Μετάβαση σε περιεχόμενο

Laser αποτρίχωσης στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Γεια σας!

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εάν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει με σιγουριά από επιστημονικές μελέτες και έρευνες. Δεν θα ήθελα να ακούσω προσωπικές απόψεις και θεωρίες, αλλά κάτι επιστημονικά τεκμηριωμένο παρακαλώ. Επιτρέπεται το λέϊζερ αποτρίχωσης κατά τη διάρκεια της κύησης; Και αν ναι σε ποια σημεία και ποιους μήνες επιτρέπεται;

Ρώτησα τον γυναικολόγο μου και μου είπε ότι επιτρέπεται, αλλά διαβάζοντας στο ίντερνετ αντίστοιχα θέματα του 2008 όμως που λένε ότι απαγορεύεται, μου δημιουργούνται αμφιβολίες. 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mgaki είπε:

Γεια σας!

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εάν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει με σιγουριά από επιστημονικές μελέτες και έρευνες. Δεν θα ήθελα να ακούσω προσωπικές απόψεις και θεωρίες, αλλά κάτι επιστημονικά τεκμηριωμένο παρακαλώ. Επιτρέπεται το λέϊζερ αποτρίχωσης κατά τη διάρκεια της κύησης; Και αν ναι σε ποια σημεία και ποιους μήνες επιτρέπεται;

Ρώτησα τον γυναικολόγο μου και μου είπε ότι επιτρέπεται, αλλά διαβάζοντας στο ίντερνετ αντίστοιχα θέματα του 2008 όμως που λένε ότι απαγορεύεται, μου δημιουργούνται αμφιβολίες. 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!

Δεν νομιζω οτι καμμια εδω μεσα θα σου δωσει επιστημονικά αποδεδειγμενα στοιχεια ετσι ωστε να σε παροτρύνει ή να σε αποτρέψει απο το να κανεις λεϊζερ. Μιλα με τον γιατρο σου, μιλα με κεντρα αποτριχωσης. Αυτοι ειναι ειδικοι.....! Ουτε το ιντερνετ, ουτε εμεις φυσικα! 

 

Ελπιζω να βρεις ακρη!! Φιλια! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Δεν νομιζω οτι καμμια εδω μεσα θα σου δωσει επιστημονικά αποδεδειγμενα στοιχεια ετσι ωστε να σε παροτρύνει ή να σε αποτρέψει απο το να κανεις λεϊζερ. Μιλα με τον γιατρο σου, μιλα με κεντρα αποτριχωσης. Αυτοι ειναι ειδικοι.....! Ουτε το ιντερνετ, ουτε εμεις φυσικα! 

 

Ελπιζω να βρεις ακρη!! Φιλια! 😊

Σ'ευχαριστώ πολύ!! Έχεις δίκιο!!🌷

Έλεγα μήπως έχει εδώ στο φόρουμ γυναικολόγους, μαίες, δερματολόγους ή προσωπικό από ινστιτούτο και εναπόθεσα εκεί τις ελπίδες μου!!

Καλή συνέχεια!!😊❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...