Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Ιούνη τα μωράκια θα ‘ναι σαν καραμελάκια 🍭🍬🍭🍬...Ήλιος, θάλασσα, ποτό και μωράκια ένα σωρό!!! 👶


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια μου  να κανω μια ερωτηση!! εκανα τεστ 4 βγηκαν θετικα χαχα ομως εκανα β χοριακη 17 του μηνα και μου βγηκε 11.26 μετα απο δυο μερες ξανα και βγηκε 49,8 και μετα απο 5 μερες δηλαδη προχθες μου βγηκε 231.8 οι τιμες μου δεν ειναι χαμηλες για τοετοιο διαστημα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofh98 είπε:

καλησπερα κοριτσια μου  να κανω μια ερωτηση!! εκανα τεστ 4 βγηκαν θετικα χαχα ομως εκανα β χοριακη 17 του μηνα και μου βγηκε 11.26 μετα απο δυο μερες ξανα και βγηκε 49,8 και μετα απο 5 μερες δηλαδη προχθες μου βγηκε 231.8 οι τιμες μου δεν ειναι χαμηλες για τοετοιο διαστημα;;

Κορίτσι μου απ οσο ξέρω δεν παίζει ρόλο το νούμερο της χοριακης αλλά το αν διπλασιαζεται σε 48 με 72 ώρες και από ότι βλέπω είναι μια χαρά ο διπλασιασμός... Στις πόσες μέρες καθυστέρησης έκανες τη χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου απ οσο ξέρω δεν παίζει ρόλο το νούμερο της χοριακης αλλά το αν διπλασιαζεται σε 48 με 72 ώρες και από ότι βλέπω είναι μια χαρά ο διπλασιασμός... Στις πόσες μέρες καθυστέρησης έκανες τη χοριακη; 

Την έκανα ακριβώς στην πρώτη μέρα καθυστέρησης όπως και τα τεστ λόγου άγχους ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα. Σας παρακαλώ διαφωτιστε με. Ξυπνησα στις 5:00 για τουαλέτα και είπα να κάνω και το τεστ. Το κάνω περιμένω 2-3 λεπτά αρνητικό.Καμια γραμμή στο αριστερό παραθυράκι. Ξαπλώνω κοιμάμαι και μετά από δύο ώρες βλέπω λεπτή γραμμή φουλ ευδιάκριτη και στο άλλο παραθυρο.Γίνεται αυτό;; Τι συμβαίνει; Το χει πάθει ποτέ καμία σας; επίσης πως μπαίνει φωτογραφία εδώ; Προσπάθησα να το ανεβάσω αλλά δε τα κατάφερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Heart είπε:

Ακόμη και να συμβαίνει αυτό , ρυθμίζεται!όλα καλά!!!

Καλημερα! 

Μόλις έφυγα και πάω Αθήνα με τον συντροφο μου. Χθες μας είχε ζητήσει επαφή ο γιατρός κ εσπερματιση μέσα για να ελέγξει το σπέρμα από την τραχηλικη μου βλέννα. Είχα τελειώσει τη κρέμα που έβαζα το Σάββατο. Είναι 11 η μέρα. Κ χθες είχα πονο στην επαφή. 

Συγνώμη γι αυτό που θα πω τώρα. Το βράδυ ξυπνησα είχα βγάλει το σπέρμα κ αίμα. Κ πηγα δυο φορες τουαλέτα κ είχα λίγο αίμα. Σήμερα είχα ελάχιστο το πρωι. 

Οκ δεν ξέρω τι ειναι αυτο το αίμα. Δεν ήταν  πολυ. Αλλά δεν ξέρω. 

Είμαι τόσο αγχωμένη είμαι στο αμάξι κ προσπαθω να δείχνω χαλαρή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημερα! 

Μόλις έφυγα και πάω Αθήνα με τον συντροφο μου. Χθες μας είχε ζητήσει επαφή ο γιατρός κ εσπερματιση μέσα για να ελέγξει το σπέρμα από την τραχηλικη μου βλέννα. Είχα τελειώσει τη κρέμα που έβαζα το Σάββατο. Είναι 11 η μέρα. Κ χθες είχα πονο στην επαφή. 

Συγνώμη γι αυτό που θα πω τώρα. Το βράδυ ξυπνησα είχα βγάλει το σπέρμα κ αίμα. Κ πηγα δυο φορες τουαλέτα κ είχα λίγο αίμα. Σήμερα είχα ελάχιστο το πρωι. 

Οκ δεν ξέρω τι ειναι αυτο το αίμα. Δεν ήταν  πολυ. Αλλά δεν ξέρω. 

