Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Γιατι αγχωνεσαι;; 

Γιατί περνάνε οι μέρες, και δεν ξέρω πόσα θα καταφέρω από όλα αυτά που πρέπει να γίνουν. 

Τώρα είναι η ευκαιρία μου και δεν βλέπω να πηγαίνουν έτσι όπως θα ήθελα... 

Γι'αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Γιατί περνάνε οι μέρες, και δεν ξέρω πόσα θα καταφέρω από όλα αυτά που πρέπει να γίνουν. 

Τώρα είναι η ευκαιρία μου και δεν βλέπω να πηγαίνουν έτσι όπως θα ήθελα... 

Γι'αυτα

Απο δουλειες σπιτιού εννοεις και ετοιμασίες για το μωρο; 
Θα τα καταφέρεις!!! Ζητά βοήθεια και απο μαμα για να τα κανεις!!! 
Κι εγω ακομα δεν το εχω ετοιμάσει το παιδικό! Περιμενω να βάψουνε και το σαλόνι για να τελειωνουμε και μετα… οποτε νομιζω οτι ειμαι σε χειρότερη φαση απο σενα!!!! 😱😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Απο δουλειες σπιτιού εννοεις και ετοιμασίες για το μωρο; 
Θα τα καταφέρεις!!! Ζητά βοήθεια και απο μαμα για να τα κανεις!!! 
Κι εγω ακομα δεν το εχω ετοιμάσει το παιδικό! Περιμενω να βάψουνε και το σαλόνι για να τελειωνουμε και μετα… οποτε νομιζω οτι ειμαι σε χειρότερη φαση απο σενα!!!! 😱😱😱

Από λεφτά κυρίως 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Από λεφτά κυρίως 😂😂😂😂

Όλα θα πάνε καλά ! Μην αγχώνεσαι γιατί δεν βγάζει πουθενά !! Κ εμείς δεν έχουμε φτιάξει τίποτα ακόμα μέσα στο δωμάτιο... Για να μη μιλήσω για τα γύρω γύρω ( καρότσι , λίκνο , μπανιέρα ...) 

Και έχουμε κολλήσει είναι η αλήθεια λόγω οικονομικών. 

Επίσης έχουμε ένα κρεβάτι και ένα έπιπλο μπουφέ στο δωμάτιο της μικρής που θέλω να φύγουν απεγνωσμένα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Από λεφτά κυρίως 😂😂😂😂

Προσπαθησε απο φίλους και γνωστούς να σου δώσουν ο,τι δε χρειάζονται απο τα δικα τους τα παιδακια… ο,τι δεν εχεις ηδη εσυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? 

@Christine_ μου όλα θα γίνουν... όλοι περνάμε τέτοιες φάσεις δυστυχώς. Κ για εμάς φέτος είναι λίγο δύσκολο το ιδιωτικό μαιευτήριο κ θα στριμωχτούμε κάπως, αλλά τι να κάνω που είναι εκεί η γιατρός μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? 

@Christine_ μου όλα θα γίνουν... όλοι περνάμε τέτοιες φάσεις δυστυχώς. Κ για εμάς φέτος είναι λίγο δύσκολο το ιδιωτικό μαιευτήριο κ θα στριμωχτούμε κάπως, αλλά τι να κάνω που είναι εκεί η γιατρός μου!!!

Εμείς είμαστε πολύ καλά !! 

Είμαι καναπέ και μου κάνει παρέα το μπεμπακι που κουνιέται και τεντώνεται 🥰🥰 δε θέλω να σηκωθωωωω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εμείς είμαστε πολύ καλά !! 

Είμαι καναπέ και μου κάνει παρέα το μπεμπακι που κουνιέται και τεντώνεται 🥰🥰 δε θέλω να σηκωθωωωω 

Και πολυ καλα θα κανεις!!!! Ασε το μπεμπακι σου να τεντωθει με την ησυχια του!! 🥱😴

Πολυ κούνημα ρε κορίτσια!! Ολη μερα ολο βουναλάκια κανει η κοιλια μου! 🙂🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Όλα θα πάνε καλά ! Μην αγχώνεσαι γιατί δεν βγάζει πουθενά !! Κ εμείς δεν έχουμε φτιάξει τίποτα ακόμα μέσα στο δωμάτιο... Για να μη μιλήσω για τα γύρω γύρω ( καρότσι , λίκνο , μπανιέρα ...) 

Και έχουμε κολλήσει είναι η αλήθεια λόγω οικονομικών. 

