Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημέρα! Δε θα το παιξω έξυπνη , αλλα απο την 1η στιγμη ελεγα σε φιλους και γνωστούς πως ημουν σιγουρηηη 10000% πως ο σύζυγος ειχε κανει τη δουλεια! Εκανε μπα, αντιφάσεις και ηταν θεμα χρονου. Με αμφισβητούσαν βγαίνοντας τα « στοιχεια» κ μου ελεγαν να ειδες αλλοδαποί θα ειναι κτλ. Δυστηχως επιβεβαιώθηκα με το χειρότερο τροπο.. αιώνια η μνήμη στο κοριτσι αυτο🙏🏻, δυναμη στους παππούδες να μεγαλώσουν το μωρακι που εμεινε χωρις γονείς και υπέρτατη δικαιοσύνη κι ο,τι αλλο μπορει να παθει ο συζυγοκτόνος μεσα στη φυλακή😡! Πολυ κριμα... πολυ...

Και εμένα μου το έλεγε ο άντρας μου και τον έβγαζα τρελό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2021 at 11:15 ΜΜ, ο/η Minnie7 είπε:

Καλησπέρα! Φίλη μου είναι εν μέσω διέγερσης και θα χρειαστεί κάποιες επιπλέον μονάδες gonal. (600 με 900)Αν κάποια κοπέλα έχει και δεν τις χρειάζεται θα μπορούσε να τη βοηθήσει; ακόμα κι αν κάποια ένεση εχει ανοιχθεί τον τελευταίο μήνα και περίσσεψαν μονάδες; Βρίσκεται στην Αθήνα. 

Ξέχασα να πω είμαι Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Εγω βρε κοριτσια το ακουσα το πρωι αν σας πω οτι μου φαινοταν υποπτος απο την αρχη αλλα στο ακουσμα κ μονο ανατριχιασα

Μου 'χει μαυρίσει την ψυχή σου λέω! Τον λυπόμασταν κιόλας ... Έβλεπα κ σκηνές χθες κ παλιά πλάνα που οι συνάδελφοί του τον χτύπαγαν συμπονετικά στην πλάτη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

@FAITH_ @kk88 καλή επιτυχία κορίτσια μου ❤️

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ......πρώτα να ακούσουμε τα δικά σου ευχάριστα νέα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2021 at 7:45 ΜΜ, ο/η dimitra1975 είπε:

καλησπέρα και απο εμένα προσπάθησα να κάνω εγγραφη αλλά δεν μου έχει ερθει email επιβεβαίωσης !

Σας παρακολουθώ εδώ και μέρες ....η ιστορία μου έχει ως εξής :δεν εχω ιστορικό με αποβολές και εγκυμοσύνες ...... αποφασίσαμε να πάμε με δωρεα ωαρίων πολυ συνειδητά ...είμαι 46 δεν έχω καθόλου αποθήκες ωαρίων ...εκανα πριν λίγες μερες υστεροσκόπηση (αφαίρεση πολύποδα) και έλεγχο θρομβοφιλίας και λοιπές εξετάσεις (περιμένω τα αποτελέσματα)...το σπέρμα ειναι οκ...

έκανα avercap την Δευτέρα 14/6 περιμένω να αδιαθετήσω και πάμε βήμα βήμα....

ειλικρινά σας καμαρώνω  για το θάρρος σας.... ομολογω οτι θα ήθελα να πετύχω και μάλιστα με την πρώτη (και ποια δεν θα το ήθελε άλλωστε) .....υπάρχει άραγε καμιά που να έχει επιτυχία άμεση και σε τετοια ηλικία?!!!!!

εύχομαι σε όλες τα καλύτερα ....και περιμένω συμβουλές !!!!

Καλημέρα κορίτσι.

Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. Ναι μπορείς να έχεις επιτυχία με την πρώτη γιατί στη δωρεά παίζει ρόλο η ηλικία της δότριας και όχι της λήπτριας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2021 at 10:33 ΠΜ, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μαχήτριες, σας διαβάζω πολύ καιρό αλλά δεν είχα κάνει εγγραφή έως τώρα.

Παλεύουμε 5 χρόνια με την υπογονιμότητα έχουμε κάνει 2 σπερματεγχύσεις και 4 εμβρυομεταφορές.

