Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια μου διαβάζω τα νέα σας αλλά οι τελευταίες δυο εβδομάδες ήταν πολύ πιεστικές, δουλειά, εξεταστική...πολύ τρέξιμο.

Σήμερα πήγα και είδαμε τα μωράκια. Αισίως μπήκα στον τρίτο μήνα και προχωράνε και τα δύο. Το ένα είναι πιο μικρό και ζωηρό :-)

Ευτυχώς έκοψα την κορτιζόνη και τα ζω σαλοσπιρ. Παίρνω μόνο προγεστερόνες, cyclacur, αντιπηκτικη και τις βιταμίνες μου. Σήμερα ρώτησα τον γιατρό ποτέ θα τελειώσει η επικίνδυνη περίοδος για να ηρεμήσω κι εγώ ψυχικά. Μου είπε μ δύο τρεις εβδομάδες όταν θα μπορούν να προχωρήσουν μόνα τους χωρίς φάρμακα.

Θέλω να πω σε όλα τα κορίτσια μας να μη το βάζουν κάτω. Η προσπάθεια μας αξίζει και θα τα καταφέρουμε όλες! 

Εγώ περιμένω την χοριακη και έχω πάρα πολύ άγχος. Και αυτό το πρώτο τρίμηνο θα μου βγάλει την καρδιά από την θέση της. Εσύ σε ποια βδομάδα πηγες για το πρώτο υπερηχογράφημα; Και άκουσες κατευθείαν καρδούλα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ περιμένω την χοριακη και έχω πάρα πολύ άγχος. Και αυτό το πρώτο τρίμηνο θα μου βγάλει την καρδιά από την θέση της. Εσύ σε ποια βδομάδα πηγες για το πρώτο υπερηχογράφημα; Και άκουσες κατευθείαν καρδούλα ;

Εγώ έκανα την 9η μέρα χοριακη και τον πρώτο υπέρηχο όπου είδαμε τους δύο σάκους τον κάναμε την 15η μέρα μετά την ετ. Τις καρδούλες τις ακούσαμε ένα μήνα περίπου μετά την ετ (ετ 14/12, σάκους 29/12, καρδιές 10/01). Φίλη μου το μεγάλο άγχος ξεκινάει μετά την χοριακη. Φόβος μη τα χάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Εγώ έκανα την 9η μέρα χοριακη και τον πρώτο υπέρηχο όπου είδαμε τους δύο σάκους τον κάναμε την 15η μέρα μετά την ετ. Τις καρδούλες τις ακούσαμε ένα μήνα περίπου μετά την ετ (ετ 14/12, σάκους 29/12, καρδιές 10/01). Φίλη μου το μεγάλο άγχος ξεκινάει μετά την χοριακη. Φόβος μη τα χάσω...

Ναι αυτό είναι μεγάλο άγχος. Έχω αρχίσει να το νιώθω και εγώ σε σημείο να μην με αφήνει να χαρώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

σε αυτό το τηλ. δεν απαντάνε. Είπα μήπως στα χαρτια που δίνουν είχαν και κάποιο άλλο τηλ. Βέβαια μόλισ διάβασα πως το δημόσιο έχει ήδη κατεβάσει ρολά. Δημόσιο είναι και η επιτροπη.

Καρδουλα μου μην αγχωνεσαι Τεταρτη πρωι θα παρεις τα χαρτακια σου κ θα πας κυρια κ χωρις ραντεβου θα σε δεχτουν δεν νομιζω να δουλεψαν κ αυτοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Nαι ναι σήμερα δεν λειτουργεί τίποτα......είχα ραντεβού με την Οικονομοπούλου και η γυναίκα με πείρε τηλέφωνο γιατί σήμερα λόγω καιρού δεν....... ήδη σε πολλές περιοχές σταμάτησαν και τα λεωφορεία! Από αύριο ίσως.....και πάλι βλέπουμε ανάλογα πώς θα πάει η νύχτα!

