Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου ,όλοι οι καλοί χωράνε με το καλό να ξεκινήσεις και να είσαι εγκυουλα με την πρώτη 😉 καλή επιτυχία 🤗

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! Σου εύχομαι και σε εσένα σύντομα μια τεράστια χοριακη ! 🙂🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καρντεσακι μου είσαι θηρίο..  θα στο λέω συνέχεια.

Το πότε θα σου πω όταν θα είσαι καλά... θα πας διακοπές και είμαι βέβαιηω οτι θα πετύχει. 

Νομίζω σε όλες μας στοιχειώνει μια αποβολή, αλλά έχουμε τόσο δύναμη που προχωράμε για να υποδεχτούμε τα καλύτερα. 

Δυστυχώς το σπερμα από τότε που ήταν χάλια χειροτέρεψε (+ 2 αποβολές, + μεγάλωσα ) πρέπει να κάνω εξωσωματική αλλά είμαι αισιόδοξη (θα φάω τα μούτρα μου το ξέρω αλλά τώρα λέω να μείνω ότι θα πετύχει 100% εδω γελαμε) 

Στις 2 αποβολές μου είπαν έφταιξε ο θυροειδης. Ξερω σίγουρα ότι το έχεις ψάξει αλλά είπα να στο μπας και 1 στο εκατομμύριο δεν το έχεις δει. 

 

 

Κορίτσι μου εγώ είμαι σίγουρη για εσένα ότι με την πρώτη θα πετύχει, αλήθεια σου λέω!!!! Και μην ξανά ακούσω ότι μεγαλώσαμε ,είμαστε όλες νεουδια !!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να μπω κι εγώ στην παρέα σας ? 

Σας διαβάζω και εύχομαι όλες να έχουμε σύντομα φουσκωμένες κοιλιτσες και να κρατήσουμε τα μωρά μας στην αγκαλιά. 

Εχτές 10/6 πέρασα επιτροπή, σήμερα είμαι στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ να πάρω τα φάρμακα και κατά τις 20/6 ξεκινάω ενέσεις. Την 3η ημέρα της ακατανομαστης δηλαδή. 

Έχω αγχωθει λίγο αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη ! 

Προσπαθούμε 1.5 χρόνο με μια εξωμητριο στο ενδιάμεσο και αφαίρεση αριστερής σάλπιγγας. Ο σύζυγος έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια. Εγώ είμαι 29 και ο σύζυγος 38. 

Θα πάμε με βραχυ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές και freeze all. Θα κάνουμε επίσης μικρογονιμοποιηση μας είπαν . Εγώ έχω και πολυκιστικες. 

 

Καλησπέρα, καλώς ήρθες και γρήγορα να φύγεις έχοντας γίνει μανούλα!! Την ίδια θεραπεία έκανα κ εγώ με puregon και orgalutran  για το ίδιο πρόβλημα βέβαια εμείς δεν είχαμε ποτέ εγκυμοσύνη. Freeze all κ εγώ κ θα κάνω έμβρυομεταφορά Σεπτέμβρη από επιλογή αφού δεν μπόρεσα να κάνω με φρέσκα γιατί ανέβηκε η οιστραδιολη κ θα πάθαινα υπερδιέγερση (έχω εικόνα πολυκυστικων) με πολύ σταθερό κύκλο.15 ωάρια γονιμοποιηθηκαν όλα 13 πήγανε 3η μέρας, εν τέλει πήραμε 5 βλαστοκύστες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια μου η ανάληψη του Χριστού ειναι σημερα! Άναψα κεράκια κι εγω για ολες μας, για την προσπάθεια μας και για τα μωράκια που ειναι στο δρομο αλλα και για εκείνα που θα αργήσουν λιγο ακομα αλλα στο τελος θα βρουν το δρομο τους και θα έρθουν!!! 
Τα φιλια μου σε ολες!!! Υπομονη, επιμονή, δύναμη και υγεια και ΟΛΑ γίνονται!! 🙏🙂🙂🥰🥰🥰🍀🍀

Να εισαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! Σου εύχομαι και σε εσένα σύντομα μια τεράστια χοριακη ! 🙂🥰

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου,εδώ θα είμαστε να τα λέμε :-) :-) :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλησπέρα Ευχαριστώ κάθε μία ξεχωριστά που μου απάντησατε στις απορίες που είχα σχετικά με το πότε να ξεκινήσω τις ενέσεις.... 