Είμαι τόσο αγχωμένη είμαι στο αμάξι κ προσπαθω να δείχνω χαλαρή. 

Βρε είσαι σίγουρη ότι δεν είσαι έγκυος;ο κύκλος σου είναι λίγο όρτσα ( άστατος) , μήπως δεν το έχεις πάρει χαμπάρι ; Και η περίοδος σου ήταν με μικρή ροή!! Θα τα δείτε όλα , ο,τι κι αν είναι στο γιατρό τώρα! Να είσαι αισιόδοξη!! Ο,τι κι αν έχει γίνει θα βρεθεί λύση!! Περιμένω νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Βρε είσαι σίγουρη ότι δεν είσαι έγκυος;ο κύκλος σου είναι λίγο όρτσα ( άστατος) , μήπως δεν το έχεις πάρει χαμπάρι ; Και η περίοδος σου ήταν με μικρή ροή!! Θα τα δείτε όλα , ο,τι κι αν είναι στο γιατρό τώρα! Να είσαι αισιόδοξη!! Ο,τι κι αν έχει γίνει θα βρεθεί λύση!! Περιμένω νέα σου!!

Μήπως ήταν σταγόνες αίματος ωορρήξιας; Τι να πω κι εγώ;; Όλα καλά θα είναι ...Ο γιατρός θα μας λύσει όλες τις απορίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Μήπως ήταν σταγόνες αίματος ωορρήξιας; Τι να πω κι εγώ;; Όλα καλά θα είναι ...Ο γιατρός θα μας λύσει όλες τις απορίες!!!

Κορίτσια τι λέτε τι έγκυος; θα το έβλεπε στον υπέρηχο. Είχα ωορρηξία. 

Δεν μου άρεσε η στάση του. Μπήκα του είπα πως εχω ταλαιπωρηθει αυτό το μήνα και πως χθες μετά την επαφή εοχα αίμα στον υπνο. Ξυπνησα κ έτρεχε σπέρμα κ αιμα. Συγνώμη βρε κοριτσισ που τα γράφω έτσι χυμα 😔😔 κ με βάζει για υπέρηχο λέει έσπασε το ωαριο κάτι πηγές στραβά σε αυτό το κυκλο για να χεις κ αίμα αλλά θα κάνεις την άλλη βδομάδα εξετάσεις να δουμε. Κ δεν θα κάνουμε σπερματεγχυση γιατί δεν γίνεται. 

Αυτά μου είπε. Τον ρώτησα και για τις ορμόνες εχω γεμίσει σπυριά εχω παθει αλωπεκια στα μαλλιά. Του λέω οι δερματολόγοι μου ζητάνε να ρυθμιστω τις ορμόνες. Κ μου λέει αυτά θα φτιάξουν μόλις μείνεις έγκυος. Αυτό ήταν η απάντηση. Μου λέει θα κάνεις ορμονικές. Κ επιτέλουςου τις έγραψε όλες. 

Δεν ξέρω γιατί τα χω βάλει μαζί του μη με ρωτήσετε μπορεί από τα νευρα μου. 

Δεν φταίει κ αυτός σε κάτι. 

Αυτά. Τώρα θα πιουμε ένα καφέ θα φαμε κ θα φυγουμε για πισω. 

Το αίμα το είδα χθες 2 το βράδυ. 

Μου προτεινετε επαφές ;

Πόσο διαρκεί η γονιμοποίηση από την ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια τι λέτε τι έγκυος; θα το έβλεπε στον υπέρηχο. Είχα ωορρηξία. 

Δεν μου άρεσε η στάση του. Μπήκα του είπα πως εχω ταλαιπωρηθει αυτό το μήνα και πως χθες μετά την επαφή εοχα αίμα στον υπνο. Ξυπνησα κ έτρεχε σπέρμα κ αιμα. Συγνώμη βρε κοριτσισ που τα γράφω έτσι χυμα 😔😔 κ με βάζει για υπέρηχο λέει έσπασε το ωαριο κάτι πηγές στραβά σε αυτό το κυκλο για να χεις κ αίμα αλλά θα κάνεις την άλλη βδομάδα εξετάσεις να δουμε. Κ δεν θα κάνουμε σπερματεγχυση γιατί δεν γίνεται. 

Αυτά μου είπε. Τον ρώτησα και για τις ορμόνες εχω γεμίσει σπυριά εχω παθει αλωπεκια στα μαλλιά. Του λέω οι δερματολόγοι μου ζητάνε να ρυθμιστω τις ορμόνες. Κ μου λέει αυτά θα φτιάξουν μόλις μείνεις έγκυος. Αυτό ήταν η απάντηση. Μου λέει θα κάνεις ορμονικές. Κ επιτέλουςου τις έγραψε όλες. 