Η ιστορία μας είναι η εξής :

Στα 34 εγώ στα 32 ο σύζυγος διαπιστώνουμε ολιγοασθενοσπερμία και κυρσοκοίλη. Κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις ,σπερμοδιάγραμμα (χαμηλή κινητικότητα & ποσότητα) , υπέρηχο ορχεως κλπ και χειρουργείο.Τα επόμενα δυο χρόνια προσπαθούμε με βιταμίνες , μόνοι μας και δυο σπερματεγχύσεις.

Συνεχίζονται οι εξετάσεις στον Λυμπεροπουλο (DFI υψηλό 39%) , χαμηλή κινητικότητα , καθαρή καλλιέργεια . Βιταμίνες, καλή διατροφή , ήπια άσκηση , μείωση καπνίσματος κλπ.

Ελέγχομαι και εγώ ορμονικά, σαλπιγγογραφία, μαστογραφια, θυεροειδή όλα ρυθμισμένα.

Στα 36 μου Βραχύ πρωτόκολλο διέγερση με gonal χωρίς ανταγωνιστές , βγάζω 5 ωάρια (Χαμηλή ανταπόκριση για την ηλικία μου)  γονιμοποιούνται τα 4 και μεταφέρω οπως παρακάτω:

Η πρώτη ΕΤ ήταν με έμβρυα 3ημερών φρέσκα αρνητική χοριακη.

Η δεύτερη ΕΤ ήταν με μορίδια 4ημερών κατεψυγμένα μέτριας ποιότητας αρνητική χοριακή.

Αλλάζω γιατρό μετά τις αποτυχίες κάνω υστεροσκόπηση στην οποία αφαιρείται ένας μικρός πολύποδας και ξάνα διέγερση με menopur και ανταγωνιστές και βγάζω δυο μόνο ωάρια από τα οποία γονιμοποιείται το ένα και φτάνει σε early blastocyst. Το μεταφέρουμε κατεψυγμένο και πετυχαίνουμε εγκυμοσύνη που δυστυχώς παλινδρομεί την 9η εβδομάδα. Δυστυχώς ακούω το γιατρό που μου λέει οτι ειναι τυχαιο γεγονός και κατά 90% αφορά χρωμωσωμική ανωμαλία και δεν στέλνουμε το κύημα για έλεγχο.

Συνεχίζω στον ίδιο γιατρό με φυσικό τροποποιημένο με Femara και λίγες μονάδες menopur και έχω  δυο ωάρια πάλι από τα οποία γονιμοποιείται το ένα και φτάνει σε βλαστοκύστη 5ΒΒ. Την μεταφέρω σε επόμενο κύκλο κατεψυγμένη και πετυχαίνω εμφύτευση αλλά παλινδρομεί στην 7η εβδομάδα. Στην ουσία είδαμε μόνο σάκο και λεθικικό ασκό. Δεύτερη απόξεση και πάλι δεν υπήρχε επαρκές υλικό για να σταλεί για έλεγχο.

Μετά τις δυο παλίνδρομες και εφόσον πάλι το θεώρησαν τυχαίο γεγονός και με παροτρύνουν σε δωρεά ωαρίων τα μαζεύω και κλείνω ραντεβού στο Έλενα στο τμήμα καθέξιν αποβολών. Κάνω πλήρη αιματολογικό και ανοσολογικό έλεγχο , ελέγχεται και ο σύζυγος στο ανδρολογικό κομάτι και όλα ειναι καθαρά. Το σπέρμα παραμένει μέτριο προς κακό πράγμα που γνωρίζουμε.

Στο σήμερα και λίγο πριν τα 40 μου ξεκινάω σε νέο κέντρο και νέο γιατρό. Έχω κάνει ήδη υστεροσκόπηση και ήταν ξανά καθαρή. Με την επόμενη περίοδο θα ξανακάνω διέγερση με Meriofert & avercap και αν παραμείνω χαμηλή ανταποκρίτρια θα συνεχίσουμε με φυσικούς κύκλους ώστε να μαζευτούν επαρκή έμβρυα. Εννοείται οτι ο νέος γιατρός προτείνει μεταφορά μόνο βλαστοκύστεων εφόσον σε αυτές έχω πετύχη εμφύτευση.