Δυστυχώς όμως δεν θα ξεκινήσω σε αυτόν τον κύκλο Γιατί όταν πήγα την επόμενη μέρα να κάνω τον υπέρηχο, μου Βρήκε η γιατρός μία κύστη.. Η οποία δεν έχουν πολύκαταλάβει ακριβώς τι είναι.. Βλέπανε ότι μάλλον  έχει μέσα κάτι σαν αίμα... Εάν δεν κάνω λάθος μου το είπανε σαν αιματολογικο ωχρό (?)... 

Το ίδιο πρωί όπως ξέρετε όλοι είχα κάνει εξετάσεις προγεστερόνης και οιστραδιόλης και ο εξωσωματικος μου μου είπε να περιμένουμε ως το μεσημέρι που θα έβγαιναν τα αποτελέσματα.. 

Εν τέλει Βγήκαν τα αποτελέσματα και από αυτό συμπέρανε ο εξωσωματικος μου ότι μάλλον είναι κάποια ωοθυλάκια τα οποία έμειναν εκεί από τον προηγούμενο κύκλο και μου είπε να ξεκινήσω αντισυλληπτικά για 14 ημέρες... 

Απλά η απορία μου είναι επειδή δεν τον ρώτησα γιατί 14 ημέρες;; κανονικά δεν πρέπει να το πάρεις έναν ολόκληρο κύκλο; έχει τύχει σε κάποια κάτι παρόμοιο όταν πήγε να ξεκινήσει την διέγερση;;; θα εκτιμούσα τυχόν απαντήσεις γιατί με έχει φάει η αγωνία και ξέρετε όσες διαβάσατε τα μηνύματά μου πόσο πολύ ήθελα να ξεκινήσουμε τώρα... Έδωσα και έναν αγώνα δρόμου για να βρω τα φάρμακα... Τελικά δεν με ήθελε για αυτό το μήνα 🙄

@nikol88 λυπάμαι πραγματικά! Πάρε το χρόνο σου ομορφιά μου... Τίποτα δεν χάθηκε μέχρι να πετύχουμε το σκοπό μας να θυμάσαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα Ευχαριστώ κάθε μία ξεχωριστά που μου απάντησατε στις απορίες που είχα σχετικά με το πότε να ξεκινήσω τις ενέσεις.... 

Δυστυχώς όμως δεν θα ξεκινήσω σε αυτόν τον κύκλο Γιατί όταν πήγα την επόμενη μέρα να κάνω τον υπέρηχο, μου Βρήκε η γιατρός μία κύστη.. Η οποία δεν έχουν πολύκαταλάβει ακριβώς τι είναι.. Βλέπανε ότι μάλλον  έχει μέσα κάτι σαν αίμα... Εάν δεν κάνω λάθος μου το είπανε σαν αιματολογικο ωχρό (?)... 

Το ίδιο πρωί όπως ξέρετε όλοι είχα κάνει εξετάσεις προγεστερόνης και οιστραδιόλης και ο εξωσωματικος μου μου είπε να περιμένουμε ως το μεσημέρι που θα έβγαιναν τα αποτελέσματα.. 

Εν τέλει Βγήκαν τα αποτελέσματα και από αυτό συμπέρανε ο εξωσωματικος μου ότι μάλλον είναι κάποια ωοθυλάκια τα οποία έμειναν εκεί από τον προηγούμενο κύκλο και μου είπε να ξεκινήσω αντισυλληπτικά για 14 ημέρες... 

