Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Βρε κορίτσια νομίζω ότι θα μου σπάσει η καρδιά από το πρωί.

Από τα 8 ωάρια που έδωσα εχτές γονιμοποιηθηκαν μόνο τα 3.

Από τις εμπειρίες σας πόσα λέτε να φτάσουν σε βλαστοκυστες?

Κ τα τρία θα φτάσουν! Αυτό θα λες!

Την Παρασκευή θα ξέρεις πόσα έφτασαν τριών ημερών σωστά; Τότε θα είναι πιο ασφαλές να πούμε κ κάτι παραπάνω ... Ο εμβρυολόγος σε ενημερώνει; Θυμίσου να ρωτήσεις πόσο διαιρέσεων είναι την Παρασκευή ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Εντάξει αναμενόμενα όλα αυτά. Εύχομαι να είναι ανέφελη κ όμορφη η περίοδος αυτή κοριτσάκι μου! Κ γιατί όχι να ανταλλάζουμε σύντομα εμπειρίες! 💚

Σύντομα κοριτσι μου... για ολα τα κορίτσια!!! Το καλοκαιρι αυτο θα ειναι τυχερό! Ειπαμε μετα θα φτιάξουμε αλλη σελίδα εγκυουλες 2022!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Σύντομα κοριτσι μου... για ολα τα κορίτσια!!! Το καλοκαιρι αυτο θα ειναι τυχερό! Ειπαμε μετα θα φτιάξουμε αλλη σελίδα εγκυουλες 2022!!! 

Κορίτσια της εξωσωματικής ενωμένα, σύντομα όλα φουσκωμένα! Σύνθημα! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα ❤️

Είμαι 36 και έχω ΑΜΗ 1.3.

Με το μακρύ πρωτόκολλο είχα 14 ωάρια από τα οποία είχα 2 έμβρυα.

Διήρκεσε περίπου 20 μέρες μπορεί και παραπάνω 🙄

Αυτή την φορά κάναμε βραχύ επειδή η ΑΜΗ μου είναι χαμηλή ώστε ναι μεν να βγάλουμε λίγα ωάρια αλλά να είναι πιο ποιοτικά.

Η ΑΜΗ σου θεωρώ πως είναι καλή !

Θεωρώ πως ο γιατρός σου με βάση την ηλικία σου και την ΑΜΗ σου θα σε συμβουλέψει τι είναι το καλύτερο για σένα👍

Εγώ κορίτσια έκανα εχτές ωοληψοα βγάλαμε 8 και γονιμοποιηθηκαν μόνο τα 3!

Και την Κυριακή θα μάθω πόσα έφτασαν σε βλαστοκυστες.

Η αλήθεια είναι πως έχω αγχωθει πολύ φοβάμαι μήπως δεν προχωρήσουν σε βλαστοκυστες.

Ναι σίγουρα την γιατρό θα εμπιστευτώ αλλά τέτοιο άγχος δεν περίμενα να έχω για το παραμικρό...σε καταλαβαίνω αλλά αλλά έχεις κάνει την μισή δουλειά και τώρα τα μωράκια σου πολλαπλασιαζοντε,έχε πίστη 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει! Καλά κάνεις κ δεν ανυπομονείς. Αργά κ σταθερά βήματα ...

Πόσα έχετε βάλει κατάψυξη κορίτσι;

9 βλαστοκύστες βάλαμε... θα δουμε, κραταω μικρό καλάθι αυτη τη φορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Ειναι οντως!!! Και ευχομαι το γούρι να συνεχιστεί για ολες μας, και για καινουριες χοριακες και για θετικές εκβάσεις στις εγκυμοσύνες μας!! 🍀🙏

Το ευχομαι για ολες μας κοριτσια. Τελος του μηνα θα παω για επαγγελματικο ταξιδι στην Τηνο θα αναψω κερι για ολες εγκυουλες κ εν αναμονη εγκυουλες.  Αντε να αυξηθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Δινουν κ ποτε απαντησεις; Αναρωτιεμαι...πηρατε την σωστη αποφαση να ξαναπροσπαθησετε, δεν το βαζουμε κατω! Εγω δυστυχως ειμαι αναγκασμενη για προεμφυτευτικο..

την μιση διαδικασια την περασες κ αυτο ειναι σημαντικο..ποσα εμβρυακια εχεις; Φανταζομαι βλαστοκυστες.. Οταν λες την καταλληλη στιγμη, εννοεις δεν ειναι ετοιμος ο οργανισμος σου ακομα; Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα αυτη την φορα!!

Εγω περναω επιτροπη την Δευτερα οποτε αναμενω να στειλω τα χαρτια κ να παρω την αποφαση..κ αυτο τον μηνα θα κανω υστεροσκοπηση να δω τι συμβαινει μεσα στην μητρα..θελω να μπουνε σιγα σιγα ολα σε μια σειρα γιατι η ανυπομονησια μου ειναι μεγαλη!

