Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου δλδ; κ από φάρμακα τι ακριβώς παίρνεις; θα πάω κ εγώ (εύχομαι) τον Ιούλιο για εμβρυομεταφορά κ δεν βλέπω την ώρα!!!δεν περνάει με τπτ αυτός ο Ιουνιος😁😁😁!! Οπότε θα ήθελα να ξέρω τι με περιμένει.. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, όλα να πάνε καλά!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσένα να πάνε όλα τέλεια με την πρώτη να γίνεις μανούλα :-) !!! Εγώ πριν την περίοδο έπαιρνα αντισυλληπτικά και για 3 μέρες ενέσεις αρβεκαπ μετά αδιαθετησα και ξεκίνησα από την αρχή cyclacur ,στην αρχή έπαιρνα 1 και τώρα παίρνω 3 την μέρα!! Δεν παίρνω κάτι άλλο κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

@Vasiliqueβαλε κι εμενα στο γουρλιδικο πινακακι! Στις ωοληψίες!! Αντε να δουμε🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻 Παμε δυνατα κοριτσια μου! Μονο θετικα τεστ και πολλη πολλη χαρα! 

Καλή επιτυχίααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσένα να πάνε όλα τέλεια με την πρώτη να γίνεις μανούλα :-) !!! Εγώ πριν την περίοδο έπαιρνα αντισυλληπτικά και για 3 μέρες ενέσεις αρβεκαπ μετά αδιαθετησα και ξεκίνησα από την αρχή cyclacur ,στην αρχή έπαιρνα 1 και τώρα παίρνω 3 την μέρα!! Δεν παίρνω κάτι άλλο κορίτσι μου!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!🥳🥳 Εμένα ο γιατρός μου δε μου έχει πει τίποτα ακόμη για φάρμακα, απλώς την ημέρα που θα αδιαθετήσω να τον πάρω τηλ. Φαντάζομαι πως υπάρχουν διάφοροι τύποι προετοιμασίας όπως κ στην ωοληψία τι να πω. Σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι όταν θα πας για τη μεταφορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Ειχα κ εγω παλινδρομη, εμεις δεν προλαβαμε να ακουσουμε καρδια καθολου κ σκεψου ηταν ελεγμενο απο χρωμοσωμικα το εμβρυο...Τι να σκεφτω κ εγω...ουτε οι γιατροι ξερουν, υποθετουν μονο..κ εμενα μου ειπαν μπορει να μην εμφυτευτηκε σε καλο σημειο, μπορει λενε να εμφανισε μετα χρωμοσωμικα (ποσο γκαντεμα μπορει να ειμαι).

Ειχα τσεκαρει κι εγω χρωμοσωμικά τα εμβρυα, είχα δίδυμη κύηση και αποβολή στην 6η εβδομάδα... δε βρηκαμε ποτε τι εφταιξε... πφφφφ πολυ αγχωτικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Χαχα και να μην κλείσουν πότε !! Εντ μεταξύ είδα ότι με έβαλες τελικά 18/06 και πήγα χθες στο γιατρό για υπέρηχο και μου λέει πας πολύ καλά το ενδομήτριο είναι ήδη 10 οπότε θα πάμε 16/06 !!! Αααα πήγα να του πω τώρα που το βρήκαμε με την Βασική θα το αλλάξουμε πάλι 😂😂

Άντε άντε με το καλό!! Λίγο έμεινε!! Καλή επιτυχία να έχεις!! 🤞🤞🤞 Νομίζω ήρθε η ώρα να κατεβαίνεις πιο κάτω κ εσυ στο πινακακι!! 🙏🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου δλδ; κ από φάρμακα τι ακριβώς παίρνεις; θα πάω κ εγώ (εύχομαι) τον Ιούλιο για εμβρυομεταφορά κ δεν βλέπω την ώρα!!!δεν περνάει με τπτ αυτός ο Ιουνιος😁😁😁!! Οπότε θα ήθελα να ξέρω τι με περιμένει.. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, όλα να πάνε καλά!! 

