Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2022


Recommended Posts

Όλα καλά στο ντοπλερ αλλά με έκανε να τρομάξω αυτός.που έκανε τον υπέρηχο κ ο γιατρός μου που ήταν μέσα τον ξεχεσε. Ήταν λίγο τυλιγμένη στο κεφάλι με τον ομφάλιο κ με τρόμαξε έτσι όπως το είπε. 

Είναι συνέχεια με το κεφάλι κάτω κορίτσια από την πρώτη μέρα που μπήκα στον 7ο. Οπότε με έχει βάλει κάτω για να μην την ζορισω κ εγώ κ κάνει κάνα τσααακ 🤩

Να φτάσουμε μου λέει ο γιατρός στις 15 Δεκεμβρίου κ μετά ας βγει άμα θέλει, αν κ έχω μια διαίσθηση ότι θα είναι Πρωτοχρονιάτικη! 

Όλες οι εξετάσεις καλές κ παρόλο που τώρα έτρωγα γλυκά μια χαρά το ζάχαρο ευτυχώς. Είναι μικρούλα αλλά όλα μέσα στις καμπύλες οπότε δεν ανησυχούμε για κάτι. 

@froufrou μου είχαν σταματήσει να μου έρχονται ειδοποιήσεις κ επειδή είναι κ λίγο δύσκολες μέρες ξεχνούσα να μπω από μόνη μου.  Γενικά ξεχνάω πολύ αυτό τον καιρό 😂 σύμφωνο θα κάνουμε τελικά κ από Σεπτέμβρη γαμο-βαπτιση 😉

 Προσπαθώ να είμαι ήρεμη κ να χαρώ που φτιάχνω τα ρούχα της κλπ αλλά δυστυχώς πρεπει να κοιμησω την Τετάρτη τον καλύτερο μου φίλο τα τελευταία 15 χρόνια,το παιδάκι μου το τετράποδο και είμαι σε μια ψυχολογική φάση του τρελού,από τη μια κλαιω κ από την άλλη γελάω με τα κλωτσιδια που τρώω από την σκατουλιτσα.

@Poli91εγώ πήρα τις τιμές αλλά τα έγγραφα ξέχασα να τα ρωτήσω,οπότε αν μπορείς πες τα!κ αν θέλετε τιμές τις ανεβάζω εγώ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mariaki_k είπε:

Όλα καλά στο ντοπλερ αλλά με έκανε να τρομάξω αυτός.που έκανε τον υπέρηχο κ ο γιατρός μου που ήταν μέσα τον ξεχεσε. Ήταν λίγο τυλιγμένη στο κεφάλι με τον ομφάλιο κ με τρόμαξε έτσι όπως το είπε. 

Είναι συνέχεια με το κεφάλι κάτω κορίτσια από την πρώτη μέρα που μπήκα στον 7ο. Οπότε με έχει βάλει κάτω για να μην την ζορισω κ εγώ κ κάνει κάνα τσααακ 🤩

Να φτάσουμε μου λέει ο γιατρός στις 15 Δεκεμβρίου κ μετά ας βγει άμα θέλει, αν κ έχω μια διαίσθηση ότι θα είναι Πρωτοχρονιάτικη! 

Όλες οι εξετάσεις καλές κ παρόλο που τώρα έτρωγα γλυκά μια χαρά το ζάχαρο ευτυχώς. Είναι μικρούλα αλλά όλα μέσα στις καμπύλες οπότε δεν ανησυχούμε για κάτι. 

@froufrou μου είχαν σταματήσει να μου έρχονται ειδοποιήσεις κ επειδή είναι κ λίγο δύσκολες μέρες ξεχνούσα να μπω από μόνη μου.  Γενικά ξεχνάω πολύ αυτό τον καιρό 😂 σύμφωνο θα κάνουμε τελικά κ από Σεπτέμβρη γαμο-βαπτιση 😉

 Προσπαθώ να είμαι ήρεμη κ να χαρώ που φτιάχνω τα ρούχα της κλπ αλλά δυστυχώς πρεπει να κοιμησω την Τετάρτη τον καλύτερο μου φίλο τα τελευταία 15 χρόνια,το παιδάκι μου το τετράποδο και είμαι σε μια ψυχολογική φάση του τρελού,από τη μια κλαιω κ από την άλλη γελάω με τα κλωτσιδια που τρώω από την σκατουλιτσα.

