Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Θέλω να στείλω προσωπικό μήνυμα και βγάζει ότι δεν μπορώ να στείλω. Θέλω να γράψω κάτι και να το ανεβάσω και ανεβαίνει μετά από μια μέρα. Δεν ξέρω τι γίνεται. Γενικά έχω αρκετές απορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2022 at 12:14 ΜΜ, ο/η Strawberry1 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις πληροφορίες. Έχω ακούσει γενικά πολύ καλά λόγια για το συγκεκριμένο κέντρο. Επειδή έχω κάνει ήδη μια αποτυχημένη εξωσωματική, έχω μαζέψει πολλές εξετάσεις. Όσο για τα φάρμακα, δεν τα παίρνουμε από την επιτροπή δωρεάν αν περάσουμε? Εμείς θα κάνουμε με δότη σπέρματος, οπότε και το κόστος φαντάζομαι θα είναι μεγαλύτερο.

Ναι τα πιο ακριβά τα παίρνεις από τον ΕΟΠΥΥ.

Και κάποια άλλα που θα πρέπει να πληρώσεις κάποια συμμετοχή (νομίζω μέχρι στιγμής έχουμε δώσει ένα 200αρι έξτρα) 

Σχετικά με το κόστος δότη δεν το γνωρίζω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2022 at 2:06 ΜΜ, ο/η Happypregnantgirl είπε:

@Strawberry1

@Emily2

@Γιάννα 36

Γειά σας κορίτσια! Η εμπειρία μου από το συγκεκριμένο κέντρο είναι πολύ καλή. Ειμαι απολύτως ευχαριστημένη, από μαιες και γιατρούς μέχρι διοικητικο προσωπικό. Ακόμα και στην ατυχία μου ήταν δίπλα μου. Εγώ είμαι με τον κύριο Ανεσιδη αλλά με έχει εξετάσει και ο κύριος Κυριακίδης. 

Συμφωνώ ότι πρέπει να γίνει ένα ραντεβού με το κέντρο για να δείτε ποιος γιατρός σας ταιριάζει, προτείνω όμως και αυτούς τους δύο από προσωπική εμπειρία. 

Το κόστος κυμαίνεται από 3000 μέχρι 3500, αναλόγως που θα κάνετε εξετάσεις κλπ. Εγώ τις έκανα εκτός κέντρου γιατί μένω επαρχία. 

Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες στείλτε προσωπικό μνμ. 

Καλημέρα. Ήθελα να σου στείλω προσωπικό μήνυμα για μερικές πληροφορίες, όμως δεν μου λέει ότι δεν μπορώ να στείλω. Δεν ξέρω το γιατί.

Έχω κλείσει μια πρώτη συναντηση- ενημέρωση με την κυρία Αλεξία χατζηπαρασιδου. Σκεφτόμαστε για τον κύριο Χριστοφορίδη ή την κύρια Άρτεμις Καρκανακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

καλημέρα κορίτσια!έχω κάνει 2 αποτυχημένες προσπαθειες και τώρα είμαι προς αναζήτηση καινούριου κέντρου για την τρίτη φορά.. έχει η είχε κάποια εμπειρία από το κεντρί εξοσοματικης του λητω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...
στις On 15/12/2022 at 8:36 ΠΜ, ο/η ΜΑΡΙΑΜΑΡΙΑ είπε:

καλημέρα κορίτσια!έχω κάνει 2 αποτυχημένες προσπαθειες και τώρα είμαι προς αναζήτηση καινούριου κέντρου για την τρίτη φορά.. έχει η είχε κάποια εμπειρία από το κεντρί εξοσοματικης του λητω?

https://mammyland.com/topic/33671-mellontikes-manoules-eksosomatikis-2023-sia-oeepeae/?&page=214#comments

Κάνε μια ερώτηση στο νεο θέμα του 2023

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

@hope501 @BlackCat @Luna777 @twinkletwinlkle @Παρασκευαιδου @Lucia79 @Kiddo @kk88 @Margitc και αλλες που ξεχναω τα ονοματα ...( Καντε μου ταγκ τινα και ντελαπονγκο και ψυχολογο ανθη) 

σας στελνουμε φιλια και αγκαλιτσες με τα καρντασιας...

ΓΕννησαμε 37η εβδομαδα ακριβως , στις 06/02 ..τα νινακια βγηκαν τελεια και χαλαρα οπως τους αξιζε! Κατευθειαν στην αγκαλια της μαμας , υγειεστατα αν και γατουδια μικρουλικα... Η μαμα λιγο μπαλατζαρισε στη γεννα σχεδον εξαυλωθηκε βασικα γιατι ρβγαλε οτι επιπλοκη υπηρχε αλλα χαλαλι γιατι τα μωρα ειναι τερμα ησυχα φτου φτου μη τα ματιασω! Οπως ειπε και ο παιδιατρος μας που τηρει την παραδοση της χαλαροτητας εφαγε η μαμα ολα τα σκατα για να ναι τα τσακαλια στην πουδρα! 

ευχομαι καλη συνεχεια στις εγκυμονουσες , καλη επιτυχια σε οσες προσπαθουν , να μην τα παρατανε γιατι τωρα απο προσωπικη πλεον εμπειρια σας λεω οτι αξιζει καθε προσπαθεια και επισης οτι εξωσωματικη ειναι ενα τιποτα μπροστα στα υπολοιπα που σας περιμενουν... Και τελος υπομονη σε ολες τις μαμαδες γιατι μας χρειαζεται!!!! Διδυμες Σαλιαρικες καλησπερες και μπεμπεδομυρωδατες αγκαλιτσες σε ολες!!!!!!!!! ❤️❤️

αν καποια χρειαστει απο σαλονικα ενα κουτι μενοπουρ ευχαριστως να το δωσω ειναι και γουρλιδικο για διδυμα... 😘😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

@hope501 @BlackCat @Luna777 @twinkletwinlkle @Παρασκευαιδου @Lucia79 @Kiddo @kk88 @Margitc και αλλες που ξεχναω τα ονοματα ...( Καντε μου ταγκ τινα και ντελαπονγκο και ψυχολογο ανθη) 

σας στελνουμε φιλια και αγκαλιτσες με τα καρντασιας...

