Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου, να ρωτήσω τα κορίτσια που έχουν κάνει διέγερση με ενέσεις, οι ενέσεις δημιουργούν νεύρα? 

Κορίτσια σκοτώνω άνθρωπο και είμαι ικανή να κάθομαι να κλαίω όλη μέρα,  Εχθές μαλώσα με τον εργοδότη μου και ύψωσα τον τόνο της φωνής μου,  αλλα πραγματικά δεν έχω υπομονή, δεν αντέχω, νιώθω οτι θα σκάσω οταν με ενοχλεί κάτι.. πφφφφ μαρτύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Όχι αγαπη δυστυχώς 

Πρέπει να υπάρχει απόφαση επιτροπής κ να έχεις προμηθευτεί τα φάρμακα δωρεάν από τον ΕΟΠΥ

Οκ ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle 31/01

@renata1986 ?

@Κατεριναπαπ ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Litsadi ?

@Zeta. ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

 

@twinkletwinlkleΜε το καλό αγαπημένη μου και με μπόλικη τύχη!!

Ξεκίνησα και εγώ σιγά σιγά Femara για 5 μέρες + 150 μονάδες Meriofert και ας βάλει ο θεός το χεράκι του.

Είμαι πολύ χαλαρή αυτή τη φορά σε σημείο που ανησυχώ , μάλλον έχω περάσει στο στάδιο της απάθειας, σαν να συμβαίνει σε κάποιον άλλο και όχι σε μένα και δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό, θα δείξει.. 

Πολύ καλή επιτυχία την Δευτέρα θα είμαστε εδώ να περιμένουμε τα χαρούμενα νέα σου ❤️

 

Καλή αρχή κορίτσι!!! Εγώ 31/01 έχω την ετ!!! Να μας πάνε όλα καλά!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, να ρωτήσω τα κορίτσια που έχουν κάνει διέγερση με ενέσεις, οι ενέσεις δημιουργούν νεύρα? 

Κορίτσια σκοτώνω άνθρωπο και είμαι ικανή να κάθομαι να κλαίω όλη μέρα,  Εχθές μαλώσα με τον εργοδότη μου και ύψωσα τον τόνο της φωνής μου,  αλλα πραγματικά δεν έχω υπομονή, δεν αντέχω, νιώθω οτι θα σκάσω οταν με ενοχλεί κάτι.. πφφφφ μαρτύριο!

Ναι μπορεί να δημιουργήσουν και νεύρα.  Εμένα μου δημιουργούν υπερβολική ευαισθησία.  Δακρύζω με το μόνο μόνο.  Αλλά όλα αυτά είναι λογικά, αφού οι ορμόνες κάνουν πάρτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ευχαριστώ πολύ μαυρόγατε! Και εγω ακριβώς το ίδιο έχω πάθει. Πλήρης αναισθησία! Ούτε καν μπαίνω στη διαδικασία να μετρήσω τα ωοθυλάκια. Ξέρω ότι είναι γύρω στα 14, 15 αλλά ο γιατρός μου είπε ότι να ποντάρω σε περίπου 8 (αυτά φαίνονται καλά).

Κανένα άγχος, απολύτως τίποτα. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ο καιρός, αν θα έχουμε καποιο θέμα. Κατά τα άλλα μάλλον το έχω συνηθίσει και πραγματικά δεν περιμένω απολύτως τίποτα! 

Καλη΄ αρχή και σε σένα και σε όλα τα κορίτσια που ξεκινανε! 

@Lucia79 εσύ τι κάνεις; Ξεκίνησες;

Το ξέρω αυτό το συναίσθημα που περιγράφεις, αντε να δούμε ποσες ακόμα διακυμάνσεις θα περάσουμε μέσα σε αυτή τη φάση!
εγω ξεκίνησα ενέσεις gonal χτες το απόγευμα, Δευτέρα έχω εξέταση οιστραδιολης μόνο και ανάλογα το αποτέλεσμα θα μου πουν ποτε να πάω για υπέρηχο φαντάζομαι. Κι εγώ νομίζω είμαι πιο χαλαρή αυτή τη φορά και εκτός από τους γονείς μου δεν το έχω πει σε κανενα και θα προσπαθήσω να το κρατήσω έτσι ως την ωοληψια τουλάχιστον, για να μην έχω να συζητάω τι και πως…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι μπορεί να δημιουργήσουν και νεύρα.  Εμένα μου δημιουργούν υπερβολική ευαισθησία.  Δακρύζω με το μόνο μόνο.  Αλλά όλα αυτά είναι λογικά, αφού οι ορμόνες κάνουν πάρτι!

