Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν υπολογιζα σωστα ωορρηξια


Recommended Posts

Καλησπερα, ειμαι 36 και προσπαθουμε 10 μηνες για μωρακι! Τους τελευταιους 2 μηνες εχω παρει τεστ ωορρηξιας κ συνειδητοποιω οτι τοσο καιρο μια εφαρμογη μου εβγαζε ακυρες μερες ωορρηξιας!εχει συμβει σε καμια; Τοσο καιρο απογοητευομαι ενω «στοχευουμε» λαθος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marina___ είπε:

Καλησπερα, ειμαι 36 και προσπαθουμε 10 μηνες για μωρακι! Τους τελευταιους 2 μηνες εχω παρει τεστ ωορρηξιας κ συνειδητοποιω οτι τοσο καιρο μια εφαρμογη μου εβγαζε ακυρες μερες ωορρηξιας!εχει συμβει σε καμια; Τοσο καιρο απογοητευομαι ενω «στοχευουμε» λαθος;;

Καλημέρα κοπελα μου..

Έχεις σταθερό κυκλο;;Εγώ ας πούμε ειμαι 36 χρονών και ευτυχώς μέχρι στιγμής εχω κύκλο 26-27 μέρες αλλα η ωορρηξία μου από κυκλο σε κύκλο διαφέρει λιγο...Εγώ κάθε μήνα καταλαβαίνω ποτέ εχω ωορρηξία γιατι εχω πονακια και πολλά υγρά.. κάποιους μήνες ξεκινάω από την 8-9 μέρα με πολλά υγρά..άλλους μήνες κάνω ωορρηξία γύρω στην 11η μέρα..εχω κάνει και 12η με 13η...θελω να σου πω ότι ο κάθε μήνας 2ιναι διαφορετικός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marina___ είπε:

Καλησπερα, ειμαι 36 και προσπαθουμε 10 μηνες για μωρακι! Τους τελευταιους 2 μηνες εχω παρει τεστ ωορρηξιας κ συνειδητοποιω οτι τοσο καιρο μια εφαρμογη μου εβγαζε ακυρες μερες ωορρηξιας!εχει συμβει σε καμια; Τοσο καιρο απογοητευομαι ενω «στοχευουμε» λαθος;;

Έχετε μπει στη διαδικασία εξετάσεων η όχι ακομα;

Τι διαφορά βλέπεις με τα τεστ από την εφαρμογη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lavie είπε:

Καλημέρα κοπελα μου..

Έχεις σταθερό κυκλο;;Εγώ ας πούμε ειμαι 36 χρονών και ευτυχώς μέχρι στιγμής εχω κύκλο 26-27 μέρες αλλα η ωορρηξία μου από κυκλο σε κύκλο διαφέρει λιγο...Εγώ κάθε μήνα καταλαβαίνω ποτέ εχω ωορρηξία γιατι εχω πονακια και πολλά υγρά.. κάποιους μήνες ξεκινάω από την 8-9 μέρα με πολλά υγρά..άλλους μήνες κάνω ωορρηξία γύρω στην 11η μέρα..εχω κάνει και 12η με 13η...θελω να σου πω ότι ο κάθε μήνας 2ιναι διαφορετικός 

Ναι εχω σταθερο κυκλο 28-29 ημερων και σκεψου αυτους τους δυο μηνες που πηρα τα τεστ ειχα ωορρηξια την17η μερα ενω η εφαρμογη μου ελεγε 13η με 14η! Δυστυχως δεν μπορω να καταλαβω ποτε εχω ωορρηξια γιατι εχω συνδρομο ευερεθιστου εντερου κ τα πονακια ειναι καθημερινα για μενα😞 Εσεις προσπαθειτε καιρο; Εχω απογοητευτει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lavie είπε:

Έχετε μπει στη διαδικασία εξετάσεων η όχι ακομα;

Τι διαφορά βλέπεις με τα τεστ από την εφαρμογη;

Εχω κανει ορμονικο ελεγχο κ ο συζυγος σπερμοδιαγραμμα.

