Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ερώτηση για Λευκου (αιματολογος)


Maimoudaki92

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

Πριν 15 ημέρες είχα αυτόματη αποβολή στη 17η εβδομάδα.

Πήγα σε νέα γυναικολόγο η οποία μου έδωσε ένα σωρό εξετάσεις να κάνω προκειμένου να βρούμε το τι συνέβει και μέσα σε αυτές είναι και το ραντεβού με την κα. Λευκού. Από όσο διάβασα βρίσκεις δυσκολα ραντεβού και μετα απο μήνες. Θα ήθελα να ρωτήσω επειδή θέλω να προσπαθήσω οσο πιο γρήγορα γίνεται για νέα εγκυμοσύνη δλδ στους επόμενους 2 3 κύκλους. Αν μου κλείσει η Λευκου τη Δευτέρα που θα καλέσω, ραντεβού μετά από 2 μήνες οι εξετάσεις που θα μου κάνει καθυστερούν πολύ να βγουν και να βγει το πόρισμα;;;;;;;; 😔 Υπαρχει περίπτωση να φάω ένα μήνα με τα αποτελεσματα;;;;

Εχει πάει κάποια; ποια ήταν η εμπειρία σας;

Έκλεισε ραντεβού κάποια κοπέλα πρόσφατα ώστε να δούμε τι αναμονή υπάρχει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Πριν 15 ημέρες είχα αυτόματη αποβολή στη 17η εβδομάδα.

Πήγα σε νέα γυναικολόγο η οποία μου έδωσε ένα σωρό εξετάσεις να κάνω προκειμένου να βρούμε το τι συνέβει και μέσα σε αυτές είναι και το ραντεβού με την κα. Λευκού. Από όσο διάβασα βρίσκεις δυσκολα ραντεβού και μετα απο μήνες. Θα ήθελα να ρωτήσω επειδή θέλω να προσπαθήσω οσο πιο γρήγορα γίνεται για νέα εγκυμοσύνη δλδ στους επόμενους 2 3 κύκλους. Αν μου κλείσει η Λευκου τη Δευτέρα που θα καλέσω, ραντεβού μετά από 2 μήνες οι εξετάσεις που θα μου κάνει καθυστερούν πολύ να βγουν και να βγει το πόρισμα;;;;;;;; 😔 Υπαρχει περίπτωση να φάω ένα μήνα με τα αποτελεσματα;;;;

Εχει πάει κάποια; ποια ήταν η εμπειρία σας;

Έκλεισε ραντεβού κάποια κοπέλα πρόσφατα ώστε να δούμε τι αναμονή υπάρχει;;;

Θεωρώ πως είναι υπερτιμημένη η Λευκού.. υπάρχουν και άλλοι εξαιρετικοί αιματολόγοι.. 

Είναι πανάκριβη και στην ουσία κάνει εξετάσεις που θα πρότειναν και άλλοι αιματολόγοι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lisaki 80 είπε:

Θεωρώ πως είναι υπερτιμημένη η Λευκού.. υπάρχουν και άλλοι εξαιρετικοί αιματολόγοι.. 

Είναι πανάκριβη και στην ουσία κάνει εξετάσεις που θα πρότειναν και άλλοι αιματολόγοι.. 

Λες ε; Δεν εχω ιδέα απλά στη νέα γυναικολόγο που πηγα μου είπε θα πας εκεί ουτε καν ανέφερε άλλους 😏 

Θα κοιτάξω και άλλους στη Θεσσαλονίκη και αν καθυστερεί πολύ ίσως είναι καλύτερα να πάω άλλου 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας! Εγω εχω ραντεβου με την Λευκου την Δευτερα...πηγα αρχικα σε μια αλλη αιματολογο γιατι ηθελα αμεσωσ μετα την αποβολη που ειχα να προλαβω τις εξετασεις, τις οποιες κ εκανα κ δεν εδειξαν κατι γιατι η Λευκου μου εκλεισε μετα απο δυο μιση μηνες και ηρθε η ωρα, τι λετε να κανω να το ακυρωσω?? Σκεφτομαι απλα σε επομενη εγκυμοσυνη αν με εχει ηδη δει πιο ευκολα σε δεχεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου γεια σας! Εγω εχω ραντεβου με την Λευκου την Δευτερα...πηγα αρχικα σε μια αλλη αιματολογο γιατι ηθελα αμεσωσ μετα την αποβολη που ειχα να προλαβω τις εξετασεις, τις οποιες κ εκανα κ δεν εδειξαν κατι γιατι η Λευκου μου εκλεισε μετα απο δυο μιση μηνες και ηρθε η ωρα, τι λετε να κανω να το ακυρωσω?? Σκεφτομαι απλα σε επομενη εγκυμοσυνη αν με εχει ηδη δει πιο ευκολα σε δεχεται...

