Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Την καναμε κι εμεις τη Β επιπεδου λοιπον! Ολα καλα δοξα τω Θεω! Περιμενουμε την τεταρτη κουκλα μας και ειμαστε πολυ πολυ χαρουμενοι! Με το καλο σε ολες μας! Παραγγειλαμε και τα κομφετι για να κανουμε την εκπληξη στις αδεφουλες! Ποτε ξεκινησαμε εδω να μιλαμε, ποτε καναμε Β επιπεδου... Απιστευτο!!!!! Παμε για καμπυλη ζαχαρου τωρα. Εγω την εκλεισα ηδη για 12/11. Εχω ταξιδι γι αυτο τα κλεινω νωριτερα για να μπορω να προγραμματιζω λογω επαρχιας!

Τέταρτο κοριτσάκι ?? Τρελαίνομαι !!! Με το καλό και η δική σας ζουζουνιτσα !!! 

Περνάει απίστευτα γρήγορα ο καιρός ... Να είμαστε καλά και γερές να βιώσουμε τους υπόλοιπους μήνες υπέροχα !! 

Εμείς έχουμε καμπύλη ζαχάρου σε 2 βδομάδες !!! 

Αφού εσύ ξέρεις , για εξήγησε μου πως είναι ακριβώς ? Είναι αίματος ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Τέταρτο κοριτσάκι ?? Τρελαίνομαι !!! Με το καλό και η δική σας ζουζουνιτσα !!! 

Περνάει απίστευτα γρήγορα ο καιρός ... Να είμαστε καλά και γερές να βιώσουμε τους υπόλοιπους μήνες υπέροχα !! 

Εμείς έχουμε καμπύλη ζαχάρου σε 2 βδομάδες !!! 

Αφού εσύ ξέρεις , για εξήγησε μου πως είναι ακριβώς ? Είναι αίματος ? 

Η καμπύλη ζαχαρου ειναι εξέταση αίματος! Απλα θελει χρονο και υπομονη γιατι θα περιμενεις! Σου παίρνουν αίμα νηστική οταν πας, μετα σου δίνουν ενα ποτήρι νερό με γλυκόζη το πινεις, σου ξαναπαίρνουν αίμα και μετα απο μια ωρα παλι σου παίρνουν αίμα για να δίνουν τρεις διαφορετικές τιμές!!! 😱🥱😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Την καναμε κι εμεις τη Β επιπεδου λοιπον! Ολα καλα δοξα τω Θεω! Περιμενουμε την τεταρτη κουκλα μας και ειμαστε πολυ πολυ χαρουμενοι! Με το καλο σε ολες μας! Παραγγειλαμε και τα κομφετι για να κανουμε την εκπληξη στις αδεφουλες! Ποτε ξεκινησαμε εδω να μιλαμε, ποτε καναμε Β επιπεδου... Απιστευτο!!!!! Παμε για καμπυλη ζαχαρου τωρα. Εγω την εκλεισα ηδη για 12/11. Εχω ταξιδι γι αυτο τα κλεινω νωριτερα για να μπορω να προγραμματιζω λογω επαρχιας!

Μπραααααβο κοριτσι μου!!! Με το καλο και η τεταρτη κουκλα σας! Θα ξετρελαθουν τα υπολοιπα κορίτσια σου!!! 🥰🥰🥰🥰
Οντως ο καιρός περνάει πολυ γρηγορα !!! Εγω λεω καλυτερα γιατι ανυπομονω να δω την μπεμπουλα μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Την καναμε κι εμεις τη Β επιπεδου λοιπον! Ολα καλα δοξα τω Θεω! Περιμενουμε την τεταρτη κουκλα μας και ειμαστε πολυ πολυ χαρουμενοι! Με το καλο σε ολες μας! Παραγγειλαμε και τα κομφετι για να κανουμε την εκπληξη στις αδεφουλες! Ποτε ξεκινησαμε εδω να μιλαμε, ποτε καναμε Β επιπεδου... Απιστευτο!!!!! Παμε για καμπυλη ζαχαρου τωρα. Εγω την εκλεισα ηδη για 12/11. Εχω ταξιδι γι αυτο τα κλεινω νωριτερα για να μπορω να προγραμματιζω λογω επαρχιας!