@Poli91εγώ πήρα τις τιμές αλλά τα έγγραφα ξέχασα να τα ρωτήσω,οπότε αν μπορείς πες τα!κ αν θέλετε τιμές τις ανεβάζω εγώ.

 

Με το καλό κορίτσι μου!!!! Να σου πάνε όλα τέλεια! Είσαι στην τελική ευθεία... να μη μας ξεχάσεις όταν γεννήσεις με το καλό, να μας πεις όλη την εμπειρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariaki_k είπε:

Όλα καλά στο ντοπλερ αλλά με έκανε να τρομάξω αυτός.που έκανε τον υπέρηχο κ ο γιατρός μου που ήταν μέσα τον ξεχεσε. Ήταν λίγο τυλιγμένη στο κεφάλι με τον ομφάλιο κ με τρόμαξε έτσι όπως το είπε. 

Είναι συνέχεια με το κεφάλι κάτω κορίτσια από την πρώτη μέρα που μπήκα στον 7ο. Οπότε με έχει βάλει κάτω για να μην την ζορισω κ εγώ κ κάνει κάνα τσααακ 🤩

Να φτάσουμε μου λέει ο γιατρός στις 15 Δεκεμβρίου κ μετά ας βγει άμα θέλει, αν κ έχω μια διαίσθηση ότι θα είναι Πρωτοχρονιάτικη! 

Όλες οι εξετάσεις καλές κ παρόλο που τώρα έτρωγα γλυκά μια χαρά το ζάχαρο ευτυχώς. Είναι μικρούλα αλλά όλα μέσα στις καμπύλες οπότε δεν ανησυχούμε για κάτι. 

@froufrou μου είχαν σταματήσει να μου έρχονται ειδοποιήσεις κ επειδή είναι κ λίγο δύσκολες μέρες ξεχνούσα να μπω από μόνη μου.  Γενικά ξεχνάω πολύ αυτό τον καιρό 😂 σύμφωνο θα κάνουμε τελικά κ από Σεπτέμβρη γαμο-βαπτιση 😉

 Προσπαθώ να είμαι ήρεμη κ να χαρώ που φτιάχνω τα ρούχα της κλπ αλλά δυστυχώς πρεπει να κοιμησω την Τετάρτη τον καλύτερο μου φίλο τα τελευταία 15 χρόνια,το παιδάκι μου το τετράποδο και είμαι σε μια ψυχολογική φάση του τρελού,από τη μια κλαιω κ από την άλλη γελάω με τα κλωτσιδια που τρώω από την σκατουλιτσα.

@Poli91εγώ πήρα τις τιμές αλλά τα έγγραφα ξέχασα να τα ρωτήσω,οπότε αν μπορείς πες τα!κ αν θέλετε τιμές τις ανεβάζω εγώ.

 

@Mariaki_k Μπράβο κορίτσι μου που είναι όλα καλά!Λίγο έμεινε και μένα με έχει πιάσει τεράστια ανυπομονησία 💕

Τα δικαιολογητικά είναι:

1) ταυτότητες γονέων

2)ληξιαρχική πράξη γάμου 

3)IBAN μητέρας να αποδεικνύεται από κάποιο έγγραφο λογικά βιβλιάριο ή βεβαίωση από την τράπεζα.

Τηλ. Γραφείο δηλώσεων στο ΜΗΤΕΡΑ: 2106869498 αν θέλεις να ρωτήσεις για το ΑΜΚΑ του παιδιού γτ ξέρω ότι δεν βγαίνει άμεσα. Νομίζω τις πρώτες εξετάσεις του παιδιού τις πληρώνουμε είναι γύρω στα 300€ και μόλις βγει το ΑΜΚΑ του μας επιστρέφονται. Αν λέω κάτι λάθος διορθωστε με!

Να σε ρωτήσω βγαλατε και φωτογραφίες στο doppler όπως κάναμε και στη β επιπέδου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Poli91 ναι έχει στο dvd που μου έδωσαν αλλά μόνο σε απλές όχι τις 3d.

@Froufro έπρεπε να μου έχει έρθει κάποια ειδοποίηση για την ομάδα που με έβαλες? Δεν βλέπω κάτι🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mariaki_k είπε:

@Poli91 ναι έχει στο dvd που μου έδωσαν αλλά μόνο σε απλές όχι τις 3d.

@Froufro έπρεπε να μου έχει έρθει κάποια ειδοποίηση για την ομάδα που με έβαλες? Δεν βλέπω κάτι🤨

Κορίτσι μου έβαλα ξανά το όνομα σου....