Καλησπέρα Angel ήμασταν μαζί στις Μανούλες Νοεμβρίου. Ελπίζω την επόμενη φορά να σταθούμε πιο τυχερές! 

Αυτά ακούω και αγχώνομαι 2,5 μήνες 😐😐

Το θετικό είναι ότι βγήκαν καλές οι εξετάσεις σου αλλα σε νέα εγκυμοσύνη εάν θέλεις να σε παρακολουθεί η Λευκου ισως ειναι καλύτερα να σε δει από πριν 🤔 

Πάνω κάτω τις ίδιες εξετάσεις γράφουν αλλα λένε ότι είναι πολύ καλή η συγκεκριμένη 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα Angel ήμασταν μαζί στις Μανούλες Νοεμβρίου. Ελπίζω την επόμενη φορά να σταθούμε πιο τυχερές! 

Αυτά ακούω και αγχώνομαι 2,5 μήνες 😐😐

Το θετικό είναι ότι βγήκαν καλές οι εξετάσεις σου αλλα σε νέα εγκυμοσύνη εάν θέλεις να σε παρακολουθεί η Λευκου ισως ειναι καλύτερα να σε δει από πριν 🤔 

Πάνω κάτω τις ίδιες εξετάσεις γράφουν αλλα λένε ότι είναι πολύ καλή η συγκεκριμένη 🤔

Αληθεια? συγχωρεσε με που δεν σε καταλαβα, τοσες που ειμαστε..Μακαρι κοριτσι μου να ειμαστε τυχερες!! Αυτο σκεφτηκα κ εγω...ξερω πως μπορει να δωσω τζαμπα τα λεφτα τωρα αλλα αν την χρειαστω αργοτερα? κ δεν λεω πως η αλλη η γιατρος που πηγα οτι δεν ηταν καλη...απλα λογω του οτι ειδικευεται τοσο κ εχει απειρα περιστατικα η Λευκου λεω να εχω μια πορτα ανοιχτη...

Υ.Σ. αν εισαι απο Θεσ/νικη αν θελεις σου στελνω πμ ποια ειναι η αλλη αιματολογος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Πριν 15 ημέρες είχα αυτόματη αποβολή στη 17η εβδομάδα.

Πήγα σε νέα γυναικολόγο η οποία μου έδωσε ένα σωρό εξετάσεις να κάνω προκειμένου να βρούμε το τι συνέβει και μέσα σε αυτές είναι και το ραντεβού με την κα. Λευκού. Από όσο διάβασα βρίσκεις δυσκολα ραντεβού και μετα απο μήνες. Θα ήθελα να ρωτήσω επειδή θέλω να προσπαθήσω οσο πιο γρήγορα γίνεται για νέα εγκυμοσύνη δλδ στους επόμενους 2 3 κύκλους. Αν μου κλείσει η Λευκου τη Δευτέρα που θα καλέσω, ραντεβού μετά από 2 μήνες οι εξετάσεις που θα μου κάνει καθυστερούν πολύ να βγουν και να βγει το πόρισμα;;;;;;;; 😔 Υπαρχει περίπτωση να φάω ένα μήνα με τα αποτελεσματα;;;;

Εχει πάει κάποια; ποια ήταν η εμπειρία σας;

Έκλεισε ραντεβού κάποια κοπέλα πρόσφατα ώστε να δούμε τι αναμονή υπάρχει;;;

Η κα Λευκού είναι η πιο εξειδικευμένη για την περίπτωση σου και ανάλογες περιπτώσεις.

Η πιο χρονοβόρα εξέταση από αυτές που έκανα εγώ ήταν ο καρυότυπος ζεύγους ο οποίος θέλει 3-4 εβδομάδες.

Ραντεβού μου είχαν κλείσει μετά από 3 εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Αληθεια? συγχωρεσε με που δεν σε καταλαβα, τοσες που ειμαστε..Μακαρι κοριτσι μου να ειμαστε τυχερες!! Αυτο σκεφτηκα κ εγω...ξερω πως μπορει να δωσω τζαμπα τα λεφτα τωρα αλλα αν την χρειαστω αργοτερα? κ δεν λεω πως η αλλη η γιατρος που πηγα οτι δεν ηταν καλη...απλα λογω του οτι ειδικευεται τοσο κ εχει απειρα περιστατικα η Λευκου λεω να εχω μια πορτα ανοιχτη...