Αχχχ και εγώ νεύρα και κλάμα, αχ βρε κορίτσια εύχομαι να δικαιωθούμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Το ξέρω αυτό το συναίσθημα που περιγράφεις, αντε να δούμε ποσες ακόμα διακυμάνσεις θα περάσουμε μέσα σε αυτή τη φάση!
εγω ξεκίνησα ενέσεις gonal χτες το απόγευμα, Δευτέρα έχω εξέταση οιστραδιολης μόνο και ανάλογα το αποτέλεσμα θα μου πουν ποτε να πάω για υπέρηχο φαντάζομαι. Κι εγώ νομίζω είμαι πιο χαλαρή αυτή τη φορά και εκτός από τους γονείς μου δεν το έχω πει σε κανενα και θα προσπαθήσω να το κρατήσω έτσι ως την ωοληψια τουλάχιστον, για να μην έχω να συζητάω τι και πως…

Καλή αρχή να έχεις κοριτσι μου λοιπόν και όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι από καρδιάς!

Στους γονείς μου δεν είπα ποτέ απολύτως τίποτα. Δεν θέλω ούτε να τους στεναχωρω ούτε να τους ανησυχώ. Κάτι θα έχουν ακούσει βέβαια γύρω γυρω αλλά δεν το έχουμε συζητήσει ποτέ. 

Στην 1η εξωσωματικη το είχα πει σε πολλούς και το συζητούσα όλη την ώρα. Στη δεύτερη το είχα πει σε λίγους καλούς φίλους. Στην 3η δεν το έχω πει σε άνθρωπο.  Μόνο ο αντρας μου το ξέρει. Μάλιστα θα πάρω λίγες μέρες άδεια από τη δουλειά μετά την ετ για να μην το καταλάβουν. Αναγκαστικα θα το ξέρει η διευθύντρια και η κοπέλα με τις άδειες . Στους υπόλοιπους θα πω ότι είχα covid.

Έχω μια κολλητή που την έχω σαν αδερφή. Δεν της είπα απολύτως τίποτα γιατί έχω ξενερώσει.  Είπε κάποια πράγματα που με πλήγωσαν πολύ και δεν νιώθω πια το ίδιο. Ποτέ δεν της είπα τίποτα, απλά απομακρυνθηκα και σίγουρα δεν αισθάνομαι οπως πριν. Αυτή έχει 3 μωρά παιδιά και την άφησε ο αντρας της για μια άλλη και έχει και αυτή τα θέματά της. Αυτό όμως δεν της δίνει το δικαίωμα να λέει εν τη Ρυμη του λόγου σε μενα με 2 αποτυχημένες εξωσωματικες, 1 βιοχημικη, 2 παλινδρομες ότι εγώ αφού δεν έχω παιδιά,  δεν ξέρω . Και δεν το έχει πει μόνο μια φορά. Ναι δεν το είπε με κακή πρόθεση αλλά μια, δύο, τρεις... φτάνει. Ψυχρανθηκα πολύ. Και στο φινάλε αφού δεν ξέρω από παιδιά, μη με ρωτάς την άποψή μου.

Πάντως με όλη αυτή τη διαδικασία που περνάμε οι σχέσεις φιλικές και συντροφικές δοκιμάζονται πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλή αρχή να έχεις κοριτσι μου λοιπόν και όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι από καρδιάς!

Στους γονείς μου δεν είπα ποτέ απολύτως τίποτα. Δεν θέλω ούτε να τους στεναχωρω ούτε να τους ανησυχώ. Κάτι θα έχουν ακούσει βέβαια γύρω γυρω αλλά δεν το έχουμε συζητήσει ποτέ. 

Στην 1η εξωσωματικη το είχα πει σε πολλούς και το συζητούσα όλη την ώρα. Στη δεύτερη το είχα πει σε λίγους καλούς φίλους. Στην 3η δεν το έχω πει σε άνθρωπο.  Μόνο ο αντρας μου το ξέρει. Μάλιστα θα πάρω λίγες μέρες άδεια από τη δουλειά μετά την ετ για να μην το καταλάβουν. Αναγκαστικα θα το ξέρει η διευθύντρια και η κοπέλα με τις άδειες . Στους υπόλοιπους θα πω ότι είχα covid.

