Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

@Kallia.GeoΕίσαι πολύ τυχερή κοπέλα μου! Εγώ αν και έχω μια πολύ καλή εγκυμοσύνη τα κάνω όλα μόνη μου από δουλειές του σπιτιού και ώρες ώρες με πιάνει η αγανάκτηση! Άσε που φοβάμαι για το μωράκι μου γτ ώρες ώρες το παρακάνω...😔

Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει καποια έμπιστη κυρια να με βοηθάει σε βασικές δουλειές του σπιτιού 1-2 φορές την εβδομάδα θα το εκτιμούσα δεόντως! Εννοείται επ αμοιβή περιοχή δυτική Αττική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

@Kallia.GeoΕίσαι πολύ τυχερή κοπέλα μου! Εγώ αν και έχω μια πολύ καλή εγκυμοσύνη τα κάνω όλα μόνη μου από δουλειές του σπιτιού και ώρες ώρες με πιάνει η αγανάκτηση! Άσε που φοβάμαι για το μωράκι μου γτ ώρες ώρες το παρακάνω...😔

Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει καποια έμπιστη κυρια να με βοηθάει σε βασικές δουλειές του σπιτιού 1-2 φορές την εβδομάδα θα το εκτιμούσα δεόντως! Εννοείται επ αμοιβή περιοχή δυτική Αττική! 

Ευτυχώς με βοηθάει .. αλλά για να πω και την αλήθεια μου , έχω χαλαρώσει κ εγώ από τις δουλειές στο σπίτι . Είπα δεν θα κάτσω να σκάσω , όλα τέλεια δεν θα είναι ποτέ , οπότε φροντίζω να ξεκουράζομαι αρκετά μετά τη δουλειά τις καθημερινές. 

Είναι και εμάς το πρώτο μας μωράκι , οπότε φαντάζομαι μετά τη γέννηση δε θα ξεκουράζομαι καθόλου , εκεί θα έρθει η πολλή κούραση . 

Όσο για την γυναίκα , που ακριβώς μένεις ? Για να ρωτήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ευτυχώς με βοηθάει .. αλλά για να πω και την αλήθεια μου , έχω χαλαρώσει κ εγώ από τις δουλειές στο σπίτι . Είπα δεν θα κάτσω να σκάσω , όλα τέλεια δεν θα είναι ποτέ , οπότε φροντίζω να ξεκουράζομαι αρκετά μετά τη δουλειά τις καθημερινές. 

Είναι και εμάς το πρώτο μας μωράκι , οπότε φαντάζομαι μετά τη γέννηση δε θα ξεκουράζομαι καθόλου , εκεί θα έρθει η πολλή κούραση . 

Όσο για την γυναίκα , που ακριβώς μένεις ? Για να ρωτήσω 

Αιγαλεω μένω και το σπίτι είναι μικρό δυάρι... Σ ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα , κορίτσια με φουσκωμένες κοιλίτσες πλέον  !!!

Τι γνώμη έχετε για τον τόνο σε κονσέρβα ; Θεωρείτε ασφαλής για εμάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα , κορίτσια με φουσκωμένες κοιλίτσες πλέον  !!!

Τι γνώμη έχετε για τον τόνο σε κονσέρβα ; Θεωρείτε ασφαλής για εμάς;

Καλημερα ❤️ Ο τόνος εχει υδράργυρο και δε νομίζω να κάνει καλο… Τρώω καθε 2 βδομαδες ψάρι και προτιμώ φρέσκο για να μαι σιγουρη. Συνήθως τρωω τσιπούρα που εχει και λιγα λιπαρά. Νομίζω ειναι καλυτερα να ρωτησεις το γιατρο σου για το θεμα διατροφής, γιατι ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικός ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλημερα ❤️ Ο τόνος εχει υδράργυρο και δε νομίζω να κάνει καλο… Τρώω καθε 2 βδομαδες ψάρι και προτιμώ φρέσκο για να μαι σιγουρη. Συνήθως τρωω τσιπούρα που εχει και λιγα λιπαρά. Νομίζω ειναι καλυτερα να ρωτησεις το γιατρο σου για το θεμα διατροφής, γιατι ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικός ❤️

 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα , κορίτσια με φουσκωμένες κοιλίτσες πλέον  !!!