ηταν ολα καλα εκτος απο την ανεβασμενη tsh την οποια ρυθμισα τωρα με χαπι!ισως επαιξε κ αυτο ρολο που δεν εμενα εγκυος! Εχω στΑθερο κυκλο 28-29 ημερων κ η εφαρμογη μου εδινε την 13η με 14 ημερα , εγω με τα τεστ ειδα οτι εχω την 17η μερα! Δεν ξερω καθε φορα που αδιαθετω χανω την ελπιδα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Marina___ είπε:

Καλησπερα, ειμαι 36 και προσπαθουμε 10 μηνες για μωρακι! Τους τελευταιους 2 μηνες εχω παρει τεστ ωορρηξιας κ συνειδητοποιω οτι τοσο καιρο μια εφαρμογη μου εβγαζε ακυρες μερες ωορρηξιας!εχει συμβει σε καμια; Τοσο καιρο απογοητευομαι ενω «στοχευουμε» λαθος;;

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Νομίζω ότι οι περισσότερες από εμάς την έχουμε πατησει με αυτές τις εφαρμογές!!! Εγω είχα σχεδόν ενα χρόνο λάθος επαφές και αν δεν ήταν τα κορίτσια εδω μέσα να λένε συνέχεια για τεστ ωορρηξίας δεν θα το είχα πάρει χαμπάρι γιατι έχω τοσο σταθερό κυκλο που ημουν σίγουρη ότι ήξερα ποτέ ακριβώς έχω ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Marina___ είπε:

Καλησπερα, ειμαι 36 και προσπαθουμε 10 μηνες για μωρακι! Τους τελευταιους 2 μηνες εχω παρει τεστ ωορρηξιας κ συνειδητοποιω οτι τοσο καιρο μια εφαρμογη μου εβγαζε ακυρες μερες ωορρηξιας!εχει συμβει σε καμια; Τοσο καιρο απογοητευομαι ενω «στοχευουμε» λαθος;;

Καλησπέρα. Θα σου πρότεινα να μην βασιζεσαι σε τέτοιες εφαρμογές. Εσύ ξέρεις καλύτερα το σώμα σου, τον κύκλο σου. Εγώ είμαι σχεδόν 38, ο κύκλος μου δεν ήταν σταθερός. Η συμβουλή της γιατρού μου την οποία ακολούθησα και έμεινα γρήγορα έγκυος, μόλις σου τελειώνει η περίοδος μέρα κάθε μέρα επαφή. Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2021 at 2:59 ΜΜ, ο/η Marina___ είπε:

Εχω κανει ορμονικο ελεγχο κ ο συζυγος σπερμοδιαγραμμα.

ηταν ολα καλα εκτος απο την ανεβασμενη tsh την οποια ρυθμισα τωρα με χαπι!ισως επαιξε κ αυτο ρολο που δεν εμενα εγκυος! Εχω στΑθερο κυκλο 28-29 ημερων κ η εφαρμογη μου εδινε την 13η με 14 ημερα , εγω με τα τεστ ειδα οτι εχω την 17η μερα! Δεν ξερω καθε φορα που αδιαθετω χανω την ελπιδα μου..

Καλημέρα κοπελα μου..Κι εγώ είχα ανεβασμενη tsh την οποία κι εγώ την ρύθμιση με χάπι.. βέβαια παίρνω ακόμη χάπι γιατι ο γιατρός μου θέλει να κατέβει κατά από το 2..

Όσον αφορά αυτα που λένε τα κορίτσια ισχύουν και συμφωνώ απόλυτα.. 

Αν θες πάρε τεστακια ωορρηξιας για να είσαι σίγουρη αλλα αφου σου τελειώσει η περιοδος πέρα παρα μέρα πρέπει να έχουμε επαφές η κάποιες στιγμές αν σας βγαίνει και κάθε μέρα.. 

Προσπαθήστε ετσι όσο μπορείτε και θα έχεις θετικό αποτέλεσμα..