Υ.Σ. αν εισαι απο Θεσ/νικη αν θελεις σου στελνω πμ ποια ειναι η αλλη αιματολογος

Ναι ναι και εγω στις Μανούλες Νοεμβρίου σε πρόλαβα για λίγο μολις έγραφες τις τελευταίες φορές 😇😇 Δε πηγε καλά πάντως για τις περισσότερες από εμάς 🙁

Μακαρι την επόμενη φορά να ειμαστε τυχερες και να έχουμε τελειομηνη εγκυμοσύνη. Από τη μια ίσως κάνεις κάποιες εξετάσεις που έχεις κάνει ήδη και δώσεις κάποια λεφτά τζαμπα αλλα λογικά θα βοηθήσει όταν θα είσαι έγκυος ώστε να ξέρει το ιστορικό σου και να σε παρακολουθεί καθοδηγεί. Και εγώ από τη μικρή μου εμπειρία από όσα διαβάζω και ακούω έχω καταλήξει στο ότι είναι ακριβή σε σχέση με άλλους αλλά σου κάνει εξονυχιστικό έλεγχο και είναι καλή. 

Ναι ναι από Θεσσαλονίκη είμαι να μου στείλεις εννοείται γιατί αν μου πει μετά από 2 3 μήνες σίγουρα θα ψαχτώ για αλλού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Η κα Λευκού είναι η πιο εξειδικευμένη για την περίπτωση σου και ανάλογες περιπτώσεις.

Η πιο χρονοβόρα εξέταση από αυτές που έκανα εγώ ήταν ο καρυότυπος ζεύγους ο οποίος θέλει 3-4 εβδομάδες.

Ραντεβού μου είχαν κλείσει μετά από 3 εβδομάδες.

Ααα μπραβο και αυτό ήθελα να μάθω γιατι μου έδωσε και καρυοτυπο να κάνω οπότε ίσως θα είναι από τις πρώτες εξετάσεις που θα κάνω να μη χάνω χρόνο. Εχει να επιλέξεις πχ σαν το Νιπτ τι να εξετάσει η είναι μια η εξέταση συγκεκριμένη;

3 εβδομάδες καλύτερο μου ακούγεται από το 2,5 μηνες 😅😇 καπως καλύτερα τώρα ελπίζω να είναι αυτή η αναμονή 🙏

Το κόστος περίπου πόσο είναι και για τους δύο μας; Αυτό μου είπε σε άλλο εργαστήριο να πάω. Θα πάρω Δευτέρα εννοείται να ρωτήσω αλλα ξέρουμε που κυμαίνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Ααα μπραβο και αυτό ήθελα να μάθω γιατι μου έδωσε και καρυοτυπο να κάνω οπότε ίσως θα είναι από τις πρώτες εξετάσεις που θα κάνω να μη χάνω χρόνο. Εχει να επιλέξεις πχ σαν το Νιπτ τι να εξετάσει η είναι μια η εξέταση συγκεκριμένη;

3 εβδομάδες καλύτερο μου ακούγεται από το 2,5 μηνες 😅😇 καπως καλύτερα τώρα ελπίζω να είναι αυτή η αναμονή 🙏

Το κόστος περίπου πόσο είναι και για τους δύο μας; Αυτό μου είπε σε άλλο εργαστήριο να πάω. Θα πάρω Δευτέρα εννοείται να ρωτήσω αλλα ξέρουμε που κυμαίνεται; 

Κορίτσι μου εύχομαι απο δω και πέρα όλα να σου πάνε καλά!!! Κ εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα γι'αυτην απο 3 κορίτσια που τις βοήθησε πραγματικά! εγώ πέρυσι είχα κλείσει ραντεβού αλλά τελικά το ακύρωσε λόγω κορονοιου.. Μου είχε ζητήσει 80 ευρώ αλλά αν δεν κάνω λάθος θα ήταν μαζί με του συζύγου μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι απο δω και πέρα όλα να σου πάνε καλά!!! Κ εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα γι'αυτην απο 3 κορίτσια που τις βοήθησε πραγματικά! εγώ πέρυσι είχα κλείσει ραντεβού αλλά τελικά το ακύρωσε λόγω κορονοιου.. Μου είχε ζητήσει 80 ευρώ αλλά αν δεν κάνω λάθος θα ήταν μαζί με του συζύγου μου...

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα. Πολύ ωραία γενικά από πολλές κοπέλες έχω ακούσει καλά λόγια συν 3 από εσένα οππτε πιστεύω είναι καλή αρκει να καταφερω να βρω ραντεβού σύντομα. Αυτό θέλω και εγώ μακαρι να μπορεί να βρει τι δεν πήγε καλά και να βοηθήσει. 

