Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτήσω εχω ακανονιστο κυκλο (30-34 ημερες). Εκανα πρωτη χοριακη 229,10 29/4 δευτερη χοριακη 05/05 951,40 και τριτη 1125,50.

Πηγα στον γιατρο γιατι ειδα αιμα ειδαμε σακο και εμβριικα στοιχεια βαση υπερηχου ημουν 5εβδομαδων και 2 στις 8/5. Μου εδωσε utrogestan και σταματησε το αιμα. Περιμενω μεχρι Δευτερα να ξανακανω υπερηχο να δουμε αν θα ακουσουμε καρδουλα. Εχει καμια παρομοια εμπειρια και να πηγαν ολα καλα. Το μονο που τον προβληματισε ηταν οτι δεν ανεβηκε η τριτη χοριακη.Ευχαριστω πολυ!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η margy1211 είπε:

Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτήσω εχω ακανονιστο κυκλο (30-34 ημερες). Εκανα πρωτη χοριακη 229,10 29/4 δευτερη χοριακη 05/05 951,40 και τριτη 1125,50.

Πηγα στον γιατρο γιατι ειδα αιμα ειδαμε σακο και εμβριικα στοιχεια βαση υπερηχου ημουν 5εβδομαδων και 2 στις 8/5. Μου εδωσε utrogestan και σταματησε το αιμα. Περιμενω μεχρι Δευτερα να ξανακανω υπερηχο να δουμε αν θα ακουσουμε καρδουλα. Εχει καμια παρομοια εμπειρια και να πηγαν ολα καλα. Το μονο που τον προβληματισε ηταν οτι δεν ανεβηκε η τριτη χοριακη.Ευχαριστω πολυ!!!

 

Κορίτσι μου η χοριακή πρέπει να διπλασιάζεται ανά δύο μέρες για να δείχνει ότι βαίνει καλά η εγκυμοσύνη ή έστω να αυξάνεται 70%. Σύμφωνα με την πρώτη σου χοριακή που έκανες 29/04 θα έπρεπε στις 05/05 να είναι πάνω από 1500 κ ιδανικά  πάνω από 1800. Την Τρίτη χοριακή πότε την έκανες; Ο γιατρός σου δεν προβληματίστηκε με την τόσο λίγη αύξηση; Ειδικά της τελευταίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την τελευταiα χοριακη την εκανα 2 μερες μετα. Ο γιατρος μου ειπε θα δουμε την Δευτερα που θα κανω ξανα υπερηχο αν θα ακουσουμε καρδουλα.Αφου ειδε αμνιακο σακο και εμβριικα στοιχεια.Μου εδωσε utrogestan πρωι μεσημερι βραδυ και μου εκανε και ενεση lentogest.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/5/2021 at 1:49 ΜΜ, ο/η margy1211 είπε:

Την τελευταiα χοριακη την εκανα 2 μερες μετα. Ο γιατρος μου ειπε θα δουμε την Δευτερα που θα κανω ξανα υπερηχο αν θα ακουσουμε καρδουλα.Αφου ειδε αμνιακο σακο και εμβριικα στοιχεια.Μου εδωσε utrogestan πρωι μεσημερι βραδυ και μου εκανε και ενεση lentogest.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Κορίτσι μου πήγες για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2021 at 7:36 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου πήγες για υπέρηχο;

Ναι έκανα χθες δυστυχώς παλλινδρομησε. Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον να είσαι καλά!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η margy1211 είπε:

Ναι έκανα χθες δυστυχώς παλλινδρομησε. Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον να είσαι καλά!!!  

Δυστυχώς έχουμε βρεθεί πολλές σε αυτή τη θέση... Σύντομα να έχεις ευχάριστα κ να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...