Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ερώτηση για Λευκου (αιματολογος)


Maimoudaki92

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Απογοητευτική η εμπειρία μου δυστυχως... Καταρισμενη επιστήμονας σίγουρα αλλά η προσωπική μου αποψη είναι οτι δε βλεπει εξατομικευμένα το κάθε ζευγάρι, δίνει σχεδόν σε όλους τις ίδιες εξετασεις, τις ίδιες βιταμίνες και τις ίδιες οδηγίες... Για να μου μιλήσει τηλεφωνικά 5 λεπτά (χωρίς πλακα) δυο φορές μου ζήτησε 50€ καθε φορά...Δε ξερω δε με εχει καλύψει καθόλου.

Μου έχει κάνει και εμένα αρνητική εντύπωση το ότι τελευταία χρεώνει τα τηλεφωνικά ραντεβου. Στο παρελθόν δε συνέβαινε αυτό. Αν ήσουν ασθενής κ για κάποιο λόγο καθυστερούσε να έρθει στην Αθήνα ένα x διάστημα παρείχε συμβουλές και καθοδήγηση από το τηλέφωνο χωρίς χρέωση και προγραμμάτιζε να σε δει δια ζώσης το συντομότερο δυνατόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Παρακαλώ! Εδώ είμαστε για να τα λέμε και να ανταλλάσουμε απόψεις. Ναι έμεινα πολύ ευχαριστημένη.  Το πρώτο ραντεβού που μου πήραν το ιστορικό διήρκησε πάνω από 1 ώρα. Γενικά είναι πολύ ευγενικοί όλοι τους και κατατοπιστικοι. Και ανά πάσα στιγμή μπορείς να πάρεις τηλέφωνο να σου εξηγήσουν. Παντως κορίτσια εγω μέχρι τώρα είχα γυναικολόγο,  ενδοκρινολογο και την Λευκου την αιματολογο. Παθολόγο δεν είχα. Και πήγα τυχαία σε μια για να μου κάνει ένεση και εκει καταλαβα και πόσο σημαντικό είναι να έχουμε ΚΑΙ παθολόγο να μας παρακολουθει.  Είδε εξονυχιστικά θέματα που οι υπόλοιποι δεν είχαν ασχοληθεί.  Και υποτίθεται ότι παρακολουθουμαι από τους τοπ γιατρούς.  Πχ έχω πολύ χαμηλό αιματοκρίτη. Συγκεκριμένα είχα 32. Και μου λέει "Απορώ πώς μπορείς και περπατάς.  Καλά πώς θέλεις να μείνεις έγκυος ή να στηρίξεις μια εγκυμοσυνη με τόσο χαμηλό αιματοκρίτη?"

Και διάφορα άλλα που τα ψαχνει πολύ. Αφού στο μικροβιολογικο, τους έκανε εντύπωση οι εξετάσεις που με έβαλε να κάνω. Μου λένε "Αυτές είναι πολύ ψαγμένες εξετάσεις "

Πολύ σημαντικό να ασχολείται μαζί σου να αφιερώνει τόσο χρόνο και να σε προσέχει χωρίς να θέλει να σε ξεπεταξει.

Δε το είχα σκεφτεί η αλήθεια είναι να απευθυνθώ και σε παθολο μιας και τις γενικές αίματος, αιματοκρίτη κτλ να κοιτούσε η γυναικολόγος μου αλλά τώρα που το αναφέρεις κάτι παραπάνω ξέρουν από το γυναικολόγο αφού είναι η ειδικότητα τους. 

Θα το ψάξω και αυτό έχω ήδη παθολόγο που με παρακολουθουσε οπότε δε χάνω τίποτα και ένα τσεκ από εκει.

Εν τελει πηρα τη γυναικολόγο μου και μου πρότεινε άλλη αιματολογο γιατί 3 μήνες και μια βδομάδα πάει πολύ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Απογοητευτική η εμπειρία μου δυστυχως... Καταρισμενη επιστήμονας σίγουρα αλλά η προσωπική μου αποψη είναι οτι δε βλεπει εξατομικευμένα το κάθε ζευγάρι, δίνει σχεδόν σε όλους τις ίδιες εξετασεις, τις ίδιες βιταμίνες και τις ίδιες οδηγίες... Για να μου μιλήσει τηλεφωνικά 5 λεπτά (χωρίς πλακα) δυο φορές μου ζήτησε 50€ καθε φορά...Δε ξερω δε με εχει καλύψει καθόλου.

Σοβαρα; Δε έχω πάει ακόμη προσπαθώ να κλείσω και τα ραντεβού είναι στους 3 μήνες και μια εβδομάδα και με όλα αυτά που διαβάζω και ακούω νομιζα ασχολείται εξατομικευμενα με το κάθε ζευγάρι ώστε να το κατευθύνει. 

Τι να πω! Και αυτό με το 5λεπτο και 50ε αστα να πανε να πεις ότι σου αφιερώνει χρόνο κλπ οκ αλλα με ξεπέτα και 50ε; 

Παντως αλλού θα πάω εν τελει γιατί δε γίνεται να περιμένω τόσο καιρό. 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Μου έχει κάνει και εμένα αρνητική εντύπωση το ότι τελευταία χρεώνει τα τηλεφωνικά ραντεβου. Στο παρελθόν δε συνέβαινε αυτό. Αν ήσουν ασθενής κ για κάποιο λόγο καθυστερούσε να έρθει στην Αθήνα ένα x διάστημα παρείχε συμβουλές και καθοδήγηση από το τηλέφωνο χωρίς χρέωση και προγραμμάτιζε να σε δει δια ζώσης το συντομότερο δυνατόν.

Με προβλημάτισατε κορίτσια 😀

Έχω κλείσει τέλος Σεπτέμβρη μιας και ήταν το μόνο διαθέσιμο αλλα θα πάω σίγουρα στην άλλη που μου πρότειναν και αν μείνω ικανοποιημένη θα το ακυρώσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλημέρα! 2 παλίνδρομες και εγώ και θέλω να ψαχτώ! Μπορείτε να μου προτείνετε αιματολόγο που να δέχεται πιο σύντομα στη Θεσσαλονίκη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν η τελευταία παλίνδρομη ήταν πρόσφατη, στείλε mail στην κα. Οικονομοπούλου, τμ. αποβολών του Έλενα (θα το βρεις αν γκουγκλάρεις το συγκεκριμένο τμήμα) και θα σου πει να κατέβεις στην Αθήνα σύντομα να σε ψάξει εκείνη. Καλύτερα να ψαχτείς εκεί και όχι στη Λευκού, γιατί είναι δημόσιο νοσοκομείο και θα σου κάνει τα πάντα δωρεάν κι επίσης θα σε παραπέμψει και σε άλλους γιατρούς εντός του νοσοκομείου αν χρειαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2022 at 11:39 ΠΜ, ο/η Kathy90 είπε:

Καλημέρα! 2 παλίνδρομες και εγώ και θέλω να ψαχτώ! Μπορείτε να μου προτείνετε αιματολόγο που να δέχεται πιο σύντομα στη Θεσσαλονίκη;

Κυρία Σκαρμουτσου αιματολογος στην Νεάπολη!!! Και εγώ μετά από 2 παλινδρομες πήγα εκεί... Πολύ καλή και κατατοπιστικη!!! Εμένα δεν μου βρήκε τίποτα και μου είπε συνεχίζω προσπάθειες και μόλις μείνω έγκυος την 7η εβδομάδα κύησης να ξαναπάω για εξετάσεις... Μηπως και στην εγκυμοσύνη πειράζονται οι δείκτες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...