Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Σε έχω κουράσει με τόσες ερωτήσεις πραγματικά έχω πελαγώσει νόμιζα ότι θα ήταν εύκολο να πάμε σε εξωσωματική αλλά εγώ δεν ξέρω τι πρέπει να διαλέξω το α) ή το β)

Καθόλου δεν με κούρασες! Στη θέση σου αν με ρωτάς θα προχωρούσα σε διέγερση δεδομένου ότι θα είχα κ τα φάρμακα της επιτροπής κ αν δεν έδινα ωάρια τότε αναγκαστικά θα πήγαινα με φυσικό… Μίλα με τον γιατρό σου πάλι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Άντε είμαι σίγουρη οτι ήδη κάνουν παρέα!! Με το καλό και στα υπόλοιπα και να μπουν να φωλιάσουν στην κοιλιτσα σου επιτέλους!! 🙏🙏🥰

Ευχαριστώ πολύ Νικόλ! Από το στόμα σου κ στου Θεού το αφτί! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sabinaret είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα!!!! είναι 812!!!!! θα τρελαθωωωωω🥰🥰🥰🥰

Μπραβοοοοο! Τελειο νουμερο!!! Συγχαρητηρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sabinaret είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα!!!! είναι 812!!!!! θα τρελαθωωωωω🥰🥰🥰🥰

Μπραααααααααβο!!!! Σουπερ κοριτσι μου!!! Καλούς διπλασιασμούς! 

Παμε το σερί συνεχίζεται!!! Αντε και στις υπόλοιπες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Κορίτσια μου έχω μία απορία. Αν και μου είπε ο γιατρός ότι η αποβολή που είχα πριν ένα μήνα περίπου ήταν λόγω ξαφνικής αποκόλλησης π[ου ίσως οφείλεται σε κακό σημείο εμφύτευσης, εγώ κάπως δεν μπορώ να το χωνέψω δεδομένου ότι πρόσεχα και μάλιστα μετά από μία αιμοραγεία που είχα ενώ είχαμε ακούσει καρδούλα, ΄'ημουν ξάπλα και έκανα ενέσεις. Τόσο γκαντεμιά πια; θα μου πείτε έγινε οκ προχώρα, ναι αυτό θα κάνω αλλά δε σας κρύβω ότι πονάει πολύ η 2η σερρύ απώλεια. Τουλάχιστον την πρώτη φορά οκ είχαμε να το αποδώσουμ επιο χειροπιαστά( ινωνύωμα που μαζί με δίκερο δεν λειτούργησαν). Τώρα; Συγνώμη αν σας φορτώνω αλλά κάπου ήθελα να το πω, να φύγει!!!

Εχεις δικιο να το σκεφτεσαι και να σε απασχολεί! Δυστυχως οταν συμβαίνει κατι τετοιο δε μπορουμε με τιποτα να το χωνέψουμε... να σκεφτεσαι ομως οτι έμεινες έγκυος, σου το εχω ξαναπει, πολυ σημαντικό γιατι σημαίνει οτι θα ξανά μείνεις και που θα παει θα ερθει η τυχερη σου!! Δε θα συμβαίνουν παντα μονο ασχημα (σου τα λεω για να τα συνειδητοποιώ κι εγω)! 
Να παρεις δύναμη για να προχωρήσεις μπροστά σε νεα προσπάθεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Κορίτσια μου έχω μία απορία. Αν και μου είπε ο γιατρός ότι η αποβολή που είχα πριν ένα μήνα περίπου ήταν λόγω ξαφνικής αποκόλλησης π[ου ίσως οφείλεται σε κακό σημείο εμφύτευσης, εγώ κάπως δεν μπορώ να το χωνέψω δεδομένου ότι πρόσεχα και μάλιστα μετά από μία αιμοραγεία που είχα ενώ είχαμε ακούσει καρδούλα, ΄'ημουν ξάπλα και έκανα ενέσεις. Τόσο γκαντεμιά πια; θα μου πείτε έγινε οκ προχώρα, ναι αυτό θα κάνω αλλά δε σας κρύβω ότι πονάει πολύ η 2η σερρύ απώλεια. Τουλάχιστον την πρώτη φορά οκ είχαμε να το αποδώσουμ επιο χειροπιαστά( ινωνύωμα που μαζί με δίκερο δεν λειτούργησαν). Τώρα; Συγνώμη αν σας φορτώνω αλλά κάπου ήθελα να το πω, να φύγει!!!

