Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ψάχνω το άρθρο για να το στείλω, αλλα δυστυχώς δεν το βρίσκω. Αν θυμάμαι καλά, έλεγε σε οποιαδήποτε δόση. Κοίτα εγώ έκανα τη 2η δόση χθες και είμαι ψιλοχαλια σήμερα. Αλλά από ο, τι έχω ακούσει από φίλες μου κρατάει η επήρεια γύρω στις 2 μέρες,  οπότε δεν θα έχεις θέμα με αυτό.

Μας ενημέρωσαν 2-5 μέρες ίσως να έχουμε συμπτώματα γρίπης και να μείνουμε σπίτι. 

Μην αγχώνεσαι όταν νιώσεις καλύτερα δες αμα το βρεις αλλιως μου φτάνει και μόνο που μου το είπες. 

Ξεκούρασου και το πολυ αύριο θα είσαι περδίκι.  Και θα βάλεις μπρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μας ενημέρωσαν 2-5 μέρες ίσως να έχουμε συμπτώματα γρίπης και να μείνουμε σπίτι. 

Μην αγχώνεσαι όταν νιώσεις καλύτερα δες αμα το βρεις αλλιως μου φτάνει και μόνο που μου το είπες. 

Ξεκούρασου και το πολυ αύριο θα είσαι περδίκι.  Και θα βάλεις μπρος. 

Ε αυτό κάνω,  έχει πιαστεί η πλάτη μου από την πολλή ξάπλα όλη μέρα. Δεν αγχώνομαι καθόλου και αν όχι αύριο το πολύ μεθαύριο,  θα είμαι περδίκι. 

Εγω θα αργήσω λίγο να βάλω μπρος για άλλους λογους ( κάνω θεραπεία για ενδομητριωση).

Παρεμπιπτόντως κορίτσια με αυτές τις ενέσεις τις averkap, τρελές εξάψεις. Και μια κρυώνω,  μια λέω θα λιποθυμησω από τη ζέστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ε αυτό κάνω,  έχει πιαστεί η πλάτη μου από την πολλή ξάπλα όλη μέρα. Δεν αγχώνομαι καθόλου και αν όχι αύριο το πολύ μεθαύριο,  θα είμαι περδίκι. 

Εγω θα αργήσω λίγο να βάλω μπρος για άλλους λογους ( κάνω θεραπεία για ενδομητριωση).

Παρεμπιπτόντως κορίτσια με αυτές τις ενέσεις τις averkap, τρελές εξάψεις. Και μια κρυώνω,  μια λέω θα λιποθυμησω από τη ζέστη. 

Δες λιγακι αυτό που έγραψα για την κουμπάρα μου, ίσως σε ενδιαφέρει... είχε και αυτη ενδομητριωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και εσύ να μην αγχώνεσαι... όλα θα πάνε τέλεια είμαι σίγουρη. :-*

Μακαρι κοριτσι μου!!! Και σε σενα ολα να πανε καλα απο δω καις το εξής! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δες λιγακι αυτό που έγραψα για την κουμπάρα μου, ίσως σε ενδιαφέρει... είχε και αυτη ενδομητριωση.

Πού να το δω αυτό για την κουμπάρα σου? Δεν βρίσκω κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πού να το δω αυτό για την κουμπάρα σου? Δεν βρίσκω κάτι

Στο ίδιο κέντρο εκανε και η νονά του μικρού , προχθές πήγα είδα τα μωράκια 😉

Και μου είπε για μια μέθοδο που την κανανε και δεν την ήξερα,τα έμβρυα 5 ημερών τα βάλανε μέσα στη μήτρα (κανανε και την εμφύτευση) δεν το είχα ακούσει ποτέ! Σε εμένα δεν θα γίνει αυτό γιατί αλλά θέμα έχουμε, όμως το λέω ίσως κάποια κοπέλα να ενδιαφέρεται.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μακαρι κοριτσι μου!!! Και σε σενα ολα να πανε καλα απο δω καις το εξής! 