Έχω μια κολλητή που την έχω σαν αδερφή. Δεν της είπα απολύτως τίποτα γιατί έχω ξενερώσει.  Είπε κάποια πράγματα που με πλήγωσαν πολύ και δεν νιώθω πια το ίδιο. Ποτέ δεν της είπα τίποτα, απλά απομακρυνθηκα και σίγουρα δεν αισθάνομαι οπως πριν. Αυτή έχει 3 μωρά παιδιά και την άφησε ο αντρας της για μια άλλη και έχει και αυτή τα θέματά της. Αυτό όμως δεν της δίνει το δικαίωμα να λέει εν τη Ρυμη του λόγου σε μενα με 2 αποτυχημένες εξωσωματικες, 1 βιοχημικη, 2 παλινδρομες ότι εγώ αφού δεν έχω παιδιά,  δεν ξέρω . Και δεν το έχει πει μόνο μια φορά. Ναι δεν το είπε με κακή πρόθεση αλλά μια, δύο, τρεις... φτάνει. Ψυχρανθηκα πολύ. Και στο φινάλε αφού δεν ξέρω από παιδιά, μη με ρωτάς την άποψή μου.

Πάντως με όλη αυτή τη διαδικασία που περνάμε οι σχέσεις φιλικές και συντροφικές δοκιμάζονται πολύ.

Σε ευχαριστώ καλό μου. Κάπως έτσι το πάω κι εγώ με τις αποκαλύψεις. Στην αρχή όταν είσαι άβγαλτη ακόμα και δεν ξέρεις τι σε περιμενει, το συζητάς, τώρα πια έχουμε φαει τη γλώσσα μας. 
Εχεις δίκιο πάντως, νομίζω οι περισσότερες που είμαστε σε αυτή τη φάση για μεγάλο διάστημα, έχουμε να αφηγηθούμε μια απογοητευτική ιστορία από φίλους ή συγγενείς που είπαν κάποια χοντράδα. Και όσο κι αν δεν ξέρουν, ο,τι κι αν μπορεί να τους συμβαινει στη ζωή τους, όπως λες τίποτα δεν τους δίνει το δικαίωμα να μιλάνε με τόση αναισθησία. Πιστεύω αυτό είναι κάτι που ή το χεις ή δεν το χεις όμως.  Και αν καμία φορά κάποιου του ξεφύγει κάτι, αν είναι σωστός και έχει ενσυναίσθηση θα το καταλαβει εκ των υστέρων έστω και θα προσπαθήσει να επανορθώσει. Αλλά όταν βλέπεις ότι κάτι γίνεται ΚΑΤ επανάληψη και χωρίς προσπάθεια επανόρθωσης, ε τότε μάλλον ο άνθρωπος αυτός δεν μπορεί να είναι τόσο κοντά σου. Είναι από τις δύσκολες συνειδητοποιήσεις της ζωής και θα μπορούσε να έρθει με οποιαδήποτε αφορμή, ετυχε όμως να έρθει με την εξωσωματική. Τι να κάνουμε, μόνο εμείς ξέρουμε πόσα περνάμε…

να μη σκέφτεσαι τίποτα τώρα, μόνο να έχεις πίστη στην προσπάθεια που κανεις, στον άντρα σου και στον γιατρό σου. 
ειμαστε εδώ ότι κι αν σκεφτείς, να ξέρεις. Και περιμένουμε τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Καλή αρχή κορίτσι!!! Εγώ 31/01 έχω την ετ!!! Να μας πάνε όλα καλά!!!❤️

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle 31/01

@renata1986 ?

@Κατεριναπαπ ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Litsadi ?

@Zeta. 31/01

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

 

Πάμε για την 1η ΕΤ της χρονιάς λοιπόν!!

Με το καλό με μια τεράστια χοριακη να την χορτάσουμε!!

Δειξε μας τον δρόμο ❤️❤️❤️😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, να ρωτήσω τα κορίτσια που έχουν κάνει διέγερση με ενέσεις, οι ενέσεις δημιουργούν νεύρα? 

Κορίτσια σκοτώνω άνθρωπο και είμαι ικανή να κάθομαι να κλαίω όλη μέρα,  Εχθές μαλώσα με τον εργοδότη μου και ύψωσα τον τόνο της φωνής μου,  αλλα πραγματικά δεν έχω υπομονή, δεν αντέχω, νιώθω οτι θα σκάσω οταν με ενοχλεί κάτι.. πφφφφ μαρτύριο!

Δεν ξέρω αν είναι στανταρ από τις ενέσεις ή από όλη την φάση και την αγωνία και το άγχος και και και..Πιστεύω είναι συνδυασμός.

Σιγουρα πάντως άλλη μπαίνεις στην διαδικασία και άλλη βγαίνεις..

