Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2021 ❤️


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η GiotaE είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!

σήμερα έχω την αυχενική μου! Εχθές πήρα τις εξετάσεις του Nifty και όλα είναι πολύ καλά!!! Από αυτή την εξέταση έμαθα ακόμη ότι περιμένω και κοριτσάκι!!! :x

Γεια σας κορίτσια!

Τέλεια τα νέα σου!Με το καλό και η αυχενική!!!Θα γεμίσουμε κοριτσάκια!!!😃😃😃🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Μόλις τελείωσα με την αυχενική, φαίνονται όλα καλά σε πρώτη φάση! Τρίτη βράδυ θα πάρουμε τα τελικά αποτελέσματα. Τα όργανακια μας αναπτύσσονται ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Καλησπέρα! Μόλις τελείωσα με την αυχενική, φαίνονται όλα καλά σε πρώτη φάση! Τρίτη βράδυ θα πάρουμε τα τελικά αποτελέσματα. Τα όργανακια μας αναπτύσσονται ❤

Καλησπέρα!Τέλεια!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2021 at 2:21 ΜΜ, ο/η Liveloula88 είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Τέλεια τα νέα σου!Με το καλό και η αυχενική!!!Θα γεμίσουμε κοριτσάκια!!!😃😃😃🥰🥰🥰

Ευχαριστώ πολύ!!!

υπέροχη και η αυχενική!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Καλησπέρα! Μόλις τελείωσα με την αυχενική, φαίνονται όλα καλά σε πρώτη φάση! Τρίτη βράδυ θα πάρουμε τα τελικά αποτελέσματα. Τα όργανακια μας αναπτύσσονται ❤

Μπράβο σας!!! με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολες!! Ευχομαι να εχουμε ολες τα καλύτερα  αποτελέσματα!!!Εμείς είμαστε 12 εβδομαδων κ 1 ημερας με πητ 31/12!! 23 εχουμε την Αυχενική κ με εχει φαει η αγωνια! Εγω δυστηχως εχω τρελλο θεμα με εμετους κ ζαλαδες και ατονια εχω χασει 4-5 κιλα ολα μου μυρίζουν κ εχουν περίεργη γεύση.. :( νοιωθω πολυ χάλια παλι καλα ειμαι σε αδεια απο τη δουλεια αλλιως... με τη μασκα θα ειχα κ μια λεκάνη μαζι μου φορητή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/6/2021 at 2:30 ΜΜ, ο/η Eva87 είπε:

Καλησπέρα σε ολες!! Ευχομαι να εχουμε ολες τα καλύτερα  αποτελέσματα!!!Εμείς είμαστε 12 εβδομαδων κ 1 ημερας με πητ 31/12!! 23 εχουμε την Αυχενική κ με εχει φαει η αγωνια! Εγω δυστηχως εχω τρελλο θεμα με εμετους κ ζαλαδες και ατονια εχω χασει 4-5 κιλα ολα μου μυρίζουν κ εχουν περίεργη γεύση.. :( νοιωθω πολυ χάλια παλι καλα ειμαι σε αδεια απο τη δουλεια αλλιως... με τη μασκα θα ειχα κ μια λεκάνη μαζι μου φορητή!!!

Εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι εμετοί τωρα που έρχεται το δεύτερο τρίμηνο! Και φυσικά να πάνε ολα τελεια στην αυχενική. Εγω περιμένω Τρίτη βράδυ αποτελέσματα αλλά μας λένε κι εκείνη την ώρα κάποια πράγματα. Έχω βάλει 5 κιλα, είναι απίστευτο πόσο μπορεί να διαφέρουν δύο εγκυμοσύνες! Καλή συνέχεια ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι εμετοί τωρα που έρχεται το δεύτερο τρίμηνο! Και φυσικά να πάνε ολα τελεια στην αυχενική. Εγω περιμένω Τρίτη βράδυ αποτελέσματα αλλά μας λένε κι εκείνη την ώρα κάποια πράγματα. Έχω βάλει 5 κιλα, είναι απίστευτο πόσο μπορεί να διαφέρουν δύο εγκυμοσύνες! Καλή συνέχεια ❤

Ναι ισχύει κ γω διαβάζω τις ιστορίες απο ολες σας κ βλέπω αλλού κοινα αλλού διαφορές!! Εύχομαι μ σε σενα κ σε ολες μας να ναι ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/6/2021 at 2:30 ΜΜ, ο/η Eva87 είπε:

Καλησπέρα σε ολες!! Ευχομαι να εχουμε ολες τα καλύτερα  αποτελέσματα!!!Εμείς είμαστε 12 εβδομαδων κ 1 ημερας με πητ 31/12!! 23 εχουμε την Αυχενική κ με εχει φαει η αγωνια! Εγω δυστηχως εχω τρελλο θεμα με εμετους κ ζαλαδες και ατονια εχω χασει 4-5 κιλα ολα μου μυρίζουν κ εχουν περίεργη γεύση.. :( νοιωθω πολυ χάλια παλι καλα ειμαι σε αδεια απο τη δουλεια αλλιως... με τη μασκα θα ειχα κ μια λεκάνη μαζι μου φορητή!!!