Σίγουρα..  κατανοώ το άγχος του έχω φορέσει τα παπούτσια σου, όμως να θυμάσαι κάθε φορά και κάθε στιγμή είναι διαφορετική:-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στο ίδιο κέντρο εκανε και η νονά του μικρού , προχθές πήγα είδα τα μωράκια 😉

Και μου είπε για μια μέθοδο που την κανανε και δεν την ήξερα,τα έμβρυα 5 ημερών τα βάλανε μέσα στη μήτρα (κανανε και την εμφύτευση) δεν το είχα ακούσει ποτέ! Σε εμένα δεν θα γίνει αυτό γιατί αλλά θέμα έχουμε, όμως το λέω ίσως κάποια κοπέλα να ενδιαφέρεται.  

Α οκ σε ευχαριστώ πολύ!

Και όσον αφορά το εμβόλιο και εγω ήμουν πολύ αγχωμένη και ο καθένας έλεγε τα δικά του. Απλά σκέφτηκα ότι ο, τι είναι να γίνει, θα γίνει. Αγχωνομαστε για τόσα πολλά, δεν μπορώ να αγχώνομαι και για αυτό.  Και εχω να σου πω ότι τώρα είμαι πολύ πιο ήρεμη και χαλαρή. Και από ο, τι ακούω και διαβάζω και οι γιατροι έχουν χαλαρώσει πολύ με αυτό το θέμα και συνιστουν να το κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σιγα που με άγχωσες χαχχαχα από μόνη μου ήμουν αγχωμένη χαχαχαχ δεν το πολύ ψάχνω γιατί δεν με βοηθάει. 

@Tvz σωστά κατάλαβες... άρα 30.07 ευτυχως είσαστε εσείς και ξερω ποτε έχω την δεύτερη δόση χαχαχαχα φανταστείτε πως ήμουν όταν το άκουσα.. 

Ασχετο κορίτσια επειδή πρέπει να κανονίσω άδεια και θα είναι Αύγουστο οπότε θέλω να την κολλήσω κοντά στις μέρες (ευτυχως ρολόι η ακατανομαστη, έτσι ξερω ποτε θα έχω) καλύτερα είναι να κολλήσω μετά την εμβρυομεταφορα ή όταν κάνω ωοληψια; 

Δεν ξερω αν σας έχω συστηθεί.  

Εξωσωματική κάνουμε γιατί έχουμε πολύ κακό σπερμα , προσπαθούμε εδω και 1 χρόνο χωρίς επιτυχία (πριν ένα χρόνο είχα και την αποβολή την δεύτερη και από τότε τίποτα) με ένεσης, με σπερματενχυση (εκει είπε ο γιατρός τζάμπα κάνουμε δεν χρειάζεται να κάνουμε και άλλη παρόλο που η ασφάλεια μου κάλυπτε 3 ) 

Τωρα πήρα 3 εξωσωματικές(απ την ασφάλεια το οκ)   Να πω την αλήθεια αν μετά από 3 δεν έρθει δεν θα συνεχίσω (δεν βαστάει η τσέπη μου) 

Αυτά από εμένα σας ζάλισα... 

Φιλάκια σε όλες... 

Και ανυπομονώ για τα ευχάριστα.. 

Σου εύχομαι η πρώτη να είναι η τυχερή και να σου έρθει ένα μωρουλινι στην αγκαλιά σου :-) :-) :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σιγα που με άγχωσες χαχχαχα από μόνη μου ήμουν αγχωμένη χαχαχαχ δεν το πολύ ψάχνω γιατί δεν με βοηθάει. 

@Tvz σωστά κατάλαβες... άρα 30.07 ευτυχως είσαστε εσείς και ξερω ποτε έχω την δεύτερη δόση χαχαχαχα φανταστείτε πως ήμουν όταν το άκουσα.. 

Ασχετο κορίτσια επειδή πρέπει να κανονίσω άδεια και θα είναι Αύγουστο οπότε θέλω να την κολλήσω κοντά στις μέρες (ευτυχως ρολόι η ακατανομαστη, έτσι ξερω ποτε θα έχω) καλύτερα είναι να κολλήσω μετά την εμβρυομεταφορα ή όταν κάνω ωοληψια; 

Δεν ξερω αν σας έχω συστηθεί.  