Πο πο τέσσερα κορίτσια τι ωραία💕💕 με το καλό να την δεχτείτε τη πριγκίπισσα 😊😊 

Ναι δώσε μας λίγες πληροφορίες για τη καμπύλη ζαχάρου έχω ακούσει ότι έχει λίγη διαδικασία ; Εγώ έχω την άλλη εβδομάδα ραντεβού στο γιατρό μου οπότε πιστεύω σε κάνα δυο εβδομάδες θα πάω για την καμπύλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μπραααααβο κοριτσι μου!!! Με το καλο και η τεταρτη κουκλα σας! Θα ξετρελαθουν τα υπολοιπα κορίτσια σου!!! 🥰🥰🥰🥰
Οντως ο καιρός περνάει πολυ γρηγορα !!! Εγω λεω καλυτερα γιατι ανυπομονω να δω την μπεμπουλα μου!!! 

Κ εγώ ανυπομονώ , αλλά θα μου λείψει κ η κοιλίτσα μου έτσι .. νιώθω τόσο τέλεια όταν την νιώθω να με κουνάει !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κ εγώ ανυπομονώ , αλλά θα μου λείψει κ η κοιλίτσα μου έτσι .. νιώθω τόσο τέλεια όταν την νιώθω να με κουνάει !!! 

Αυτο οντως!!!! Κάθε φορα που κλωτσάει με κανει και χαμογελαω!! 🙂🥰❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Τέταρτο κοριτσάκι ?? Τρελαίνομαι !!! Με το καλό και η δική σας ζουζουνιτσα !!! 

Περνάει απίστευτα γρήγορα ο καιρός ... Να είμαστε καλά και γερές να βιώσουμε τους υπόλοιπους μήνες υπέροχα !! 

Εμείς έχουμε καμπύλη ζαχάρου σε 2 βδομάδες !!! 

Αφού εσύ ξέρεις , για εξήγησε μου πως είναι ακριβώς ? Είναι αίματος ? 

Η καμπυλη ζαχαρου ειναι πολυωρη εξεταση. Σου παιρνουν αιμα 3 φορες. Μια νηστικη και μετα 2 φορες καθε ωρα αφου εχεις πιει τη γλυκοζη. Το θεμα ειναι οτι καποιες κοπελες δεν αντεχουν τη γλυκοζη. Πολλες ζαλιζονται και αλλες κανουν εμετο. Εγω προς το παρον δεν ειχα τετοιο θεμα. Ειδικα στην τριτη κορη που μου εδωσαν γλυκοζη με γευση λεμονι ηταν ακομα καλυτερα τα πραγματα! Σε αυτη τωρα θα δουμε...

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες και ανταποδιδω! Πως και πως περιμενω να ερθουν τα πραγματακια να χαρουν τα κοριτσια με την αποκαλυψη!

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Η καμπύλη ζαχαρου ειναι εξέταση αίματος! Απλα θελει χρονο και υπομονη γιατι θα περιμενεις! Σου παίρνουν αίμα νηστική οταν πας, μετα σου δίνουν ενα ποτήρι νερό με γλυκόζη το πινεις, σου ξαναπαίρνουν αίμα και μετα απο μια ωρα παλι σου παίρνουν αίμα για να δίνουν τρεις διαφορετικές τιμές!!! 😱🥱😞

Ακριβως οπως τα λες!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Μπραααααβο κοριτσι μου!!! Με το καλο και η τεταρτη κουκλα σας! Θα ξετρελαθουν τα υπολοιπα κορίτσια σου!!! 🥰🥰🥰🥰
Οντως ο καιρός περνάει πολυ γρηγορα !!! Εγω λεω καλυτερα γιατι ανυπομονω να δω την μπεμπουλα μου!!! 