9 βλαστοκύστες βαλαμε καταψυξη.. Παντα εχω πολλά εμβρυα... Εκανα εξεταση ngs χθες κι αν οι γαλακτοβακιλλοι βγουν ανεβασμένοι οπως τους θέλουμε θα πάμε σε εμβρυομεταφορά. Θα δούμε... δεν ανυπομονώ καθόλου ομως, καμία σχεση όπως τις άλλες φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

9 βλαστοκύστες βάλαμε... θα δουμε, κραταω μικρό καλάθι αυτη τη φορά

Με 9 βλαστοκύστες παιδάκι μου κ μου μιλάς για μικρό καλάθι;;; Σύνελθε ε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Με 9 βλαστοκύστες παιδάκι μου κ μου μιλάς για μικρό καλάθι;;; Σύνελθε ε!

Ασε κορίτσι... στη πρωτη 9 ειχα...στη δευτερη 7...τωρα τρίτη παλι 9.... παιδι δεν εχω... ασε...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Το ευχομαι για ολες μας κοριτσια. Τελος του μηνα θα παω για επαγγελματικο ταξιδι στην Τηνο θα αναψω κερι για ολες εγκυουλες κ εν αναμονη εγκυουλες.  Αντε να αυξηθουμε.

Σ' ευχαριστούμε! Βοήθειά μας! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Δλδ θύμισέ μου υστεροσκόπηση δεν είχες κάνει μέχρι τώρα; Εάν όχι, τότε μικρή μου επιβάλλεται να κάνεις! Να την κάνεις στον Μαστρομηνά κ επειδή ακριβώς σε βλέπει σαν υποψήφια πελάτισσα το μόνο σίγουρο είναι ότι θα σε προσέξει. Το πού θα απευθυνθείς μετά δλδ εάν θα παραμείνεις στον τωρινό ή θα πας στον Μαστρομηνά θα εξαρτηθεί από τα ευρήματα. Η διαδικασία της υστεροσκόπησης βιντεοσκοπείται. Οπότε εάν όντως ο Μ είχε δίκιο, τότε νομίζω πως πρέπει να αλλάξεις επειγόντως! Δεν μπορεί ο ένας να βλέπει κ ο άλλος όχι τα προφανή!

Δεν εχω κανει ποτε υστεροσκοπηση...

Σκεφτομουν να την κανω στον γυναικολογο μου, ο οποιος εχει επικοινωνια με τον εξωσωματιστη μου κ εχουμε δωσει ηδη προκαταβολη στο κεντρο για την εξωσωματικη, οποτε δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι να αλλαξουμε κεντρο..

το αλλο που μπορει να ειναι θεμα δικης μου λαθος οπτικης ειναι οτι αν κανω την υστερο στον Μαστρομηνα δεν ειναι λιγο σαν να δεσμευομαι οτι θα κανω εκαι την απομενη προσπαθεια; 
Βεβαια αυτο που λες για τα ευρηματα ειναι πολυ σημαντικο γιατι αν δειξει οτι οντως προυπηρχε κ τζαμπα χαθηκε το εμβρυακι μου ειναι μεγαλο θεμα..σημαινει οτι δεν εκαναν σωστο υπερηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Ασε κορίτσι... στη πρωτη 9 ειχα...στη δευτερη 7...τωρα τρίτη παλι 9.... παιδι δεν εχω... ασε...

 

Θα τα κάνει τα μαγικά του ο γιατρούλης μας! Κάτσε και θα το δεις! Το πιστεύω! Όπως επίσης πιστεύω πως εμείς οι μεγαλοκοπέλες (για τον εαυτό μου μιλάω) καθώς κ οι κοπέλες με αρκετές αποτυχημένες ετ είναι μια πρόκληση για έναν γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Δεν εχω κανει ποτε υστεροσκοπηση...

Σκεφτομουν να την κανω στον γυναικολογο μου, ο οποιος εχει επικοινωνια με τον εξωσωματιστη μου κ εχουμε δωσει ηδη προκαταβολη στο κεντρο για την εξωσωματικη, οποτε δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι να αλλαξουμε κεντρο..

το αλλο που μπορει να ειναι θεμα δικης μου λαθος οπτικης ειναι οτι αν κανω την υστερο στον Μαστρομηνα δεν ειναι λιγο σαν να δεσμευομαι οτι θα κανω εκαι την απομενη προσπαθεια; 
Βεβαια αυτο που λες για τα ευρηματα ειναι πολυ σημαντικο γιατι αν δειξει οτι οντως προυπηρχε κ τζαμπα χαθηκε το εμβρυακι μου ειναι μεγαλο θεμα..σημαινει οτι δεν εκαναν σωστο υπερηχο...

Αν κανεις στον Μαστρομηνα να ζητησεις μέθη γιατί κανει υστεροσκόπηση και χωρίς μέθη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ασε κορίτσι... στη πρωτη 9 ειχα...στη δευτερη 7...τωρα τρίτη παλι 9.... παιδι δεν εχω... ασε...

 

Παιδι δεν εχεις μεχρι τωρα κοριτσι μου!!! Δε σημαίνει οτι κάθε φορα θα ειναι ιδια! Καλα κανεις που κρατάς μικρό καλάθι αν και τα εχεις στριμώξει τα 9 στο καλαθάκι σου!!! Ολα καλα θα πανε!!! Με το καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Θα τα κάνει τα μαγικά του ο γιατρούλης μας! Κάτσε και θα το δεις! Το πιστεύω!