Εξωσωματική κάνουμε γιατί έχουμε πολύ κακό σπερμα , προσπαθούμε εδω και 1 χρόνο χωρίς επιτυχία (πριν ένα χρόνο είχα και την αποβολή την δεύτερη και από τότε τίποτα) με ένεσης, με σπερματενχυση (εκει είπε ο γιατρός τζάμπα κάνουμε δεν χρειάζεται να κάνουμε και άλλη παρόλο που η ασφάλεια μου κάλυπτε 3 ) 

Τωρα πήρα 3 εξωσωματικές(απ την ασφάλεια το οκ)   Να πω την αλήθεια αν μετά από 3 δεν έρθει δεν θα συνεχίσω (δεν βαστάει η τσέπη μου) 

Αυτά από εμένα σας ζάλισα... 

Φιλάκια σε όλες... 

Και ανυπομονώ για τα ευχάριστα.. 

Καλή επιτυχία!! Ευχομαι όλα να πάνε καλά απ την πρώτη και να τελειώσει όσο πιο σύντομα γίνεται η αγωνία σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Σου εύχομαι η πρώτη να είναι η τυχερή και να σου έρθει ένα μωρουλινι στην αγκαλιά σου :-) :-) :-)

Σε ευχαριστώ πολύ  πολύ , σου εύχομαι και σε εσένα ένα νινακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ε αυτό κάνω,  έχει πιαστεί η πλάτη μου από την πολλή ξάπλα όλη μέρα. Δεν αγχώνομαι καθόλου και αν όχι αύριο το πολύ μεθαύριο,  θα είμαι περδίκι. 

Εγω θα αργήσω λίγο να βάλω μπρος για άλλους λογους ( κάνω θεραπεία για ενδομητριωση).

Παρεμπιπτόντως κορίτσια με αυτές τις ενέσεις τις averkap, τρελές εξάψεις. Και μια κρυώνω,  μια λέω θα λιποθυμησω από τη ζέστη. 

ΑΧ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΡ;ΠΕΙΑ ΜΕ Avercap ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ ΝαΙ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλή επιτυχία!! Ευχομαι όλα να πάνε καλά απ την πρώτη και να τελειώσει όσο πιο σύντομα γίνεται η αγωνία σου!! 

Σε ευχαριστώ πολύ  πολύ κοπέλα μου..  τα θετικά σας μηνύματα με έχουν ανεβάσει πολύ... 

Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/6/2021 at 9:27 ΠΜ, ο/η kaounmar είπε:

Σε ευχαριστώ για την ενθάρρυνση! Άσε μου ήρθε τελείως ξαφνικό, ξεκούραστη ήμουν ούτε έκανα κάτι ξέρεις που θα μπορούσε να το δικαιολογήσει! Παρά και τις ενέσεις προγεστερόνης δεν το σώσαμε, οκ το αποδέχομαι σιγά σιγά και θα ελπίζω ότι μπορώ να τα καταφέρω! Θα πάρω θετικό πως παρά τις 2 αποβολές είμαι ικανή να συλλάβω!

Κορίτσι μου! Έτσι να το σκέφτεσαι σαν το τελευταίο που είπες!! Είσαι ικανή να συλλάβεις όλα τ άλλα διορθώνονται! Είναι πολύ σημαντικό αυτό!! 

στις πριν 22 ώρες, ο/η GinGin είπε:

Ναι η πρώτη!! Μετά από 4 σπερματεγχυσεις και 2.5 χρονια, ε δεν παει αλλο. Τώρα είμαι σε θεραπεία με αντιβιώσεις για μια φλεγμονη που μου βρηκε στην υστεροσκόπηση. Έβγαλα κ ενα πολυποδάκι.

Τι κακο ειναι αυτο με τα φάρμακα, βρε κορίτσια; Τοσο δυσεύρετα πια; Με εκείνες τις CETROTIDE μου χει βγει το λαδι.. Μία βρηκα μετά κόπων και βασάνων. Όσα φαρμακεια πηρα μου λενε δεν υπαρχουν πουθενα!