Τι γνώμη έχετε για τον τόνο σε κονσέρβα ; Θεωρείτε ασφαλής για εμάς;

Καλημερα κοριτσια μου!!! 
Εαν δεν τρως πολυ συχνά ειναι οκ! Εγω για παράδειγμα μπορει να φαω μια κονσέρβα κάθε δυο βδομαδες! Εμενα τον εχει στη διατροφή μου ο γιατρος μου κανονικα. Σιγουρα βεβαια να προτιμάς το φρέσκο ψαρακι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

 

Καλημερα κοριτσια μου!!! 
Εαν δεν τρως πολυ συχνά ειναι οκ! Εγω για παράδειγμα μπορει να φαω μια κονσέρβα κάθε δυο βδομαδες! Εμενα τον εχει στη διατροφή μου ο γιατρος μου κανονικα. Σιγουρα βεβαια να προτιμάς το φρέσκο ψαρακι!! 

Θέλω να βάλω ένα μικρό τονάκι για δύο άτομα σε φακές-σαλάτα, για να έχει λίγη γεύση βρε παιδί μου !! Αλλά διάβαζα διάφορα στο ιντερνετ και τρόμαξα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Θέλω να βάλω ένα μικρό τονάκι για δύο άτομα σε φακές-σαλάτα, για να έχει λίγη γεύση βρε παιδί μου !! Αλλά διάβαζα διάφορα στο ιντερνετ και τρόμαξα

Ναι κι εγω το κανω αυτο!!! Για σιγουριά παρε το γιατρο σου και ρωτα τον απο το να διαβάζεις ο,τι να ναι στο ιντερνετ… 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! 

Για τον τονο κονσερβα κι εγω τον αποφευγω αν και αν φαμε μια φορα λιγο δεν πιστευω οτι χαλασε ο κοσμος! Παρολα αυτα εγω ουτε ωμα λαχανικα τρωω. Προσεχω πολυ αλλα ειμαι λιγο υπερβολικη στο θεμα του φαγητου εγω... Μονο τα γλυκα δεν μπορω να κοψω τελειως δυστυχως...

Κατα τα αλλα πως πατε? Τι κανουν τα νινακια μας?? Εμενα οποτε ξαπλωνω ανασκελα εχει ξεκινησει δυναμικο παρον. Οι αλλοι δεν μπορουν να το καταλαβουν ακομα βεβαια. Οι πολλες κλωτσιες θα ειναι σε μεγαλυτερους μηνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας κοριτσια! 

Για τον τονο κονσερβα κι εγω τον αποφευγω αν και αν φαμε μια φορα λιγο δεν πιστευω οτι χαλασε ο κοσμος! Παρολα αυτα εγω ουτε ωμα λαχανικα τρωω. Προσεχω πολυ αλλα ειμαι λιγο υπερβολικη στο θεμα του φαγητου εγω... Μονο τα γλυκα δεν μπορω να κοψω τελειως δυστυχως...

Κατα τα αλλα πως πατε? Τι κανουν τα νινακια μας?? Εμενα οποτε ξαπλωνω ανασκελα εχει ξεκινησει δυναμικο παρον. Οι αλλοι δεν μπορουν να το καταλαβουν ακομα βεβαια. Οι πολλες κλωτσιες θα ειναι σε μεγαλυτερους μηνες!!!

Καλημέρα !!! Ωμά λαχανικά ούτε εγώ τρώω , αλλά δυστυχώς μια-δυο φορές την βδομάδα τρώω απέξω (έτοιμο φαγητό) και με τα γλυκά , το έχω περιορίσει σε μία φορά τη βδομάδα.. Κάθε τρίτη που αλλάζουμε βδομάδα !!

Κ εμένα κάποια βράδια όταν είμαι τελείως ήρεμη δίνει ρεσιταλ και με τρελαίνει !!!! ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Κι εγω νιωθω κίνηση ολο και πιο συχνά αλλα οταν βαζω το χέρι σταματάει οποτε δε μπορει κάποιος αλλος να την νιώσει… περιμενω κι εγω τις καλές κλωτσιές, να χαιρετήσει και το μπαμπα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ νιώθω όταν κουνιέται εκεί που έχει το χέρι του, αλλά εκείνος δεν καταλαβαίνει ακόμα 😂

 

Έκλεισα και τη β' επιπέδου για την άλλη Τετάρτη !!! Ανυπομονώ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ νιώθω όταν κουνιέται εκεί που έχει το χέρι του, αλλά εκείνος δεν καταλαβαίνει ακόμα 😂

 

Έκλεισα και τη β' επιπέδου για την άλλη Τετάρτη !!! Ανυπομονώ !!!!

Ειναι μικρουλακια ακομα και τα νιώθουμε μονο εμεις!!!! 
Εγω παω την επόμενη Πέμπτη!!! Ανυπομονω κι εγω!!!! Να μας στειλεις τα νεα σου!!! Με το καλο ολα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας κοριτσια! 

