Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2021 ❤️


Recommended Posts

στις πριν 23 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Πήγες στο ραντεβού ή το έχεις απόγευμα;

Εγώ είχα την προηγούμενη Τετάρτη αλλά μου το ακύρωσε η γιατρός επειδή κόλλησε κορονοϊό. Οπότε τώρα θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα. Ευτυχώς που το κατάλαβε πριν πάω στο ραντεβού, φαντάζεστε να είχα κι αυτό το άγχος;Αν κόλλησα ή όχι;

Πάλι καλά που σου το είπε έγκαιρα! Καλύτερα να περιμένεις λίγες μέρες. Εγώ πήγα χθες, όλα καλά μας είπε, έχει φθάσει 1200 γραμμάρια! Και επιτέλους το Σάββατο θα πάω να κάνω την ανάλυση να δω τι γίνεται με τη γλυκόζη μου. Σκέφτομαι να ξεκινήσω καθημερινό περπάτημα τουλάχιστον 20 λεπτά ούτως ή άλλως, ίσως βοηθήσει λίγο και με την κατακράτηση και το πρήξιμο στα πόδια. Εσείς έχετε φουσκώσει καθόλου λόγω κατακράτησης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η dec-e είπε:

Πάλι καλά που σου το είπε έγκαιρα! Καλύτερα να περιμένεις λίγες μέρες. Εγώ πήγα χθες, όλα καλά μας είπε, έχει φθάσει 1200 γραμμάρια! Και επιτέλους το Σάββατο θα πάω να κάνω την ανάλυση να δω τι γίνεται με τη γλυκόζη μου. Σκέφτομαι να ξεκινήσω καθημερινό περπάτημα τουλάχιστον 20 λεπτά ούτως ή άλλως, ίσως βοηθήσει λίγο και με την κατακράτηση και το πρήξιμο στα πόδια. Εσείς έχετε φουσκώσει καθόλου λόγω κατακράτησης;

Φτου φτου μια χαρά είναι το μωράκι σας 🥰🥰🥰

Εγώ δεν έχω φουσκώσει ακόμα λόγω κατακρατησης. 

Αν στο επιτρέπει ο γιατρός σου να περπατάς να ξεκινήσεις, καλό κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Φτου φτου μια χαρά είναι το μωράκι σας 🥰🥰🥰

Εγώ δεν έχω φουσκώσει ακόμα λόγω κατακρατησης. 

Αν στο επιτρέπει ο γιατρός σου να περπατάς να ξεκινήσεις, καλό κάνει.

Ναι λέω σιγά σιγά να το βάλω στο πρόγραμμα, αν και συνέχεια αμελώ. Κορίτσια εσείς νιώθετε τις κινήσεις καθημερινά; Εμένα ασπούμε 5 μέρες συνεχόμενα έκανε πολύ έντονες κινήσεις, που φαίνονταν κιόλας, μετά ασπούμε 2 μέρες πολύ χαλαρά - μαλακά και ανησυχώ, λέω έγινε κάτι και σταμάτησε; Και όταν κάνω υπομονή ξεκινά ξανά, αλλά αυτές οι 2 μέρες είναι εφιάλτης ώσπου να νιώσω κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η dec-e είπε:

Ναι λέω σιγά σιγά να το βάλω στο πρόγραμμα, αν και συνέχεια αμελώ. Κορίτσια εσείς νιώθετε τις κινήσεις καθημερινά; Εμένα ασπούμε 5 μέρες συνεχόμενα έκανε πολύ έντονες κινήσεις, που φαίνονταν κιόλας, μετά ασπούμε 2 μέρες πολύ χαλαρά - μαλακά και ανησυχώ, λέω έγινε κάτι και σταμάτησε; Και όταν κάνω υπομονή ξεκινά ξανά, αλλά αυτές οι 2 μέρες είναι εφιάλτης ώσπου να νιώσω κάτι!

