Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου δεν ξέρω τι λένε τα ποσοστά αλλά εγώ είμαι 28 στα 29 χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα και η πρώτη μου έμβρυο μεταφορά είχε χοριακη με μηδενικο αποτελέσμα !! Εσύ όμως θα σκέφτεσαι ότι θα πετύχεις με την πρώτη 😉

Οπωσδήποτε!! Έχουμε πει θετική σκέψη!! Κ ότι γίνει!! Εσύ πως είσαι σήμερα; θα κάτσεις όλο το χρονικό διάστημα ως τη χοριακη ή θα επιστρέψεις δουλειά; τι σου πρότεινε ο γιατρός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα! Επειδή είσαι Σεπτέμβρη θα σε εχω στο νου μου εαν μου περισσεψει κάτι και ολα πανε καλα γιατι εγω ισως ξεκινησω τον αλλον μηνα! ❤️ Και θα ανεβω εγω αθηνα με παγοκυστες να στα δώσω. Απλα δεν ξερω τι θα συμβεί με εμενα ομως πραγματικά θα σε εχω στο νου μου. 

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου...εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Αν σου περισσέψουν θα βρω εγώ λύση να τα πάρω...δεν θα τρέχεις εσύ! Μακάρι βα σου πάνε εσένα καλά...αυτό προέχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ μην απελπιζεσαι ολο κ κατι θα βρεθει απο φαρμακα

Μακάρι κοπέλα μου...Η μία να βοηθάει την άλλη! Και εγώ έχω χαρίσει φάρμακα γιατί δεν θα προλάβαινα να τα χρησιμοποιήσω και αν μπορούσα θα το ξανά έκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Οπωσδήποτε!! Έχουμε πει θετική σκέψη!! Κ ότι γίνει!! Εσύ πως είσαι σήμερα; θα κάτσεις όλο το χρονικό διάστημα ως τη χοριακη ή θα επιστρέψεις δουλειά; τι σου πρότεινε ο γιατρός; 

Μια χαρά είμαι κορίτσακι μου ,ο γιατρός μου είναι υπέρ της κανονικής ζωής μετά την έμβρυο μεταφορά αλλά εγώ για ψυχολογικούς λόγους θα κάτσω μέχρι την Τρίτη! Κάνω κάποια πράγματα μέσα στο σπίτι αλλά ελαφριά μην φανταστείς κάνα μαγειρεμα και μάζεμα το νεροχύτη κατά αλλά καναπέ και Άγιος ο Θεός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2021 at 9:59 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Την Πέμπτη κορίτσακι μου , ευχαριστω πάρα πολύ!! 

 Tην Πέμπτη; Στις 24/6 δλδ; Είναι σίγουρο; 🤣 Να σε περάσω πινακάκι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Εγώ κάθομαι στη βεράντα και πίνω καφέ και είδα μια καρδιά στον ουρανό και λέω θα την στείλω στα κορίτσια!! Την καλημέρα μου :-)

IMG_20210617_094358.jpg

Εμείς σου την στείλαμε! Μαζί με όλη μας την θετική ενέργεια! Συνέχισε να χαλαρώνεις ... όσο προλαβαίνεις! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Μια χαρά είμαι κορίτσακι μου ,ο γιατρός μου είναι υπέρ της κανονικής ζωής μετά την έμβρυο μεταφορά αλλά εγώ για ψυχολογικούς λόγους θα κάτσω μέχρι την Τρίτη! Κάνω κάποια πράγματα μέσα στο σπίτι αλλά ελαφριά μην φανταστείς κάνα μαγειρεμα και μάζεμα το νεροχύτη κατά αλλά καναπέ και Άγιος ο Θεός!!

Κ την άλλη Πέμπτη χοριακη από ότι κατάλαβα; εντάξει μεσολαβεί κ το 3ημερο, θα έχεις παρέα κ τον αντρουλη σου κ μετά 2 μέρες δουλειά κ μετά θετικό αποτέλεσμα!!!! Πόσο πολύ σου το εύχομαι!! Ελπίζω όταν θα παρεις εσύ το θετικό αποτέλεσμα να μου έχει έρθει κ μενα περίοδος κ να ξεκινάω προετοιμασία!!!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Διάβαζα εδώ διαφορά στο forum κ μου γεννήθηκε η εξής απορια: βλέπω πως αρκετές κοπέλες έχουν κάνει 2 και 3 εμβρυομεταφορες μέχρι το θετικό αποτέλεσμα. Δλδ ακόμα κ στο στάδιο της εμβρυομεταφορας είναι δύσκολο να πετύχεις με την πρώτη; ακόμη κ αν είσαι κάτω των 35 ή έχεις καλά ωαρια; εγω θα πάω όπως γνωρίζετε για την 1η μου εμβρυομεταφορα μόλις μου έρθει περίοδος βεβαια μετα τη 3η μου ωοληψια κ με κατεψυγμένα. Αλλά απλώς σκέφτομαι αν κ στην εμβρυομεταφορα κάθε φορά που θα κάνεις αυξάνονται οι πιθανότητες επιτυχίας να είμαι προετοιμασμενη ότι μπορεί να χρειαστεί κ εδώ παραπάνω από 1 φορές για το επιθυμητό!!καλή συνέχεια σε όλες σας❤️❤️