Δεν ξέρω γιατί τα χω βάλει μαζί του μη με ρωτήσετε μπορεί από τα νευρα μου. 

Δεν φταίει κ αυτός σε κάτι. 

Αυτά. Τώρα θα πιουμε ένα καφέ θα φαμε κ θα φυγουμε για πισω. 

Το αίμα το είδα χθες 2 το βράδυ. 

Μου προτεινετε επαφές ;

Πόσο διαρκεί η γονιμοποίηση από την ωορρηξία;

Ναι ρε , το είπα μήπως δεν είχες κάνει υπέρηχο!! Μετά είπα μήπως ήταν ωορρηξίας αίμα!! Εγώ λέω αφού είδε ότι έσπασε το ωάριο να φάτε , να πιείτε , να κάνετε μια βόλτα στη θάλασσα και μετά να καθίσετε στο σπιτάκι σας να βάλετε μια ταινία και να έχετε επαφές και σήμερα και αύριο !! Αν δεν έρθει , δεν ήρθε , θα κάνεις τις εξετάσεις σου και βλέπετε!! Εκμετάλλευσου το γεγονός ότι είδατε ότι έσπασε ωάριο!! Όλα καλά θα πάνε!! Τώρα είσαι αγχωμενη και τα έχεις βάλει με το γιατρό σου , βέβαια οι ορμόνες το θεμα είναι να φτιάξουν τώρα για να μείνεις έγκυος απ' αυτά που έμαθα δηλαδή 2 μισή χρόνια τώρα , όχι να φτιάξουν αφού μείνεις!!! Για το σπέρμα εντάξει; Είδε τραχηλική βλέννη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Ναι ρε , το είπα μήπως δεν είχες κάνει υπέρηχο!! Μετά είπα μήπως ήταν ωορρηξίας αίμα!! Εγώ λέω αφού είδε ότι έσπασε το ωάριο να φάτε , να πιείτε , να κάνετε μια βόλτα στη θάλασσα και μετά να καθίσετε στο σπιτάκι σας να βάλετε μια ταινία και να έχετε επαφές και σήμερα και αύριο !! Αν δεν έρθει , δεν ήρθε , θα κάνεις τις εξετάσεις σου και βλέπετε!! Εκμετάλλευσου το γεγονός ότι είδατε ότι έσπασε ωάριο!! Όλα καλά θα πάνε!! Τώρα είσαι αγχωμενη και τα έχεις βάλει με το γιατρό σου , βέβαια οι ορμόνες το θεμα είναι να φτιάξουν τώρα για να μείνεις έγκυος απ' αυτά που έμαθα δηλαδή 2 μισή χρόνια τώρα , όχι να φτιάξουν αφού μείνεις!!! Για το σπέρμα εντάξει; Είδε τραχηλική βλέννη;

Πάντως κι έγω στον κύκλο μετά την σαλπιγγογραφια 11η μέρα είχα θετικό ωορρήξιας , συνήθως έχω 14η !!! Γιατί πήγε στραβά ο κύκλος επειδή έσπασε το αυγό πιο νωρίς απ' ότι περίμενε ο ίδιος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Πάντως κι έγω στον κύκλο μετά την σαλπιγγογραφια 11η μέρα είχα θετικό ωορρήξιας , συνήθως έχω 14η !!! Γιατί πήγε στραβά ο κύκλος επειδή έσπασε το αυγό πιο νωρίς απ' ότι περίμενε ο ίδιος;;

Επειδή είχα αρκετό αίμα από ότι κατάλαβα... Δεν μου φταει ο γιατρός φταίει η εντασηου κ ο εκνευρισμός μου λέει με τα υγρά κ με όλα αυτά γενικά.... Δεν εκανα καλλιεργεία επειδή είχα αίμα.... 

Κορίτσια αφησα το αγόρι μου να πιε καφέ με ένα φίλο είμαι στα μαγαζιά θα πε να φαμε κ θα γυρίσουμε σπιτάκι μας γιατί έχουμε κ 2 ώρες δρόμο.... Κ θα κάτσω  με το αγόρι μου σήμερα κ αυριο μέχρι το μεσημέρι που θα παω δουλειά..  

Κάνω πωε δεν συνέβη ξενερωσα 

Σορρυ κιολας, χθες κάναμε σεξ εκσπερμάτησε μέσα κ κοιμήθηκα. Ξυπνησα μετα απο δυο ωρες κ είχα αίμα. Αν είναι να γίνει θα γίνει. 