80ε εννοείς για την επίσκεψη η για τον καρυοτυπο θυμάσαι μήπως; Σε ευχαριστώ πολύ πάντως 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα. Πολύ ωραία γενικά από πολλές κοπέλες έχω ακούσει καλά λόγια συν 3 από εσένα οππτε πιστεύω είναι καλή αρκει να καταφερω να βρω ραντεβού σύντομα. Αυτό θέλω και εγώ μακαρι να μπορεί να βρει τι δεν πήγε καλά και να βοηθήσει. 

80ε εννοείς για την επίσκεψη η για τον καρυοτυπο θυμάσαι μήπως; Σε ευχαριστώ πολύ πάντως 😊😊

Για την επίσκεψη. Εγώ είχα βρει ραντεβού μετά από ένα μήνα...😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα. Πολύ ωραία γενικά από πολλές κοπέλες έχω ακούσει καλά λόγια συν 3 από εσένα οππτε πιστεύω είναι καλή αρκει να καταφερω να βρω ραντεβού σύντομα. Αυτό θέλω και εγώ μακαρι να μπορεί να βρει τι δεν πήγε καλά και να βοηθήσει. 

80ε εννοείς για την επίσκεψη η για τον καρυοτυπο θυμάσαι μήπως; Σε ευχαριστώ πολύ πάντως 😊😊

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ σε θυμάμαι από τις μανουλες Νοεμβρίου (ήμουν και εγώ για λίγο) διάβασα την ιστορία σου και πραγματικά δεν έχω λόγια να σου γράψω λυπάμαι τόσο πολύ γι αυτό που πέρασες.. για τον καρυότυπο που ρωτάς γράφεται εμάς μας τον έγραψε ο γυναικολόγος μου και για μένα και για τον άντρα μου και πληρώσαμε κάπου στα 15 ευρώ ο καθένας..όσο για την αιματολογο έχω ακούσει και εγώ τα καλύτερα από δύο φίλες μου που την έχουν αλλά δεν έχω προσωπικη άποψη γιατι πήγα σε άλλη καθως ήθελα άμεσα να κάνω εξετάσεις και να προχωρησω..εύχομαι να βρεις την άκρη με τις εξετάσεις σου και σύντομα να μας πεις ευχάριστα νέα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου γεια σας! Εγω εχω ραντεβου με την Λευκου την Δευτερα...πηγα αρχικα σε μια αλλη αιματολογο γιατι ηθελα αμεσωσ μετα την αποβολη που ειχα να προλαβω τις εξετασεις, τις οποιες κ εκανα κ δεν εδειξαν κατι γιατι η Λευκου μου εκλεισε μετα απο δυο μιση μηνες και ηρθε η ωρα, τι λετε να κανω να το ακυρωσω?? Σκεφτομαι απλα σε επομενη εγκυμοσυνη αν με εχει ηδη δει πιο ευκολα σε δεχεται...

Αν πας τελικά ενημέρωσε μας αν βάζει περισσότερες εξετάσεις από αυτές που κάναμε στην άλλη αιματολογο..ξέρεις τι μου φάνηκε περίεργο?διάβαζα εδώ στο φόρουμ κάτι υπερβολικές τιμές για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας και λέω μπας και δεν τις έκανα ολες γιατί εμένα μου βγήκαν κάπου στα 75ευρω όλες..βέβαια εμένα βρέθηκε ο λόγος της αποβολής αλλά έτσι από περιέργεια να συγκρίνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ σε θυμάμαι από τις μανουλες Νοεμβρίου (ήμουν και εγώ για λίγο) διάβασα την ιστορία σου και πραγματικά δεν έχω λόγια να σου γράψω λυπάμαι τόσο πολύ γι αυτό που πέρασες.. για τον καρυότυπο που ρωτάς γράφεται εμάς μας τον έγραψε ο γυναικολόγος μου και για μένα και για τον άντρα μου και πληρώσαμε κάπου στα 15 ευρώ ο καθένας..όσο για την αιματολογο έχω ακούσει και εγώ τα καλύτερα από δύο φίλες μου που την έχουν αλλά δεν έχω προσωπικη άποψη γιατι πήγα σε άλλη καθως ήθελα άμεσα να κάνω εξετάσεις και να προχωρησω..εύχομαι να βρεις την άκρη με τις εξετάσεις σου και σύντομα να μας πεις ευχάριστα νέα..

Καλησπέρα κορίτσι μου ναι εννοείται καινεγω σε θυμάμαι και σγω συνέχισα μέχρι την 17η και πάει μετά 🥺

Ελπίζω την επόμενη φορά να μας πάει καλύτερα! 

