Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Barbie92 είπε:

Ααα οκ. Κατάλαβα! Σε ευχαριστώ πολύ. 

Ούτε εγώ είμαι από δω, αλλά ήταν ο σύζυγος οπότε και ήρθα😝 Στο Γένεσις θα γεννήσω πρώτα ο Θεός, γτ εκεί είναι ο γιατρός μου. Οπότε την προηγούμενη εβδομάδα μου έστειλαν από την κλινική τον τιμοκατάλογο τους να έχω μια εικόνα. 😅

Ερωτικος μετανάστης και συ λοιπόν😂😂 μας τύλιξαν αυτοί οι Θεσσαλονικείς 🤷🤷 και γω είχα ως επιλογή το Γένεσις και τη βιοκλινικη...αποφάσισα την βιοκλινικη είναι πιο οικονομική απ' ότι μου είπαν και έχω και μια γνωστή μαία εκεί...

Με το καλό σου εύχομαι κορίτσι μου🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω κουραστεί τόσο πολύ με όλες τις δουλειές που έχω στο σπίτι 😫 βάλαμε ντουλάπα στο δωμάτιο της μπέμπας, αύριο το βάψιμο, τελείωσα με τα πλυντήρια της μπέμπας και και και και τα έχω παίξει… Πιπίλες δε θα πάρω, θα της δώσω μόνο αν υπάρχει αιτία. Για αποστείρωση δε θα πάρω θα τα βράζω όπως κάναμε και με τα ανίψια μου τα μπιμπερό ( ευελπιστώ να πάνε όλα καλά με το θηλασμό). Γενικά πολλά τα θεωρώ τζαμπα αγορες και σπατάλη χρημάτων 🤷‍♀️ Οταν έρθει η ωρα και χρειαστω θα παρω… Ψυχολογικα κοριτσια ειμαι λιγο απ ολα. Ομορφα και ευλογια αισθανομαι που θα ολοκληρώσουμε την οικογενεια μας 🥰 που και που με πιανει και ενα άγχος, πω πω πω 🤣😅 ολα ανθρωπινα ειναι θα πω! Η απαντηση θα ερθει οταν την παρω πρωτη φορα αγκαλια και της πω το πρωτο σε αγαπω🌺🥰🧚🏼‍♂️🌸🍫💕 υγεια μανούλες, ψυχικη και σωματική! Και αγαπη! Αυτα να εχουμε και ολα θα πανε καλα🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Κορίτσια έχω κουραστεί τόσο πολύ με όλες τις δουλειές που έχω στο σπίτι 😫 βάλαμε ντουλάπα στο δωμάτιο της μπέμπας, αύριο το βάψιμο, τελείωσα με τα πλυντήρια της μπέμπας και και και και τα έχω παίξει… Πιπίλες δε θα πάρω, θα της δώσω μόνο αν υπάρχει αιτία. Για αποστείρωση δε θα πάρω θα τα βράζω όπως κάναμε και με τα ανίψια μου τα μπιμπερό ( ευελπιστώ να πάνε όλα καλά με το θηλασμό). Γενικά πολλά τα θεωρώ τζαμπα αγορες και σπατάλη χρημάτων 🤷‍♀️ Οταν έρθει η ωρα και χρειαστω θα παρω… Ψυχολογικα κοριτσια ειμαι λιγο απ ολα. Ομορφα και ευλογια αισθανομαι που θα ολοκληρώσουμε την οικογενεια μας 🥰 που και που με πιανει και ενα άγχος, πω πω πω 🤣😅 ολα ανθρωπινα ειναι θα πω! Η απαντηση θα ερθει οταν την παρω πρωτη φορα αγκαλια και της πω το πρωτο σε αγαπω🌺🥰🧚🏼‍♂️🌸🍫💕 υγεια μανούλες, ψυχικη και σωματική! Και αγαπη! Αυτα να εχουμε και ολα θα πανε καλα🌸

Κατσε ξεκουράσου τωρα κοριτσι μου!!! Το καλο ειναι οτι τα τελειωσες ολα!!! 
Αγαπη μπόλικη θελουμε ολοι μας, συμφωνω απόλυτα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi1 καλά έκανες και εγώ αν είχα άλλη επιλογή νομίζω δν θα πήγαινα στο Γένεσις.