Απλά η απορία μου είναι επειδή δεν τον ρώτησα γιατί 14 ημέρες;; κανονικά δεν πρέπει να το πάρεις έναν ολόκληρο κύκλο; έχει τύχει σε κάποια κάτι παρόμοιο όταν πήγε να ξεκινήσει την διέγερση;;; θα εκτιμούσα τυχόν απαντήσεις γιατί με έχει φάει η αγωνία και ξέρετε όσες διαβάσατε τα μηνύματά μου πόσο πολύ ήθελα να ξεκινήσουμε τώρα... Έδωσα και έναν αγώνα δρόμου για να βρω τα φάρμακα... Τελικά δεν με ήθελε για αυτό το μήνα 🙄

@nikol88 λυπάμαι πραγματικά! Πάρε το χρόνο σου ομορφιά μου... Τίποτα δεν χάθηκε μέχρι να πετύχουμε το σκοπό μας να θυμάσαι!!! 

Μην αγχωνεσαι! Μου εχει συμβεί δυο φορές! Παίρνεις αντισυλληπτικά όπως σου είπε! Θα φυγει! Δεν είναι κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μην αγχωνεσαι! Μου εχει συμβεί δυο φορές! Παίρνεις αντισυλληπτικά όπως σου είπε! Θα φυγει! Δεν είναι κατι!

Αχ αλήθεια peacockακι μου; ... Οκ σε ευχαριστώ πολύ!! Ουφ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να μπω κι εγώ στην παρέα σας ? 

Σας διαβάζω και εύχομαι όλες να έχουμε σύντομα φουσκωμένες κοιλιτσες και να κρατήσουμε τα μωρά μας στην αγκαλιά. 

Εχτές 10/6 πέρασα επιτροπή, σήμερα είμαι στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ να πάρω τα φάρμακα και κατά τις 20/6 ξεκινάω ενέσεις. Την 3η ημέρα της ακατανομαστης δηλαδή. 

Έχω αγχωθει λίγο αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη ! 

Προσπαθούμε 1.5 χρόνο με μια εξωμητριο στο ενδιάμεσο και αφαίρεση αριστερής σάλπιγγας. Ο σύζυγος έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια. Εγώ είμαι 29 και ο σύζυγος 38. 

Θα πάμε με βραχυ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές και freeze all. Θα κάνουμε επίσης μικρογονιμοποιηση μας είπαν . Εγώ έχω και πολυκιστικες. 

 

Καλως ηρθες στην παρεα μας κοριτσι μου!!! Στην τυχερη παρεα μας!! Σου ευχομαι κάθε τυχη και θετική εξέλιξη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Καλησπέρα, καλώς ήρθες και γρήγορα να φύγεις έχοντας γίνει μανούλα!! Την ίδια θεραπεία έκανα κ εγώ με puregon και orgalutran  για το ίδιο πρόβλημα βέβαια εμείς δεν είχαμε ποτέ εγκυμοσύνη. Freeze all κ εγώ κ θα κάνω έμβρυομεταφορά Σεπτέμβρη από επιλογή αφού δεν μπόρεσα να κάνω με φρέσκα γιατί ανέβηκε η οιστραδιολη κ θα πάθαινα υπερδιέγερση (έχω εικόνα πολυκυστικων) με πολύ σταθερό κύκλο.15 ωάρια γονιμοποιηθηκαν όλα 13 πήγανε 3η μέρας, εν τέλει πήραμε 5 βλαστοκύστες 

Καλησπέρα και σε εσένα και εύχομαι το Σεπτέμβρη λοιπόν να γίνεις εγκυουλα με ένα υγιέστατο μωρό !! 🙂🥰

15 ωάρια είναι σούπερ ! Και ειδικά ο αριθμός των γονιμοποίησεων και των βλαστοκυστεων είναι εξαιρετικός ! Με 5 βλαστοκυστες να θεωρείσαι ήδη έγκυος ! 🙏😊

Κι εμένα puregon και orgalutran μου έγραψε... Ελπίζω να πάει εξίσου καλά και σε εμένα αυτή η θεραπεία ! 