Το μόνο που θα σου πω είναι ότι ΟΛΑ όσα νιώθεις είναι φυσιολογικά δεν είσαι τρελή  απλά είσαι μαχήτρια είσαι μαραθωνοδρόμος..Απόλαυσε την διαδρομή σου όσο μπορείς και προφύλαξε την ψυχική σου υγεία & ηρεμία..❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Το ξέρω αυτό το συναίσθημα που περιγράφεις, αντε να δούμε ποσες ακόμα διακυμάνσεις θα περάσουμε μέσα σε αυτή τη φάση!
εγω ξεκίνησα ενέσεις gonal χτες το απόγευμα, Δευτέρα έχω εξέταση οιστραδιολης μόνο και ανάλογα το αποτέλεσμα θα μου πουν ποτε να πάω για υπέρηχο φαντάζομαι. Κι εγώ νομίζω είμαι πιο χαλαρή αυτή τη φορά και εκτός από τους γονείς μου δεν το έχω πει σε κανενα και θα προσπαθήσω να το κρατήσω έτσι ως την ωοληψια τουλάχιστον, για να μην έχω να συζητάω τι και πως…

Έλα είσαι το ζευγαράκι μου αυτό το μήνα 😂 

Εγω Πέμπτη θα ξέρω τι ψάρια πιάνουμε.

Ηθελαν υπερηχο Τετάρτη αλλά επειδή δεν μπορούσα -για πολύ σοβαρο λόγο όντως- «αυθαδίασα» κ είπα δεν μπορώ Τετάρτη θα ερθω Πέμπτη!!

Για τέτοιο βαθμό αναισθησίας μιλάμε 😂😂😂

Καλη αρχή εύχομαι το νέο κέντρο/γιατρός και φάρμακο να είναι τα τυχερά σας φίλη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλή αρχή να έχεις κοριτσι μου λοιπόν και όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι από καρδιάς!

Στους γονείς μου δεν είπα ποτέ απολύτως τίποτα. Δεν θέλω ούτε να τους στεναχωρω ούτε να τους ανησυχώ. Κάτι θα έχουν ακούσει βέβαια γύρω γυρω αλλά δεν το έχουμε συζητήσει ποτέ. 

Στην 1η εξωσωματικη το είχα πει σε πολλούς και το συζητούσα όλη την ώρα. Στη δεύτερη το είχα πει σε λίγους καλούς φίλους. Στην 3η δεν το έχω πει σε άνθρωπο.  Μόνο ο αντρας μου το ξέρει. Μάλιστα θα πάρω λίγες μέρες άδεια από τη δουλειά μετά την ετ για να μην το καταλάβουν. Αναγκαστικα θα το ξέρει η διευθύντρια και η κοπέλα με τις άδειες . Στους υπόλοιπους θα πω ότι είχα covid.

Έχω μια κολλητή που την έχω σαν αδερφή. Δεν της είπα απολύτως τίποτα γιατί έχω ξενερώσει.  Είπε κάποια πράγματα που με πλήγωσαν πολύ και δεν νιώθω πια το ίδιο. Ποτέ δεν της είπα τίποτα, απλά απομακρυνθηκα και σίγουρα δεν αισθάνομαι οπως πριν. Αυτή έχει 3 μωρά παιδιά και την άφησε ο αντρας της για μια άλλη και έχει και αυτή τα θέματά της. Αυτό όμως δεν της δίνει το δικαίωμα να λέει εν τη Ρυμη του λόγου σε μενα με 2 αποτυχημένες εξωσωματικες, 1 βιοχημικη, 2 παλινδρομες ότι εγώ αφού δεν έχω παιδιά,  δεν ξέρω . Και δεν το έχει πει μόνο μια φορά. Ναι δεν το είπε με κακή πρόθεση αλλά μια, δύο, τρεις... φτάνει. Ψυχρανθηκα πολύ. Και στο φινάλε αφού δεν ξέρω από παιδιά, μη με ρωτάς την άποψή μου.

Πάντως με όλη αυτή τη διαδικασία που περνάμε οι σχέσεις φιλικές και συντροφικές δοκιμάζονται πολύ.

Κανείς δεν πρόκειται να σε νιώσει αν δεν φορέσει τα παπούτσια σου..

Άσχετα όμως από το αν παλεύεις με την υπογονιμότητα ή όχι ,άσχετα αν εχεις ταλαιπωρηθεί με απώλειες και αποτυχίες ή όχι ,ακόμα και αν στο τέλος τέλος δεν έχεις παιδιά από επιλογή κανείς δεν έχει δικαίωμα να σου πει ότι δεν ξέρεις επειδή δεν έχεις παιδιά..