Θα δω κ τις εξετάσεις κ τι θα κάνω με τη καλλιέργεια... Γιατί δεν θέλω να εχω κατι κ τον άλλον μήνα. Θέλω τον άλλον μήνα να είμαι τελείως καλά. 

Δεν κοίταξε αν ειχε μείνει σπέρμα εν τέλει.. Μου είπε απλά πως δεν θα κάνουμε τη σπερματεγχύση, ότι δεν πηγε πολυ καλα αυτός ο κυκλος θα δουμε βέβαια κ τις εξετάσεις. Κ μιλάμε ΕΕ μια βδομαδα. Αυτά. Κ ότι θα περασει η Αλωπεκια πταν μείνω έγκυος... Δηλαδή όταν θα εχω μεινει καραφλη 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Επειδή είχα αρκετό αίμα από ότι κατάλαβα... Δεν μου φταει ο γιατρός φταίει η εντασηου κ ο εκνευρισμός μου λέει με τα υγρά κ με όλα αυτά γενικά.... Δεν εκανα καλλιεργεία επειδή είχα αίμα.... 

Κορίτσια αφησα το αγόρι μου να πιε καφέ με ένα φίλο είμαι στα μαγαζιά θα πε να φαμε κ θα γυρίσουμε σπιτάκι μας γιατί έχουμε κ 2 ώρες δρόμο.... Κ θα κάτσω  με το αγόρι μου σήμερα κ αυριο μέχρι το μεσημέρι που θα παω δουλειά..  

Κάνω πωε δεν συνέβη ξενερωσα 

Σορρυ κιολας, χθες κάναμε σεξ εκσπερμάτησε μέσα κ κοιμήθηκα. Ξυπνησα μετα απο δυο ωρες κ είχα αίμα. Αν είναι να γίνει θα γίνει. 

Θα δω κ τις εξετάσεις κ τι θα κάνω με τη καλλιέργεια... Γιατί δεν θέλω να εχω κατι κ τον άλλον μήνα. Θέλω τον άλλον μήνα να είμαι τελείως καλά. 

Δεν κοίταξε αν ειχε μείνει σπέρμα εν τέλει.. Μου είπε απλά πως δεν θα κάνουμε τη σπερματεγχύση, ότι δεν πηγε πολυ καλα αυτός ο κυκλος θα δουμε βέβαια κ τις εξετάσεις. Κ μιλάμε ΕΕ μια βδομαδα. Αυτά. Κ ότι θα περασει η Αλωπεκια πταν μείνω έγκυος... Δηλαδή όταν θα εχω μεινει καραφλη 🤣

Χαχα , καλά ψώνια κορίτσι μου!!! Καλά έκανες και τον άφησες μόνο λίγο !! Να πουν καμία βλακεία να ξεχαστεί και μετά να περάσετε ωραία μαζί!!! Μην ανησυχείς!! Εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη για εσένα και για χθες και για σήμερα !! Θα έχετε επαφές , ξέρετε πότε έκανες ωορρηξία , όλα καλά θα πάνε!! Κι αν δεν πάνε , δεν πειράζει θα ρυθμιστούν όλα και θα γίνει το θαύμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lacostaki βάλε με τώρα στο πινακάκι με μελλοντικές εγκύουλες 27/07. Οσον αφορά την κοπέλα που λέει πως μερα την επαφή έβγαλε αίμα κλπ να πω πως μου έχει συμβεί (ω ναι! όλα τα περίεργα σε εμένα!) όταν έγινε η επαφή με δυσκολία, μετά που έκατσα μισή ώρα αφού πλυθηκα έχω βγάλει υγρά (δεν ξέρω αν ήταν το σπέρμα) κολλωδη και αίμα. Εμείς αποφασίσαμε να πάμε σε γυναικολόγο να μας πει ποτέ θα γίνει η ωορρηξια αυτό το μήνα διότι η περίοδος με τρολλαρει ευθαρσώς μειώθηκε και έρχεται γρήγορα και άλλα ντ' αλλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Χαχα , καλά ψώνια κορίτσι μου!!! Καλά έκανες και τον άφησες μόνο λίγο !! Να πουν καμία βλακεία να ξεχαστεί και μετά να περάσετε ωραία μαζί!!! Μην ανησυχείς!! Εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη για εσένα και για χθες και για σήμερα !! Θα έχετε επαφές , ξέρετε πότε έκανες ωορρηξία , όλα καλά θα πάνε!! Κι αν δεν πάνε , δεν πειράζει θα ρυθμιστούν όλα και θα γίνει το θαύμα!!