Σε όλες μας εύχομαι να γεννήσουμε με το καλό και να χαρούμε τα μωράκια μας 😍😍...!!! 

Να σας πω την αλήθεια εγώ θα ρισκάρω να φτιάξω το παιδικο δωμάτιο το καλοκαίρι μέχρι τότε θα το έχω στο δωμάτιο μου. Επιτέλους κάναμε και τα πρώτα μας ψώνια, πήραμε το λίκνο και καρότσι που είναι σετ των 3ων.  Τα υπόλοιπα σιγά σιγα.. Είμαι γενικά της τελευταίας στιγμής εγώ😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεερα σας κορίτσια! @Barbie92κι εγώ της τελευταίας στιγμής είμαι 😁😁 

@Lounaμην κουράζεσαι τοοοοοσο πολύ !! 

Και συμφωνώ πολλά είναι απλά σπατάλη χρημάτων. Γι'αυτό ας έχουμε τα βασικά και μόλις δημιουργηθούν ανάγκες τις καλύπτουμε! 

Επίσης με το θηλασμό αν θέλεις να θηλάσεις θα τα καταφέρεις περίφημα! 😁😁 

Μην αγχώνεσαι, είναι λογικό να το σκέφτεσαι γιατί είναι κάτι άγνωστο αλλά είναι στη φύση σου να το κάνεις! 

Πάντως και να μην θηλάσει μια μαμά δεν υπάρχει και κάποιο πρόβλημα , μην σας αγχώνει! 

Η αγάπη που έχετε για αυτά τα πλασματακια δεν αυξάνεται με το αν θηλάσεις ή όχι ούτε παίρνεις βραβείο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημεεεεερα σας κορίτσια! @Barbie92κι εγώ της τελευταίας στιγμής είμαι 😁😁 

@Lounaμην κουράζεσαι τοοοοοσο πολύ !! 

Και συμφωνώ πολλά είναι απλά σπατάλη χρημάτων. Γι'αυτό ας έχουμε τα βασικά και μόλις δημιουργηθούν ανάγκες τις καλύπτουμε! 

Επίσης με το θηλασμό αν θέλεις να θηλάσεις θα τα καταφέρεις περίφημα! 😁😁 

Μην αγχώνεσαι, είναι λογικό να το σκέφτεσαι γιατί είναι κάτι άγνωστο αλλά είναι στη φύση σου να το κάνεις! 

Πάντως και να μην θηλάσει μια μαμά δεν υπάρχει και κάποιο πρόβλημα , μην σας αγχώνει! 

Η αγάπη που έχετε για αυτά τα πλασματακια δεν αυξάνεται με το αν θηλάσεις ή όχι ούτε παίρνεις βραβείο! 

 

Καλημερα κοριτσομανουλες!!!! Καλο και ήσυχο σκ να εχουμε!!! 🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κοριτσομανουλες!!!! Καλο και ήσυχο σκ να εχουμε!!! 🙂🙂🙂

Εγώ είμαι αγορομανα 😂😂😂 

Καλό και ήσυχο σκ ναι ! Και να ξεκουραστούμε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια καλό σκ να έχουμε....

@Barbie92γιατί το λες αυτό δεν είναι καλό το Γένεσις;

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει σχεδόν τίποτα...τώρα είναι σε αναζήτηση καροτσιου έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη εταιρεία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ είμαι αγορομανα 😂😂😂 

Καλό και ήσυχο σκ ναι ! Και να ξεκουραστούμε 😁

Κορίτσια-μανούλες εννοούσα για να μας πιανει ολες!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Γεια σας κορίτσια καλό σκ να έχουμε....

@Barbie92γιατί το λες αυτό δεν είναι καλό το Γένεσις;

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει σχεδόν τίποτα...τώρα είναι σε αναζήτηση καροτσιου έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη εταιρεία;

Καλημερα κορίτσια καλό και ήρεμο σκ να έχουμε ☺️

Δεν έχω κάποιο δικό μου άτομο που να μου πει οπότε δν ξέρω, αλλά από τις αξιολογήσεις στην Google το λεω και από αυτά που γράφουν.

Τώρα για καρότσι οι ήδη μανουλες σίγουρα ξέρουν κάτι παραπάνω. Εμείς το πήραμε από το Λητώ και λέγεται FoppaPedretti.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi1 είπε:

Γεια σας κορίτσια καλό σκ να έχουμε....