Μιλήσαμε για προεμφυτευτικό (πράγμα που πρότεινε και ο προηγούμενος) αλλά η γνώμη του οπως και η δική μου λογική λεει οτι εφόσον ειμαι χαμηλή ανταποκρίτρια τι να στείλω για προεμφυτευτικό οταν βγάζω δυο ωάρια και γονιμοποιείται το ένα?

Ο σύζυγος παρακολουθείται από ουρολόγο εξειδικευμένο στην αναπαραγωγή και σε αυτή την προσπάθεια η γονιμοποίηση θα γίνει με την μέθοδο PICSI πράγμα που δεν είχε γίνει στο προηγούμενο κέντρο. Δεν προτάθηκε ποτέ παρόλο που εξ αρχής πήγαμε με ανδρικό παράγοντα και έμαθα πρόσφατα οτι γίνεται στο κέντρο που ήμασταν.

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα , ήθελα να καταθέσω την ιστορία μας και να πάρω θετική ενέργεια από την όμορφη παρέα που έχετε δημιουργήσει εδώ.

Να ευχηθώ καλή δύναμη θετικές χοριακές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες τις μαχήτριες. Ξέρω πόση δύναμη έχετε μέσα σας γιατί φοράω τα παππούτσια σας και ελπίζω οτι το καλύτερο για όλους.

 

Εύχομαι τα καλύτερα από δω και πέρα και εύχομαι η προσπάθεια αυτή να φέρει ένα ή γιατί όχι και δύο γερά μωρά στην αγκαλιά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η mar333 είπε:

Εύχομαι τα καλύτερα από δω και πέρα και εύχομαι η προσπάθεια αυτή να φέρει ένα ή γιατί όχι και δύο γερά μωρά στην αγκαλιά σου.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , το ίδιο εύχομαι σε όλες τις αγωνίστριες.

Να φτάσουν το στόχο το συντομότερο και χωρίς απώλειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mar333 είπε:

Καλημέρα κορίτσι.

Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. Ναι μπορείς να έχεις επιτυχία με την πρώτη γιατί στη δωρεά παίζει ρόλο η ηλικία της δότριας και όχι της λήπτριας.

Σε ευχαριστώ για την δύναμη που μου δίνεις...ευχομαι σε όλες μας τα καλύτερα...και σε σένα με την ιστορία σου που δείχνει πόσο μαχήτρια εισαι!!!💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η carpe είπε:

Ακριβώς! Από την πρώτη στιγμή κι εγώ. Οι πρώτες του δηλώσεις έδειχναν ενοχή. Πιο πολύ έκλαψε ο αστυνομικός που βρήκε το παιδάκι δίπλα στη νεκρή μητέρα του παρά εκείνος. Δυστυχώς δεν θα σαπίσει στη φυλακή. Θα βγει νεότατος από εκεί μέσα και θα διεκδικήσει την κηδεμονία της κόρης του. Όλοι εμείς θα έχουμε ξεχάσει. 

Οι γονείς δεν είναι αυτοί που τεκνοποιούν με όποιον τρόπο. Θέλει πολύ ακόμη για να πάρεις τον τίτλο του πατέρα ή της μητέρας. Αυτός πάντως δεν μπορεί να συγκαταλέγεται ούτε καν στους ανθρώπους, όχι να θεωρείται και πατέρας! ΟΥΣΤ! 

Σοκ πρακτικά οι εξελίξεις!!!! Οντως ο αστυνομικός έκλαψε και έχασε τα λογια του ενώ ο σύζυγος δεν έσπασε και αυτο κίνησε κι αλλο την περιέργεια των αστυνομικών που ειπαν οτι οσο εκπαιδευμένος κι αν εισαι στην απώλεια δικού σου ανθρώπου σπας! 
Κριμα και για το ζουζουνακι αυτο που εμεινε χωρις τη μαμα του! 
Πραγματικα πισω απο μια κλειστή πόρτα σπιτιού δεν ξερεις τι γινεται… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2021 at 10:33 ΠΜ, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μαχήτριες, σας διαβάζω πολύ καιρό αλλά δεν είχα κάνει εγγραφή έως τώρα.

Παλεύουμε 5 χρόνια με την υπογονιμότητα έχουμε κάνει 2 σπερματεγχύσεις και 4 εμβρυομεταφορές.

