Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ντάξ! Κλαίω! Ο δαίμων του τυπογραφείου κάτι θέλει να μας πει! Νομίζω είναι πασιφανές! 🤣

Ξεκάθαρα όμως χαχα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Ναι, μαζεύω κάθε μήνα με φυσικό. Πέρα από την ovitrelle δεν κάνω τίποτε άλλο. Τον επόμενο μήνα όμως θα κάνω κ διέγερση με τα φάρμακα της επιτροπής. Αφού πέρασες επιτροπή θα πάρεις τα φάρμακα που θα σου υποδείξει ο γιατρός σου κ θα ξεκινήσεις με διέγερση ... Πρώτη φορά δλδ θα κάνεις;

Ναι πρώτη φορά και μου είπε περίπου 4μηνες θα μαζεύουμε και μου φαίνεται αρκετός καιρός,  για την ηλικία μου είπε (40) είναι καλύτερη επιλογή. Εσυ γιατί διάλεξες αυτόν τον τρόπο είσαι 40αρα;ίσως μπορέσεις να με συμβουλέψει ή να με βοηθήσεις άν μπορέσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περάσατε ένα ήρεμο ΣΚ.

Να καλωσορίσουμε τις νέες μελλοντικές μανούλες της παρέας! 

Απολογούμαι που χάθηκα αλλά είχαμε βάφτιση χθες, προγραμματισμένη να είμαι η νονά.... λόγω της εγκυμοσύνης, για την οποία δεν ξέρει κανένας τίποτα ακόμα, ο αντρούλης μου δεν με άφησε να κρατήσω το μωράκι καθόλου και το κρατούσε αυτός όλη την ώρα αλλά τα διάφορα που έπρεπε  να πούμε τα λέγαμε μαζί. Άλειψα και λάδι το μωρό! Ουσιαστικά μαζί το βαφτίσαμε. Αναγκάστηκα βέβαια τουλάχιστο στους κουμπάρους μας (τους γονείς) να πω την αλήθεια εμπιστευτικά για να μην αναρωτιούνται γιατί δεν κράτησα καθόλου τη μικρή. Βέβαια πήρα και μια τρομάρα....

κουράστηκα που στεκόμουν τόση ώρα και μια σε στιγμή ένοιωσα να μου φεύγει ποσότητα υγρού και λέω πάει...είδα αίμα... το παράκανα...Ευτυχώς όμως ήταν μόνο υγρά!

Εγκυούλες μου τρόμαξα πάρα πολύ. Πήρα το γιατρό και μου είπε ότι λόγω των ορμονών που παίρνουμε είναι απόλυτα φυσιολογικά αυτά τα υγρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα φάρμακα που συζητάτε, τουλάχιστον εδώ στη Κύπρο, υπάρχουν σχεδόν για όλες τις ουσίες σκευάσματα από διαφορετικές εταιρείες έτσι όταν είναι κάτι έλλειψη οι γιατροί σου δίνουν από άλλη εταιρία.... Υπάρχουν τουλάχιστον 3-4 ίδια με διαφορετικό όνομα π.χ. cyclacur = femoston= trisequens, utrogestan=dufaston και διάφορα άλλα.... δεν έχετε στην Ελλάδα τέτοια?

@Vasilique συγχαρητήρια για το αυγουλάκι σου! Μια χαρά θα κάνει παρέα στο άλλο εμβρυάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Ναι πρώτη φορά και μου είπε περίπου 4μηνες θα μαζεύουμε και μου φαίνεται αρκετός καιρός,  για την ηλικία μου είπε (40) είναι καλύτερη επιλογή. Εσυ γιατί διάλεξες αυτόν τον τρόπο είσαι 40αρα;ίσως μπορέσεις να με συμβουλέψει ή να με βοηθήσεις άν μπορέσεις 

Περίμενε για να καταλάβω ... Θα μαζεύεις κάθε μήνα με φυσικό δλδ; Κ τα φάρμακα της επιτροπής; Εγώ είμαι 44 κ από τον Οκτώβριο μάζευα με φυσικό κ έκανα κ δύο ήπιες διεγέρσεις... Ο φυσικός θέλει υπομονή γι' αυτό σου μίλησε για διάστημα 4 μηνών. Για να είναι σίγουρος ότι θα βρείτε κ θα έχετε έναν ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων να βάλετε στο τέλος. Αφού είναι η πρώτη σου φορά γιατί δεν σε πάει για διέγερση κ σου πρότεινε τον φυσικό; Μήπως ξέρει πως δεν θα έχεις απόκριση; Η ηλικία σου είναι μια χαρά. Για συζήτησέ το μαζί του κ ό,τι θέλεις εδώ είμαστε κ εμείς να σχολιάσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η geokou είπε:

