Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακή μετά από εμβρυομεταφορά


Anasana

Recommended Posts

Καλημέρα. Έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω. Μεθαύριο Παρασκευή είναι να γίνει η χοριακη μετά από εμβρυομεταφορά. Έχω διαφορά συμπτώματα αλλά νομίζω ότι πολύ το ψάχνω. Παλεύω 10 χρόνια και ακόμη τίποτα! Πόσες αντοχές να έχω ακόμη. Έχω στερέψει ψυχολογικά, σωματικά και οικονομικά. Έχω αγωνία μεγάλη για το αποτέλεσμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Anasana είπε:

Καλημέρα. Έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω. Μεθαύριο Παρασκευή είναι να γίνει η χοριακη μετά από εμβρυομεταφορά. Έχω διαφορά συμπτώματα αλλά νομίζω ότι πολύ το ψάχνω. Παλεύω 10 χρόνια και ακόμη τίποτα! Πόσες αντοχές να έχω ακόμη. Έχω στερέψει ψυχολογικά, σωματικά και οικονομικά. Έχω αγωνία μεγάλη για το αποτέλεσμα....

Εύχομαι την Παρασκευή να φωνάξεις "Ανασανα" και να σε ακούσουμε όλες απ'τις φωνές χαράς. Είσαι δυνατή γιατί δεν τα παράτησες ποτέ,,,θα εισαι δυνατη για να το ζήσεις επειδή το αξίζεις. Εύχομαι ολόψυχα το καλύτερο αποτέλεσμα που θα σε οδηγήσει στη μητρότητα. 🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Εύχομαι την Παρασκευή να φωνάξεις "Ανασανα" και να σε ακούσουμε όλες απ'τις φωνές χαράς. Είσαι δυνατή γιατί δεν τα παράτησες ποτέ,,,θα εισαι δυνατη για να το ζήσεις επειδή το αξίζεις. Εύχομαι ολόψυχα το καλύτερο αποτέλεσμα που θα σε οδηγήσει στη μητρότητα. 🙏👶❤️

ευχαριστώ πολύ...μέσα από την καρδιά μου....τέτοια αγωνία ποτέ μου δεν είχα....μακαρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2021 at 10:46 ΠΜ, ο/η Anasana είπε:

Καλημέρα. Έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω. Μεθαύριο Παρασκευή είναι να γίνει η χοριακη μετά από εμβρυομεταφορά. Έχω διαφορά συμπτώματα αλλά νομίζω ότι πολύ το ψάχνω. Παλεύω 10 χρόνια και ακόμη τίποτα! Πόσες αντοχές να έχω ακόμη. Έχω στερέψει ψυχολογικά, σωματικά και οικονομικά. Έχω αγωνία μεγάλη για το αποτέλεσμα....

Καλά αποτελέσματα....Σου εύχομαι μια τεράστια χωριακη..... Να έχεις ένα υπέροχο ταξιδι μητρότητας.... 

Θα πάνε όλα τέλεια..... Και ότι πέρασες εύχομαι να τα θυμάσαι σαν ένα παλιό όνειρο...❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Καλά αποτελέσματα!!!!

Όλα να πάνε τέλεια!!!👶👶👶

🤞🤞🤞

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου. Όλες τις μέρες τις πέρασα χωρίς άγχος ..χωρίς κλάμα... χωρίς αρνητικές σκέψεις...χωρίς να κουραστώ. Σήμερα κατέρρευσα....από το μεσημέρι στη δουλειά κλαίω μόνη μου... ευτυχώς φοράω μάσκα και δε με καταλάβαιναν...μιλούσα μόνη μου.  ...έκανα σχέδια για αύριο...πως θα το ξανά αντιμετωπίσω το αρνητικό. Δεν μπορώ ούτε στο όνειρο μου να φανταστώ πως θα μεγαλώσει μέσα μου ένα ή και δύο μωράκια.. δε ξέρω καν πως νιώθει κάποια όταν μεγαλώνει η κοιλιτσα της. . Θέλω να το ζήσω...θέλω να το ζήσω....οι ώρες πολύ βασανιστικές. Δοξάζω το θεο για ένα πράγμα...που μου έστειλε έναν άγγελο δίπλα μου και είναι το στήριγμα μου σε όλα. Ο αντρουλης μου που αν δεν ήταν αυτός...δεν θα είχα αυτή τη δύναμη που μου έχει απομείνει μετά από τόσα χρόνια ταλαιπωρίας. Μια παλινδρομη στην 6 εμβομαδα..μια βιοχημική...3 αρνητικές.... αμέτρητες ωοληψιες...σπερματεγχυσεις. και τώρα? Δωρεά ωαρίων το επόμενο στάδιο...δεν έχω όμως άλλο δύναμη...δεν έχω...αχ θεέ μου.... γιατί? Γιατί να ταλαιπωρουμαστε έτσι οι γυναίκες? Συγνώμη που σας ζαλισα. Καληνύχτα σας και αύριο θα έχω κάτι να σας πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέσα από τη καρδιά μου...εύχομαι αύριο τα νέα να είναι ευχάριστα!!!🤞🤞🤞✌✌✌Δεν ξέρω αν αυτό σε βοηθάει αλλά είμαστε πολλές που περνάμε τα ίδια...μονο κουράγιο μπορούμε να κάνουμε μια να χουμε πίστη...😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα είναι η μέρα σωστά;;; Οποίο και να είναι το αποτέλεσμα,σου εύχομαι από καρδιάς δύναμη ψυχής υγεία και θα γίνεις μάνα δεν ξέρω με ποιον τρόπο αλλά θα γίνεις ,όλες θα γίνουμε!!!! Εξάλλου μπορεί να είσαι ήδη! Περιμένουμε νέα σου!! Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι οι δυσκολίες δίνονται στους δυνατούς!! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Σήμερα είναι η μέρα σωστά;;; Οποίο και να είναι το αποτέλεσμα,σου εύχομαι από καρδιάς δύναμη ψυχής υγεία και θα γίνεις μάνα δεν ξέρω με ποιον τρόπο αλλά θα γίνεις ,όλες θα γίνουμε!!!! Εξάλλου μπορεί να είσαι ήδη! Περιμένουμε νέα σου!! Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι οι δυσκολίες δίνονται στους δυνατούς!! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!