Καλημέρα! Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι εδώ στα κορίτσια δεν υπάρχει επιτυχία με την πρώτη! Ειναι λίγο αγχωτικό αυτό σαν ποσοστό αλλά από την άλλη κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, με διαφορετικούς θετικούς κι αρνητικους παράγοντες. Εύχομαι να τα καταφέρεις με την πρώτη! Όπως ελπίζω και για μένα. @Αννια27 πάντως σε σένα οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου😉. Είσαι μικρή, είναι δεύτερη προσπάθεια, έχεις βάλει βλαστοκυστεις, είναι και 2!! Μόνο θετική σκέψη να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Εμείς σου την στείλαμε! Μαζί με όλη μας την θετική ενέργεια! Συνέχισε να χαλαρώνεις ... όσο προλαβαίνεις! 💚

Στείλτε μου κιαλλη θετική ενέργεια κοπελαρες μου !!! Ευχαριστώ γλυκούλι και ναι θα πω να με περάσεις στο πινακακι 24/06 !! Δεν θα το αλλάξω στο υπόσχομαι χαχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ την άλλη Πέμπτη χοριακη από ότι κατάλαβα; εντάξει μεσολαβεί κ το 3ημερο, θα έχεις παρέα κ τον αντρουλη σου κ μετά 2 μέρες δουλειά κ μετά θετικό αποτέλεσμα!!!! Πόσο πολύ σου το εύχομαι!! Ελπίζω όταν θα παρεις εσύ το θετικό αποτέλεσμα να μου έχει έρθει κ μενα περίοδος κ να ξεκινάω προετοιμασία!!!! 🙏🙏

Ευχαριστώ κορίτσακι μου γλυκό και εγώ ελπίζω να έχεις αδιαθετησει για να αρχίσει το ταξίδι που θα σε οδηγήσει στην μητρότητα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@geo2222--> 20/6

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

@Αννια27--> 24/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

 

Καλημέρα κορίτσια! Προ Παρασκευή κ τριήμερο εν όψει!

@dimitra1975 και @Sylia καλώς ορίσατε στην παρέα μας!

@Syliaνα έχεις μια όμορφη, θετικότατη χοριακή! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Minnie7 είπε:

Το έχω δει. Απλώς η κοπέλα στο Cafe είναι εκτός Αθηνών και δεν ξέρω αν θα προλάβει να τα έχει η φίλη μου μέχρι την Κυριακή που τα χρειάζεται 

Προλαβαίνει μωρέ...Ή με κάποια μεταφορική ή να συνεννοηθεί με κάποιον σε κάποιο από τα πλοία της γραμμής να τα βάλουν σε ένα ψυγείο και να πάει η φίλη σου την άλλη μέρα το πρωί να τα πάρει. Δεν ξέρω, ας το ψάξει η κοπέλα με ποιους τρόπους μπορούν να σταλούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@geo2222--> 20/6

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

@Αννια27--> 24/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

 

Καλημέρα κορίτσια! Προ Παρασκευή κ τριήμερο εν όψει!

@dimitra1975 και @Sylia καλώς ορίσατε στην παρέα μας!

@Syliaνα έχεις μια όμορφη, θετικότατη χοριακή! Με το καλό!

Κορίτσια καλησπέρα.....εγώ το Σάββατο κάνω την ωοληψια σε φυσικό κύκλο....για να πάρω το ωάριο του μήνα και να το μεταφέρω με το παγωτινι μου!!!! Βάλτε με και εμένα στο τυχερό πινακακι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geokou είπε:

Όλα καλά θα πάνε...θα μας θυμηθείς...λίγη υπομονή. Αν υπάρχουν κάποιοι που σε καταλαβαίνουν αυτές είμαστε όλες εμείς εδώ μέσα...😀 Εγώ με τη βοήθεια του Θεού είμαι καλά... ούτε πως είμαι έγκυος... δεν καταλαβαίνω τίποτα...(αυτό βέβαια είναι και παγίδα γιατί αρχίζουν να μπαίνουν διάφορες ιδέες...). Περιμένω με αγωνία την Τρίτη που θα πάμε για καρδούλα! Θα είμαι 6w+5d. Προς το παρόν έχουμε το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος που θα ξεκουραστούμε λιγάκι περισσότερο... 😘