ΓΕννησαμε 37η εβδομαδα ακριβως , στις 06/02 ..τα νινακια βγηκαν τελεια και χαλαρα οπως τους αξιζε! Κατευθειαν στην αγκαλια της μαμας , υγειεστατα αν και γατουδια μικρουλικα... Η μαμα λιγο μπαλατζαρισε στη γεννα σχεδον εξαυλωθηκε βασικα γιατι ρβγαλε οτι επιπλοκη υπηρχε αλλα χαλαλι γιατι τα μωρα ειναι τερμα ησυχα φτου φτου μη τα ματιασω! Οπως ειπε και ο παιδιατρος μας που τηρει την παραδοση της χαλαροτητας εφαγε η μαμα ολα τα σκατα για να ναι τα τσακαλια στην πουδρα! 

ευχομαι καλη συνεχεια στις εγκυμονουσες , καλη επιτυχια σε οσες προσπαθουν , να μην τα παρατανε γιατι τωρα απο προσωπικη πλεον εμπειρια σας λεω οτι αξιζει καθε προσπαθεια και επισης οτι εξωσωματικη ειναι ενα τιποτα μπροστα στα υπολοιπα που σας περιμενουν... Και τελος υπομονη σε ολες τις μαμαδες γιατι μας χρειαζεται!!!! Διδυμες Σαλιαρικες καλησπερες και μπεμπεδομυρωδατες αγκαλιτσες σε ολες!!!!!!!!! ❤️❤️

αν καποια χρειαστει απο σαλονικα ενα κουτι μενοπουρ ευχαριστως να το δωσω ειναι και γουρλιδικο για διδυμα... 😘😘😘😘😘😘

Να σας ζήσουν γερά και τυχερά τα κουκλάκια τα ζωγραφιστά,,,,,ρουφήξτε αγκαλιές , μυρωδιές,,,έρωτα ανεπανάληπτο και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο!!!!!!!!!!! Τί όμορφα νέα , χαμογέλασε η ψυχή μου,,,,μπραβοοοοοοοοο!!!!!!!! 🙏😍🙏👶😍👶🙏😍🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@hope501 @BlackCat @Luna777 @twinkletwinlkle @Παρασκευαιδου @Lucia79 @Kiddo @kk88 @Margitc και αλλες που ξεχναω τα ονοματα ...( Καντε μου ταγκ τινα και ντελαπονγκο και ψυχολογο ανθη) 

σας στελνουμε φιλια και αγκαλιτσες με τα καρντασιας...

ΓΕννησαμε 37η εβδομαδα ακριβως , στις 06/02 ..τα νινακια βγηκαν τελεια και χαλαρα οπως τους αξιζε! Κατευθειαν στην αγκαλια της μαμας , υγειεστατα αν και γατουδια μικρουλικα... Η μαμα λιγο μπαλατζαρισε στη γεννα σχεδον εξαυλωθηκε βασικα γιατι ρβγαλε οτι επιπλοκη υπηρχε αλλα χαλαλι γιατι τα μωρα ειναι τερμα ησυχα φτου φτου μη τα ματιασω! Οπως ειπε και ο παιδιατρος μας που τηρει την παραδοση της χαλαροτητας εφαγε η μαμα ολα τα σκατα για να ναι τα τσακαλια στην πουδρα! 

ευχομαι καλη συνεχεια στις εγκυμονουσες , καλη επιτυχια σε οσες προσπαθουν , να μην τα παρατανε γιατι τωρα απο προσωπικη πλεον εμπειρια σας λεω οτι αξιζει καθε προσπαθεια και επισης οτι εξωσωματικη ειναι ενα τιποτα μπροστα στα υπολοιπα που σας περιμενουν... Και τελος υπομονη σε ολες τις μαμαδες γιατι μας χρειαζεται!!!! Διδυμες Σαλιαρικες καλησπερες και μπεμπεδομυρωδατες αγκαλιτσες σε ολες!!!!!!!!! ❤️❤️

αν καποια χρειαστει απο σαλονικα ενα κουτι μενοπουρ ευχαριστως να το δωσω ειναι και γουρλιδικο για διδυμα... 😘😘😘😘😘😘

Να σας ζήσουν!!! Γερά κ ευλογημένα να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@hope501 @BlackCat @Luna777 @twinkletwinlkle @Παρασκευαιδου @Lucia79 @Kiddo @kk88 @Margitc και αλλες που ξεχναω τα ονοματα ...( Καντε μου ταγκ τινα και ντελαπονγκο και ψυχολογο ανθη) 

σας στελνουμε φιλια και αγκαλιτσες με τα καρντασιας...

ΓΕννησαμε 37η εβδομαδα ακριβως , στις 06/02 ..τα νινακια βγηκαν τελεια και χαλαρα οπως τους αξιζε! Κατευθειαν στην αγκαλια της μαμας , υγειεστατα αν και γατουδια μικρουλικα... Η μαμα λιγο μπαλατζαρισε στη γεννα σχεδον εξαυλωθηκε βασικα γιατι ρβγαλε οτι επιπλοκη υπηρχε αλλα χαλαλι γιατι τα μωρα ειναι τερμα ησυχα φτου φτου μη τα ματιασω! Οπως ειπε και ο παιδιατρος μας που τηρει την παραδοση της χαλαροτητας εφαγε η μαμα ολα τα σκατα για να ναι τα τσακαλια στην πουδρα! 