Το πρωι παντως η οικονομοπουλου ηταν εκει αλλα θα εφευγε νωρις γιατι δεν ηθελε να αποκλειστει ειχα παει να παρω τις εξετασεις μου κ το ελεγε σε μια αλλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι μπηκα και διαβασα τα σχόλια, δεν ήταν καθόλου κολακευτικά για το υγεία ivf σε αντίθεση με σχόλια που διαβασα εκεί τις προηγούμενες μέρες που λέγανε τα καλύτερα. Ελπίζω να είναι κάτι που οφειλόταν στη σημερινή μέρα και τα χιόνια και να μην είναι πάντα έτσι….

Ναι.. και εγώ το ίδιο..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι μπηκα και διαβασα τα σχόλια, δεν ήταν καθόλου κολακευτικά για το υγεία ivf σε αντίθεση με σχόλια που διαβασα εκεί τις προηγούμενες μέρες που λέγανε τα καλύτερα. Ελπίζω να είναι κάτι που οφειλόταν στη σημερινή μέρα και τα χιόνια και να μην είναι πάντα έτσι….

Βρε μην μου αγχωνεσαι σιγουρα θα γινοταν ενας πανικος λογω χιονιου. Λογικο ειναι στην καθημερινη κ φυσιολογικη μερα δεν θα ειναι ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Το πρωι παντως η οικονομοπουλου ηταν εκει αλλα θα εφευγε νωρις γιατι δεν ηθελε να αποκλειστει ειχα παει να παρω τις εξετασεις μου κ το ελεγε σε μια αλλη. 

Από τύχη βρήκα την πρ.εβδομάδα  ραντεβού για σήμερα (από ακύρωση μάλλον)στις 12.00 το οποίο εχθές αργά και βλέποντας πως πάει ο καιρός το ακύρωσα αλλά προφανώς το σύστημα δεν ενημερώθηκε και μου τηλ. 3 φορές σήμερα πρωί πρωί (κοιμόμουν ακόμα) για να κλείσουμε καινούργιο. Ευτυχώς δλδ διαφορετικά το επόμενο που είδα εχθές διαθέσιμο ήταν για Μάρτη. Γενικά επειδή είχα πάει πρώτη φορά το καλοκαίρι με ένα σκασμό εξετάσεις ήταν λίγες αυτές που δεν είχα κάνει και η ίδια δεν είχε να μου πεί κάτι που δεν ήξερα. Θέλω όμως μια και πλησιάζει η ώρα της ΕΤ να πάω να ρωτήσω 2-3 πράγματα για την τιμή των όπλων που λένε χιχιχι! Εσάς κορίτσια σας έχει πει κάτι διαφορετικό από ότι οι γιατροί σας (αιματολόγοι, ενδοκρινολόγοι, γυναικολόγοι κλπ); Θέλω να πω πέρα από τη διερεύνηση και εξετάσεις που δίνει έχετε δει κάποια άλλη διαφορά ακόμα και σε θεραπεία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες , ελπίζω να είστε ασφαλείς και στα ζεστά.

@Lucia79μετά το σημερινό πατατρακ που έπαθα με το αμάξι στην επιστροφή μου στο σπίτι (νότιος τομέας), από την εργασία μου (δυτικός / κεντρικός τομέας)  όπου κινδυνέψαμε και τρομάξαμε σοβαρά, ο μόνος τρόπος να πήγαινα για ωοληψία ήταν με πυροσβεστική και ασθενοφόρο και το λέω με πόνο καρδιάς και ξέροντας τι σημαίνει  για κάθε κοπέλα η ωοληψία με φάρμακα αλλά ακόμα δεν έχω συνέλθει από την ταραχή.

Και όλο αυτό γιατί ο ιδιώτης εργοδότης δεν θεώρησε ότι ήταν απολύτως αναγκαίο να δουλέψουμε τηλε εργασία -ενώ μπορούσαμε φυσικά -όπως και κάναμε όταν μετά από 2,5 ώρες επιστρέψαμε σπίτια μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Στο Γένεσις και στο Υγεία IVF Εμβρυογένεσις έγιναν κανονικά ωοληψιες σε κορίτσια του άλλου φόρουμ.. λίγο σε έναν πανικό από ότι περιγράφουν βέβαια.. αλλά τουλάχιστον δεν "χάθηκαν" τα ωάρια..!

