Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η peacock είπε:

9 βλαστοκύστες βαλαμε καταψυξη.. Παντα εχω πολλά εμβρυα... Εκανα εξεταση ngs χθες κι αν οι γαλακτοβακιλλοι βγουν ανεβασμένοι οπως τους θέλουμε θα πάμε σε εμβρυομεταφορά. Θα δούμε... δεν ανυπομονώ καθόλου ομως, καμία σχεση όπως τις άλλες φορές.

Εύχομαι τώρα που είσαι πιο ουδέτερη,,,άρα εύχομαι και πιο χαλαρή,,,όποιες βλαστοκύστες μεταφέρεις να είναι τα μελλοντικά παιδάκια σου επιτέλους. Είσαι από τις "παλιές" αν επιτρέπεται να το πω έτσι,,,ελπίζω ολόψυχα φέτος να είναι η αρχή της νέα ζωής/ζωών που θα φέρεις στον κόσμο και θα ολοκληρώσουν την ευτυχία σας. 🙏👶💖👶💖

Η εξέταση ngs και οι γαλακτοβάκιλλοι τί είναι και πως επηρεάζουν? Πρώτη φορά διαβάζω κάτι τέτοιο για ετ. Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μας ενημερώσεις. Πραγματικά πόσα θα μάθουμε ποια? και πόσα υπάρχουν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Ειχαμε μιλήσει και πιο παλιά με κάποιες στο άλλο φόρουμ!Καταρχήν καλη επιτυχία σε όσες ξεκινάνε και όσες είναι στην αναμονή για την χοριακη!Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμια όταν κάνουμε εμβρυομεταφορα αν δεν πιάσει έρχεται κανονικά περίοδο όταν περιμένουμε ή λογο φαρμάκων δεν έρχεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Ειχαμε μιλήσει και πιο παλιά με κάποιες στο άλλο φόρουμ!Καταρχήν καλη επιτυχία σε όσες ξεκινάνε και όσες είναι στην αναμονή για την χοριακη!Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμια όταν κάνουμε εμβρυομεταφορα αν δεν πιάσει έρχεται κανονικά περίοδο όταν περιμένουμε ή λογο φαρμάκων δεν έρχεται?

Που είσαι κοριτσάκι μου γλυκό εσύ? Και ότι σε σκεφτόμουν και διάβαζα τα μηνύματά μας. Πως είσαι? Αν δεν κόψεις τα φάρμακα δεν έρχεται περίοδος. Άρα , με αρνητική ή πεσμένη χοριακή μιλάς με το γιατρό σου και σου λέει λογικά να τα κόψεις. Μετά αδιαθετείς από 3-5-7 μέρες διαστημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ακομα δεν εχει τελειωσει τιποτα κοριτσι μου!!! Να ελπίζεις να πανε ολα καλα!!! Ενα θελουμε να μεινει στο τελος οποτε μπορει να πανε ολα καλα!!! Καλη επιτυχια να εχεις κοριτσι μου, να πανε ολα καλα!!  

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Πραγματικά τι ωραίο να βλέπεις τόσο ευχάριστα νέα αλλά και τόση αγάπη που έχουμε η μία στην άλλη κοπέλα χωρίς να γνωριζόμαστε... Είστε η καλύτερη παρέα .. Στα δικά μου νέα μόνο 3 βλαστοκύστες άριστης ποιότητας καταφέραμε και άλλες 4 όχι τόσο καλές... Στείλαμε για pgd(στίγμα) τις 3 και σε 15 μέρες θα μάθουμε τα αποτελέσματα ... Φοβάμαι μη καταστραφούν η βγουν και οι 3 άρρωστες... Δεν έχω πολλές πιθανότητες μόνο με θαύμα θα πετύχει ..

Μην είσαι απαισιόδοξη... Μέχρι να βγούνε τα αποτελέσματα ελπίζεις πάντα!φίλη μου που θα έκανε εξωσωματικη λόγω πολύ κακού σπέρματος περίμενε να ανοίξει τόσο καιρό η επιτροπή για προεμφυτευτικο κάτι τέτοιο τέλος πάντων που ήταν κλειστό λόγω κορωνοιου. Σε πληροφορώ έμεινε έγκυος φυσιολογικα πράγμα σχεδόν αδύνατο τους είχαν πει έκαναν την εξέταση λόγω στίγματος και οι δύο και το μωρό δεν έχει καν το στίγμα!!!! Δεν είναι απίστευτο αυτό;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η condios είπε:

Που είσαι κοριτσάκι μου γλυκό εσύ? Και ότι σε σκεφτόμουν και διάβαζα τα μηνύματά μας. Πως είσαι? Αν δεν κόψεις τα φάρμακα δεν έρχεται περίοδος. Άρα , με αρνητική ή πεσμένη χοριακή μιλάς με το γιατρό σου και σου λέει λογικά να τα κόψεις. Μετά αδιαθετείς από 3-5-7 μέρες διαστημα. 