Για τα φάρμακα που συζητάτε, τουλάχιστον εδώ στη Κύπρο, υπάρχουν σχεδόν για όλες τις ουσίες σκευάσματα από διαφορετικές εταιρείες έτσι όταν είναι κάτι έλλειψη οι γιατροί σου δίνουν από άλλη εταιρία.... Υπάρχουν τουλάχιστον 3-4 ίδια με διαφορετικό όνομα π.χ. cyclacur = femoston= trisequens, utrogestan=dufaston και διάφορα άλλα.... δεν έχετε στην Ελλάδα τέτοια?

@Vasilique συγχαρητήρια για το αυγουλάκι σου! Μια χαρά θα κάνει παρέα στο άλλο εμβρυάκι!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου κ εσείς να είστε πάντα άξιοι! Με το καλό να έρθει η ώρα η  καλή κ για τα δικά σας! Ξεκουράσου τώρα λιγάκι ε! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου κ εσείς να είστε πάντα άξιοι! Με το καλό να έρθει η ώρα η  καλή κ για τα δικά σας! Ξεκουράσου τώρα λιγάκι ε! 💚

Γεια σου κοριτσι μου γλυκο!!! Μετα απο ενα τετοιο σκ ευχομαι να παρεις θετικά νεα για το ωαριακι σου και να ειναι σουπερ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sabinaret είπε:

σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πήγα σήμερα πρωί πρωί να δώσω αίμα και περιμένω να πάρω τα αποτελέσματα! 😇

μόλις έχω νέα θα σας γράψω 🥰

Με το καλο κοριτσι μου!!! Περιμενουμε θετικά νεα!!! 🙏🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Γεια σου κοριτσι μου γλυκο!!! Μετα απο ενα τετοιο σκ ευχομαι να παρεις θετικά νεα για το ωαριακι σου και να ειναι σουπερ!!!!! 

Πολύ θα το χαρώ! Να μην μένει μόνο του κ το άλλο μέσα στο κρύο! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sabinaret είπε:

σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πήγα σήμερα πρωί πρωί να δώσω αίμα και περιμένω να πάρω τα αποτελέσματα! 😇

μόλις έχω νέα θα σας γράψω 🥰

Καλά αποτελέσματα!! Ευχομαι να δεις ένα τεράστιο νούμερο!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Vasilique --> 11/6

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 18/6

 

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@nikol88163 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret--> ?

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@nikol88

ΠΗΤ 👶

 Καλημέρα κοριτσάκια μου κ καλή μας εβδομάδα! Κυριακή, γιορτή και σχόλη - να' ταν η βδομάδα όλη - κι η Δευτέρα να 'ταν μόνο - κάνα δυο φορές το χρόνο... Αυτό τραγουδάμε σήμερα ...😂

Είχα ένα τρελό σ/κ γι' αυτό κ δεν κατάφερα να μπω να σας γράψω! Καταρχάς να ευχαριστήσω τις αγαπημένες @JNtina@elena0212και @Apolγια το ιδιαίτερο ενδιαφέρον τους! Η ωοληψία μου πήγε καλά, πήραμε ένα ωάριο, γονιμοποιήθηκε κ αύριο θα ξέρουμε εάν θα πάει να κάνει παρέα κ στο άλλο που έχουμε στην άκρη... Δόξα το Θεό!

@Sabinaretκορίτσι μου καλώς μας ήρθες κ καλώς να ακούσεις σήμερα τα πιο ευχάριστα νέα της ζωής σου! Σε πέρασα κ στο πινακάκι μας γιατί φαίνεται να είναι γουρλίδικο!

@JNtinaτο κατάλαβες κ μόνη σου απ' ότι διάβασα παραπάνω πως δεν έχεις λόγο να ανησυχείς κ να συγκρίνεις χοριακές. Τι σχέση έχει το ένα εμβρυάκι με το άλλο ε; Μου λες; Όλα καλά λοιπόν! Πίστεψέ το κ φρόντισέ το όπως του πρέπει!