λοιπον κοριτσια! εγω μολις μπηκα σπιτι...εφυγα απο το υγεια εμβρυογενεσις στις 8 το πρωι...εγω πηγα για υπερηχο και ε2...7 και κατι ημουν εκει 8 ειχα ξεμπερδεψει...σιγουρα ειχε παραπανω κοσμο σε σχεση με την παρασκευη π ξαναπηγα αλλα λειτουργουσαν σχετικα ομαλα...δεν ξερω μετα εαν χαθηκε καπου η μπαλα...εμενα ακομη ειναι θετικη η εικονα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Βρε μην μου αγχωνεσαι σιγουρα θα γινοταν ενας πανικος λογω χιονιου. Λογικο ειναι στην καθημερινη κ φυσιολογικη μερα δεν θα ειναι ετσι

Κάτι έχεις καταλαβει εσυ για  μένα! Εγώ αγχώνομαι και που υπάρχω!

ευτυχως έγραψε και η @tina21 και λίγο ησύχασα. Μπράβο ρε κοπέλα μου, πήγε η καρδιά μου στη θέση της γιατί είχα τρομάξει με κάτι άλλα σχόλια που διαβασα…
παντως επειδή περιμένω περίοδο μέσα σε αυτή τη βδομάδα για να ξεκινησω ενέσεις, αν τυχόν μου έρθει αύριο δε θα μπορέσω να πάω για υπέρηχο που θέλει ο γιατρός, παρότι μένω κέντρο, βλέπω ότι το έχει στρώσει πολύ, αποκλείεται να μετακινηθώ. Στη χειρότερη θα περιμενω τον επόμενο μήνα. 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλησπέρα σε όλες , ελπίζω να είστε ασφαλείς και στα ζεστά.

@Lucia79μετά το σημερινό πατατρακ που έπαθα με το αμάξι στην επιστροφή μου στο σπίτι (νότιος τομέας), από την εργασία μου (δυτικός / κεντρικός τομέας)  όπου κινδυνέψαμε και τρομάξαμε σοβαρά, ο μόνος τρόπος να πήγαινα για ωοληψία ήταν με πυροσβεστική και ασθενοφόρο και το λέω με πόνο καρδιάς και ξέροντας τι σημαίνει  για κάθε κοπέλα η ωοληψία με φάρμακα αλλά ακόμα δεν έχω συνέλθει από την ταραχή.

Και όλο αυτό γιατί ο ιδιώτης εργοδότης δεν θεώρησε ότι ήταν απολύτως αναγκαίο να δουλέψουμε τηλε εργασία -ενώ μπορούσαμε φυσικά -όπως και κάναμε όταν μετά από 2,5 ώρες επιστρέψαμε σπίτια μας.

 

Ρε ήμαρτον τι είναι αυτοί!!! Μπορεις να κανεις τηλεργασια και σε ανάγκασε να πας? Και δε φτάνει που ταλαιπωρήθηκες στο δρόμο, γύρισες σπίτι για να ξανά δουλέψεις? Εντάξει δεν παίζονται….εγώ ήμουν τυχερή, είχα το πρωί ραντεβού με τη ρευματολόγο και μετά γύρισα σπίτι για τηλεργασια που δεν μπορούσε καν να γίνει τελικα γιατί μάλλον η δουλειά είχε πρόβλημα με το ρεύμα οπότε δε δούλεψα κιόλας. Ακόμα δεν έχω μάθει αν το πρόβλημα αποκαταστάθηκε….

