Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπερθυροειδισμος 5ο μηνα


Recommended Posts

Κορίτσια ειχε η εχει καμια υπερθυροειδισμο, δηλαδή πολυ χαμηλη Tsh κατω απο 0.1 στο 2ο τρίμηνο?  Βγηκε η tsh μου 0.07 την 18η εβδομάδα κ εχω πανικοβληθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Κορίτσια ειχε η εχει καμια υπερθυροειδισμο, δηλαδή πολυ χαμηλη Tsh κατω απο 0.1 στο 2ο τρίμηνο?  Βγηκε η tsh μου 0.07 την 18η εβδομάδα κ εχω πανικοβληθει

Πριν την ετ ειχα 1,5 αλλά 7+6 σε διδυμη κυηση ειχα 0.30050 μIU/mL και 12+3 ειχα 0.11920 και το οποιο συνεχίστηκε μεχρι τελος εγκυμοσυνης .. ft3,ft4 ,antipto και antitg ηταν φυσιολογικες οποτε δεν ειχα θεμα συμφωνα με γιατρο κ δε μας απασχολησε..αν κ 18+7 ηταν χαμηλη και η antipto δηλ τα ορια ηταν 0-5.61 και εγω ειχα 0,03 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 16/5/2021 at 8:58 ΜΜ, ο/η lilaki15 είπε:

Κορίτσια ειχε η εχει καμια υπερθυροειδισμο, δηλαδή πολυ χαμηλη Tsh κατω απο 0.1 στο 2ο τρίμηνο?  Βγηκε η tsh μου 0.07 την 18η εβδομάδα κ εχω πανικοβληθει

μην πανικοβάλλεσαι. Οι τιμές της tsh μόνο δεν δίνουν αφενός ολοκληρωμένη εικόνα και αφετέρου δεν σημαίνει πως θα μείνει η νόσος του θυρεοειδή χωρίς θεραπεία. Είχα υπερθυροειδισμό σε όλη μου την εγκυμοσύνη με tsh κάτω από 0.1 ( είναι απροσδιόριστη τιμή αυτή) και προχώρησα μια χαρά με θεραπεία. Μίλα με τον ενδοκρινολόγο σου που είναι ειδικός και μην κοιτάς μεμονωμένες τιμές. Μην πανικοβάλλεσαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...