Είχα πάρει και στην επιτροπή πολυ καιρο πριν για ραντεβου και μου ειπαν για Σεπτεμβρη. Έκλεισα ενα να υπάρχει για ενδεχόμενη δεύτερη προσπάθεια αλλα δεν θέλαμε να περιμένουμε ως τότε για να ξεκινήσουμε. Οπότε τωρα ολα απο την τσεπη μας. 

@GinGin ααααχ φωτιά μου άναψες! Τι γίνεται με τις cetrodite θα μου πεις κι εμένα;;; ο φαρμακοποιός λέει ότι περιμένει να τις στείλουν από την εταιρεία. Μια εβδομάδα τις περιμένω... Αύριο κανονικά αδιάθετω και χωρίς αυτές δεν μπορώ να ξεκινήσω! Κι όταν λες από την τσέπη μας να τις πληρώσουμε

.. Γίνεται να τις βρω κι ας τις πληρώσω...; Ειμαι πολύ στενάχωρημενη και αγχωμένη... 

 

Ξέρει κάποια άλλη κοπέλα κάτι σχετικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Αγχώθηκα για αυτο που ειπα, την προηγούμενη φορα ειχα μεγαλύτερες χοριακες!!! Χαζο αγχος... 
Εγω θα ξαναπάω την Τρίτη! Ο εξωσωματικός μου παντα θελει τρεις... 

Εσυ υπέρηχο ε;; Με το καλο κοριτσι μου καλο!!!! 

Και εμένα 3θελει. Όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου! Έτσι να το σκέφτεσαι σαν το τελευταίο που είπες!! Είσαι ικανή να συλλάβεις όλα τ άλλα διορθώνονται! Είναι πολύ σημαντικό αυτό!! 

@GinGin ααααχ φωτιά μου άναψες! Τι γίνεται με τις cetrodite θα μου πεις κι εμένα;;; ο φαρμακοποιός λέει ότι περιμένει να τις στείλουν από την εταιρεία. Μια εβδομάδα τις περιμένω... Αύριο κανονικά αδιάθετω και χωρίς αυτές δεν μπορώ να ξεκινήσω! Κι όταν λες από την τσέπη μας να τις πληρώσουμε

.. Γίνεται να τις βρω κι ας τις πληρώσω...; Ειμαι πολύ στενάχωρημενη και αγχωμένη... 

 

Ξέρει κάποια άλλη κοπέλα κάτι σχετικό; 

Καλημέρα κορίτσι μου αρχικά μην αγχώνεσαι γιατί έτσι είχα αγχωθει και εγώ όταν δεν έβρισκα φάρμακα και τελικά όλα πήγαν καλά. τζάμπα το ζόρι μου..σε ένα μόνο φαρμακείο έψαξες?δεν ξέρω σε ποια πόλη είσαι αλλά εγώ που είμαι από Θεσσαλονίκη έπαιρνα τηλ σε όλα και επίσης με βοήθησαν πολύ από το κέντρο μου γιατί όταν τους το είπα μου έδωσαν κάποια τηλ από φαρμακεία και έτσι βρήκα τα πάντα. Μήπως να έκανες και εσύ μια ερώτηση να σε βοηθήσουν? Και βασικά ψάξε έτσι και αλλιώς σε πολλά από μόνη σου..δυστυχως δεν είναι φάρμακα που τα έχουν όλοι και υπάρχουν ελλείψεις και στις εταιρειες από ότι καταλαβα..καλή επιτυχία και καλή αρχή σου εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου! Έτσι να το σκέφτεσαι σαν το τελευταίο που είπες!! Είσαι ικανή να συλλάβεις όλα τ άλλα διορθώνονται! Είναι πολύ σημαντικό αυτό!! 