Ακριβως όπως τα λες από όσο το ψάχνω ακούω πολύ καλά λόγια αλλά το θέμα ειναι να βρεις γρήγορα ραντεβού ώστε να προχωρήσεις αν ειναι πολύς ο καιρός δεν αξίζει η πας αλλού για αρχή. Τον καρυοτυπο που τον έκανες; Εμένα μου έγραψε συγκεκριμένο εργαστήριο και δεν πήρα ακόμα να ρωτήσω θα το ψάξω αύριο. Αν ειναι τόσο ειναι καλα δεν ξέρω όμως γιατί ακούω διαφορά έχω ακούσει από τα 15ε έως και 1000ε εκτός και αν έχει διαφορά πακέτα ανάλογο του τι εξετάζουν.

Θα παρω αύριο ελπίζω μην ακούσω κανενα τρελό νούμερο γιατί ήδη με τόσες εξετάσεις που μου έβαλε βλέπω να βγαίνουν πολλαααα.

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι και εύχομαι να προχωρήσουμε σύντομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ναι εννοείται καινεγω σε θυμάμαι και σγω συνέχισα μέχρι την 17η και πάει μετά 🥺

Ελπίζω την επόμενη φορά να μας πάει καλύτερα! 

Ακριβως όπως τα λες από όσο το ψάχνω ακούω πολύ καλά λόγια αλλά το θέμα ειναι να βρεις γρήγορα ραντεβού ώστε να προχωρήσεις αν ειναι πολύς ο καιρός δεν αξίζει η πας αλλού για αρχή. Τον καρυοτυπο που τον έκανες; Εμένα μου έγραψε συγκεκριμένο εργαστήριο και δεν πήρα ακόμα να ρωτήσω θα το ψάξω αύριο. Αν ειναι τόσο ειναι καλα δεν ξέρω όμως γιατί ακούω διαφορά έχω ακούσει από τα 15ε έως και 1000ε εκτός και αν έχει διαφορά πακέτα ανάλογο του τι εξετάζουν.

Θα παρω αύριο ελπίζω μην ακούσω κανενα τρελό νούμερο γιατί ήδη με τόσες εξετάσεις που μου έβαλε βλέπω να βγαίνουν πολλαααα.

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι και εύχομαι να προχωρήσουμε σύντομα! 

Θα πάνε καλύτερα τα πράγματα την επόμενη φορά κορίτσι μου το πιστεύω..εγώ από όταν βρήκαμε τι έφταιξε στην αρχή στενοχωρήθηκα αλλά τώρα που τελείωσαν όλες οι εξετάσεις χαλάρωσα και προχωράω σε επόμενη εξωσωματική.καρυοτυπο έκανα στο atg ξέρεις γιατί ακούμε διαφορετικές τιμές? Και εγώ πολύ πρόσφατα το εμαθα από την @N.Angel υπάρχει ο απλός καρυότυπος που συνταγογραφειται και συνήθως αυτό κάνουν αρχικά και υπάρχει και ο μοριακός που μάλλον κοστίζει πολύ. Αν στο έχουν γράψει το παραπεμπτικό σου πάνω γράφει τι συμμετοχή πληρώνεις..όσο για την αιματολογο κάνε μια προσπάθεια να δεις για πότε έχει διαθέσιμο ραντεβού δεν χάνεις κάτι και μετά το συζητάς με τον γιατρό σου..εμένα ας πούμε ο γιατρός είπε να γίνουν οι εξετάσεις μου άμεσα μετά την αποβολή γι αυτό δεν έκανα καν προσπάθεια να κλείσω μαζί της γιατί εκείνες τις μέρες την είχε πάρει μία φίλη μου και της έκλεισε για 2 μήνες μετά οπότε δεν με βόλευε καθόλου αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαστε παντως από Θεσσαλονίκη και οι 3 και εγω στο atg πηγα για την papp a (άλλο άγχος εκει). 

Σιγουρα στεναχωριέσαι εάν βρεθεί κάτι αλλά πιστεύω ότι είναι καλύτερο να βρεις το τι φταίει και να το διορθώσεις ρυθμίσεις πάρα να σου λένε όλα καλά δε βρίσκω τίποτα και να συμβαίνουν αυτά που μας συνεβησαν 😕.