Δεν μας φορτώνεις βρε κορίτσι μου..δεν είχα δει το λόγο της αποβολής σου..επιπλέον εξετάσεις τώρα σου έκανε? Δηλαδή υπαρχει κάποια άλλη εξήγηση για την αποκόλληση ή μόνο αυτό με το σημείο εμφυτευσης?άραγε πως καταλαβαίνουν το κακό σημείο εμφυτευσης δεν ξέρω..πάντως μη νομίζεις εγώ απεβαλλα λόγω χρωμοσωμικης ανωμαλίας του εμβρύου και παρόλο που υπάρχει αποδεδειγμενος λόγος πάλι δεν μπορώ να το χωνέψω..και με έχουν ξεσκονισει και σε εξετάσεις όλο τρέχω και δεν τελειώνει αυτό πράγμα να προχωρήσω παρακάτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Δεν μας φορτώνεις βρε κορίτσι μου..δεν είχα δει το λόγο της αποβολής σου..επιπλέον εξετάσεις τώρα σου έκανε? Δηλαδή υπαρχει κάποια άλλη εξήγηση για την αποκόλληση ή μόνο αυτό με το σημείο εμφυτευσης?άραγε πως καταλαβαίνουν το κακό σημείο εμφυτευσης δεν ξέρω..πάντως μη νομίζεις εγώ απεβαλλα λόγω χρωμοσωμικης ανωμαλίας του εμβρύου και παρόλο που υπάρχει αποδεδειγμενος λόγος πάλι δεν μπορώ να το χωνέψω..και με έχουν ξεσκονισει και σε εξετάσεις όλο τρέχω και δεν τελειώνει αυτό πράγμα να προχωρήσω παρακάτω..

Δεν μου είπε να κάνω τώρα άλλες εξετάσεις, είχα κάνει υστεροσκόπηση πριν την τρίτη εμβρυομεταφορά και δεν είχε βρεθεί κάτι! Ζήτησα εγώ να κάνουμε κάτι πχ να δούμε καρυότυπο αλλά δεν το θεωρεί σκόπιμο ο γιατρός μου λόγω του ότι λέει δεν σταμάτησε η ανάπτυξη του εμβρύου αλλά ξαφνικά άρχισα να έχω αίμα και παρά την ξεκούραση και τις ενέσεις δεν σώθηκε. Τι να πω, σαν πιο πιθανή εξήγηση αυτή μου έδωσε ότι στο σηεμίο που έγινε η εμφύτευση ίσως να μην ήταν όλα πρόσφορα. Στο μεταξύ διαβάζω ότι με αποκόλληση γυναίκες τα κατάφεραν, εγώ δεν ξέρω γιατί και ενώ το είχα ακούσει και οι χοριακές στην αρχή ήταν σούπερ! Σου εύχομαι σύντομα να ηρεμήσεις και εσύ ώστε να προχωρήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sabinaret είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα!!!! είναι 812!!!!! θα τρελαθωωωωω🥰🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια κορίτσι μουυυυ τι τέλεια νέα!!!!! Να συνεχίσουν μόνο τα καλά και σε 9 μήνες να το έχεις στην αγκαλιά σου :-) !!!!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Κορίτσια μου έχω μία απορία. Αν και μου είπε ο γιατρός ότι η αποβολή που είχα πριν ένα μήνα περίπου ήταν λόγω ξαφνικής αποκόλλησης π[ου ίσως οφείλεται σε κακό σημείο εμφύτευσης, εγώ κάπως δεν μπορώ να το χωνέψω δεδομένου ότι πρόσεχα και μάλιστα μετά από μία αιμοραγεία που είχα ενώ είχαμε ακούσει καρδούλα, ΄'ημουν ξάπλα και έκανα ενέσεις. Τόσο γκαντεμιά πια; θα μου πείτε έγινε οκ προχώρα, ναι αυτό θα κάνω αλλά δε σας κρύβω ότι πονάει πολύ η 2η σερρύ απώλεια. Τουλάχιστον την πρώτη φορά οκ είχαμε να το αποδώσουμ επιο χειροπιαστά( ινωνύωμα που μαζί με δίκερο δεν λειτούργησαν). Τώρα; Συγνώμη αν σας φορτώνω αλλά κάπου ήθελα να το πω, να φύγει!!!