Θα δείξει δεν ξέρω, δεν είμαι αισιόδοξη γιατί δεν μου άφησε τέτοια υπόνοια... Αλλά ναι θα χαλαρώσουμε... Κ ότι γίνει... 

Κουράστηκα να με τρώει όλο αυτό κ να χάνω μήνες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Επειδή είχα αρκετό αίμα από ότι κατάλαβα... Δεν μου φταει ο γιατρός φταίει η εντασηου κ ο εκνευρισμός μου λέει με τα υγρά κ με όλα αυτά γενικά.... Δεν εκανα καλλιεργεία επειδή είχα αίμα.... 

Κορίτσια αφησα το αγόρι μου να πιε καφέ με ένα φίλο είμαι στα μαγαζιά θα πε να φαμε κ θα γυρίσουμε σπιτάκι μας γιατί έχουμε κ 2 ώρες δρόμο.... Κ θα κάτσω  με το αγόρι μου σήμερα κ αυριο μέχρι το μεσημέρι που θα παω δουλειά..  

Κάνω πωε δεν συνέβη ξενερωσα 

Σορρυ κιολας, χθες κάναμε σεξ εκσπερμάτησε μέσα κ κοιμήθηκα. Ξυπνησα μετα απο δυο ωρες κ είχα αίμα. Αν είναι να γίνει θα γίνει. 

Θα δω κ τις εξετάσεις κ τι θα κάνω με τη καλλιέργεια... Γιατί δεν θέλω να εχω κατι κ τον άλλον μήνα. Θέλω τον άλλον μήνα να είμαι τελείως καλά. 

Δεν κοίταξε αν ειχε μείνει σπέρμα εν τέλει.. Μου είπε απλά πως δεν θα κάνουμε τη σπερματεγχύση, ότι δεν πηγε πολυ καλα αυτός ο κυκλος θα δουμε βέβαια κ τις εξετάσεις. Κ μιλάμε ΕΕ μια βδομαδα. Αυτά. Κ ότι θα περασει η Αλωπεκια πταν μείνω έγκυος... Δηλαδή όταν θα εχω μεινει καραφλη 🤣

Βρε κορίτσι μου χίλια συγνώμη που πετάγομαι αλλά σε διαβάζω αναστατωμένη και θα ήθελα κάτι να σου πω..το θέμα εδώ δεν είναι το αίμα και εγώ σε αρκετές ωορρηξίες μου ειχα δει αίμα όπως και πολλές φορές έχω κάνει ωορρηξία νωρίτερα ή και αργότερα από ότι υπολόγιζα..αλλά θα κάνατε σπερματεγχηση σε αυτόν τον κύκλο?άρα ο κύκλος σου λογικά θα ήταν ελεγχόμενος και πως άφησε ο γιατρός να του σπάσει το ωοθυλάκιο?δεν σε παρακολουθεί από την αρχή του κύκλου να δει πως μεγαλώνει?δεν σου λέει να κάνεις ένεση ovitrelle?μήπως κάτι δεν έχω καταλάβει εγώ σωστά?αλλιώς μπορεί να ήταν απλά ένας κακός κύκλος, συμβαίνει σε όλες μας μην απογοητευσαι..όσο για τις ορμόνες σου θα σου πω να σκεφτείς μήπως χρειάζεσαι έναν ενδοκρινολόγο..οι γυναικολόγοι ξέρουν κάποια πράγματα αλλά όταν το θέμα είναι σοβαρό μόνο ένας ενδοκρινολόγος μπορεί να το αντιμετωπίσει..με όλη μου την αγάπη και τη συμπαράσταση εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Βρε κορίτσι μου χίλια συγνώμη που πετάγομαι αλλά σε διαβάζω αναστατωμένη και θα ήθελα κάτι να σου πω..το θέμα εδώ δεν είναι το αίμα και εγώ σε αρκετές ωορρηξίες μου ειχα δει αίμα όπως και πολλές φορές έχω κάνει ωορρηξία νωρίτερα ή και αργότερα από ότι υπολόγιζα..αλλά θα κάνατε σπερματεγχηση σε αυτόν τον κύκλο?άρα ο κύκλος σου λογικά θα ήταν ελεγχόμενος και πως άφησε ο γιατρός να του σπάσει το ωοθυλάκιο?δεν σε παρακολουθεί από την αρχή του κύκλου να δει πως μεγαλώνει?δεν σου λέει να κάνεις ένεση ovitrelle?μήπως κάτι δεν έχω καταλάβει εγώ σωστά?αλλιώς μπορεί να ήταν απλά ένας κακός κύκλος, συμβαίνει σε όλες μας μην απογοητευσαι..όσο για τις ορμόνες σου θα σου πω να σκεφτείς μήπως χρειάζεσαι έναν ενδοκρινολόγο..οι γυναικολόγοι ξέρουν κάποια πράγματα αλλά όταν το θέμα είναι σοβαρό μόνο ένας ενδοκρινολόγος μπορεί να το αντιμετωπίσει..με όλη μου την αγάπη και τη συμπαράσταση εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!

