Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Ιούνη τα μωράκια θα ‘ναι σαν καραμελάκια 🍭🍬🍭🍬...Ήλιος, θάλασσα, ποτό και μωράκια ένα σωρό!!! 👶


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Κορίτσι μου με 5 ωοθηλακια είναι απαγορευτικο να προχωρήσεις σε επαφές ή σπερματεγχυνση εκτός κι αν κάνεις ωοληψια!

Καλά είμαι, έχω έμβρυα κατάψυξη και αναμένω για το οκ για εμβρυομεταφορα.

Με το καλό να μεταφέρεις τα εμβρυακια σου κορίτσι μου!! καλή επιτυχία..τις καλύτερες ευχές μέσα από την καρδιά μου!!❤️❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, να σε ρωτήσω κάτι? Γιατί και εμείς μεγάλο θέμα με το σπέρμα έχουμε..όσες φορές έχετε κάνει σπερμοδιαγραμμα η κινητικότητα είναι πάντα 0?γιατί εμενα ο άντρας μου έχει δώσει άπειρα δείγματα και όλο και κάτι διαφορετικό έβγαινε. Η εμβρυολογος μας είχε πει ότι το σπέρμα έχει πάρα πολλές διακυμάνσεις και είναι φυσιολογικό αυτό. Δεν βρήκατε σε καμία εξέταση τι φταίει?συγνώμη αν το έχεις αναφέρει και δεν το έχω διαβάσει.έχετε τέλειο αριθμό και φυσιολογικές μορφές και φυσικά αυτό που σας λένε ότι το σπέρμα είναι γόνιμο ισχύει. το θέμα είναι να βρουν με ΠΟΙΟΝ τρόπο θα γονιμοποιήσει...γιατί και εμάς το χάλια σπέρμα γονιμοποίησε μια χαρά και πανεύκολα αλλά με εξωσωματική..τώρα στην σπερματεγχηση δεν ξέρω πως το επεξεργάζονται δεν μπήκα καν στη διαδικασία να χαλάσω χρήματα για αυτή τη μέθοδο. Εγώ καταλαβαίνω να μη σκέφτεσαι θετικά την εξωσωματική ( γιατί ούτε και ο άντρας μου την ήθελε) οπότε προσπάθησε το και βρες κάποιους γιατρούς να εμπιστευτείς εμείς 3 ουρολόγους αλλάξαμε γιατί μας έλεγαν ότι να ναι είναι περιεργη ειδικότητα αυτή..σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλα και μην αγχώνεσαι θα βρείτε τον τρόπο. ΟΛΑ γίνονται με σωστή καθοδήγηση..

Κοπελα μου καλημερα...Ναι σε όλα τα  σπερμοδιαγραμματα οι τιμές οι υπόλοιπες είχαν μια απόκλιση πάνω κάτω ίδια αλλα η κινητικότητα η ταχεία και τις4 πρώτες ώρες είναι 0....

Όλοι οι υπέρηχοι και όλες οι ορμονολογικες εξετάσεις είναι τέλειες...μόνο αυτή η κινητικότητα έχει πάντα τις ίδιες τιμές...

Γι αυτο εχω απογοητευτεί γιατι δεν μας λένε το γιατι...λέει μπορεί να είναι γενετικη ανωμαλία αλλα μπορεί και να φτιάξει μόνο του κάποια στιγμή...Εγώ όμως επειδή κοντεύω 36 χρονων δεν θέλω να το αφήσω στην τύχη του. Βασικά θέλω να είναι υγιής ο άντρας μου και να το φτιάξουμε ότι έχει και μετά να μας έρθει και ένα μωρακι..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλά είμαι, έχω έμβρυα κατάψυξη και αναμένω για το οκ για εμβρυομεταφορα.

