Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Καλημέρα!!!!! Εγώ να σου πω την αλήθεια πρώτη φορά το ακούω αυτό το freeze all (εννοω εδώ το άκουσα πρώτη φορά ).... Και δεν ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε γιατρούς και νοσοκομεία... Ίσως η κοπέλα που ξεκίνησε το θέμα να γνωρίζει .... Εγώ ξέρω κοπέλα που θα πάμε στον ίδιο όπως κ κοπέλα που πήγε στο ίδιο με μένα από άλλη συζήτηση στο φόρουμ που είχαν αναφέρει το όνομα του. . ... Και πιστεύω πως ωραίο θα ήταν να ξέραμε που πάει η κάθε μία έτσι για υποστήριξη κ εμψύχωση!!!!!! 👍😉👍😉👍😉👍🌹🌹🌹🌹🌹🍕

Νομιζω πως επιτρεπεται να λεμε αλλα χωρις να δυσφημιζουμε..εγω εχω αναφερει ονοματα σε παλαιοτερα ποστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Εεε όχι και σε ανεχόμαστε,μην το ξανά πεις ποτέ!!! Όλες το ίδιο είμαστε!!!

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;;

Εγώ πάω Ιασώ για να κάνω και το τεστ covid και να είμαι έτοιμη!! Δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε και το covid!!

Με το καλο!! Καλη επιτυχια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις τελείωσα με τον γιατρό τελικά όλα καλά το ενδομήτριο είναι 8,5 όποτε την άλλη Κυριακή κάνω εμβρυομεταφορα!!μια εβδομάδα έμεινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Μόλις τελείωσα με τον γιατρό τελικά όλα καλά το ενδομήτριο είναι 8,5 όποτε την άλλη Κυριακή κάνω εμβρυομεταφορα!!μια εβδομάδα έμεινε!!!

Τελεια!!! Με το καλο κοριτσι μου! Καλη επιτυχια να εχεις και να φωλιάσουν το η τα εμβρυακια σου!! 🙏🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η mar333 είπε:

Εχει πάρει κάποια κοπέλα αντί για  cyclacur που έχουν έλλειψη αυτά που κατασκευάζουν τα φαρμακεία;

Ναι κορίτσι μου εγώ παίρνω εδώ και κάποιες μέρες!! Όλα καλά καμία παρενέργεια :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Βρε κορίτσια αυτό το freeze all το λέει συνέχεια ο γιατρός μου, επιτρέπεται να πούμε σε ποιο γιατρό ή νοσοκομείο πηγαίνουμε μήπως συναντηθούμε κ από κοντά καμία φορά;; 

Νομίζω ότι σημαίνει κατεψυγμένα έμβρυα , κορίτσι μου καλύτερα εάν θες να πεις για συγκεκριμένο γιατρό να το λες μέσω πμ ,τώρα για νοσοκομείο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα!! Βέβαια θα μας πουν και τα κορίτσια που είναι πιο πολύ καιρό εδώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Καλημέρα κορίτσι κ σε σένα!!!!!! Καλά αποτελέσματα!!!!! Θα βγει αύριο η Δευτέρα για να ξέρουμε κ εμείς πόσες μέρες θέλει .... 

Στο Ιασώ ήταν ο προηγούμενος μου γιατρός που μακάρι να μπορούσα να συνεχίσω μαζί του!!!!! Δεν είμαι Αθήνα γι'αυτό .... 

Καλή επιτυχία σε όλες μας!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Μου είπαν Δευτέρα τα αποτελέσματα κορίτσι μου λόγω Κυριακής αλλιώς θέλει 24 ώρες περίπου!! Άρα έχεις μείνει ευχαριστημένη από το κέντρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!τελικα 15 του μήνα θα την κανείς;;κ εγώ πάω τώρα μα μετρήσουμε πάλι το ενδομήτριο γιατί ήταν ακόμα στο 6 μου αύξησε την δόση στα χάπια και μου είπε πτι 21 μήνα που ήταν να κάνω εμβρυομεταφορα είναι του Αγίου πνεύματος και μάλλον θα το πάμε 22 του μήνα και έχω αγχωθεί τώρα γιατί θα είμαι 22 μέρα του κύκλου και μου φαίνεται πολύ αργά!