Το μόνο που θα σου πω είναι να τα λες για να ξεφορτωνεις δεν γίνεται αλλιώς!! Γι'αυτό είμαστε εδώ!! Τώρα όσο αφορά την απορία σου πραγματικά δεν ξέρω τι να πω !! Ίσως εάν έπαιρνες κιαλλες γνώμες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Δεν μου είπε να κάνω τώρα άλλες εξετάσεις, είχα κάνει υστεροσκόπηση πριν την τρίτη εμβρυομεταφορά και δεν είχε βρεθεί κάτι! Ζήτησα εγώ να κάνουμε κάτι πχ να δούμε καρυότυπο αλλά δεν το θεωρεί σκόπιμο ο γιατρός μου λόγω του ότι λέει δεν σταμάτησε η ανάπτυξη του εμβρύου αλλά ξαφνικά άρχισα να έχω αίμα και παρά την ξεκούραση και τις ενέσεις δεν σώθηκε. Τι να πω, σαν πιο πιθανή εξήγηση αυτή μου έδωσε ότι στο σηεμίο που έγινε η εμφύτευση ίσως να μην ήταν όλα πρόσφορα. Στο μεταξύ διαβάζω ότι με αποκόλληση γυναίκες τα κατάφεραν, εγώ δεν ξέρω γιατί και ενώ το είχα ακούσει και οι χοριακές στην αρχή ήταν σούπερ! Σου εύχομαι σύντομα να ηρεμήσεις και εσύ ώστε να προχωρήσεις!!!

Δεν ξέρω τι παίζει με τους γιατρούς..είναι όλοι τόσο διαφορετικοί μεταξύ τους..εμένα πάλι ενώ ήταν η πρώτη μου αποβολή με έστειλε κατ ευθείαν για εξετάσεις θρομβοφιλιας, έστειλε από μόνος του το έμβρυο για έλεγχο, υστεροσκοπηση είχα κάνει πέρυσι και καρυότυπο δικό μας είχαμε κάνει πριν την εξωσωματική, αυτό είναι βασικό μου είχαν πει δεν ξεκινάμε αλλιώς..και ποιος ξέρει τώρα που έχουν τα αποτελέσματα του εμβρύου τι άλλο θα με βάλουν να κανω..περιμένω να μου πει η γενετιστρια και οι εμβρυολογοι..σε τι φάση είσαι τώρα?πότε σου είπε να προχωρήσεις σε επόμενη προσπάθεια?συγνώμη αν το έχεις αναφέρει και δεν το θυμάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Δεν μου είπε να κάνω τώρα άλλες εξετάσεις, είχα κάνει υστεροσκόπηση πριν την τρίτη εμβρυομεταφορά και δεν είχε βρεθεί κάτι! Ζήτησα εγώ να κάνουμε κάτι πχ να δούμε καρυότυπο αλλά δεν το θεωρεί σκόπιμο ο γιατρός μου λόγω του ότι λέει δεν σταμάτησε η ανάπτυξη του εμβρύου αλλά ξαφνικά άρχισα να έχω αίμα και παρά την ξεκούραση και τις ενέσεις δεν σώθηκε. Τι να πω, σαν πιο πιθανή εξήγηση αυτή μου έδωσε ότι στο σηεμίο που έγινε η εμφύτευση ίσως να μην ήταν όλα πρόσφορα. Στο μεταξύ διαβάζω ότι με αποκόλληση γυναίκες τα κατάφεραν, εγώ δεν ξέρω γιατί και ενώ το είχα ακούσει και οι χοριακές στην αρχή ήταν σούπερ! Σου εύχομαι σύντομα να ηρεμήσεις και εσύ ώστε να προχωρήσεις!!!