Στην τελική ούτε εσένα σε άφησε ο άντρας σου για κάποια άλλη για να ξέρεις Ακριβώς το συναίσθημα όμως συμπαραστάθηκες στην φίλη σου τις δύσκολες στιγμές της κ στα σκοτάδια της.

Η υπογονιμότητα γενικά είναι μοναχική διαδικασία όχι μόνο στο συγγενικό και φιλικό περιβάλλον αλλά ακόμα και ανάμεσα στο ίδιο το ζευγάρι..Είναι μεγάλο στοίχημα να βγεις αλώβητος από όλο αυτό και πιο δυνατός! 
Το έχω ξαναπεί κατά την γνώμη μου είναι πολύ λεπτή γραμμή το αν θα σε κάνει μια γροθιά με τον σύντροφο ή θα σε διαλύσει..

Φρόντισε τον εαυτό σου , την ψυχική σου ηρεμία και κράτησε το «μαζί» με τον σύντροφο σου. Αυτά θα δώσουν δύναμη για τα όμορφα που έρχονται ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Κανείς δεν πρόκειται να σε νιώσει αν δεν φορέσει τα παπούτσια σου..

Άσχετα όμως από το αν παλεύεις με την υπογονιμότητα ή όχι ,άσχετα αν εχεις ταλαιπωρηθεί με απώλειες και αποτυχίες ή όχι ,ακόμα και αν στο τέλος τέλος δεν έχεις παιδιά από επιλογή κανείς δεν έχει δικαίωμα να σου πει ότι δεν ξέρεις επειδή δεν έχεις παιδιά..

Στην τελική ούτε εσένα σε άφησε ο άντρας σου για κάποια άλλη για να ξέρεις Ακριβώς το συναίσθημα όμως συμπαραστάθηκες στην φίλη σου τις δύσκολες στιγμές της κ στα σκοτάδια της.

Η υπογονιμότητα γενικά είναι μοναχική διαδικασία όχι μόνο στο συγγενικό και φιλικό περιβάλλον αλλά ακόμα και ανάμεσα στο ίδιο το ζευγάρι..Είναι μεγάλο στοίχημα να βγεις αλώβητος από όλο αυτό και πιο δυνατός! 
Το έχω ξαναπεί κατά την γνώμη μου είναι πολύ λεπτή γραμμή το αν θα σε κάνει μια γροθιά με τον σύντροφο ή θα σε διαλύσει..

Φρόντισε τον εαυτό σου , την ψυχική σου ηρεμία και κράτησε το «μαζί» με τον σύντροφο σου. Αυτά θα δώσουν δύναμη για τα όμορφα που έρχονται ❤️

Αρε μαυρογατα ποσο δίκιο έχεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, να ρωτήσω τα κορίτσια που έχουν κάνει διέγερση με ενέσεις, οι ενέσεις δημιουργούν νεύρα? 

Κορίτσια σκοτώνω άνθρωπο και είμαι ικανή να κάθομαι να κλαίω όλη μέρα,  Εχθές μαλώσα με τον εργοδότη μου και ύψωσα τον τόνο της φωνής μου,  αλλα πραγματικά δεν έχω υπομονή, δεν αντέχω, νιώθω οτι θα σκάσω οταν με ενοχλεί κάτι.. 

Αυτό το είχα όταν έπαιρνα κλομιφερ. Καλημέρα να μου λέγανε αγριοκοιταζα...προσπαθούσα μέσα μου να λέω είναι τα χαπια είναι τα χαπια (άλλοι μετράνε ως το 10 εγώ μετρούσαν χαπια ) λίγο οι ορμόνες , λίγο η πίεση μου τρώμε δεν θέλουμε και πολύ. Καλή δύναμη εύχομαι όλα αυτά να σου φέρουν το μωράκι σου . 

Στις ενέσεις δεν είχα κάτι . Τώρα αυτή τη φορά θα πάρω λιγακι παραπάνω οπότε δεν ξέρω αν θα με επηρεάσει. .. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλή αρχή να έχεις κοριτσι μου λοιπόν και όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι από καρδιάς!

Στους γονείς μου δεν είπα ποτέ απολύτως τίποτα. Δεν θέλω ούτε να τους στεναχωρω ούτε να τους ανησυχώ. Κάτι θα έχουν ακούσει βέβαια γύρω γυρω αλλά δεν το έχουμε συζητήσει ποτέ. 