Είναι δύσκολο να γίνουν οι ενέσεις ? Μόνη σου τις έκανες ? Επίσης είχες κάποια παρενέργεια? Ένιωθες ενοχλήσεις η πονακια μετά ? Συγνώμη που σε ζαλισα με ερωτήσεις αλλά πραγματικά με έχει φάει η περιέργεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλως ηρθες στην παρεα μας κοριτσι μου!!! Στην τυχερη παρεα μας!! Σου ευχομαι κάθε τυχη και θετική εξέλιξη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και σε εσένα σου εύχομαι σύντομα μια φουσκωμένη κοιλίτσα ! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Καλησπέρα, καλώς ήρθες και γρήγορα να φύγεις έχοντας γίνει μανούλα!! Την ίδια θεραπεία έκανα κ εγώ με puregon και orgalutran  για το ίδιο πρόβλημα βέβαια εμείς δεν είχαμε ποτέ εγκυμοσύνη. Freeze all κ εγώ κ θα κάνω έμβρυομεταφορά Σεπτέμβρη από επιλογή αφού δεν μπόρεσα να κάνω με φρέσκα γιατί ανέβηκε η οιστραδιολη κ θα πάθαινα υπερδιέγερση (έχω εικόνα πολυκυστικων) με πολύ σταθερό κύκλο.15 ωάρια γονιμοποιηθηκαν όλα 13 πήγανε 3η μέρας, εν τέλει πήραμε 5 βλαστοκύστες 

Γιατί όμως Σεπτέμβρη; είναι δική σου επιλογή λόγω διακοπών κλπ ή σου είπε κατι ο γιατρός; γιατί κ εγω σε ίδια φάση είμαι έκανα ωοληψια 20 Μαΐου κ επειδή αδιαθετησα μια εβδομάδα αργότερα είπαμε στον επόμενο κύκλο. Κ αγχώνομαι μήπως συμβεί κάτι κ χάσουμε κ αυτό το κύκλο,για αυτό ρωτάω 🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μην αγχωνεσαι! Μου εχει συμβεί δυο φορές! Παίρνεις αντισυλληπτικά όπως σου είπε! Θα φυγει! Δεν είναι κατι!

Κ σε εμένα συνέβη στον κύκλο μου πριν την ωοληψια με 3 ωοθηλακια κ είχα ξενερώσει. Εγώ βέβαια πήρα όλη την καρτέλα των αντισυλληπτικων γιατί θα πήγαινα με βραχυ πρωτοκολλο, θα ξεκινούσα ενέσεις 2η μέρα. Κ με συμφωνία με το γιατρό ότι αν δεν έχει φύγει θα μου το παρακεντησει για να ξεκινήσουμε ούτως ή άλλως, γιατί έχω κ ιστορικό με κύστες στην ωοθήκη που έκαναν αρκετό καιρό να φύγουν με αντισυλληπτικα . Τελικά τη μέρα που έκανα τον υπέρηχο είχε μείνει ένα κ κατόπιν οιστραδιολης αποφάσισε πως δεν τον ενοχλεί κ προχωρήσαμε κανονικά στο πρωτόκολλο. Οπότε μην αγχώνεσαι απλώς κάνε υπομονή να περάσει ο καιρός. Κ κάπου διάβασα πως μετά τα αντισυλληπτικα ανταποκρίνεται καλύτερα ο οργανισμός στις ορμόνες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια αυτό το freeze all το λέει συνέχεια ο γιατρός μου, επιτρέπεται να πούμε σε ποιο γιατρό ή νοσοκομείο πηγαίνουμε μήπως συναντηθούμε κ από κοντά καμία φορά;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα Ευχαριστώ κάθε μία ξεχωριστά που μου απάντησατε στις απορίες που είχα σχετικά με το πότε να ξεκινήσω τις ενέσεις.... 

Δυστυχώς όμως δεν θα ξεκινήσω σε αυτόν τον κύκλο Γιατί όταν πήγα την επόμενη μέρα να κάνω τον υπέρηχο, μου Βρήκε η γιατρός μία κύστη.. Η οποία δεν έχουν πολύκαταλάβει ακριβώς τι είναι.. Βλέπανε ότι μάλλον  έχει μέσα κάτι σαν αίμα... Εάν δεν κάνω λάθος μου το είπανε σαν αιματολογικο ωχρό (?)... 

Το ίδιο πρωί όπως ξέρετε όλοι είχα κάνει εξετάσεις προγεστερόνης και οιστραδιόλης και ο εξωσωματικος μου μου είπε να περιμένουμε ως το μεσημέρι που θα έβγαιναν τα αποτελέσματα.. 