Επίσης έχουμε ένα κρεβάτι και ένα έπιπλο μπουφέ στο δωμάτιο της μικρής που θέλω να φύγουν απεγνωσμένα 😂

Το κρεβατι μηπως να το σκεφτεις να το κρατησεις για λιγα χρονάκια ακομα; Θα χρειαστει να κοιμηθεις μεσα στο δωματιο της στο μελλον νομιζω 🤔 και εγω ειχα ενα οχι καινούργιο και το κρατησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? 

@Christine_ μου όλα θα γίνουν... όλοι περνάμε τέτοιες φάσεις δυστυχώς. Κ για εμάς φέτος είναι λίγο δύσκολο το ιδιωτικό μαιευτήριο κ θα στριμωχτούμε κάπως, αλλά τι να κάνω που είναι εκεί η γιατρός μου!!!

Ειναι δυσκολα τα πραγματα φετος 😕 και αυτα τα μαιευτήρια ρε παιδι μου πω πω πω.. Ποσες φορες σκεφτηκα το δημοσιο μονο για τα χρηματα αλλα δε μπορω με τιποτα 😕 οποτε θα τα σκασουμε… απο την αλλη σκεφτομαι πότε ειχαμε πολλα χρηματα για να χουμε και τωρα 🤣 ποσο πιο απλα ηταν τα πραγματα στην εποχη της μαμας μου.. αγαπη τους έδιναν και φαγητο.. τωρα μας εχει πιασει καταναλωτισμός. Λικνα, φωλιές το ενα το αλλο 😒 Δε θα παρω απο αυτα να σας πω.. εχω κουνια απο την αδερφη μου και μια καλαθουνα καροτσιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Προσπαθησε απο φίλους και γνωστούς να σου δώσουν ο,τι δε χρειάζονται απο τα δικα τους τα παιδακια… ο,τι δεν εχεις ηδη εσυ! 

Μωρέ τα πράγματα τα έχω , δεν μου λείπει κάτι 

Είναι αυτό που λέει η @Froufro , τα λεφτά για το μαιευτήριο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Ειναι δυσκολα τα πραγματα φετος 😕 και αυτα τα μαιευτήρια ρε παιδι μου πω πω πω.. Ποσες φορες σκεφτηκα το δημοσιο μονο για τα χρηματα αλλα δε μπορω με τιποτα 😕 οποτε θα τα σκασουμε… απο την αλλη σκεφτομαι πότε ειχαμε πολλα χρηματα για να χουμε και τωρα 🤣 ποσο πιο απλα ηταν τα πραγματα στην εποχη της μαμας μου.. αγαπη τους έδιναν και φαγητο.. τωρα μας εχει πιασει καταναλωτισμός. Λικνα, φωλιές το ενα το αλλο 😒 Δε θα παρω απο αυτα να σας πω.. εχω κουνια απο την αδερφη μου και μια καλαθουνα καροτσιου

Όντως.... ότι μπορούμε να βρούμε από δικούς μας που δεν τα χρειάζονται πια, είναι πολύ καλή λύση! Εγώ έχω δώσει την isofix βάση, την βρεφική ζυγαριά, κ αλλά τέτοια πράγματα στον κουνιάδο μου που είχαν μωρά κ τώρα που τα χρειαζόμαστε θα μας τα ξαναδώσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που λετε για τα χρηματα του μαιευτηριου ειναι οντως θεμα.... Εγω γι αυτο το λογω επελεξα δημοσιο αυτη τη φορα... Γιατι το ταμειο ειναι μειον🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αυτο που λετε για τα χρηματα του μαιευτηριου ειναι οντως θεμα.... Εγω γι αυτο το λογω επελεξα δημοσιο αυτη τη φορα... Γιατι το ταμειο ειναι μειον🤣🤣🤣🤣🤣

Εμενα ειναι το πρωτο μου και ισως γι αυτο με τρομαζει🤷‍♀️ και ο γιατρος μου ειναι σε ιδιωτικο 😕 ασε που δε ξερω τι θα γινει με το γαία τελικα… θα τον ρωτησω απο κοντα εχω σε μια βδομαδα ραντεβου. Δε λυπαμαι τα χρηματα του γιατρού, τα χρηματα που παιρνει το νοσοκομειο κλαιω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Πώς είστε;Εγω επιτέλους έβγαλα κοιλιά στον όγδοο μήνα😂😂και ξεκίνησα τα ψώνια δειλά δειλά...ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε σκεφτεί με τι θα βγάλετε τα μπεμπακια απ' το νοσοκομείο εννοώ θα βάλετε αυτά τα ολόσωμα μπουφανακια ή κουβερτουλα πάνω απ' το φορμακια; Εγώ έχω μπερδευτεί λίγο γιατί θα είναι και καταχείμωνο🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Μωρέ τα πράγματα τα έχω , δεν μου λείπει κάτι 

Είναι αυτό που λέει η @Froufro , τα λεφτά για το μαιευτήριο ....

