Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αλλαγή γιατρού


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Βρίσκομαι στην 11η εβδομάδα κύησης και σε φάση αλλαγής γιατρού. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε καποιον γυναικολόγο που πρώτα απο όλα θα είναι Άνθρωπος ,να εμπιστεύεστε και να έχετε συνεργαστεί, κατά προτίμηση στο Αττικό ή στο Έλενα; 

Αυτό που συμβαίνει είναι το εξής, στον πρώτο που πήγα και απευθυνονταν σε ιδιωτικό μαιευτήριο, ήταν πολύ ακριβός, ένω ο δεύτερος σε δημοσιο νοσοκομείο προσπαθεί για δεύτερη φορά να μου δώσει καπάκι αντιβιωση και καθώς δεν θέλησα να πάρω, με πήρε απο τα μούτρα! όπως καταλαβαίνετε όλα είναι θεμιτά και καλώς γινονται κάποιες φορές, όμως ένας άνθρωπος που να σε βλέπει πρώτα σαν άνθρωπο και να μην προσπαθεί να σε γεμίσει φάρμακα με το παραμικρό υπάρχει;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Joan111 είπε:

Καλησπέρα σας. Βρίσκομαι στην 11η εβδομάδα κύησης και σε φάση αλλαγής γιατρού. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε καποιον γυναικολόγο που πρώτα απο όλα θα είναι Άνθρωπος ,να εμπιστεύεστε και να έχετε συνεργαστεί, κατά προτίμηση στο Αττικό ή στο Έλενα; 

Αυτό που συμβαίνει είναι το εξής, στον πρώτο που πήγα και απευθυνονταν σε ιδιωτικό μαιευτήριο, ήταν πολύ ακριβός, ένω ο δεύτερος σε δημοσιο νοσοκομείο προσπαθεί για δεύτερη φορά να μου δώσει καπάκι αντιβιωση και καθώς δεν θέλησα να πάρω, με πήρε απο τα μούτρα! όπως καταλαβαίνετε όλα είναι θεμιτά και καλώς γινονται κάποιες φορές, όμως ένας άνθρωπος που να σε βλέπει πρώτα σαν άνθρωπο και να μην προσπαθεί να σε γεμίσει φάρμακα με το παραμικρό υπάρχει;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Εγώ δεν έχω εμπειρία από εγκυμοσύνη αλλά είχα επισκευτει στο Έλενα τον Λάσκαρη το γεγονός και μόνο ότι είδε με μια απλή εξέταση με το χέρι ότι το ινωμυωμα ήταν πάνω από 7 εκατοστά ενώ ο ιδιωτικός γιατρός το έβλεπε παρα πολυ μικρό στον υπέρηχο ήταν αρκετό για να τον εκτιμήσω... Επίσης μου έχουν πει πολύ καλά λόγια για τον Γαβαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2021 at 11:55 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Εγώ δεν έχω εμπειρία από εγκυμοσύνη αλλά είχα επισκευτει στο Έλενα τον Λάσκαρη το γεγονός και μόνο ότι είδε με μια απλή εξέταση με το χέρι ότι το ινωμυωμα ήταν πάνω από 7 εκατοστά ενώ ο ιδιωτικός γιατρός το έβλεπε παρα πολυ μικρό στον υπέρηχο ήταν αρκετό για να τον εκτιμήσω... Επίσης μου έχουν πει πολύ καλά λόγια για τον Γαβαρη

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες κορίτσι μου γλυκό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 28/5/2021 at 5:25 ΜΜ, ο/η Joan111 είπε:

Καλησπέρα σας. Βρίσκομαι στην 11η εβδομάδα κύησης και σε φάση αλλαγής γιατρού. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε καποιον γυναικολόγο που πρώτα απο όλα θα είναι Άνθρωπος ,να εμπιστεύεστε και να έχετε συνεργαστεί, κατά προτίμηση στο Αττικό ή στο Έλενα; 

Αυτό που συμβαίνει είναι το εξής, στον πρώτο που πήγα και απευθυνονταν σε ιδιωτικό μαιευτήριο, ήταν πολύ ακριβός, ένω ο δεύτερος σε δημοσιο νοσοκομείο προσπαθεί για δεύτερη φορά να μου δώσει καπάκι αντιβιωση και καθώς δεν θέλησα να πάρω, με πήρε απο τα μούτρα! όπως καταλαβαίνετε όλα είναι θεμιτά και καλώς γινονται κάποιες φορές, όμως ένας άνθρωπος που να σε βλέπει πρώτα σαν άνθρωπο και να μην προσπαθεί να σε γεμίσει φάρμακα με το παραμικρό υπάρχει;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!!  Τελικά άλλαξες γιατρό;; Έμεινες ευχαριστημένη;  σε ρωτάω και εγώ γιατί ενδιαφέρομαι να βρω γιατρό στην Αθήνα, κατά προτίμηση σε δημόσιο νοσοκομείο, διότι έμεινα δυσσαρεστημενη από αυτόν που πήγα, λόγω άσχημης συμπεριφοράς, αλλά και δουλειάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ, εύχομαι και για σένα όλα τα καλά! Τελικά βγήκα τελείως απο το loop του δημοσίου, καθώς κατάλαβα ότι είναι σπάνιοι οι γιατροί που θα σε προσέξουν και ταυτόχρονα θα σου συμπεριφερθουν όπως θα ήθελες με ηρεμία και κατανόηση σε αυτό που περνάς. Επίσης διαπιστώνω ότι οι περισσότεροι ακολουθούν πρωτόκολλα, πράγμα το οποίο εμένα που σκέφτομαι λίγο πιο εναλλακτικά, δεν μου ταιριάζει. Η γιατρός που συνεργάζομαι αυτή τη στιγμή, μου τη σύστησαν και προς το παρόν έχω σχηματίσει πολυ καλή εντυπωση, συνεργάζεται και με μια ομοιοπαθητικό γιατρό κι ετσι οι λύσεις που προτείνει φαρμακευτικά καθώς και ο τρόπος σκέψης της είναι πιο "ανοιχτός" και πιο "φυσικός" και τελικά αυτός που μου ταιριάζει. Εχει πολύ καλές κριτικές απο κοπέλες που γέννησαν μαζί της στο Λητω και είναι λογική στις τιμές. Αν σε ενδιαφέρει λέγεται Στριλιγκά Αναστασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...