Έχω διαβάσει την ιστορία σου και θέλω να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου με το καλό η ΕΤ σου και να έχεις μια τελειόμηνη υγιή εγκυμοσύνη. Σου εύχομαι δύναμη και ηρεμία το βασανιστικό διάστημα της αναμονής αλλά και το μετά..🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

@lavie θα συμφωνήσω απόλυτα με @peacock. Έχετε πολυ δυνατό σπέρμα. Δεν ξέρω σύντομα γνωρίζεις αλλά σπέρμα μπορουν να παρουν κ από τον ορχι αν χρειαστεί.... Όπως κ να έχει δες εσυ να είσαι υγιης. Ειλικρινά σου μιλάω από την καρδιά μου εχω πολυκυστικες με το ζόρι μν έρχεται περίοδος κ ο συντροφος αδυναμο σχετικά σπέρμα θα έλεγα. Οχι τραγικά αδυναμο αλλά είναι. Δεν χάνουμε ελπίδες. Είπα "θα το παλέψουμε" Αρκεί να είμαστε εμείς οι γυναίκες υγιείς. Να έχουμε καλές σάλπιγγες καλά ωάριο κ ολα θα γίνουν! Μαζεψτε  όσο μπορείτε χρήματα. Κ εμεις μαζευουμε έχε πιστη σε όλο αυτό! Μπορεί και μόνο "μια" Εξωσωματική να σας δώσει αυτό το μωρό! Κ εγώ τα ίδια λέω στον εαυτό μου! Κ στο λέω μέσα από την καρδιά μου! Θέλει ψάξιμο! Έχεις απογοητευτεί το ξερω. 

Εγώ θα σου πω σε ποιον ουρολογο πηγαμε αν θελεις και δεν θέλω πραγματικα να κάνω διαφήμιση. 

Πηγαμε ουρολογο στον Αθανάσιο Ρήγα που ασχολείται με σπέρμα κ συνεργάζεται με γιατρους εξωσωματικής. Πηγαμε σε ενδοκρινολογο "μαμαλη ς" Που είναι σχετικός με ορμόνες . Κ στον γυναικολόγο μου. Κ οι 3 πεσανε κατά πάνω μας. Δεν κάνω διαφήμιση δεν τους ήξερα πριν κ δεν έχω όφελος. Μην παρεξηγηθώ. Απλά άκουσα πως είναι σχετικοί κ πρςγματικα μας βοήθησαν. Τέλη του μήνα θα σου πω αν όντως ειχαμε εξέλιξη μετά την επαναληπτικη σπερμοδιαγραμματος. 

Αλλά μην πεφτεις! Υπάρχει λυση! 

Θα μαζέψετε λίγα λίγα χρήματα! Κ εμεις με δυο βάσικους μισθους είμαστε κ Ζοριζομαστε.κ ξέρω τι εννοείς κ με τα χρήματα. 

Θα βρεθει λυση να είσαι σίγουρη 😍🥰

Ναι κοπελα μου προσπαθούμε να μαζέψουμε κάποια λεφτά αλλα ήδη έχουμε χαλάσει αρκετά και δεν τα είχαμε κιόλας.. τελοσπαντων έχει ο Θεός...

Οι ουρολογοι και οι δυο μας είχαν πει ότι μακαρι να βρισκοταν κάτι στο τριπλεξ η κατι γενικά γιατι τουλάχιστον θα μέρα με τι είναι και θα παλεύαμε να το διορθώσουμε ενώ τωρα που όλα είναι μια χαρα ...και η κινητικότητα δ2ν φτιάχνει με τίποτα τους ανησυχεί...δεν ξέρω βρε κορίτσια.. λέω να πάμε και την άλλη εβδομάδα σε άλλο εργαστήριο να δώσουμε σπέρμα μηπως τελικα φταίει και το εργαστήριο που πάμε.. τι να πω...θα δοκιμάσω κι αυτό και την άλλη εβδομάδα έχουμε ραντεβού παλι με τον ουρολογο μηπως μας πει και κάτι άλλο...

Εγώ όπως και να έχει τον άλλο μήνα θα κάνω την σαλπιγγογραφια να σιγουρευτούμε και από αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κοπελα μου καλημερα...Ναι σε όλα τα  σπερμοδιαγραμματα οι τιμές οι υπόλοιπες είχαν μια απόκλιση πάνω κάτω ίδια αλλα η κινητικότητα η ταχεία και τις4 πρώτες ώρες είναι 0....

Όλοι οι υπέρηχοι και όλες οι ορμονολογικες εξετάσεις είναι τέλειες...μόνο αυτή η κινητικότητα έχει πάντα τις ίδιες τιμές...

Γι αυτο εχω απογοητευτεί γιατι δεν μας λένε το γιατι...λέει μπορεί να είναι γενετικη ανωμαλία αλλα μπορεί και να φτιάξει μόνο του κάποια στιγμή...Εγώ όμως επειδή κοντεύω 36 χρονων δεν θέλω να το αφήσω στην τύχη του. Βασικά θέλω να είναι υγιής ο άντρας μου και να το φτιάξουμε ότι έχει και μετά να μας έρθει και ένα μωρακι..

