Μετάβαση σε περιεχόμενο

Β Χοριακη


Kathi kara

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα σας..... Σας παρακαλω πολυ θελω τη βοηθεια σας.... Ειμαι 29 χρονων και εχω δυο παιδακια διδυμακια 5 χρονων.... Θελουμε πολυ ακομη ενα μωρακι με τον αντρα μου.... Στις 2/5 αδιαθετησα τελευταια φορα..... Εχω σταθερο κυκλο 28 ημερες.... Τωρα ειμαι στην εβδομη ημερα καθηστερησης..... Εχω ολα τα σημαδια και τα συμπτωματα της πρωτης εγκυμοσυνης και εχω πολυ εντονα το προαισθημα οτι ειμαι εγκυος..... Εκανα ομως σημερα τη χοριακη και δυστυχως ηταν 1.20.... Δε παιζει να ηταν νωρις και να εγινε καποιο λαθος εεε...??? Εχει συμβει σε καποια απο εσας κατι αναλογο....???? Να πω επισης οτι ολες αυτες τις μερες ειχα μικρα πονακια χαμηλα στη κοιλια σαν κραμπες.... Δυο μερες τωρα δεν εχω κανεναν πονο ομως..... Επισης τις τελευταιες 5-6 μερες εχω διαφανα υγρα χωρις αλλη ενοχληση.... Εγω ομως ποτε πριν τη περιοδο ομως δεν ειχα υγρα.... Αχ βοηθηστε με σας παρακαλω αν μπορειτε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kathi kara είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας..... Σας παρακαλω πολυ θελω τη βοηθεια σας.... Ειμαι 29 χρονων και εχω δυο παιδακια διδυμακια 5 χρονων.... Θελουμε πολυ ακομη ενα μωρακι με τον αντρα μου.... Στις 2/5 αδιαθετησα τελευταια φορα..... Εχω σταθερο κυκλο 28 ημερες.... Τωρα ειμαι στην εβδομη ημερα καθηστερησης..... Εχω ολα τα σημαδια και τα συμπτωματα της πρωτης εγκυμοσυνης και εχω πολυ εντονα το προαισθημα οτι ειμαι εγκυος..... Εκανα ομως σημερα τη χοριακη και δυστυχως ηταν 1.20.... Δε παιζει να ηταν νωρις και να εγινε καποιο λαθος εεε...??? Εχει συμβει σε καποια απο εσας κατι αναλογο....???? Να πω επισης οτι ολες αυτες τις μερες ειχα μικρα πονακια χαμηλα στη κοιλια σαν κραμπες.... Δυο μερες τωρα δεν εχω κανεναν πονο ομως..... Επισης τις τελευταιες 5-6 μερες εχω διαφανα υγρα χωρις αλλη ενοχληση.... Εγω ομως ποτε πριν τη περιοδο ομως δεν ειχα υγρα.... Αχ βοηθηστε με σας παρακαλω αν μπορειτε.....

Καλησπερα κοριτσι μου!! Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με εσενα ,πανω κατω ιδιες μερες ειμαστε,απλα εγω δεν εκανα χοριακη,αλλα τεστ πριν 4 μερες και βγηκε αρνητικο...Εχω ακριβως τον ιδιο προβληματισμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kathi kara είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας..... Σας παρακαλω πολυ θελω τη βοηθεια σας.... Ειμαι 29 χρονων και εχω δυο παιδακια διδυμακια 5 χρονων.... Θελουμε πολυ ακομη ενα μωρακι με τον αντρα μου.... Στις 2/5 αδιαθετησα τελευταια φορα..... Εχω σταθερο κυκλο 28 ημερες.... Τωρα ειμαι στην εβδομη ημερα καθηστερησης..... Εχω ολα τα σημαδια και τα συμπτωματα της πρωτης εγκυμοσυνης και εχω πολυ εντονα το προαισθημα οτι ειμαι εγκυος..... Εκανα ομως σημερα τη χοριακη και δυστυχως ηταν 1.20.... Δε παιζει να ηταν νωρις και να εγινε καποιο λαθος εεε...??? Εχει συμβει σε καποια απο εσας κατι αναλογο....???? Να πω επισης οτι ολες αυτες τις μερες ειχα μικρα πονακια χαμηλα στη κοιλια σαν κραμπες.... Δυο μερες τωρα δεν εχω κανεναν πονο ομως..... Επισης τις τελευταιες 5-6 μερες εχω διαφανα υγρα χωρις αλλη ενοχληση.... Εγω ομως ποτε πριν τη περιοδο ομως δεν ειχα υγρα.... Αχ βοηθηστε με σας παρακαλω αν μπορειτε.....