ευχομαι καλη συνεχεια στις εγκυμονουσες , καλη επιτυχια σε οσες προσπαθουν , να μην τα παρατανε γιατι τωρα απο προσωπικη πλεον εμπειρια σας λεω οτι αξιζει καθε προσπαθεια και επισης οτι εξωσωματικη ειναι ενα τιποτα μπροστα στα υπολοιπα που σας περιμενουν... Και τελος υπομονη σε ολες τις μαμαδες γιατι μας χρειαζεται!!!! Διδυμες Σαλιαρικες καλησπερες και μπεμπεδομυρωδατες αγκαλιτσες σε ολες!!!!!!!!! ❤️❤️

αν καποια χρειαστει απο σαλονικα ενα κουτι μενοπουρ ευχαριστως να το δωσω ειναι και γουρλιδικο για διδυμα... 😘😘😘😘😘😘

Να σου ζήσουν τα μωρά σου τα όμορφα!! Να είναι γερά , τυχερά και πάντα χαμογελαστά!!

Καλή ανάρρωση στη μαμά που αποδείχτηκε μαχήτρια και δύναμη.

Φιλιά στην οικογένεια και καλές βόλτες καροτσάτες στην όμορφη Θεσσαλονίκη😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@hope501 @BlackCat @Luna777 @twinkletwinlkle @Παρασκευαιδου @Lucia79 @Kiddo @kk88 @Margitc και αλλες που ξεχναω τα ονοματα ...( Καντε μου ταγκ τινα και ντελαπονγκο και ψυχολογο ανθη) 

σας στελνουμε φιλια και αγκαλιτσες με τα καρντασιας...

ΓΕννησαμε 37η εβδομαδα ακριβως , στις 06/02 ..τα νινακια βγηκαν τελεια και χαλαρα οπως τους αξιζε! Κατευθειαν στην αγκαλια της μαμας , υγειεστατα αν και γατουδια μικρουλικα... Η μαμα λιγο μπαλατζαρισε στη γεννα σχεδον εξαυλωθηκε βασικα γιατι ρβγαλε οτι επιπλοκη υπηρχε αλλα χαλαλι γιατι τα μωρα ειναι τερμα ησυχα φτου φτου μη τα ματιασω! Οπως ειπε και ο παιδιατρος μας που τηρει την παραδοση της χαλαροτητας εφαγε η μαμα ολα τα σκατα για να ναι τα τσακαλια στην πουδρα! 

ευχομαι καλη συνεχεια στις εγκυμονουσες , καλη επιτυχια σε οσες προσπαθουν , να μην τα παρατανε γιατι τωρα απο προσωπικη πλεον εμπειρια σας λεω οτι αξιζει καθε προσπαθεια και επισης οτι εξωσωματικη ειναι ενα τιποτα μπροστα στα υπολοιπα που σας περιμενουν... Και τελος υπομονη σε ολες τις μαμαδες γιατι μας χρειαζεται!!!! Διδυμες Σαλιαρικες καλησπερες και μπεμπεδομυρωδατες αγκαλιτσες σε ολες!!!!!!!!! ❤️❤️

αν καποια χρειαστει απο σαλονικα ενα κουτι μενοπουρ ευχαριστως να το δωσω ειναι και γουρλιδικο για διδυμα... 😘😘😘😘😘😘

Να σας ζήσουν τα μωράκια τα καρντάσικα. Ο,τι καλύτερο εύχομαι για τα μικρά και για εσάς!!! Ευτυχισμένες στιγμές και μόνο χαμόγελα, ειδικά μετά από τις δυσκολίες που είχες😘😘❤️❤️❤️

Η ντελαπόνγκο @condios το ειδε μόνη της χωρίς ταγκ😁

Η Ανθή είναι @Ανθη7

Η Τίνα είναι @tina21

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@hope501 @BlackCat @Luna777 @twinkletwinlkle @Παρασκευαιδου @Lucia79 @Kiddo @kk88 @Margitc και αλλες που ξεχναω τα ονοματα ...( Καντε μου ταγκ τινα και ντελαπονγκο και ψυχολογο ανθη) 

σας στελνουμε φιλια και αγκαλιτσες με τα καρντασιας...

ΓΕννησαμε 37η εβδομαδα ακριβως , στις 06/02 ..τα νινακια βγηκαν τελεια και χαλαρα οπως τους αξιζε! Κατευθειαν στην αγκαλια της μαμας , υγειεστατα αν και γατουδια μικρουλικα... Η μαμα λιγο μπαλατζαρισε στη γεννα σχεδον εξαυλωθηκε βασικα γιατι ρβγαλε οτι επιπλοκη υπηρχε αλλα χαλαλι γιατι τα μωρα ειναι τερμα ησυχα φτου φτου μη τα ματιασω! Οπως ειπε και ο παιδιατρος μας που τηρει την παραδοση της χαλαροτητας εφαγε η μαμα ολα τα σκατα για να ναι τα τσακαλια στην πουδρα! 

ευχομαι καλη συνεχεια στις εγκυμονουσες , καλη επιτυχια σε οσες προσπαθουν , να μην τα παρατανε γιατι τωρα απο προσωπικη πλεον εμπειρια σας λεω οτι αξιζει καθε προσπαθεια και επισης οτι εξωσωματικη ειναι ενα τιποτα μπροστα στα υπολοιπα που σας περιμενουν... Και τελος υπομονη σε ολες τις μαμαδες γιατι μας χρειαζεται!!!! Διδυμες Σαλιαρικες καλησπερες και μπεμπεδομυρωδατες αγκαλιτσες σε ολες!!!!!!!!! ❤️❤️

αν καποια χρειαστει απο σαλονικα ενα κουτι μενοπουρ ευχαριστως να το δωσω ειναι και γουρλιδικο για διδυμα... 😘😘😘😘😘😘

Να σας ζήσουν Κατερινιω μου! Γερά και καλότυχα να είναι!!! Καλή ανατροφή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2023 at 3:18 ΜΜ, ο/η Kateriniwk είπε:

@hope501 @BlackCat @Luna777 @twinkletwinlkle @Παρασκευαιδου @Lucia79 @Kiddo @kk88 @Margitc και αλλες που ξεχναω τα ονοματα ...( Καντε μου ταγκ τινα και ντελαπονγκο και ψυχολογο ανθη) 

σας στελνουμε φιλια και αγκαλιτσες με τα καρντασιας...