 

Τα σπερμοδιάγραμματα που έχουν γίνει? Εννοώ σε κέντρο τύπου Βιοιατρική?

Έχει ελεγχθεί το σπέρμα σε Δημόσιο Νοσοκομείο ή σε εξειδικευμένο ανδρολογικό κέντρο όπως ειναι του Λυμπεροπουλου στην Αθήνα?

Αν έχω καταλάβει καλά δεν είστε Αθήνα.

Προσωπικά θα ήθελα ένα σπερμοδιάγραμμα να γίνει σε Δημόσιο Νοσοκομείο για να δω αν θα υπάρχει απόκλιση.

Προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι και να σκέφτεσαι όσο θετικά μπορείς, οτι δεν υπάρχει ανεξήγητο στην περίπτωσή σας, αλλά κάτι υπαρκτό που θα το παλέψετε , θα το λύσετε και θα κάνετε το όνειρό σας πραγματικότητα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κορίτσι μου με 5 ωοθηλακια είναι απαγορευτικο να προχωρήσεις σε επαφές ή σπερματεγχυνση εκτός κι αν κάνεις ωοληψια!

Καλά είμαι, έχω έμβρυα κατάψυξη και αναμένω για το οκ για εμβρυομεταφορα.

Με το καλό σου εύχομαι!!! 

Αλήθεια τώρα ;τόσο λάθος οδηγίες;;; έχω απορία να δω ο νέος γυναικολόγος τι θα μου πει γι αυτό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Ναι κοπελα μου προσπαθούμε να μαζέψουμε κάποια λεφτά αλλα ήδη έχουμε χαλάσει αρκετά και δεν τα είχαμε κιόλας.. τελοσπαντων έχει ο Θεός...

Οι ουρολογοι και οι δυο μας είχαν πει ότι μακαρι να βρισκοταν κάτι στο τριπλεξ η κατι γενικά γιατι τουλάχιστον θα μέρα με τι είναι και θα παλεύαμε να το διορθώσουμε ενώ τωρα που όλα είναι μια χαρα ...και η κινητικότητα δ2ν φτιάχνει με τίποτα τους ανησυχεί...δεν ξέρω βρε κορίτσια.. λέω να πάμε και την άλλη εβδομάδα σε άλλο εργαστήριο να δώσουμε σπέρμα μηπως τελικα φταίει και το εργαστήριο που πάμε.. τι να πω...θα δοκιμάσω κι αυτό και την άλλη εβδομάδα έχουμε ραντεβού παλι με τον ουρολογο μηπως μας πει και κάτι άλλο...

Εγώ όπως και να έχει τον άλλο μήνα θα κάνω την σαλπιγγογραφια να σιγουρευτούμε και από αυτό...

Βλέποντας γιατρούς πάντα φεύγουν χρήματα😫. Ρωτήστε τον ουρολόγο που να κάνετε σπερματοδιαγραμμα. Αυτοί ξέρουν καλύτερα που είναι πιο έγκυρα τα αποτελέσματα. Πάντως στο κομμάτι του οικονομικού αν χρειαστεί στην εσχάτη να προχωρήσετε σε εξωσωματική μπορείτε να απευθυνθείτε σε δημόσιο νοσοκομείο. Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα με τις αναμονές αλλά το κόστος  είναι πολύ χαμηλό ( κανονικά δεν είναι τίποτα). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Βλέποντας γιατρούς πάντα φεύγουν χρήματα😫. Ρωτήστε τον ουρολόγο που να κάνετε σπερματοδιαγραμμα. Αυτοί ξέρουν καλύτερα που είναι πιο έγκυρα τα αποτελέσματα. Πάντως στο κομμάτι του οικονομικού αν χρειαστεί στην εσχάτη να προχωρήσετε σε εξωσωματική μπορείτε να απευθυνθείτε σε δημόσιο νοσοκομείο. Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα με τις αναμονές αλλά το κόστος  είναι πολύ χαμηλό ( κανονικά δεν είναι τίποτα). 

Ναι κατι τετοιο θα γίνει αν χρειαστεί.. 

Εύχομαι να βρεθεί λύση  στο το φταει ακριβώς και να εστιάσουμε πάνω σε αυτο και να μην ταλαιπωρηθουμε άλλο με αερολογίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lavie είπε:

Ναι κατι τετοιο θα γίνει αν χρειαστεί.. 

