Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γυναικολόγος Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, την προηγούμενη εβδομάδα είχα αυτόματη αποβολή στη 17η εβδομάδα. Πέρασα μια φρικη καθώς έγινε μέσα στο σπιτι όλο αυτό και ηταν κάτι που δεν περίμενα καθώς σύμφωνα με τα λεγόμενα της γυναικολόγου μου όλα πήγαιναν εξαιρετικά! 

Υποβλήθηκα την Κυριακή που μας πέρασε σε απόξεση γιατι ειχα εμβρυικα υπολειματα. 

Η ψυχολογία μου δεν είναι και η καλύτερη ουτε και σωματικά είμαι. Ψάχνω για γυναικολόγο γιατί η δικιά μου συμπεριφερθηκε άσχημα ήταν εντελώς αδιάφορη ουτε που ασχολήθηκε μόλις την πηρα τα ξημερώματα κλαίγοντας και πόνοντας λέγοντας της ότι βγαίνει ο σάκος και γένναω αποβάλλω στο σπίτι. Δεν ασχολήθηκε στο τηλέφωνο, δεν ήρθε να με δει στο νοσοκομείο ουτε με πήρε μετά να δει πως είμαι.

Από έρευνα που έκανα μου πρότειναν τον 

Σαραβέλος Χάρης 

Τότη Αφροδίτη 

Τίμος Αλεξανδρίδης 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον που να είναι ΆΝΘΡΩΠΟΣ να εχει εμπειρία και να μην είναι αδιάφορος;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα σας, την προηγούμενη εβδομάδα είχα αυτόματη αποβολή στη 17η εβδομάδα. Πέρασα μια φρικη καθώς έγινε μέσα στο σπιτι όλο αυτό και ηταν κάτι που δεν περίμενα καθώς σύμφωνα με τα λεγόμενα της γυναικολόγου μου όλα πήγαιναν εξαιρετικά! 

Υποβλήθηκα την Κυριακή που μας πέρασε σε απόξεση γιατι ειχα εμβρυικα υπολειματα. 

Η ψυχολογία μου δεν είναι και η καλύτερη ουτε και σωματικά είμαι. Ψάχνω για γυναικολόγο γιατί η δικιά μου συμπεριφερθηκε άσχημα ήταν εντελώς αδιάφορη ουτε που ασχολήθηκε μόλις την πηρα τα ξημερώματα κλαίγοντας και πόνοντας λέγοντας της ότι βγαίνει ο σάκος και γένναω αποβάλλω στο σπίτι. Δεν ασχολήθηκε στο τηλέφωνο, δεν ήρθε να με δει στο νοσοκομείο ουτε με πήρε μετά να δει πως είμαι.

Από έρευνα που έκανα μου πρότειναν τον 

Σαραβέλος Χάρης 

Τότη Αφροδίτη 

Τίμος Αλεξανδρίδης 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον που να είναι ΆΝΘΡΩΠΟΣ να εχει εμπειρία και να μην είναι αδιάφορος;

 

Γεια σου. Γκουτζιουλης Φώτης Λεωφ. Κωνσταντίνου Καραμανλή 32. Εξαιρετικός γιατρός και άνθρωπος πάνω από όλα. Προσπαθούσα για παιδάκι 3 χρόνια τον γνώρισα πέρσυ τον χειμώνα τον εμπιστεύτηκα κατευθείαν προχώρησα μαζί του σε εξωσωματική και πέτυχα με την 1η. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα σας, την προηγούμενη εβδομάδα είχα αυτόματη αποβολή στη 17η εβδομάδα. Πέρασα μια φρικη καθώς έγινε μέσα στο σπιτι όλο αυτό και ηταν κάτι που δεν περίμενα καθώς σύμφωνα με τα λεγόμενα της γυναικολόγου μου όλα πήγαιναν εξαιρετικά! 

Υποβλήθηκα την Κυριακή που μας πέρασε σε απόξεση γιατι ειχα εμβρυικα υπολειματα. 

Η ψυχολογία μου δεν είναι και η καλύτερη ουτε και σωματικά είμαι. Ψάχνω για γυναικολόγο γιατί η δικιά μου συμπεριφερθηκε άσχημα ήταν εντελώς αδιάφορη ουτε που ασχολήθηκε μόλις την πηρα τα ξημερώματα κλαίγοντας και πόνοντας λέγοντας της ότι βγαίνει ο σάκος και γένναω αποβάλλω στο σπίτι. Δεν ασχολήθηκε στο τηλέφωνο, δεν ήρθε να με δει στο νοσοκομείο ουτε με πήρε μετά να δει πως είμαι.