Καλησπέρα!Εύχομαι να σταματήσουν γρήγορα οι εμετοί και οι ζαλάδες.Σε καταλαβαίνω, και εγώ έτσι ήμουν μέχρι την 12η-13η εβδομάδα αλλά τώρα είμαι μια χαρά. Όλα καλά να πάνε με την αυχενική!Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια  αγχώθηκα πολύ με την Αυχενική διαφάνεια κ περιμένω κ τις αιματολογικές γιατι μας εβγαλε Ανάστροφη ροή στο φλεβώδη πόρο κ αυτο μπορει να δημιουργήσει προβλήματα... η ψυχολογία στα τάρταρα λοιπόν αφήστε....ολα τα υπόλοιπα ηταν καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2021 at 1:29 ΠΜ, ο/η Eva87 είπε:

Καλησπερα κορίτσια  αγχώθηκα πολύ με την Αυχενική διαφάνεια κ περιμένω κ τις αιματολογικές γιατι μας εβγαλε Ανάστροφη ροή στο φλεβώδη πόρο κ αυτο μπορει να δημιουργήσει προβλήματα... η ψυχολογία στα τάρταρα λοιπόν αφήστε....ολα τα υπόλοιπα ηταν καλα

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην επηρεαστεί καθόλου η εγκυμοσύνη σου και το μωράκι. <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2021 at 1:29 ΠΜ, ο/η Eva87 είπε:

Καλησπερα κορίτσια  αγχώθηκα πολύ με την Αυχενική διαφάνεια κ περιμένω κ τις αιματολογικές γιατι μας εβγαλε Ανάστροφη ροή στο φλεβώδη πόρο κ αυτο μπορει να δημιουργήσει προβλήματα... η ψυχολογία στα τάρταρα λοιπόν αφήστε....ολα τα υπόλοιπα ηταν καλα

Καλησπέρα!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!Τι είναι αυτό;κάτι με τον πλακούντα και την αιμάτωση του εμβρύου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!Τι είναι αυτό;κάτι με τον πλακούντα και την αιμάτωση του εμβρύου;

Με κάλεσε ο γιατρός τωρα που βγήκε το papp a μειώθηκαν οι πιθανότητες.  Ήταν για την τρισωμια 18 ειχαμε 1/340 κ μας ειπε για καρδιοπάθεια κ αποβολές πέρασα 2 μέρες σε αναμμένα κάρβουνα!! Τωρα με το νεο αποτέλεσμα πηγαμε 1/1000 οποτε χαρήκαμε.  Αλλα λεμε να κάνουμε κ το nifty dna πως τα λενε για να εχουμε το κεφαλι μας ήσυχο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva87 είπε:

Με κάλεσε ο γιατρός τωρα που βγήκε το papp a μειώθηκαν οι πιθανότητες.  Ήταν για την τρισωμια 18 ειχαμε 1/340 κ μας ειπε για καρδιοπάθεια κ αποβολές πέρασα 2 μέρες σε αναμμένα κάρβουνα!! Τωρα με το νεο αποτέλεσμα πηγαμε 1/1000 οποτε χαρήκαμε.  Αλλα λεμε να κάνουμε κ το nifty dna πως τα λενε για να εχουμε το κεφαλι μας ήσυχο!!!!

Ό,τι χρειάζεται να το κάνετε και εύχομαι να είναι όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Πώς είναι τα μπεμπάκια σας;;;🙂🙂🙂

Καλησπερα!!!εμεις κάναμε το πρώτο μας μπανιο χτες ! Αλλα μας εφερε πολυ κουραση κ υπερενταση ταυτόχρονα δν ξερω πως γινεται κ το ξενυχτησαμε!!! Γενικα καλύτερα λιγα πονακια κ τραβιγματακια κ οι εμετοί έχουν πεσει στους 2 περίπου τη μερα κ αυτοι βραδυ μαλλον θελει ακομα πιο ελεφρια γευματα για μενα!!

Κατα τα αλλα καλυτερα εφυγαν κ οι πολλες υπνηλίες!! Εσυ πως είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva87 είπε:

Καλησπερα!!!εμεις κάναμε το πρώτο μας μπανιο χτες ! Αλλα μας εφερε πολυ κουραση κ υπερενταση ταυτόχρονα δν ξερω πως γινεται κ το ξενυχτησαμε!!! Γενικα καλύτερα λιγα πονακια κ τραβιγματακια κ οι εμετοί έχουν πεσει στους 2 περίπου τη μερα κ αυτοι βραδυ μαλλον θελει ακομα πιο ελεφρια γευματα για μενα!!