Ναι κορίτσι μου 15 του μηνός θα πάω πρώτα ο Θεός!! Κοίτα μην ανχωνεσαι και εγώ εάν θυμάμαι 21 μέρα θα πήγαινα αλλά επειδή το ενδομήτριο ανταποκρίθηκε αμέσως γι'αυτό το κάναμε νωρίτερα!! Μην ανχωνεσαι ο γιατρός σου σε πάει 22 μέρα για να είναι έτοιμο το ενδομήτριο!! Όλα καλά θα σου πάνε κορίτσακι μου 🥰 ,πότε ξαναπάς για υπέρηχο;; Και πόσα χαπια σου έδωσε για να αυξηθεί;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Μόλις τελείωσα με τον γιατρό τελικά όλα καλά το ενδομήτριο είναι 8,5 όποτε την άλλη Κυριακή κάνω εμβρυομεταφορα!!μια εβδομάδα έμεινε!!!

Αχχχ κορίτσι μου τώρα είδα ότι έχεις απάντηση ήδη σε αυτά που ρώτησα!! Τελειαααααα άντε και σε λίγες μέρες θα φωλιάσουν για 9 μήνες τα έμβρυακια σου 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Μου είπαν Δευτέρα τα αποτελέσματα κορίτσι μου λόγω Κυριακής αλλιώς θέλει 24 ώρες περίπου!! Άρα έχεις μείνει ευχαριστημένη από το κέντρο;;

Είχα τον γιατρό μου στο ιασώ.εκει χρειάστηκε πέρυσι να κάνω μια λαμπαροσκοπηση.μονο αυτήν την εμπειρία έχω σαν νοσοκομείο δλδ.... Αλλά είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένη.... Και ο γιατρός υπέροχος! Απλά τον άλλαξα λόγω απόστασης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Μόλις τελείωσα με τον γιατρό τελικά όλα καλά το ενδομήτριο είναι 8,5 όποτε την άλλη Κυριακή κάνω εμβρυομεταφορα!!μια εβδομάδα έμεινε!!!

Μπραβο! Ευχαριστα νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Ναι κορίτσι μου εγώ παίρνω εδώ και κάποιες μέρες!! Όλα καλά καμία παρενέργεια :-)

Ευχαριστώ για την απάντηση να ρωτήσω και αν έχουν και <<δυναμική>>:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα,

Το freeze all επειδή εγώ θα κάνω να σας πω τι είναι όπως το ξέρω από τον γιατρό μου. 

Μόλις γονιμοποιηθούν μετά την ωοληψια θα αφήσουμε να εξελιχθούν και να δούμε ποια θα πάνε 5 ημερών γιατί ιδανικά θέλουμε βλαστοκυστες. Από αυτά που θα φτάσουν βλαστοκυστες θα τα βάλουμε όλα κατάψυξη (freeze all) και τον επόμενο κύκλο θα κάνουμε έμβρυο μεταφορά. Αυτό μου είπε ότι από τελευταίες έρευνες έχει λίγο μεγαλύτερη επιτυχία στην εμφύτευση γιατί οι ορμόνες επανέρχονται στο φυσιολογικό και το ενδομήτριο έχει ηρεμήσει και τα δέχεται καλύτερα τα έμβρυα. Αυτό είπε ο γιατρός μου είναι επιλογή του ζευγαριού αν θα το κάνει η αν θα τα βάλει στον ίδιο κύκλο. Για  εμένα που έχω πολυκιστικες μου είπε ότι θα κάνουμε θέλω δεν θέλω freeze all γιατί θα έχουν διογκωθεί λογικά οι ωοθήκες μου αν κάνω πολλά ωάρια οπότε θα το αφήσουμε να ηρεμήσει το πράγμα μέσα και στον επόμενο κύκλο δεν το συζητάει. Ελπίζω να βοήθησα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Εεε όχι και σε ανεχόμαστε,μην το ξανά πεις ποτέ!!! Όλες το ίδιο είμαστε!!!

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;;

Εγώ πάω Ιασώ για να κάνω και το τεστ covid και να είμαι έτοιμη!! Δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε και το covid!!