Στην 1η εξωσωματικη το είχα πει σε πολλούς και το συζητούσα όλη την ώρα. Στη δεύτερη το είχα πει σε λίγους καλούς φίλους. Στην 3η δεν το έχω πει σε άνθρωπο.  Μόνο ο αντρας μου το ξέρει. Μάλιστα θα πάρω λίγες μέρες άδεια από τη δουλειά μετά την ετ για να μην το καταλάβουν. Αναγκαστικα θα το ξέρει η διευθύντρια και η κοπέλα με τις άδειες . Στους υπόλοιπους θα πω ότι είχα covid.

Έχω μια κολλητή που την έχω σαν αδερφή. Δεν της είπα απολύτως τίποτα γιατί έχω ξενερώσει.  Είπε κάποια πράγματα που με πλήγωσαν πολύ και δεν νιώθω πια το ίδιο. Ποτέ δεν της είπα τίποτα, απλά απομακρυνθηκα και σίγουρα δεν αισθάνομαι οπως πριν. Αυτή έχει 3 μωρά παιδιά και την άφησε ο αντρας της για μια άλλη και έχει και αυτή τα θέματά της. Αυτό όμως δεν της δίνει το δικαίωμα να λέει εν τη Ρυμη του λόγου σε μενα με 2 αποτυχημένες εξωσωματικες, 1 βιοχημικη, 2 παλινδρομες ότι εγώ αφού δεν έχω παιδιά,  δεν ξέρω . Και δεν το έχει πει μόνο μια φορά. Ναι δεν το είπε με κακή πρόθεση αλλά μια, δύο, τρεις... φτάνει. Ψυχρανθηκα πολύ. Και στο φινάλε αφού δεν ξέρω από παιδιά, μη με ρωτάς την άποψή μου.

Πάντως με όλη αυτή τη διαδικασία που περνάμε οι σχέσεις φιλικές και συντροφικές δοκιμάζονται πολύ.

Καλή επιτυχία για τη Δευτέρα.  :-) φρόντισε τον εαυτό σου και μη στεναχωριέσαι μια παροιμία λέει η γλώσσα κοκκαλα δεν έχει και κοκκαλα τσακίζει... αυτή η χρονιά θα σου φέρει το μωράκι σου προσπάθησε να εστιάσεις εκεί και όχι σε αρνητικές σκέψεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat σου χω τη λύση.. θα γίνω η γραμματέας σου. 

πάντα όταν μιλάω με την μαμά μου λέμε τι καιρό κάνει κτλ και παρατηρήσαμε ότι καιρό είχαμε εδώ μετά από 3 μερες είναι στην Ελλάδα.  

Πχ σε 3 μέρες στην Ελλάδα θα έχει πολύ αέρα. Τέλος τα χιόνια κορίτσια.. 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε κορίτσια μου πόσο σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη που μου δίνετε! Να στε καλά! Είναι μαγική η δύναμη που μας δίνει αυτή η ομάδα! Δεν κάνω αρνητικές σκέψεις. Είναι επιλογή μου να μην το μοιραστώ με απολύτως κανέναν αυτή τη φορά.  Δεν είμαι αισιοδοξη ούτε όμως και απαισιόδοξη. Ο, τι βρέξει ας κατεβάσει.  Δεν είναι στο χέρι μου πια. Εγω από την πλευρά μου έκανα ο, τι μπορούσα.  Από εκεί και πέρα ο, τι είναι θέλημα Του Θεού. Και αναλόγως το αποτέλεσμα,  θα δούμε πώς θα πορευτουμε από εκεί και έπειτα. Σημασία έχει να είμαστε υγιείς σωματικά και ψυχικά.  Κουράστηκα 3,5 χρόνια τώρα να είναι η μόνιμη σκέψη και το μόνιμο άγχος μου. Οπότε... ο,τι είναι να γίνει, ας γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτό το είχα όταν έπαιρνα κλομιφερ. Καλημέρα να μου λέγανε αγριοκοιταζα...προσπαθούσα μέσα μου να λέω είναι τα χαπια είναι τα χαπια (άλλοι μετράνε ως το 10 εγώ μετρούσαν χαπια ) λίγο οι ορμόνες , λίγο η πίεση μου τρώμε δεν θέλουμε και πολύ. Καλή δύναμη εύχομαι όλα αυτά να σου φέρουν το μωράκι σου . 

Στις ενέσεις δεν είχα κάτι . Τώρα αυτή τη φορά θα πάρω λιγακι παραπάνω οπότε δεν ξέρω αν θα με επηρεάσει. .. 