Μμμ ετσι εξηγείται γιατί είναι πολύ μεγάλη η διαφορά. Παντως μου τ τόνισε ότι κάποιες εξετάσεις συνταγογραφουνται ενώ για τη συγκεκριμένη μου είπε όχι και μου είπε να πάω σε συγκεκριμένο εργαστήριο οπότε ίσως θέλει να κάνω το μοριακό 🤔

Πάντως ακόμα και σε αυτό διαφέρουν οι γιατροί εμένα περασαν 15 μέρες από την αποβολή και μου είπε μη πλακωθείς να τις κάνεις τώρα ασε 1 2 κύκλους ενώ εσένα σε ειπε σύντομα. Ναι ναι τωρα που έμαθα για το 2μηνο το μόνο σίγουρο είναι ότι θα καλέσω πρωί πρωί αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Είμαστε παντως από Θεσσαλονίκη και οι 3 και εγω στο atg πηγα για την papp a (άλλο άγχος εκει). 

Σιγουρα στεναχωριέσαι εάν βρεθεί κάτι αλλά πιστεύω ότι είναι καλύτερο να βρεις το τι φταίει και να το διορθώσεις ρυθμίσεις πάρα να σου λένε όλα καλά δε βρίσκω τίποτα και να συμβαίνουν αυτά που μας συνεβησαν 😕.

Μμμ ετσι εξηγείται γιατί είναι πολύ μεγάλη η διαφορά. Παντως μου τ τόνισε ότι κάποιες εξετάσεις συνταγογραφουνται ενώ για τη συγκεκριμένη μου είπε όχι και μου είπε να πάω σε συγκεκριμένο εργαστήριο οπότε ίσως θέλει να κάνω το μοριακό 🤔

Πάντως ακόμα και σε αυτό διαφέρουν οι γιατροί εμένα περασαν 15 μέρες από την αποβολή και μου είπε μη πλακωθείς να τις κάνεις τώρα ασε 1 2 κύκλους ενώ εσένα σε ειπε σύντομα. Ναι ναι τωρα που έμαθα για το 2μηνο το μόνο σίγουρο είναι ότι θα καλέσω πρωί πρωί αύριο.

Εμενα ή atg ή καρυο μου είχε πει δεν κάνουν ούτε τον απλό καρυότυπο όλα τα εργαστήρια. ρωτά ποιον θέλει να είσαι σίγουρη γιατί για τον άντρα μου ας πούμε ο ουρολόγος δεν ήξερε ότι γράφεται (ας μην το σχολιάσω αυτό) ενώ ο γυναικολόγος του τον έγραψε κανονικά..κοίτα στην εβδομάδα που ήσουν σίγουρα πρέπει να ψάχτει καλά τι φταίει για να μπορέσεις και εσύ να χαλαρώσεις εμένα από την αρχή μου είχαν πει τυχαίο μάλλον λόγω εμβρύου και επιβεβαιώθηκαν αλλα λόγω εξωσωματικής έκανα ολες τις εξετάσεις που μου πρότειναν για να είμαστε σίγουροι..άσε διαφέρουν όντως οι γιατροί αλλά πρέπει να τους εμπιστευτούμε και να προχωρήσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι το έχω το όνομα του εργαστηρίου μου το έγραψε να πάω σε συγκεκριμένο απλά δε ξέρω αν κάνουν το απλό ή το μοριακό θα το ρωτήσω. Φαντάσου αν δεν ήξερε ο γιατρος του ποιος θα το ξέρει, εμείς; 

Αυτο ακριβώς θέλω να μάθω τι έγινε και να το διορθώσω δε μπορώ να μου λένε τυχαίο. Ότι είναι ας είναι αλλα να το ρυθμίσω. Πολύ καλά έκανες και εσυ για να εισαι σίγουρη ότι την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά! Ναι συμφωνώ με όποιον επιλέγουμε εν τελει καλό είναι να τον εμπιστευτουμε και να προχωρήσουμε 😊

Όλα καλά να μας πάνε από εδω και πέρα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Ναι ναι το έχω το όνομα του εργαστηρίου μου το έγραψε να πάω σε συγκεκριμένο απλά δε ξέρω αν κάνουν το απλό ή το μοριακό θα το ρωτήσω. Φαντάσου αν δεν ήξερε ο γιατρος του ποιος θα το ξέρει, εμείς; 

Αυτο ακριβώς θέλω να μάθω τι έγινε και να το διορθώσω δε μπορώ να μου λένε τυχαίο. Ότι είναι ας είναι αλλα να το ρυθμίσω. Πολύ καλά έκανες και εσυ για να εισαι σίγουρη ότι την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά! Ναι συμφωνώ με όποιον επιλέγουμε εν τελει καλό είναι να τον εμπιστευτουμε και να προχωρήσουμε 😊