Η ιστορία μας είναι η εξής :

Στα 34 εγώ στα 32 ο σύζυγος διαπιστώνουμε ολιγοασθενοσπερμία και κυρσοκοίλη. Κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις ,σπερμοδιάγραμμα (χαμηλή κινητικότητα & ποσότητα) , υπέρηχο ορχεως κλπ και χειρουργείο.Τα επόμενα δυο χρόνια προσπαθούμε με βιταμίνες , μόνοι μας και δυο σπερματεγχύσεις.

Συνεχίζονται οι εξετάσεις στον Λυμπεροπουλο (DFI υψηλό 39%) , χαμηλή κινητικότητα , καθαρή καλλιέργεια . Βιταμίνες, καλή διατροφή , ήπια άσκηση , μείωση καπνίσματος κλπ.

Ελέγχομαι και εγώ ορμονικά, σαλπιγγογραφία, μαστογραφια, θυεροειδή όλα ρυθμισμένα.

Στα 36 μου Βραχύ πρωτόκολλο διέγερση με gonal χωρίς ανταγωνιστές , βγάζω 5 ωάρια (Χαμηλή ανταπόκριση για την ηλικία μου)  γονιμοποιούνται τα 4 και μεταφέρω οπως παρακάτω:

Η πρώτη ΕΤ ήταν με έμβρυα 3ημερών φρέσκα αρνητική χοριακη.

Η δεύτερη ΕΤ ήταν με μορίδια 4ημερών κατεψυγμένα μέτριας ποιότητας αρνητική χοριακή.

Αλλάζω γιατρό μετά τις αποτυχίες κάνω υστεροσκόπηση στην οποία αφαιρείται ένας μικρός πολύποδας και ξάνα διέγερση με menopur και ανταγωνιστές και βγάζω δυο μόνο ωάρια από τα οποία γονιμοποιείται το ένα και φτάνει σε early blastocyst. Το μεταφέρουμε κατεψυγμένο και πετυχαίνουμε εγκυμοσύνη που δυστυχώς παλινδρομεί την 9η εβδομάδα. Δυστυχώς ακούω το γιατρό που μου λέει οτι ειναι τυχαιο γεγονός και κατά 90% αφορά χρωμωσωμική ανωμαλία και δεν στέλνουμε το κύημα για έλεγχο.

Συνεχίζω στον ίδιο γιατρό με φυσικό τροποποιημένο με Femara και λίγες μονάδες menopur και έχω  δυο ωάρια πάλι από τα οποία γονιμοποιείται το ένα και φτάνει σε βλαστοκύστη 5ΒΒ. Την μεταφέρω σε επόμενο κύκλο κατεψυγμένη και πετυχαίνω εμφύτευση αλλά παλινδρομεί στην 7η εβδομάδα. Στην ουσία είδαμε μόνο σάκο και λεθικικό ασκό. Δεύτερη απόξεση και πάλι δεν υπήρχε επαρκές υλικό για να σταλεί για έλεγχο.

Μετά τις δυο παλίνδρομες και εφόσον πάλι το θεώρησαν τυχαίο γεγονός και με παροτρύνουν σε δωρεά ωαρίων τα μαζεύω και κλείνω ραντεβού στο Έλενα στο τμήμα καθέξιν αποβολών. Κάνω πλήρη αιματολογικό και ανοσολογικό έλεγχο , ελέγχεται και ο σύζυγος στο ανδρολογικό κομάτι και όλα ειναι καθαρά. Το σπέρμα παραμένει μέτριο προς κακό πράγμα που γνωρίζουμε.

Στο σήμερα και λίγο πριν τα 40 μου ξεκινάω σε νέο κέντρο και νέο γιατρό. Έχω κάνει ήδη υστεροσκόπηση και ήταν ξανά καθαρή. Με την επόμενη περίοδο θα ξανακάνω διέγερση με Meriofert & avercap και αν παραμείνω χαμηλή ανταποκρίτρια θα συνεχίσουμε με φυσικούς κύκλους ώστε να μαζευτούν επαρκή έμβρυα. Εννοείται οτι ο νέος γιατρός προτείνει μεταφορά μόνο βλαστοκύστεων εφόσον σε αυτές έχω πετύχη εμφύτευση.

Μιλήσαμε για προεμφυτευτικό (πράγμα που πρότεινε και ο προηγούμενος) αλλά η γνώμη του οπως και η δική μου λογική λεει οτι εφόσον ειμαι χαμηλή ανταποκρίτρια τι να στείλω για προεμφυτευτικό οταν βγάζω δυο ωάρια και γονιμοποιείται το ένα?