Καλημερα Κοριτσι μου κατω απο 5 θεωρειται αρνητικο...αλλα εσυ μπορεις να κανεις αλλη μια χοριακη μεσα στην εβδομαδα για να εισαι σιγουρη! Ποτε δεν ξερεις..Μετα να συμβουλευτεις τον γιατρο σου. Σου ευχομαι καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!! Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με εσενα ,πανω κατω ιδιες μερες ειμαστε,απλα εγω δεν εκανα χοριακη,αλλα τεστ πριν 4 μερες και βγηκε αρνητικο...Εχω ακριβως τον ιδιο προβληματισμο...

Καλυτερα να κανεις χοριακη γιατι το τεστ μπορει να βγει αρνητικο ενω να εισαι εγκυος. Μονο την χοριακη να εμπιστευεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!! Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με εσενα ,πανω κατω ιδιες μερες ειμαστε,απλα εγω δεν εκανα χοριακη,αλλα τεστ πριν 4 μερες και βγηκε αρνητικο...Εχω ακριβως τον ιδιο προβληματισμο...

Καλημερα κοπελα μου.... Ναι ναι το γνωστο... Το τεστ το εκανα και εγω και μου βγηκε αρνητικο.... αλλα δε τα πολυ εμπιστευομαι.... Στη πρωτη εγκυμοσυνη και με διδυμα και τα 3 τεστ διαφορετικης εταιριας ολα αρνητικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα Κοριτσι μου κατω απο 5 θεωρειται αρνητικο...αλλα εσυ μπορεις να κανεις αλλη μια χοριακη μεσα στην εβδομαδα για να εισαι σιγουρη! Ποτε δεν ξερεις..Μετα να συμβουλευτεις τον γιατρο σου. Σου ευχομαι καλη επιτυχια!

Καλημεραα...!! Ναι γνωριζω οτι ειναι αρνητικο αλλα δε ξερεω ειλικρινα τι γινεται.... Εχουμε τρελαθει τις τελευταιες μερες.... Τοσες μερες ειχα και τα μικρα πονακια και δε ξεθαρρευα και ελεγα οκ θα ερθει,... Τωρα 3 μερες εχουν κοπει και οι πονοι.... και εγω περιοδο χωρις πονο δεν ειχα ποτε μα ποτε στη ζωη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Και εγω στην ιδια φαση είμαι. Ενω περίμενα περίοδο, εχω 4 μερες καθυστέρηση. Δεν εχω κάνει χωριακή ακομη... πότε να κανω, τι λετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Kathi kara είπε:

Καλημεραα...!! Ναι γνωριζω οτι ειναι αρνητικο αλλα δε ξερεω ειλικρινα τι γινεται.... Εχουμε τρελαθει τις τελευταιες μερες.... Τοσες μερες ειχα και τα μικρα πονακια και δε ξεθαρρευα και ελεγα οκ θα ερθει,... Τωρα 3 μερες εχουν κοπει και οι πονοι.... και εγω περιοδο χωρις πονο δεν ειχα ποτε μα ποτε στη ζωη μου

Κο εγω το ιδιο! Μια εχω ενοχλησεις ,μια σταματανε!!! Εχω τρελαθει γιατι λεω αν δεν ειναι εγκυμοσυνη,τι ειναι αυτο το πραγμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Peggy1 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Και εγω στην ιδια φαση είμαι. Ενω περίμενα περίοδο, εχω 4 μερες καθυστέρηση. Δεν εχω κάνει χωριακή ακομη... πότε να κανω, τι λετε ?