@kaounmarκορίτσι γλυκό κ πονεμένο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά, όποτε επιλέξεις εσύ κ νιώσεις έτοιμη να είναι αυτή, να πάνε όλα κατ' ευχήν κ να αφήσεις πίσω σου όλες τις άσχημες αναμνήσεις. Προχωράμε μπροστά! Με φουλ αισιοδοξία κ μόνο θετικές σκέψεις! Εξάλλου εσύ έχεις ατού, μια φορά έγκυος ξανά έγκυος! 😉

 

Άντε είμαι σίγουρη οτι ήδη κάνουν παρέα!! Με το καλό και στα υπόλοιπα και να μπουν να φωλιάσουν στην κοιλιτσα σου επιτέλους!! 🙏🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Περίμενε για να καταλάβω ... Θα μαζεύεις κάθε μήνα με φυσικό δλδ; Κ τα φάρμακα της επιτροπής; Εγώ είμαι 44 κ από τον Οκτώβριο μάζευα με φυσικό κ έκανα κ δύο ήπιες διεγέρσεις... Ο φυσικός θέλει υπομονή γι' αυτό σου μίλησε για διάστημα 4 μηνών. Για να είναι σίγουρος ότι θα βρείτε κ θα έχετε έναν ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων να βάλετε στο τέλος. Αφού είναι η πρώτη σου φορά γιατί δεν σε πάει για διέγερση κ σου πρότεινε τον φυσικό; Μήπως ξέρει πως δεν θα έχεις απόκριση; Η ηλικία σου είναι μια χαρά. Για συζήτησέ το μαζί του κ ό,τι θέλεις εδώ είμαστε κ εμείς να σχολιάσουμε!

Α δεν ήξερα ότι λέγεται "φυσικός κύκλος"  δεν ήθελα άσκοπα να ταλαιπωρηθώ και να μην μπορέσω να έχω καλά ωάρια η ΑΜΗ μου είπε ότι είναι χαμηλή 3.1 απλά πέρυσι είχε εξωμητριο και αφαίρεση της μιας σαλπιγγας, δεν ξέρω άν αυτό παίζει ρόλο, εσένα είναι η πρώτη εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πολύ θα το χαρώ! Να μην μένει μόνο του κ το άλλο μέσα στο κρύο! 😂

Ε βεβαια!!! Να εχεις δυο ωαριακια-παγωτακια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Α δεν ήξερα ότι λέγεται "φυσικός κύκλος"  δεν ήθελα άσκοπα να ταλαιπωρηθώ και να μην μπορέσω να έχω καλά ωάρια η ΑΜΗ μου είπε ότι είναι χαμηλή 3.1 απλά πέρυσι είχε εξωμητριο και αφαίρεση της μιας σαλπιγγας, δεν ξέρω άν αυτό παίζει ρόλο, εσένα είναι η πρώτη εξωσωματική;

Ναι, όταν δεν διέγερση (δλδ ενέσεις gonal ή menopure ή άλλες που πιστεύει ο γιατρός σου ότι θα έχεις καλύτερη απόκριση) τότε λέμε ότι κάνουμε φυσικό κύκλο. Άντε το πολύ πολύ να σου δώσει κάνοντας φυσικό κύκλο κ ένα χαπάκι το clomiphene (ή το serpafar με παρόμοια δράση) που είναι ορμόνες που μοιάζουν με τα οιστρογόνα και είναι σημαντικές για την διαδικασία της ωοθυλακιορρηξίας.

Το εξωμήτριο κ η αφαίρεση της σάλπιγγας δεν έχουν να κάνουν με το πρωτόκολλο εάν αυτό εννοείς...

Εγώ έχω κάνει μία αποτυχημένη ετ με 1 βλαστοκύστη από φυσικό κύκλο κ ακόμη μία αποτυχημένη ετ με 4 βλαστοκύστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geokou είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περάσατε ένα ήρεμο ΣΚ.

Να καλωσορίσουμε τις νέες μελλοντικές μανούλες της παρέας! 

Απολογούμαι που χάθηκα αλλά είχαμε βάφτιση χθες, προγραμματισμένη να είμαι η νονά.... λόγω της εγκυμοσύνης, για την οποία δεν ξέρει κανένας τίποτα ακόμα, ο αντρούλης μου δεν με άφησε να κρατήσω το μωράκι καθόλου και το κρατούσε αυτός όλη την ώρα αλλά τα διάφορα που έπρεπε  να πούμε τα λέγαμε μαζί. Άλειψα και λάδι το μωρό! Ουσιαστικά μαζί το βαφτίσαμε. Αναγκάστηκα βέβαια τουλάχιστο στους κουμπάρους μας (τους γονείς) να πω την αλήθεια εμπιστευτικά για να μην αναρωτιούνται γιατί δεν κράτησα καθόλου τη μικρή. Βέβαια πήρα και μια τρομάρα....

