Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου ! 

Πώς είστε; 

Ξέρετε τίποτα για παραγωγικό βήχα και συνάχι που να μπορούμε να πιούμε τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Δεν αντέχω άλλο 🤧😩😣😖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! 

Πώς είστε; 

Ξέρετε τίποτα για παραγωγικό βήχα και συνάχι που να μπορούμε να πιούμε τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Δεν αντέχω άλλο 🤧😩😣😖

Καλημέρα κορίτσι μου! Περαστικά 🥺 Δεν ξέρω κάτι δυστυχώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! 

Πώς είστε; 

Ξέρετε τίποτα για παραγωγικό βήχα και συνάχι που να μπορούμε να πιούμε τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Δεν αντέχω άλλο 🤧😩😣😖

Καλημέρα !!! Περαστικάααα.... Εγώ την έβγαλα με χαμομηλι-τσαι, γάλα με μέλι και εισπνοές πάνω από την κατσαρόλα. Πάρε τον γιατρό μήπως σου πει κάτι , γιατί εγώ δεν ρώτησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαμομήλι μου είπε ναι και μελισσοχορτο σαν τσάι @Kallia.Geo

Ευχαριστώ για τα περαστικά! Αντί να ηρεμώ γίνεται χειρότερο σε βαθμό που σκέφτομαι μήπως να πάω σε παθολόγο. 

ίσως από την άλλη έχει επιδεινωθεί η κατάσταση επειδή καθαρίζει και θα ηρεμήσω . Δεν έχω ιδέα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Χαμομήλι μου είπε ναι και μελισσοχορτο σαν τσάι @Kallia.Geo

Ευχαριστώ για τα περαστικά! Αντί να ηρεμώ γίνεται χειρότερο σε βαθμό που σκέφτομαι μήπως να πάω σε παθολόγο. 

ίσως από την άλλη έχει επιδεινωθεί η κατάσταση επειδή καθαρίζει και θα ηρεμήσω . Δεν έχω ιδέα !

Μήπως έχεις νεφελοποιητή λόγω του παιδιού στο σπίτι? Θα μπορούσες να κάνεις εισπνοές μόνο με ορό... μου το είχε πει ο παιδίατρος μας κάποια στιγμή που έβηχα λίγο, αλλά δεν χρειάστηκε τελικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Μήπως έχεις νεφελοποιητή λόγω του παιδιού στο σπίτι? Θα μπορούσες να κάνεις εισπνοές μόνο με ορό... μου το είχε πει ο παιδίατρος μας κάποια στιγμή που έβηχα λίγο, αλλά δεν χρειάστηκε τελικά 

Έχω ένα τέτοιο νομίζω αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ δεν ξέρω καν αν δουλεύει μου το είχαν φέρει.

Ήθελα κάτι δραστικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Έχω ένα τέτοιο νομίζω αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ δεν ξέρω καν αν δουλεύει μου το είχαν φέρει.

Ήθελα κάτι δραστικό 

Είναι πανεύκολα στη χρήση τους αυτά. Ρωτά κ γιατρό βέβαια μήπως σου δώσει κάτι, αλλά σίγουρα θα σε βοηθήσει να το κάνεις και αυτό με ότι άλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! 

Πώς είστε; 

Ξέρετε τίποτα για παραγωγικό βήχα και συνάχι που να μπορούμε να πιούμε τώρα στην εγκυμοσύνη; 

Δεν αντέχω άλλο 🤧😩😣😖

Καλημερα κορίτσια!!! 
Καλημερα κοριτσι μου και περαστικα!! Για ρωτα τον για ενα φυτικό σιρόπι του Κορρέ που εχει μελι αν κανει, βασιλικό πολτό συγκεκριμένα. Εγω μια φορα που ειχα βήχα ηταν το μονο που με ανακούφιζε!!! 

10297D59-CBB6-457E-A7FC-1CE106D02A5B.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέω να πεταχτω εδώ απέναντι στο παθολόγο που έχω να με ακούσει λίγο γιατί δεν , νιώθω ότι βράζει το στήθος ... 

Ευχαριστώ για το σιρόπι, ανάλογα τι θα μου πουν θα ρωτήσω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Λέω να πεταχτω εδώ απέναντι στο παθολόγο που έχω να με ακούσει λίγο γιατί δεν , νιώθω ότι βράζει το στήθος ... 