 Θα δείξει αν κάνεις και τώρα!!! Πήγες τελικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Κο εγω το ιδιο! Μια εχω ενοχλησεις ,μια σταματανε!!! Εχω τρελαθει γιατι λεω αν δεν ειναι εγκυμοσυνη,τι ειναι αυτο το πραγμα;;

Μα επειδη τα εχω ξανα ζησει ολα αυτα γι αυτο ειμαι τοσο σιγουρη.... Εχω ακριβως οτι ειχα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη..... Να πω πως ακομη δε μου ηρθε.... 9 μερες καθηστερηση με τη σημερινη.... Τι να πω δε ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kathi kara είπε:

Μα επειδη τα εχω ξανα ζησει ολα αυτα γι αυτο ειμαι τοσο σιγουρη.... Εχω ακριβως οτι ειχα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη..... Να πω πως ακομη δε μου ηρθε.... 9 μερες καθηστερηση με τη σημερινη.... Τι να πω δε ξερω

Κοριτσι μου αν εχεις τοσες μερες καθυστερηση να ξανακανεις μια χοριακη για να εισαι σιγουρη κ αν βγει παλι αρνητικη να πας στον γιατρο σου για υπερηχο μηπως εχεις καποια κυστη...Λογικα θα δειξει αν εισαι εγκυος κ σου το ευχομαι ολοψυχα! Περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Kathi kara είπε:

Μα επειδη τα εχω ξανα ζησει ολα αυτα γι αυτο ειμαι τοσο σιγουρη.... Εχω ακριβως οτι ειχα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη..... Να πω πως ακομη δε μου ηρθε.... 9 μερες καθηστερηση με τη σημερινη.... Τι να πω δε ξερω

Εχουμε κανενα νεο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Εχουμε κανενα νεο;

Ακομα τιποτα..... Εχω κλεισει τωρα ραντεβου για Πεμπτη απογευμα με τη γιατρο μου/..... Θα μαθω και θα σας πω.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια..... Σημερα πηγα στο γιατρο και με εκανε χειροτερα,... Με μπερδεψε πιο πολυ..... Ειμαι καθαρη λεει και δεν εχω καμια απολυτως κυστη.... Αλλα δε φαινεται και εγκυμοσυνη...... Το μονο που ειδε ειναι οτι εχω πρησμενες ωοθηκες και πρησμενο ενδομητριο..... Μπορει η καθυστερηση να ειναι ειναι απλα ενα τυχαιο γεγονος μου ειπε.... Αλλα μου εδωσε να κανω καλου κακου ακομη μια χοριακη.... Αφου εφυγα απο το ιατρειο θυμηθηκα να της πω κατι που εγινε εχθες και προχθες.... Εκει που ημουν ορθια ετσι ξαφνηκα με επιασε ενας δυνατος πονος στην ηβικη περιοχη ενιωσα αποτομα να φουσκωνει η μητρα μου και να κατουριεμαι χωρις ομως να θελω να κατουρησω..... Ξαφνηκα μουδιασα εκει και συνεχισα να ποναω και να κατουριεμαι χωρις λογο.... Αυτο κρατησε για μερικα λεπτα και μετα μου περασε..... Τη πηρα τηλ και της το ειπα και μου ειπε οτι αυτο μπορει να θεωρηθει ενα σημαδι εγκυμοσυνης και οτι τωρα που εφυγα το σκεφτοταν και αυτη αυτο μηπως λεει αλλαξε ολος μου ο κυκλος απο μονος του ετσι απλα χωρις λογο και αλλαξαν και οι γονιμες μερες μου και απλα ηταν παρα πολυ νωρις να το ειδε στον υπερηχο αυτο και γι αυτο να βρηκε φουσκωμενες τις ωοθηκες και το ενδομητριο.... Τωρα τι να πω με μπερδεψε τελειως.... Ελεγα να παω να δω τι ειναι να τελειωνω και τωρα ειμαι παλι στο μηδεν και περιμενω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...