Ο σύζυγος παρακολουθείται από ουρολόγο εξειδικευμένο στην αναπαραγωγή και σε αυτή την προσπάθεια η γονιμοποίηση θα γίνει με την μέθοδο PICSI πράγμα που δεν είχε γίνει στο προηγούμενο κέντρο. Δεν προτάθηκε ποτέ παρόλο που εξ αρχής πήγαμε με ανδρικό παράγοντα και έμαθα πρόσφατα οτι γίνεται στο κέντρο που ήμασταν.

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα , ήθελα να καταθέσω την ιστορία μας και να πάρω θετική ενέργεια από την όμορφη παρέα που έχετε δημιουργήσει εδώ.

Να ευχηθώ καλή δύναμη θετικές χοριακές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες τις μαχήτριες. Ξέρω πόση δύναμη έχετε μέσα σας γιατί φοράω τα παππούτσια σας και ελπίζω οτι το καλύτερο για όλους.

 

Σου στέλνω κ εγώ, όπως έκαναν κ τα υπόλοιπα κορίτσια νωρίτερα, τις καλύτερες ευχές μου κ όλη μου την θετική ενέργεια. Να αποκτήσετε σύντομα αυτό που λαχταράτε! Να δοθεί σύντομα ένα τέλος στην ατυχία κ στην απογοήτευση που λογικό είναι να αισθάνεσαι. Θα το πω κ σ' εσένα γιατί το πιστεύω, μία φορά έγκυος ξανά έγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Σου στέλνω κ εγώ, όπως έκαναν κ τα υπόλοιπα κορίτσια νωρίτερα, τις καλύτερες ευχές μου κ όλη μου την θετική ενέργεια. Να αποκτήσετε σύντομα αυτό που λαχταράτε! Να δοθεί σύντομα ένα τέλος στην ατυχία κ στην απογοήτευση που λογικό είναι να αισθάνεσαι. Θα το πω κ σ' εσένα γιατί το πιστεύω, μία φορά έγκυος ξανά έγκυος...

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό ,εκπέμπεις θετική ενέργεια από τον γραπτό σου λόγο ,όπως και όλα τα κορίτσια της ομάδας αυτής.

Σου εύχομαι σύντομα να έρθουν όλα τα καλά στην αγκαλιά σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλα καλά! Περάσαμε επιτροπή και μου δώσανε και την απόφαση.. Αύριο θα πάω στον γιατρό μου να μου συνταγογραφησει τα φάρμακα.. Οπότε πρώτα ο Θεός μόλις αδιαθετησω (αρχές Ιουλίου) θα ξεκινήσω..  Ας είναι Παναγία μου αυτή η τυχερή μας φορά! Ένα υγιές μωράκι να γεμίσει την αγκαλιά μου θέλω, όπως και όλες μας εξάλλου. Ας τελειώσει όσο πιο γρήγορα γίνεται ο Γολγοθας μας εύχομαι σε όλες.  🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Κορίτσια όλα καλά! Περάσαμε επιτροπή και μου δώσανε και την απόφαση.. Αύριο θα πάω στον γιατρό μου να μου συνταγογραφησει τα φάρμακα.. Οπότε πρώτα ο Θεός μόλις αδιαθετησω (αρχές Ιουλίου) θα ξεκινήσω..  Ας είναι Παναγία μου αυτή η τυχερή μας φορά! Ένα υγιές μωράκι να γεμίσει την αγκαλιά μου θέλω, όπως και όλες μας εξάλλου. Ας τελειώσει όσο πιο γρήγορα γίνεται ο Γολγοθας μας εύχομαι σε όλες.  🙏

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι η τύχη με το μέρος σου και να φέρεις στον κόσμο ένα υγιέστατο μωράκι :-) ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μόλις γύρισα απ την κλινική. Τελικά ο γιατρός πρότεινε να κάνω ήπια διέγερση Για να «σιγουρέψουμε» και τη δεύτερη βλαστοκύστη. Όποτε ξεκινάω σήμερα ενεσουλες…οπότε γλυκιά μου @Vasilique θα σε κρατάω ενήμερη 🥰🥰

@FAITH_ μου καλή αρχη!!! Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχαριστα !!! 