Εύχομαι να βρεθεί λύση  στο το φταει ακριβώς και να εστιάσουμε πάνω σε αυτο και να μην ταλαιπωρηθουμε άλλο με αερολογίες...

Ναι κορίτσι μου μακάρι. Ότι καλύτερο εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Τα σπερμοδιάγραμματα που έχουν γίνει? Εννοώ σε κέντρο τύπου Βιοιατρική?

Έχει ελεγχθεί το σπέρμα σε Δημόσιο Νοσοκομείο ή σε εξειδικευμένο ανδρολογικό κέντρο όπως ειναι του Λυμπεροπουλου στην Αθήνα?

Αν έχω καταλάβει καλά δεν είστε Αθήνα.

Προσωπικά θα ήθελα ένα σπερμοδιάγραμμα να γίνει σε Δημόσιο Νοσοκομείο για να δω αν θα υπάρχει απόκλιση.

Προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι και να σκέφτεσαι όσο θετικά μπορείς, οτι δεν υπάρχει ανεξήγητο στην περίπτωσή σας, αλλά κάτι υπαρκτό που θα το παλέψετε , θα το λύσετε και θα κάνετε το όνειρό σας πραγματικότητα.

 

Τα σπερμοδιαγραμματα τα εχουμε κάνει σε μικροβιολογικο εργαστήριο...Δυστυχώς!!!Την άλλη εβδομάδα θα πάμε σε ένα πιο εξειδικευμένο εργαστήριο στην πόλη μου και μετα τη σαλπιγγογραφια Που θα κάνω θα πάμε και σε δημόσιο νοσοκομείο σε κάποιο πολύ εξειδικευμένο κέντρο στην Αθήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Τα σπερμοδιαγραμματα τα εχουμε κάνει σε μικροβιολογικο εργαστήριο...Δυστυχώς!!!Την άλλη εβδομάδα θα πάμε σε ένα πιο εξειδικευμένο εργαστήριο στην πόλη μου και μετα τη σαλπιγγογραφια Που θα κάνω θα πάμε και σε δημόσιο νοσοκομείο σε κάποιο πολύ εξειδικευμένο κέντρο στην Αθήνα...

Αφού θα ανέβετε Αθήνα τότε ειναι πολύ καλή ευκαιρία να πάτε κατευθείαν στον Λυμπερόπουλο. Αν γνωρίζεις την ημέρα που θα είστε Αθήνα πάρε τηλ να κλείσεις ραντεβού (ενημέρωσε οτι είστε από επαρχία και πιστεύω οτι θα σας εξυπηρετήσουν ακόμα και αν δεν υπάρχει κενό εκείνη την ημέρα)

Δυστυχώς δεν συνεργάζεται με ΕΟΠΠΥ οπότε θα πρέπει να πληρώσετε και το κόστος είναι αρκετά υψηλό σε σχέση με τα απλά μικροβιολογικά (απλό σπερμοδιάγραμμα 135€, DFI κατάτμηση σπέρματος 200€ , καλλιέργεια δεν θυμάμαι) αλλά αν τα κάνετε με το ίδιο δείγμα και πληρώσετε μετρητά σίγουρα γίνεται έκπτωση.

Αν με ρωτάς αξίζει τον κόπο να πάτε απευθειας εκεί (μαζί με όλες σας τις εξετάσεις που έχετε για το σπέρμα μέχρι τώρα) για να ξέρετε οτι τα αποτελέσματα θα είναι αξιόπιστα και αποδεκτά από όλους τους γιατρούς.

Αν δεν βιάζεστε υπερβολικά πολύ και επειδή και για τους άντρες το θέμα ειναι τζιζ καλύτερα να πάτε απευθείας εκεί, μην τον βάλεις να κάνει σε τόσο σύντομο διάστημα σε πολλά διαφορετικά εργαστήρια.

Την λύση του δημοσίου νοσοκομείου στην πρότεινα επειδή δεν είστε Αθήνα. Παραμένει όμως σωστή επιλογή απλά καταλαβαίνεις άλλο το περιβάλλον του δημόσιου νοσοκομείου στο οποίο θα δώσει το δείγμα , άλλο στο εργαστήριο που αναφέρω. Είναι και θέμα ψυχολογίας.

