Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Απορία: Εαν ξεκινάει η περιοδος στις 9μμ το βραδυ με λιγα "καφε"...θεωρείται πρώτη μέρα? Για βοηθήστε βρε κορίτσια γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξέρω από το αγχος....
Η΄Πρεπει να τις μετραω ανα 24ωρα για να ξεκινήσω την διαδικασία?

Καλημερα, 1 η μερα εγω ξερω ειναι η μερα που εχεις κοκκινο αιμα δεν ξερω ας βοηθησουν κ τα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια..... SOS

εχω απ το απόγευμα πονους περιόδου πολύ έντονους.. και τώρα ακόμα πιο πολύ. 

Παω τώρα στην τουαλέτα και στο σκούπισμα σταγόνα αίματος. 

Φοβάμαι μην ξυπνήσω το πρωί και έχω αίμα πφφφφ 

Παίρνω 3 φορές προγεστερονη των 200 . 

Μαγνήσιο , αντιπηκτικες παιδική ασπιρίνη, και το άλλο που σε φουσκώνει με το αλατι(δεν θυμάμαι πως λέγεται απ το άγχος μου) 

Καλημερα κοριτσαρα μου ελπιζω να εισαι καλυτερα σημερα, νομιζω ειναι καλο σημαδι απο την στιγμη που δεν ειχες αιμορραγια. Θεωρω οτι ειναι σημαδι οτι η μικρη εχει γατζωθει για τα καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μου,τις μαχητριες.οσες περιμένουν αποτελέσματα να ναι τέλεια!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση, γιατί πλέον ψάχνω τα πάντα,αν θέλω να προχωρήσω με picsi η κάποια άλλη ανάλογη μέθοδο,τι διαφορά έχει στο κόστος κ αν υπάρχουν  καλύτερα αποτελέσματα.θεωρητικα ρωταω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Anna0912 & @Luna777

Καλή επιτυχία για τις αυριανές χοριακες σας! Με το καλό μεγάλα νούμερα να έχετε!😍

@Heartοταν το σπερμα είναι καλό ακόμα και τα λίγα ωάρια είναι μια χαρά γιατί μας ενδιαφέρει η ποιότητα κατά βάση. Για τις μονάδες που πήρες ίσως είναι χαμηλή ανταπόκριση αλλά αν έχεις 4/4 γονιμοποιησεις και 4/4 3ων ημερών κ γιατί όχι 4/4 βλαστοκυστες είσαι άψογα. Καλή επιτυχία ♥️
 

@Salvation78 εύχομαι αύριο να σπάσεις κάθε προγνωστικό και να χοροπηδήσουμε όλες μαζί εδώ 🥰 Αλλά κ αν όχι πάλι μαζί θα το περάσουμε είμαστε εδώ για τα εύκολα αλλά κυρίως για τα δύσκολα..

@aggelikh_l συγχαρητήρια θα περιμένω κ τα κοριτσουδια που θα πάνε για χοριακη και θα ενημερώσω το πινακακι το τυχερό 

@Ιωάννα28iwantababyΥπομονή σε αυτό το δύσκολο διάστημα της αναμονής με το καλό η χοριακη σου ♥️

Καλημέρααα , εννοείται καλή επιτυχία στα κορίτσια !!!!!!! Εύχομαι μόνο καλά νέα σήμερα από όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες και καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που ξέχασα να ευχηθώ πριν

Σήμερα στον υπέρηχο είδαμε τη καρδιά απλά να αναβοσβήνει δε καταφέραμε να την ακουσουμε

Μου είπε να κάνω χοριακή και να πάω τη Μ Δευτερα

Τι να πω ρε σεις τι θρίλερ ζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που ξέχασα να ευχηθώ πριν

Σήμερα στον υπέρηχο είδαμε τη καρδιά απλά να αναβοσβήνει δε καταφέραμε να την ακουσουμε

Μου είπε να κάνω χοριακή και να πάω τη Μ Δευτερα

Τι να πω ρε σεις τι θρίλερ ζω

Πω πω  πραγματικά πάρα μα πάρα πολύ ψυχοφθορο... Τωρα είσαι στην 6η ή στην 7η εβδομάδα? Το ότι είδατε την καρδιά να πάλλεται είναι πολύ καλό σημάδι! Ο γιατρός τι σου είπε?