@BlackCat πέρασες πολλά κ Εσυ κοριτσάκι μου. μακάρι να Είναι η «τελευταία» σου προσπάθεια και σύντομα να μεγαλώσει η οικογένεια σας

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κοριτσάκια μου μόλις γύρισα απ την κλινική. Τελικά ο γιατρός πρότεινε να κάνω ήπια διέγερση Για να «σιγουρέψουμε» και τη δεύτερη βλαστοκύστη. Όποτε ξεκινάω σήμερα ενεσουλες…οπότε γλυκιά μου @Vasilique θα σε κρατάω ενήμερη 🥰🥰

@FAITH_ μου καλή αρχη!!! Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχαριστα !!! 

@BlackCat πέρασες πολλά κ Εσυ κοριτσάκι μου. μακάρι να Είναι η «τελευταία» σου προσπάθεια και σύντομα να μεγαλώσει η οικογένεια σας

 

Με το καλό κι εσύ! Να πάνε όλα τέλεια και να πάρετε μια καλή βλαστοκυστη! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κοριτσάκια μου μόλις γύρισα απ την κλινική. Τελικά ο γιατρός πρότεινε να κάνω ήπια διέγερση Για να «σιγουρέψουμε» και τη δεύτερη βλαστοκύστη. Όποτε ξεκινάω σήμερα ενεσουλες…οπότε γλυκιά μου @Vasilique θα σε κρατάω ενήμερη 🥰🥰

@FAITH_ μου καλή αρχη!!! Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχαριστα !!! 

@BlackCat πέρασες πολλά κ Εσυ κοριτσάκι μου. μακάρι να Είναι η «τελευταία» σου προσπάθεια και σύντομα να μεγαλώσει η οικογένεια σας

 

Κορίτσι μου με το καλό όλα να έρθει μια τέλεια βλαστοκυστη που θα γίνει το μωράκι σου 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2021 at 3:08 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Χαχαχαχα για εμένα το Nicolette είναι το σήμα κατατεθέν σου χαχαχαχα!! Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έχω κόψω τελείως το ηλεκτρονικό αυτές τις μέρες δεν ήθελα να πιεστω πολύ εάν το αποτέλεσμα όμως είναι θετικο δεν υπάρχει περίπτωση να το συνεχίσω!!

Εγω θα το παλεψω να το κοψω πριν την εμβρυομεταφορα αλλα θα τα σπασω ολα, δυσκολο το βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@FAITH_καλή μου πολύ καλή επιτυχία για μια ή κ παραπάνω υγιείς βλαστοκυστες που θα μπουν στην κοιλίτσα σου κ θα μείνουν για 9 μήνες!! @BlackCat όλα να πάνε καλά σου εύχομαι στην καινούρια σου προσπάθεια!! Κ η επόμενη σου φορά να είναι κ η τυχερή σου κ να κρατήσεις 1 ή κ 2 μωράκια!! Είναι αλήθεια πως όλες μας έχουμε απεριόριστη δυναμη μέσα μας κ το ανακαλύπτουμε μετά από κάθε αναποδιά δυστυχώς!! Αλλά αυτό το forum είναι γουρλιδικο κ γεμάτο θετική ενέργεια!! Καλή επιτυχία κ στο κορίτσι που πάει για ωοληψια @kk88αλλά και στο κορίτσι που πάει για εμβρυομεταφορα την Κυριακή @geo2222!! Αντε να γεμίζει το πινακάκι μας με θετικές χοριακες κ Babys!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Εγω θα το παλεψω να το κοψω πριν την εμβρυομεταφορα αλλα θα τα σπασω ολα, δυσκολο το βλεπω

Εγώ να σου επειδή στην πρώτη το είχα κόψει και ήμουν συνέχεια μέσα στη νεύρα και στην μιρλα ,οπότε αυτή την φορά ήθελα να είμαι ήρεμη και το έχω πετύχει μέχρι στιγμής και μόλις δω αυτό που πρέπει ξέρω τι πρέπει να κάνω !!εσύ όμως να το κόψεις εάν μπορείς!! Αχχχ σήμερα ξεκίνησα να έχω κάτι σκέψεις αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι και ανχωνομαι!! Είμαι και όλη μέρα μέσα στο σπίτι και δεν βοηθάει αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου με το καλό όλα να έρθει μια τέλεια βλαστοκυστη που θα γίνει το μωράκι σου 😉