Εντάξει η αλήθεια είναι ότι πέρασα μια περίεργη φάση μετα απο τι έγινε έπεσα πολυ ψυχολογικά αλλα δεν το άφησα να με ρίξει τελείως και προσπαθώ να αφήσω πίσω μου τα παλιά να σκέφτομαι θετικά για την επόμενη προσπάθεια!Εσυ τι κάνεις?πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Despina87 είπε:

Εντάξει η αλήθεια είναι ότι πέρασα μια περίεργη φάση μετα απο τι έγινε έπεσα πολυ ψυχολογικά αλλα δεν το άφησα να με ρίξει τελείως και προσπαθώ να αφήσω πίσω μου τα παλιά να σκέφτομαι θετικά για την επόμενη προσπάθεια!Εσυ τι κάνεις?πως είσαι?

Ποιος να πει τί και σε όποιον περνάει δύσκολη κατάσταση. Μόνο ο χρόνος , πίστη και το θέλω μας βοηθά να ξεπεράσουμε ότι αντιμετωπίζουμε. Χαίρομαι που σκέφτεσαι θετικά, και έτσι να συνεχίσεις, έχει φως στο τέλος ,,,αλλιώς δε θα είναι το τέλος. Καλά και εγώ, μια απ'τα ίδια με τα δικά σου, σε αναμονή για την επόμενη. Λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και το αγόρι μου που λέει και το άσμα. Άι στο καλό, μίζερες δεν είμασταν ποτέ,,,τώρα θα γίνουμε?! Υγεία να έχουμε να περνάμε τις όποιες δοκιμασίες και να τους χαμογελάμε στα μούτρα. Χαίρομαι πολύ που επανήλθες,,,είναι γουρλίδικο εδώ το νέο θέμα απ΄ότι διαβάζουμε καθημερινά,,,τα κορίτσια όλα είναι λαλίστατα και με τα καλύτερα λόγια για όλες. Πάμε γερά Δεσποινάκι 🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Ποιος να πει τί και σε όποιον περνάει δύσκολη κατάσταση. Μόνο ο χρόνος , πίστη και το θέλω μας βοηθά να ξεπεράσουμε ότι αντιμετωπίζουμε. Χαίρομαι που σκέφτεσαι θετικά, και έτσι να συνεχίσεις, έχει φως στο τέλος ,,,αλλιώς δε θα είναι το τέλος. Καλά και εγώ, μια απ'τα ίδια με τα δικά σου, σε αναμονή για την επόμενη. Λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και το αγόρι μου που λέει και το άσμα. Άι στο καλό, μίζερες δεν είμασταν ποτέ,,,τώρα θα γίνουμε?! Υγεία να έχουμε να περνάμε τις όποιες δοκιμασίες και να τους χαμογελάμε στα μούτρα. Χαίρομαι πολύ που επανήλθες,,,είναι γουρλίδικο εδώ το νέο θέμα απ΄ότι διαβάζουμε καθημερινά,,,τα κορίτσια όλα είναι λαλίστατα και με τα καλύτερα λόγια για όλες. Πάμε γερά Δεσποινάκι 🙏👶💖👶💖

Ακριβώς έτσι!Αν δεν έχει φως δεν είναι το τέλος!Είναι δύσκολο για την κάθε κοπέλα που βιώνει το οτι άσχημο και το περνάει η κάθε μια διαφορετικά!Περα απο θετικές σκέψεις πίστη και υπομονή δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο!

Η αλήθεια είναι ότι και εγω απο αυτά που διαβάζω βλέπω ότι είναι γουρλίδικο το νέο θέμα!!Εσυ σε τι φάση είσαι τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αννια27 ευχαριστώ πολύ!! Δεν το ήξερα! Και καλή ώρα μόλις αδιαθετησα... Θέλω και τη βοήθεια σας... Ροζ αίμα δεν είναι πολύ να τη συμπεριλάβω ως 1η μέρα;; η γιατρός μου στην Πάτρα μου είπε να πάω αύριο να κάνω εξέταση αίματος και να κάνουμε υπέρηχο.. Και κατ επέκταση να αρχίσω τις ενέσεις αλλά κάτι μου λέει πως αυτή δεν είναι η πρώτη μέρα σήμερα..

