Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2021 ❤️


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η zeta_36 είπε:

Τέλεια!! Κοντά είμαστε εγώ έχω στις 14 Ιουνίου!!🥰

Να γίνει κι αυτό και μετά θα μπορέσουμε ελπίζω να ανακουφιστούμε από άγχη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/5/2021 at 4:24 ΜΜ, ο/η zeta_36 είπε:

Παρούσα κορίτσια 😃 Καλησπέρα σε όλες!! Είμαι 10 εβδομάδων, με ΠΗΤ 28 Δεκεμβρίου!!   Με το καλό τα Χριστουγεννιάτικα μπεμπάκια μας!! 

Με το καλό! Μαζί είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έκλεισα και εγώ αυχενική κορίτσια! 17/6 🙂

στις 8/6 όμως θα πάω γιατρό να με δει και να μου πάρει αίμα για Nifty.

περιμένω και εξετάσεις κυστικής του άντρα μου, γιατί εγώ έχω βγει θετική σε ένα γονίδιο εγώ...

άντε να περάσει αυτό το πρώτο τρίμηνο με τις τόσες εξετάσεις και αγωνίες να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η GiotaE είπε:

έκλεισα και εγώ αυχενική κορίτσια! 17/6 🙂

στις 8/6 όμως θα πάω γιατρό να με δει και να μου πάρει αίμα για Nifty.

περιμένω και εξετάσεις κυστικής του άντρα μου, γιατί εγώ έχω βγει θετική σε ένα γονίδιο εγώ...

άντε να περάσει αυτό το πρώτο τρίμηνο με τις τόσες εξετάσεις και αγωνίες να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας!!!

Περιμένω κι εγώ πως και πως. Μετά την αυχενική θα ηρεμήσουμε. Καλά αποτελέσματα για τις εξετάσεις του άντρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η GiotaE είπε:

έκλεισα και εγώ αυχενική κορίτσια! 17/6 🙂

στις 8/6 όμως θα πάω γιατρό να με δει και να μου πάρει αίμα για Nifty.

περιμένω και εξετάσεις κυστικής του άντρα μου, γιατί εγώ έχω βγει θετική σε ένα γονίδιο εγώ...

άντε να περάσει αυτό το πρώτο τρίμηνο με τις τόσες εξετάσεις και αγωνίες να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας!!!

Καλημέρα!Καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Περιμένω κι εγώ πως και πως. Μετά την αυχενική θα ηρεμήσουμε. Καλά αποτελέσματα για τις εξετάσεις του άντρα σου!

Καλημέρα!όντως μετά την αυχενική ηρεμείς λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ❤️

Εγώ είμαι 10 εβδομάδων και 3 ημερών και αδημονώ για την αυχενική. Έχω ακόμα πονάκια τύπου αναμονής περιόδου, αυξημένη όρεξη και φυσικά εξάντληση όταν ειδικά γυρνάω από τη δουλειά. Ευτυχώς όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά, έχω βέβαια να δω το μωράκι μου στον υπέρηχο από την προηγούμενη Δευτέρα, αλλά πρέπει να μάθω να ζω και χωρίς συχνούς υπερήχους. Περιμένω νέα σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenora είπε:

Καλημέρα ❤️

Εγώ είμαι 10 εβδομάδων και 3 ημερών και αδημονώ για την αυχενική. Έχω ακόμα πονάκια τύπου αναμονής περιόδου, αυξημένη όρεξη και φυσικά εξάντληση όταν ειδικά γυρνάω από τη δουλειά. Ευτυχώς όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά, έχω βέβαια να δω το μωράκι μου στον υπέρηχο από την προηγούμενη Δευτέρα, αλλά πρέπει να μάθω να ζω και χωρίς συχνούς υπερήχους. Περιμένω νέα σας ❤️

Εγώ είμαι 14 εβδομάδων και 2 ημερών...έχω να δω τα μωράκια μου από την αυχενική, δηλαδή πριν από 2 βδομάδες...θα τα δω όμως την άλλη βδομάδα που θα πάω στην γυναικολόγο!Ανυπομονώ!!!🥰

Ευτυχώς σταμάτησαν οι ανακατωσουρες και οι εμετοί και μπορώ να φάω λίγο παραπάνω από ότι έτρωγα στις αρχές...