Σου βάζω κ εδώ τον σύνδεσμο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariaki_k είπε:

Κορίτσια πώς είστε? Είστε όλες καλά?

Καλησπέρα κορίτσι μου πως είσαι? Εμείς όλα καλά δώξα τω θεώ!!! Πώς είναι το μωρούλι σου? 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου ☺️ 

Και εμείς καλά είμαστε αν εξερεσετε πώς με έχουν πεθάνει τα χέρια μου από τον πόνο και δεν μπορώ να κοιμηθώ πλέον λόγο χεριών , όλα καλά ... 

Εσείς πώς είστε;; Πώς πάνε τα πράγματα; Κοντοζυγωνουμε 😁

Είστε έτοιμες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλες💕 

Εμείς κάναμε χθες το doppler και είδαμε τον μπεμπακο μας!!! Δηλώνω τρελά ερωτευμένη!!! 🥰🥰🥰🥰 Κάθε φορά που βλέπω ή και που σκέφτομαι ακόμα το προσωπάκι του βάζω τα κλάματα δεν γίνεται να κρατηθώ 🥺🥺

Πώς νιώθετε που σε λίγο καιρό θα αποχωριστούμε τις κοιλιτσες μας?? 

Έγω την έχω συνηθίσει και δεν μπορώ να με φανταστώ χωρίς αυτή πλέον!! 😋

Όσο πλησιάζουμε στην μεγάλη στιγμή μπορώ να πω ότι αγχώνομαι όλο και περισσότερο ενώ έως τώρα ήμουν αρκετά χαλαρή... Πώς νιώθετε εσείς?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

Καλησπέρα μανουλες💕 

Εμείς κάναμε χθες το doppler και είδαμε τον μπεμπακο μας!!! Δηλώνω τρελά ερωτευμένη!!! 🥰🥰🥰🥰 Κάθε φορά που βλέπω ή και που σκέφτομαι ακόμα το προσωπάκι του βάζω τα κλάματα δεν γίνεται να κρατηθώ 🥺🥺

Πώς νιώθετε που σε λίγο καιρό θα αποχωριστούμε τις κοιλιτσες μας?? 

Έγω την έχω συνηθίσει και δεν μπορώ να με φανταστώ χωρίς αυτή πλέον!! 😋

Όσο πλησιάζουμε στην μεγάλη στιγμή μπορώ να πω ότι αγχώνομαι όλο και περισσότερο ενώ έως τώρα ήμουν αρκετά χαλαρή... Πώς νιώθετε εσείς?

 

Αγχώνομαι αν θα προλάβω να είμαι έτοιμη, αν κ δεν μου έχουν μείνει πολλά.... Δεν θέλω όμως να έχω οποιαδήποτε εκκρεμότητα όταν έρθει το μωρό, δεν θέλω να ασχολούμαι με ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ πέρα από τα παιδάκια μου!!! Πέρα από αυτό ανυπομονώ ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Annast είπε:

Γεια σας κορίτσια μου ☺️ 

Και εμείς καλά είμαστε αν εξερεσετε πώς με έχουν πεθάνει τα χέρια μου από τον πόνο και δεν μπορώ να κοιμηθώ πλέον λόγο χεριών , όλα καλά ... 

Εσείς πώς είστε;; Πώς πάνε τα πράγματα; Κοντοζυγωνουμε 😁

Είστε έτοιμες ;

Γιατί πονάνε τα χέρια σου? Έχουν πρηστεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Γιατί πονάνε τα χέρια σου? Έχουν πρηστεί?

Εγώ πάλι δεν είμαι έτοιμη καθόλου ... 

Έσπασε ένας σωλήνας στον τοίχο και αύριο θα έρθει ο υδραυλικός να σκάψει .. μετά θα πρέπει να γίνει γενική στο σπίτι και να στρώνουν τα χάλια και να μπουν οι κουρτίνες ... 