τα νέα από τη ρευματολόγο σήμερα είναι ότι σε πρώτη φάση χαρακτήρισε αυτό που έχω όροαρνητική σπονδυλοαρθριτιδα, η οποία μπορεί να έχει διάφορες αιτίες. Δεν είναι η τελική διάγνωση γιατι υπάρχουν και κάποια άλλα ευρήματα που μπορεί να τη συνδέουν είτε με ψωρίαση είτε με λύκο και δεν είναι τοσο εύκολο να γίνει η διάκριση. Είναι αυτοάνοσο που θέλει θεραπεία με κορτιζόνη και κάποια άλλα φάρμακα που όμως τα άλλα δεν μπορώ να τα παρω σε αυτή τη φάση που προσπαθώ να μείνω έγκυος. Την Πέμπτη θα ξαναπάω να μου κάνουν υπέρηχο στα δάχτυλα και απ ότι κατάλαβα από το τι θα δείξει ο υπέρηχος θα εξαρτηθεί και το τι άλλες εξετάσεις θα κάνω. Επίσης μου είπε πως ό,τι κι αν είναι δε μειώνει τη γονιμότητα αλλά όπως ήδη μου εξήγησε η Οικονομόπουλου, σαμποτάρει τις πιθανότητες εμφύτευσης ειδικά όταν βρίσκεται σε φάση έξαρσης.
Τουλάχιστον αρχίζω να βγάζω μια άκρη, αν και όπως κατάλαβα, μπορεί να πάρει πολύ χρόνο να βγει μια τελική διάγνωση ακριβώς γιατί έχω κάποια αλλα συμπτώματα τα οποία πάνε κι έρχονται (όπως πχ ένα εξάνθημα στο στέρνο) τα οποία όμως εμφανίζονται σε ανύποπτο χρόνο και δεν τα έχει δει ποτέ γιατρός για να μπορεί να τα αξιολογήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κάτι έχεις καταλαβει εσυ για  μένα! Εγώ αγχώνομαι και που υπάρχω!

ευτυχως έγραψε και η @tina21 και λίγο ησύχασα. Μπράβο ρε κοπέλα μου, πήγε η καρδιά μου στη θέση της γιατί είχα τρομάξει με κάτι άλλα σχόλια που διαβασα…
παντως επειδή περιμένω περίοδο μέσα σε αυτή τη βδομάδα για να ξεκινησω ενέσεις, αν τυχόν μου έρθει αύριο δε θα μπορέσω να πάω για υπέρηχο που θέλει ο γιατρός, παρότι μένω κέντρο, βλέπω ότι το έχει στρώσει πολύ, αποκλείεται να μετακινηθώ. Στη χειρότερη θα περιμενω τον επόμενο μήνα. 

Ρε ήμαρτον τι είναι αυτοί!!! Μπορεις να κανεις τηλεργασια και σε ανάγκασε να πας? Και δε φτάνει που ταλαιπωρήθηκες στο δρόμο, γύρισες σπίτι για να ξανά δουλέψεις? Εντάξει δεν παίζονται….εγώ ήμουν τυχερή, είχα το πρωί ραντεβού με τη ρευματολόγο και μετά γύρισα σπίτι για τηλεργασια που δεν μπορούσε καν να γίνει τελικα γιατί μάλλον η δουλειά είχε πρόβλημα με το ρεύμα οπότε δε δούλεψα κιόλας. Ακόμα δεν έχω μάθει αν το πρόβλημα αποκαταστάθηκε….

τα νέα από τη ρευματολόγο σήμερα είναι ότι σε πρώτη φάση χαρακτήρισε αυτό που έχω όροαρνητική σπονδυλοαρθριτιδα, η οποία μπορεί να έχει διάφορες αιτίες. Δεν είναι η τελική διάγνωση γιατι υπάρχουν και κάποια άλλα ευρήματα που μπορεί να τη συνδέουν είτε με ψωρίαση είτε με λύκο και δεν είναι τοσο εύκολο να γίνει η διάκριση. Είναι αυτοάνοσο που θέλει θεραπεία με κορτιζόνη και κάποια άλλα φάρμακα που όμως τα άλλα δεν μπορώ να τα παρω σε αυτή τη φάση που προσπαθώ να μείνω έγκυος. Την Πέμπτη θα ξαναπάω να μου κάνουν υπέρηχο στα δάχτυλα και απ ότι κατάλαβα από το τι θα δείξει ο υπέρηχος θα εξαρτηθεί και το τι άλλες εξετάσεις θα κάνω. Επίσης μου είπε πως ό,τι κι αν είναι δε μειώνει τη γονιμότητα αλλά όπως ήδη μου εξήγησε η Οικονομόπουλου, σαμποτάρει τις πιθανότητες εμφύτευσης ειδικά όταν βρίσκεται σε φάση έξαρσης.
Τουλάχιστον αρχίζω να βγάζω μια άκρη, αν και όπως κατάλαβα, μπορεί να πάρει πολύ χρόνο να βγει μια τελική διάγνωση ακριβώς γιατί έχω κάποια αλλα συμπτώματα τα οποία πάνε κι έρχονται (όπως πχ ένα εξάνθημα στο στέρνο) τα οποία όμως εμφανίζονται σε ανύποπτο χρόνο και δεν τα έχει δει ποτέ γιατρός για να μπορεί να τα αξιολογήσει. 