Κοριτσι μου τι να πω λυπαμαι πολυ...Δηλαδη σου ειπε οτι το εχασες λογω αποκολλησης? Ποσο σιγουρος ειναι?

Ειχα κ εγω παλινδρομη, εμεις δεν προλαβαμε να ακουσουμε καρδια καθολου κ σκεψου ηταν ελεγμενο απο χρωμοσωμικα το εμβρυο...Τι να σκεφτω κ εγω...ουτε οι γιατροι ξερουν, υποθετουν μονο..κ εμενα μου ειπαν μπορει να μην εμφυτευτηκε σε καλο σημειο, μπορει λενε να εμφανισε μετα χρωμοσωμικα (ποσο γκαντεμα μπορει να ειμαι). Εγω εκανα εξετασεις θρομβοφιλιας, πηγα σε ενδοκρινολογο κ εκανα σαλπιγγογραφια (λογω επιτροπης). Στην σαλπιγγογραφια κατι φανηκε, ο γιατρος λεει μπορει να ειναι υπολειμματα απο το εμβρυο η πηγματα αιματος, θα κανω υστεροσκοπηση για να μαι σιγουρη..Επρεπε να απαιτησεις καρυοτυπο, ας λεει οτι θελει ο γιατρος, τουλαχιστον να αποκλεισεις περιπτωσεις. Τωρα οτι εγινε εγινε, δεν θα μαθεις ποτε..κοιτα μπροστα κ σου ευχομαι η επομενη να ειναι η τυχερη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσι μου τι να πω λυπαμαι πολυ...Δηλαδη σου ειπε οτι το εχασες λογω αποκολλησης? Ποσο σιγουρος ειναι?

Ειχα κ εγω παλινδρομη, εμεις δεν προλαβαμε να ακουσουμε καρδια καθολου κ σκεψου ηταν ελεγμενο απο χρωμοσωμικα το εμβρυο...Τι να σκεφτω κ εγω...ουτε οι γιατροι ξερουν, υποθετουν μονο..κ εμενα μου ειπαν μπορει να μην εμφυτευτηκε σε καλο σημειο, μπορει λενε να εμφανισε μετα χρωμοσωμικα (ποσο γκαντεμα μπορει να ειμαι). Εγω εκανα εξετασεις θρομβοφιλιας, πηγα σε ενδοκρινολογο κ εκανα σαλπιγγογραφια (λογω επιτροπης). Στην σαλπιγγογραφια κατι φανηκε, ο γιατρος λεει μπορει να ειναι υπολειμματα απο το εμβρυο η πηγματα αιματος, θα κανω υστεροσκοπηση για να μαι σιγουρη..Επρεπε να απαιτησεις καρυοτυπο, ας λεει οτι θελει ο γιατρος, τουλαχιστον να αποκλεισεις περιπτωσεις. Τωρα οτι εγινε εγινε, δεν θα μαθεις ποτε..κοιτα μπροστα κ σου ευχομαι η επομενη να ειναι η τυχερη σου!!

Λόγω αποκόλλησης μου είπε, τι να σου πω κορίτσι και εγώ δεν ξέρω κάτι άλλο! Βλαστοκύστη ΄ταν, του είπα μετά την απόξεση να στείλει για έλεγχο ό,τι έβγαλε και μου είπε στην ουσία ότι δεν είχε μείνει κάτι αξιόλογο! Δεν θέλει πάρα την επιμ΄νή μου να κάνω τώρα κάποια άλλη εξέταση, είναι ο 3ος γιατρός που έχω αλλάξει. Η πρώτη δεν ήξερε για θέματα υπογονιμότητας καθώς έχουμε θέμα με το σπέρμα και η 2η δεν με διαχειρίστηκε καλά καθώς ήξερε ότι έχω δίκερη και σίγουρα με το ινωμύωμα θα ήταν δύσκολα δεν την απασχόλησε το θέαμ ποτέ και έτσι στο 2ο τρίμηνο το έχασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Δεν ξέρω τι παίζει με τους γιατρούς..είναι όλοι τόσο διαφορετικοί μεταξύ τους..εμένα πάλι ενώ ήταν η πρώτη μου αποβολή με έστειλε κατ ευθείαν για εξετάσεις θρομβοφιλιας, έστειλε από μόνος του το έμβρυο για έλεγχο, υστεροσκοπηση είχα κάνει πέρυσι και καρυότυπο δικό μας είχαμε κάνει πριν την εξωσωματική, αυτό είναι βασικό μου είχαν πει δεν ξεκινάμε αλλιώς..και ποιος ξέρει τώρα που έχουν τα αποτελέσματα του εμβρύου τι άλλο θα με βάλουν να κανω..περιμένω να μου πει η γενετιστρια και οι εμβρυολογοι..σε τι φάση είσαι τώρα?πότε σου είπε να προχωρήσεις σε επόμενη προσπάθεια?συγνώμη αν το έχεις αναφέρει και δεν το θυμάμαι..