@Barbie92γιατί το λες αυτό δεν είναι καλό το Γένεσις;

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει σχεδόν τίποτα...τώρα είναι σε αναζήτηση καροτσιου έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη εταιρεία;

Κορίτσι μου όπως έχω ξαναπεί έχω το trilogy της inglesina.... Το λατρεύω! Μετά από εφτά χρόνια κ παααααρα πολύ χρήση είναι ακόμα σαν καινούριο! Υπάρχουν σίγουρα όμως πιο οικονομικές εταιρίες με παρόμοια μοντέλα αν θες να δεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου όπως έχω ξαναπεί έχω το trilogy της inglesina.... Το λατρεύω! Μετά από εφτά χρόνια κ παααααρα πολύ χρήση είναι ακόμα σαν καινούριο! Υπάρχουν σίγουρα όμως πιο οικονομικές εταιρίες με παρόμοια μοντέλα αν θες να δεις 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου....τα κοιταξα τώρα...πολύ ακριβά όμως ρε συ....αλλά λες αξίζει τα λεφτά..

Επισης Μ αρεσε ένα της lorelli την έχετε ακουστα; Είναι τρία σε ένα πιστεύετε αξίζουν περισσότερο αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου....τα κοιταξα τώρα...πολύ ακριβά όμως ρε συ....αλλά λες αξίζει τα λεφτά..

Επισης Μ αρεσε ένα της lorelli την έχετε ακουστα; Είναι τρία σε ένα πιστεύετε αξίζουν περισσότερο αυτά;

Πιστεύω ότι αξίζουν από την άποψη ότι χωρίς να ψάξεις περισσότερο έχεις ήδη το κάθισμα του αυτοκινήτου, κ το καλύτερο είναι ότι κουμπώνει στην βάση του καροτσιού κ έτσι δεν ταλαιπωρείς το μωράκι, να το ξεσκεπάσεις μέσα στο κρύο για να το βάλεις στο καρότσι.... πέρα από αυτό αν δεν είσαι κ τόσο "τύπος του καροτσιού" (έχω ακούσει μαμά να λέει δώσαμε τόσα λεφτά κ στο τέλος το χρησιμοποιήσαμε 4-5 φορές...) θα μπορούσες να δεις ένα απλό καρότσι κ να ψάξεις ένα κάθισμα αυτοκινήτου 0-36 που θα σε καλύψει για όλα τα χρόνια που θα είναι το παιδί σε καθισματάκι. Παίζει ρόλο αν σε ενδιαφέρει κ το λίκνο που έχει στο πακέτο, αν είναι κάτι που το θες στο σπίτι ή όχι... αν πιστεύεις ότι είναι κ τα τρία πράγματα που τα χρειάζεσαι τότε ναι... αξίζει το 3 σε 1 (εγώ δεν το μετάνιωσα, περπατάμε πολύ με καρότσι) αν πιστεύεις ότι δεν θα κυκλοφορείτε τόσο με καρότσι κ δεν σε ενδιαφέρει το λίκνο, τότε πάρε ένα οικονομικό κ διάλεξε ένα κάθισμα που δεν θα αλλάξεις στην πορεία 

Ελπίζω να σε βοηθάω κ να μην σε μπέρδεψα περισσότερο ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Εγω εχω 2 καροτσια. Ενα χειμωνιατικο με ποδοσακο το οποιο ειναι πιο ογκωδες και ενα καλοκαιρινο μπαστουνι που ειναι πολυ πιο ευχρηστο! Το βασικο για μενα ειναι οτι και στα δυο κατεβαινει η πλατη και κοιμουνται τα μωρακια ανετα στη βολτα. Το ενα ειναι giannino και το αλλο mothercare. Τα 3 σε 1 εμενα προσωπικα δεν θα με βολευαν γιατι ειχα ηδη αγορασει ξεχωριστη καλαθουνα και ξεχωριστο καθισμα αυτοκινητου τυπου αυγο.