Κ γω πρέπει να περπατάω αν κ κουράζομαι εύκολα Μ αρέσει το περπάτημα αρκετά! Αλλά βαριέμαι μόνη Μ !! Άμα μένει καμία Περιστέρι Αθήνα να Μ πει να βγαίνουμε μαζί χαχαχα 

Όσο για τη μικρούλα εμένα δίνει πόνο οπότε θέλω να χαλαρώσω δηλ μεσημέρι κ βράδυ που ξαπλώσω ενώ μέσα στη μέρα (δν δουλεύω ακόμα) που δν κάνω κ πολλά κάνα φαι πλυντήριο κ πιάτα είναι ήσυχη!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2021 at 9:12 ΠΜ, ο/η dec-e είπε:

Ναι λέω σιγά σιγά να το βάλω στο πρόγραμμα, αν και συνέχεια αμελώ. Κορίτσια εσείς νιώθετε τις κινήσεις καθημερινά; Εμένα ασπούμε 5 μέρες συνεχόμενα έκανε πολύ έντονες κινήσεις, που φαίνονταν κιόλας, μετά ασπούμε 2 μέρες πολύ χαλαρά - μαλακά και ανησυχώ, λέω έγινε κάτι και σταμάτησε; Και όταν κάνω υπομονή ξεκινά ξανά, αλλά αυτές οι 2 μέρες είναι εφιάλτης ώσπου να νιώσω κάτι!

Καλημέρα! Κ μένα οι δικές μου έτσι είναι...άλλες μέρες δεν σταματάνε καθόλου κι άλλες είναι πιο ήρεμες. Ειδικά η μία δεν κινείται και πάρα πολύ κ όλο την πειράζω να δω τι γίνεται 🤣😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva87 είπε:

Κ γω πρέπει να περπατάω αν κ κουράζομαι εύκολα Μ αρέσει το περπάτημα αρκετά! Αλλά βαριέμαι μόνη Μ !! Άμα μένει καμία Περιστέρι Αθήνα να Μ πει να βγαίνουμε μαζί χαχαχα 

Όσο για τη μικρούλα εμένα δίνει πόνο οπότε θέλω να χαλαρώσω δηλ μεσημέρι κ βράδυ που ξαπλώσω ενώ μέσα στη μέρα (δν δουλεύω ακόμα) που δν κάνω κ πολλά κάνα φαι πλυντήριο κ πιάτα είναι ήσυχη!!

 

 

Καλημέρα!Όντως όταν χαλαρώνω και εγώ τότε κάνουν πάρτυ 🤣😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας κορίτσια!!!

Πώς είστε??

Εμείς αποφασίσαμε να γεννήσω Ελλάδα γιατί έχει 5 μήνες άδεια ο άντρας μου και απτό να καθόμαστε Ισπανία μόνοι μας επιλέξαμε εδώ.. δόξα το θεό να έχουμε και βοήθεια.

Το μόνο κακό είναι ότι εδώ σε δημόσιο δεν κάνουν επισκληριδιο και από τότε που το έμαθα πφφφ ...Ξέρω πως είναι οι πόνοι μιας και στον πρώτο έκανα όταν είχα 7 διαστολή γιατί δεν θα άντεχα παρά πάνω.

Θα γεννήσει άλλη χωρίς ??

στις On 10/9/2021 at 9:22 ΠΜ, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα!Όντως όταν χαλαρώνω και εγώ τότε κάνουν πάρτυ 🤣😂🤣😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια και εμείς την περίοδο των  Χριστούγεννων περιμένουμε το μωρό μας.Γνωρίζετε γυναικολόγο που να υποστηρίζει τον φυσιολογικό τοκετό ,από εμπειρία σας η γέννα προηγούμενη,να έχει διάθεση να σ'ακούσει και να μη βιάζεται να σε ξεπεταει στην εξέταση.Περιοχή Αθήνα και ιδιωτικό μαιευτήριο.Δώστε μου πληροφορίες παρακαλώ . Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι να πάνε ολα καλά σε όλες μας! Εγώ είμαι 37η βδομάδα, το μωράκι είναι 2.700 σε βάρος αλλά είναι ακόμα ψηλά. Πιστεύω θα μείνει άλλες δύο βδομάδες στην κοιλίτσα 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Σήμερα μπήκα κ γω στη 37 κ είμαστε 3200 περίπου κοριτσαροι!!! Την Πέμπτη έχω γιατρό!!κ έμενα ενώ έχει πάρει θέση δν έχει κατέβει ακόμα!!