Καλά ασε να ξέρω εγω για μένα χαχαχα ασε να σου πουν οι παλιές για την τρέλα μου 😂😂😂

Αχ ασε αυτό το πράγμα που το πας. Ένα σας λέω με χρεώνουν 12€ κάθε φορά που πάω στο κέντρο ντεμεκ για αποστείρωση , και ρωτώ εγω η χαζή αφού στον γιατρό όλα πρέπει να αποστειρωνονται τότε ποιος ο λόγος τωρα τα 12 η επίσκεψη??🤔🤔🤔 

Λεω ο άντρας μου την άλλη φορά το αντισηπτικό στην είσοδο παρ το μαζί και πες αφού το πλήρωσα χαχαχαχ 12€ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mar333 είπε:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση να ρωτήσω και αν έχουν και <<δυναμική>>:

Τώρα εδώ θα σε γελάσω γιατί στον πρώτο υπέρηχο που είχε φτάσει ήδη 10 έπαιρνα τα αυθεντικά ,στο δεύτερο υπερήχο που έπαιρνα τα φτιαχτά είχε παραμείνει 10 το ενδομήτριο,και τώρα δεν ξέρω εάν ανέβηκε άλλο γιατί θα πάω απευθείας για έμβρυο μεταφορά την Τρίτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλά ασε να ξέρω εγω για μένα χαχαχα ασε να σου πουν οι παλιές για την τρέλα μου 😂😂😂

Αχ ασε αυτό το πράγμα που το πας. Ένα σας λέω με χρεώνουν 12€ κάθε φορά που πάω στο κέντρο ντεμεκ για αποστείρωση , και ρωτώ εγω η χαζή αφού στον γιατρό όλα πρέπει να αποστειρωνονται τότε ποιος ο λόγος τωρα τα 12 η επίσκεψη??🤔🤔🤔 

Λεω ο άντρας μου την άλλη φορά το αντισηπτικό στην είσοδο παρ το μαζί και πες αφού το πλήρωσα χαχαχαχ 12€ 

Πολύ σωστός ο σύζυγος χαχαχαχα!! Εγώ θα το έκανα ,αμα πια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Τώρα εδώ θα σε γελάσω γιατί στον πρώτο υπέρηχο που είχε φτάσει ήδη 10 έπαιρνα τα αυθεντικά ,στο δεύτερο υπερήχο που έπαιρνα τα φτιαχτά είχε παραμείνει 10 το ενδομήτριο,και τώρα δεν ξέρω εάν ανέβηκε άλλο γιατί θα πάω απευθείας για έμβρυο μεταφορά την Τρίτη!

Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να ξέρεις αν θα έπαιρνε λίγο ακόμα.Πάντως το 10 είναι σούπερ.Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Μόλις τελείωσα με τον γιατρό τελικά όλα καλά το ενδομήτριο είναι 8,5 όποτε την άλλη Κυριακή κάνω εμβρυομεταφορα!!μια εβδομάδα έμεινε!!!

Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η mar333 είπε:

Εχει πάρει κάποια κοπέλα αντί για  cyclacur που έχουν έλλειψη αυτά που κατασκευάζουν τα φαρμακεία;

Τα πέρνει γνωστή μου εδώ και καιρό το μόνο που είχε ήταν στην αρχή κάποιες ζαλάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Τώρα εδώ θα σε γελάσω γιατί στον πρώτο υπέρηχο που είχε φτάσει ήδη 10 έπαιρνα τα αυθεντικά ,στο δεύτερο υπερήχο που έπαιρνα τα φτιαχτά είχε παραμείνει 10 το ενδομήτριο,και τώρα δεν ξέρω εάν ανέβηκε άλλο γιατί θα πάω απευθείας για έμβρυο μεταφορά την Τρίτη!

Σε ποια μέρα του κύκλου ήταν 10;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου ήταν 10;

Την 10 μέρα του κύκλου και την 12 μέρα του κύκλου συνέχισε να είναι 10 ,τώρα θα δω απευθείας στην έμβρυο μεταφορά, ελπίζω να έχει παραμείνει τόσο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mar333 είπε:

Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να ξέρεις αν θα έπαιρνε λίγο ακόμα.Πάντως το 10 είναι σούπερ.Καλή επιτυχία!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσένα τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2021 at 5:28 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Κ σε εμένα συνέβη στον κύκλο μου πριν την ωοληψια με 3 ωοθηλακια κ είχα ξενερώσει. Εγώ βέβαια πήρα όλη την καρτέλα των αντισυλληπτικων γιατί θα πήγαινα με βραχυ πρωτοκολλο, θα ξεκινούσα ενέσεις 2η μέρα. Κ με συμφωνία με το γιατρό ότι αν δεν έχει φύγει θα μου το παρακεντησει για να ξεκινήσουμε ούτως ή άλλως, γιατί έχω κ ιστορικό με κύστες στην ωοθήκη που έκαναν αρκετό καιρό να φύγουν με αντισυλληπτικα . Τελικά τη μέρα που έκανα τον υπέρηχο είχε μείνει ένα κ κατόπιν οιστραδιολης αποφάσισε πως δεν τον ενοχλεί κ προχωρήσαμε κανονικά στο πρωτόκολλο. Οπότε μην αγχώνεσαι απλώς κάνε υπομονή να περάσει ο καιρός. Κ κάπου διάβασα πως μετά τα αντισυλληπτικα ανταποκρίνεται καλύτερα ο οργανισμός στις ορμόνες.. 

Κι εγώ βραχυ πρώτοκολλο θα κάνω κι αυτό είναι που με ανησυχεί... Πια το πήρα απόφαση.. Δεν πειράζει θα κάνω υπομονή. Αυτό είναι το τελευταίο που σκέφτομαι αν θα είναι αυτόν η τον επόμενο μηνα... Απλά δεν ξέρω γιατί μου είπε 14 μέρες.. Τέλος πάντων θα δούμε.. Θα σας πω νεώτερα!! Ευχαριστώ όμως τόσο πολύ όταν το άκουσα λέω σε εμένα έτυχε τώρα αυτό;; και ήδη έχω ακούσει 3 περιπτώσεις οπότε πήρα θάρρος...!! 🙏🙏💪💪💪

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα,

Το freeze all επειδή εγώ θα κάνω να σας πω τι είναι όπως το ξέρω από τον γιατρό μου. 

Μόλις γονιμοποιηθούν μετά την ωοληψια θα αφήσουμε να εξελιχθούν και να δούμε ποια θα πάνε 5 ημερών γιατί ιδανικά θέλουμε βλαστοκυστες. Από αυτά που θα φτάσουν βλαστοκυστες θα τα βάλουμε όλα κατάψυξη (freeze all) και τον επόμενο κύκλο θα κάνουμε έμβρυο μεταφορά. Αυτό μου είπε ότι από τελευταίες έρευνες έχει λίγο μεγαλύτερη επιτυχία στην εμφύτευση γιατί οι ορμόνες επανέρχονται στο φυσιολογικό και το ενδομήτριο έχει ηρεμήσει και τα δέχεται καλύτερα τα έμβρυα. Αυτό είπε ο γιατρός μου είναι επιλογή του ζευγαριού αν θα το κάνει η αν θα τα βάλει στον ίδιο κύκλο. Για  εμένα που έχω πολυκιστικες μου είπε ότι θα κάνουμε θέλω δεν θέλω freeze all γιατί θα έχουν διογκωθεί λογικά οι ωοθήκες μου αν κάνω πολλά ωάρια οπότε θα το αφήσουμε να ηρεμήσει το πράγμα μέσα και στον επόμενο κύκλο δεν το συζητάει. Ελπίζω να βοήθησα ! 

Μου φαίνεται πολύ καλή μέθοδος! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! 💪💪💪🙏🙏☘️☘️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

Κι εγώ βραχυ πρώτοκολλο θα κάνω κι αυτό είναι που με ανησυχεί... Πια το πήρα απόφαση.. Δεν πειράζει θα κάνω υπομονή. Αυτό είναι το τελευταίο που σκέφτομαι αν θα είναι αυτόν η τον επόμενο μηνα... Απλά δεν ξέρω γιατί μου είπε 14 μέρες.. Τέλος πάντων θα δούμε.. Θα σας πω νεώτερα!! Ευχαριστώ όμως τόσο πολύ όταν το άκουσα λέω σε εμένα έτυχε τώρα αυτό;; και ήδη έχω ακούσει 3 περιπτώσεις οπότε πήρα θάρρος...!! 🙏🙏💪💪💪

Μου φαίνεται πολύ καλή μέθοδος! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! 💪💪💪🙏🙏☘️☘️

Μακάρι να πιάσει !! Σου εύχομαι και σε εσένα πολύ καλή επιτυχία και σύντομα με όσα μωράκια θες στην αγκαλιά σου !! 🥰🙏 Εδώ θα είμαστε να τα λέμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...