Ευχαριστω πολυ!!!!!! Παντα μετα απο καθε εγκυμοσυνη μου λειπει η κοιλιτσα μετα πραγματικα.... Ειναι φοβερη αισθηση!!!!🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi1 είπε:

Πο πο τέσσερα κορίτσια τι ωραία💕💕 με το καλό να την δεχτείτε τη πριγκίπισσα 😊😊 

Ναι δώσε μας λίγες πληροφορίες για τη καμπύλη ζαχάρου έχω ακούσει ότι έχει λίγη διαδικασία ; Εγώ έχω την άλλη εβδομάδα ραντεβού στο γιατρό μου οπότε πιστεύω σε κάνα δυο εβδομάδες θα πάω για την καμπύλη

Ευχαριστω πολυ!!! Κι εμεις ειμαστε καταχαρουμενοι!!!!! 

Εγραψα πιο πανω λιγο για την καμπυλη ζαχαρου. Εμενα πραγματικα δεν με εχει δυσκολεψει ιδιαιτερα αυτη η εξεταση τις προηγουμενες φορες. Ελπιζω και τωρα! Απλα καθεσαι πολλη ωρα στο μικροβιολογικο και βαριεσαι αλλα αφου ειναι απαραιτητη η εξεταση τι να κανεις... Το παιρνεις αποφαση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ευχαριστω πολυ!!! Κι εμεις ειμαστε καταχαρουμενοι!!!!! 

Εγραψα πιο πανω λιγο για την καμπυλη ζαχαρου. Εμενα πραγματικα δεν με εχει δυσκολεψει ιδιαιτερα αυτη η εξεταση τις προηγουμενες φορες. Ελπιζω και τωρα! Απλα καθεσαι πολλη ωρα στο μικροβιολογικο και βαριεσαι αλλα αφου ειναι απαραιτητη η εξεταση τι να κανεις... Το παιρνεις αποφαση...

Κατάλαβα !! 

Ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κατάλαβα !! 

Ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες 😁

Κι εγω δεν ειχα ιδιαίτερο προβλημα με τη γλυκόζη!! Απλα η βαρεμάρα που περιμενεις!!! Ειχα το κινητο και χάζευα!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω δεν ειχα ιδιαίτερο προβλημα με τη γλυκόζη!! Απλα η βαρεμάρα που περιμενεις!!! Ειχα το κινητο και χάζευα!! 🙂

Την έκανες ήδη εσύ κορίτσι μου ? Όλα καλά ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Την έκανες ήδη εσύ κορίτσι μου ? Όλα καλά ?? 

Εγω εκανα ηδη γιατι ο γυναικολόγος μου βρήκε λιγο ανεβασμένο το ζάχαρο νηστείας, δλδ το πρωι που ειμαι νηστική πριν το πρωινό, οποτε τωρα με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος και κανω ενέσεις ινσουλίνης. Ευτυχως το ρυθμίσαμε ηδη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εγω εκανα ηδη γιατι ο γυναικολόγος μου βρήκε λιγο ανεβασμένο το ζάχαρο νηστείας, δλδ το πρωι που ειμαι νηστική πριν το πρωινό, οποτε τωρα με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος και κανω ενέσεις ινσουλίνης. Ευτυχως το ρυθμίσαμε ηδη!! 

Ευτυχώς όλα καλά ! Δυνατή για μωράκι σου !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ευτυχώς όλα καλά ! Δυνατή για μωράκι σου !! 