Βρε κορίτσια σε ποιο θα γεννήσετε?? Εμείς ηταν να πάμε στο γαια λόγο επίταξης κλινών μας πάνε στο Ιασώ τώρα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2021 at 5:28 ΜΜ, ο/η Lenora είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι να πάνε ολα καλά σε όλες μας! Εγώ είμαι 37η βδομάδα, το μωράκι είναι 2.700 σε βάρος αλλά είναι ακόμα ψηλά. Πιστεύω θα μείνει άλλες δύο βδομάδες στην κοιλίτσα 💞

Καλησπέρα 🤗

Εγώ γέννησα στην 37+5 μέσα σε 15 λεπτά.. ήταν πανέτοιμη να βγει.

Τώρα είναι 18 ημερών και τρώει τριπλάσια από ότι θα έπρεπε.. 

Με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2021 at 6:36 ΜΜ, ο/η Eva87 είπε:

Καλησπέρα!! Σήμερα μπήκα κ γω στη 37 κ είμαστε 3200 περίπου κοριτσαροι!!! Την Πέμπτη έχω γιατρό!!κ έμενα ενώ έχει πάρει θέση δν έχει κατέβει ακόμα!!

Βρε κορίτσια σε ποιο θα γεννήσετε?? Εμείς ηταν να πάμε στο γαια λόγο επίταξης κλινών μας πάνε στο Ιασώ τώρα

 

Με το καλοοοο! Κι εμείς γαια ήταν να πάμε αλλά μάλλον θα γεννησουμε στο μητέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Teodorak είπε:

Καλησπέρα 🤗

Εγώ γέννησα στην 37+5 μέσα σε 15 λεπτά.. ήταν πανέτοιμη να βγει.

Τώρα είναι 18 ημερών και τρώει τριπλάσια από ότι θα έπρεπε.. 

Με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα!!!❤️

Ευχαριστούμε! Να σας ζήσει η μπεμπούλα! Γερή και καλότυχη 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία!!! Μπράβο καλότυχο το μωράκι!!!!κ μεις ετοιμάσαμε βαλίτσα κτπλ να είμαστε έτοιμοι Μ φαίνεται τόσο περιεργο ότι θα βγει βρε κορίτσια!!τόσο παράξενο ! Άγχος δν έχω τόσο αλλά φόβο ότι θα τα κάνω όλα καλά!!!είναι κ το πρώτο μας!!! Όσο για τα μαιευτήρια το γαια το είχα δει Μ άρεσε τώρα το Ιασώ δν το ξέρω ελπιζω να ναι καλά κ εκεί! Θα ζητήσω rooming κ θα ρωτήσω κ για τη γέννα στο νερό μιας κ έχει εκεί!  Είχε καμμία έμπειρα από Ιασώ ή γέννα σε νερό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 κορίτσια Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Με το καλοοοο! Κι εμείς γαια ήταν να πάμε αλλά μάλλον θα γεννησουμε στο μητέρα.

Μητέρα γέννησα εγώ ρώτα με ότι θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακούω πολλά κ φοβάμαι για το θηλασμό γιατί δν θα χω δικια Μ μαία έχω δει αρκετά βίντεο στο ίντερνετ αλλά ποτέ δν ξέρεις.κ βρε κορίτσια όταν σας έπιασαν οι πόνοι προλάβατε πήγατε?? Όλοι λένε έχεις χρόνο να πας κτλπ μετά το άλλο που σκέφτομαι είναι θα τα καφερω να σπρωξω έχω ακούσει τόσες ιστορίες κ αυτά λέω αν θα τα κάνω σωστά να θηλάσω κ να να φέρω το μωράκι σωστά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

 κορίτσια Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Τι όμορφα! Εύχομαι σύντομα να είστε σπίτι, αγκαλίτσα όλη μέρα 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2021 at 6:04 ΠΜ, ο/η Taggeris είπε:

 κορίτσια Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Συγχαρητήρια!!!🤗🎉

Και εμένα της έπεσε το ζάχαρο δύο ώρες μετά αφού γεννήθηκε και μου την κράτησαν δύο ώρες να την παρακολουθήσουν.. έχω να πω πως μέχρι να μου την φέρουν δεν μπορούσα να ηρεμήσω με τίποτα. Όλα καλά όμως ..