Το μαιευτήριο ειναι οντως ενα θεμα!!! Σκέφτεστε δημόσιο; 
Εμεις θα παμε ιδιωτικό λόγω οτι εκει ειναι ο γιατρος μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλοι όπου είναι οι γιατροί μας θα πάμε @JNtina

Άρα σε ιδιωτικά... Πολλά τα λεφτά ναι...

@Sofi1καλορίζικη η κοιλίτσα 😂😋 

Νομίζω κουβερτουλα εγώ , δεν το είχα σκεφτεί ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Το μαιευτήριο ειναι οντως ενα θεμα!!! Σκέφτεστε δημόσιο; 
Εμεις θα παμε ιδιωτικό λόγω οτι εκει ειναι ο γιατρος μου!! 

Εγώ το σκεφτόμουν στις αρχές , αλλά πηγαίνοντας σε δύο άλλους γιατρούς κατέληξα ότι θέλω τον γιατρό μου και ας είναι σε ιδιωτικό... 

Σε αυτή τη φάση έχω σταματήσει να σκέφτομαι το μαιευτήριο και τα χρήματα , δεδομενου ότι παίρνουμε και αυτά τα 2000€. Κάνω πως δεν θα υπάρξουν και το σκέφτομαι έτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Πώς είστε;Εγω επιτέλους έβγαλα κοιλιά στον όγδοο μήνα😂😂και ξεκίνησα τα ψώνια δειλά δειλά...ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε σκεφτεί με τι θα βγάλετε τα μπεμπακια απ' το νοσοκομείο εννοώ θα βάλετε αυτά τα ολόσωμα μπουφανακια ή κουβερτουλα πάνω απ' το φορμακια; Εγώ έχω μπερδευτεί λίγο γιατί θα είναι και καταχείμωνο🤔

Εγώ θα πάρω ολόσωμο μπουφανακι για να το κρατήσω μετά να το θυμάμαι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως κορίτσια τα λεφτά δυστυχώς είναι πάρα πολλά και εγώ είχα κάνει μια απόπειρα να πάω σε δημόσιο αλλά τελικά όντως όπου είναι ο γιατρός μας εκεί θα πάμε στο τέλος... @Christine_ και γω δεν το είχα σκεφτεί μέχρι τώρα βασικά πολλά δεν είχα σκεφτεί τώρα που βγήκα στα μαγαζιά οι απορίες πληθαίνουν 😂😂 και γω με κουβερτουλα λέω πάντως αν και τα ολόσωμα μπουφανακια είναι πολύ γλυκούλικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Όντως κορίτσια τα λεφτά δυστυχώς είναι πάρα πολλά και εγώ είχα κάνει μια απόπειρα να πάω σε δημόσιο αλλά τελικά όντως όπου είναι ο γιατρός μας εκεί θα πάμε στο τέλος... @Christine_ και γω δεν το είχα σκεφτεί μέχρι τώρα βασικά πολλά δεν είχα σκεφτεί τώρα που βγήκα στα μαγαζιά οι απορίες πληθαίνουν 😂😂 και γω με κουβερτουλα λέω πάντως αν και τα ολόσωμα μπουφανακια είναι πολύ γλυκούλικα

Είναι πολύ γλυκουλια ναι αλλά αν θυμάμαι καλά είναι και λιγο σπαστικα να τα φορέσεις 😂😂 

Γι'αυτό είπα κουβέρτα. 

Άσε που θα το φορέσεις για να το βγάλεις μέχρι το αυτοκίνητο και μετά θα το βγάλεις γιατί θα σκάσει και μετά θα το βάλεις για να μπεις σπίτι.

Ενώ με την κουβέρτα μπαμ μπαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Είναι πολύ γλυκουλια ναι αλλά αν θυμάμαι καλά είναι και λιγο σπαστικα να τα φορέσεις 😂😂 

Γι'αυτό είπα κουβέρτα. 

Άσε που θα το φορέσεις για να το βγάλεις μέχρι το αυτοκίνητο και μετά θα το βγάλεις γιατί θα σκάσει και μετά θα το βάλεις για να μπεις σπίτι.

Ενώ με την κουβέρτα μπαμ μπαμ

Ναι έχεις δίκιο γιωαυτο και γω κατέληξα στην κουβέρτα πιστεύω θα με βολεψει περισσότερο...επίσης απ' ότι κατάλαβα οι περισσότερες πάτε για αποκλειστικο θηλασμό παρόλα αυτά θα πάρετε κανένα εφεδρικό μπιμπερο για παν ενδεχόμενο; Και αν ναι ποια εταιρεία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...