 

Αχχχ με κλομιφαινη μαλωσα με τον αδερφό του εργοδότη μου που στην ουσία είναι και αυτός εργοδότης μου 😂.... απλά δεν εχω υπομονή, αύριο επιτέλους είναι η 7η μέρα! Νομίζω οι περισσότερες μέρες πέρασαν..  σήμερα πήγα στη μαμα μου και ήταν και ο αδερφος μου και με ρωτάει τι κάνεις και εγώ πολύ απλα καθημερινά πάτησα τα κλάματα, τρόμαξε ο άνθρωπος, νόμιζε οτι κάτι μου έκανε ο άντρας μου 🤣 ε μετα αναγκάστηκα να του εξηγήσω,  αφού και η μαμα μου το κατάλαβε και το ανάφερε μπροστά του! Πφφφ..  Μακάρι ολες μας να τα ξεχάσουμε όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Δεν ξέρω αν είναι στανταρ από τις ενέσεις ή από όλη την φάση και την αγωνία και το άγχος και και και..Πιστεύω είναι συνδυασμός.

Σιγουρα πάντως άλλη μπαίνεις στην διαδικασία και άλλη βγαίνεις..

Το μόνο που θα σου πω είναι ότι ΟΛΑ όσα νιώθεις είναι φυσιολογικά δεν είσαι τρελή  απλά είσαι μαχήτρια είσαι μαραθωνοδρόμος..Απόλαυσε την διαδρομή σου όσο μπορείς και προφύλαξε την ψυχική σου υγεία & ηρεμία..❤️

 

Ορίστε...τώρα με τα λόγια σου με έπιασαν τα κλάματα, σε ευχαριστώ πολύ παααρα πολύ για την συμπαράσταση!  

Εκεί που παω να σκεφτώ και να συνειδητοποιήσω οτι προσπαθώ να πλησιάσω το όνειρο, ολο κατι γίνεται και ιδικά με την δουλειά και την πίεση που προκύπτει, ξεχνάω τι κάνω και πραγματικα δεν το ζω.. θα προσπαθήσω για το καλύτερο.. τι να πω.. 

 Μακάρι σε λίγους μήνες να Μιλαμε για εγκυμοσύνες ολες μας ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! 🥰 Να έχετε μια υπέροχη Κυριακή!

Καταρχήν καλή επιτυχία σε όλες! Με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας!😊

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία και δεν ξέρω τι να κάνω αφού το κέντρο είναι κλειστό για να επικοινωνήσω. Κάνω ενέσεις των 375 μονάδων και νόμιζα ότι μου έφταναν και για σήμερα. Έχω των 150 αλλά δεν ξέρω πως μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι μου είχε μείνει μια ακόμα των 75( είμαι στην ένατη ημέρα της διέγερσης). Έχω ψάξει σε πάρα πολλά φαρμακεία από χθες αλλά δεν υπάρχει πουθενά για να την αγοράσω. Εσείς που γνωρίζετε περισσότερα λέτε να υπάρχει πρόβλημα αν κάνω τις 300 μόνο;

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!🥰🥰🥰🥰🥰💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Έλα είσαι το ζευγαράκι μου αυτό το μήνα 😂 

Εγω Πέμπτη θα ξέρω τι ψάρια πιάνουμε.

Ηθελαν υπερηχο Τετάρτη αλλά επειδή δεν μπορούσα -για πολύ σοβαρο λόγο όντως- «αυθαδίασα» κ είπα δεν μπορώ Τετάρτη θα ερθω Πέμπτη!!

Για τέτοιο βαθμό αναισθησίας μιλάμε 😂😂😂

Καλη αρχή εύχομαι το νέο κέντρο/γιατρός και φάρμακο να είναι τα τυχερά σας φίλη ❤️

Α καλά εσυ έχεις ξεφύγει από τότε που σε άφησα κι έφυγα για αλλού! Έτσι μην τους λυπάσαι, βάλε τάξη και χτύπα αλύπητα! 
σε ευχαριστώ ρε μαυρογατο, μακάρι να έχουμε καλά νέα άμεσα! ❤️❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! 🥰 Να έχετε μια υπέροχη Κυριακή!

