Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2021 ❤️


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lenora είπε:

Μα δεν είναι απλά ότι είμαστε έγκυες, είμαστε έγκυες σε εποχή κοβιντ και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Και συλλάβαμε στο τέλος της πολυμηνης καραντίνας. Εγω έχω ξεχάσει εντελώς το έξω. Αλλα το μόνο που με απασχολεί είναι να πανε όλα καλά 💞

Κοίτα βλέπω πολλές με ενέργεια φουλ κ τις ζηλεύω πας σε ασφαλή μέρη ανοιχτούς χώρους σε πάρκα μεγάλα κ τετοια αλλά.. τουαλέτα??? Πώς θα πας ? Θα σε δεχτούν λόγο κοβιντ?? Κούραση άντε γυρνά σπίτι πάλι! Εγώ πριν 2 3 βδομάδες βγήκα να περπατήσω κ να δω το βάφτιση Μ σε ένα πάρκο( γιατί σε σπίτια δν πάω κ δν δέχομαι στο δικό μ ) κ εγιναααα ράκος έκανα να συνέλθω 2 μέρες κ περπάτησα σύνολο 45 λεπτα με διάλειμμα!!κ λεω μόνο όταν πάω γιατρό όταν κατεβάζω σκουπίδια κ περπάτημα σπίτι με δουλειές κ τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva87 είπε:

Κοίτα βλέπω πολλές με ενέργεια φουλ κ τις ζηλεύω πας σε ασφαλή μέρη ανοιχτούς χώρους σε πάρκα μεγάλα κ τετοια αλλά.. τουαλέτα??? Πώς θα πας ? Θα σε δεχτούν λόγο κοβιντ?? Κούραση άντε γυρνά σπίτι πάλι! Εγώ πριν 2 3 βδομάδες βγήκα να περπατήσω κ να δω το βάφτιση Μ σε ένα πάρκο( γιατί σε σπίτια δν πάω κ δν δέχομαι στο δικό μ ) κ εγιναααα ράκος έκανα να συνέλθω 2 μέρες κ περπάτησα σύνολο 45 λεπτα με διάλειμμα!!κ λεω μόνο όταν πάω γιατρό όταν κατεβάζω σκουπίδια κ περπάτημα σπίτι με δουλειές κ τέλος! 

Κι εγω κανω ασκήσεις στη μπάλα και καθίσματα. Περπάτημα μόνο όταν πάω στη γιατρο. Το αυτοκίνητο με ενοχλεί και γενικά ο καιρός δε βοηθάει. Δεν πτοουμαστε. Την άνοιξη θα έχουμε την καλύτερη παρέα για βόλτες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenora είπε:

Κι εγω κανω ασκήσεις στη μπάλα και καθίσματα. Περπάτημα μόνο όταν πάω στη γιατρο. Το αυτοκίνητο με ενοχλεί και γενικά ο καιρός δε βοηθάει. Δεν πτοουμαστε. Την άνοιξη θα έχουμε την καλύτερη παρέα για βόλτες 🥰

Ο καιρός δν βοηθάει σε τπτ άσε π φοβάμαι μην κρυώσω κιόλας!!καλά στο αμάξι μέχρι να πάμε γιατρό υποφέρω λακούβα κ τράνταγμα!! Εγώ κάνω όνειρα ήδη για τον φλέβαρη  να βολταρουμε σαν Εσκιμώοι έξω με την μικρή!! Έχω κοντα Μ πεζόδρομο στα 10 λεπτά κ θα Μ είναι εύκολο ετσι για καλές μέρες με ήλιο να βγούμε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Όσες γεννησατε να σας ζήσουν τα μωράκια. Όσες περιμένετε με το καλό!🥰🥰🥰

Εγώ τελικά γέννησα τις διδυμουλες μας στις 9 Νοεμβρίου στις 36 εβδομάδες.Η μια γεννήθηκε 2270 και η άλλη 1580 και έμεινε στην μονάδα νεογνών 22 μέρες!Ευτυχώς πήγαν όλα καλά κ έχω κ τις 2 στην αγκαλιά μου!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Είμαι η Σοφία 32 χρονών και στις 26 Οκτωβρίου είχα μία αποβολή στις έξι εβδομάδες.