Μακαρι Vasilique μου ειναι η τελυταία μου ελπίδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η peacock είπε:

9 βλαστοκύστες βαλαμε καταψυξη.. Παντα εχω πολλά εμβρυα... Εκανα εξεταση ngs χθες κι αν οι γαλακτοβακιλλοι βγουν ανεβασμένοι οπως τους θέλουμε θα πάμε σε εμβρυομεταφορά. Θα δούμε... δεν ανυπομονώ καθόλου ομως, καμία σχεση όπως τις άλλες φορές.

Εμ δεν εχεις περασει κ λιγα...λογικο το βρισκω! Μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Παιδι δεν εχεις μεχρι τωρα κοριτσι μου!!! Δε σημαίνει οτι κάθε φορα θα ειναι ιδια! Καλα κανεις που κρατάς μικρό καλάθι αν και τα εχεις στριμώξει τα 9 στο καλαθάκι σου!!! Ολα καλα θα πανε!!! Με το καλο!!! 

Τι γλυκιά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η N.Angel είπε:

Εμ δεν εχεις περασει κ λιγα...λογικο το βρισκω! Μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Για όλες μας θελω να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Αν κανεις στον Μαστρομηνα να ζητησεις μέθη γιατί κανει υστεροσκόπηση και χωρίς μέθη...

Θα ειναι επεμβατικη οποτε σιγουρα θα παω με μεθη...υποθετω...

αλλα δεν ξερω που να την κανω...

εχει καμια εμπειρια με τον Μαστρομηνα να μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Το ευχομαι για ολες μας κοριτσια. Τελος του μηνα θα παω για επαγγελματικο ταξιδι στην Τηνο θα αναψω κερι για ολες εγκυουλες κ εν αναμονη εγκυουλες.  Αντε να αυξηθουμε.

Να εισαι καλα κοριτσι μου!!! Και σε σενα ο,τι καλυτερο! Το χρειαζόμαστε το κεράκι σου! Ευχαριστω!!! Καλη επιτυχια σε ολα τα κορίτσια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Μόκο τουμπεκί ψιλοκομμένο σου λέω! Ο καθένας στη θέση που του πρέπει! Εκείνα σαν μια ανάμνηση στο συρτάρι στο κουτάκι τους, κ τα άλλα στην κοιλίτσα!

Κλάψ κλαψ σε ευχαριστώ τόσο πολύ κοριτσάρα μου ,τι ωραία που τα λες 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Δλδ θύμισέ μου υστεροσκόπηση δεν είχες κάνει μέχρι τώρα; Εάν όχι, τότε μικρή μου επιβάλλεται να κάνεις! Να την κάνεις στον Μαστρομηνά κ επειδή ακριβώς σε βλέπει σαν υποψήφια πελάτισσα το μόνο σίγουρο είναι ότι θα σε προσέξει. Το πού θα απευθυνθείς μετά δλδ εάν θα παραμείνεις στον τωρινό ή θα πας στον Μαστρομηνά θα εξαρτηθεί από τα ευρήματα. Η διαδικασία της υστεροσκόπησης βιντεοσκοπείται. Οπότε εάν όντως ο Μ είχε δίκιο, τότε νομίζω πως πρέπει να αλλάξεις επειγόντως! Δεν μπορεί ο ένας να βλέπει κ ο άλλος όχι τα προφανή!

 @N.Angel σύμφωνο απόλυτα κορίτσι μου με την Βασιλική!! Με την σειρά που στα είπε θεωρώ ότι πρέπει να προχωρήσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Δινουν κ ποτε απαντησεις; Αναρωτιεμαι...πηρατε την σωστη αποφαση να ξαναπροσπαθησετε, δεν το βαζουμε κατω! Εγω δυστυχως ειμαι αναγκασμενη για προεμφυτευτικο..

την μιση διαδικασια την περασες κ αυτο ειναι σημαντικο..ποσα εμβρυακια εχεις; Φανταζομαι βλαστοκυστες.. Οταν λες την καταλληλη στιγμη, εννοεις δεν ειναι ετοιμος ο οργανισμος σου ακομα; Ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα αυτη την φορα!!

Εγω περναω επιτροπη την Δευτερα οποτε αναμενω να στειλω τα χαρτια κ να παρω την αποφαση..κ αυτο τον μηνα θα κανω υστεροσκοπηση να δω τι συμβαινει μεσα στην μητρα..θελω να μπουνε σιγα σιγα ολα σε μια σειρα γιατι η ανυπομονησια μου ειναι μεγαλη!

Να σε ρωτησω αν θυμασαι ποιο ειναι το κοστος για προεμφυτικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! Είναι δύσκολος ο δρόμος αυτός αλλά θα σας φερει μεγάλες στιγμές ευτυχίας στο τέλος. Τις καλύτερες ευχές μου από μια μαμά 3 υπέροχων παιδιών εξωσωματικής!

Να τα χαιρεσαι πολυ γλυκο κ ενθαρυντικο μηνυμα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...