ΓΕννησαμε 37η εβδομαδα ακριβως , στις 06/02 ..τα νινακια βγηκαν τελεια και χαλαρα οπως τους αξιζε! Κατευθειαν στην αγκαλια της μαμας , υγειεστατα αν και γατουδια μικρουλικα... Η μαμα λιγο μπαλατζαρισε στη γεννα σχεδον εξαυλωθηκε βασικα γιατι ρβγαλε οτι επιπλοκη υπηρχε αλλα χαλαλι γιατι τα μωρα ειναι τερμα ησυχα φτου φτου μη τα ματιασω! Οπως ειπε και ο παιδιατρος μας που τηρει την παραδοση της χαλαροτητας εφαγε η μαμα ολα τα σκατα για να ναι τα τσακαλια στην πουδρα! 

ευχομαι καλη συνεχεια στις εγκυμονουσες , καλη επιτυχια σε οσες προσπαθουν , να μην τα παρατανε γιατι τωρα απο προσωπικη πλεον εμπειρια σας λεω οτι αξιζει καθε προσπαθεια και επισης οτι εξωσωματικη ειναι ενα τιποτα μπροστα στα υπολοιπα που σας περιμενουν... Και τελος υπομονη σε ολες τις μαμαδες γιατι μας χρειαζεται!!!! Διδυμες Σαλιαρικες καλησπερες και μπεμπεδομυρωδατες αγκαλιτσες σε ολες!!!!!!!!! ❤️❤️

αν καποια χρειαστει απο σαλονικα ενα κουτι μενοπουρ ευχαριστως να το δωσω ειναι και γουρλιδικο για διδυμα... 😘😘😘😘😘😘

κοριτσι μου γλυκο!! ❤️ να σου ζησουν τα ζουζουνακια σου!!! τυχερα και ευτιχισμενα να ειναι!!

Στελνω αγονιστικους χαιρετισμους στην νεα διδυμομανουλα!!!! ❤️❤️ κρατα γερα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε κουκλαρες μου ολες μαζι παλι!!!!! Γραψτε ρε και τα δικα σας νεα!!!!!! Εγω εγραψα εδω μεσα για να θυμηθουμε λιγο τα παλια! Ευχαριστω για ολες τις ευχες!!!!! Ανταποδιδω και ευχομαι μονο τα καλυτερα!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 4/4/2022 at 1:47 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπήκα στο αμαξι και ο άντρας μου με ρώτησε πόσοι ήμαστε τώρα εδώ μέσα 😂😂😂😂😜😜😜😜

 

Τα έμβρυακια μου είναι πολύ πολύ καλά 

Τι ένα 8 κυττάρων  τέλειο και το άλλο αναπτύχθηκε μέχρι να πάει η μαμά να το πάρει και είναι και αυτό 8 κυττάρων  σοκ έπαθα.  Αυτή είναι η κόρη σίγουρα 🤣🤣🤣

Ένα χρόνο μετά... ένα χρόνο μετά από αυτό που πέρασα... δεν το έχω αναφέρει.  Δεν ξέρω πότε θα είναι η κατάλληλη στιγμή να το αναφέρω. Να πω τι; να αγχώσω κάποια άλλη κοπελα;;; θα το κουβαλάω άραγε για πάντα στη ζωή μου; 

Ένα χρόνο ακριβώς και μπαίνω στο μήνα μου 04.04.2023 . 

 

Πρώτη εξωσωματικη 03.08.2021 - σακος εμφανίζεται στις 19.08.2021

 

Πρώτο θετικό τεστ 03.08.2022      Σακος καρδούλα 19.08.2022

 

Δεύτερη εξωσωματική 04.04.2022 εμβρυομεταφορα                            μπαίνω στο μήνα μου 04.04.2023 

 

Η δεύτερη εξωσωματική μου ήταν η χειρότερη εμπειρία που θα μπορούσε να ζήσει μια γυναίκα.. πλέον ένα χρόνο μετά είπα να σας το πω.. όχι για να σας αγχωσω, αλλά να σας κάνω να μιλάτε! Να ρωτάτε... στην δεύτερη εξωσωματική ήμασταν 2 γυναίκες, μόνο 2 γυναίκες είχε εκείνη την ημέρα στο κέντρο και η απροσεξία τους μας έφερε να κουβαλάω πάντα ένα μεγάλο κενό!!!! Μας μπέρδεψαν κορίτσια!!!! Μπέρδεψαν τα ονόματα μας , με κάλεσαν στο κέντρο και δεν μπορουσα να το πιστέψω αυτό που άκουγα πως τοση ανευθυνότητα; 2 μόλις γυναίκες! Βάση νόμου πριν τοποθετηθούν τα έμβρυα στη μήτρα πρέπει να ακούγεται το όνομα σας!!! Αν δεν το που να το ζητήσετε!!! 

Δεν έκανα μήνυση, έχω υπογράψει συμβόλαιο για δωρεάν εμβρυομεταφορα βλέπετε και σε αυτό στάθηκαν-στάθηκα τυχερή.  