Θα περάσει καλή μου!! Και θα πάνε όλα σούπερ!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Θα περάσει καλή μου!! Και θα πάνε όλα σούπερ!! 🙏🙏

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! 😍😍Κ σε σενα εύχομαι τα καλύτερα. Αν κατάλαβα από το username θα πρέπει να είμαστε κ συνομήλικες, ε; τα κατάφερες με την πρώτη; ποτέ θα ξανά πας για χοριακη;; εγω έχω κάνει 2 φυσικούς μόνο με χάπια κ τώρα η 3η φορά ήταν βραχυ πρωτόκολλο, ελπίζω στη εμβρυομεταφορα να πάνε καλά τα πράγματα με την πρώτη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Χαχα και να μην κλείσουν πότε !! Εντ μεταξύ είδα ότι με έβαλες τελικά 18/06 και πήγα χθες στο γιατρό για υπέρηχο και μου λέει πας πολύ καλά το ενδομήτριο είναι ήδη 10 οπότε θα πάμε 16/06 !!! Αααα πήγα να του πω τώρα που το βρήκαμε με την Βασική θα το αλλάξουμε πάλι 😂😂

Με το καλο κοριτσι μου!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!🥳🥳 Εμένα ο γιατρός μου δε μου έχει πει τίποτα ακόμη για φάρμακα, απλώς την ημέρα που θα αδιαθετήσω να τον πάρω τηλ. Φαντάζομαι πως υπάρχουν διάφοροι τύποι προετοιμασίας όπως κ στην ωοληψία τι να πω. Σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι όταν θα πας για τη μεταφορά; 

Καλησπέρα κορίτσι..καλή επιτυχία σου εύχομαι..μαζί θα είμαστε λογικά και γω για Ιούλιο λέω αν δεν αλλάξει κάτι..εμένα το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι να προμηθευτώ τα χαπακια οιστραδιόλης αυτά που είναι σαν τα σικλακουρ να τα έχω για σιγουρια από τωρα και μόλις αδιαθετησω να τον πάρω τηλ για να πάω..αιώνας μου φαίνεται όλο αυτό το διάστημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι..καλή επιτυχία σου εύχομαι..μαζί θα είμαστε λογικά και γω για Ιούλιο λέω αν δεν αλλάξει κάτι..εμένα το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι να προμηθευτώ τα χαπακια οιστραδιόλης αυτά που είναι σαν τα σικλακουρ να τα έχω για σιγουρια από τωρα και μόλις αδιαθετησω να τον πάρω τηλ για να πάω..αιώνας μου φαίνεται όλο αυτό το διάστημα..

Ακριβώς τα ίδια μου είπε ο γιατρός. Ελπίζω να μου έρθει περίοδος ακριβώς τη μερα όπως κάθε μήνα αλλωστε κ να μη μου τη σκάσει τώρα που τη θέλω!!! Θέλω ακόμη 2 εβδομάδες ως εκείνη τη μέρα!! Εγώ εν τω μεταξύ έπαθα κ ήπια υπερδιέγερση για αυτό θα πάω σε επόμενο κύκλο, κ μου ήρθε κ περίοδος πολύ γρήγορα μετά την ωοληψία. Κ στην ουσία έχει να μου κάνει υπέρηχο 3 εβδομάδες. Ελπίζω να μη δει κάτι κ πάμε κ για άλλη αναβολή.. Ξέρεις αν ας πούμε βρει κάποιο εύρημα στις ωοθήκες αν είναι αιτία αναβολής της εμβρυομεταφορας. Γιατί εγώ έχω κ αυτό το άγχος στη 2η μου προσπάθεια με φυσικό κ Femara βρέθηκα με 3 κυστικα στις ωοθήκες κ ένα μήνα αντισυλληπτικα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι..καλή επιτυχία σου εύχομαι..μαζί θα είμαστε λογικά και γω για Ιούλιο λέω αν δεν αλλάξει κάτι..εμένα το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι να προμηθευτώ τα χαπακια οιστραδιόλης αυτά που είναι σαν τα σικλακουρ να τα έχω για σιγουρια από τωρα και μόλις αδιαθετησω να τον πάρω τηλ για να πάω..αιώνας μου φαίνεται όλο αυτό το διάστημα..

Κ φυσικά σου εύχομαι καλή επιτυχία, όλα να πάνε καλά κ τον άλλο μήνα να μιλάμε για αποτελέσματα χοριακης!!!! 🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!🥳🥳 Εμένα ο γιατρός μου δε μου έχει πει τίποτα ακόμη για φάρμακα, απλώς την ημέρα που θα αδιαθετήσω να τον πάρω τηλ. Φαντάζομαι πως υπάρχουν διάφοροι τύποι προετοιμασίας όπως κ στην ωοληψία τι να πω. Σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι όταν θα πας για τη μεταφορά; 