κουράστηκα που στεκόμουν τόση ώρα και μια σε στιγμή ένοιωσα να μου φεύγει ποσότητα υγρού και λέω πάει...είδα αίμα... το παράκανα...Ευτυχώς όμως ήταν μόνο υγρά!

Εγκυούλες μου τρόμαξα πάρα πολύ. Πήρα το γιατρό και μου είπε ότι λόγω των ορμονών που παίρνουμε είναι απόλυτα φυσιολογικά αυτά τα υγρά...

Πάντα αξία κοπέλα μου!!! Είσαι 🤰 εγκυουλα και αυτό έχει σημασία ,να προσέχεις και να είσαι θετική!! Και σε λίγο καιρό θα μας μιλάς για την δική σου βάφτιση 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Ναι, όταν δεν διέγερση (δλδ ενέσεις gonal ή menopure ή άλλες που πιστεύει ο γιατρός σου ότι θα έχεις καλύτερη απόκριση) τότε λέμε ότι κάνουμε φυσικό κύκλο. Άντε το πολύ πολύ να σου δώσει κάνοντας φυσικό κύκλο κ ένα χαπάκι το clomiphene (ή το serpafar με παρόμοια δράση) που είναι ορμόνες που μοιάζουν με τα οιστρογόνα και είναι σημαντικές για την διαδικασία της ωοθυλακιορρηξίας.

Το εξωμήτριο κ η αφαίρεση της σάλπιγγας δεν έχουν να κάνουν με το πρωτόκολλο εάν αυτό εννοείς...

Εγώ έχω κάνει μία αποτυχημένη ετ με 1 βλαστοκύστη από φυσικό κύκλο κ ακόμη μία αποτυχημένη ετ με 4 βλαστοκύστες.

Μόνο μία βλαστοκύστη είχες σε φυσικό κύκλο; πόσο καιρό έκανες θεραπεία για να μαζέψεις ωάρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Μόνο μία βλαστοκύστη είχες σε φυσικό κύκλο; πόσο καιρό έκανες θεραπεία για να μαζέψεις ωάρια;

Την πρώτη φορά που έκανα ετ με την μία βλαστοκύστη, στάθηκα τυχερή γιατί εκείνο τον μήνα (πέρυσι τον Ιούλιο) πήραμε ωάριο, γονιμοποιήθηκε, έφθασε να γίνει βλαστοκύστη κ στον ίδιο κύκλο την βάλαμε φρέσκια.

Η επόμενη προσπάθειά μου έγινε καταρχάς σε άλλο κέντρο. Άρχισα να μαζεύω από τον Οκτώβριο. Άλλο μήνα βρίσκαμε, προχωρούσε σε γονιμοποίηση κ έπειτα τα βάζαμε στην κατάψυξη τριών ημερών, άλλο μήνα δεν βρίσκαμε ή βρίσκαμε κ δεν ήταν κατάλληλο το γενετικό υλικό. Γι' αυτό σου λέω πως θέλει υπομονή ο φυσικός. Είναι μονόδρομος για γυναίκες που δεν έχουν καλή απόκριση στα φάρμακα βάσει κ του ορμονικού τους προφίλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Πάντα αξία κοπέλα μου!!! Είσαι 🤰 εγκυουλα και αυτό έχει σημασία ,να προσέχεις και να είσαι θετική!! Και σε λίγο καιρό θα μας μιλάς για την δική σου βάφτιση 😉

Μακάρι Παναγία μου!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Την πρώτη φορά που έκανα ετ με την μία βλαστοκύστη, στάθηκα τυχερή γιατί εκείνο τον μήνα (πέρυσι τον Ιούλιο) πήραμε ωάριο, γονιμοποιήθηκε, έφθασε να γίνει βλαστοκύστη κ στον ίδιο κύκλο την βάλαμε φρέσκια.