Αχ τι ωραία που θα ακούσεις καρδούλα!! Νομίζω ο πιο όμορφος ήχος!! Είμαι σίγουρη πως θα τρελαθείτε από τη χαρά σας!! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! Κ να είναι ανεφελη όπως τώρα!! Από εδώ κ στο εξής μόνο καλά νέα να ακούμε!! 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσακι μου γλυκό και εγώ ελπίζω να έχεις αδιαθετησει για να αρχίσει το ταξίδι που θα σε οδηγήσει στην μητρότητα 😉

Βήμα βήμα θα τα καταφέρουμε όλες μας!! Στο έχω ξανά πει εδώ υπάρχει πολλή θετική ενέργεια κ γινόμαστε όλες μαζί συνοδοιπόροι σε αυτό το δύσκολο ταξίδι. Κ χαίρεται η μία με τη χαρά της άλλης σαν να επρόκειτο για την ίδια. Μπήκες κ στο γουρλίδικο πινακάκι τώρα!!! 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσακι μου για την απάντηση,απλά τρόμαξα χθες σήμερα είμαι πολύ καλύτερα μακάρι να είναι από εμφύτευση απλά δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλο γιατί λέω μέσα σε 25 ώρες και κάτι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;! Τεσπά μακάρι να πάνε όλα καλά!! Εσύ πως είσαι;;

Η εμφύτευση γίνεται μέσα στις επόμενες 48 ώρες .. Αν θέλεις και την δική μου γνώμη κι εγώ πιστεύω ότι ήταν από τα εμβρυάκια σου .. Πολύ πιθανόν να προσπαθούν να γαντζωθούν αν δεν το έχουν ήδη κάνει ! Είχα κι εγώ τέτοιο πόνο και ήταν θετική η χοριακή στο τέλος .. Βέβαια εμένα παλινδρόμησε στη συνέχεια αλλά αυτό είναι άλλο θέμα .. Όλα καλά !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Η εμφύτευση γίνεται μέσα στις επόμενες 48 ώρες .. Αν θέλεις και την δική μου γνώμη κι εγώ πιστεύω ότι ήταν από τα εμβρυάκια σου .. Πολύ πιθανόν να προσπαθούν να γαντζωθούν αν δεν το έχουν ήδη κάνει ! Είχα κι εγώ τέτοιο πόνο και ήταν θετική η χοριακή στο τέλος .. Βέβαια εμένα παλινδρόμησε στη συνέχεια αλλά αυτό είναι άλλο θέμα .. Όλα καλά !! 

Επιβεβαιώνω τον ίδιο πόνο στο 2ο 24ωρο μετά την εμβρυομεταφορά το βράδυ.

Άσχετα με την κατάληξη (παλλίνδρομη) η πρώτη μου χοριακή τότε ήταν σούπερ 152 12η μέρα από ΕΤ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε άλλα νέα τελικά επιτροπή περνάω αύριο ..Τα κατάφερα να τα μαζέψω όλα τα χαρτιά.. Απίστευτο άγχος . Οπότε @Vasilique άλλαξε με στο πινακάκι .. 🙂 Μακάρι αύριο να σας πω γράψω και το θετικό αποτέλεσμα της επιτροπής . 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Εγώ κάθομαι στη βεράντα και πίνω καφέ και είδα μια καρδιά στον ουρανό και λέω θα την στείλω στα κορίτσια!! Την καλημέρα μου :-)

IMG_20210617_094358.jpg

Γλυκια μου ολα θα πανε πανε τελεια. Ελα να σου πω να γελάσεις το nicolette ακομα παλεύω να το κοψω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Γλυκια μου ολα θα πανε πανε τελεια. Ελα να σου πω να γελάσεις το nicolette ακομα παλεύω να το κοψω 

Χαχαχαχα για εμένα το Nicolette είναι το σήμα κατατεθέν σου χαχαχαχα!! Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έχω κόψω τελείως το ηλεκτρονικό αυτές τις μέρες δεν ήθελα να πιεστω πολύ εάν το αποτέλεσμα όμως είναι θετικο δεν υπάρχει περίπτωση να το συνεχίσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Σε άλλα νέα τελικά επιτροπή περνάω αύριο ..Τα κατάφερα να τα μαζέψω όλα τα χαρτιά.. Απίστευτο άγχος . Οπότε @Vasilique άλλαξε με στο πινακάκι .. 🙂 Μακάρι αύριο να σας πω γράψω και το θετικό αποτέλεσμα της επιτροπής . 😊