Εσείς τι λέτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Αννια27 ευχαριστώ πολύ!! Δεν το ήξερα! Και καλή ώρα μόλις αδιαθετησα... Θέλω και τη βοήθεια σας... Ροζ αίμα δεν είναι πολύ να τη συμπεριλάβω ως 1η μέρα;; η γιατρός μου στην Πάτρα μου είπε να πάω αύριο να κάνω εξέταση αίματος και να κάνουμε υπέρηχο.. Και κατ επέκταση να αρχίσω τις ενέσεις αλλά κάτι μου λέει πως αυτή δεν είναι η πρώτη μέρα σήμερα..

Εσείς τι λέτε; 

Κορίτσι μου γλυκό εμένα ο γιατρός μου είπε ότι πρώτη μέρα πιάνουμε όταν έρθει κόκκινο αίμα και όχι πιο πριν!! Στο λέω γιατί ήταν να ξεκινήσω cyclacur την πρώτη μέρα περιόδου και παίρνω τηλέφωνο το γιατρό και του λέω γιατρέ ξεκινάω έχω καφέ και ροζ ;;και μου λέει όχι μόλις δεις κόκκινο αίμα ξεκινάς !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Πραγματικά τι ωραίο να βλέπεις τόσο ευχάριστα νέα αλλά και τόση αγάπη που έχουμε η μία στην άλλη κοπέλα χωρίς να γνωριζόμαστε... Είστε η καλύτερη παρέα .. Στα δικά μου νέα μόνο 3 βλαστοκύστες άριστης ποιότητας καταφέραμε και άλλες 4 όχι τόσο καλές... Στείλαμε για pgd(στίγμα) τις 3 και σε 15 μέρες θα μάθουμε τα αποτελέσματα ... Φοβάμαι μη καταστραφούν η βγουν και οι 3 άρρωστες... Δεν έχω πολλές πιθανότητες μόνο με θαύμα θα πετύχει ..

Γιατί λες ότι δεν έχεις πολλές πιθανότητες;;ο γιατρός στο είπε;;; Εγώ λέω ότι έστω και μια θα είναι άψογη και θα είναι και το μωρό σου εξάλλου θαύματα γίνονται συνέχεια απλά δεν τα βλέπουμε 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Ειχαμε μιλήσει και πιο παλιά με κάποιες στο άλλο φόρουμ!Καταρχήν καλη επιτυχία σε όσες ξεκινάνε και όσες είναι στην αναμονή για την χοριακη!Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμια όταν κάνουμε εμβρυομεταφορα αν δεν πιάσει έρχεται κανονικά περίοδο όταν περιμένουμε ή λογο φαρμάκων δεν έρχεται?

Καλησπέρα κορίτσι μου ,εμένα με το που έκοψα τα φάρμακα στην πρώτη εξωσωματική μετά από 3 μέρες μου ήρθε κανονικά περίοδος!! Αλλά πρέπει να κόψεις τα φάρμακα πρώτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό εμένα ο γιατρός μου είπε ότι πρώτη μέρα πιάνουμε όταν έρθει κόκκινο αίμα και όχι πιο πριν!! Στο λέω γιατί ήταν να ξεκινήσω cyclacur την πρώτη μέρα περιόδου και παίρνω τηλέφωνο το γιατρό και του λέω γιατρέ ξεκινάω έχω καφέ και ροζ ;;και μου λέει όχι μόλις δεις κόκκινο αίμα ξεκινάς !! 