Από λεπτό σε λεπτό περιμένω το eMail....εδώ μουδιάσει ολόκληρη.. τρέμει όλο μου το κορμί. Ούτε ανάσα δε μπορώ να πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anasana είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου. Όλες τις μέρες τις πέρασα χωρίς άγχος ..χωρίς κλάμα... χωρίς αρνητικές σκέψεις...χωρίς να κουραστώ. Σήμερα κατέρρευσα....από το μεσημέρι στη δουλειά κλαίω μόνη μου... ευτυχώς φοράω μάσκα και δε με καταλάβαιναν...μιλούσα μόνη μου.  ...έκανα σχέδια για αύριο...πως θα το ξανά αντιμετωπίσω το αρνητικό. Δεν μπορώ ούτε στο όνειρο μου να φανταστώ πως θα μεγαλώσει μέσα μου ένα ή και δύο μωράκια.. δε ξέρω καν πως νιώθει κάποια όταν μεγαλώνει η κοιλιτσα της. . Θέλω να το ζήσω...θέλω να το ζήσω....οι ώρες πολύ βασανιστικές. Δοξάζω το θεο για ένα πράγμα...που μου έστειλε έναν άγγελο δίπλα μου και είναι το στήριγμα μου σε όλα. Ο αντρουλης μου που αν δεν ήταν αυτός...δεν θα είχα αυτή τη δύναμη που μου έχει απομείνει μετά από τόσα χρόνια ταλαιπωρίας. Μια παλινδρομη στην 6 εμβομαδα..μια βιοχημική...3 αρνητικές.... αμέτρητες ωοληψιες...σπερματεγχυσεις. και τώρα? Δωρεά ωαρίων το επόμενο στάδιο...δεν έχω όμως άλλο δύναμη...δεν έχω...αχ θεέ μου.... γιατί? Γιατί να ταλαιπωρουμαστε έτσι οι γυναίκες? Συγνώμη που σας ζαλισα. Καληνύχτα σας και αύριο θα έχω κάτι να σας πω...

Καλή επιτυχια! Ευχομαι ολόψυχα να εισαι εγκυουλα με ενα υπεροχο καλά γατζωμένο μωρακι! Να ζήσεις το ονειρο σου κοριτσι μου! Πολλη πολλη πολλη καλη επιτυχια!!!!!! Θετική σκεψη και πιστη! 🤞🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Anasana είπε:

Όλα χαμένα ,,😞😞😞

Κορίτσι μου γλυκό δεν θα σου πω να μην στεναχωριέσαι θα σου πω ότι νιώθεις να το βγάλεις από μέσα σου και να μας μιλάς εάν το έχεις ανάγκη!! Είμαστε εδώ η μία για την άλλη!! Όλες τον κουβαλάμε αυτό το σταυρό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2021 at 10:27 ΠΜ, ο/η Anasana είπε:

Όλα χαμένα ,,😞😞😞

Λογική η απογοήτευση, η θλίψη, αλλά να σκέφτεσαι ότι μια αποτυχία σε αυτό το στάδιο είναι πολύ καλύτερη από μια αποτυχία στο επόμενο. Μαζέψτε δυνάμεις και ξαναβάλτε μπρος ελέγχοντας ίσως και κάτι άλλο μικρό που μπορεί να παίξει τον ρόλο του. Με δύναμη και χαρά να ξεκινήσεις την επόμενη. Μετά από τρεις αποτυχίες μάζεψα τα κομμάτια μου και ξεκίνησα πάλι από την αρχή αλλάζοντας πρώτα εμένα. Ψάχνοντας πώς θα φτιάξω τα ωάριά μου κατά πρώτον. Τα λίγα μου ωάρια. Κάτι φαίνεται να χει αλλάξει. Και χαίρομαι το αρχικό πολύ και επίφοβο αλλά υπαρκτό για πρώτη φορά στάδιο κύησης. 
Βετεράνος κι εγώ. Παλεύουμε με διάφορους τρόπους δέκα χρόνια. Θα έρθει όταν είναι να ρθει και θα είναι υγιέστατο, να το θυμάσαι! Να σκέφτεσαι ότι είσαι τυχερή και όχι άτυχη. Θα ξαναμπεις στη μάχη! Είμαστε μαζί σου όπως και σε κάθε κοπέλα που παλεύει στον χώρο της εξωσωματικής, γιατί κατανοούμε πολύ καλά αυτόν τον πόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...