Καταρχάς να ευχηθώ να πάνε όλα καλά με το κοριτσάκι που περνάει την δική του ταλαιπωρία, και επειδή κατοικώ στη Νέα Μάκρη θα πάω να ανάψω ένα κεράκι και να προσευχηθώ στον Άγιο Εφραίμ για εκείνο να πάνε όλα καλά...

Θέλω λίγο την άποψή σας πάνω σε κάτι...

Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας στις 6 Νοεμβρίου, περίοδο περιμένω σε τρεις μέρες, χθες δηλαδή τέσσερις μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο έκανα μια χοριακή και βγήκε <1 ...

Θεωρείτε ότι την έκανα νωρίς ή αν υπήρχε κάτι θα μου το έδειχνε έστω και τόσο νωρίς...🌲🌲🌲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!! Τι κάνετε?? Χτες πήγαμε γιατρο 3500 φτάσαμε αλλά δν έχουμε κατέβει ακόμα πολύ οπότε θα το πάμε για τη νέα χρονιά μάλλον!! Πώς είστε?? Τελικά θα είναι ή γέννησε καμία στο Ιασώ να Μ πει καμία πληροφορία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/12/2021 at 11:45 ΠΜ, ο/η Σοφια90 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Είμαι η Σοφία 32 χρονών και στις 26 Οκτωβρίου είχα μία αποβολή στις έξι εβδομάδες.

Καταρχάς να ευχηθώ να πάνε όλα καλά με το κοριτσάκι που περνάει την δική του ταλαιπωρία, και επειδή κατοικώ στη Νέα Μάκρη θα πάω να ανάψω ένα κεράκι και να προσευχηθώ στον Άγιο Εφραίμ για εκείνο να πάνε όλα καλά...

Θέλω λίγο την άποψή σας πάνω σε κάτι...

Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας στις 6 Νοεμβρίου, περίοδο περιμένω σε τρεις μέρες, χθες δηλαδή τέσσερις μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο έκανα μια χοριακή και βγήκε <1 ...

Θεωρείτε ότι την έκανα νωρίς ή αν υπήρχε κάτι θα μου το έδειχνε έστω και τόσο νωρίς...🌲🌲🌲

Σοφία Μ με το καλό εύχομαι αλλά το καλύτερο είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου ή στο μικροβιολογικό ώστε να σου πουν γιατί για τέτοια θέματα αυτοί είναι οι ειδικοί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Τι κάνετε?? Χτες πήγαμε γιατρο 3500 φτάσαμε αλλά δν έχουμε κατέβει ακόμα πολύ οπότε θα το πάμε για τη νέα χρονιά μάλλον!! Πώς είστε?? Τελικά θα είναι ή γέννησε καμία στο Ιασώ να Μ πει καμία πληροφορία??

Καλησπέρα!Καλά είμαστε, αλλάζουμε, ταΐζουμε και πάλι από την αρχή!

Ωωω λες να είναι το πρωτοχρονιάτικο δώρο σας;;;🥰🥰 με το καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Καλά είμαστε, αλλάζουμε, ταΐζουμε και πάλι από την αρχή!

Ωωω λες να είναι το πρωτοχρονιάτικο δώρο σας;;;🥰🥰 με το καλό...

Τέτοια λέγε Μ να τρελλαθω!!! Πώς είναι η προσαρμογή σπίτι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεννήσαμε κι εμείς 19 Δεκεμβρίου το κοριτσάκι μας και τώρα ζούμε το όνειρο. Τρέμω βέβαια με τα τόσα κρούσματα. Ο παιδίατρος λέει ότι το μωρό δεν πρέπει να αρρωστήσει μέχρι 3 μηνών. Εσείς πώς το διαχειρίζεστε το θέμα με τον κοβιντ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 4/1/2022 at 5:35 ΜΜ, ο/η Lenora είπε:

Γεννήσαμε κι εμείς 19 Δεκεμβρίου το κοριτσάκι μας και τώρα ζούμε το όνειρο. Τρέμω βέβαια με τα τόσα κρούσματα. Ο παιδίατρος λέει ότι το μωρό δεν πρέπει να αρρωστήσει μέχρι 3 μηνών. Εσείς πώς το διαχειρίζεστε το θέμα με τον κοβιντ;

Να σας ζήσει,να είναι γερή κ ευτυχισμένη!

Κλεισμένες στο σπίτι κ δεν δεχόμαστε επισκέψεις. Αν και ο μπαμπάς μας δουλεύει, οπότε κάνουμε το σταυρό μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...