Αααχ κι εγώ αυτό διαβάζω στο φυλλάδιο του εξωσωματικου μου... Είναι ροζ δεν είναι κόκκινο... Απλά στον τόπο μου εδώ η γιατρός μου θα μου κάνει μετρήσεις.. Και δεν ξέρω αν έχει πλήρη γνώση.. Έχω μπερδευτεί τόσο πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από το γιατρό και @Vasilique μάντεψε βρεεε.... 15/06 τελικά χαχαχαχα και δεν σου κάνω πλάκα!!!!! Αλλά είναι τελειωτικό ,μην κάθεσαι να το αλλάζεις πάλι όμως δεν πειράζει!!! Έχω δύο απορίες και τις παραθέτω ευθείς αμέσως 

1. Το ενδομήτριο από προχθές είναι 10 , υπάρχει περίπτωση μέχρι την Τρίτη να κατέβει;;; Ωστόσο συνεχίζω κανονικά με 3 cyclacur την μέρα

2. Την ημέρα της έμβρυο μεταφορας μου είπε ο γιατρός να κάνω πριν πάω μια ένεση αντιπηκτικη prolutex !! Και αναρωτιέμαι γιατί την κάνουμε αυτή την ένεση;;; Και γιατί στην πρώτη έμβρυο μεταφορά δεν μου είπε να την κάνω;! 

 Τέλος ξεκινάω από σήμερα προγεστερόνη!! Αυτά....για πείτε γνώμες!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

Αααχ κι εγώ αυτό διαβάζω στο φυλλάδιο του εξωσωματικου μου... Είναι ροζ δεν είναι κόκκινο... Απλά στον τόπο μου εδώ η γιατρός μου θα μου κάνει μετρήσεις.. Και δεν ξέρω αν έχει πλήρη γνώση.. Έχω μπερδευτεί τόσο πολύ... 

Θα έλεγα να πάρεις και τον εξωσωματικο σου και να ρωτήσεις ,μην ανχωνεσαι μιλά και με τους δύο το πρωί και αποφασίζεις!! Ηρεμία και όλα θα γίνουν :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Θα έλεγα να πάρεις και τον εξωσωματικο σου και να ρωτήσεις ,μην ανχωνεσαι μιλά και με τους δύο το πρωί και αποφασίζεις!! Ηρεμία και όλα θα γίνουν :-)

Κορίτσι μου... Δεν υπάρχει νομίζω απορία... Έχει γίνει κατακόκκινο... Αν και πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Ίσως ήταν επειδή τόσο καιρό από το άγχος μου την καθυστερούσε επειδή δεν είχα τις ενέσεις και σήμερα που χαλάρωσα ήρθε για τα καλά! 

Είδα ότι 15 /6 είναι και η εμβρυομεταφορά σου... καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Πρώτη μου φορά και δεν ξέρω να σου απαντήσω για τις αντιπηκτικες αλλά σίγουρα τα κορίτσια τα άλλα θα ξέρουν!! Καλή επιτυχία!!! ☘️☘️☘️☘️☘️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου... Δεν υπάρχει νομίζω απορία... Έχει γίνει κατακόκκινο... Αν και πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Ίσως ήταν επειδή τόσο καιρό από το άγχος μου την καθυστερούσε επειδή δεν είχα τις ενέσεις και σήμερα που χαλάρωσα ήρθε για τα καλά! 

Είδα ότι 15 /6 είναι και η εμβρυομεταφορά σου... καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Πρώτη μου φορά και δεν ξέρω να σου απαντήσω για τις αντιπηκτικες αλλά σίγουρα τα κορίτσια τα άλλα θα ξέρουν!! Καλή επιτυχία!!! ☘️☘️☘️☘️☘️

Μια χαρά κορίτσι μου αφού αδιαθετησες κανονικά πας για τις εξετάσεις σου,είδες τι μας κάνει το ανχος!!! Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ,να σου πάνε όλα καλά με την πρώτη 😉 !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από το γιατρό και @Vasilique μάντεψε βρεεε.... 15/06 τελικά χαχαχαχα και δεν σου κάνω πλάκα!!!!! Αλλά είναι τελειωτικό ,μην κάθεσαι να το αλλάζεις πάλι όμως δεν πειράζει!!! Έχω δύο απορίες και τις παραθέτω ευθείς αμέσως 

1. Το ενδομήτριο από προχθές είναι 10 , υπάρχει περίπτωση μέχρι την Τρίτη να κατέβει;;; Ωστόσο συνεχίζω κανονικά με 3 cyclacur την μέρα

2. Την ημέρα της έμβρυο μεταφορας μου είπε ο γιατρός να κάνω πριν πάω μια ένεση αντιπηκτικη prolutex !! Και αναρωτιέμαι γιατί την κάνουμε αυτή την ένεση;;; Και γιατί στην πρώτη έμβρυο μεταφορά δεν μου είπε να την κάνω;! 