Με το καλό να πάτε σπίτι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2021 at 5:34 ΜΜ, ο/η Eva87 είπε:

Ακούω πολλά κ φοβάμαι για το θηλασμό γιατί δν θα χω δικια Μ μαία έχω δει αρκετά βίντεο στο ίντερνετ αλλά ποτέ δν ξέρεις.κ βρε κορίτσια όταν σας έπιασαν οι πόνοι προλάβατε πήγατε?? Όλοι λένε έχεις χρόνο να πας κτλπ μετά το άλλο που σκέφτομαι είναι θα τα καφερω να σπρωξω έχω ακούσει τόσες ιστορίες κ αυτά λέω αν θα τα κάνω σωστά να θηλάσω κ να να φέρω το μωράκι σωστά !!

Μην φοβάσαι τίποτα!

Όλα θα γίνουν αυτόματα κ μετά θα λες αυτό ήταν ???

Εγώ και στις δύο γέννες με επισκληριδιο στην δεύτερη με ελάχιστη ποσότητα όταν έσπρωχνα και είπα δεν αντέχω άλλο δεν μπορώ ούτε να σπρώξω ούτε να πάρω ανάσα ούτε να ηρεμήσω βγήκαν... 

Όπως κ στον θηλασμό .. το πρωτο θήλασε μόλις βγήκε κ ποτέ δεν του έδωσα ξένο . Τώρα το δεύτερο δεν έπιασε γρήγορα την θηλή (έχω μεγάλη). Τελικά την έπιασε αλλά δεν έχει δύναμη να ρουφήξει και αυτό με έκανε να της δώσω απτό νοσοκομείο ξένο κ τώρα της δίνω κ δικό μου που βγάζω με τα χέρια κ σκόνη.ο πρώτος βγήκε 41+6 3600 κ η δεύτερη 37+5 2810 μεγάλη διαφορά.. Μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν ...❤️

Με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Μην φοβάσαι τίποτα!

Όλα θα γίνουν αυτόματα κ μετά θα λες αυτό ήταν ???

Εγώ και στις δύο γέννες με επισκληριδιο στην δεύτερη με ελάχιστη ποσότητα όταν έσπρωχνα και είπα δεν αντέχω άλλο δεν μπορώ ούτε να σπρώξω ούτε να πάρω ανάσα ούτε να ηρεμήσω βγήκαν... 

Όπως κ στον θηλασμό .. το πρωτο θήλασε μόλις βγήκε κ ποτέ δεν του έδωσα ξένο . Τώρα το δεύτερο δεν έπιασε γρήγορα την θηλή (έχω μεγάλη). Τελικά την έπιασε αλλά δεν έχει δύναμη να ρουφήξει και αυτό με έκανε να της δώσω απτό νοσοκομείο ξένο κ τώρα της δίνω κ δικό μου που βγάζω με τα χέρια κ σκόνη.ο πρώτος βγήκε 41+6 3600 κ η δεύτερη 37+5 2810 μεγάλη διαφορά.. Μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν ...❤️

Με το καλό 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Ουφ άντε να δούμε!!

Άσχετο μόλις έμαθα ότι το γαια παύει να υπάρχει ως μαιευτήριο κ το εξαγόρασε το Ιασώ!! Γι'αυτό κλείνει στις 16/12 προσωρινά! Για όσες ήταν να πάτε εκεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eva87 είπε:

Επίσης βρε κορίτσια με νεύρα αϋπνίες κ ταυτόχρονα υπνηλίες πως πάτε???? Πώς τα αντιμετωπίσετε???