Και δεν έγινε στην Ελλάδα αλλά στη Γερμανία (εδώ κάνουν τα πιο τραγικά λαθη) 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ένα χρόνο μετά... ένα χρόνο μετά από αυτό που πέρασα... δεν το έχω αναφέρει.  Δεν ξέρω πότε θα είναι η κατάλληλη στιγμή να το αναφέρω. Να πω τι; να αγχώσω κάποια άλλη κοπελα;;; θα το κουβαλάω άραγε για πάντα στη ζωή μου; 

Ένα χρόνο ακριβώς και μπαίνω στο μήνα μου 04.04.2023 . 

 

Πρώτη εξωσωματικη 03.08.2021 - σακος εμφανίζεται στις 19.08.2021

 

Πρώτο θετικό τεστ 03.08.2022      Σακος καρδούλα 19.08.2022

 

Δεύτερη εξωσωματική 04.04.2022 εμβρυομεταφορα                            μπαίνω στο μήνα μου 04.04.2023 

 

Η δεύτερη εξωσωματική μου ήταν η χειρότερη εμπειρία που θα μπορούσε να ζήσει μια γυναίκα.. πλέον ένα χρόνο μετά είπα να σας το πω.. όχι για να σας αγχωσω, αλλά να σας κάνω να μιλάτε! Να ρωτάτε... στην δεύτερη εξωσωματική ήμασταν 2 γυναίκες, μόνο 2 γυναίκες είχε εκείνη την ημέρα στο κέντρο και η απροσεξία τους μας έφερε να κουβαλάω πάντα ένα μεγάλο κενό!!!! Μας μπέρδεψαν κορίτσια!!!! Μπέρδεψαν τα ονόματα μας , με κάλεσαν στο κέντρο και δεν μπορουσα να το πιστέψω αυτό που άκουγα πως τοση ανευθυνότητα; 2 μόλις γυναίκες! Βάση νόμου πριν τοποθετηθούν τα έμβρυα στη μήτρα πρέπει να ακούγεται το όνομα σας!!! Αν δεν το που να το ζητήσετε!!! 

Δεν έκανα μήνυση, έχω υπογράψει συμβόλαιο για δωρεάν εμβρυομεταφορα βλέπετε και σε αυτό στάθηκαν-στάθηκα τυχερή.  

Και δεν έγινε στην Ελλάδα αλλά στη Γερμανία (εδώ κάνουν τα πιο τραγικά λαθη) 

 

 

Πωωωω πραγματικά αδιανόητο... δεν ξέρω τι να πω... και αν τα πράγματα κυλούσαν όπως ευχόσασταν; Τι θα γινόταν τότε; Τι περιπέτεια Θεέ μου... Καλά για την ανευθυνότητα ας μη σχολιάσω καλύτερα..

Κ εγώ από εξωσωματική, 2 φορές, ποτέ δε σκέφτηκα αυτό με το όνομα. Το λέγανε οι άνθρωποι αλλά ποτέ δε σκέφτηκα ότι το λέγανε για να μη γίνει λάθος. Ποτέ δε περίμενα μέχρι να το ακούσω! 

Σ’ ευχαριστούμε που το μοιράζεσαι γιατί είναι τελικά εξαιρετικά σημαντικό!

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Πωωωω πραγματικά αδιανόητο... δεν ξέρω τι να πω... και αν τα πράγματα κυλούσαν όπως ευχόσασταν; Τι θα γινόταν τότε; Τι περιπέτεια Θεέ μου... Καλά για την ανευθυνότητα ας μη σχολιάσω καλύτερα..

Κ εγώ από εξωσωματική, 2 φορές, ποτέ δε σκέφτηκα αυτό με το όνομα. Το λέγανε οι άνθρωποι αλλά ποτέ δε σκέφτηκα ότι το λέγανε για να μη γίνει λάθος. Ποτέ δε περίμενα μέχρι να το ακούσω! 

Σ’ ευχαριστούμε που το μοιράζεσαι γιατί είναι τελικά εξαιρετικά σημαντικό!

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!❤️

Δεν είχαν πει τίποτα μέχρι να δουν αν έμεινα έγκυος. Όταν είχαμε θετική χοριακη με ενημέρωσαν, έκοψα τα χαπια μαχαίρι και έπεσε η χοριακή.  

Πάντα κουβαλάω αν η άλλη γυναίκα έκοψε τα χαπια.. αν δεν τα εκοψε; δεν είχε θετική χοριακή αλλά και πάλι δεν ξέρεις 😕

Το όνομα για αυτό το φωνάζουν.. δεν το ήξερα μέχρι που κάηκα.. οποία κοπέλα δεν το άκουσε να το απαιτήσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν είχαν πει τίποτα μέχρι να δουν αν έμεινα έγκυος. Όταν είχαμε θετική χοριακη με ενημέρωσαν, έκοψα τα χαπια μαχαίρι και έπεσε η χοριακή.  

Πάντα κουβαλάω αν η άλλη γυναίκα έκοψε τα χαπια.. αν δεν τα εκοψε; δεν είχε θετική χοριακή αλλά και πάλι δεν ξέρεις 😕

Το όνομα για αυτό το φωνάζουν.. δεν το ήξερα μέχρι που κάηκα.. οποία κοπέλα δεν το άκουσε να το απαιτήσει... 

Βρε κοπέλα μου, έχω ανατριχιάσει τώρα... αυτό το «αν» που λες... πω πω...

Ναι πρέπει να το απαιτούμε... δυστυχώς μέσα στον πόνο μας και το άγχος μας η κάθε μία, τα παραλείπουμε κάτι τέτοια, προσηλωνόμαστε σε μία θετική έκβαση και το τυχόν λαθος δε μας περνάει καν από το μυαλό...