Υπομονή κοπέλα μου, ξέρω ότι είναι απίστευτα δύσκολο αλλά το μωράκι σου προσπαθεί με νύχια και με δόντια να κρατηθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μου,τις μαχητριες.οσες περιμένουν αποτελέσματα να ναι τέλεια!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση, γιατί πλέον ψάχνω τα πάντα,αν θέλω να προχωρήσω με picsi η κάποια άλλη ανάλογη μέθοδο,τι διαφορά έχει στο κόστος κ αν υπάρχουν  καλύτερα αποτελέσματα.θεωρητικα ρωταω.

Νομίζω δεν έχει διαφορά το κόστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πω πω  πραγματικά πάρα μα πάρα πολύ ψυχοφθορο... Τωρα είσαι στην 6η ή στην 7η εβδομάδα? Το ότι είδατε την καρδιά να πάλλεται είναι πολύ καλό σημάδι! Ο γιατρός τι σου είπε?

Υπομονή κοπέλα μου, ξέρω ότι είναι απίστευτα δύσκολο αλλά το μωράκι σου προσπαθεί με νύχια και με δόντια να κρατηθεί!

Είμαι 7 εβδομάδα ακριβώς

ειπε ότι ειναι μικρη καρδούλα για  να ακουστεί ακόμα αν κσι νομίζω ότι ακούστηκε  για πολύ λίγο όταν πίεσα τη κοιλιά μου 

Τέλος πάντως ήρθα για χοριακή τώρα κσι βλεπουμε

Ο γιατρός είπε να είμαστε συγκρατημενοι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που ξέχασα να ευχηθώ πριν

Σήμερα στον υπέρηχο είδαμε τη καρδιά απλά να αναβοσβήνει δε καταφέραμε να την ακουσουμε

Μου είπε να κάνω χοριακή και να πάω τη Μ Δευτερα

Τι να πω ρε σεις τι θρίλερ ζω

Κι εγώ χωρίς να ξέρω πολλά, φαντάζομαι ότι αφού είδατε να πάλλεται αυτό σημαίνει ζωή! Είναι όντως θρίλερ αλλά μείνε αισιόδοξη, δεν έχει τελειώσει τίποτα και το μωράκι παλεύει και θα τα καταφέρει! Υπομονή λίγο ακομα, σου ετυχε δύσκολος δρόμος αλλά χαλάλι αν την άλλη Δευτέρα έχετε καλά νέα (που θα έχετε}. 
@Luna777 καλή επιτυχία κορίτσι μου! Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις ευχάριστα νέα. Όπως και η @Παρασκευαιδου μας που ήδη έχει αποδείξεις για την εμφύτευση οπότε κηρύσσει και επίσημα την έναρξη του δεκαημέρου των τεστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Είμαι 7 εβδομάδα ακριβώς

ειπε ότι ειναι μικρη καρδούλα για  να ακουστεί ακόμα αν κσι νομίζω ότι ακούστηκε  για πολύ λίγο όταν πίεσα τη κοιλιά μου 

Τέλος πάντως ήρθα για χοριακή τώρα κσι βλεπουμε

Ο γιατρός είπε να είμαστε συγκρατημενοι

 

Αν δεν έκανες κολπικό υπέρηχο, τότε λογικό να μην ακουστεί καρδούλα. Κι εγώ την 7η εβδομάδα είχα πάει πρώτη φορά για υπέρηχο ( είναι Ολλανδία κι εδώ δεν κάνουν χοριακές, είναι της άποψης πως αν δε πάει κάτι καλά, έτσι κι αλλιώς δεν μπορούν να κάνουν κάτι οπότε μόνο άγχος προκαλεί-και δεν είχα ιδέα τι μπορεί να υπάρχει. Και όντως, είδαμε καρδούλα, αλλα δεν ακουγόταν, και μου είπε αν θέλω να προσπαθήσουμε με κολπικό αλλά δεν ήθελα. Την ακούσαμε στην επόμενη επίσκεψη. Είδεε καρδούλα να πάλλεται, που είναι πολύ καλό σημάδι! Μείνε αισιόδοξη, να ενυδατώνεσαι, να κρατάς την κοιλίτσα σου και τα πόδια σου ζεστά, και έχει πίστη πως όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια..... SOS

εχω απ το απόγευμα πονους περιόδου πολύ έντονους.. και τώρα ακόμα πιο πολύ. 

Παω τώρα στην τουαλέτα και στο σκούπισμα σταγόνα αίματος. 

Φοβάμαι μην ξυπνήσω το πρωί και έχω αίμα πφφφφ 

Παίρνω 3 φορές προγεστερονη των 200 . 