Εν τέλει Βγήκαν τα αποτελέσματα και από αυτό συμπέρανε ο εξωσωματικος μου ότι μάλλον είναι κάποια ωοθυλάκια τα οποία έμειναν εκεί από τον προηγούμενο κύκλο και μου είπε να ξεκινήσω αντισυλληπτικά για 14 ημέρες... 

Απλά η απορία μου είναι επειδή δεν τον ρώτησα γιατί 14 ημέρες;; κανονικά δεν πρέπει να το πάρεις έναν ολόκληρο κύκλο; έχει τύχει σε κάποια κάτι παρόμοιο όταν πήγε να ξεκινήσει την διέγερση;;; θα εκτιμούσα τυχόν απαντήσεις γιατί με έχει φάει η αγωνία και ξέρετε όσες διαβάσατε τα μηνύματά μου πόσο πολύ ήθελα να ξεκινήσουμε τώρα... Έδωσα και έναν αγώνα δρόμου για να βρω τα φάρμακα... Τελικά δεν με ήθελε για αυτό το μήνα 🙄

@nikol88 λυπάμαι πραγματικά! Πάρε το χρόνο σου ομορφιά μου... Τίποτα δεν χάθηκε μέχρι να πετύχουμε το σκοπό μας να θυμάσαι!!! 

Και εμένα μου είχε δώσει αντισυλληπτικά κορίτσι μου , απλά εγώ τα πήρα για έναν ολόκληρο κύκλο!! Νομίζω ότι μια χαρά τα λέει ο γιατρός σου να κάνεις ότι σου είπε και όλα θα πάνε τέλεια, ένας μήνας πάνω ένας μήνας κάτω δεν πειράζει σημασία έχει να πετύχουμε το σκοπο μας :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου εγώ είμαι σίγουρη για εσένα ότι με την πρώτη θα πετύχει, αλήθεια σου λέω!!!! Και μην ξανά ακούσω ότι μεγαλώσαμε ,είμαστε όλες νεουδια !!!🥰

Χατίρια δεν χαλάω :-)

μωρε με έχει πιάσει αυτό αμα θελει να πετύχει ας πετύχει αμα δεν θέλει ας μην πετύχει. Εγώ έκανα ότι έπρεπε να κάνω. 

παντως με βοηθάει αυτή η αφασία, πριν κάνα δίμηνο μες στο άγχος ημουν και τι καταλαβα; με βοήθησε οχι .  Έχω και εσάς ακούτε τα τρελαμε και έρχομαι και στρωνω... ένα μεγάλο ευχαριστώ που με ανέχεστε  :-*

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να μπω κι εγώ στην παρέα σας ? 

Σας διαβάζω και εύχομαι όλες να έχουμε σύντομα φουσκωμένες κοιλιτσες και να κρατήσουμε τα μωρά μας στην αγκαλιά. 

Εχτές 10/6 πέρασα επιτροπή, σήμερα είμαι στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ να πάρω τα φάρμακα και κατά τις 20/6 ξεκινάω ενέσεις. Την 3η ημέρα της ακατανομαστης δηλαδή. 

Έχω αγχωθει λίγο αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη ! 

Προσπαθούμε 1.5 χρόνο με μια εξωμητριο στο ενδιάμεσο και αφαίρεση αριστερής σάλπιγγας. Ο σύζυγος έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια. Εγώ είμαι 29 και ο σύζυγος 38. 

Θα πάμε με βραχυ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές και freeze all. Θα κάνουμε επίσης μικρογονιμοποιηση μας είπαν . Εγώ έχω και πολυκιστικες. 

 

Καλώς ήρθες. 

Σου εύχομαι  τα καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλώς ήρθες. 

Σου εύχομαι  τα καλύτερα. 

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! Και σε εσένα να πάνε όλα τέλεια εύχομαι και σύντομα ένα μωρό στην αγκαλιά σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χατίρια δεν χαλάω :-)

μωρε με έχει πιάσει αυτό αμα θελει να πετύχει ας πετύχει αμα δεν θέλει ας μην πετύχει. Εγώ έκανα ότι έπρεπε να κάνω. 