Όσο για τους υπερήχους, στην αρχή είχα σκεφτεί να αγοράσω έναν...🤣😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenora είπε:

Καλημέρα ❤️

Εγώ είμαι 10 εβδομάδων και 3 ημερών και αδημονώ για την αυχενική. Έχω ακόμα πονάκια τύπου αναμονής περιόδου, αυξημένη όρεξη και φυσικά εξάντληση όταν ειδικά γυρνάω από τη δουλειά. Ευτυχώς όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά, έχω βέβαια να δω το μωράκι μου στον υπέρηχο από την προηγούμενη Δευτέρα, αλλά πρέπει να μάθω να ζω και χωρίς συχνούς υπερήχους. Περιμένω νέα σας ❤️

Καλημέρα και από εμένα!!

Ωραία αφού γενικά είσαι καλά μια χαρά... Ο χρόνος γενικά περνάει απίστευτα γρήγορα μην αγχώνεσαι...φτάνεις προς το τέλος και σκέφτεσαι πω πω και έλεγα δεν έρχεται η αυχενική. 🥴

Εγώ περιμένω τα αποτελέσματα της αυχενικής εδώ και μια εβδομάδα θα τα έχω 16/6 αλλά συστήματα εδώ.. αλλά γενικά στον υπέρηχος ήταν όλα μια χαρά. Από συμπτώματα όλα καλά εκτός η σιελόρροια 😒 ακόμα το ίδιο βάσανο. Έκλεισα και για Ελλάδα τέλος του μήνα επιτέλους γιατί ως τότε αν δεν συμβεί τίποτε άλλο θα έχει κλείσει τελείως η αποκόλληση.🙏😊✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Εγώ είμαι 14 εβδομάδων και 2 ημερών...έχω να δω τα μωράκια μου από την αυχενική, δηλαδή πριν από 2 βδομάδες...θα τα δω όμως την άλλη βδομάδα που θα πάω στην γυναικολόγο!Ανυπομονώ!!!🥰

Ευτυχώς σταμάτησαν οι ανακατωσουρες και οι εμετοί και μπορώ να φάω λίγο παραπάνω από ότι έτρωγα στις αρχές...

Όσο για τους υπερήχους, στην αρχή είχα σκεφτεί να αγοράσω έναν...🤣😂🤣😂

Καλημέρα! Εγώ είμαι 13+5..αυτό με τον υπέρηχο χαχα κ εγώ ήθελα να αγοράσω στο πρώτο παιδί.. Τώρα δεν το σκέφτομαι..το φύλλο έχω ραντεβού να δω 29/6..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!

Ωραία αφού γενικά είσαι καλά μια χαρά... Ο χρόνος γενικά περνάει απίστευτα γρήγορα μην αγχώνεσαι...φτάνεις προς το τέλος και σκέφτεσαι πω πω και έλεγα δεν έρχεται η αυχενική. 🥴

Εγώ περιμένω τα αποτελέσματα της αυχενικής εδώ και μια εβδομάδα θα τα έχω 16/6 αλλά συστήματα εδώ.. αλλά γενικά στον υπέρηχος ήταν όλα μια χαρά. Από συμπτώματα όλα καλά εκτός η σιελόρροια 😒 ακόμα το ίδιο βάσανο. Έκλεισα και για Ελλάδα τέλος του μήνα επιτέλους γιατί ως τότε αν δεν συμβεί τίποτε άλλο θα έχει κλείσει τελείως η αποκόλληση.🙏😊✌️

Δε λένε τίποτα εκείνη την ώρα που γίνεται η αυχενική; πρέπει να περιμένουμε και τα αποτελέσματα; πωπωωω άλλη αγωνία. Εδώ μου είπαν ότι θα βγουν σε δύο μέρες. Τώρα επειδή θα την κάνω την άλλη Παρασκευή και μεσολαβεί σουκού, μπορεί να πάρει λίγο παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!