Καταρχήν καλή επιτυχία σε όλες! Με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας!😊

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία και δεν ξέρω τι να κάνω αφού το κέντρο είναι κλειστό για να επικοινωνήσω. Κάνω ενέσεις των 375 μονάδων και νόμιζα ότι μου έφταναν και για σήμερα. Έχω των 150 αλλά δεν ξέρω πως μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι μου είχε μείνει μια ακόμα των 75( είμαι στην ένατη ημέρα της διέγερσης). Έχω ψάξει σε πάρα πολλά φαρμακεία από χθες αλλά δεν υπάρχει πουθενά για να την αγοράσω. Εσείς που γνωρίζετε περισσότερα λέτε να υπάρχει πρόβλημα αν κάνω τις 300 μόνο;

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!🥰🥰🥰🥰🥰💗💗💗💗

Τι φάρμακο παίρνεις? Εδώ μέσα όλο και κάποια χαρίζει φάρμακο που της περίσσεψε οποτε για αρχή γράψε παντου στις συνομιλίες τι ψάχνεις και ποσες μονάδες. Υπάρχουν πιθανότητες να το βρεις μέχρι το απόγευμα που θα έχεις να κανεις την ένεση σου. 
Επισης δεν έχεις ούτε ένα τηλέφωνο για έκτακτη ανάγκη από κάποια βοηθό του γιατρού? Μπορεί κι αυτοί να έχουν κάποιο περίσσευμα. 
δε μπορώ να σου πω πόση διαφορα θα κάνουν 75 μονάδες λιγότερες αλλά ίσως υπάρχει τρόπος να τις βρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! 🥰 Να έχετε μια υπέροχη Κυριακή!

Καταρχήν καλή επιτυχία σε όλες! Με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας!😊

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία και δεν ξέρω τι να κάνω αφού το κέντρο είναι κλειστό για να επικοινωνήσω. Κάνω ενέσεις των 375 μονάδων και νόμιζα ότι μου έφταναν και για σήμερα. Έχω των 150 αλλά δεν ξέρω πως μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι μου είχε μείνει μια ακόμα των 75( είμαι στην ένατη ημέρα της διέγερσης). Έχω ψάξει σε πάρα πολλά φαρμακεία από χθες αλλά δεν υπάρχει πουθενά για να την αγοράσω. Εσείς που γνωρίζετε περισσότερα λέτε να υπάρχει πρόβλημα αν κάνω τις 300 μόνο;

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!🥰🥰🥰🥰🥰💗💗💗💗

Κανένα προβλημα ! Το ιδιο ειναι ακριβως!κανε 300 κ μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! 🥰 Να έχετε μια υπέροχη Κυριακή!

Καταρχήν καλή επιτυχία σε όλες! Με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας!😊

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία και δεν ξέρω τι να κάνω αφού το κέντρο είναι κλειστό για να επικοινωνήσω. Κάνω ενέσεις των 375 μονάδων και νόμιζα ότι μου έφταναν και για σήμερα. Έχω των 150 αλλά δεν ξέρω πως μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι μου είχε μείνει μια ακόμα των 75( είμαι στην ένατη ημέρα της διέγερσης). Έχω ψάξει σε πάρα πολλά φαρμακεία από χθες αλλά δεν υπάρχει πουθενά για να την αγοράσω. Εσείς που γνωρίζετε περισσότερα λέτε να υπάρχει πρόβλημα αν κάνω τις 300 μόνο;

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!🥰🥰🥰🥰🥰💗💗💗💗

Καλημέρα! Έκανα το ίδιο λάθος με 50 μονάδες λιγότερες όταν ξεκίνησα, στην πρώτη ένεση . Μου είπαν πως όλα καλά αλλά να μην το επαναλάβω 😛

Δεν νομίζω να έχεις θέμα αλλά σίγουρα πρέπει να ενημερώσεις τον γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! 🥰 Να έχετε μια υπέροχη Κυριακή!

Καταρχήν καλή επιτυχία σε όλες! Με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας!😊

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία και δεν ξέρω τι να κάνω αφού το κέντρο είναι κλειστό για να επικοινωνήσω. Κάνω ενέσεις των 375 μονάδων και νόμιζα ότι μου έφταναν και για σήμερα. Έχω των 150 αλλά δεν ξέρω πως μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι μου είχε μείνει μια ακόμα των 75( είμαι στην ένατη ημέρα της διέγερσης). Έχω ψάξει σε πάρα πολλά φαρμακεία από χθες αλλά δεν υπάρχει πουθενά για να την αγοράσω. Εσείς που γνωρίζετε περισσότερα λέτε να υπάρχει πρόβλημα αν κάνω τις 300 μόνο;

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!🥰🥰🥰🥰🥰💗💗💗💗

Καλημέρα κορίτσια μου! Μια όμορφη Κυριακή σε όλες! 

Ποιές ενέσεις κάνεις ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...