Δεν έχουν πριστει όχι αλλά μάλλον είναι οι την κατακράτηση .. υποφέρω ειλικρινά .. πονάω αφόρητα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα .. δεν κοιμάμαι το βράδυ και καταφέρνω να κοιμηθώ το πρωί και όχι κανονικα ... Μου ειπε ο γιατρός ότι μόνο υπομονή μπορώ να κάνω ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Annast μην μπλέκεις με τέτοιες δουλειές οσο μπορείς δεν κάνει καλό ούτε στον εαυτό σου ούτε στο μπεμπακι σου! Έτσι είχα αγχωθει κ εγώ στην αρχή γιατί δεν είχα καμία μα καμία βοήθεια και μέχρι στο γείτονα είπα να έρθει να με βοηθήσει σε κάτι που ήθελα!!!! Δεν είναι ντροπή!!! Κ εγώ χωρίς κουρτίνες είμαι και ένα χαλί το στρώσαμε με τα χίλια ζόρια... 

Πλέον κάνω τα πολύ βασικά θα έρθει η στιγμή που θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε γι'αυτό χαλαρώστε τώρα που μπορείτε 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Annast είπε:

Εγώ πάλι δεν είμαι έτοιμη καθόλου ... 

Έσπασε ένας σωλήνας στον τοίχο και αύριο θα έρθει ο υδραυλικός να σκάψει .. μετά θα πρέπει να γίνει γενική στο σπίτι και να στρώνουν τα χάλια και να μπουν οι κουρτίνες ... 

Δεν έχουν πριστει όχι αλλά μάλλον είναι οι την κατακράτηση .. υποφέρω ειλικρινά .. πονάω αφόρητα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα .. δεν κοιμάμαι το βράδυ και καταφέρνω να κοιμηθώ το πρωί και όχι κανονικα ... Μου ειπε ο γιατρός ότι μόνο υπομονή μπορώ να κάνω ... 

Πω πω βρε κορίτσι μου μακάρι να περάσει σύντομα... Όπως κ να έχει κοντεύει ο καιρός κ σίγουρα δεν θα θυμάσαι πια τον πόνο! 

Κ εγώ στο σπίτι κάνω κάποιες δουλειές αυτόν τον καιρό.... αύριο είναι μια από τις πολύ σπάνιες φορές που θα έχω βοήθεια κ έτσι είναι ευκαιρία να γίνει μια καλή γενική

@Poli91 μακάρι να μπορούσα να χαλαρώσω έστω λίγο αλλά δεν με αφήνουν! Ίσα ίσα η μαμά μου για παράδειγμα επειδή δεν οδηγεί προσπαθεί να "εκμεταλλευτεί" το διάστημα πριν γεννήσω για να ολοκληρώσει κάποιες δουλειές, γιατί μετά με το μωρό ξέρει ότι δεν θα τρέχω! Άσε λάστιχο έχω γίνει αυτές τις μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μια απορία βρε κορίτσια μου!

Σήμερα μου είπε ο γιατρός μου ότι στο επόμενο ραντεβού που θα είμαι στις 36 κ 6 εβδομάδες θα μου κάνει κολπική εξέταση έτσι γενικά και αόριστα χωρίς να μου εξηγήσει και ότι θα μου γράψει κάποιες κολπικές εξετάσεις για να κάνω οκ το καταλαβαίνω αυτό.

Μήπως ξέρετε τον σκοπό αυτής της εξέτασης αν συνηθίζεται και πως γίνεται?? Φοβάμαι ότι θα προκαλέσει τον τοκετό με κάποιον τρόπο. Μήπως να αρνηθώ??? 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Poli91 είπε:

Έχω μια απορία βρε κορίτσια μου!

Σήμερα μου είπε ο γιατρός μου ότι στο επόμενο ραντεβού που θα είμαι στις 36 κ 6 εβδομάδες θα μου κάνει κολπική εξέταση έτσι γενικά και αόριστα χωρίς να μου εξηγήσει και ότι θα μου γράψει κάποιες κολπικές εξετάσεις για να κάνω οκ το καταλαβαίνω αυτό.

Μήπως ξέρετε τον σκοπό αυτής της εξέτασης αν συνηθίζεται και πως γίνεται?? Φοβάμαι ότι θα προκαλέσει τον τοκετό με κάποιον τρόπο. Μήπως να αρνηθώ??? 

 

 

Όχι κορίτσι μου μην ανησυχείς! Θέλει να ψηλαφίσει πόσο μαλακός είναι ο τράχηλος σου κ αν έχεις καθόλου διαστολή για να έχει ιδέα πόσο κοντά είσαι στο να γεννήσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι θα έρθει να με βοηθήσει η πεθερά μου (βέβαια δεν είναι και τόσο χαρούμενη γι'αυτό αλλά δεν πειράζει) .... 