Φυσικά και υπάρχουν διάφοροι τύποι προετοιμασίας,έχω καταλάβει ότι πάνω κάτω είναι μια διαδικασία αλλά κάθε γιατρός κάνει άλλη προετοιμασία!! Ήταν να πάω 21η μέρα του κύκλου αλλά τελικά θα πάω 19η μέρα!! Τώρα εάν μου το ξανααλλαξει δεν ξέρω 😋,έχω και αύριο ραντεβού για υπέρηχο!! Ότι θες να ρωτάς και ότι ξέρω θα σου λέω,πλησιάζεις και εσύ εξάλλου :-) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Άντε άντε με το καλό!! Λίγο έμεινε!! Καλή επιτυχία να έχεις!! 🤞🤞🤞 Νομίζω ήρθε η ώρα να κατεβαίνεις πιο κάτω κ εσυ στο πινακακι!! 🙏🙏🥰

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι πραγματικά μακάρι!!! Στείλτε μπεμπεδοσκονη οι εγκυουλες μπας και γίνει το θαύμα!!! Με το καλό να ακούσεις καρδούλα και σε λίγους μήνες να το έχεις αγκαλίτσα το μωράκι σου 🥰👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα!!! 

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου γλυκιά,με το καλό το μωράκι σου να κυλήσει ο καιρός νερό και να το υποδεχτείς 🥰!! Και είπαμε οι εγκυουλες στείλτε μπεμπεδοσκονη 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννια27 είπε:

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου γλυκιά,με το καλό το μωράκι σου να κυλήσει ο καιρός νερό και να το υποδεχτείς 🥰!! Και είπαμε οι εγκυουλες στείλτε μπεμπεδοσκονη 🙏

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! Μακαρι να μου πανε ολα καλα αυτη τη φορα!! 
Σας το εχω ξαναπει, σας στελνω μπεμπεδοσκονη με τις χούφτες!! Φουλ! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι..καλή επιτυχία σου εύχομαι..μαζί θα είμαστε λογικά και γω για Ιούλιο λέω αν δεν αλλάξει κάτι..εμένα το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι να προμηθευτώ τα χαπακια οιστραδιόλης αυτά που είναι σαν τα σικλακουρ να τα έχω για σιγουρια από τωρα και μόλις αδιαθετησω να τον πάρω τηλ για να πάω..αιώνας μου φαίνεται όλο αυτό το διάστημα..

Και εγώ οιστροδιολη παίρνω γιατί δεν βρήκα αυθεντικά cyclacur πουθενά!! Θα περάσει ο καιρός και δεν θα καταλάβαιτε καν!! Κατεψυγμένα και εσύ θα βάλεις 5 ημερών σωστά;;καλά δεν θυμάμαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! Μακαρι να μου πανε ολα καλα αυτη τη φορα!! 
Σας το εχω ξαναπει, σας στελνω μπεμπεδοσκονη με τις χούφτες!! Φουλ! 🥰🥰🥰

Ένα θα πω μονάχα ένα, εσείς μου θυμησατε ότι μόνο με αισιοδοξία προχωράμε και πάνε όλα καλά,οπότε μην μου την χάνεται εσείς!!! Να είσαι θετική και ήρεμη και είμαι σίγουρη ότι όλα θα κυλήσουν ρολόι 😉 !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Και εγώ οιστροδιολη παίρνω γιατί δεν βρήκα αυθεντικά cyclacur πουθενά!! Θα περάσει ο καιρός και δεν θα καταλάβαιτε καν!! Κατεψυγμένα και εσύ θα βάλεις 5 ημερών σωστά;;καλά δεν θυμάμαι;;

Ναι γι αυτό μου είπε να τα παραγγείλω από τώρα για να είμαι έτοιμη γιατί τα αυθεντικά δεν υπάρχουν πουθενα..αύριο θα πάρω το τελικό οκ από τους γιατρούς για να προχωρήσω στον κύκλο που έρχεται..έχω 3 κατεψυγμένα 5 ημερών καλά θυμάσαι..καλή επιτυχία σου εύχομαι να συνεχίσουμε τα ευχάριστα που ξεκίνησαν τα κορίτσια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Ναι γι αυτό μου είπε να τα παραγγείλω από τώρα για να είμαι έτοιμη γιατί τα αυθεντικά δεν υπάρχουν πουθενα..αύριο θα πάρω το τελικό οκ από τους γιατρούς για να προχωρήσω στον κύκλο που έρχεται..έχω 3 κατεψυγμένα 5 ημερών καλά θυμάσαι..καλή επιτυχία σου εύχομαι να συνεχίσουμε τα ευχάριστα που ξεκίνησαν τα κορίτσια μας!!

Μακάρι κορίτσι μου και σε εσένα το ίδιο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 💓!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Ένα θα πω μονάχα ένα, εσείς μου θυμησατε ότι μόνο με αισιοδοξία προχωράμε και πάνε όλα καλά,οπότε μην μου την χάνεται εσείς!!! Να είσαι θετική και ήρεμη και είμαι σίγουρη ότι όλα θα κυλήσουν ρολόι 😉 !!