Κατα τα αλλα καλυτερα εφυγαν κ οι πολλες υπνηλίες!! Εσυ πως είσαι;;

Αχ μπανάκι...Τι ωραία!!!

Εγώ σπίτι, αγκαλιά με το κλιματιστικό 🤣😂🤣😂Τα μπεμπακια μου καλά είναι,τα είδα την προηγούμενη βδομάδα κ θα τα δω πάλι στις 20 Ιουλίου που έχω την β' επιπέδου...

Δεν ρώτησα αν κάνει να πάω για μπάνιο, αν κ να πω την αλήθεια φοβάμαι να πάω...Δεν πειράζει,του χρόνου με τα μωράκια. 

Είδες;Όσο περνάει ο καιρός μειώνονται οι εμετοί.εγω σπάνια κάνω πλέον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Αχ μπανάκι...Τι ωραία!!!

Εγώ σπίτι, αγκαλιά με το κλιματιστικό 🤣😂🤣😂Τα μπεμπακια μου καλά είναι,τα είδα την προηγούμενη βδομάδα κ θα τα δω πάλι στις 20 Ιουλίου που έχω την β' επιπέδου...

Δεν ρώτησα αν κάνει να πάω για μπάνιο, αν κ να πω την αλήθεια φοβάμαι να πάω...Δεν πειράζει,του χρόνου με τα μωράκια. 

Είδες;Όσο περνάει ο καιρός μειώνονται οι εμετοί.εγω σπάνια κάνω πλέον 

Τον ρωτησα γιατι ήξερα ερχεται καύσωνας μπορω να παω αλλα να μην ειμαι στον ηλιο να εχω αλαξια μαζι μ δν κανει να σαι με το βρεγμένο μαγιο πολυ ωρα και να ειναι καθαρα αρα δν πας εκει που γινεται χαμός!ποτε ειχες κανει α επιπεδου κ εχεις β κιολας; αχ επειδη ψαχνω να κανω τα αιματολογικα για τα τρισωματα δν τον ρωτησα ποτε εχω χα χα 

Νομίζω τον Αύγουστο πρεπει να μαι εγω αλλα θα παμε ετσι κ αλλιως καπου 20 Ιούλη να μας δει κ εμας!

Αχ δίδυμακια!!!! Θα μαθεις κ φύλο τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Eva87 είπε:

Τον ρωτησα γιατι ήξερα ερχεται καύσωνας μπορω να παω αλλα να μην ειμαι στον ηλιο να εχω αλαξια μαζι μ δν κανει να σαι με το βρεγμένο μαγιο πολυ ωρα και να ειναι καθαρα αρα δν πας εκει που γινεται χαμός!ποτε ειχες κανει α επιπεδου κ εχεις β κιολας; αχ επειδη ψαχνω να κανω τα αιματολογικα για τα τρισωματα δν τον ρωτησα ποτε εχω χα χα 

Νομίζω τον Αύγουστο πρεπει να μαι εγω αλλα θα παμε ετσι κ αλλιως καπου 20 Ιούλη να μας δει κ εμας!

Αχ δίδυμακια!!!! Θα μαθεις κ φύλο τωρα;

Στις 26 Μαΐου έκανα αυχενική.Στην β επιπέδου θα είμαι στην 20η εβδομάδα. Να ξεμπερδέψεις με τις αιματολογικές και θα κλείσεις β επιπέδου. 

Ναι διδυμακια 😁😁😁 μου είπε στην Αυχενική ότι είναι κοριτσάκια κατά 80% κ μου το επιβεβαίωσε κ η γυναικολόγος μου στον υπέρηχο. Στην β όμως θα το σιγουρέψουμε  😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια! Πως κυλούν οι μέρες σας;

Εγώ πήγα προχθές στη γιατρό για  υπέρηχο, όλα καλά με το μωράκι, μεγαλώνει. Ακόμα δεν γνωρίζουμε φύλο. Το πρόβλημα γενικά τον τελευταίο καιρό, είναι τα τραβήγματα χαμηλα στην κοιλιά που τα νιώθω σχεδόν συνέχεια και φυσικά συνεχίζουν τα υγρά σε νορμάλ επίπεδα. Μου είπε η γιατρός ότι είναι φυσιολογικό, ωστόσο εγώ πάντα ανησυχώ. Άντε να αρχίσουμε σε λίγο καιρό να τα νιώθουμε να κλωτσάνε για να ανακουφιζόμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως κυλούν οι μέρες σας;

Εγώ πήγα προχθές στη γιατρό για  υπέρηχο, όλα καλά με το μωράκι, μεγαλώνει. Ακόμα δεν γνωρίζουμε φύλο. Το πρόβλημα γενικά τον τελευταίο καιρό, είναι τα τραβήγματα χαμηλα στην κοιλιά που τα νιώθω σχεδόν συνέχεια και φυσικά συνεχίζουν τα υγρά σε νορμάλ επίπεδα. Μου είπε η γιατρός ότι είναι φυσιολογικό, ωστόσο εγώ πάντα ανησυχώ. Άντε να αρχίσουμε σε λίγο καιρό να τα νιώθουμε να κλωτσάνε για να ανακουφιζόμαστε.