Μου είπε να πάρω τα φάρμακα που δικαιούμαι για 2η προσπάθεια και μετά αν αδιαθετήσω να κάνουμε διέγερση και να τα έχουμε τα έμβρυα στην άκρη για Φθινόπωρο ώστε να ηρεμήσω λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Λόγω αποκόλλησης μου είπε, τι να σου πω κορίτσι και εγώ δεν ξέρω κάτι άλλο! Βλαστοκύστη ΄ταν, του είπα μετά την απόξεση να στείλει για έλεγχο ό,τι έβγαλε και μου είπε στην ουσία ότι δεν είχε μείνει κάτι αξιόλογο! Δεν θέλει πάρα την επιμ΄νή μου να κάνω τώρα κάποια άλλη εξέταση, είναι ο 3ος γιατρός που έχω αλλάξει. Η πρώτη δεν ήξερε για θέματα υπογονιμότητας καθώς έχουμε θέμα με το σπέρμα και η 2η δεν με διαχειρίστηκε καλά καθώς ήξερε ότι έχω δίκερη και σίγουρα με το ινωμύωμα θα ήταν δύσκολα δεν την απασχόλησε το θέαμ ποτέ και έτσι στο 2ο τρίμηνο το έχασα.

Αρα ειχε προχωρησει η εγκυμοσυνη...σε καταλαβαινω να εχεις τοσα ερωτηματα..Υπομονη κοριτσι μου..Ελπιζω ο γιατρος αυτος να σε προσεξει περισσοτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Μου είπε να πάρω τα φάρμακα που δικαιούμαι για 2η προσπάθεια και μετά αν αδιαθετήσω να κάνουμε διέγερση και να τα έχουμε τα έμβρυα στην άκρη για Φθινόπωρο ώστε να ηρεμήσω λίγο!

Να ηρεμήσεις και να προχωρήσεις όταν θα είσαι έτοιμη αφού έχεις να ξεκινήσεις και από την αρχή διέγερση..εχεις ταλαιπωρηθει πολύ και από τις καταστάσεις και από γιατρούς από ότι καταλαβαινω..διαλεξε αυτόν που θα σε κάνει να νιώσεις εμπιστοσύνη και σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου και να πάρεις το μωράκι στην αγκαλίτσα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και για σένα να πάνε όλα καλά! Έκανα 3 ετ στην πρώτη προσπάθεια έφτασαν 7 σε επίπεδο βλαστοκύστης τώρα πάλι από την αρχή και με το φόβο δε σου κρύβω μήπως το όνειρο μείνει μόνο όνειρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Αρα ειχε προχωρησει η εγκυμοσυνη...σε καταλαβαινω να εχεις τοσα ερωτηματα..Υπομονη κοριτσι μου..Ελπιζω ο γιατρος αυτος να σε προσεξει περισσοτερο!

ναι στην πρώτη μου κύηση που μας ήρθε αναπάντεχα ενώ ετοιμαζόμασταν για επιτροπή είχε φτάσει 14η εβδομάδα τώρα σταμάτησε λόγω αποκόλλησησς 8η εβδομάδα, δεν ξέρω τι πήγε τόσο λάθος! Η τύχη μου ίσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

ναι στην πρώτη μου κύηση που μας ήρθε αναπάντεχα ενώ ετοιμαζόμασταν για επιτροπή είχε φτάσει 14η εβδομάδα τώρα σταμάτησε λόγω αποκόλλησησς 8η εβδομάδα, δεν ξέρω τι πήγε τόσο λάθος! Η τύχη μου ίσως!