Για τον τονο κονσερβα κι εγω τον αποφευγω αν και αν φαμε μια φορα λιγο δεν πιστευω οτι χαλασε ο κοσμος! Παρολα αυτα εγω ουτε ωμα λαχανικα τρωω. Προσεχω πολυ αλλα ειμαι λιγο υπερβολικη στο θεμα του φαγητου εγω... Μονο τα γλυκα δεν μπορω να κοψω τελειως δυστυχως...

Κατα τα αλλα πως πατε? Τι κανουν τα νινακια μας?? Εμενα οποτε ξαπλωνω ανασκελα εχει ξεκινησει δυναμικο παρον. Οι αλλοι δεν μπορουν να το καταλαβουν ακομα βεβαια. Οι πολλες κλωτσιες θα ειναι σε μεγαλυτερους μηνες!!!

Καλησπερα μανούλες 🥰 Οταν λες ωμά λαχανικά τι εννοείς; Τρώω π.χ μαρουλι. Πλένω ενα ενα και μετα τους βαζω ξύδι και τα πλενω ξανα, το ιδιο κανω και με τα φρουτα🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλησπερα μανούλες 🥰 Οταν λες ωμά λαχανικά τι εννοείς; Τρώω π.χ μαρουλι. Πλένω ενα ενα και μετα τους βαζω ξύδι και τα πλενω ξανα, το ιδιο κανω και με τα φρουτα🤔

Έτσι μου έχει πει κ έμενα ο γιατρός μου, να τα πλένω με ξύδι ένα ένα !! Εγώ δεν τα προτιμώ ιδιαίτερα και επιλέγω να τα βάζω στο φούρνο, ψητά ή αλλιώς βραστά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Louna είπε:

Καλησπερα μανούλες 🥰 Οταν λες ωμά λαχανικά τι εννοείς; Τρώω π.χ μαρουλι. Πλένω ενα ενα και μετα τους βαζω ξύδι και τα πλενω ξανα, το ιδιο κανω και με τα φρουτα🤔

Εγω φοβαμαι ακομα κι αυτον τον τροπο... Αλλα προφανως ειμαι υπερβολικη...

Φρουτα τρωω αλλα λαχανικα μονο μαγειρεμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα , μανούλες !!!

Πώς είστε σήμερα ; Τα μωράκια μας , τι κάνουν ;

Καλημέρα 😍🥰💕

Εμείς κάναμε τη β' επιπέδου πριν δύο μέρες και σήμερα έχουν επίσκεψη στο γιατρό μας!!! Πολύ ωραία εμπειρία κορίτσια μου!!! Είχα και εξαιρετική γιατρό φυσικά!Μείναμε πολύ ικανοποιημένοι!

Περιμένουμε αγοράκι 💙 τελικά κάτι το οποίο ήταν μια τεράστια έκπληξη για μένα!Ευτυχώς όλα πήγαν τέλεια και το μωράκι μας είναι υγιέστατο!

Εύχομαι και στις μανουλες που δεν την έχουν κάνει ακόμα τα καλύτερα αποτελέσματα!❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα , μανούλες !!!

Πώς είστε σήμερα ; Τα μωράκια μας , τι κάνουν ;

Καλημερα!!!! Τι κανετε κορίτσια;; 
Καλα ειμαι εγω!!! Το μωρακι ακομα καλυτερα!! Περιμενω εδω την κλωτσιά μου! 
Εσυ πως πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

Καλημέρα 😍🥰💕

Εμείς κάναμε τη β' επιπέδου πριν δύο μέρες και σήμερα έχουν επίσκεψη στο γιατρό μας!!! Πολύ ωραία εμπειρία κορίτσια μου!!! Είχα και εξαιρετική γιατρό φυσικά!Μείναμε πολύ ικανοποιημένοι!

Περιμένουμε αγοράκι 💙 τελικά κάτι το οποίο ήταν μια τεράστια έκπληξη για μένα!Ευτυχώς όλα πήγαν τέλεια και το μωράκι μας είναι υγιέστατο!

Εύχομαι και στις μανουλες που δεν την έχουν κάνει ακόμα τα καλύτερα αποτελέσματα!❤️

 

Μπραβο κοριτσι μου!!! Ολα να συνεχίσουν ετσι πολυ καλα!!!! 
Με το καλο να δεις το αγορακι σου απο κοντα σε λίγους μήνες!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

Καλημέρα 😍🥰💕

Εμείς κάναμε τη β' επιπέδου πριν δύο μέρες και σήμερα έχουν επίσκεψη στο γιατρό μας!!! Πολύ ωραία εμπειρία κορίτσια μου!!! Είχα και εξαιρετική γιατρό φυσικά!Μείναμε πολύ ικανοποιημένοι!