Καλησπερα!! Μια χαρα σε βρίσκω κ γω εχω τραβιγματα κ το πα στο γιατρό μ ειπε ολα φυσιολογικα τωρα 21 του μηνα θα παμε παλι ελπιζω να δούμε φύλο!! Νομίζω διαβασα στη 17η κ μετα το νοιωθεις.εγω νοιωθω οτι συνεχεια ζεσταίνομαι κ ιδρώνω κ ολα μυρίζουν ακομα κ ντους βα κανω σε μια ωρα καθηστη στο αιρκοντοσιον νοιώθω βρώμικη!!! Ασε τα μαλλια μακρυναν κ καθε μερα τα πλένω κ αυτα λαδωνουν λες κ κανω δουλειες τι να πω . Κούραση εχω πολυ αυπνιες αλλα απο εμετους καλύτερα ευτυχώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!εγώ έχω αρχίσει και νιώθω τα μωράκια μου 😁🥰 Αλλά επειδή νομίζω πως κάνω συσπάσεις ξεκίνησα κ μαγνήσιο...πήγα τη Δευτέρα και τα είδα κ ευτυχώς είναι καλά!

Η ζέστη δεν παλεύεται...Εγώ δεν είχα κανένα θέμα τα προηγούμενα χρόνια,κρύωνα κιόλας, κ τώρα όλη μέρα κλιματιστικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου!!!!Βρίσκομαι στις  17 εβδομάδες + 4 ημ.

Εχθές έκανα την αμνιοπαρακέντηση και εύχομαι να πάνε όλα καλά!Ήδη έχω κουραστεί να κάθομαι ξαπλωμένη!Μάθαμε και το φύλο του μωρού μας!!!Μπρουμυτούλης καθόταν!!!!Εν το μεταξύ προ 2 ημερών είχα πάει στο. Γυναικολόγο μου και είχε πει μαλλον κοριτσάκι!!!Χαχαχχ!!!Ότι και να είσαι σε αγαπώ!!!Εσείς κορίτσια μου έχετε εμβολιαστεί ή είστε επιφυλακτικές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natassamar είπε:

Γεια σας κοριτσάρες μου!!!!Βρίσκομαι στις  17 εβδομάδες + 4 ημ.

Εχθές έκανα την αμνιοπαρακέντηση και εύχομαι να πάνε όλα καλά!Ήδη έχω κουραστεί να κάθομαι ξαπλωμένη!Μάθαμε και το φύλο του μωρού μας!!!Μπρουμυτούλης καθόταν!!!!Εν το μεταξύ προ 2 ημερών είχα πάει στο. Γυναικολόγο μου και είχε πει μαλλον κοριτσάκι!!!Χαχαχχ!!!Ότι και να είσαι σε αγαπώ!!!Εσείς κορίτσια μου έχετε εμβολιαστεί ή είστε επιφυλακτικές;

Καλησπέρα!Καλά αποτελέσματα να έχεις!🥰

Εγώ είχα ρωτήσει την γυναικολόγο μου για το εμβόλιο, στις αρχές της εγκυμοσύνης, και μου είχε πει να μην το κάνω...αλλά και να μου έλεγε να το κάνω είμαι επιφυλακτική...Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Καλά αποτελέσματα να έχεις!🥰

Εγώ είχα ρωτήσει την γυναικολόγο μου για το εμβόλιο, στις αρχές της εγκυμοσύνης, και μου είχε πει να μην το κάνω...αλλά και να μου έλεγε να το κάνω είμαι επιφυλακτική...Εσύ;

Καλησπέρα Liveloula,
σε ευχαριστώ πολύ!Ρώτησα και γω τον δικό μου και είναι ουδέτερος!Ετσι κι αλλιώς δεν παίρνουν αυτοί την ευθύνη αν συμβεί κάτι αργότερα στο μωράκι μας...Η αιματολόγος που με παρακολουθεί είναι αρνητική...Πήρα την απόφαση να μην το κάνω & όταν με το καλό γεννήσω και τελειώσω τον θηλασμό να εμβολιαστώ!Μέχρι τότε 2η μάσκα,αποφυγή συνωστισμού & Δυστηχώς δεν πάω σε καμία οικογενειακή υποχρέωση(γάμο,βάπτιση).

Πόσο μηνών είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...