Ευχαριστώ για το σιρόπι, ανάλογα τι θα μου πουν θα ρωτήσω ! 

Πηγαινε να δεις τι θα σου πει… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια❤️❤️... @Christine_ημουν ακριβώς στην ίδια φαση με σένα. Εδώ και 15 μέρες με βήχα και συνάχι. Είχα πάει κ εγώ σε παθολόγο, αλλά μου είχε πει μόνο φυσιολογικό ορό στην μύτη και βιταμίνες C και μόνο αν επιδεινωθεί θα πάρω αντιβίωση με την σύμφωνη γνώμη του γιατρού. Δν πήρα όμως. τώρα είμαι κάπως καλύτερα αλλά όχι τελείως. πίνω χαμομήλι, κάνω πλύσεις στην μττη με φυσιολογικό ορό και γεμίζω το μπάνιο με υδρατμούς για εισπνοές και κάνω υπομονή να περάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ @Barbie92αλλά έχω πειστεί ότι θέλω αντιβίωση ήδη, είμαι στην επιδείνωση δλδ . 

Δεν πρόλαβα να πάω σήμερα τελικά στο παθολόγο, ίσως αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://mynewbaby.gr/pages/online-1?fbclid=IwAR1CymlnIGzuYQr_WmsPgcBgv_4iwlpF4c53cW_vPVSR67wvaS8214scE6w

Εχει πολλα σεμιναρια δωρεαν αυτη η σελιδα! Ελπιζω να σας ανοιγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Καλό μήνα κ καλές γιορτές σε όλες!!!🎄🎁

Καλο μηνα με υγεια και με το καλο τα μωρακια μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/11/2021 at 11:07 ΠΜ, ο/η Christine_ είπε:

Λέω να πεταχτω εδώ απέναντι στο παθολόγο που έχω να με ακούσει λίγο γιατί δεν , νιώθω ότι βράζει το στήθος ... 

Ευχαριστώ για το σιρόπι, ανάλογα τι θα μου πουν θα ρωτήσω ! 

Περαστικά! είχα και εγώ ένα κρυολογημα με ξηρό βήχα συνεχόμενο που δεν μπορούσα να κοιμηθώ! πήρα sinecod, το θυμάμαι ότι επιτρέπεται από την 1η μου εγκυμοσύνη και όταν έκανα επίσκεψη στον γιατρό μου του το ανέφερα και μου ειπε πως είναι οκ το sinecod. Στην πορεία βρήκα και αυτές τις οδηγίες https://kalogeo.gr/εγκυμοσύνη/γρίπη-και-εγκυμοσύνη/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως είστε κατά τα άλλα? Δεν γράφω συχνα αλλά σας διαβάζω! εγώ έκλεισα 28η και μπήκα 29η σήμερα..  Συνεχίζω ακόμα δουλειά και μάλλον θα σταματήσω πριν τα χριστούγεννα. Από την μια χαίρομαι που θα σταματήσω, από την άλλη θα μου λείψει η δουλειά και το γραφείο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lisaki 80 κοριτσι μ τωρα διάβασα τυχαια οτι εισαι εγκυος!!! Πόσο μα ποσο χαρηκα! Θυμαμαι οτι το ηθελες πολυ! Με το καλο τ μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! 
Καλο μηνα με υγεια και να εχουμε καλές γιορτές με πολλή αγαπη!!! 🎄🎄🎄❤️❤️❤️❤️❤️🥰🥰🥰🥰

Με το καλο τα μωρουλακια μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Lisaki 80 κοριτσι μ τωρα διάβασα τυχαια οτι εισαι εγκυος!!! Πόσο μα ποσο χαρηκα! Θυμαμαι οτι το ηθελες πολυ! Με το καλο τ μωρακι σου!

πωπω!! τι κάνεις χαθήκαμε!! πως είναι τα κορίτσια σου?! Αν θυμάσαι μου ειχες γράψει στο θεματάκι δανεικά για το 2ο παιδί, τελικα πήραμε την απόφαση και προχωρήσαμε! γεννάω με΄σα Φλεβάρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...