Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2021 ❤️


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες και σε αυτές που είχαν πρόβλημα κουράγιο και όχι απελπισία.. όλα γίνονται!!!

Εγώ αύριο μπαίνω 12η εβδομάδα  έχω ήδη ένα παιδάκι 1,5 χρόνων και στην  8η εβδομάδα ανακαλύψαμε αιμάτωμα που ήταν από αποκόλληση σάκου.  Από τότε μέχρι κ πριν 3 ημέρες επερνα προγεστερόνη που Δόξα το Θεό προς το παρόν κ λέω προς το παρόν γιατί 1/6 έχω γιατρό δεν ξέρω τι γίνεται με αυτό το θέμα τελείωσε και έχω ηρεμήσει από παρενέργειες. Αναγουλες εμετοί κούραση υπνηλία. Εδώ και 2 μέρες κόπηκαν μαχαίρι .

Το άλλο σύμπτωμα που από ότι διάβασα είναι σπανιο αλλά συμβαίνει και φυσικά το έχω εγώ είναι η σιελόρροια. Προτιμούσα της αναγουλες παρά αυτό το βάσανο. Το έχω από την 9η εβδομάδα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν το είχα. Οπότε τρέμω πότε θα σταματήσει και αν.Μπορω να γεμίσω από το φτύσιμο όλη την ημέρα 2 λίτρα μπουκάλια.

Perdón για όλο αυτό αλλά ήθελα πολύ να μιλήσω και εγώ σε φόρουμ 😅🙋🏻‍♀️

 

Καλησπέρα!Καλή εγκυμοσύνη και σε σένα και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Και εμένα έχουν μειωθεί αρκετά οι ανακατωσουρες και οι εμετοί!

Θα περιμένουμε νέα σου 1/6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Καλή εγκυμοσύνη και σε σένα και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Και εμένα έχουν μειωθεί αρκετά οι ανακατωσουρες και οι εμετοί!

Θα περιμένουμε νέα σου 1/6

Καλησπέρα!Σου εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη!

Εμένα τα συμπτώματα ήταν από το utrogestan..μου το είχε πει ο γιατρός αλλά δεν πίστευα τόσο .. έλεγα είναι κ από τα δύο.Τελικα μόλις τα έκοψα μαχαίρι όλα. Τώρα λίγη εξάντληση κατά το απόγευμα..ζω ισπανια κ δεν έχω βοήθεια οπότε όλη μέρα με τον μικρό καταλαβαίνεις... Τώρα ας ελπίσουμε ότι η αποκόλληση έχει αρχίσει να φεύγει όπως μου είχαν πει ότι θα συμβεί στην 12η. Τα λέμε Τετάρτη 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Καλησπέρα!Σου εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη!

Εμένα τα συμπτώματα ήταν από το utrogestan..μου το είχε πει ο γιατρός αλλά δεν πίστευα τόσο .. έλεγα είναι κ από τα δύο.Τελικα μόλις τα έκοψα μαχαίρι όλα. Τώρα λίγη εξάντληση κατά το απόγευμα..ζω ισπανια κ δεν έχω βοήθεια οπότε όλη μέρα με τον μικρό καταλαβαίνεις... Τώρα ας ελπίσουμε ότι η αποκόλληση έχει αρχίσει να φεύγει όπως μου είχαν πει ότι θα συμβεί στην 12η. Τα λέμε Τετάρτη 🤗

Εγώ παίρνω ένα το πρωί από το στόμα και ένα τι βράδυ κολπικά. Τα παίρνω προληπτικά λόγω της βιοχημικής που είχα. Θα τα σταματήσω όπου να ναι, τουλάχιστον το πρωινό. Εύχομαι να φύγει η αποκόλληση ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Καλή εγκυμοσύνη και σε σένα και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Και εμένα έχουν μειωθεί αρκετά οι ανακατωσουρες και οι εμετοί!

Θα περιμένουμε νέα σου 1/6

Άσε αν μείνω νηστική για πάνω από 2.5 ώρες αρχίζω να ανακατεύομαι. Τέτοια πείνα δεν έχω ξαναβιώσει. Ξεκίνησα 52.5 κιλά και 9η βδομάδα είμαι 56.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Καλησπέρα!Σου εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη!

Εμένα τα συμπτώματα ήταν από το utrogestan..μου το είχε πει ο γιατρός αλλά δεν πίστευα τόσο .. έλεγα είναι κ από τα δύο.Τελικα μόλις τα έκοψα μαχαίρι όλα. Τώρα λίγη εξάντληση κατά το απόγευμα..ζω ισπανια κ δεν έχω βοήθεια οπότε όλη μέρα με τον μικρό καταλαβαίνεις... Τώρα ας ελπίσουμε ότι η αποκόλληση έχει αρχίσει να φεύγει όπως μου είχαν πει ότι θα συμβεί στην 12η. Τα λέμε Τετάρτη 🤗

Καλημέρα!Σε ευχαριστώ πολύ!Και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχει φύγει η αποκόλληση!Είναι δύσκολο όταν δεν έχεις βοήθεια, υπομονή όλα θα πάνε καλά!