Αυτό με την κολπική εξέταση μου το είπε μια φίλη ότι το κάνουν προς το τέλος της εγκυμοσύνης αλλά ο γυναικολόγος μου δεν με ενημέρωσε για κάτι τέτοιο ακόμα... 

Άλλη μια νύχτα άυπνη 😁

Κορίτσια εσείς έχετε πονακια μερικές φορές ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Χαχαχαχαχα την πρώτη παράγραφο σου είναι σαν να την έγραψα εγώ.....!!!! Ακριβώς όμως! Γι'αυτό θα χαθω σήμερα κ θα τα δω όλα το βράδυ.... όσο για πονάκια έχω αρχίσει κ ανησυχώ ρε κορίτσια, νιώθω κ πιο χαμηλά το μωρό κ φοβάμαι μην έχουμε απρόοπτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια ! Πώς είστε ! 

Εμείς είμαστε καλά ! 

@Annast υπομονή λίγο έμεινε... 

@Froufroκι εγώ το ένιωθα πολύ χαμηλά και μου έκανε υπέρηχο κολπικά και είδαμε ότι το μήκος του τραχήλου είναι 4,5 (τεράστιος) οπότε δεν τίθεται θέμα . 

Σε άλλα νέα την τελευταία φορά που πήγα μου είπε ότι μάλλον θα γεννήσω τέλη Γενάρη με 1/2 , θα το εξετάσουμε λέει και σε λίγες μέρες που θα ξανά πάω .

Από συσπάσεις είμαι φουλ φουλ , βαρέθηκα να μετράω πόσες κάνω και κάθε πότε. Πίνω 3 Μαγνησια την ημέρα (max) και δεν μπορεί να μου δώσει κι άλλα λέει 😂 

Την επόμενη φορά ξεκινάμε NST είπε !! Πέρασε ο καιρός τόσο γρήγορα... 😳 

Για Doppler είπε ότι δεν θέλει να πάω, μου έκανε εκείνη . 

Αυτά από εμάς !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Χαχαχαχαχα την πρώτη παράγραφο σου είναι σαν να την έγραψα εγώ.....!!!! Ακριβώς όμως! Γι'αυτό θα χαθω σήμερα κ θα τα δω όλα το βράδυ.... όσο για πονάκια έχω αρχίσει κ ανησυχώ ρε κορίτσια, νιώθω κ πιο χαμηλά το μωρό κ φοβάμαι μην έχουμε απρόοπτα!

Χαχαχαχαχαχαχα ! 

Και εγώ έτσι κάνω ... Μια δυο φορές που έχει έρθει έχω φύγει από το σπίτι...

Και εγώ το νιώθω πολύ χαμηλά .. μάλιστα μου σπρώχνει και τα ισχία! Φαντάζομαι είναι λογικό .. εγώ σήμερα μπήκα στον μήνα μου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια ! Πώς είστε ! 

Εμείς είμαστε καλά ! 

@Annast υπομονή λίγο έμεινε... 

@Froufroκι εγώ το ένιωθα πολύ χαμηλά και μου έκανε υπέρηχο κολπικά και είδαμε ότι το μήκος του τραχήλου είναι 4,5 (τεράστιος) οπότε δεν τίθεται θέμα . 

Σε άλλα νέα την τελευταία φορά που πήγα μου είπε ότι μάλλον θα γεννήσω τέλη Γενάρη με 1/2 , θα το εξετάσουμε λέει και σε λίγες μέρες που θα ξανά πάω .

Από συσπάσεις είμαι φουλ φουλ , βαρέθηκα να μετράω πόσες κάνω και κάθε πότε. Πίνω 3 Μαγνησια την ημέρα (max) και δεν μπορεί να μου δώσει κι άλλα λέει 😂 

Την επόμενη φορά ξεκινάμε NST είπε !! Πέρασε ο καιρός τόσο γρήγορα... 😳 

Για Doppler είπε ότι δεν θέλει να πάω, μου έκανε εκείνη . 

Αυτά από εμάς !

Πώς μετράς τις συσπάσεις ; Εγώ δεν ξέρω να το κάνω ...

Λες να τον ρωτήσω να πάρω και εγώ και άλλο μαγνήσιο μπας και ηρεμήσουν λίγο τα χέρια ; Ένα παίρνω μόνο ...

Doppler και εμένα ο ίδιος μου κάνει κάθε φορά που πάμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Annast είπε:

Πώς μετράς τις συσπάσεις ; Εγώ δεν ξέρω να το κάνω ...