Ωραία αφού γενικά είσαι καλά μια χαρά... Ο χρόνος γενικά περνάει απίστευτα γρήγορα μην αγχώνεσαι...φτάνεις προς το τέλος και σκέφτεσαι πω πω και έλεγα δεν έρχεται η αυχενική. 🥴

Εγώ περιμένω τα αποτελέσματα της αυχενικής εδώ και μια εβδομάδα θα τα έχω 16/6 αλλά συστήματα εδώ.. αλλά γενικά στον υπέρηχος ήταν όλα μια χαρά. Από συμπτώματα όλα καλά εκτός η σιελόρροια 😒 ακόμα το ίδιο βάσανο. Έκλεισα και για Ελλάδα τέλος του μήνα επιτέλους γιατί ως τότε αν δεν συμβεί τίποτε άλλο θα έχει κλείσει τελείως η αποκόλληση.🙏😊✌️

Η αίματος αργεί τόσο πολύ;Εγώ πήγα μία μέρα πριν την αυχενική και στην αυχενική την είχα. 

Με το καλό να έρθετε Ελλάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lenora είπε:

Δε λένε τίποτα εκείνη την ώρα που γίνεται η αυχενική; πρέπει να περιμένουμε και τα αποτελέσματα; πωπωωω άλλη αγωνία. Εδώ μου είπαν ότι θα βγουν σε δύο μέρες. Τώρα επειδή θα την κάνω την άλλη Παρασκευή και μεσολαβεί σουκού, μπορεί να πάρει λίγο παραπάνω.

Ευτυχώς λένε τι βλέπουν και αν είναι φυσιολογικό αυτό που βλέπουν. Λογικά η αίματος θα αργεί για να σου βγάλουν τα ποσοστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Πώς πάει η εγκυμοσύνη σας;

@GiotaE πήγες χθες στον γιατρό;Τα αποτελέσματα της κυστικης βγήκαν;

Καλησπέρα!!! πήγα εχθές στο γιατρό. Το μωράκι μας είναι μια χαρά! κολυμπούσε και χαιρετούσε. Μέχρι να φύγω από εκεί δεν είχαν βγει τα αποτελέσματα αλλά το βράδυ με πήρε και άκουσα τα χαρμόσυνα νέα! ο σύζυγός μου δεν έχει κανένα γονίδιο κυστικής οπότε δεν ανησυχούμε καθόλου για το μωρό.

μου πήραν αίμα για το Nifty και θα περιμένω αποτελέσματα την επόμενη Παρασκευή 18/6

Πέμπτη 17/6 η και η αυχενική...🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2021 at 12:29 ΠΜ, ο/η Lenora είπε:

Περιμένω κι εγώ πως και πως. Μετά την αυχενική θα ηρεμήσουμε. Καλά αποτελέσματα για τις εξετάσεις του άντρα σου!

Ευχαριστώ πολύ!

βγήκε η ευχή σου: όλα καλά με τις εξετάσεις του!!!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η GiotaE είπε:

Καλησπέρα!!! πήγα εχθές στο γιατρό. Το μωράκι μας είναι μια χαρά! κολυμπούσε και χαιρετούσε. Μέχρι να φύγω από εκεί δεν είχαν βγει τα αποτελέσματα αλλά το βράδυ με πήρε και άκουσα τα χαρμόσυνα νέα! ο σύζυγός μου δεν έχει κανένα γονίδιο κυστικής οπότε δεν ανησυχούμε καθόλου για το μωρό.

μου πήραν αίμα για το Nifty και θα περιμένω αποτελέσματα την επόμενη Παρασκευή 18/6

Πέμπτη 17/6 η και η αυχενική...🙂

Αχ μπραβο! Αντε να περάσουν οι μέρες να έρθει η στιγμή που θα κάνουμε τις αυχενικες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Δε λένε τίποτα εκείνη την ώρα που γίνεται η αυχενική; πρέπει να περιμένουμε και τα αποτελέσματα; πωπωωω άλλη αγωνία. Εδώ μου είπαν ότι θα βγουν σε δύο μέρες. Τώρα επειδή θα την κάνω την άλλη Παρασκευή και μεσολαβεί σουκού, μπορεί να πάρει λίγο παραπάνω.