Για άλλη μια φορά σ ευχαριστούμε που το μοιράστηκες κ ελπίζω να δουν το ποστ σου όλα τα κορίτσια του φορούν που παλεύουν με την εξωσωματική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Βρε κοπέλα μου, έχω ανατριχιάσει τώρα... αυτό το «αν» που λες... πω πω...

Ναι πρέπει να το απαιτούμε... δυστυχώς μέσα στον πόνο μας και το άγχος μας η κάθε μία, τα παραλείπουμε κάτι τέτοια, προσηλωνόμαστε σε μία θετική έκβαση και το τυχόν λαθος δε μας περνάει καν από το μυαλό...

Για άλλη μια φορά σ ευχαριστούμε που το μοιράστηκες κ ελπίζω να δουν το ποστ σου όλα τα κορίτσια του φορούν που παλεύουν με την εξωσωματική...

Καλό είναι να είμαστε θετικοί , να ελπίζουμε στο θετικό αποτέλεσμα αλλά να μην αφήνουμε κάποια πράγματα έτσι δεν είναι τυχαίο το ότι φωνάζουν τα ονόματα.. εγω το χαζο ενώ παραξενευτηκα δηλαδή το είχα πάρει γραμμή.. γτ δε μίλησα;  γιατί δεν είπα είμαι η τάδε! Εάν γινόταν αυτό θα είχαν αλλάξει πολλα... γοα αυτό αν δεν σας κολλάει κατι να το πείτε καλύτερα να φανεί κάποια " πολλές ερωτήσεις κανει" πάρα να ζήσει ότι έζησα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2023 at 2:18 ΜΜ, ο/η Kateriniwk είπε:

@hope501 @BlackCat @Luna777 @twinkletwinlkle @Παρασκευαιδου @Lucia79 @Kiddo @kk88 @Margitc και αλλες που ξεχναω τα ονοματα ...( Καντε μου ταγκ τινα και ντελαπονγκο και ψυχολογο ανθη) 

σας στελνουμε φιλια και αγκαλιτσες με τα καρντασιας...

ΓΕννησαμε 37η εβδομαδα ακριβως , στις 06/02 ..τα νινακια βγηκαν τελεια και χαλαρα οπως τους αξιζε! Κατευθειαν στην αγκαλια της μαμας , υγειεστατα αν και γατουδια μικρουλικα... Η μαμα λιγο μπαλατζαρισε στη γεννα σχεδον εξαυλωθηκε βασικα γιατι ρβγαλε οτι επιπλοκη υπηρχε αλλα χαλαλι γιατι τα μωρα ειναι τερμα ησυχα φτου φτου μη τα ματιασω! Οπως ειπε και ο παιδιατρος μας που τηρει την παραδοση της χαλαροτητας εφαγε η μαμα ολα τα σκατα για να ναι τα τσακαλια στην πουδρα! 

ευχομαι καλη συνεχεια στις εγκυμονουσες , καλη επιτυχια σε οσες προσπαθουν , να μην τα παρατανε γιατι τωρα απο προσωπικη πλεον εμπειρια σας λεω οτι αξιζει καθε προσπαθεια και επισης οτι εξωσωματικη ειναι ενα τιποτα μπροστα στα υπολοιπα που σας περιμενουν... Και τελος υπομονη σε ολες τις μαμαδες γιατι μας χρειαζεται!!!! Διδυμες Σαλιαρικες καλησπερες και μπεμπεδομυρωδατες αγκαλιτσες σε ολες!!!!!!!!! ❤️❤️

αν καποια χρειαστει απο σαλονικα ενα κουτι μενοπουρ ευχαριστως να το δωσω ειναι και γουρλιδικο για διδυμα... 😘😘😘😘😘😘

Καλε... εμένα με έκανες ταγκ αλλά δε μου το έβγαλε το σκασμένο..  και τώρα είδα..  🥰🥰🥰🥰 μπηκα να πω τον πόνο μου και είδα τα υπέροχα νέα άαααααπειρη

Τι υπέροχα νέααααα.... να σου ζήσουν γερά και δυνατά.. εκει στην μπαλκοναρααα στην κούνια σας🥰 φέτος το καλοκαίρι σας βλέπω να κουνιεστε 😁😁 

Φιλάκια πολλά πολλά στα πατουσακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλό είναι να είμαστε θετικοί , να ελπίζουμε στο θετικό αποτέλεσμα αλλά να μην αφήνουμε κάποια πράγματα έτσι δεν είναι τυχαίο το ότι φωνάζουν τα ονόματα.. εγω το χαζο ενώ παραξενευτηκα δηλαδή το είχα πάρει γραμμή.. γτ δε μίλησα;  γιατί δεν είπα είμαι η τάδε! Εάν γινόταν αυτό θα είχαν αλλάξει πολλα... γοα αυτό αν δεν σας κολλάει κατι να το πείτε καλύτερα να φανεί κάποια " πολλές ερωτήσεις κανει" πάρα να ζήσει ότι έζησα. 

 

Λυπάμαι πάρα πολύ για αυτή την απαίσια εμπειρία σου! Να σε ρωτήσω κάτι... Ο γιατρός σου;;;; Δεν είπε αυτή την κοπέλα τη λένε παρασκευαιδου, έχετε κάνει λάθος; Ή πάει κ στην ετ όπως στις γέννες εκεί, ο γιατρός της βάρδιας; Μου κάνει φοβερή εντύπωση! Ο γιατρός μου με ξέρει προσωπικά κ έλεγξε όνομα χαρτιά κλπ μου έφεραν χαρτιά με το όνομα μου κ φωτός των εμβρύων! Ειλικρινά σε αυτή τη Γερμανία γίνονται τα χειρότερα! Έχω ακούσει κ άλλα πολλά... Λέμε για την Ελλάδα αλλά σε εμάς λείπουν τα λεφτά κ τα μέσα. Εκεί είναι σαν να μην τους νοιάζει; Σαν να μην ξέρουν; Ειλικρινά απορώ...