Εννοειται!!!! Αξιζει την κάθε ένεση η γλυκουλα μου!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! εγώ πήγα στον γιατρό προχθες και είναι όλα καλά.. 510 γραμμάρια.. Σήμερα είμαι 22 +1 αλλά ο υπέρηχος παντα τον βγάζει μια βδομάδα μεγαλύτερο. Σήμερα έχω και μεγάλο υπέρηχο.. 
Εγώ μπορώ να πω πως από την μια μου αρέσει που είμαι έγκυος, γιατί όντως είναι μοναδική εμπειρία και είμαι τυχερή να τη ζω 2η φορά αλλά ανυπομονώ να επανέλθω στα κιλά μου, να κοιμάμαι όπως με βολεύει να φοράω τα ρούχα μου κτλ! Από την άλλη αγχώνομαι και με την προσαρμογή με δεύτερο παιδί στο σπίτι και όλα τα συναφή, οπότε λέω κάτσε εκεί με΄σα τώρα, έχουμε καιρό μεχρι να βγεις!! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα μανουλες! Τι κανετε? Πως πανε τα μωρακια στην κοιλιτσα?? Εμεις καλα! Αν εξαιρεσουμε την κουραση ολα καλα!

Καλημερα κοριτσι μου!! Καλημερα και σε ολες τις μανούλες λες!!! Μια χαρα ειμαστε κι εγω και η μπεμπουλα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Εσεις εχεις και τα αλλα παιδακια και που να την βρεις την ξεκουραση;; 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα μανουλες! Τι κανετε? Πως πανε τα μωρακια στην κοιλιτσα?? Εμεις καλα! Αν εξαιρεσουμε την κουραση ολα καλα!

Καλημέρα σας μανούλες και απο εμάς !!! Η μικρούλα μου ξυπνάει κάθε μέρα από τις 6 μαζί μου και μου κάνει παρέα μέχρι να φτάσω δουλειά :D

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγώ μπορώ να πω πως από την μια μου αρέσει που είμαι έγκυος, γιατί όντως είναι μοναδική εμπειρία και είμαι τυχερή να τη ζω 2η φορά αλλά ανυπομονώ να επανέλθω στα κιλά μου, να κοιμάμαι όπως με βολεύει να φοράω τα ρούχα μου κτλ!

Η αλήθεια είναι ότι έχω βαρύνει και εγώ αρκετά ! δεν μπορώ να κάνω κινήσεις όπως πριν και αυτός ο ύπνος έχει ξεκινήσει να με ταλαιπωρεί.

Βέβαια αυτή την κλωτσιά της δεν την αλλάζω με τίποτα !!!

Ποσο είναι το μικρό σου ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

 

Ποσο είναι το μικρό σου ;

 

Ο μεγάλος θα γίνει 6 χρονών σε 1 μηνα.. Είναι 1η Δημοτικού.. Αλλά τόσα χρόνια που ασχολούμαι μόνο με αυτόν, έχουμε ένα πολύ busy πρόγραμμα! Σχολείο, δραστηριότητες, εκδρομές, έξω με φίλους του σε πάρκα, πεζοπορίες στο βουνό, παιδότοπους, θέατρα.. Γενικά κάθε μέρα κάνουμε πολλά πράγματα. Δεν θέλω να στερηθεί  λόγω του αδερφού του. Αυτό με αγχώνει, πώς θα συνεχίσω την καθημερινότητα του χωρίς να νιώσει πως στερείται! Είναι πολύ ζωντανό παιδί και του αρέσουν όλα αυτά!! 

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

 

Βέβαια αυτή την κλωτσιά της δεν την αλλάζω με τίποτα !!!

 

 

είναι πολύ ωραίο συναίσθημα συμφωνώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ο μεγάλος θα γίνει 6 χρονών σε 1 μηνα.. Είναι 1η Δημοτικού.. Αλλά τόσα χρόνια που ασχολούμαι μόνο με αυτόν, έχουμε ένα πολύ busy πρόγραμμα! Σχολείο, δραστηριότητες, εκδρομές, έξω με φίλους του σε πάρκα, πεζοπορίες στο βουνό, παιδότοπους, θέατρα.. Γενικά κάθε μέρα κάνουμε πολλά πράγματα. Δεν θέλω να στερηθεί  λόγω του αδερφού του. Αυτό με αγχώνει, πώς θα συνεχίσω την καθημερινότητα του χωρίς να νιώσει πως στερείται! Είναι πολύ ζωντανό παιδί και του αρέσουν όλα αυτά!!