Καμιά παρεξηγηση για τα λόγια σου... Έτσι ακριβώς κάνουμε παιρνω χάπι ωορρηξία 3-7η μέρα κ 11 η μέρα παω για υπέρηχο μου λέει ποτε να κάνω την οβιτρελ κ μπλα μπλα... Σήμερα όμως η δεν ήταν έτσι.. 

Το είπε κ αυτός " Το ωαριο έχει σπάσει. Δεν θα κάνουμε σπερματεγχύση εφόσον έσπασε. Δεν ήταν καλός αυτός ο κυκλος κάτι πηγε στραβα".

Μόλις ξαπλωσα στο κρεβάτι μου και με πήρε ο ενδοκρινολογος μου. Τα ίδια ακριβωςου λεει με παρακολουθει και ενδοκρινολογος. Προσπαθουμε να φτιάξουμε παραλληλα το ενδομητρίο που είναι μικρό, να πετυχαινουμε περιοδο 1 φορά στο 1 1/2 μήνα τουλάχιστον και ωορρηξία. Όσον αφορά την αυξημένη τεστοστερόνη θα απαλλαγώ από αυτή μόνο εάν μείνω έγκυος. Αλλά η λυση ειναι αντισυλληπτικά. Η τεστοστερόνη μου κάνει σπυριά Αλωπεκια ξηροτητα κλπ. Αλλά από αυτό θα απαλλαγώ μόνο αν μείνω έγκυος

Αυτά ειναι τα λόγια και των δυο. Ίδια . Ουτε συνεννοημένοι να ήταν. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Heart είπε:

Χαχα , καλά ψώνια κορίτσι μου!!! Καλά έκανες και τον άφησες μόνο λίγο !! Να πουν καμία βλακεία να ξεχαστεί και μετά να περάσετε ωραία μαζί!!! Μην ανησυχείς!! Εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη για εσένα και για χθες και για σήμερα !! Θα έχετε επαφές , ξέρετε πότε έκανες ωορρηξία , όλα καλά θα πάνε!! Κι αν δεν πάνε , δεν πειράζει θα ρυθμιστούν όλα και θα γίνει το θαύμα!!

@Heart ναι ναι στεναχώρια στεναχώρια αλλά το παππουτσι το πηρα έτσι για παρηγοριά🤣🤣🤣  (πήγα και εγώ μια βόλτα να ξεχαστω να μην με καταλάβει το αγόρι μου). Ξέρεις κάτι ;

Θα ένοιωθε καλυτερα αν δεν είχα και τσούξιμο στο κόλπο. Πονούσα χθες στην επαφή. Το είπα στο γιατρό κ μου εδωσε κάτι χαπάκια να παρω βασικά. Κ μου είπε όχι ακόμη Καλιεργεια. Σε λίγες μέρες. 

Ρε κορίτσια θα σας ρωτησω κατι αν και ντρέπομαι που τα γράφω έτσι ωμά 🤣 εγώ ποτε δεν εκανα τέτοιες συζητήσεις! (😶😐😑😶😶😶🥺) μετά την εκσπερμάτωση εσεις τι κάνετε ; μενετε ξαπλωμένες η σηκώνεστε ;

Κ επίσης το σπέρμα δεν βγαίνει έξω ;; 

Η μόνο συμβαίνει αυτό μετά από λίγο να βγαίνει ένα μερος σπέρματος. ;;;

Συγνώμη αλλά ρωτάω εσας γιατί αυτά ντρέπομαι να τα ρωτησω στο γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@Heart ναι ναι στεναχώρια στεναχώρια αλλά το παππουτσι το πηρα έτσι για παρηγοριά🤣🤣🤣  (πήγα και εγώ μια βόλτα να ξεχαστω να μην με καταλάβει το αγόρι μου). Ξέρεις κάτι ;

Θα ένοιωθε καλυτερα αν δεν είχα και τσούξιμο στο κόλπο. Πονούσα χθες στην επαφή. Το είπα στο γιατρό κ μου εδωσε κάτι χαπάκια να παρω βασικά. Κ μου είπε όχι ακόμη Καλιεργεια. Σε λίγες μέρες. 