Τέλος πολύ σημαντικό το δείγμα θα το δώσει ο σύζυγος εκεί , δεν θα το μεταφέρετε δηλαδή εσείς.

Ελπίζω να βοήθησα και να θυμάσαι οτι με πίστη και υπομονή όλα θα γίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Με το καλό σου εύχομαι!!! 

Αλήθεια τώρα ;τόσο λάθος οδηγίες;;; έχω απορία να δω ο νέος γυναικολόγος τι θα μου πει γι αυτό!!! 

Oh yes!!! Κι εγω είμαι περίεργη πραγματικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Τι κάνετε; Ετοιμάζεστε για τριήμερο; 

Εγώ είμαι 27η μέρα και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα. 

Θέλω να είμαι έγκυος βρε κορίτσια... να κάνω τεστ και να είναι θετικό και όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος.

Το αξίζω, όπως το αξίζουμε όλες μας.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.

Τι κάνετε; Ετοιμάζεστε για τριήμερο; 

Εγώ είμαι 27η μέρα και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα. 

Θέλω να είμαι έγκυος βρε κορίτσια... να κάνω τεστ και να είναι θετικό και όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος.

Το αξίζω, όπως το αξίζουμε όλες μας.... 

Μακαριιιι κορίτσι μου!!!! Αντε να μάθουμε και από μια ένα καλό νέο γιατί φεύγει και ο Ιούνιος και δεν μας πήγε καλά 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.

Τι κάνετε; Ετοιμάζεστε για τριήμερο; 

Εγώ είμαι 27η μέρα και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα. 

Θέλω να είμαι έγκυος βρε κορίτσια... να κάνω τεστ και να είναι θετικό και όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος.

Το αξίζω, όπως το αξίζουμε όλες μας.... 

Μακαρι κοριτσι μου στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κορίτσι μου με 5 ωοθηλακια είναι απαγορευτικο να προχωρήσεις σε επαφές ή σπερματεγχυνση εκτός κι αν κάνεις ωοληψια!

Καλά είμαι, έχω έμβρυα κατάψυξη και αναμένω για το οκ για εμβρυομεταφορα.

@peacock κορίτσι μου...είχα καιρό να μπω και χάρηκα τόσο πολύ που είδα ότι θα προσπαθήσεις ξανά!! Όλα με το καλό σου εύχομαι... περιμένουμε τα ευχάριστα 🥰🥰

@misofeggaro καλή τύχη και σε σένα...εύχομαι να είσαι ήδη εγκυούλα 🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.

Τι κάνετε; Ετοιμάζεστε για τριήμερο; 

Εγώ είμαι 27η μέρα και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα. 

Θέλω να είμαι έγκυος βρε κορίτσια... να κάνω τεστ και να είναι θετικό και όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος.

Το αξίζω, όπως το αξίζουμε όλες μας.... 

Στο ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου αγαπημένη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κοπελα μου καλημερα...Ναι σε όλα τα  σπερμοδιαγραμματα οι τιμές οι υπόλοιπες είχαν μια απόκλιση πάνω κάτω ίδια αλλα η κινητικότητα η ταχεία και τις4 πρώτες ώρες είναι 0....

Όλοι οι υπέρηχοι και όλες οι ορμονολογικες εξετάσεις είναι τέλειες...μόνο αυτή η κινητικότητα έχει πάντα τις ίδιες τιμές...

Γι αυτο εχω απογοητευτεί γιατι δεν μας λένε το γιατι...λέει μπορεί να είναι γενετικη ανωμαλία αλλα μπορεί και να φτιάξει μόνο του κάποια στιγμή...Εγώ όμως επειδή κοντεύω 36 χρονων δεν θέλω να το αφήσω στην τύχη του. Βασικά θέλω να είναι υγιής ο άντρας μου και να το φτιάξουμε ότι έχει και μετά να μας έρθει και ένα μωρακι..