Όχι κορίτσι μου μην αγανάκτησης , ξέρουμε πολλές κοπέλες εδώ αλλά και έξω που πάλεψαν με πολλά και αυτή την στιγμή έχουν αγκαλιά το μωράκι τους!! Χωρίς βέβαια να υποτιμώ αυτά που έχεις περάσει εσύ ,θα σου πω σήκω πάλεψε και είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα έχεις να μας πεις κάτι πολύ ευχάριστο :-) !!! Αλλά εγώ θα επιμείνω,να πάρεις κιαλλες γνώμες!! Δεν φαίνεσαι σίγουρη για το γιατρό σου και αυτό θα σε τρώει συνέχεια!! Οπότε δεν έχεις να χάσεις τπτ από το να κάνεις κάποια ραντεβού και με άλλους (ίσως κάποια, αρκετά λεφτά ) αλλά εάν μπορείς θεωρώ ότι θα σε βοηθήσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καθόλου δεν με κούρασες! Στη θέση σου αν με ρωτάς θα προχωρούσα σε διέγερση δεδομένου ότι θα είχα κ τα φάρμακα της επιτροπής κ αν δεν έδινα ωάρια τότε αναγκαστικά θα πήγαινα με φυσικό… Μίλα με τον γιατρό σου πάλι…

Έκλεισα ραντεβού για αύριο που θα πάω να πάρω και την απόφαση της επιτροπής,επειδή δεν έχω την οικονομική δυνατότητα για πολλά το βάρος του τι θα διαλέξω είναι μεγάλο, στον φυσικό δεν έχει τα φάρμακα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sabinaret είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα!!!! είναι 812!!!!! θα τρελαθωωωωω🥰🥰🥰🥰

Τι όμορφα νέααα!!!! Καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Χωρίς σκοτούρες!! Είναι δύο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sabinaret είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα!!!! είναι 812!!!!! θα τρελαθωωωωω🥰🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια... τι υπέροχα νέα... σου εύχομαι τα καλύτερα.  

από τότε που μπήκα σε αυτό το θέμα, κάθε μέρα ακούω και χαρμόσυνα νέα..  και αυτό μας ανεβάζει..  🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Vasilique --> 11/6

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 18/6

 

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@nikol88163 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@nikol88

@Sabinaret

ΠΗΤ 👶

 Καλημέρα κοριτσάκια μου κ καλή μας εβδομάδα! Κυριακή, γιορτή και σχόλη - να' ταν η βδομάδα όλη - κι η Δευτέρα να 'ταν μόνο - κάνα δυο φορές το χρόνο... Αυτό τραγουδάμε σήμερα ...😂

Είχα ένα τρελό σ/κ γι' αυτό κ δεν κατάφερα να μπω να σας γράψω! Καταρχάς να ευχαριστήσω τις αγαπημένες @JNtina@elena0212και @Apolγια το ιδιαίτερο ενδιαφέρον τους! Η ωοληψία μου πήγε καλά, πήραμε ένα ωάριο, γονιμοποιήθηκε κ αύριο θα ξέρουμε εάν θα πάει να κάνει παρέα κ στο άλλο που έχουμε στην άκρη... Δόξα το Θεό!

@Sabinaretκορίτσι μου καλώς μας ήρθες κ καλώς να ακούσεις σήμερα τα πιο ευχάριστα νέα της ζωής σου! Σε πέρασα κ στο πινακάκι μας γιατί φαίνεται να είναι γουρλίδικο!

@JNtinaτο κατάλαβες κ μόνη σου απ' ότι διάβασα παραπάνω πως δεν έχεις λόγο να ανησυχείς κ να συγκρίνεις χοριακές. Τι σχέση έχει το ένα εμβρυάκι με το άλλο ε; Μου λες; Όλα καλά λοιπόν! Πίστεψέ το κ φρόντισέ το όπως του πρέπει!