Εμείς περιμένουμε να κάνουμε αύριο άλλο ένα σπερμοδιαγραμμα για να δούμε αν έχει φτιάξει η κινητικότητα του άντρα μου γιατι μονο εκει έχουμε πρόβλημα χωρίς κάποιο λόγο.. γιατι όλοι οι υπέρηχοι και όλες οι εξετασεις που έχει κάνει είναι πεντακάθαρες...εύχομαι να έχουμε μια βελτίωση μετά από τις αντιβιωσεις και τις βιταμίνες τόσους μήνες γιατι εμείς προσπαθούμε ήδη 15 μήνες χωρίς αποτέλεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lavie είπε:

Καλημέρα κοπελα μου..Κι εγώ είχα ανεβασμενη tsh την οποία κι εγώ την ρύθμιση με χάπι.. βέβαια παίρνω ακόμη χάπι γιατι ο γιατρός μου θέλει να κατέβει κατά από το 2..

Όσον αφορά αυτα που λένε τα κορίτσια ισχύουν και συμφωνώ απόλυτα.. 

Αν θες πάρε τεστακια ωορρηξιας για να είσαι σίγουρη αλλα αφου σου τελειώσει η περιοδος πέρα παρα μέρα πρέπει να έχουμε επαφές η κάποιες στιγμές αν σας βγαίνει και κάθε μέρα.. 

Προσπαθήστε ετσι όσο μπορείτε και θα έχεις θετικό αποτέλεσμα..

Εμείς περιμένουμε να κάνουμε αύριο άλλο ένα σπερμοδιαγραμμα για να δούμε αν έχει φτιάξει η κινητικότητα του άντρα μου γιατι μονο εκει έχουμε πρόβλημα χωρίς κάποιο λόγο.. γιατι όλοι οι υπέρηχοι και όλες οι εξετασεις που έχει κάνει είναι πεντακάθαρες...εύχομαι να έχουμε μια βελτίωση μετά από τις αντιβιωσεις και τις βιταμίνες τόσους μήνες γιατι εμείς προσπαθούμε ήδη 15 μήνες χωρίς αποτέλεσμα...

Ξέρεις και τι άλλο μας είπε ο ανδρολογος...ότι μακαρι να βρισκοταν κάτι στους εστω και λίγο στους υπέρηχους ρου άντρα μου γιατι τότε θα εξηγούσαν την χαμηλή κινητικότητα.. ενώ τωρα που είναι όλα καθαρά δεν ξέρουμε που να καταλήξουμε και το σημαντικό είναι ότι δεν ξέρουμε το αγωγή να πάρουμε για να ανέβει η κινητικότητα...

Γι αυτό κι εγώ χάνω μερα με τη μέρα τις ελπίδες μου γι αυτο το ανεξήγητο που δεν μπορούμε να λύσουμε...

Προσεύχομαι στο Θεό αυριο οι εξετασεις να δείξουν μια βελτίωση τουλάχιστον να έχει ξεκινήσει να φτιάχνει η κινητικότητα...γιατι υπάρχει και μεγαλο οικονομικο πρόβλημα και δυσκολα θα προχωρήσουμε σε κάτι παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2021 at 10:01 ΠΜ, ο/η lavie είπε:

Ξέρεις και τι άλλο μας είπε ο ανδρολογος...ότι μακαρι να βρισκοταν κάτι στους εστω και λίγο στους υπέρηχους ρου άντρα μου γιατι τότε θα εξηγούσαν την χαμηλή κινητικότητα.. ενώ τωρα που είναι όλα καθαρά δεν ξέρουμε που να καταλήξουμε και το σημαντικό είναι ότι δεν ξέρουμε το αγωγή να πάρουμε για να ανέβει η κινητικότητα...

Γι αυτό κι εγώ χάνω μερα με τη μέρα τις ελπίδες μου γι αυτο το ανεξήγητο που δεν μπορούμε να λύσουμε...

Προσεύχομαι στο Θεό αυριο οι εξετασεις να δείξουν μια βελτίωση τουλάχιστον να έχει ξεκινήσει να φτιάχνει η κινητικότητα...γιατι υπάρχει και μεγαλο οικονομικο πρόβλημα και δυσκολα θα προχωρήσουμε σε κάτι παραπάνω...

Γεια σου κοπελα μου! Ειχατε καλα νεα τελικα;; Ελπιζω να τα καταφερουμε ολες καποια στιγμη! Εγω αν δεν τα καταφερουμε αυτο τομηνα, θα κανω σαλπιγγογραφια ! Φοβαμαι λιγο αλλα τι να κανω! Εχεις κανει εσυ; Ισως να εχω αργησει κιολας..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...