Όλα καλά να μας πάνε από εδω και πέρα 🙏

Κοριτσι μου καλημερα!! Σωστα στα ειπε η Σαντυ..ο γυναικολογος γραφει τον απλο καρυοτυπο να το ζητησεις κ να τους παρεις τηλ στην atg κ να πεις εχω παραπεμπτικο για καρυοτυπο, ετσι κ αλλιως γραφει κ κοστος επανω το παραπεμπτικο. Ο μοριακος δεν γραφεται κ κοστιζει περιπου 250 για τον καθενα σας κ δειχνει πιο πολλες λεπτομερειες...εγω σκεψου δεν εκανα μοριακο. Επισης αν θελεις μπορεις να παρεις τηλ στο Παπαγεωργιου κ να το κανεις εκει, παλι απλο κανουν, εχω ρωτησει προσφατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Πήρα να ρωτήσω και μου είπαν να ρωτήσω τη γυναικολόγο αν θέλει αυτό που γράφεται η το μοριακό οπότε θα την πάρω το απόγευμα ελπίζω να μου δώσει αυτό που γράφεται. 

Στο Παπαγεωργίου τωρα που το λες καλά θα είναι αρκει να έχει διαθέσιμα ραντεβού στα κοντά. Θα το ψάξω σήμερα το απόγευμα. 

Πηρα επίσης τη Λευκου τα ραντεβού έχουν φτάσει στο 3μηνο είχε μόνο για τέλος Σεπτεμβρίου οπότε αναγκάστηκα θα ψαχτω και αλλού. Έχω ήδη μια που μου προτείνετε εάν έχετε και αλλη πρόταση γράψτε μου 🙂

Ευχαριστώ πολύυυυυ! 

Πήγες εσύ σήμερα στη Λευκού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Εγω είχα ραντεβού με την Λευκου πριν κανένα 6μηνο και είχα  βρει πολύ εύκολα ραντεβού. Είχα κάνει όμως τηλεφωνικά γιατί δεν είμαι Θεσσαλονίκη.  50 ευρώ το ραντεβού χρεωνε και μου είχε πει αν θυμάμαι καλά ότι από κοντά κοστίζει 100 ευρώ.

Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη αλλά δεν είμαι και ειδικός. Οι δικές μου εξετασεις μαζί με του άντρα μου ειχαν κοστίσει γύρω στα 150 ευρώ, αλλά είχα κάνει ήδη κάποιες εξετάσεις όπως πχ θρομβοφιλια,  καρυοτυπο ζεύγους.

Νομίζω ότι με ξεψαχνισε αρκετά και η διάγνωση- αγωγή που μου έδωσε σύμφωνα πάντα με τον γυναικολόγο ήταν εξαιρετική.

Εγω πάντως όταν πήρα για να κλείσω είπα εκ μέρους του γυναικολόγου μου, του Παν.... και ίσως και αυτό να έπαιξε ρόλο και να βρήκα εύκολα ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα!

Εγω είχα ραντεβού με την Λευκου πριν κανένα 6μηνο και είχα  βρει πολύ εύκολα ραντεβού. Είχα κάνει όμως τηλεφωνικά γιατί δεν είμαι Θεσσαλονίκη.  50 ευρώ το ραντεβού χρεωνε και μου είχε πει αν θυμάμαι καλά ότι από κοντά κοστίζει 100 ευρώ.

Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη αλλά δεν είμαι και ειδικός. Οι δικές μου εξετασεις μαζί με του άντρα μου ειχαν κοστίσει γύρω στα 150 ευρώ, αλλά είχα κάνει ήδη κάποιες εξετάσεις όπως πχ θρομβοφιλια,  καρυοτυπο ζεύγους.

Νομίζω ότι με ξεψαχνισε αρκετά και η διάγνωση- αγωγή που μου έδωσε σύμφωνα πάντα με τον γυναικολόγο ήταν εξαιρετική.

Εγω πάντως όταν πήρα για να κλείσω είπα εκ μέρους του γυναικολόγου μου, του Παν.... και ίσως και αυτό να έπαιξε ρόλο και να βρήκα εύκολα ραντεβού.

Καλησπέρα και από εμένα!

Σοβαρά; Κάπου το είχα διαβάσει αυτό αλλά δεν ήξερα αν ισχύει το οτι κάνει τηλεφωνικά ραντεβού. Εάν γίνεται είναι πολύ καλά γιατί σε πρώτη φάση το ιστορικό μας παίρνει οπότε θα βόλευε και ειδικά εάν είναι σύντομα το ραντεβού γιατί 3 μήνες είναι υπερβολή.