 

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου γιατί και εγώ όταν είδα στις εξετάσεις να γράφει '0 σπερματοζωάρια' έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου για λίγο ευτυχως..ο τελευταίος ουρολόγος μας είπε ότι το σπέρμα είναι δύσκολος ασθενής και δεν υπάρχει πάντα κάποια εξήγηση αλλά προσπαθησε να τη βρει τουλάχιστον..το θεωρούν εύκολο πρόβλημα γιατί μπορούν να το προσπεράσουν με άλλες μεθόδους και όχι γιατί μπορούν πάντα να το θεραπεύσουν..τώρα είδα ότι τις εξετάσεις τις έχετε κάνει σε απλά μικροβιολογικά ένα θα σου πω εμάς μας το είχαν απαγορεύσει δεν θα τις κοιτούσαν καν μας είπαν..ο ουρολόγος που δέχεται εξετάσεις από απλό μικροβιολογικο κάτι δεν κάνει καλά πρέπει να πάρετε και άλλη γνώμη κατά την ταπεινή μου άποψη..στο λέω με όλη μου την αγάπη γιατί πέρασα παρόμοια κατάσταση και ευτυχώς με καθοδήγησε ο γυναικολόγος μου σωστά αλλιώς ακόμα θα έτρεχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Στο ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου αγαπημένη μου!!!

Κορίτσια αδιάθετησα σήμερα. Μίλησα με τον γιατρό μου κ μου είπε να πάρω φεμαρα 5 μερες κ την άλλη Δευτέρα θα πάω για υπερηχο.μας είπε να έχουμε επαφή το προηγουμενο βράδυ. Να δει αν θα έχω σπέρμα λέει στην τραχηλικη βλέννα. Έχει τυχει σε. Κάποια σας αυτό;;; 

Εγώ τις προηγούμενες φορές δεν είχα σπέρμα που να χε απομείνει ενεργό από το προηγουμενο βράδυ πάντως. Αλλά ήταν και πιο αδυναμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Αφού θα ανέβετε Αθήνα τότε ειναι πολύ καλή ευκαιρία να πάτε κατευθείαν στον Λυμπερόπουλο. Αν γνωρίζεις την ημέρα που θα είστε Αθήνα πάρε τηλ να κλείσεις ραντεβού (ενημέρωσε οτι είστε από επαρχία και πιστεύω οτι θα σας εξυπηρετήσουν ακόμα και αν δεν υπάρχει κενό εκείνη την ημέρα)

Δυστυχώς δεν συνεργάζεται με ΕΟΠΠΥ οπότε θα πρέπει να πληρώσετε και το κόστος είναι αρκετά υψηλό σε σχέση με τα απλά μικροβιολογικά (απλό σπερμοδιάγραμμα 135€, DFI κατάτμηση σπέρματος 200€ , καλλιέργεια δεν θυμάμαι) αλλά αν τα κάνετε με το ίδιο δείγμα και πληρώσετε μετρητά σίγουρα γίνεται έκπτωση.

Αν με ρωτάς αξίζει τον κόπο να πάτε απευθειας εκεί (μαζί με όλες σας τις εξετάσεις που έχετε για το σπέρμα μέχρι τώρα) για να ξέρετε οτι τα αποτελέσματα θα είναι αξιόπιστα και αποδεκτά από όλους τους γιατρούς.

Αν δεν βιάζεστε υπερβολικά πολύ και επειδή και για τους άντρες το θέμα ειναι τζιζ καλύτερα να πάτε απευθείας εκεί, μην τον βάλεις να κάνει σε τόσο σύντομο διάστημα σε πολλά διαφορετικά εργαστήρια.

Την λύση του δημοσίου νοσοκομείου στην πρότεινα επειδή δεν είστε Αθήνα. Παραμένει όμως σωστή επιλογή απλά καταλαβαίνεις άλλο το περιβάλλον του δημόσιου νοσοκομείου στο οποίο θα δώσει το δείγμα , άλλο στο εργαστήριο που αναφέρω. Είναι και θέμα ψυχολογίας.

Τέλος πολύ σημαντικό το δείγμα θα το δώσει ο σύζυγος εκεί , δεν θα το μεταφέρετε δηλαδή εσείς.

Ελπίζω να βοήθησα και να θυμάσαι οτι με πίστη και υπομονή όλα θα γίνουν.

Σε ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλες σου...μετα τη σαλπιγγογραφια θα ανεβούμε Αθήνα και σιγουρα θα πάμε σε κάποιο κέντρο εξιδεικευμενο οπως του Λυμπεροπουλου η και στου Λυμπεροπουλου εννοείται...