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Όλα καλά θα πάνε αύριο μην ανησυχείς δεν κόβουν... Εγώ που πέρασα από το Μαρούσι κανέναν δεν κόψανε... Ήταν όλοι πολύ καλοί και ευγενικοί εκεί. Σκέψου με πήραν τηλέφωνο να μου πουν να μπω στο taxis net να τους στείλω με εμαιλ επιτόπου τη βεβαίωση κατοικίας γιατί ήταν άλλο αυτό που τους είχα βάλει στο φάκελο και δεν τους έκανε... Έχει άγχος η αναμονή απέξω αλλά σε μια ώρα εμείς μάθαμε το αποτέλεσμα! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μαχήτριες, σας διαβάζω πολύ καιρό αλλά δεν είχα κάνει εγγραφή έως τώρα.

Παλεύουμε 5 χρόνια με την υπογονιμότητα έχουμε κάνει 2 σπερματεγχύσεις και 4 εμβρυομεταφορές.

Η ιστορία μας είναι η εξής :

Στα 34 εγώ στα 32 ο σύζυγος διαπιστώνουμε ολιγοασθενοσπερμία και κυρσοκοίλη. Κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις ,σπερμοδιάγραμμα (χαμηλή κινητικότητα & ποσότητα) , υπέρηχο ορχεως κλπ και χειρουργείο.Τα επόμενα δυο χρόνια προσπαθούμε με βιταμίνες , μόνοι μας και δυο σπερματεγχύσεις.

Συνεχίζονται οι εξετάσεις στον Λυμπεροπουλο (DFI υψηλό 39%) , χαμηλή κινητικότητα , καθαρή καλλιέργεια . Βιταμίνες, καλή διατροφή , ήπια άσκηση , μείωση καπνίσματος κλπ.

Ελέγχομαι και εγώ ορμονικά, σαλπιγγογραφία, μαστογραφια, θυεροειδή όλα ρυθμισμένα.

Στα 36 μου Βραχύ πρωτόκολλο διέγερση με gonal χωρίς ανταγωνιστές , βγάζω 5 ωάρια (Χαμηλή ανταπόκριση για την ηλικία μου)  γονιμοποιούνται τα 4 και μεταφέρω οπως παρακάτω:

Η πρώτη ΕΤ ήταν με έμβρυα 3ημερών φρέσκα αρνητική χοριακη.

Η δεύτερη ΕΤ ήταν με μορίδια 4ημερών κατεψυγμένα μέτριας ποιότητας αρνητική χοριακή.

Αλλάζω γιατρό μετά τις αποτυχίες κάνω υστεροσκόπηση στην οποία αφαιρείται ένας μικρός πολύποδας και ξάνα διέγερση με menopur και ανταγωνιστές και βγάζω δυο μόνο ωάρια από τα οποία γονιμοποιείται το ένα και φτάνει σε early blastocyst. Το μεταφέρουμε κατεψυγμένο και πετυχαίνουμε εγκυμοσύνη που δυστυχώς παλινδρομεί την 9η εβδομάδα. Δυστυχώς ακούω το γιατρό που μου λέει οτι ειναι τυχαιο γεγονός και κατά 90% αφορά χρωμωσωμική ανωμαλία και δεν στέλνουμε το κύημα για έλεγχο.

Συνεχίζω στον ίδιο γιατρό με φυσικό τροποποιημένο με Femara και λίγες μονάδες menopur και έχω  δυο ωάρια πάλι από τα οποία γονιμοποιείται το ένα και φτάνει σε βλαστοκύστη 5ΒΒ. Την μεταφέρω σε επόμενο κύκλο κατεψυγμένη και πετυχαίνω εμφύτευση αλλά παλινδρομεί στην 7η εβδομάδα. Στην ουσία είδαμε μόνο σάκο και λεθικικό ασκό. Δεύτερη απόξεση και πάλι δεν υπήρχε επαρκές υλικό για να σταλεί για έλεγχο.

Μετά τις δυο παλίνδρομες και εφόσον πάλι το θεώρησαν τυχαίο γεγονός και με παροτρύνουν σε δωρεά ωαρίων τα μαζεύω και κλείνω ραντεβού στο Έλενα στο τμήμα καθέξιν αποβολών. Κάνω πλήρη αιματολογικό και ανοσολογικό έλεγχο , ελέγχεται και ο σύζυγος στο ανδρολογικό κομάτι και όλα ειναι καθαρά. Το σπέρμα παραμένει μέτριο προς κακό πράγμα που γνωρίζουμε.