@kaounmarκορίτσι γλυκό κ πονεμένο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά, όποτε επιλέξεις εσύ κ νιώσεις έτοιμη να είναι αυτή, να πάνε όλα κατ' ευχήν κ να αφήσεις πίσω σου όλες τις άσχημες αναμνήσεις. Προχωράμε μπροστά! Με φουλ αισιοδοξία κ μόνο θετικές σκέψεις! Εξάλλου εσύ έχεις ατού, μια φορά έγκυος ξανά έγκυος! 😉

 

Βαλτε με και εμενα..να το χω να το βλέπω να χαίρομαι  χαχχαχχ που θα πάει θα έρθει και ο Αύγουστος  :-) 

Ωοληψια κάπου τον Αύγουστο  είναι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Δεν μου είπε να κάνω τώρα άλλες εξετάσεις, είχα κάνει υστεροσκόπηση πριν την τρίτη εμβρυομεταφορά και δεν είχε βρεθεί κάτι! Ζήτησα εγώ να κάνουμε κάτι πχ να δούμε καρυότυπο αλλά δεν το θεωρεί σκόπιμο ο γιατρός μου λόγω του ότι λέει δεν σταμάτησε η ανάπτυξη του εμβρύου αλλά ξαφνικά άρχισα να έχω αίμα και παρά την ξεκούραση και τις ενέσεις δεν σώθηκε. Τι να πω, σαν πιο πιθανή εξήγηση αυτή μου έδωσε ότι στο σηεμίο που έγινε η εμφύτευση ίσως να μην ήταν όλα πρόσφορα. Στο μεταξύ διαβάζω ότι με αποκόλληση γυναίκες τα κατάφεραν, εγώ δεν ξέρω γιατί και ενώ το είχα ακούσει και οι χοριακές στην αρχή ήταν σούπερ! Σου εύχομαι σύντομα να ηρεμήσεις και εσύ ώστε να προχωρήσεις!!!

Έχεις δει θυρεοειδή; να φανταστώ ορμονικές έχετε κάνει. Και εγώ είχα δύο αποβολές αρκετά κοντά, πονάει, προσωπικά χρειάστηκα να πάρω τον χρόνο μου . Ήθελα να πέσω να κλάψω και σιγά σιγά να σηκωθώ. 1 στις 4 γυναίκες βιώνουν μια αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έχεις δει θυρεοειδή; να φανταστώ ορμονικές έχετε κάνει. Και εγώ είχα δύο αποβολές αρκετά κοντά, πονάει, προσωπικά χρειάστηκα να πάρω τον χρόνο μου . Ήθελα να πέσω να κλάψω και σιγά σιγά να σηκωθώ. 1 στις 4 γυναίκες βιώνουν μια αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης τους. 

Γεια σου καλή μου, ναι αυτά τα έχω τσεκάρει όλα έχω κάνει και υστεροσκόπηση, αφαίρεσα μετά την πρώτη αποβολή που ήταν σε πιο προχωρημένη εβδομάδα ένα ινωμύωμα που είχε μεγαλώσει καθώς έχω και δίκερη οπότε είναι περιορισμένος ο χώρος. Λυπάμαι πολύ για ό,τι περάσεις και εσύ, σου εύχομαι τα καλύτερα σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου καλή μου, ναι αυτά τα έχω τσεκάρει όλα έχω κάνει και υστεροσκόπηση, αφαίρεσα μετά την πρώτη αποβολή που ήταν σε πιο προχωρημένη εβδομάδα ένα ινωμύωμα που είχε μεγαλώσει καθώς έχω και δίκερη οπότε είναι περιορισμένος ο χώρος. Λυπάμαι πολύ για ό,τι περάσεις και εσύ, σου εύχομαι τα καλύτερα σύντομα!!!

Τοτε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα..  πάρε τον χρόνο σου , και σήκω ημαστε εδω. Εδώ θα σε καταλάβουμε και θα ήμαστε για να σε ακούσουμε. 

Ότι πέρασα το έχω βάλει σε ένα μικρό μικρο κουτάκι, τωρα θέλω πλέον κοιτάω για τα καλύτερα που έρχονται  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...