Μακάρι να βρούμε τι φταει και να μπούμε σε μια σειρά επιτέλους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου γιατί και εγώ όταν είδα στις εξετάσεις να γράφει '0 σπερματοζωάρια' έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου για λίγο ευτυχως..ο τελευταίος ουρολόγος μας είπε ότι το σπέρμα είναι δύσκολος ασθενής και δεν υπάρχει πάντα κάποια εξήγηση αλλά προσπαθησε να τη βρει τουλάχιστον..το θεωρούν εύκολο πρόβλημα γιατί μπορούν να το προσπεράσουν με άλλες μεθόδους και όχι γιατί μπορούν πάντα να το θεραπεύσουν..τώρα είδα ότι τις εξετάσεις τις έχετε κάνει σε απλά μικροβιολογικά ένα θα σου πω εμάς μας το είχαν απαγορεύσει δεν θα τις κοιτούσαν καν μας είπαν..ο ουρολόγος που δέχεται εξετάσεις από απλό μικροβιολογικο κάτι δεν κάνει καλά πρέπει να πάρετε και άλλη γνώμη κατά την ταπεινή μου άποψη..στο λέω με όλη μου την αγάπη γιατί πέρασα παρόμοια κατάσταση και ευτυχώς με καθοδήγησε ο γυναικολόγος μου σωστά αλλιώς ακόμα θα έτρεχα..

Το πισυευω αυτό που λες αλλά από ότι φαίνεται εχω πέσει και σε νούμερο ουρολογο...γιατι δεν είχε θέμα λέει να πάμε σε απλο μικροβιολογικο κι εγώ η χαζη τον άκουγα...με τον εαυτό μου τα έχω βάλει που έπεσα σε τέτοιους γιατρούς...

Από δω και πέρα θα το δούμε αλλιως γιατι όλοι αυτοί μας έχουν πάει πολύ πίσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια αδιάθετησα σήμερα. Μίλησα με τον γιατρό μου κ μου είπε να πάρω φεμαρα 5 μερες κ την άλλη Δευτέρα θα πάω για υπερηχο.μας είπε να έχουμε επαφή το προηγουμενο βράδυ. Να δει αν θα έχω σπέρμα λέει στην τραχηλικη βλέννα. Έχει τυχει σε. Κάποια σας αυτό;;; 

Εγώ τις προηγούμενες φορές δεν είχα σπέρμα που να χε απομείνει ενεργό από το προηγουμενο βράδυ πάντως. Αλλά ήταν και πιο αδυναμο. 

Κορίτσι μου εγώ που πήρα σε 2 κύκλους φεμαρα για την σπερματεγχυση δεν μου είπε κανεις κάτι παρόμοιο..ούτε η γυναικολόγος ουτε και από το κέντρο! Σίγουρα ομως κάτι παραπάνω ξέρουν από εμάς, όποτε ακολούθησε εντολές γιατρού και σου ευχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lavie είπε:

Το πισυευω αυτό που λες αλλά από ότι φαίνεται εχω πέσει και σε νούμερο ουρολογο...γιατι δεν είχε θέμα λέει να πάμε σε απλο μικροβιολογικο κι εγώ η χαζη τον άκουγα...με τον εαυτό μου τα έχω βάλει που έπεσα σε τέτοιους γιατρούς...

Από δω και πέρα θα το δούμε αλλιως γιατι όλοι αυτοί μας έχουν πάει πολύ πίσω...

Ε καλά τώρα μη λες τέτοια!!όλες το έχουμε πάθει αυτό..εδώ εμένα η γυναικολόγος που είχα από κοριτσάκι μου έλεγε ότι έχω ένα τέλειο ενδομήτριο και είχα πολύποδες ο ένας μάλιστα φαινόταν ξεκάθαρα στον υπέρηχο του γιατρού που έχω τώρα μέχρι και εγώ τον ειδα και χάπια clomiphene ήθελε να μου δώσει χωρίς σπερμοδιαγραμμα και χωρίς σαλπιγγογραφια ότι να ναι δηλαδη..γιαυτο σου λέω απλά με ηρεμία βρείτε σωστούς ανθρώπους να σας καθοδηγήσουν και θα πετύχετε σύντομα γιατί συνήθως και η ψυχολογία μας γίνεται χάλια και πιο πολλα χρήματα χάνουμε χωρίς λόγο..αλλά εννοείται μην τα βάζεις με τον εαυτό σου γιατροί είναι και τους πιστεύουμε τι να κάνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Το πισυευω αυτό που λες αλλά από ότι φαίνεται εχω πέσει και σε νούμερο ουρολογο...γιατι δεν είχε θέμα λέει να πάμε σε απλο μικροβιολογικο κι εγώ η χαζη τον άκουγα...με τον εαυτό μου τα έχω βάλει που έπεσα σε τέτοιους γιατρούς...