Στο σήμερα και λίγο πριν τα 40 μου ξεκινάω σε νέο κέντρο και νέο γιατρό. Έχω κάνει ήδη υστεροσκόπηση και ήταν ξανά καθαρή. Με την επόμενη περίοδο θα ξανακάνω διέγερση με Meriofert & avercap και αν παραμείνω χαμηλή ανταποκρίτρια θα συνεχίσουμε με φυσικούς κύκλους ώστε να μαζευτούν επαρκή έμβρυα. Εννοείται οτι ο νέος γιατρός προτείνει μεταφορά μόνο βλαστοκύστεων εφόσον σε αυτές έχω πετύχη εμφύτευση.

Μιλήσαμε για προεμφυτευτικό (πράγμα που πρότεινε και ο προηγούμενος) αλλά η γνώμη του οπως και η δική μου λογική λεει οτι εφόσον ειμαι χαμηλή ανταποκρίτρια τι να στείλω για προεμφυτευτικό οταν βγάζω δυο ωάρια και γονιμοποιείται το ένα?

Ο σύζυγος παρακολουθείται από ουρολόγο εξειδικευμένο στην αναπαραγωγή και σε αυτή την προσπάθεια η γονιμοποίηση θα γίνει με την μέθοδο PICSI πράγμα που δεν είχε γίνει στο προηγούμενο κέντρο. Δεν προτάθηκε ποτέ παρόλο που εξ αρχής πήγαμε με ανδρικό παράγοντα και έμαθα πρόσφατα οτι γίνεται στο κέντρο που ήμασταν.

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα , ήθελα να καταθέσω την ιστορία μας και να πάρω θετική ενέργεια από την όμορφη παρέα που έχετε δημιουργήσει εδώ.

Να ευχηθώ καλή δύναμη θετικές χοριακές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες τις μαχήτριες. Ξέρω πόση δύναμη έχετε μέσα σας γιατί φοράω τα παππούτσια σας και ελπίζω οτι το καλύτερο για όλους.

 

Κορίτσι μου βαριά η ιστορία σου και εσένα αλλά είμαι σίγουρη ότι στο τέλος θα βγεις νικήτρια!! Συγχαρητήρια για την επιμονή σου και εύχομαι τα ευχάριστα σύντομα :-) ❤️ καλώς ήρθες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@geo2222--> 20/6

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

@Αννια27--> 24/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

 

Καλημέρα κορίτσια! Προ Παρασκευή κ τριήμερο εν όψει!

@dimitra1975 και @Sylia καλώς ορίσατε στην παρέα μας!

@Syliaνα έχεις μια όμορφη, θετικότατη χοριακή! Με το καλό!

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Μπορείς να με προσθέσεις και εμένα στην ωοληψια με ερωτηματικό ? Περιμένω να έρθει η ακατανομαστη για να ξεκινήσω ενέσεις, αλλά θέλω να μπω στο πινακακι σας κορίτσια γιατί είναι γουρλιδικο !!! 🤞🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Η εμφύτευση γίνεται μέσα στις επόμενες 48 ώρες .. Αν θέλεις και την δική μου γνώμη κι εγώ πιστεύω ότι ήταν από τα εμβρυάκια σου .. Πολύ πιθανόν να προσπαθούν να γαντζωθούν αν δεν το έχουν ήδη κάνει ! Είχα κι εγώ τέτοιο πόνο και ήταν θετική η χοριακή στο τέλος .. Βέβαια εμένα παλινδρόμησε στη συνέχεια αλλά αυτό είναι άλλο θέμα .. Όλα καλά !! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για τα λόγια σου και εύχομαι καλή επιτυχία με την επιτροπή και γρήγορα με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 💓❤️💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Καλημέρα! Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι εδώ στα κορίτσια δεν υπάρχει επιτυχία με την πρώτη! Ειναι λίγο αγχωτικό αυτό σαν ποσοστό αλλά από την άλλη κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, με διαφορετικούς θετικούς κι αρνητικους παράγοντες. Εύχομαι να τα καταφέρεις με την πρώτη! Όπως ελπίζω και για μένα. @Αννια27 πάντως σε σένα οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου😉. Είσαι μικρή, είναι δεύτερη προσπάθεια, έχεις βάλει βλαστοκυστεις, είναι και 2!! Μόνο θετική σκέψη να έχεις!

Ευχαριστώ κοπελαρα μου ,προσπαθώ να μην σκέφτομαι τίποτα να σου πω την αλήθεια!! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πετύχεις με την πρώτη ❤️!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...