Περιμένουμε αγοράκι 💙 τελικά κάτι το οποίο ήταν μια τεράστια έκπληξη για μένα!Ευτυχώς όλα πήγαν τέλεια και το μωράκι μας είναι υγιέστατο!

Εύχομαι και στις μανουλες που δεν την έχουν κάνει ακόμα τα καλύτερα αποτελέσματα!❤️

 

Κορίτσι μου , με το καλο ο μπεμπακος σας !!!!! 🥰🥰🥰 

Αμέτρητα τα συναισθήματα τώρα🥰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα!!!! Τι κανετε κορίτσια;; 
Καλα ειμαι εγω!!! Το μωρακι ακομα καλυτερα!! Περιμενω εδω την κλωτσιά μου! 
Εσυ πως πας; 

Σήμερα του έδωσε και κατάλαβε !! 🥰

Ευτυχώς όλα καλά και εμείς !!! 

Σήμερα παρέλαβα διάφορα μπαλονάκια και αξεσουαρ για να κάνω ένα πάρτυ με φίλους για το φύλο του μωρού , βέβαια μου το χάλασαν στη δουλειά γιατί βλέπουν την κοιλιά μου και είναι σίγουροι ότι έχω αγόρι ... Και κάπως ενοχλήθηκα βρε κορίτσια ! Γιατί δεν με αφήνουν στην ανυπομονησία μου και χαρά μου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σήμερα του έδωσε και κατάλαβε !! 🥰

Ευτυχώς όλα καλά και εμείς !!! 

Σήμερα παρέλαβα διάφορα μπαλονάκια και αξεσουαρ για να κάνω ένα πάρτυ με φίλους για το φύλο του μωρού , βέβαια μου το χάλασαν στη δουλειά γιατί βλέπουν την κοιλιά μου και είναι σίγουροι ότι έχω αγόρι ... Και κάπως ενοχλήθηκα βρε κορίτσια ! Γιατί δεν με αφήνουν στην ανυπομονησία μου και χαρά μου ; 

Ασε τους να λενε και προετοίμασε εσυ το παρτάκι σου σιγα σιγα για το φύλο του μωρού σου!!!! Να το απολαύσεις!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!! Τι ωραια που ξεκινησαν ηδη οι β επιπεδου της ομαδας μας!!!! Τελεια!! Καλα αποτελεσματα σε ολες!!! 

στις On 30/9/2021 at 10:25 ΠΜ, ο/η Poli91 είπε:

Καλημέρα 😍🥰💕

Εμείς κάναμε τη β' επιπέδου πριν δύο μέρες και σήμερα έχουν επίσκεψη στο γιατρό μας!!! Πολύ ωραία εμπειρία κορίτσια μου!!! Είχα και εξαιρετική γιατρό φυσικά!Μείναμε πολύ ικανοποιημένοι!

Περιμένουμε αγοράκι 💙 τελικά κάτι το οποίο ήταν μια τεράστια έκπληξη για μένα!Ευτυχώς όλα πήγαν τέλεια και το μωράκι μας είναι υγιέστατο!

Εύχομαι και στις μανουλες που δεν την έχουν κάνει ακόμα τα καλύτερα αποτελέσματα!❤️

 

Τελεια νεα!!!!!!🥰🥰🥰🥰🥰 Με το καλο τα αντρακι σας!!!!

στις πριν 18 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σήμερα του έδωσε και κατάλαβε !! 🥰

Ευτυχώς όλα καλά και εμείς !!! 

Σήμερα παρέλαβα διάφορα μπαλονάκια και αξεσουαρ για να κάνω ένα πάρτυ με φίλους για το φύλο του μωρού , βέβαια μου το χάλασαν στη δουλειά γιατί βλέπουν την κοιλιά μου και είναι σίγουροι ότι έχω αγόρι ... Και κάπως ενοχλήθηκα βρε κορίτσια ! Γιατί δεν με αφήνουν στην ανυπομονησία μου και χαρά μου ; 

Μη δινεις σημασια!! Κι εγω τη β επιπεδου περιμενω για να παραγγειλω διαφορα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, κορίτσια μου! Εμείς κάναμε σήμερα τη β' επιπέδου . Είδα το μωράκι , ήταν πολύ όμορφο , όλα πήγαν καλά , εκτός από την μητριαία αρτηρία ... μου είπε ότι πρέπει να ελέγχουμε πιο συχνά την ανάπτυξή του ...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά , και να ρωτήσω αν έχει καμια από εσάς κάτι τέτοιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...