Μαγνήσιο , αντιπηκτικες παιδική ασπιρίνη, και το άλλο που σε φουσκώνει με το αλατι(δεν θυμάμαι πως λέγεται απ το άγχος μου) 

Κορίτσι μου εμένα για καλό μου ακούγονται όλα αυτα.. Το αιματάκι είναι καλό σημάδι.  Μ΄΄αλλον γατζώνονται τα μωράκια σου![smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2022 at 9:29 ΠΜ, ο/η Coco1989 είπε:

Καλημερα σας,

Γνωρίζω ότι είμαι σε λάθος γκρουπ αλλά βλέπω ότι είναι το πιο ενημερωμένο και μιας και έχω τρελαθεί θα σας ενόχλησω.επιχειρησαμε δευτερη προσπάθεια σπερματεγχυσης, είχα 3 ωοθηλακια και η εικόνα ήταν πολύ καλή.Πηγα την 8η και τη 10η μέρα(23 μέγεθος τα δύο) του κύκλου κι ενώ μου έβγαζε τη πιο γόνιμη μέρα τη 12,μου λέει θα τη κάνουμε τη 13η.μου είπε την 11η να κανω οβιτρελ στις 9 το βράδυ(στις 7 πήρα ντεπον γτ είχα πόνους απτην ωορηξια όπως αποδείχτηκε)και πάω στη 12η να με δει και μου λέει έσπασε το ωοθηλακιο το χάσαμε.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Η Ν ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΌ.;Σας ευχαριστώ πολυ

Καλημέρα, 

δεν υπάρχει "λάθος γκρουπ" όλες εδω προσπαθούμε να αποκτησουμε με τον εναν ή με τον άλλο τρόπο να αποκτήσουμε παιδάκια. Τώρα, το θέμα του γιατρού είναι πολύ λεπτό. Με τις σπερματεγχύσεις γενικά υπάρχουν συνέχεια θέματα. Χρειάζεται να δου΄με τις εξετάσεις μας, το σπέρμα, την ηλικία ....και φυσικά το γιατρό. Εαν νομίζεις πως δεν σου κάνει, τότε φυσικά κοιτάς αλλού. Υπάρχουν πολλοί εκεί έξω που μας έχουν κάψει. Και αν πιστεύεις πως σε "εκαψε" τότε κοιτάς αλλού. Γιατί πηγαίνετε για σπερματέγχυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που ξέχασα να ευχηθώ πριν

Σήμερα στον υπέρηχο είδαμε τη καρδιά απλά να αναβοσβήνει δε καταφέραμε να την ακουσουμε

Μου είπε να κάνω χοριακή και να πάω τη Μ Δευτερα

Τι να πω ρε σεις τι θρίλερ ζω

Το παλεύει ακόμα το μωράκι σου κορίτσι σου. Μακάρι την επόμενη να την ακούσετε κι όλας! Θα προσευχηθώ για σένα κορίτσι μου να πάνε όλα καλά.. ελπιζω το θριλερ που ζεις τωρα , στο τέλος να είναι ενα κακο ονειρο και να ακουσεις την πιο δυνατη καρδουλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

@Katerinaki83 Μου εξηγείς τι πρεπει να ειναι κατω από 50? Η οιστροδιολη πριν την διεγερση?
Δηλαδή πριν ξεκινησουμε νεα σειρα φαρμακων μετραμε την οιστροδιολη? Ποτε??
φφφ!!! Ολο καινουργια πραγματα μαθαινω εδω....

Μηπως μπορειτε να μου πειτε λίγο τη σειρα πριν ξεκινησω?
1. Αδιαθετω....μετα?😕😕😕🤔

Ναι κορίτσι μου η οιστραδιόλη (δηλαδή η Ε2)

2η μέρα κύκλου κάνεις σίγουρα FSH και Ε2. Και ξεκινάς φάρμακα 2η μέρα κύκλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που ξέχασα να ευχηθώ πριν

Σήμερα στον υπέρηχο είδαμε τη καρδιά απλά να αναβοσβήνει δε καταφέραμε να την ακουσουμε

Μου είπε να κάνω χοριακή και να πάω τη Μ Δευτερα

Τι να πω ρε σεις τι θρίλερ ζω

Καλημερα κοριτσι μου εγω σου λεω κρατα γερα οσο μπορεις το θετικο ειναι οτι ειδατε καρδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Είμαι 7 εβδομάδα ακριβώς

ειπε ότι ειναι μικρη καρδούλα για  να ακουστεί ακόμα αν κσι νομίζω ότι ακούστηκε  για πολύ λίγο όταν πίεσα τη κοιλιά μου 

Τέλος πάντως ήρθα για χοριακή τώρα κσι βλεπουμε

Ο γιατρός είπε να είμαστε συγκρατημενοι

 