@GinGin ααααχ φωτιά μου άναψες! Τι γίνεται με τις cetrodite θα μου πεις κι εμένα;;; ο φαρμακοποιός λέει ότι περιμένει να τις στείλουν από την εταιρεία. Μια εβδομάδα τις περιμένω... Αύριο κανονικά αδιάθετω και χωρίς αυτές δεν μπορώ να ξεκινήσω! Κι όταν λες από την τσέπη μας να τις πληρώσουμε

.. Γίνεται να τις βρω κι ας τις πληρώσω...; Ειμαι πολύ στενάχωρημενη και αγχωμένη... 

 

Ξέρει κάποια άλλη κοπέλα κάτι σχετικό; 

Εγω κορίτσια έχω cetrotide στο ψυγείο. Μου έχουν περισσέψει αν θυμάμαι 6. Είμαι εκτός σπιτιού τώρα. Οποια κοπέλα τις θέλει ας μου στείλει μήνυμα.  Το κακό βέβαια είναι ότι είμαι Κρήτη και δεν ξέρω αν μπορώ να τις στείλω δεδομένου ότι θέλουν ψυγείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου αρχικά μην αγχώνεσαι γιατί έτσι είχα αγχωθει και εγώ όταν δεν έβρισκα φάρμακα και τελικά όλα πήγαν καλά. τζάμπα το ζόρι μου..σε ένα μόνο φαρμακείο έψαξες?δεν ξέρω σε ποια πόλη είσαι αλλά εγώ που είμαι από Θεσσαλονίκη έπαιρνα τηλ σε όλα και επίσης με βοήθησαν πολύ από το κέντρο μου γιατί όταν τους το είπα μου έδωσαν κάποια τηλ από φαρμακεία και έτσι βρήκα τα πάντα. Μήπως να έκανες και εσύ μια ερώτηση να σε βοηθήσουν? Και βασικά ψάξε έτσι και αλλιώς σε πολλά από μόνη σου..δυστυχως δεν είναι φάρμακα που τα έχουν όλοι και υπάρχουν ελλείψεις και στις εταιρειες από ότι καταλαβα..καλή επιτυχία και καλή αρχή σου εύχομαι!!

Όλα αυτά δεν τα ήξερα! Και τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.. Είναι και Κυριακή! Εντάξει θα πάρω αύριο τηλέφωνα όπως μου είπες! Πικραινομαι γιατί έχω καθυστερήσει επειδή δεν γνωριζα.. Ας έρθουν όμως και ας ξεκινήσω Ιούλη τουλάχιστον. Ευχαριστώ πολύ θα πάρω αύριο τηλέφωνα. Ο φαρμακοποιός μου κράτησε και τη συνταγή του γιατρού και την συνταγιγραφηση του εοππυ.. Αλλά έβγαλα φωτογρ. Θα πάρω να ρωτήσω.

Από Πάτρα είμαι φαντάζομαι θα είναι πιο δύσκολο από Θεσσαλονίκη. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ όμως... Με ξύπνησες τώρα  κοπέλα μου... Θα κινητοποιηθω αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω κορίτσια έχω cetrotide στο ψυγείο. Μου έχουν περισσέψει αν θυμάμαι 6. Είμαι εκτός σπιτιού τώρα. Οποια κοπέλα τις θέλει ας μου στείλει μήνυμα.  Το κακό βέβαια είναι ότι είμαι Κρήτη και δεν ξέρω αν μπορώ να τις στείλω δεδομένου ότι θέλουν ψυγείο

Ευχαριστώ κι εγώ και φαντάζομαι και η άλλη κοπέλα που είπες κατευθείαν να βοηθήσεις. Νομίζω η @GinGin είπε έχει μια. Από ότι διαβάζω από τη συνταγή θέλει 7. Μήπως τα θέλει η κοπέλα που το ανέφερε πρώτη;;;; μακάρι να βρείτε τρόπο να τα πάρει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! 🥰

Διαβάζω αυτά που λέτε για τα φάρμακα.... Και έχω και άλλη απορία 🤔...

Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να χρειαστούμε και άλλα φάρμακα εκτός από αυτά που μας έχει ήδη γράψει ο γιατρός για μετά την διέγερση????η μετά την ωοληψια?????και να μας τα πει τελευταία στιγμή και να μην βρίσκουμε????? Εγώ ακόμα δεν έχω ξεκινήσει διεγερση περιμένω κάααααποια στιγμή να αδιαθετησω και να ξεκινήσω!!!! Τις ενέσεις τις έχω ..  αλλά όχι κάτι άλλο για μετά... (Μόνο κάποια utrogestan που λογικά είναι για μετά την εμβριομεταφορα) 

Πω πω πολλές απορίες πολλά άγνωστα πράγματα και είμαστε ακόμα στην αρχή κάποιες από εμάς!!!!! 🌹🙄🌹🙄🌹🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! 🥰

Διαβάζω αυτά που λέτε για τα φάρμακα.... Και έχω και άλλη απορία 🤔...

Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να χρειαστούμε και άλλα φάρμακα εκτός από αυτά που μας έχει ήδη γράψει ο γιατρός για μετά την διέγερση????η μετά την ωοληψια?????και να μας τα πει τελευταία στιγμή και να μην βρίσκουμε????? Εγώ ακόμα δεν έχω ξεκινήσει διεγερση περιμένω κάααααποια στιγμή να αδιαθετησω και να ξεκινήσω!!!! Τις ενέσεις τις έχω ..  αλλά όχι κάτι άλλο για μετά... (Μόνο κάποια utrogestan που λογικά είναι για μετά την εμβριομεταφορα) 

Πω πω πολλές απορίες πολλά άγνωστα πράγματα και είμαστε ακόμα στην αρχή κάποιες από εμάς!!!!! 🌹🙄🌹🙄🌹🙄

Ναι υπάρχει. Εμένα στο τελευταίο υπέρηχο πριν την ωοληψια μου έγραψε νέα συνταγή με νέα φάρμακα. Κ ήταν Παρασκευή απόγευμα κ το ένα ήταν δύσκολο να βρεθεί. Φανταζεσαι το άγχος μου 🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ναι υπάρχει. Εμένα στο τελευταίο υπέρηχο πριν την ωοληψια μου έγραψε νέα συνταγή με νέα φάρμακα. Κ ήταν Παρασκευή απόγευμα κ το ένα ήταν δύσκολο να βρεθεί. Φανταζεσαι το άγχος μου 🤪🤪🤪

Πω πω!!!!! Φαντάζομαι.... Κανονικά έπρεπε να μας τα λένε όλα απτην αρχή να μην αγχωνόμαστε και με αυτά όταν έρθει εκείνη η ώρα!!!!!! Πφφφ..... 🥴🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Πω πω!!!!! Φαντάζομαι.... Κανονικά έπρεπε να μας τα λένε όλα απτην αρχή να μην αγχωνόμαστε και με αυτά όταν έρθει εκείνη η ώρα!!!!!! Πφφφ..... 🥴🌹

Ναι κ εγώ ετσι σκεφτηκα. Αλλά υποθετω ότι διαλέγουν κ τα φάρμακα κ τη δοσολογία με βάση την πορεία μας. Εν είναι για το καλό μας, χαλαλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Πω πω!!!!! Φαντάζομαι.... Κανονικά έπρεπε να μας τα λένε όλα απτην αρχή να μην αγχωνόμαστε και με αυτά όταν έρθει εκείνη η ώρα!!!!!! Πφφφ..... 🥴🌹

Κορίτσια για να μην αγχώνεστε για τα φαρμακα που χρειάζεστε να ρωτάτε τις κλινικές σας να σας συστήσουν κάποιο φαρμακείο. Εμενα για παράδειγμα συνεργάζονται με ενα φαρμακείο το οποίο εχει παντα απόθεμα οποτε δεν εχω τετοιο αγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ναι κ εγώ ετσι σκεφτηκα. Αλλά υποθετω ότι διαλέγουν κ τα φάρμακα κ τη δοσολογία με βάση την πορεία μας. Εν είναι για το καλό μας, χαλαλι

Καλά ναι δεν το συζητάμε!!!! Ότι είναι για καλό! Απλά θα ήμασταν λίγο πιο προετοιμασμένες αν μας έλεγαν κάποια από πριν!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...