Ειδικα για το καθισμα αυτοκινητου να ξερετε οτι εχει ημερομηνια ληξης και θελει προσοχη στο να διαλεξετε ενα καλο. Εκει δηλαδη πρεπει να πεσουν τα περισσοτερα χρηματα κατα τη γνωμη μου γιατι μιλαμε για την ασφαλεια των μωρων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κορίτσια, για να μην λέμε μόνο τα καλά φυσικά.... το παράπονο μου από το καρότσι μου είναι ότι είναι αρκετά ογκόδες, δεν είναι βαρύ ευτυχώς, αλλά πιάνει χώρο. Έχω σκεφτεί κ εγώ να πάρω ένα πιο μικρό όπως λέει κ η @Ε.Γ.Α. (ειδικά για τα ταξίδια) αλλά σκεφτόμουν πάντα πόσα λεφτά δώσαμε σε αυτό! 

Πάντως έχω πάθει πλάκα με δύο καρότσια που βλέπω στο διαδίκτυο... αν αγόραζα τώρα είμαι αρκετά σίγουρη ότι θα έπαιρνα αυτά, αλλά όταν γέννησα το πρώτο μου δεν υπήρχανστην αγορά 😭 Με το ένα έχω πάθει πλάκα πόσο μικρό γίνεται στο κλείσιμο, γιατί ταξιδεύουμε αρκετά 

Σας βάζω φωτογραφίες αν θέλετε να ψάξετε 

Screenshot_20211127-172730_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211127-173935_Samsung Internet.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Επίσης κορίτσια, για να μην λέμε μόνο τα καλά φυσικά.... το παράπονο μου από το καρότσι μου είναι ότι είναι αρκετά ογκόδες, δεν είναι βαρύ ευτυχώς, αλλά πιάνει χώρο. Έχω σκεφτεί κ εγώ να πάρω ένα πιο μικρό όπως λέει κ η @Ε.Γ.Α. (ειδικά για τα ταξίδια) αλλά σκεφτόμουν πάντα πόσα λεφτά δώσαμε σε αυτό! 

Πάντως έχω πάθει πλάκα με δύο καρότσια που βλέπω στο διαδίκτυο... αν αγόραζα τώρα είμαι αρκετά σίγουρη ότι θα έπαιρνα αυτά, αλλά όταν γέννησα το πρώτο μου δεν υπήρχανστην αγορά 😭 Με το ένα έχω πάθει πλάκα πόσο μικρό γίνεται στο κλείσιμο, γιατί ταξιδεύουμε αρκετά 

Σας βάζω φωτογραφίες αν θέλετε να ψάξετε 

Screenshot_20211127-172730_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211127-173935_Samsung Internet.jpg

Τα εχω δει κι εγω αυτα. Οντως κλεινουν και γινονται σαν βαλιτσα αλλα πραγματικα σαν το μπαστουνι δεν ειναι κανενα απο θεμα χωρου στο πορτ παγκαζ κτλ. 

Ειναι τι τον βολευει τον καθενα παντως. Αν ταξιδευεις πολυ οπως λεει και η @Froufro , αν εχεις πραγματακια απο αλλα παιδια ή συγγενεις κτλ.κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Που είστε μανουλες; Σήμερα χαθήκατε! Ελπίζω να είστε όλες καλά !

Καλησπερα! Εγω τωρα καθομαι λιγο! Ειχε καλη μερα και καναμε δουλειες σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κ εγώ στην ίδια φάση.... εκμεταλλεύτηκα τον καλό καιρό για δουλίτσες. Τώρα λίγη χαλάρωση κ συνεχίζω. Πώς είστε οι υπόλοιπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας , μανουλες !! Εμείς είδαμε καλό καιρό σήμερα και βγήκαμε βόλτα στη θάλασσα !! Δουλειές μόνο τις βασικές την Κυριακή ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Γεια σας , μανουλες !! Εμείς είδαμε καλό καιρό σήμερα και βγήκαμε βόλτα στη θάλασσα !! Δουλειές μόνο τις βασικές την Κυριακή ☺️☺️☺️

Τέλεια!!! Κ εμείς συνήθως έτσι κάνουμε τις Κυριακές, αλλά τρέχουν πολλά αυτές τις μέρες.... Δεν είναι να αφήνω τέτοια καλή μέρα αλλιώς χάθηκα 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Τέλεια!!! Κ εμείς συνήθως έτσι κάνουμε τις Κυριακές, αλλά τρέχουν πολλά αυτές τις μέρες.... Δεν είναι να αφήνω τέτοια καλή μέρα αλλιώς χάθηκα 😄

Χαχαχα καταλαβαίνω !!!! Εσύ έχεις άλλα δύο από πίσω 😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...