 Τέλος ξεκινάω από σήμερα προγεστερόνη!! Αυτά....για πείτε γνώμες!!! :-)

Με το καλό να γίνει η ετ σου !!!!!! καλόβαλτα και καλοστέριωτα εκεί για 9 μηνάκια!!!! 

1. το ενδομήτριο δεν κατεβαίνει,,,σουπερ νουμερο ειναι αν Τριτη πας για ετ,,,θα δώσει και άλλο λογικά και καλά κάνει και δε σε φορτώνει οιστρογόνα εφόσον κάνεις καλό από μόνη σου 

2. εξέταση αίματος προγεστερόνης έκανες? Προφανώς για μπουστάρισμα στη δίνει τώρα,,,ίσως στην πρώτη ετ να ήταν πιο ψηλά η τιμή της προγεστερόνης τότε ή ίσως στο δίνει τώρα για καλύτερα,,,μην τα σκέφτεσαι,,απλά κάνε τα 

Σούπερ να πάνε όλα εύχομαι ολόψυχα και να ξεκινήσεις το όμορφο ταξίδι προς τη μητρότητα και εσύ γλυκιά μου! 🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από το γιατρό και @Vasilique μάντεψε βρεεε.... 15/06 τελικά χαχαχαχα και δεν σου κάνω πλάκα!!!!! Αλλά είναι τελειωτικό ,μην κάθεσαι να το αλλάζεις πάλι όμως δεν πειράζει!!! Έχω δύο απορίες και τις παραθέτω ευθείς αμέσως 

1. Το ενδομήτριο από προχθές είναι 10 , υπάρχει περίπτωση μέχρι την Τρίτη να κατέβει;;; Ωστόσο συνεχίζω κανονικά με 3 cyclacur την μέρα

2. Την ημέρα της έμβρυο μεταφορας μου είπε ο γιατρός να κάνω πριν πάω μια ένεση αντιπηκτικη prolutex !! Και αναρωτιέμαι γιατί την κάνουμε αυτή την ένεση;;; Και γιατί στην πρώτη έμβρυο μεταφορά δεν μου είπε να την κάνω;! 

 Τέλος ξεκινάω από σήμερα προγεστερόνη!! Αυτά....για πείτε γνώμες!!! :-)

Καλή επιτυχία!!!!! Με το καλό!
1. Δεν κατεβαίνει το ενδομήτριο μόνο ανεβαίνει σε τιμές! 

2. Η Prolutex είναι ένεση προγεστερόνης δεν είναι αντιπηκτική! 
Θα πάνε όλα τέλεια!! Με το καλό κοριτσάκι μου!! 🤰🏻💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η condios είπε:

Με το καλό να γίνει η ετ σου !!!!!! καλόβαλτα και καλοστέριωτα εκεί για 9 μηνάκια!!!! 

1. το ενδομήτριο δεν κατεβαίνει,,,σουπερ νουμερο ειναι αν Τριτη πας για ετ,,,θα δώσει και άλλο λογικά και καλά κάνει και δε σε φορτώνει οιστρογόνα εφόσον κάνεις καλό από μόνη σου 

2. εξέταση αίματος προγεστερόνης έκανες? Προφανώς για μπουστάρισμα στη δίνει τώρα,,,ίσως στην πρώτη ετ να ήταν πιο ψηλά η τιμή της προγεστερόνης τότε ή ίσως στο δίνει τώρα για καλύτερα,,,μην τα σκέφτεσαι,,απλά κάνε τα 

Σούπερ να πάνε όλα εύχομαι ολόψυχα και να ξεκινήσεις το όμορφο ταξίδι προς τη μητρότητα και εσύ γλυκιά μου! 🙏👶💖👶💖

Δεν με έβαλε να κάνω εξέταση προγεστερόνη αλλά σκέφτομαι να πάω αύριο από μόνη μου!! Σε ευχαριστώ τοσοοοο πολυυυυυ κορίτσι μου 💕 μακάρι να πάνε όλα κατευχην αυτή τη φορά!!! ΚΆι ευχαριστω για την απάντηση ;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλή επιτυχία!!!!! Με το καλό!
1. Δεν κατεβαίνει το ενδομήτριο μόνο ανεβαίνει σε τιμές! 