Πολύ καλή επιτυχία εύχομαι!! Με το καλό να παει τέλεια η προσπάθεια σου κ να αποκτήσεις το ή τα μωράκια σου!! 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Εγώ να σου επειδή στην πρώτη το είχα κόψει και ήμουν συνέχεια μέσα στη νεύρα και στην μιρλα ,οπότε αυτή την φορά ήθελα να είμαι ήρεμη και το έχω πετύχει μέχρι στιγμής και μόλις δω αυτό που πρέπει ξέρω τι πρέπει να κάνω !!εσύ όμως να το κόψεις εάν μπορείς!! Αχχχ σήμερα ξεκίνησα να έχω κάτι σκέψεις αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι και ανχωνομαι!! Είμαι και όλη μέρα μέσα στο σπίτι και δεν βοηθάει αυτό!!

Μη σκέφτεσαι αρνητικά!! Δεν έχουμε πει θετική σκέψη;;; έτσι κ αλλιώς (κάτι που το απεύχομαι φυσικα κ αυτή τη στιγμή που το γράφω χτυπάω κ ξύλο) αν κατι δεν πάει καλά εχουμε όλο το χρόνο μπροστά μας για να σκεφτούμε αρνητικά.. Τώρα μόνο θετικές σκέψεις γιατι σε ακούνε τα μπεμπέ!! Χαιδεψε την κοιλίτσα σου γιατί τους επόμενους 9 μήνες αυτό θα κάνεις!! 🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μη σκέφτεσαι αρνητικά!! Δεν έχουμε πει θετική σκέψη;;; έτσι κ αλλιώς (κάτι που το απεύχομαι φυσικα κ αυτή τη στιγμή που το γράφω χτυπάω κ ξύλο) αν κατι δεν πάει καλά εχουμε όλο το χρόνο μπροστά μας για να σκεφτούμε αρνητικά.. Τώρα μόνο θετικές σκέψεις γιατι σε ακούνε τα μπεμπέ!! Χαιδεψε την κοιλίτσα σου γιατί τους επόμενους 9 μήνες αυτό θα κάνεις!! 🤰🤰

Έχεις δίκιο κορίτσι μου και αλλάζω αμέσως σκέψη ,αυτό μαρεσει εδώ ρε παιδί μου ότι καταλαβαίνουμε η μία την άλλη και υπενθυμίζουμε πράγματα που εμείς εκείνη την ώρα ξεχνάμε !! Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Έχεις δίκιο κορίτσι μου και αλλάζω αμέσως σκέψη ,αυτό μαρεσει εδώ ρε παιδί μου ότι καταλαβαίνουμε η μία την άλλη και υπενθυμίζουμε πράγματα που εμείς εκείνη την ώρα ξεχνάμε !! Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ❤️❤️

Εννοείται οποιαδήποτε στιγμή!! Αυτή είναι η "δουλειά" μας εδώ πέρα!! Άσε κ θα μου το ανταποδώσεις σίγουρα τον επόμενο μήνα!! Τι νομίζεις είμαι εγώ καμία καλύτερη!! Τα λεω σε σένα για να τα ακούω κ εγώ!! 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι στην 8η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα δύο βλαστοκυστεων 5ης μέρας και σήμερα το μεσημέρι είδα λίγο κόκκινο- έντονο ροζ αίμα στο σκούπισμα αλλά μετά τίποτα και μου έχουν κοπεί τα πόδια κι έχω μια ψυχολογία χάλια... Πλέον θεωρώ ότι τα έχασα... Λέω να πάω αύριο να κάνω τη χοριακη αντί για την Τρίτη για να επιβεβαιώσω τα δυσάρεστα... Και είχα μια ελπίδα αυτή τη φορά!!!😢😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εννοείται οποιαδήποτε στιγμή!! Αυτή είναι η "δουλειά" μας εδώ πέρα!! Άσε κ θα μου το ανταποδώσεις σίγουρα τον επόμενο μήνα!! Τι νομίζεις είμαι εγώ καμία καλύτερη!! Τα λεω σε σένα για να τα ακούω κ εγώ!! 😁😁

Χαχαχαχα ξεκάθαρα και θα στο ανταποδώσω με όλη μου την καρδιά ❤️!!! Ξεκινά εσύ και θα ετοιμάσω σειρά αισιόδοξων μηνυμάτων εγώ χαχαχα :-) :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...