Ρε κορίτσια θα σας ρωτησω κατι αν και ντρέπομαι που τα γράφω έτσι ωμά 🤣 εγώ ποτε δεν εκανα τέτοιες συζητήσεις! (😶😐😑😶😶😶🥺) μετά την εκσπερμάτωση εσεις τι κάνετε ; μενετε ξαπλωμένες η σηκώνεστε ;

Κ επίσης το σπέρμα δεν βγαίνει έξω ;; 

Η μόνο συμβαίνει αυτό μετά από λίγο να βγαίνει ένα μερος σπέρματος. ;;;

Συγνώμη αλλά ρωτάω εσας γιατί αυτά ντρέπομαι να τα ρωτησω στο γιατρό. 

Κορίτσι μου μην ντρέπεσαι..όλες λίγο πολύ την είχαμε αυτήν την απορία καποια στιγμή!! 🤪 Απ όσο ξέρω είναι φυσιολογικό κάποιο μέρος να φεύγει, ωστόσο η δουλίτσα γίνεται μιας και έχει εισέλθει καποια ποσοτητα! ☺️ 
Προσωπικά, όταν μπορώ, γιατί δεν είναι και όλες οι ώρες ίδιες, μένω ξαπλωμένη 10-15 λεπτάκια! 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Κορίτσι μου μην ντρέπεσαι..όλες λίγο πολύ την είχαμε αυτήν την απορία καποια στιγμή!! 🤪 Απ όσο ξέρω είναι φυσιολογικό κάποιο μέρος να φεύγει, ωστόσο η δουλίτσα γίνεται μιας και έχει εισέλθει καποια ποσοτητα! ☺️ 
Προσωπικά, όταν μπορώ, γιατί δεν είναι και όλες οι ώρες ίδιες, μένω ξαπλωμένη 10-15 λεπτάκια! 😎

@Maroulita! δεν φανταζόμουν ποτε πως θα έκανα τέτοιες ερωτήσεις.... 

Τι να πω δεν ξέρω, ρωτάω γιατί κάποιες φορές βγαίνει το σπέρμα γρήγορα άλλες πάλι όχι. Βγαινει μόνο αν σηκωθώ. Κ εγώ μενω ξαπλωμένη για 10 λεπτακια όταν έχουμε επαφές την γόνιμη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν ξέρω τι συμβαίνει..... Ήρθε η περίοδος Παρασκευή πρωί Σάββατο δεν είχα σχεδόν τίποτα εχθές Κυριακή είχα λίγα καφετιά και σήμερα απο το μεσημέρι και μετά 2 φορές που πήγα τουαλέτα είχα λίγο αίματακι στο σκούπισμα... Σκέφτομαι βέβαια μήπως ήταν από τις αιμοροειδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@Heart ναι ναι στεναχώρια στεναχώρια αλλά το παππουτσι το πηρα έτσι για παρηγοριά🤣🤣🤣  (πήγα και εγώ μια βόλτα να ξεχαστω να μην με καταλάβει το αγόρι μου). Ξέρεις κάτι ;

Θα ένοιωθε καλυτερα αν δεν είχα και τσούξιμο στο κόλπο. Πονούσα χθες στην επαφή. Το είπα στο γιατρό κ μου εδωσε κάτι χαπάκια να παρω βασικά. Κ μου είπε όχι ακόμη Καλιεργεια. Σε λίγες μέρες. 

Ρε κορίτσια θα σας ρωτησω κατι αν και ντρέπομαι που τα γράφω έτσι ωμά 🤣 εγώ ποτε δεν εκανα τέτοιες συζητήσεις! (😶😐😑😶😶😶🥺) μετά την εκσπερμάτωση εσεις τι κάνετε ; μενετε ξαπλωμένες η σηκώνεστε ;

Κ επίσης το σπέρμα δεν βγαίνει έξω ;; 

Η μόνο συμβαίνει αυτό μετά από λίγο να βγαίνει ένα μερος σπέρματος. ;;;

Συγνώμη αλλά ρωτάω εσας γιατί αυτά ντρέπομαι να τα ρωτησω στο γιατρό. 

