Μπράβο! Μακαρι, περιμενω να πάνε όλα καλά, περιμένω νέα😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2021 at 7:08 ΜΜ, ο/η Christine_ είπε:

Κι εγώ αυτό διάβασα! Και η δικιά μου απ' την αρχή είπε ναι ! Δε ξέρω γιατί κολλάω !! 

Να τη ρωτήσεις σε ευχαριστώ!! 

Άντε γιατί είμαι σαν χρωματολογιο κόκκινο , ξανθό, χάλκινο , καστανό και άσπρο 😂😂😂😂 

Συμπάσχω! Ακριβώς με τα ίδια χρώματα 🤣🤣🤣🤣 σαν ξεπλυμενο κοκκορι 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/8/2021 at 12:48 ΜΜ, ο/η Bonbon είπε:

καλησπερα κι ευχαριστω για την απαντηση! οταν λες εξετασεις πριν το εμβολιο τι εννοεις? σου ειχε συστησει καποιον ελεγχο πρωτα ο γιατρος σου?

Καλημέρα☺️

Εγώ πριν πάρω την απόφαση να κάνω το εμβόλιο έκανα εξετάσεις στον καρδιολόγο..μιλησα με τον παθολόγο και την γυκαικολόγο μου.. Η καθεμιά μας έχει διαφορετικό ιατρικό ιστορικό..και με βάση αυτό μπορεί να χρειαστούν κάποιες εξετάσεις.. μπορεί και όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, πώς είστε ; Εσύ  @Annast αισθάνεσαι καλύτερα; 

Μια ερώτηση, έχει καμμία από εσάς θρομβοφιλια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Εγώ αύριο έχω ξανά ραντεβού με τν γιατρό μου .. να δω το νινάκι μου..Ανυπομονώ!! Λογικά θα μου πει να κλείσω ραντεβού και για την β΄ επιπέδου .. έχει κάνει καμία από εσάς κορίτσια ή ακόμα?

@AnnastΈχεις κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας?πως και ρωτάς κάτι σχετικά με αυτό το θέμα, έχεις ιστορικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η katerin_a είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ αύριο έχω ξανά ραντεβού με τν γιατρό μου .. να δω το νινάκι μου..Ανυπομονώ!! Λογικά θα μου πει να κλείσω ραντεβού και για την β΄ επιπέδου .. έχει κάνει καμία από εσάς κορίτσια ή ακόμα?

@AnnastΈχεις κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας?πως και ρωτάς κάτι σχετικά με αυτό το θέμα, έχεις ιστορικό?

* Συγγνωμη @Christine_ εννοούσα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...