2. Η Prolutex είναι ένεση προγεστερόνης δεν είναι αντιπηκτική! 
Θα πάνε όλα τέλεια!! Με το καλό κοριτσάκι μου!! 🤰🏻💕

Ευχαριστώ πάρα πολύ κοπελαρα μου!!!! Εντ μεταξύ ότι να ναι κατάλαβα , προγεστερόνης τελικά είναι η ένεση!! Ευχαριστώ για την απάντηση :-)🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από το γιατρό και @Vasilique μάντεψε βρεεε.... 15/06 τελικά χαχαχαχα και δεν σου κάνω πλάκα!!!!! Αλλά είναι τελειωτικό ,μην κάθεσαι να το αλλάζεις πάλι όμως δεν πειράζει!!! Έχω δύο απορίες και τις παραθέτω ευθείς αμέσως 

1. Το ενδομήτριο από προχθές είναι 10 , υπάρχει περίπτωση μέχρι την Τρίτη να κατέβει;;; Ωστόσο συνεχίζω κανονικά με 3 cyclacur την μέρα

2. Την ημέρα της έμβρυο μεταφορας μου είπε ο γιατρός να κάνω πριν πάω μια ένεση αντιπηκτικη prolutex !! Και αναρωτιέμαι γιατί την κάνουμε αυτή την ένεση;;; Και γιατί στην πρώτη έμβρυο μεταφορά δεν μου είπε να την κάνω;! 

 Τέλος ξεκινάω από σήμερα προγεστερόνη!! Αυτά....για πείτε γνώμες!!! :-)

Εμένα το ενδομήτριο ήταν 9 Παρασκευή και μου είπαν να πάω Τρίτη για ετ! Και ήταν μια χαρά! Και από Παρασκευή είχα ξεκινήσει κορτιζόνη, αντιβίωση, αντιπηκτικές, προγρστερονη ενδοσκοπικά και Σαλοσπίρ συν τα cyclacur που έπαιρνα από πριν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μου φαίνεται πολύ περίεργο να του ξέφυγε του Χριστ. κάτι τέτοιο... Επειδή όμως ποτέ μην λες ποτέ, θα έκανα την υστεροσκοπηση στον μαστρ, ασχέτως του κέντρου. Δεν μπορεί κανείς να σ υποχρεώσει να τα κάνεις όλα εκεί.. 

ελα ντε αυτο αναρωτηθηκα κ εγω γιατι γενικα του εχω πολυ εμπιστοσυνη...τι να πω να μεγαλωσε απο τα φαρμακα κ πριν να μην φαινοταν..

Ειναι τα χαζα κολληματα που εχω κ πρεπει να τα ξεπερασω κ να κοιταξω το συμφερον μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από το γιατρό και @Vasilique μάντεψε βρεεε.... 15/06 τελικά χαχαχαχα και δεν σου κάνω πλάκα!!!!! Αλλά είναι τελειωτικό ,μην κάθεσαι να το αλλάζεις πάλι όμως δεν πειράζει!!! Έχω δύο απορίες και τις παραθέτω ευθείς αμέσως 

1. Το ενδομήτριο από προχθές είναι 10 , υπάρχει περίπτωση μέχρι την Τρίτη να κατέβει;;; Ωστόσο συνεχίζω κανονικά με 3 cyclacur την μέρα

2. Την ημέρα της έμβρυο μεταφορας μου είπε ο γιατρός να κάνω πριν πάω μια ένεση αντιπηκτικη prolutex !! Και αναρωτιέμαι γιατί την κάνουμε αυτή την ένεση;;; Και γιατί στην πρώτη έμβρυο μεταφορά δεν μου είπε να την κάνω;! 

 Τέλος ξεκινάω από σήμερα προγεστερόνη!! Αυτά....για πείτε γνώμες!!! :-)

Και εννοείται πολύ πολύ καλή επιτυχία!! Μόνο θετικές σκέψεις και αισιοδοξία!! Όλα θα πάνε τέλεια!! Οι σκέψεις και οι προσευχές μας θα ναι μαζί σου την Τρίτη!! ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Δεν με έβαλε να κάνω εξέταση προγεστερόνη αλλά σκέφτομαι να πάω αύριο από μόνη μου!! Σε ευχαριστώ τοσοοοο πολυυυυυ κορίτσι μου 💕 μακάρι να πάνε όλα κατευχην αυτή τη φορά!!! ΚΆι ευχαριστω για την απάντηση 😉

Και να μην πας να κάνεις για καλό στην έδωσε,,,ενεσούλα είναι με μικρή βελονίτσα,,,ευκολη. Όλα θα είναι,,,ήρθε η σειρά σου! πίστεψε το,ζήστο μεσα σου! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...