Να τον χαίρεσαι !!!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και μην αγχώνεσαι !!!

Θελει υπομονή και καλή διάθεση !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!! Χτες το βραδυ καναμε την αποκαλυψη για το φυλο στα κοριτσια και τρελαθηκαν! Πολυ ωραια ηταν!! Εγω βεβαια σημερα εχω βαρεθει να σκουπιζω κομφετι απο την αυλη αλλα οκ ενταξει χαλαλι!!!🤣🤣🤣

Να σας ρωτησω.... Κανετε εξετασεις αιματος? Τα λευκα μου βγηκαν λιγο αυξημενα αν και σε ολες τις εγκυμοσυνες μου ανεβαιναν και ειναι φυσιολογικο αλλα και παλι το σκεφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα σας!!! Χτες το βραδυ καναμε την αποκαλυψη για το φυλο στα κοριτσια και τρελαθηκαν! Πολυ ωραια ηταν!! Εγω βεβαια σημερα εχω βαρεθει να σκουπιζω κομφετι απο την αυλη αλλα οκ ενταξει χαλαλι!!!🤣🤣🤣

Να σας ρωτησω.... Κανετε εξετασεις αιματος? Τα λευκα μου βγηκαν λιγο αυξημενα αν και σε ολες τις εγκυμοσυνες μου ανεβαιναν και ειναι φυσιολογικο αλλα και παλι το σκεφτομαι...

Μπραβο κοριτσι μου για χθες!!! Αλλα σημερα παααααλι κουράζεσαι;;; 
Κανω κι εγω εξετασεις αίματος αλλα δεν επεσήμανε κατι ο γιατρος. Ρώτησες τον δικο σου γιατρο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα σας!!! Χτες το βραδυ καναμε την αποκαλυψη για το φυλο στα κοριτσια και τρελαθηκαν! Πολυ ωραια ηταν!! Εγω βεβαια σημερα εχω βαρεθει να σκουπιζω κομφετι απο την αυλη αλλα οκ ενταξει χαλαλι!!!🤣🤣🤣

Να σας ρωτησω.... Κανετε εξετασεις αιματος? Τα λευκα μου βγηκαν λιγο αυξημενα αν και σε ολες τις εγκυμοσυνες μου ανεβαιναν και ειναι φυσιολογικο αλλα και παλι το σκεφτομαι...

Και εμένα βγαίνουν ανεβασμένα , αλλά ο γιατρός δεν μου λέει τίποτα και δεν τον έχω ρωτήσει κάτι ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Μπραβο κοριτσι μου για χθες!!! Αλλα σημερα παααααλι κουράζεσαι;;; 
Κανω κι εγω εξετασεις αίματος αλλα δεν επεσήμανε κατι ο γιατρος. Ρώτησες τον δικο σου γιατρο;; 

Ενταξει δεν κουραστηκα και πολυ σημερα!!! Ευτυχως!!! Δεν ρωτησα τη γιατρο μου ακομα. Ξερω και απο τις αλλες φορες οτι ειναι φυσιολογικο αλλα και παλι ξερεις η σκεψη υπαρχει!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Και εμένα βγαίνουν ανεβασμένα , αλλά ο γιατρός δεν μου λέει τίποτα και δεν τον έχω ρωτήσει κάτι ... 

Ναι επειδη στην κυηση ανεβαινουν παντα. Ενω το ξερω και παλι αγχωνομαι😅😅😅

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

@Ε.Γ.Α. τι λένε που έχουν ακόμα μία αδερφούλα ?? 

Χαιρονται πολυ!! Το εχουν πει σε ολες τις φιλες τους!!😍😍 Η δευτερη μου κορη θα προτιμουσε αγορι βεβαια αλλα οκ και με το κοριτσι ευχαριστημενη ειναι😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...