Κοίτα για να πω την αλήθεια. Στο πρώτο παιδί πήγαινα σε άλλο ιδιωτικό νοσοκομείο και από ότι θυμάμαι την μέρα που μου έκαναν τον υπέρηχο για την αυχενική μόλις τελείωσε ενώ μου εξηγούσε κιόλας όταν τον έκανε αν είναι όλα καλά μου έδωσε τα αποτελέσματα..ήταν πολλές σελίδες που έλεγανε λεπτομέρειες τα πάντα . Αυτή την φορά έκανα μου έλεγε αν είναι όλα οκ και μετά μου έδωσε απλά το μωρό στον υπέρηχο τίποτε άλλο. Δεν ξέρω θα σας πω τι αποτέλεσμα περιμενω όταν τα έχω χαχα δεν τα καταλαβαίνω τα ιατρικα ισπανικά κ ο άντρας μου που να τα θυμάται όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η GiotaE είπε:

Καλησπέρα!!! πήγα εχθές στο γιατρό. Το μωράκι μας είναι μια χαρά! κολυμπούσε και χαιρετούσε. Μέχρι να φύγω από εκεί δεν είχαν βγει τα αποτελέσματα αλλά το βράδυ με πήρε και άκουσα τα χαρμόσυνα νέα! ο σύζυγός μου δεν έχει κανένα γονίδιο κυστικής οπότε δεν ανησυχούμε καθόλου για το μωρό.

μου πήραν αίμα για το Nifty και θα περιμένω αποτελέσματα την επόμενη Παρασκευή 18/6

Πέμπτη 17/6 η και η αυχενική...🙂

Μπράβο για τα αποτελέσματα του άντρα σου ✌️😊

Περιμένουμε τα άλλα τώρα να μας πεις .. όλα να είναι καλά εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Η αίματος αργεί τόσο πολύ;Εγώ πήγα μία μέρα πριν την αυχενική και στην αυχενική την είχα. 

Με το καλό να έρθετε Ελλάδα!!!

Όχι.. έκανα αίματος πριν 3 εβδομάδες αυτές που γεμίζουν πόσα μπουκαλάκια και είχαν βγει καιρό απλά μου τις έδωσαν όταν είχα ραντεβού 1/6 που έκανα αυχενική . Στην αυχενική μου εξηγούσαν αν είναι όλα καλά αλλά μετά δεν μου έδωσαν κάτι. Μόνο τον υπέρηχο όπως πάντα του μωρού. Εκείνη την μέρα λοιπόν μου είπαν 16/6 θα σας πάρουμε τηλ να σας πούμε τα αποτελέσματα. Ποια αποτελέσματα εκτός της αυχενικής δεν ξέρω .. αίματος έκανα πάλι προχθές που κ αυτές βγήκαν εχθές για ηπατίτιδα κ όλα αυτά. Θα σας πω τι αποτέλεσμα ειναι όταν μάθω και εγώ 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Όχι.. έκανα αίματος πριν 3 εβδομάδες αυτές που γεμίζουν πόσα μπουκαλάκια και είχαν βγει καιρό απλά μου τις έδωσαν όταν είχα ραντεβού 1/6 που έκανα αυχενική . Στην αυχενική μου εξηγούσαν αν είναι όλα καλά αλλά μετά δεν μου έδωσαν κάτι. Μόνο τον υπέρηχο όπως πάντα του μωρού. Εκείνη την μέρα λοιπόν μου είπαν 16/6 θα σας πάρουμε τηλ να σας πούμε τα αποτελέσματα. Ποια αποτελέσματα εκτός της αυχενικής δεν ξέρω .. αίματος έκανα πάλι προχθές που κ αυτές βγήκαν εχθές για ηπατίτιδα κ όλα αυτά. Θα σας πω τι αποτέλεσμα ειναι όταν μάθω και εγώ 🥴

Η εξέταση αίματος που έκανα εγώ πριν την αυχενική λέγεται papp a και σε συνδυασμό με την αυχενική σου βγάζουν ποσοστά για τις χρωμοσωμικες ανωμαλίες. 

Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2021 at 7:02 ΜΜ, ο/η Lenora είπε:

Αχ μπραβο! Αντε να περάσουν οι μέρες να έρθει η στιγμή που θα κάνουμε τις αυχενικες μας.

😍 Αχ ναι άντε με το καλό σε όλες μας!!! και μόνο καλά αποτελέσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2021 at 12:35 ΠΜ, ο/η Teodorak είπε:

Μπράβο για τα αποτελέσματα του άντρα σου ✌️😊

Περιμένουμε τα άλλα τώρα να μας πεις .. όλα να είναι καλά εύχομαι!!

Ευχαριστώ πολύ 🥰 Σε όλες μας κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!

σήμερα έχω την αυχενική μου! Εχθές πήρα τις εξετάσεις του Nifty και όλα είναι πολύ καλά!!! Από αυτή την εξέταση έμαθα ακόμη ότι περιμένω και κοριτσάκι!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...