Εγω ξυπνάω 2 με 3 φορές το βράδυ, δυσκολεύομαι να ξανακοιμηθω και γενικά όλη τη μέρα είμαι κάπως υποτονικη και ο ένας και μοναδικός καφες της μέρας δε βοηθάει. Νεύρα, είμαι λίγο πιο ήρεμη τωρα που είμαι στο μήνα μου, αρκεί να γίνονται όλα όπως ακριβώς τα θέλω εγω 😅. Το πιο δύσκολο κομμάτι είναι κάτι καουρες και γαστροοισοφαγικη παλινδρόμηση που με κάνει να έχω βήχα. Και άγχος για τον τοκετό. Και τουαλέτα συνεχώς. Και δυσκολία στο να κουνηθώ. Αυτά. Χαλαρά πράγματα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenora είπε:

Εγω ξυπνάω 2 με 3 φορές το βράδυ, δυσκολεύομαι να ξανακοιμηθω και γενικά όλη τη μέρα είμαι κάπως υποτονικη και ο ένας και μοναδικός καφες της μέρας δε βοηθάει. Νεύρα, είμαι λίγο πιο ήρεμη τωρα που είμαι στο μήνα μου, αρκεί να γίνονται όλα όπως ακριβώς τα θέλω εγω 😅. Το πιο δύσκολο κομμάτι είναι κάτι καουρες και γαστροοισοφαγικη παλινδρόμηση που με κάνει να έχω βήχα. Και άγχος για τον τοκετό. Και τουαλέτα συνεχώς. Και δυσκολία στο να κουνηθώ. Αυτά. Χαλαρά πράγματα 🤣

Για τις καούρες δν αντεξα κ πήρα χάπι από το γιατρό γιατί υπέφερα 2 μήνες σχεδόν!!άρα δν είμαι μόνο εγώ το ζόμπι που κάνει βόλτες τα βράδια!! Κοιμάμαι κ γω. 2 3 ώρες. Μετά τουαλέτα μετα έχω πιαστεί στο ενα πλαι δν βολευομαι στο άλλο πάω στον καναπέ με παίρνει ο ύπνος καθηστη ξυπνάω μέτα από καμιά ώρα μετά ξανά στο κρεβάτι κ όλη τη μέρα Μ παίρνουν  τηλ φίλες κ Μ λένε καλά δν έχεις όρεξη να μιλήσεις? Δεν έχεις όρεξη  να βγεις να περπατήσεις? Αα πάλι κοιμάσαι? Γιατί είσαι τόσο κουρασμένη ρώτησες τον γιατρό??? Κ εγώ τα λέω αλλά κανείς δν τα καταλαβαινει!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva87 είπε:

Για τις καούρες δν αντεξα κ πήρα χάπι από το γιατρό γιατί υπέφερα 2 μήνες σχεδόν!!άρα δν είμαι μόνο εγώ το ζόμπι που κάνει βόλτες τα βράδια!! Κοιμάμαι κ γω. 2 3 ώρες. Μετά τουαλέτα μετα έχω πιαστεί στο ενα πλαι δν βολευομαι στο άλλο πάω στον καναπέ με παίρνει ο ύπνος καθηστη ξυπνάω μέτα από καμιά ώρα μετά ξανά στο κρεβάτι κ όλη τη μέρα Μ παίρνουν  τηλ φίλες κ Μ λένε καλά δν έχεις όρεξη να μιλήσεις? Δεν έχεις όρεξη  να βγεις να περπατήσεις? Αα πάλι κοιμάσαι? Γιατί είσαι τόσο κουρασμένη ρώτησες τον γιατρό??? Κ εγώ τα λέω αλλά κανείς δν τα καταλαβαινει!!! :(

Μα δεν είναι απλά ότι είμαστε έγκυες, είμαστε έγκυες σε εποχή κοβιντ και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Και συλλάβαμε στο τέλος της πολυμηνης καραντίνας. Εγω έχω ξεχάσει εντελώς το έξω. Αλλα το μόνο που με απασχολεί είναι να πανε όλα καλά 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...