Τουλάχιστον ήρθε τώρα το παιδάκι σου... 

Πάντως να ξέρεις αν ήταν να προχωρήσει το έμβρυο δεν θα έπεφταν όλα επειδή έκοψες τα φάρμακα. Προφανώς δεν ήταν γραφτό του να προχωρήσει! Οπότε μην το κουβαλάς μέσα σου ότι έκανες εσύ κάτι... Φιλιά πολλά κ μια αγκαλιά από μένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ για αυτή την απαίσια εμπειρία σου! Να σε ρωτήσω κάτι... Ο γιατρός σου;;;; Δεν είπε αυτή την κοπέλα τη λένε παρασκευαιδου, έχετε κάνει λάθος; Ή πάει κ στην ετ όπως στις γέννες εκεί, ο γιατρός της βάρδιας; Μου κάνει φοβερή εντύπωση! Ο γιατρός μου με ξέρει προσωπικά κ έλεγξε όνομα χαρτιά κλπ μου έφεραν χαρτιά με το όνομα μου κ φωτός των εμβρύων! Ειλικρινά σε αυτή τη Γερμανία γίνονται τα χειρότερα! Έχω ακούσει κ άλλα πολλά... Λέμε για την Ελλάδα αλλά σε εμάς λείπουν τα λεφτά κ τα μέσα. Εκεί είναι σαν να μην τους νοιάζει; Σαν να μην ξέρουν; Ειλικρινά απορώ...

Τουλάχιστον ήρθε τώρα το παιδάκι σου... 

Πάντως να ξέρεις αν ήταν να προχωρήσει το έμβρυο δεν θα έπεφταν όλα επειδή έκοψες τα φάρμακα. Προφανώς δεν ήταν γραφτό του να προχωρήσει! Οπότε μην το κουβαλάς μέσα σου ότι έκανες εσύ κάτι... Φιλιά πολλά κ μια αγκαλιά από μένα. 

Οχι.. κανένας γιατρός δε σε ξέρει..  στο κέντρο πας σαν ένα νούμερο, σαν ένα χρηματικό ποσό. Πχ άλλος μου έκανε σαλπιγγογραφια, άλλη μου έκανε τον πρώτο υπέρηχο άλλος το δεύτερο γενικά είναι οποίος δουλεύει εκείνη την ωρα :-(

Με έμαθαν μετά το λάθος! Όταν πήγα ενώ μας είπαν ελάτε θέλει η γοατρος τάδε να σας πει... εκεί εμφανίστηκε ο διευθυντής της κλινικής! Τοτε μόνο ξέραν ποια ήταν η Παρασκευαιδου! 

Εάν δεν έπεφτε η χοριακή θα έπρεπε να κάνω αποξεση.. ακόμα χειρότερο. 

Πονεσα πολύ, έμπαινα στην μπανιέρα και έφτιαχνα σημάδια στο σώμα μου με τα νύχια μου γιατί ήθελα να φύγει από πάνω μου ! Και η άλλη έλεγα αν δεν ακολούθησε τις οδηγίες;  αν πήγε στη χώρα της και γέννησε ένα μωρό;  πάλεψα πολύ για να φύγουν αυτές οι σκέψεις.. έβαλα ντετέκτιβ να τη βρει , να μάθω τι απέγινε.  

Να σου πω Τόκιο μου το χειρότερο εδώ είναι ότι λένε εντάξει δεν έγινε και κάτι..  εντάξει μην ανυσηχείς η επόμενη εξωσωματική ακόμα και στην Ελλάδα να είναι θα την καλύψουμε εμείς.  Καρυωτυπο ζεύγος κτλ έκανα και τα είχα όλα πληρωμένα από αυτούς ενώ πηγαίνει καμία 500 για τον καθένα. Αυτό όμως ηθελα; ή τελικά με πάτησαν εκεί που χρειαζόταν (γτ ναι λεφτά δεν υπήρχαν αλλά) αν γύριζα το χρόνο πίσω και ήξερα ότι θα ερχόταν όπως ήρθε το θαύμα μου.. η κλινικής τους θα ήταν κλειστή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οχι.. κανένας γιατρός δε σε ξέρει..  στο κέντρο πας σαν ένα νούμερο, σαν ένα χρηματικό ποσό. Πχ άλλος μου έκανε σαλπιγγογραφια, άλλη μου έκανε τον πρώτο υπέρηχο άλλος το δεύτερο γενικά είναι οποίος δουλεύει εκείνη την ωρα :-(

Με έμαθαν μετά το λάθος! Όταν πήγα ενώ μας είπαν ελάτε θέλει η γοατρος τάδε να σας πει... εκεί εμφανίστηκε ο διευθυντής της κλινικής! Τοτε μόνο ξέραν ποια ήταν η Παρασκευαιδου! 

Εάν δεν έπεφτε η χοριακή θα έπρεπε να κάνω αποξεση.. ακόμα χειρότερο. 

Πονεσα πολύ, έμπαινα στην μπανιέρα και έφτιαχνα σημάδια στο σώμα μου με τα νύχια μου γιατί ήθελα να φύγει από πάνω μου ! Και η άλλη έλεγα αν δεν ακολούθησε τις οδηγίες;  αν πήγε στη χώρα της και γέννησε ένα μωρό;  πάλεψα πολύ για να φύγουν αυτές οι σκέψεις.. έβαλα ντετέκτιβ να τη βρει , να μάθω τι απέγινε.  