Από έρευνα που έκανα μου πρότειναν τον 

Σαραβέλος Χάρης 

Τότη Αφροδίτη 

Τίμος Αλεξανδρίδης 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον που να είναι ΆΝΘΡΩΠΟΣ να εχει εμπειρία και να μην είναι αδιάφορος;

 

Κοπέλα μου, λυπάμαι πολύ για αυτό που συνέβη και εύχομαι από καρδιάς σύντομα να αποκτήσεις ένα γερό παιδί έχοντας μια υπέροχη και καλή εγκυμοσύνη. 

Εγώ από συνάδελφο που δεν μπορούσε να αποκτήσει παιδί, έμαθα πως είχε αλλάξει γυναικολόγο που τη βοήθησε να κάνει παιδί. Τον παίνεψε πολύ. Εγώ προσωπικά δεν τον γνωρίζω. Ονομάζεται Κωνσταντινίδης Εμμανουήλ. Το ιατρείο του είναι στην Τσιμισκή 121. 

Εύχομαι να σε φωτίσει ο Θεός να επιλέξεις τον σωστό ιατρό που θα σου εμπνεύσει εμπιστοσύνη, θα σκύψει στο πρόβλημά σου και θα σε βοηθήσει άμεσα με τον καλύτερο τρόπο. Εύχομαι από δω και πέρα να πάνε όλα καλά και η λύπη σου να μετατραπεί σε χαρά και ευτυχία!!!

Πολλά φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariamp είπε:

Γεια σου. Γκουτζιουλης Φώτης Λεωφ. Κωνσταντίνου Καραμανλή 32. Εξαιρετικός γιατρός και άνθρωπος πάνω από όλα. Προσπαθούσα για παιδάκι 3 χρόνια τον γνώρισα πέρσυ τον χειμώνα τον εμπιστεύτηκα κατευθείαν προχώρησα μαζί του σε εξωσωματική και πέτυχα με την 1η. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα.

Έχουμε τον ίδιο γιατρο ;) Τον συστήνω ανεπιφύλακτα... 

επίσης είχα και τον Σαραβέλο για παρα πολλά χρόνια! Πολύ καλος και αυτός.. Ο Γκουτζιουλης είναι όμως εκτός από μαιευτήρας και εξωσωματικός όποτε ακόμα καλύτερα.. Η Αφροδίτη Τότη είναι μεγάλη σε ηλικία.. 

Σου προτείνω Γκουτζιούλη και Σαραβέλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα σας, την προηγούμενη εβδομάδα είχα αυτόματη αποβολή στη 17η εβδομάδα. Πέρασα μια φρικη καθώς έγινε μέσα στο σπιτι όλο αυτό και ηταν κάτι που δεν περίμενα καθώς σύμφωνα με τα λεγόμενα της γυναικολόγου μου όλα πήγαιναν εξαιρετικά! 

Υποβλήθηκα την Κυριακή που μας πέρασε σε απόξεση γιατι ειχα εμβρυικα υπολειματα. 

Η ψυχολογία μου δεν είναι και η καλύτερη ουτε και σωματικά είμαι. Ψάχνω για γυναικολόγο γιατί η δικιά μου συμπεριφερθηκε άσχημα ήταν εντελώς αδιάφορη ουτε που ασχολήθηκε μόλις την πηρα τα ξημερώματα κλαίγοντας και πόνοντας λέγοντας της ότι βγαίνει ο σάκος και γένναω αποβάλλω στο σπίτι. Δεν ασχολήθηκε στο τηλέφωνο, δεν ήρθε να με δει στο νοσοκομείο ουτε με πήρε μετά να δει πως είμαι.

Από έρευνα που έκανα μου πρότειναν τον 

Σαραβέλος Χάρης 

Τότη Αφροδίτη 

Τίμος Αλεξανδρίδης 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον που να είναι ΆΝΘΡΩΠΟΣ να εχει εμπειρία και να μην είναι αδιάφορος;

 

Λυπαμαι παρα παρα πολυ!!!! Ειλικρινα λυπαμαι!! Εγω δεν γνωρίζω τους γυναικολογους που λενε τα υπολοιπα κοριτσια. Εγω εχω την κυρία Αρτεμις Καρκανακη, μου εχει φερθεί αψογα. Ειχα θεματα ολο το πρωτο τρίμηνο με αιμα κλπ, και με επαιρνε τηλ να δει πως ειμαι τα πρωινά, μου έστελνε μηνύματα, με εβλεπε εκτάκτως ανα πασα ωρα και στιγμη οταν έκρινε οτι ειναι απαραιτητο. Τωρα ειμαι 29 εβδομαδων!! Η γιατρός ειναι: Εξειδίκευση στην Υποβοηθούμενη Αναπαραγωγή – Διδάκτωρ Α.Π.Θ – Γυναικολόγος Χειρουργός Μαιευτήρας – Ενδοκρινολογία Αναπαραγωγής & Μετα-αναπαραγωγικής Ηλικίας – Διατήρηση Γονιμότητας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, 

Σας ευχαριστώ όλες σας μια προς μια για την άμεση απάντηση. Έχω σημειώσει όλα τα ονόματα και κάποια που βρήκα από φιλικό κύκλο θα ψάξω λίγο όλους τους γιατρούς ώστε να πάω άμεσα σε κάποιον από αυτούς. 

Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι σε όσες είστε εγκυες αυτή τη στιγμή και στις υπόλοιπες εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα και να είμαστε σύντομα 🙁🧿🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Έχουμε τον ίδιο γιατρο ;) Τον συστήνω ανεπιφύλακτα... 

επίσης είχα και τον Σαραβέλο για παρα πολλά χρόνια! Πολύ καλος και αυτός.. Ο Γκουτζιουλης είναι όμως εκτός από μαιευτήρας και εξωσωματικός όποτε ακόμα καλύτερα.. Η Αφροδίτη Τότη είναι μεγάλη σε ηλικία.. 

Σου προτείνω Γκουτζιούλη και Σαραβέλο 

Και για τον κ. Γκουτζιούλη έχω ακούσει από μια γνωστή μου θετικά σχόλια, όχι για θέματα αναπαραγωγής αλλά για τον τρόπο που εξετάζει. Για να το λες όμως θα είναι καλός και σε θέματα που αφορούν την εγκυμοσύνη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, 

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι! Έκανα για αρχή μια προσπάθεια στο Σαραβελο που τον άκουσα από πολλές κοπέλες αλλα αδύνατο να κλείσεις ραντεβού για τέλος Ιούνη μου είπαν. Δύσκολο να έχεις γιατρό και να μη βρίσκεις ραντεβού. 

Συνεχίζω και με τις προτάσεις σας! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, 

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι! Έκανα για αρχή μια προσπάθεια στο Σαραβελο που τον άκουσα από πολλές κοπέλες αλλα αδύνατο να κλείσεις ραντεβού για τέλος Ιούνη μου είπαν. Δύσκολο να έχεις γιατρό και να μη βρίσκεις ραντεβού. 

Συνεχίζω και με τις προτάσεις σας! 🙂

Και ο Γκουτζιουλης αν παρεις παίζει να σε βάλει μετά από 2 βδομάδες σίγουρα. Εμένα για υπέρηχο λόγω διδύμων κάνω πιο συχνά πάντα με βάζει σφήνα στα ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Και ο Γκουτζιουλης αν παρεις παίζει να σε βάλει μετά από 2 βδομάδες σίγουρα. Εμένα για υπέρηχο λόγω διδύμων κάνω πιο συχνά πάντα με βάζει σφήνα στα ραντεβού. 

@Maimoudaki92  Στον Γκουτζιούλη, αν είναι  για απλό ραντεβού και για  πρώτη φορά, σίγουρα θα σου κλείσουν μετα απο 2 βδομάδες. Αλλά όσο είσαι εκεί αν χρειαστείς κάτι ή αν εισαι σε κάποια διαδικασία και κάνεις κάτι δεν πρόκειται να περιμένεις ποτέ.. . Πάντα με βάζει όταν χρειάζεται.. Ειναι εγγύηση γενικά..Στην αποβολή μου πέρσι με είχε πάρει 12 το βραδυ να δει αν είμαι καλά.  Και ο Σαραβέλος πολύ καλός, με αυτόν γέννησα τον γιο μου! αλλά ο Γκουτζ είναι και εξωσωματικός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

@Maimoudaki92  Στον Γκουτζιούλη, αν είναι  για απλό ραντεβού και για  πρώτη φορά, σίγουρα θα σου κλείσουν μετα απο 2 βδομάδες. Αλλά όσο είσαι εκεί αν χρειαστείς κάτι ή αν εισαι σε κάποια διαδικασία και κάνεις κάτι δεν πρόκειται να περιμένεις ποτέ.. . Πάντα με βάζει όταν χρειάζεται.. Ειναι εγγύηση γενικά..Στην αποβολή μου πέρσι με είχε πάρει 12 το βραδυ να δει αν είμαι καλά.  Και ο Σαραβέλος πολύ καλός, με αυτόν γέννησα τον γιο μου! αλλά ο Γκουτζ είναι και εξωσωματικός..

Καλημέρα! Λες ε; Ίσως επειδή είναι πρώτη φορά και μετά αν εισαι εκει και σε παρακολουθεί μπαινεις σε πρόγραμμα, γιατί έτσι μου έκανε εντύπωση τόσο αργά! Σκεφτόμουν ότι αν προκύψει κάτι όπως στην αποβολή μου πρόσφατα θέλω να είναι εκεί να με συμβουλέψει να με προσεξει να με καθοδηγεί. 

Βλεπω πολλές κοπέλες προτείνετε και τον Γκουτζιουλη θα παρω και αυτόν γιατί προς το παρόν πηρα μόνο το Σαραβελο που μου είπαν τέλος του μήνα. 

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...