κοριτσι μου αληθεια εγω ειμαι ικανοποιημενη! το μονο π μ ταλαιπωρησε απο τ κεντρο ειναι η κοπελα π παιρνει αιμα...με πεθανε! 

λογικο ηταν να τα χασουν σημερα απο ενα σημειο και μετα...σ λεω εγω εκανα μαρουσι φθιωτιδα 7 ωρες!!!!

τα νεα μου ειναι οτι ειδαμε περιπου 10 ωαρια...και η ε2 ειναι λιγο παραπανω απο 2300...

πως σας φαινονται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

κοριτσι μου αληθεια εγω ειμαι ικανοποιημενη! το μονο π μ ταλαιπωρησε απο τ κεντρο ειναι η κοπελα π παιρνει αιμα...με πεθανε! 

λογικο ηταν να τα χασουν σημερα απο ενα σημειο και μετα...σ λεω εγω εκανα μαρουσι φθιωτιδα 7 ωρες!!!!

τα νεα μου ειναι οτι ειδαμε περιπου 10 ωαρια...και η ε2 ειναι λιγο παραπανω απο 2300...

πως σας φαινονται?

Πωπω εκανες και τέτοιο ταξίδι και γύρισες πίσω? 
 

μια χαρά είναι η τιμή σου νομίζω, αν θυμάμαι καλά λίγο πριν την ωοληψια η οιστραδιολη φτάνει καπου 300 επίσης τον αριθμό των ωαρίων που έχεις, οποτε καλά είσαι. Ποια μέρα είναι σήμερα? Τι διαστάσεις είχαν τα ωάρια, σου είπαν? Ξεκίνησες και ανταγωνιστή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

@hope501 τελικά τι έγινε, βρήκες κανέναν από την επιτροπή?

Δεν βρηκα φυσικά κανέναν. Το φανταστικά. Έπρεπε να πάρω την προηγούμενη εβδομάδα τηλ. 
Εσυ το φοβόσουν, σε μένα έτυχε 😂😂😂😂

θα πάω λογικά την Τετάρτη από εκεί με τον φάκελο γιατί φοβάμαι πως αν τους πάρω τηλ θα μου δώσουν νέα ημερομηνία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κάτι έχεις καταλαβει εσυ για  μένα! Εγώ αγχώνομαι και που υπάρχω!

ευτυχως έγραψε και η @tina21 και λίγο ησύχασα. Μπράβο ρε κοπέλα μου, πήγε η καρδιά μου στη θέση της γιατί είχα τρομάξει με κάτι άλλα σχόλια που διαβασα…
παντως επειδή περιμένω περίοδο μέσα σε αυτή τη βδομάδα για να ξεκινησω ενέσεις, αν τυχόν μου έρθει αύριο δε θα μπορέσω να πάω για υπέρηχο που θέλει ο γιατρός, παρότι μένω κέντρο, βλέπω ότι το έχει στρώσει πολύ, αποκλείεται να μετακινηθώ. Στη χειρότερη θα περιμενω τον επόμενο μήνα. 

Ρε ήμαρτον τι είναι αυτοί!!! Μπορεις να κανεις τηλεργασια και σε ανάγκασε να πας? Και δε φτάνει που ταλαιπωρήθηκες στο δρόμο, γύρισες σπίτι για να ξανά δουλέψεις? Εντάξει δεν παίζονται….εγώ ήμουν τυχερή, είχα το πρωί ραντεβού με τη ρευματολόγο και μετά γύρισα σπίτι για τηλεργασια που δεν μπορούσε καν να γίνει τελικα γιατί μάλλον η δουλειά είχε πρόβλημα με το ρεύμα οπότε δε δούλεψα κιόλας. Ακόμα δεν έχω μάθει αν το πρόβλημα αποκαταστάθηκε….