Κι εμένα βγαίνει και να σου πω την μέρα που πήγα με τον σύντροφό μου στο γιατρό και συζητήσαμε τα στάδια του πώς προχωράμε , μου είπε για τη σπερματεγχυση την κουβέντα ότι είναι πιο στοχευμένο γιατί ενισχύουν το σπέρμα ( είναι καλό του συντρόφου , βασικά πολύ καλό μας είπαν) και γιατί το τοποθετούν και δεν υπάρχουν απώλειες από αυτό κατάλαβα ότι είναι λογικό στον φυσικό τρόπο να έχεις απώλειες.Γι αυτό και πήρα το κύπελλο σύλληψης που είπε ένα κορίτσι εδώ! Το βάζεις μετά την επαφή για μια ώρα το πολύ και κρατάει το σπέρμα νομίζω το στέλνει και πιο βαθιά στον τράχηλο!! Αυτά !! Δεν το δοκίμασα σ αυτόν τον κύκλο , ήμουν λίγο επιφυλακτική , φοβήθηκα μην δεν μπορώ να το βγάλω μετά!! Στον επόμενο θα το δοκιμάσω σίγουρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω τι συμβαίνει..... Ήρθε η περίοδος Παρασκευή πρωί Σάββατο δεν είχα σχεδόν τίποτα εχθές Κυριακή είχα λίγα καφετιά και σήμερα απο το μεσημέρι και μετά 2 φορές που πήγα τουαλέτα είχα λίγο αίματακι στο σκούπισμα... Σκέφτομαι βέβαια μήπως ήταν από τις αιμοροειδες

Τεστακι έκανες καθόλου; Τι πάθαμε όλες , αυτόν τον μήνα;;; Αντε να φύγει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κι εμένα βγαίνει και να σου πω την μέρα που πήγα με τον σύντροφό μου στο γιατρό και συζητήσαμε τα στάδια του πώς προχωράμε , μου είπε για τη σπερματεγχυση την κουβέντα ότι είναι πιο στοχευμένο γιατί ενισχύουν το σπέρμα ( είναι καλό του συντρόφου , βασικά πολύ καλό μας είπαν) και γιατί το τοποθετούν και δεν υπάρχουν απώλειες από αυτό κατάλαβα ότι είναι λογικό στον φυσικό τρόπο να έχεις απώλειες.Γι αυτό και πήρα το κύπελλο σύλληψης που είπε ένα κορίτσι εδώ! Το βάζεις μετά την επαφή για μια ώρα το πολύ και κρατάει το σπέρμα νομίζω το στέλνει και πιο βαθιά στον τράχηλο!! Αυτά !! Δεν το δοκίμασα σ αυτόν τον κύκλο , ήμουν λίγο επιφυλακτική , φοβήθηκα μην δεν μπορώ να το βγάλω μετά!! Στον επόμενο θα το δοκιμάσω σίγουρα..

Κυπελο σύλληψης;

Δεν έχω ιδεα τι είναι αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κυπελο σύλληψης;

Δεν έχω ιδεα τι είναι αυτό! 

Πετάγομαι λίγο. Διαβάζω το θέμα σας καθημερινά. Ήμουν και εγώ αλλά τώρα είμαι στις εγκυουλες και σε λίγες μέρες γενναω.. Εύχομαι σε όλες σας σύντομα. Τον περασμένο Σεμπτεμβρη που προσπαθούσαμε και παρατηρούσα τα πάντα είδα και εγώ αίμα κολλημένο πάνω στο σπέρμα.. Και μετά από λίγες μέρες πάλι το ίδιο. Όπου καταλάβαμε ότι το αίμα ήταν στο σπέρμα και όχι από τον κόλπο. Κάναμε καλλιέργεια σπέρματος μπας και ήταν μικρόβιο αλλά τελικά δεν ήταν. Απλά τυχαίο. Συμβαίνει που και που και στους άντρες.. Και μπορεί να ήταν και τραυματισμός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πετάγομαι λίγο. Διαβάζω το θέμα σας καθημερινά. Ήμουν και εγώ αλλά τώρα είμαι στις εγκυουλες και σε λίγες μέρες γενναω.. Εύχομαι σε όλες σας σύντομα. Τον περασμένο Σεμπτεμβρη που προσπαθούσαμε και παρατηρούσα τα πάντα είδα και εγώ αίμα κολλημένο πάνω στο σπέρμα.. Και μετά από λίγες μέρες πάλι το ίδιο. Όπου καταλάβαμε ότι το αίμα ήταν στο σπέρμα και όχι από τον κόλπο. Κάναμε καλλιέργεια σπέρματος μπας και ήταν μικρόβιο αλλά τελικά δεν ήταν. Απλά τυχαίο. Συμβαίνει που και που και στους άντρες.. Και μπορεί να ήταν και τραυματισμός.. 

Με το καλοοοο!!! Μ έναν πόνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...