Λες να τον ρωτήσω να πάρω και εγώ και άλλο μαγνήσιο μπας και ηρεμήσουν λίγο τα χέρια ; Ένα παίρνω μόνο ...

Doppler και εμένα ο ίδιος μου κάνει κάθε φορά που πάμε ! 

Ναι πες του να πίνεις περισσότερο, μέχρι 3 επιτρέπεται μεγάλα. 

Γενικά το μαγνήσιο χαλαρώνει τους μύες οπότε βοηθάει σίγουρα. 

Συσπάσεις γίνονται όταν πετρώνει όλη η κοιλιά σου αν έχεις παρατηρήσει. 

Εμένα αυτό το πράγμα μου συμβαίνει, ακανόνιστα όμως , 

Οι συσπάσεις είναι αυτές που έχουμε κατά τη διάρκεια του τοκετού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ναι πες του να πίνεις περισσότερο, μέχρι 3 επιτρέπεται μεγάλα. 

Γενικά το μαγνήσιο χαλαρώνει τους μύες οπότε βοηθάει σίγουρα. 

Συσπάσεις γίνονται όταν πετρώνει όλη η κοιλιά σου αν έχεις παρατηρήσει. 

Εμένα αυτό το πράγμα μου συμβαίνει, ακανόνιστα όμως , 

Οι συσπάσεις είναι αυτές που έχουμε κατά τη διάρκεια του τοκετού!

Τον πήρα και μου είπε να πάρω και άλλο και ότι δεν υπάρχει θέμα ..  

Σχετικά με τις συσπάσεις δεν το ήξερα .. παθαίνω και εγώ τοτε.. κυρίως το βράδυ που πέφτω για ύπνο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Annast είπε:

Τον πήρα και μου είπε να πάρω και άλλο και ότι δεν υπάρχει θέμα ..  

Σχετικά με τις συσπάσεις δεν το ήξερα .. παθαίνω και εγώ τοτε.. κυρίως το βράδυ που πέφτω για ύπνο ! 

Δεν είναι κακό να κάνεις συσπάσεις ίσα ίσα κάνει καλό ! 

Προετοιμάζει το σώμα για τον τοκετό ! Και κάνει εξάσκηση! 

Συνήθως δεν πονάνε αυτές που δεν είναι συνδεδεμένες με τοκετό . 

Αυτές που είναι του τοκετού είναι συγχρονισμένες! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

 

3 μέρες την έβγαλα στο κρεβάτι, με το ζόρι σηκώνομουν για τουαλέτα γιατί πίεζε τόσο πολύ η μικρη μόλις σηκώνομουν που νόμιζα θα φύγει από κάτω 😂😂

Στις 15 έχουμε ραντεβού κ εμεις που μπαίνουμε στον μήνα μας,να δουμε τι γίνεται κ πως προχωράμε. 

Ευτυχώς τα τρέξαμε όλα κ τελειώσαμε. Είμαστε πλέον έτοιμοι, αλλά το καλό που της θέλω να βγει με τον νέο χρόνο η κυρία 😁

Ούτε εγώ μπορώ να ξεχωρίσω ανειναι συσπάσεις ή όχι, πόνο δεν έχω συχνά αλλά τα πετρώματα ναι. Ένα μαγνήσιο κ ένα utrogestan παίρνω κάθε μέρα κ αν κουραστω κ νιώθω τραβήγματα παίρνω κ δεύτερο μαγνησιο.

Μέσα σε 3 εβδομάδες η κοιλιά μου τριπλασιάστηκε,πάλι μικρή μου λένε είναι,αλλά εμένα με δυσκολεύει πλέον. Δεν είχα μαθει κ πότε να έχω βάρος με κουραζει παραπάνω. 

Ανυπομονώ να πάμε κ να με αφήσει πάλι ο γιατρός να περπατησω να.κανω καμιά βόλτα χριστουγεννιάτικη όσο αντέχω.

Να σας πω κάτι όμως βρε κορίτσια,ακόμα δεν το πιστεύω ότι μεγαλώνει ένα ανθρωπάκι μέσα μου, πιάνω την κοιλιά μου κάποιες στιγμές κ δεν το πιστεύω. Δεν ξέρω αν φταίει το πόσο πολύ το επιθυμούσα ή αν είναι συνηθισμένο,αλλά αναρωτιέμαι ακόμα αν είναι αλήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...