Να σου πω Τόκιο μου το χειρότερο εδώ είναι ότι λένε εντάξει δεν έγινε και κάτι..  εντάξει μην ανυσηχείς η επόμενη εξωσωματική ακόμα και στην Ελλάδα να είναι θα την καλύψουμε εμείς.  Καρυωτυπο ζεύγος κτλ έκανα και τα είχα όλα πληρωμένα από αυτούς ενώ πηγαίνει καμία 500 για τον καθένα. Αυτό όμως ηθελα; ή τελικά με πάτησαν εκεί που χρειαζόταν (γτ ναι λεφτά δεν υπήρχαν αλλά) αν γύριζα το χρόνο πίσω και ήξερα ότι θα ερχόταν όπως ήρθε το θαύμα μου.. η κλινικής τους θα ήταν κλειστή!!! 

Δε νομίζω ότι κ το άλλο ζευγάρι θα κράταγε ένα παιδί που δεν είναι δικό του. Τι εφιάλτης... Τη βρήκες ποτέ την άλλη κοπέλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Δε νομίζω ότι κ το άλλο ζευγάρι θα κράταγε ένα παιδί που δεν είναι δικό του. Τι εφιάλτης... Τη βρήκες ποτέ την άλλη κοπέλα;

Ευελπιστώ... μετά από θεραπεία με ψυχολόγο το έχω ξεπεράσει κάπως. 

Δυστυχώς όχι ενώ ήξερα που δουλεύει (σε νοσοκομείο της περιοχής μου ) ήξερα το επίθετο της , σε ποια περιοχή μένει (σαν την Κατερίνη -όχι μεγάλη πόλη) , και τη χώρα καταγωγή της και όμως δεν μπόρεσε κανένας ούτε εγώ ούτε η κουμπάρα μου που ρωτούσε τους πάντες εκεί να τη βρούμε.  Ούτε ο ντετέκτιβ σα να είχε φύγει. Για αυτό με τρόμαξε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευελπιστώ... μετά από θεραπεία με ψυχολόγο το έχω ξεπεράσει κάπως. 

Δυστυχώς όχι ενώ ήξερα που δουλεύει (σε νοσοκομείο της περιοχής μου ) ήξερα το επίθετο της , σε ποια περιοχή μένει (σαν την Κατερίνη -όχι μεγάλη πόλη) , και τη χώρα καταγωγή της και όμως δεν μπόρεσε κανένας ούτε εγώ ούτε η κουμπάρα μου που ρωτούσε τους πάντες εκεί να τη βρούμε.  Ούτε ο ντετέκτιβ σα να είχε φύγει. Για αυτό με τρόμαξε. 

Καταλαβαίνω τι λες... Ίσως πέρασε σοκ κ αυτή κ έφυγε για ένα διάστημα. Εγώ θα σου πω τι σκέφτομαι. Έστω ότι αυτή τρελάθηκε κ είπε να το κρατήσει. Σε αυτές τις περιπτώσεις οι άντρες επειδή είναι ένα βήμα πιο έξω από όλα αυτά είναι πιο λογικοί τέτοιες ώρες. Αποκλείω να θέλησε ο άντρας της να κρατήσουν ένα άσχετο παιδί. Το πιθανότερο είναι ότι κ αυτή χάθηκε από το σοκ κ ίσως όπως ήρθες εσύ Ελλάδα να πήγε κ αυτή στη χώρα της για λίγο. Ειλικρινά αποκλείω να κρατησε ξένο παιδί. Επίσης σου είπαν από το κέντρο ότι πέτυχε; Ίσως δεν έμεινε καν έγκυος...

Είμαι σίγουρη ότι έκανε κ αυτή ότι έκανες κ συ. Με το καλό τώρα να γεννήσεις κ χαρείς τα παιδάκια σου! Μακριά από όλα αυτά... Φιλιά πολλά από μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Καταλαβαίνω τι λες... Ίσως πέρασε σοκ κ αυτή κ έφυγε για ένα διάστημα. Εγώ θα σου πω τι σκέφτομαι. Έστω ότι αυτή τρελάθηκε κ είπε να το κρατήσει. Σε αυτές τις περιπτώσεις οι άντρες επειδή είναι ένα βήμα πιο έξω από όλα αυτά είναι πιο λογικοί τέτοιες ώρες. Αποκλείω να θέλησε ο άντρας της να κρατήσουν ένα άσχετο παιδί. Το πιθανότερο είναι ότι κ αυτή χάθηκε από το σοκ κ ίσως όπως ήρθες εσύ Ελλάδα να πήγε κ αυτή στη χώρα της για λίγο. Ειλικρινά αποκλείω να κρατησε ξένο παιδί. Επίσης σου είπαν από το κέντρο ότι πέτυχε; Ίσως δεν έμεινε καν έγκυος...

Είμαι σίγουρη ότι έκανε κ αυτή ότι έκανες κ συ. Με το καλό τώρα να γεννήσεις κ χαρείς τα παιδάκια σου! Μακριά από όλα αυτά... Φιλιά πολλά από μένα!

Αυτό που είπες ότι οι άντρες σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πιο λογικοί.

Ακόμα και οταν έψαχνα αυτός ήταν πιο λογικόςμου έδινε πιο λογικές λύσεις.  Εμείς προσπαθούμε με τηλέφωνα στο κέντρο μπας και πάρουμε και άλλες λεπτομέρειες και ο νικος πιο λογικός. 

 

 

Αυτή την ημέρα της εμβρυομεταφορα τσιριζε, από εκεί άρχισα και εγώ να λέω ρε λες.. ;;; αυτή το είχε καταλάβει από εκεί ενω εγώ ήμουν μέσα στην εμβρυομεταφορα. 

Από το κέντρο μας είπαν δεν μείνε έγκυος .(εγώ δεν πιστεύω κανέναν εκεί!!!!) .  Ότι και να έγινε εύχομαι πλέον αν έμεινε έγκυος και το κρατησε να το αγαπάει άλλωστε για εμενα ένα κύτταρο ήταν. 

Screenshot_20230325-065701_Messenger.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...