Δε την χάνω κοριτσι μου!! Απλα ειμαι συγκρατημένα αισιόδοξη οπως λενε τα κορίτσια εδω στο φόρουμ! 
Ευχομαι να συνεχιστεί το σερί και περιμενουμε τα δικα σου θετικά νεα καθώς και της @Sandyb που θα ειστε κοντα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. να ρωτησω κάτι;;;τη δεύτερη μέρα του κυκλου έκανα ορμονικές εξετάσεις (βασικά δεν ήταν ακριβώς δεύτερη γιατί αδιαθέτησα Πεμπτη απόγευμα κ Παρασκευή πρωι έκανα εξετάσει Γιατί μενω επαρχία και το σκ είναι κλειστά) κ η προγεστερονη μου βγήκε πολύ υψηλή. Αύριο είναι 21η μέρα. Να την επαναλάβω; Στον επόμενο κύκλο θα κάνω εμβρυομεταφορα. Ο γιατρός μου δε μ ζήτησε τις εξετάσεις. Από μόνη μου της έκανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ειχα τσεκαρει κι εγω χρωμοσωμικά τα εμβρυα, είχα δίδυμη κύηση και αποβολή στην 6η εβδομάδα... δε βρηκαμε ποτε τι εφταιξε... πφφφφ πολυ αγχωτικό...

Σε αγαπώ θηρίο μου..  

Μια αγκαλίτσα από εμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ειχα τσεκαρει κι εγω χρωμοσωμικά τα εμβρυα, είχα δίδυμη κύηση και αποβολή στην 6η εβδομάδα... δε βρηκαμε ποτε τι εφταιξε... πφφφφ πολυ αγχωτικό...

Ημασταν πολυ ατυχες μαλλον κοριτσι μου...τωρα σε τι φαση εισαι εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια @Αννια27 με το καλο να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου! Μια βδομαδα εμεινε..

 

@Sandyb κ σε σενα να πανε ολα καλα!! 

 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. να ρωτησω κάτι;;;τη δεύτερη μέρα του κυκλου έκανα ορμονικές εξετάσεις (βασικά δεν ήταν ακριβώς δεύτερη γιατί αδιαθέτησα Δευτέρα απόγευμα κ Παρασκευή πρωι έκανα εξετάσει Γιατί μενω επαρχία και το σκ είναι κλειστά) κ η προγεστερονη μου βγήκε πολύ υψηλή. Αύριο είναι 21η μέρα. Να την επαναλάβω; Στον επόμενο κύκλο θα κάνω εμβρυομεταφορα. Ο γιατρός μου δε μ ζήτησε τις εξετάσεις. Από μόνη μου της έκανα. 

Αν αδιαθετησες Δευτερα απογευμα μετρας την επομενη μερα ως πρωτη οποτε για 2-3η μερα επρεπε να κανεις Τεταρτη η Πεμπτη τις εξετασεις...Φανταζομαι κ Παρασκευη δεν εχει παρα πολυ μεγαλη διαφορα, σε αυτο ομως ρωτα καλυτερα τον γιατρο σου...ποσο υψηλη ηταν δλδ η προγεστερονη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Καλη επιτυχια @Αννια27 με το καλο να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου! Μια βδομαδα εμεινε..

 

@Sandyb κ σε σενα να πανε ολα καλα!! 

 

Αν αδιαθετησες Δευτερα απογευμα μετρας την επομενη μερα ως πρωτη οποτε για 2-3η μερα επρεπε να κανεις Τεταρτη η Πεμπτη τις εξετασεις...Φανταζομαι κ Παρασκευη δεν εχει παρα πολυ μεγαλη διαφορα, σε αυτο ομως ρωτα καλυτερα τον γιατρο σου...ποσο υψηλη ηταν δλδ η προγεστερονη σου?

Μπερδευτηκα. Πέμπτη απόγευμα αδιαθέτησα. Άρα η Παρασκευή ήταν πρώτη μέρα κ έκανα τις εξετάσεις. Η προγεστερονη μου ήταν κοντά στο 7. Τις εστειλα τις εξετάσεις στο κεντρο κ με πήραν απ τη γραμματεια κ είπαν ότι οι εξετάσεις είναι μια χαρά. Αλλά εμένα το 7 στην προγεστερονη μου χτύπησε. Σκεφτομαι μήπως ο γιατρός είδε μόνο αυτές που μου βάζει κ προσπέρασε την προγεστερονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...