Η επόμενη προσπάθειά μου έγινε καταρχάς σε άλλο κέντρο. Άρχισα να μαζεύω από τον Οκτώβριο. Άλλο μήνα βρίσκαμε, προχωρούσε σε γονιμοποίηση κ έπειτα τα βάζαμε στην κατάψυξη τριών ημερών, άλλο μήνα δεν βρίσκαμε ή βρίσκαμε κ δεν ήταν κατάλληλο το γενετικό υλικό. Γι' αυτό σου λέω πως θέλει υπομονή ο φυσικός. Είναι μονόδρομος για γυναίκες που δεν έχουν καλή απόκριση στα φάρμακα βάσει κ του ορμονικού τους προφίλ...

Σε έχω κουράσει με τόσες ερωτήσεις πραγματικά έχω πελαγώσει νόμιζα ότι θα ήταν εύκολο να πάμε σε εξωσωματική αλλά εγώ δεν ξέρω τι πρέπει να διαλέξω το α) ή το β)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Τι κάνετε; Μου λείψατε! 
Είχα βγει λίγο εκτός του φόρουμ γιατί ήθελα να ηρεμήσω απ’ όλο αυτό και να συγκεντρωθώ λίγο στη δουλειά μου. Επιπλέον έπρεπε να αφήσω λίγο χρόνο από την προηγούμενη αποτυχημένη εξωσωματική. Τώρα όμως επανέρχομαι γιατί θέλω να κάνω διέγερση τέλος του μήνα και θέλω  να ρωτήσω την γνώμη σας. Πήγα σε έναν γιατρό που λέγεται Τζεφεράκος και μου έκανε καλή εντύπωση και έλεγα να συνεχίσω με αυτόν, αλλά μου είπε να κάνω μια εξέταση ελέγχου φονικών κυττάρων (που είναι και πανάκριβη 280 ευρώ είπε!!!)  και διάβασα ότι γενικά αυτή δεν υπάρχει λόγος να γίνεται και ότι έχουν απαγορευτεί αυτές οι ενέσεις που έκαναν στις κοπέλες όταν ο δείκτης ήταν ψηλά. Ότι δεν φαίνεται  να υπάρχει κάποια βελτίωση και είναι επικίνδυνες. Έχει καμία ανάλογη εμπειρία και με τον γιατρό και αν της ζητήθηκε η εξέταση; 
 

Επιπλέον έχω διαβάσει για κάποιον Μακράκη Ευάγγελο, έχει καμία σας προσωπική άποψη γι’ αυτόν; 
Δυσκολέυομαι να βρω γιατρό να εμπιστευτώ! Μου φαινονται όλοι ανήθικοι και ότι όλα τα κάνουν για τα χρήματα! Πρέπει άμεσα να αποφασίσω γιατί είμαι 43 και ο χρόνος δεν είναι σύμμαχός  μου... 

Σας ευχαριστώ 

εκ των προτέρων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sabinaret είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα!!!! είναι 812!!!!! θα τρελαθωωωωω🥰🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια!!!! Άντε με το καλό!! Ότι καλύτερο από δω και πέρα!! ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sabinaret είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα!!!! είναι 812!!!!! θα τρελαθωωωωω🥰🥰🥰🥰

Ωωω συνεχίζεται το σερί με τις τέλειες χοριακες!!! συγχαρητήρια κορίτσι μου..νουμεραραααα!!!μπράβο.❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω μία απορία. Αν και μου είπε ο γιατρός ότι η αποβολή που είχα πριν ένα μήνα περίπου ήταν λόγω ξαφνικής αποκόλλησης π[ου ίσως οφείλεται σε κακό σημείο εμφύτευσης, εγώ κάπως δεν μπορώ να το χωνέψω δεδομένου ότι πρόσεχα και μάλιστα μετά από μία αιμοραγεία που είχα ενώ είχαμε ακούσει καρδούλα, ΄'ημουν ξάπλα και έκανα ενέσεις. Τόσο γκαντεμιά πια; θα μου πείτε έγινε οκ προχώρα, ναι αυτό θα κάνω αλλά δε σας κρύβω ότι πονάει πολύ η 2η σερρύ απώλεια. Τουλάχιστον την πρώτη φορά οκ είχαμε να το αποδώσουμ επιο χειροπιαστά( ινωνύωμα που μαζί με δίκερο δεν λειτούργησαν). Τώρα; Συγνώμη αν σας φορτώνω αλλά κάπου ήθελα να το πω, να φύγει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sabinaret είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα!!!! είναι 812!!!!! θα τρελαθωωωωω🥰🥰🥰🥰

Όχι μη! Άστο για αργότερα!

Συγχαρητήρια ρε κορίτσι! Καλούς διπλασιασμούς! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...