Αυτό θέλω και εγω να με ξεψαχνισει δε θα ήθελα να ξανα βρεθώ στην ίδια κατάσταση ενώ πιθανότατα να υπάρχει κάτι που να διορθώνεται και να μη το ξέρω. 

Πανω κάτω εκει παίζει σαν κόστος εξετάσεων από αυτό που έχω ακούσει. Παντως από οτι καταλαβαίνω σε γενικές γραμμές είσαι ευχαριστημένη. 

Και εγώ είπα τη γυναικολόγο μου γιατι με ρώτησε κιολας αλλά μάλλον δε βοήθησε και πολυ 3 μήνες μετά 🙄🙄🙄

Θα κανω μια προσπάθεια μήπως γίνεται με άλλο τρόπο το ραντεβού αλλιώς θα πρέπει να ψαχτω για αλλού γιατί σε 3 μήνες θα ήθελα να ξανα προσπαθήσω να έχω τελειώσει με εξετάσεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!

Σοβαρά; Κάπου το είχα διαβάσει αυτό αλλά δεν ήξερα αν ισχύει το οτι κάνει τηλεφωνικά ραντεβού. Εάν γίνεται είναι πολύ καλά γιατί σε πρώτη φάση το ιστορικό μας παίρνει οπότε θα βόλευε και ειδικά εάν είναι σύντομα το ραντεβού γιατί 3 μήνες είναι υπερβολή.

Αυτό θέλω και εγω να με ξεψαχνισει δε θα ήθελα να ξανα βρεθώ στην ίδια κατάσταση ενώ πιθανότατα να υπάρχει κάτι που να διορθώνεται και να μη το ξέρω. 

Πανω κάτω εκει παίζει σαν κόστος εξετάσεων από αυτό που έχω ακούσει. Παντως από οτι καταλαβαίνω σε γενικές γραμμές είσαι ευχαριστημένη. 

Και εγώ είπα τη γυναικολόγο μου γιατι με ρώτησε κιολας αλλά μάλλον δε βοήθησε και πολυ 3 μήνες μετά 🙄🙄🙄

Θα κανω μια προσπάθεια μήπως γίνεται με άλλο τρόπο το ραντεβού αλλιώς θα πρέπει να ψαχτω για αλλού γιατί σε 3 μήνες θα ήθελα να ξανα προσπαθήσω να έχω τελειώσει με εξετάσεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Παρακαλώ! Εδώ είμαστε για να τα λέμε και να ανταλλάσουμε απόψεις. Ναι έμεινα πολύ ευχαριστημένη.  Το πρώτο ραντεβού που μου πήραν το ιστορικό διήρκησε πάνω από 1 ώρα. Γενικά είναι πολύ ευγενικοί όλοι τους και κατατοπιστικοι. Και ανά πάσα στιγμή μπορείς να πάρεις τηλέφωνο να σου εξηγήσουν. Παντως κορίτσια εγω μέχρι τώρα είχα γυναικολόγο,  ενδοκρινολογο και την Λευκου την αιματολογο. Παθολόγο δεν είχα. Και πήγα τυχαία σε μια για να μου κάνει ένεση και εκει καταλαβα και πόσο σημαντικό είναι να έχουμε ΚΑΙ παθολόγο να μας παρακολουθει.  Είδε εξονυχιστικά θέματα που οι υπόλοιποι δεν είχαν ασχοληθεί.  Και υποτίθεται ότι παρακολουθουμαι από τους τοπ γιατρούς.  Πχ έχω πολύ χαμηλό αιματοκρίτη. Συγκεκριμένα είχα 32. Και μου λέει "Απορώ πώς μπορείς και περπατάς.  Καλά πώς θέλεις να μείνεις έγκυος ή να στηρίξεις μια εγκυμοσυνη με τόσο χαμηλό αιματοκρίτη?"

Και διάφορα άλλα που τα ψαχνει πολύ. Αφού στο μικροβιολογικο, τους έκανε εντύπωση οι εξετάσεις που με έβαλε να κάνω. Μου λένε "Αυτές είναι πολύ ψαγμένες εξετάσεις "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απογοητευτική η εμπειρία μου δυστυχως... Καταρισμενη επιστήμονας σίγουρα αλλά η προσωπική μου αποψη είναι οτι δε βλεπει εξατομικευμένα το κάθε ζευγάρι, δίνει σχεδόν σε όλους τις ίδιες εξετασεις, τις ίδιες βιταμίνες και τις ίδιες οδηγίες... Για να μου μιλήσει τηλεφωνικά 5 λεπτά (χωρίς πλακα) δυο φορές μου ζήτησε 50€ καθε φορά...Δε ξερω δε με εχει καλύψει καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...