Εγώ επειδή είμαι από εξωσωματική έπαιρνα utrogestan και οιστραδιολη πριν από την εμβρυομεταφορά, ευτυχώς την Τρίτη θα τα σταματήσω 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lenora είπε:

Άσε αν μείνω νηστική για πάνω από 2.5 ώρες αρχίζω να ανακατεύομαι. Τέτοια πείνα δεν έχω ξαναβιώσει. Ξεκίνησα 52.5 κιλά και 9η βδομάδα είμαι 56.

Καλημέρα!Αυτό έχω καταλάβει και εγώ, όταν μένει άδειο το στομάχι ανακατεύομαι το θέμα είναι ότι εγώ δεν μπορούσα να φάω οπότε μέχρι την 9η εβδομάδα είχα πάρει μόνο 1 κιλό...Τώρα έχω αρχίσει και τρώω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Εγώ παίρνω ένα το πρωί από το στόμα και ένα τι βράδυ κολπικά. Τα παίρνω προληπτικά λόγω της βιοχημικής που είχα. Θα τα σταματήσω όπου να ναι, τουλάχιστον το πρωινό. Εύχομαι να φύγει η αποκόλληση ❤️

Και εγώ από το στόμα τα επερναετα είπα να τα πάρω κολπικα μπας και ηρεμήσω αλλά τίποτα χειρότερα ήταν..  τα συμπτώματα πάντως που έχεις μπορεί να είναι και απο αυτό. Ελπίζω να μην ξανά χρειαστεί να πάρω🙏 και εύχομαι και εσύ να τα κόψεις γιατί όσο να ναι δεν είναι και ότι καλύτερο...

Καλημέρα🙋🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Άσε αν μείνω νηστική για πάνω από 2.5 ώρες αρχίζω να ανακατεύομαι. Τέτοια πείνα δεν έχω ξαναβιώσει. Ξεκίνησα 52.5 κιλά και 9η βδομάδα είμαι 56.

Εγώ αν δεν έτρωγα την στιγμή που έπρεπε χαλί μαύρο όλη μέρα μετά!

Και τώρα αλλά όχι τόσο ..με βοηθούσε πάντως πριν κοιμηθώ μια μπανάνα κ το πρωί πριν σηκωθώ γάλα με δημητριακά η φρυγανιές.. τώρα και τα δύο με ενοχλούν.. τώρα απλά  τρώω το φαγητό ότι θα είναι πριν τον ύπνο κ το πρωινό αφού σηκωθώ... Υπομονή ..μέχρι να μπεις δεύτερο είναι βάσανο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρούσα κορίτσια 😃 Καλησπέρα σε όλες!! Είμαι 10 εβδομάδων, με ΠΗΤ 28 Δεκεμβρίου!!   Με το καλό τα Χριστουγεννιάτικα μπεμπάκια μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zeta_36 είπε:

Παρούσα κορίτσια 😃 Καλησπέρα σε όλες!! Είμαι 10 εβδομάδων, με ΠΗΤ 28 Δεκεμβρίου!!   Με το καλό τα Χριστουγεννιάτικα μπεμπάκια μας!! 

Καλησπέρα!Με το καλό!Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Με το καλό!Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!🥰

Ευχαριστώ πολύ!!🌷 Σε ποια εβδομάδα είσαι?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2021 at 12:27 ΠΜ, ο/η Teodorak είπε:

Είσαι απίστευτη!!! Προσκυνώ και μπράβο σου για το κουράγιο και την δύναμη!!!εύχομαι όλα στην ζωή σου πια να είναι βελούδινα ♥️

Σε ευχαριστώ πολύ! Ότι καλύτερο εύχομαι και γω σε σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2021 at 11:46 ΜΜ, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Καλώς ήρθες στην παρέα μας!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!Συγχαρητήρια για την δύναμή σου!

🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/5/2021 at 4:24 ΜΜ, ο/η zeta_36 είπε:

Παρούσα κορίτσια 😃 Καλησπέρα σε όλες!! Είμαι 10 εβδομάδων, με ΠΗΤ 28 Δεκεμβρίου!!   Με το καλό τα Χριστουγεννιάτικα μπεμπάκια μας!! 

Με το καλό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/5/2021 at 1:36 ΜΜ, ο/η Teodorak είπε:

Και εγώ από το στόμα τα επερναετα είπα να τα πάρω κολπικα μπας και ηρεμήσω αλλά τίποτα χειρότερα ήταν..  τα συμπτώματα πάντως που έχεις μπορεί να είναι και απο αυτό. Ελπίζω να μην ξανά χρειαστεί να πάρω🙏 και εύχομαι και εσύ να τα κόψεις γιατί όσο να ναι δεν είναι και ότι καλύτερο...