τα νέα από τη ρευματολόγο σήμερα είναι ότι σε πρώτη φάση χαρακτήρισε αυτό που έχω όροαρνητική σπονδυλοαρθριτιδα, η οποία μπορεί να έχει διάφορες αιτίες. Δεν είναι η τελική διάγνωση γιατι υπάρχουν και κάποια άλλα ευρήματα που μπορεί να τη συνδέουν είτε με ψωρίαση είτε με λύκο και δεν είναι τοσο εύκολο να γίνει η διάκριση. Είναι αυτοάνοσο που θέλει θεραπεία με κορτιζόνη και κάποια άλλα φάρμακα που όμως τα άλλα δεν μπορώ να τα παρω σε αυτή τη φάση που προσπαθώ να μείνω έγκυος. Την Πέμπτη θα ξαναπάω να μου κάνουν υπέρηχο στα δάχτυλα και απ ότι κατάλαβα από το τι θα δείξει ο υπέρηχος θα εξαρτηθεί και το τι άλλες εξετάσεις θα κάνω. Επίσης μου είπε πως ό,τι κι αν είναι δε μειώνει τη γονιμότητα αλλά όπως ήδη μου εξήγησε η Οικονομόπουλου, σαμποτάρει τις πιθανότητες εμφύτευσης ειδικά όταν βρίσκεται σε φάση έξαρσης.
Τουλάχιστον αρχίζω να βγάζω μια άκρη, αν και όπως κατάλαβα, μπορεί να πάρει πολύ χρόνο να βγει μια τελική διάγνωση ακριβώς γιατί έχω κάποια αλλα συμπτώματα τα οποία πάνε κι έρχονται (όπως πχ ένα εξάνθημα στο στέρνο) τα οποία όμως εμφανίζονται σε ανύποπτο χρόνο και δεν τα έχει δει ποτέ γιατρός για να μπορεί να τα αξιολογήσει. 

Ο γιατρός που με παρακολουθεί εδώ Θεσσαλονίκη έπαιρνε κατά τις 15:30 που κάναμε τον υπέρηχο για να κανονίσουμε το πρόγραμμα κ την ετ κ δεν έβρισκε κανέναν. Είχαν φύγει όλοι😅. Πήραμε τον Μαστρ. τηλ κ τα κανονίσαμε λίγο στο πόδι αλλά όλα οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Πωπω εκανες και τέτοιο ταξίδι και γύρισες πίσω? 
 

μια χαρά είναι η τιμή σου νομίζω, αν θυμάμαι καλά λίγο πριν την ωοληψια η οιστραδιολη φτάνει καπου 300 επίσης τον αριθμό των ωαρίων που έχεις, οποτε καλά είσαι. Ποια μέρα είναι σήμερα? Τι διαστάσεις είχαν τα ωάρια, σου είπαν? Ξεκίνησες και ανταγωνιστή?

ασε σ λεω...φοβηθηκα παρα πολυ!!

8η μερα του κυκλου, 7η μερα διεγερσης! σημερα ξεκινησα ulgalutran... δεν μ ειπαν διαστασεις...

τεταρτη εχω παλι ελεγχο...ελπιζω να μπορουμε να βγουμε απο το σπιτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ασε σ λεω...φοβηθηκα παρα πολυ!!

8η μερα του κυκλου, 7η μερα διεγερσης! σημερα ξεκινησα ulgalutran... δεν μ ειπαν διαστασεις...

τεταρτη εχω παλι ελεγχο...ελπιζω να μπορουμε να βγουμε απο το σπιτι! 