Από δω και πέρα θα το δούμε αλλιως γιατι όλοι αυτοί μας έχουν πάει πολύ πίσω...

Δυστυχως κορίτσι μου είναι αρκετοί τέτοιο επιστήμονες εκεί έξω! Όπως όλα τα κοριτσια θα σου πω να βρείτε έναν ειδικό σε τέτοια θέματα..Μπορεί ο ουρολόγος να είναι αριστος δε λέω αλλα κάποιος με εξειδίκευση θα σε κατευθύνει πιο σωστά!

Η δίκη μου γυναικολόγος μετα από τόσες επισκέψεις δεν μου είπε ότι η αριστερή μου ωοθήκη είναι ατροφική..έπρεπε να απευθυνθώ σε κέντρο, να με στείλει για μαγνητική για να το μάθω! Στο οποίο κέντρο πήγαμε λόγω σπέρματος…Τελικά το σπερμα δεν ειναι και τουρμπο, αλλα δεν ειναι και όπως μας τα παρουσίαζαν οι εδω γιατροι..να φανταστείς μετά απο 2 σπερμοδιαγραμματα σε μικροβιολογικό μας έβγαζαν φυσιολογικές μορφές 2% και μετά απο έναν χρόνο διατροφής, διακοπής καπνίσματος, βιταμινών έπεσε στο 1%!!! Χθες στο κέντρο οι φυσιολογικές μορφές ήταν στο 8% (χωρίς βιταμίνες και με τσιγάρο!!) αριθμός που ειναι χαμηλός αλλα οντως οριων..Επομένως ψαχτείτε και ενημερωθείτε σωστά απο ειδικούς!!! 
Ευχομαι όλα να πάνε καλά!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Δυστυχως κορίτσι μου είναι αρκετοί τέτοιο επιστήμονες εκεί έξω! Όπως όλα τα κοριτσια θα σου πω να βρείτε έναν ειδικό σε τέτοια θέματα..Μπορεί ο ουρολόγος να είναι αριστος δε λέω αλλα κάποιος με εξειδίκευση θα σε κατευθύνει πιο σωστά!

Η δίκη μου γυναικολόγος μετα από τόσες επισκέψεις δεν μου είπε ότι η αριστερή μου ωοθήκη είναι ατροφική..έπρεπε να απευθυνθώ σε κέντρο, να με στείλει για μαγνητική για να το μάθω! Στο οποίο κέντρο πήγαμε λόγω σπέρματος…Τελικά το σπερμα δεν ειναι και τουρμπο, αλλα δεν ειναι και όπως μας τα παρουσίαζαν οι εδω γιατροι..να φανταστείς μετά απο 2 σπερμοδιαγραμματα σε μικροβιολογικό μας έβγαζαν φυσιολογικές μορφές 2% και μετά απο έναν χρόνο διατροφής, διακοπής καπνίσματος, βιταμινών έπεσε στο 1%!!! Χθες στο κέντρο οι φυσιολογικές μορφές ήταν στο 8% (χωρίς βιταμίνες και με τσιγάρο!!) αριθμός που ειναι χαμηλός αλλα οντως οριων..Επομένως ψαχτείτε και ενημερωθείτε σωστά απο ειδικούς!!! 
Ευχομαι όλα να πάνε καλά!!❤️

Σίγουρα θα ψάχνουμε περισσότερο...μιλησα με έναν γυναικολόγο εδω στην πόλη μου που είναι πολύ καλός και θα πάω εκεί για σαλπιγγογραφια εκει τον άλλο μήνα αλλα βρε κορίτσια μου είπε ότι όταν αδιαθετησω να πάρω από την 2η έως την 6η μέρα clomiphene citrate και να τον πάρω αμέσως να κλείσουμε ραντεβού για την σαλπιγγογραφια...Εγώ νόμιζα ότι αυτά τα χαπια θα βοηθήσουν στην σαλπιγγογραφια αλλά απλά διαβάζω εδώ μέσα...

Γιατί πιστεύετε μου είπε να τα παρω;;μηπως για να αυξήσω τις πιθανότητες να έχω πολλά ωαρια και μηπως μετά τη σαλπιγγογραφια μείνω πιο εύκολα εγκυος;;μπορεί να λέω και βλακείες αλλα δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...