παντως με βοηθάει αυτή η αφασία, πριν κάνα δίμηνο μες στο άγχος ημουν και τι καταλαβα; με βοήθησε οχι .  Έχω και εσάς ακούτε τα τρελαμε και έρχομαι και στρωνω... ένα μεγάλο ευχαριστώ που με ανέχεστε  :-*

 

Εεε όχι και σε ανεχόμαστε,μην το ξανά πεις ποτέ!!! Όλες το ίδιο είμαστε!!!

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;;

Εγώ πάω Ιασώ για να κάνω και το τεστ covid και να είμαι έτοιμη!! Δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε και το covid!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Εεε όχι και σε ανεχόμαστε,μην το ξανά πεις ποτέ!!! Όλες το ίδιο είμαστε!!!

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;;

Εγώ πάω Ιασώ για να κάνω και το τεστ covid και να είμαι έτοιμη!! Δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε και το covid!!

Καλη επιτυχια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Εεε όχι και σε ανεχόμαστε,μην το ξανά πεις ποτέ!!! Όλες το ίδιο είμαστε!!!

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;;

Εγώ πάω Ιασώ για να κάνω και το τεστ covid και να είμαι έτοιμη!! Δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε και το covid!!

Καλημέρα κορίτσι κ σε σένα!!!!!! Καλά αποτελέσματα!!!!! Θα βγει αύριο η Δευτέρα για να ξέρουμε κ εμείς πόσες μέρες θέλει .... 

Στο Ιασώ ήταν ο προηγούμενος μου γιατρός που μακάρι να μπορούσα να συνεχίσω μαζί του!!!!! Δεν είμαι Αθήνα γι'αυτό .... 

Καλή επιτυχία σε όλες μας!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Εεε όχι και σε ανεχόμαστε,μην το ξανά πεις ποτέ!!! Όλες το ίδιο είμαστε!!!

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;;

Εγώ πάω Ιασώ για να κάνω και το τεστ covid και να είμαι έτοιμη!! Δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε και το covid!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!τελικα 15 του μήνα θα την κανείς;;κ εγώ πάω τώρα μα μετρήσουμε πάλι το ενδομήτριο γιατί ήταν ακόμα στο 6 μου αύξησε την δόση στα χάπια και μου είπε πτι 21 μήνα που ήταν να κάνω εμβρυομεταφορα είναι του Αγίου πνεύματος και μάλλον θα το πάμε 22 του μήνα και έχω αγχωθεί τώρα γιατί θα είμαι 22 μέρα του κύκλου και μου φαίνεται πολύ αργά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Βρε κορίτσια αυτό το freeze all το λέει συνέχεια ο γιατρός μου, επιτρέπεται να πούμε σε ποιο γιατρό ή νοσοκομείο πηγαίνουμε μήπως συναντηθούμε κ από κοντά καμία φορά;; 

Καλημέρα!!!!! Εγώ να σου πω την αλήθεια πρώτη φορά το ακούω αυτό το freeze all (εννοω εδώ το άκουσα πρώτη φορά ).... Και δεν ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε γιατρούς και νοσοκομεία... Ίσως η κοπέλα που ξεκίνησε το θέμα να γνωρίζει .... Εγώ ξέρω κοπέλα που θα πάμε στον ίδιο όπως κ κοπέλα που πήγε στο ίδιο με μένα από άλλη συζήτηση στο φόρουμ που είχαν αναφέρει το όνομα του. . ... Και πιστεύω πως ωραίο θα ήταν να ξέραμε που πάει η κάθε μία έτσι για υποστήριξη κ εμψύχωση!!!!!! 👍😉👍😉👍😉👍🌹🌹🌹🌹🌹🍕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Εεε όχι και σε ανεχόμαστε,μην το ξανά πεις ποτέ!!! Όλες το ίδιο είμαστε!!!

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;;

Εγώ πάω Ιασώ για να κάνω και το τεστ covid και να είμαι έτοιμη!! Δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε και το covid!!

Καλη επιτυχια!! Ολα να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...