Συγγνώμη κοιλιακό υπέρηχο σου έκανε  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Είμαι 7 εβδομάδα ακριβώς

ειπε ότι ειναι μικρη καρδούλα για  να ακουστεί ακόμα αν κσι νομίζω ότι ακούστηκε  για πολύ λίγο όταν πίεσα τη κοιλιά μου 

Τέλος πάντως ήρθα για χοριακή τώρα κσι βλεπουμε

Ο γιατρός είπε να είμαστε συγκρατημενοι

 

Γλυκιά μου αν σου έκανε κοιλιακό υπέρηχο πολύ δύσκολα να ακούσετε καρδούλα. Εμένα θυμάμαι είχε προσπαθήσει στην 10η εβδομάδα να το δούμε από κοιλιά κ δεν μπορούσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα! Ευχαριστώ παρα πολύ! Πήγα το πρωί και είχε πολύ κόσμο στο μικροβιολογικό. Μου είπαν αργά το απόγευμα θα μου τα στείλουν. Με έχει φάει η αγωνία! Εντωμεταξύ απο το πρωί σήμερα έχω στο σκούπισμα καφέ...ελπίζω να ειναι για καλό 🙏

@Παρασκευαιδου κορίτσι μου, αφού είναι τόσο λίγο αίμα, μάλλον της εμφύτευσης θα είναι! Επειδή ομως παίρνεις και αντιπηκτικές, πάτε καλύτερα και ένα τηλ στο κέντρο σου για να είσαι πιο ήρεμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μ .. εγω παλι σημερα ειμαι μα σκασω .. οπως ξερετε ειχα κανει την πρωτη μ ετ αρχες Μαρτιου με μηδενικη χοριακη .. εχω αλλα 2 εμβρυα κ μου λεει ο γιατρος με το που αδιαθετησεις ξεκιναμε .. αδιαθετω ξεκιναω κ 4 μερες πριν την ετ κολλαω κορονοιο.. μ λεει ακυρωνεται η ετ παιρνεις 5 μερες σκετη προγεστερονη κ ξεκιναμε παλι μη χανουμε χρονο .. αδιαθετω κυριακη κ ξεκιναω παιρνω σημερα τηλ να ενημερωσω οτι ξεκινησα κ μου λενε δε γινεται γτ ειναι επιφοβο να συμπεσετε στις αργιες του Πασχα .. κ με ακυρωνει παλι .. μ λεει Μαιο .. δλδ ελεος τοτε τι με εβαλε να παρω προγεστερονη ;; Επισης ετ θα μ πεφτε Τριτη τ Πασχα με Τεταρτη .. κλειστα θα ναι;; Οπως κ να χει απογοητευτηκα μια ο κορονοιος μια αυτο νιωθω οτι δε με θελει με τπτ.. εχω σκασει .. συγγνωμη για το σεντονι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που ξέχασα να ευχηθώ πριν

Σήμερα στον υπέρηχο είδαμε τη καρδιά απλά να αναβοσβήνει δε καταφέραμε να την ακουσουμε

Μου είπε να κάνω χοριακή και να πάω τη Μ Δευτερα

Τι να πω ρε σεις τι θρίλερ ζω

Καλημέρα κι από μένα σε όλα τα κορίτσια, μακάρι να έχουμε μόνο θετικά νέα και να πάμε όλες καλά. 


Ειναι σημαντικό ότι είδατε την καρδιά, λογικά θα την ακούσετε την επόμενη εβδομάδα! 


Θρίλερ πιστεύω ζούμε όλες, η καθεμιά για τον δικό της λόγο, μόνο αυτές που κρατάνε το/ τα μωράκι/α τους αγκαλιά έχουν κάπως ηρεμήσει. 

Κι εγώ σήμερα που πήγα για υπέρηχο δεν ήταν καθόλου ενθαρρυντικός γιατί πιστεύει λόγω ηλικίας είναι 50% οι πιθανότητες να πάει καλά. Παρόλο που ήταν πολύ νωρίς για υπέρηχο και μου είπε στην αρχή τι πήγα να κάνω… ενώ η μαία του μου τηλ και μου είπε να πάω… είδαμε έναν μικρό σάκο αλλά ως εκεί, 5+3 ειμαι. Μου είπε να πάω 6+4 την Μ. Τρίτη και ότι θα πρέπει να ακούσουμε καρδιά. Δεν μου άρεσε που ήταν απαισιόδοξος, μου χάλασε τελείως την θετική στάση που είχα έως τώρα. 

Πολύ καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν τις χοριακές τους και σε αυτές που περιμένουν να εξελιχθεί καλά!  

 


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...