*300 επί τον αριθμό των ωαρίων εννοούσα πριν, τώρα είδα τι έγραψα..άρα 300 επί 10  = 3.000 περίπου, έχεις ήδη 2300 είσαι τέλεια! Όλα καλά θα πάνε, απλά σου έτυχαν δύσκολες μέρες για να ξανακάνεις πάλι τέτοιο ταξίδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

*300 επί τον αριθμό των ωαρίων εννοούσα πριν, τώρα είδα τι έγραψα..άρα 300 επί 10  = 3.000 περίπου, έχεις ήδη 2300 είσαι τέλεια! Όλα καλά θα πάνε, απλά σου έτυχαν δύσκολες μέρες για να ξανακάνεις πάλι τέτοιο ταξίδι!

ελπιζω να εχουν καταφερει να ανοιξουν την εθνικη...αλλιως θα βρω να κανω καπου εδω εναν υπερηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ περιμένω την χοριακη και έχω πάρα πολύ άγχος. Και αυτό το πρώτο τρίμηνο θα μου βγάλει την καρδιά από την θέση της. Εσύ σε ποια βδομάδα πηγες για το πρώτο υπερηχογράφημα; Και άκουσες κατευθείαν καρδούλα ;

Τι έγινε κοριτσι μου? Δεν πήρες ακόμα τα αποτελέσματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τι έγινε κοριτσι μου? Δεν πήρες ακόμα τα αποτελέσματα?

Ανοίγανε 6. Και δεν μου σηκώνανε το τηλέφωνο.

Και έστειλα τον άντρα μου από εκεί. Και ήταν κλειστό. Μάλλον λόγω χιονιού. Ελπίζω αυριο να ανοίξει. Έχω σκάσει. Έκανα ξανά τεστ. Για δείτε και εσείς. Εγώ βλέπω του Σαββάτου και της Κυριακής κάπως ίδια. Αλλά το σημερινό σαν να μου φαίνεται πιο έντονο 

IMG_20220124_194625.jpg

IMG_20220124_194819.jpg

IMG_20220124_194935.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ανοίγανε 6. Και δεν μου σηκώνανε το τηλέφωνο.

Και έστειλα τον άντρα μου από εκεί. Και ήταν κλειστό. Μάλλον λόγω χιονιού. Ελπίζω αυριο να ανοίξει. Έχω σκάσει. Έκανα ξανά τεστ. Για δείτε και εσείς. Εγώ βλέπω του Σαββάτου και της Κυριακής κάπως ίδια. Αλλά το σημερινό σαν να μου φαίνεται πιο έντονο 

IMG_20220124_194625.jpg

IMG_20220124_194819.jpg

IMG_20220124_194935.jpg

Καλε ναι. Εννοείται πως είναι πιο έντονο! Τρελαίνομαι με την οργάνωση σου!

Αν μένεις Αθήνα και έστειλες τον άντρα σου από εκεί, ε είσαι τρελή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλε ναι. Εννοείται πως είναι πιο έντονο! Τρελαίνομαι με την οργάνωση σου!

Αν μένεις Αθήνα και έστειλες τον άντρα σου από εκεί, ε είσαι τρελή!

Χαχαχαχ δεν άντεχα άλλο. Είναι κοντά. 4 στενα πιο δίπλα. Είχε και αυτός αγωνία. Και μου λέει δεν πειράζει θα περιμένουμε αύριο. Του λέω σε παρακαλώ έχω πολύ αγωνία θες μια να πας να δεις. Χεεχεχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Χαχαχαχ δεν άντεχα άλλο. Είναι κοντά. 4 στενα πιο δίπλα. Είχε και αυτός αγωνία. Και μου λέει δεν πειράζει θα περιμένουμε αύριο. Του λέω σε παρακαλώ έχω πολύ αγωνία θες μια να πας να δεις. Χεεχεχ

4 στενά με τέτοιο χιόνια,  ε δεν το λες και λίγο.  Τον κακομοίρη... σε αγαπάει πολύ! Όλα καλά θα είναι, προσπαθησε να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

4 στενά με τέτοιο χιόνια,  ε δεν το λες και λίγο.  Τον κακομοίρη... σε αγαπάει πολύ! Όλα καλά θα είναι, προσπαθησε να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις!

Σε ευχαριστώ πολύ ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...