Καλημέρα🙋🏻‍♀️

Από χθες παίρνω μόνο ένα το βράδυ κολπικά. Δεν έχω δει διαφορά στα συμπτώματα ακόμα. Η κούραση και η ανακατωσούρα έχουν σταθεροποιηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Χθες πήγα στη γιατρό, όλα καλά με το εμβρυάκι, μεγαλώνει και αναπτύσσεται. 18 Ιουνίου πάμε για αυχενική ❤️

Αγωνία και λαχτάρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Lenora είπε:

Καλησπέρα! Χθες πήγα στη γιατρό, όλα καλά με το εμβρυάκι, μεγαλώνει και αναπτύσσεται. 18 Ιουνίου πάμε για αυχενική ❤️

Αγωνία και λαχτάρα

Μπράβο ωραια!!!🤗

Και εγώ είχα γιατρο το πρωί έκανα αυχενική .. όλα καλά😊

Η αποκόλληση είναι ελάχιστη πια θέλει ακόμα προσοχή αλλά όχι όπως πριν.. ήθελα να πετάξω για Ελλάδα τώρα αρχές αλλά θα περιμένω μέχρι τέλος να έχει κλείσει και τελείως ..λογικά. 6/6 θα με πάρουν τηλέφωνο για τις εξαιτασεις που βλέπουν αν το μωρό έχει κάτι σε θέμα αρρώστιας και ραντεβού 28/6 να δούμε φυλλο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Καλησπέρα! Χθες πήγα στη γιατρό, όλα καλά με το εμβρυάκι, μεγαλώνει και αναπτύσσεται. 18 Ιουνίου πάμε για αυχενική ❤️

Αγωνία και λαχτάρα

Καλησπέρα!Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Μπράβο ωραια!!!🤗

Και εγώ είχα γιατρο το πρωί έκανα αυχενική .. όλα καλά😊

Η αποκόλληση είναι ελάχιστη πια θέλει ακόμα προσοχή αλλά όχι όπως πριν.. ήθελα να πετάξω για Ελλάδα τώρα αρχές αλλά θα περιμένω μέχρι τέλος να έχει κλείσει και τελείως ..λογικά. 6/6 θα με πάρουν τηλέφωνο για τις εξαιτασεις που βλέπουν αν το μωρό έχει κάτι σε θέμα αρρώστιας και ραντεβού 28/6 να δούμε φυλλο ...

Καλησπέρα!Τελεια τα νέα σου!Ευχομαι σύντομα να φύγει τελείως η αποκόλληση!

Εμένα μου είπαν στην αυχενική το φύλο κατά 80%😃😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Τελεια τα νέα σου!Ευχομαι σύντομα να φύγει τελείως η αποκόλληση!

Εμένα μου είπαν στην αυχενική το φύλο κατά 80%😃😃

Αλήθεια???

Και...?? Εμείς ρωτήσαμε τίποτα δεν είπε..

Εγώ πάντως πιστεύω πως έχω πάλι αγόρι😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Αλήθεια???

Και...?? Εμείς ρωτήσαμε τίποτα δεν είπε..

Εγώ πάντως πιστεύω πως έχω πάλι αγόρι😏

2 κοριτσάκια μας είπε 🥰🥰🥰

Γερά να είναι και ό,τι να 'ναι!!!🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

2 κοριτσάκια μας είπε 🥰🥰🥰

Γερά να είναι και ό,τι να 'ναι!!!🙂🙂🙂

Μπράβο👨‍👩‍👧‍👧

Αυτό ακριβώς🙏♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Καλησπέρα! Χθες πήγα στη γιατρό, όλα καλά με το εμβρυάκι, μεγαλώνει και αναπτύσσεται. 18 Ιουνίου πάμε για αυχενική ❤️

Αγωνία και λαχτάρα

Τέλεια!! Κοντά είμαστε εγώ έχω στις 14 Ιουνίου!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Μπράβο ωραια!!!🤗

Και εγώ είχα γιατρο το πρωί έκανα αυχενική .. όλα καλά😊

Η αποκόλληση είναι ελάχιστη πια θέλει ακόμα προσοχή αλλά όχι όπως πριν.. ήθελα να πετάξω για Ελλάδα τώρα αρχές αλλά θα περιμένω μέχρι τέλος να έχει κλείσει και τελείως ..λογικά. 6/6 θα με πάρουν τηλέφωνο για τις εξαιτασεις που βλέπουν αν το μωρό έχει κάτι σε θέμα αρρώστιας και ραντεβού 28/6 να δούμε φυλλο ...

Μπράβο χαίρομαι πολύ! Άντε και στα δικά μου τώρα με την αυχενική. Νομίζω ότι οι μέρες περνάνε πολύ αργά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...