Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αδεια εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καμια για αδεια στον ιδιωτικο τομεα.Ειμαι στην 7 βδομαδα αλλα εχω λιγο αιμα κ γενικα λπγω covidο γιατρος επιμενει να κατσω. Ο γιατρος χρειαζεται να ειναι δημοσιου για να μου γραψει αδεια? Θα εχω προβλημα μετα με την επιτροπη απο το ικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ντοναλτ είπε:

Κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καμια για αδεια στον ιδιωτικο τομεα.Ειμαι στην 7 βδομαδα αλλα εχω λιγο αιμα κ γενικα λπγω covidο γιατρος επιμενει να κατσω. Ο γιατρος χρειαζεται να ειναι δημοσιου για να μου γραψει αδεια? Θα εχω προβλημα μετα με την επιτροπη απο το ικα?

Καλησπέρα ακριβώς το ίδιο θέμα ειχα και εγω ήταν να ξεκινήσω προχθες μετά από αναστολη στον Ιδιωτικό τομέα. Μου έδωσε ο γιατρός μου ιδιώτης αναρρωτικη και μου είπαν από τη δουλεια ότι λόγω covid μπορούμε ως το τέλος του μήνα να δηλωθούμε ως ευπαθείς ομάδες.

Ρωτα μήπως μπορούν να σε βάλουν για να μη τρως μέρες αναρρωτικης ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα ακριβώς το ίδιο θέμα ειχα και εγω ήταν να ξεκινήσω προχθες μετά από αναστολη στον Ιδιωτικό τομέα. Μου έδωσε ο γιατρός μου ιδιώτης αναρρωτικη και μου είπαν από τη δουλεια ότι λόγω covid μπορούμε ως το τέλος του μήνα να δηλωθούμε ως ευπαθείς ομάδες.

Ρωτα μήπως μπορούν να σε βάλουν για να μη τρως μέρες αναρρωτικης ακόμα.

Καλησπέρα βρε κορίτσια με το καλό τα μωράκια!να ρωτήσω ισχύει η άδεια για τις ευπαθείς ομάδες λόγω covid;εγώ έξω ξεκινήσει τις αναρρωτικες εδώ και ένα μήνα σχεδόν λόγω αποκόλλησης!ρώτησα στη δουλειά αλλά μου είπαν γιατί να πάρεις αφού έχεις αναρρωτική;και σκέφτομαι από Ιούνιο να την πάρω μιας και το Μάιο έχω αναρρωτική μέχρι τις 20 θα ισχύει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ντοναλτ είπε:

Η αδεια για ευπαθεις ομαδες ειναι μεχρι τις 30 μαιου μετα καταργειται ετσι μου ειπαν

Αλήθεια;Σ ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα βρε κορίτσια με το καλό τα μωράκια!να ρωτήσω ισχύει η άδεια για τις ευπαθείς ομάδες λόγω covid;εγώ έξω ξεκινήσει τις αναρρωτικες εδώ και ένα μήνα σχεδόν λόγω αποκόλλησης!ρώτησα στη δουλειά αλλά μου είπαν γιατί να πάρεις αφού έχεις αναρρωτική;και σκέφτομαι από Ιούνιο να την πάρω μιας και το Μάιο έχω αναρρωτική μέχρι τις 20 θα ισχύει;

Σε ευχαριστώ πολύ με το καλό και το δικό σου μωράκι! Εγώ τους έστειλα χαρτί αναρρωτικης και μου είπαν ότι εφόσον βάσει νόμου μπορώ ως τέλος του μήνα να με δηλώσουν ως ευπαθη ομάδα θα με δηλώσουν ετσι για να μη χάνω μέρες αναρρωτικης που ειναι συγκεκριμένες βάση προϋπηρεσίας 🤔

Μπορεί να πάρει και παράταση να το ρωτήσεις 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, σχετικά με τις ευπαθείς ομάδες εγώ είχα βγει τον Οκτωβριανού σε άδεια. Δείτε αν καταργηθεί τώρα το Μάιο ειδάλλως αξίζει. Μπαίνεις σε καθεστώς τηλεργασίας με πλήρεις αποδοχές. Σχετικά με τις αναρρωτικές από το ΙΚΑ, εγώ πήγαινα το χαρτί του γιατρού μου που είναι ιδιώτης κ περνούσα επιτροπή κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...